Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  دولتی
 • سال تاسیس
  1904
 • رتبه جهانی
  102
 • رتبه کشوری
  33
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  12000 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  60999
 • مهلت ثبت‌نام
  30 نوامبر
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه ‌‌کالیفرنیا دیویس‌ و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه دولتی کالیفرنیا دیویس یا UC Davis، یکی از مراکز آموزشی بسیار معتبر در کشور آمریکا است. این دانشگاه، رشته‌های بسیار متنوعی در مقاطع مختلف تحصیلی دارد و یکی از 10 دانشگاه برتر آمریکا در زمینه پژوهشی به‌شمار می‌رود. در این مطلب از آکادمی اپلای قصد داریم تا علاوه بر معرفی این دانشگاه، شرایط اخذ پذیرش از آن را نیز به به‌طور کامل توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

برای اطلاع از تمام شرایط و مراحل لازم برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا این مطلب را بخوانید.

تاریخچه

سال‌ها پیش از تاسیس این دانشگاه، جمعی از نمایندگان دولت ایالات متحده زمینی را در نزدیکی دیویسویل (Davisville) مشخص و در سال 1906 خریداری کردند. یک سال پس از این خرید، 4 ساختمان در این زمین ساخته شد و در سال 1930 محوطه دانشگاه به 1000 هکتار رسید. البته افزایش وسعت این زمین در سال‌های بعدی نیز متوقف نشد و تا 5300 هکتار گسترش یافت. در سال 1908، اولین کلاس‌های آموزشی به‌عنوان دوره‌های کوتاه‌مدت در این مرکز علمی راه‌اندازی شدند.

در سال 1959، نمایندگان دولتی آمریکا اعلام کردند که این مرکز به یک پردیس عمومی ‌دانشگاهی تبدیل می‌شود. چند سال پس از آن و در سال 1962، دانشکده مهندسی این دانشگاه و سپس بخش تحصیلات تکمیلی آن تاسیس شدند.

موقعیت جغرافیایی

UC Davis، در شهر دیویس و نزدیکی شهر ساکرامنتو ایالت کالیفرنیا قرار دارد. دیویس، یک شهر دانشگاهی پرجنب‌وجوش با حدود 68000 نفر جمعیت است. پردیس اصلی دانشگاه، در زمینی به مساحت حدود 21000 هکتار قرار دارد و یکی از بزرگترین دانشگاه‌های ایالت کالیفرنیا محسوب می‌شود.

رنکینگ دانشگاه ‌‌کالیفرنیا دیویس

دانشگاه Davis، یکی از معتبرترین و برترین دانشگاه‌های آمریکا به‌شمار می‌رود. این موسسه طبق رتبه‌بندی QS در سال 2022، جایگاه 102 را در میان برترین دانشگاه‌های جهان از آن خود کرد. دیویس، در بین دانشگاه‌های کشور آمریکا نیز رتبه 34 را در اختیار دارد. به‌صورت کلی UC Davis یک دانشگاه تحقیقاتی سطح یک است و برخی از رشته‌های آن جزء بهترین‌ رشته‌های آمریکا هستند.

تعداد دانشجویان درحال‌تحصیل در دانشگاه ‌‌کالیفرنیا دیویس

دانشگاه دیویس، در حال حاضر، میزبان بیش از 30000 دانشجو است که 61 درصد از آنان را مردان و 39 درصد را زنان تشکیل می‌دهند. در این دانشگاه، حدود 17 درصد از دانشجویان که معادل 5189 نفر است، از کشورهای مختلف برای تحصیل در آن پذیرش شده‌اند. بیشتر دانشجویان این دانشگاه، در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند.

دانشکده‌های دانشگاه ‌‌کالیفرنیا دیویس‌

این دانشگاه، کالج‌ها و دانشکده‌های مختلفی دارد. هر یک از این دانشکده‌ها، رشته‌های مختلفی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ‌ارشد و دکتری ارائه می‌دهند. در جدول زیر نام هر یک از این کالج‌ها در مقطع کارشناسی و دانشکده‌ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی، آورده شده است:


نام دانشکده

نام کالج

دانشکده
مدیریت

کالج
کشاورزی و علوم زیست‌محیطی

دانشکده
آموزش

کالج علوم
زیستی

دانشکده
حقوق

کالج
مهندسی

دانشکده
پزشکی

کالج
ادبیات و علوم

دانشکده
دامپزشکی

 

