Search
Close this search box.

ویزای دانش آموزی انگلیس

انگلستان یکی از کشورهایی است که هر ساله دانش آموزان بسیاری از سراسر جهان جهت سپری‌کردن تحصیلات خود در این کشور و ساختن آینده‌ای درخشان‌تر، به آن سفر می‌کنند. یکی از مهم‌ترین مراحل مهاجرت تحصیلی به انگلستان دریافت ویزای این کشور است.

دریافت ویزای دانش آموزی انگلستان شرایط و نکات خاصی را در بردارد که دانستن آن‌ها برای افرادی که قصد دریافت آن را دارند، ضروری است.تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا هرآنچه را که لازم است راجع‌ به این ویزا بدانید، برای شما شرح دهیم.

پذیرش تضمینی

آکادمی اپلای طرف قرارداد دانشگاه‌های معتبر در کشورهای مختلفی است و با توجه به این قراردادها، خدمات اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها به‌صورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌ای از طرف ما دریافت نمی‌شود.

مشاوره تخصصی
تاریخ و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید و به‌صورت آنلاین وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه ما، درباره بهترین گزینه متناسب با شرایط و اولویت‌های شما مشورت کنید. مشاوره هم به‌صورت تلفنی و هم به‌صورت حضوری قابل انجام است.
دانشگاه‌ها و کالج‌ها
لیست کاملی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس و موسسه‌های مناسب پذیرش را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما بتوانید به‌راحتی دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف را هم در یک‌جا مقایسه کنید و رشته موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

شرایط دریافت ویزای دانش آموزی انگلستان

ویزای دانش آموزی که در گذشته با نام ویزای tier 4 انگلستان شناخته می‌شد، برای متقاضیانی است که تمایل به تحصیل در کشور انگلستان را دارند. تمامی افرادی که کمتر از ۱۸ سال سن داشته و قصد دارند در مدارس یا کالج‌ها تحصیل کنند، می‌توانند از این ویزا استفاده کنند. این ویزا به صورت امتیازی است و متقاضیان باید بتوانند حداقل امتیاز موردنیاز را به‌دست آورند.

همچنین دریافت این ویزا شرایط خاصی دارد که یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین آن‌ها داشتن پذیرش از مدارس یا کالج‌های انگلستان است. به صورت کلی تمامی افرادی که بین ۴ تا ۱۷ سال سن دارند می‌توانند برای دریافت ویزای دانش آموزی انگلستان اقدام کنند.

برخی دیگر از شرایط دریافت این ویزا عبارتند از:

 • داشتن یک پیشنهاد بدون قید و شرط برای یک دورۀ مناسب در مدارس انگلستان؛
 • اثبات تمکن مالی کافی برای زندگی در انگلستان و پرداخت هزینه‌های شهريۀ مدرسه؛
 • رضایت والدین یا قیم برای تحصیل در انگلستان و ارائۀ مدارک کافی در این زمینه.

علاوه بر این، از آن‌جا که تحصیل در مدارس انگلستان به زبان انگلیسی انجام می‌شود، یکی از شرایط تحصیل در مدارس انگلیس تسلط دانش آموزان بر زبان انگلیسی است.

به صورت کلی از آن‌جا که ویزای دانش آموزی انگلیس جزئی از سیستم امتیازی بریتانیا برای مهاجرت است، متقاضیان باید بتوانند تمامی امتیازات زیر را کسب کنند:

الزامات امتیاز
تأییدیه پذیرش برای تحصیل ۱۰
دورهٔ واجد شرایط ۱۰
مدرسۀ واجد شرایط ۱۰
سن بین ۴ تا ۱۷ سال ۱۰
رضایت والدین ۱۰
تمکن مالی ۲۰

مراحل اصلی در فرآیند اخذ ویزای دانش آموزی انگلیس

به صورت کلی هنگامی که برای مهاجرت دانش آموزان به انگلیس اقدام می‌کنید، باید چند مرحلۀ کلی را پشت‌سر بگذارید. در ادامه این مراحل را به صورت خلاصه بیان می‌کنیم:

قدم اول: بررسی صلاحیت

در ابتدا باید تمامی شرایط لازم برای دریافت ویزای دانش آموزی انگلستان را بررسی کنید و مطمئن شوید که صلاحیت‌های لازم برای اقدام جهت اخذ این ویزا را دارید.