دانشکده
پرستاری

 

رشته‌های دانشگاه ‌‌کالیفرنیا دیویس‌

دانشگاه Davis حدود 102 رشته در مقطع کارشناسی و 100 رشته در مقطع کارشناسی ‌ارشد و دکتری دارد؛ بنابراین دانشجویان می‌توانند در رشته‌های متنوعی در این دانشگاه مشغول‌به‌تحصیل شوند. در ادامه، تعدادی از این رشته‌ها را در مقاطع تحصیلی مختلف معرفی می‌کنیم:

کارشناسی (Bachelor)

این دانشگاه، رشته‌های زیادی را به دانشجویان مقطع کارشناسی ارائه می‌دهد. برخی از این رشته‌ها عبارت هستند از:


نام رشته

بیوتکنولوژی

سینما و رسانه
دیجیتال

مهندسی
عمران

علوم
کامپیوتر

زیست‌شناسی
سلولی

علوم
شناختی

مهندسی
کامپیوتر

علوم داده

فیزیک
شیمیایی

ارتباطات

مهندسی
برق

طراحی

شیمی

ادبیات
تطبیقی

مهندسی
محیط‌زیست

اقتصاد

حشره‌شناسی

مطالعات
زنان و جنسیت

مهندسی
مواد و علوم

علوم جوی

علوم تغذیه

زمين‌شناسي

مهندسی
مکانیک

تاریخ

ژنتیک و
ژنومیک

ریاضیات

مهندسی
بیوشیمی

زیست‌شناسی
انسانی

معماری
منظر

موسیقی

مهندسی
پزشکی

روابط بین‌الملل

زبان‌شناسی

فلسفه

تاریخ هنر

فیزیک

کارشناسی‌ارشد (Masters)

دانشگاه دیویس، در مقطع کارشناسی‌ ارشد نیز رشته‌های مختلفی را ارائه می‌دهد. برخی از این رشته‌ها عبارت هستند از:


نام رشته

شیمی

مهندسی
عمران

علوم
کامپیوتر

روانشناسی

طراحی

مهندسی
برق و کامپیوتر

ارتباطات

مطالعات
مذهبی و دینی

اقتصاد

تاریخ

زمين‌شناسي

آمار

علوم
تغذیه

مهندسی
مواد

فیزیک

تئاتر و
رقص

ژنتیک و
ژنومیک

مهندسی
مکانیک

زیست‌شناسی
گیاهی

تاریخ هنر

زبان‌شناسی

مهندسی
پزشکی

علوم
گیاهی

علوم جوی

موسیقی

مهندسی
شیمی

علوم
سیاسی

زبان
انگلیسی

فلسفه

ادبیات
تطبیقی

علوم
اجتماعی

زبان آلمانی

دکتری (PHD)

درصورتی‌که قصد تحصیل در مقطع دکتری را داشته باشید، این دانشگاه رشته‌های مختلفی را به شما ارائه می‌دهد. برخی از این رشته‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:


نام رشته

مهندسی
عمران

علوم کامپیوتر

اقتصاد

علوم
تغذیه

ارتباطات

مهندسی برق و کامپیوتر

تاریخ

ژنتیک و
ژنومیک

زبان‌شناسی

زمين‌شناسي

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه ‌‌کالیفرنیا دیویس‌

چنانچه قصد اخذ پذیرش از دانشگاه دیویس را داشته باشید، ابتدا باید با شرایط موردنیاز و الزامات آن آشنا شوید. در نظر داشته باشید که رقابت برای این دانشگاه بسیار بالا است و داشتن شرایط، تضمینی برای اخذ پذیرش نخواهد بود. متقاضیان تمامی مقاطع تحصیلی، باید در مقطع پیشین خود حداقل معدل 3.00 از 4.00 را کسب کرده باشند.

اخذ ویزای تحصیلی امریکا تخصص ماست. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه را دارند، باید در یکی از آزمون‌‌های ACT یا آزمون SAT نیز شرکت و نمره قابل‌قبولی را دریافت کنند. داوطلبان در مقاطع کارشناسی‌ ارشد و دکتری نیز برای تحصیل در برخی از رشته‌ها، باید علاوه بر شرکت در آزمون GRE، نمره مناسبی را نیز به‌دست آورند.

یکی دیگر از شرایط اصلی و البته مشترک در بین دانشجویان بین‌المللی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ‌ارشد و دکتری، داشتن مدرک زبان انگلیسی است. تمامی دانشجویانی که زبان مادری آن‌ها انگلیسی نیست یا در مقطع تحصیلی پیشین خود، در مراکز علمی انگلیسی‌زبان تحصیل نکرده‌اند، باید بتوانند از طریق شرکت در آزمون‌های معتبر زبان، تسلط خود را به انگلیسی اثبات کنند.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه ‌‌کالیفرنیا دیویس‌

پس از آنکه واجد شرایط ابتدایی موردنیاز برای تحصیل در این دانشگاه شدید، وقت آن است که برای اپلای دانشگاه کالیفرنیا دیویس اقدام کنید. قدم اول برای این‌کار، تهیه تمامی مدارک موردنیاز است. این مدارک، با توجه به الزامات دانشگاه، رشته‌های مختلف و البته مقطع تحصیلی، متفاوت خواهند بود. در ادامه، مدارک مشترک در بین تمامی رشته‌ها را در هر مقطع تحصیلی بیان می‌کنیم:

کارشناسی (Bachelor)

درصورتی‌که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را داشته باشید، باید مدارک زیرا را برای دانشگاه تهیه کنید:

 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • ترجمه اصل مدرک دیپلم دبیرستان؛
 • ترجمه ریزنمرات دوره متوسطه؛
 • نمرات آزمون‌های ACT یا SAT؛
 • مدارک هویتی.

کارشناسی‌ارشد (Masters)

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ‌ارشد، متقاضیان باید مدارک خاصی را تهیه کنند. این مدارک شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ترجمه مدرک معتبر کارشناسی؛
 • ترجمه ریزنمرات دوره کارشناسی؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • آزمون GRE (برای برخی از رشته‌ها)؛
 • انگیزه‌نامه؛
 • توصیه‌نامه از ۲ تا ۳ استاد؛
 • مقالات تحقیقاتی منتشرشده در مجلات علمی معتبر (در صورت وجود.)؛
 • مدارک هویتی.

دکتری (PHD)

متقاضیانی که قصد ادامه‌تحصیل در مقطع دکتری در UC Davis را داشته باشند، باید مدارک زیر را برای دانشگاه ارسال کنند:

 • ترجمه مدرک کارشناسی‌ ارشد؛
 • ترجمه ریزنمرات کارشناسی‌ ارشد؛
 • انگیزه‌نامه؛
 • توصیه‌نامه از ۲ تا ۳ استاد؛
 • مقالات تحقیقاتی منتشرشده در مجلات علمی معتبر ؛
 • رزومه حرفه‌ای برای اپلای؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • آزمون GRE (برای برخی از رشته‌ها)؛
 • مدارک هویتی.

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه ‌‌کالیفرنیا دیویس‌

یکی از اصلی‌ترین مدارکی که متقاضیان بین‌المللی باید در هنگام اپلای برای دانشگاه ارسال کنند، مدرک زبان انگلیسی است. این دانشگاه، حداقل نمرات خاصی را در هر یک از آزمون‌های معتبر و مورد‌قبول خود مشخص کرده است. در جدول زیر، هر یک از این آزمون‌ها، به‌همراه حداقل نمره موردنیاز دانشگاه آورده شده است:


نام آزمون

حداقل
نمره

آزمون
آیلتس

نمره 6.5-

آزمون
تافل

تافل iBT
 80-

آزمون Duolingo
English Test (DET)( به‌صورت موقت)

حداقل
نمره 115

ددلاین دانشگاه ‌‌کالیفرنیا دیویس‌

اگر قصد تحصیل در دانشگاه دولتی کالیفرنیا دیویس را داشته باشید، ابتدا باید از تاریخ ددلاین‌های این دانشگاه آگاه باشید تا بتوانید در زمان مشخص‌شده، اطلاعات خود را برای دانشگاه ارسال کنید. این دانشگاه، تاریخ نهایی برای ارسال درخواست‌ها را حداکثر 30 نوامبر مشخص کرده است.