قدم دوم: جمع‌آوری مدارک موردنیاز

در صورتی که صلاحیت اخذ این ویزا را دارید، زمان آن است که تمامی مدارک موردنیاز را بررسی و جمع‌آوری کنید. ممکن است لازم باشد که این مدارک به زبان انگلیسی نیز ترجمه و به همراه اصل مدرک برای ارسال آماده شوند.

قدم سوم: ارسال درخواست ویزا

در صورتی که از خارج از انگلستان برای اخذ ویزا اقدام می‌کنید، باید درخواست خود را به صورت آنلاین و از طریق سایت ادارۀ مهاجرت انگلیس ارسال کنید.

قدم چهارم: پرداخت هزینه و انجام بیومتریک

در این مرحله لازم است که هزینۀ درخواست ویزا را پرداخت و برای انجام انگشت‌نگاری زمانی را رزرو کنید.

قدم پنجم: ارسال مدارک

مدارک جمع‌آوری‌شده را به همراه فیش پرداخت هزینه و … ارسال کنید. در برخی از مواقع ممکن است لازم باشد که برای یک مصاحبه نیز حاضر شوید.

قدم ششم: اخذ ویزا

پس از انجام تمامی این مراحل باید منتظر نتیجۀ درخواست خود باشید. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود، می‌توانید ویزای دانش آموزی انگلستان را دریافت کنید.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی برای دانش آموزان

یکی از مهم‌ترین مراحل درخواست ویزای دانش آموزی انگلیس، جمع‌آوری مدارک است. این مدارک شامل موارد زیر می‌شود:

 • پاسپورت معتبر؛
 • نامۀ تأییدیه پذیرفته‌شدن در مدرسه (CAS)؛
 • نامۀ حقوقی رضایت والدین یا قیم دانش آموز برای تحصیل در انگلیس؛
 • گواهی اثبات تمکن مالی؛
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی؛
 • مدارک مربوط به تضمین مکان اقامت کودک در دوران تحصیل؛
 • فیش پرداخت هزینۀ ویزا؛
 • نتایج آزمایش‌های بالینی در صورت نیاز.

در صورتی که فرزند شما برای دریافت ویزای دانش آموزی انگلستان اقدام کرده است، شما به عنوان والدین او می‌توانید ویزای همراهی دانش آموز را دریافت کنید. این ویزا تنها در صورتی به والدین اعطا می‌شود که دانش آموز بین ۴ تا ۱۱ سال سن داشته باشد. دریافت این ویزا شرایط دیگری نیز دارد که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • تنها سرپرست دانش آموزی باشید که در انگلستان تحصیل می‌کند؛
 • تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در انگلستان را داشته باشید؛
 • محل زندگی اصلی شما خارج از بریتانیا باشد؛
 • ثابت کنید که پس از پایان مهلت ویزا به کشور خود بازخواهید گشت.

توجه داشته باشید که تنها یکی از والدین می‌تواند برای دریافت این ویزا اقدام کند و افراد دیگر خانواده اجازۀ استفاده از این ویزا را ندارند. البته فرد می‌تواند فرزندان دیگر خود را نیز در صورتی که صلاحیت دریافت ویزای دانش آموزی را داشته باشند، همراه خود به انگلیس ببرد.

تمکن مالی لازم جهت دریافت ویزای انگلیس

یکی از شروط دریافت ویزای دانش آموزی انگلستان، داشتن تمکن مالی کافی برای تحصیل و زندگی در این کشور است. میزان تمکن مالی که افراد باید برای دریافت این ویزا ارائه دهند به محلی که دانش آموز قرار است در آن زندگی کند و مدرسۀ او بستگی دارد.

در صورتی که دانش آموزان قصد دارند با والدین یا قیم خود زندگی کنند:

 • والدین یا سرپرست دانش آموز باید ویزای همراه دانش آموزی انگلستان (برای دانش آموزان زیر ۱۲ سال) را داشته باشند؛
 • توانایی مالی کافی جهت پرداخت شهریۀ مدرسه برای حداقل یک سال تحصیلی را داشته باشند؛
 • حداقل ۱۵۶۰ پوند در ماه برای پوشش هزینه‌های فرزند و والدین برای حداکثر ۹ ماه مورد نیاز است؛
 • سرپرست یا والدین متقاضی باید به ازای هر فرد اضافی که به عنوان همراه در انگلستان حضور دارد حداقل ۶۲۵ پوند در ماه بودجه داشته باشد.

اگر دانش آموزان قصد اقامت در مدارس مستقل