از آنجا که ممکن است این تاریخ‌ در هر سال تحصیلی کمی تغییر کند، بهتر است برای کسب اطلاعات به‌روز و دقیق برای هر رشته، به سایت رسمی دانشگاه کالیفرنیا دیویس مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه ‌‌کالیفرنیا دیویس‌

هزینه‌های تحصیل در آمریکا و در این دانشگاه به رشته و مقطع تحصیلی فرد بستگی دارد. در حالت کلی و برای یک دانشجوی بین‌المللی، هزینه تخمینی سالانه در UC Davis حدود 61000 دلار است که این مبلغ، هزینه‌های شهریه و زندگی را پوشش می‌دهد.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه ‌‌کالیفرنیا دیویس‌

دانشگاه دیویس، برای حمایت از دانشجویان شایسته و جبران بخشی از هزینه‌‌های تحصیل آن‌ها، بورسیه‌های مختلفی را در نظر گرفته است. بورسیه‌ تحصیلی آمریکا در ۲ حالت «بورسیه براساس شایستگی» و «بورسیه براساس نیاز» ارائه می‌شوند؛ لازم است بدانید که دانشجویان بین‌المللی مجاز به دریافت بورسیه‌های مبتنی بر نیاز نیستند و تنها می‌توانند برای بورسیه‌های مبتنی بر شایستگی اقدام کنند.

در بسیاری از موارد، افراد تنها با داشتن معدل بالاتر از 3.7 اجازه درخواست برای انواع بورسیه دانشگاه کالیفرنیا دیویس را خواهند داشت. این بورسیه‌ها، هر سال تنها به 4 دانشجو داده می‌شوند.

علاوه بر این بورسیه‌ها، دانشجویان این فرصت را دارند که با داشتن شرایط و الزامات، به‌عنوان دستیار آموزشی یا TA نیز با استادان خود همکاری کنند. آن‌ها می‌توانند از این طریق نیز بخشی از هزینه‌های تحصیلی خود را پوشش دهند. رایج‌ترین نوع کمک مالی که به دانشجویان داده می‌شود شامل Non-resident Tuition Fellowships (NRTF) و Teaching Assistantship (TAships) می‌شود.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه ‌‌کالیفرنیا دیویس‌

بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند تا برای تجربه زندگی دانشجویی و البته کاهش هزینه‌های خود، در خوابگاه‌های دانشگاه زندگی کنند. دانشگاه Davis نیز خوابگاه‌های مختلفی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. این دانشگاه، دارای 23 اقامتگاه و در مجموع 29 ساختمان است که در سه منطقه Segundo، Tercero و Cuarto سازماندهی شده‌اند. هر سه منطقه، در ضلع غربی پردیس مرکزی قرار دارند. اقامتگاه Segundo در شمال غربی پردیس مرکزی، Tercero در جنوب غربی پردیس مرکزی و Cuarto در شمال غربی پردیس مرکزی واقع شده‌اند.

خوابگاه‌های این دانشگاه، دارای اتاق‌های یک‌نفره، دونفره و سه‌نفره هستند که هزینه اجاره سالانه هر یک از این اتاق‌ها به ترتیب 13.836دلار، 12.015 دلار و 10.404 دلار است.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه ‌‌کالیفرنیا دیویس‌

دانشجویان می‌توانند برای پوشش بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود در دوران دانشجویی نیز مشغول‌به‌کار شوند؛ البته این موضوع محدودیت‌هایی برای آن‌ها دارد و دانشجویان تنها به‌مدت 20 ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت. درصورتی‌که متقاضیان در زمان تعطیلات دانشگاه باشند، می‌توانند به‌مدت 40 ساعت در هفته نیز کار کنند.

کلام آخر
در این مطلب، به بررسی کامل شرایط اخذ پذیرش دانشگاه کالیفرنیا دیویس پرداختیم. این دانشگاه، یکی از معتبرترین مراکز علمی برای اعزام دانشجو به آمریکا است. UC Davis رشته‌های بسیار متنوعی دارد و دارای کالج‌هایی برای دانشجویان کارشناسی و دانشکده‌های مختلفی برای مقطع کارشناسی ‌ارشد و دکتری است.

اگر به تحقیق و پژوهش علاقه‌مند هستید و دوست دارید در یکی از مجهزترین مراکز تحقیقاتی جهان تحصیل کنید، کالیفرنیا دیویس یک انتخاب ایدئال برای شماست. برای پیشگیری از وقوع مشکلات احتمالی و ردشدن پرونده، پیش از هر اقدامی با وکلای باتجربه ما در آکادمی اپلای تماس بگیرید.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند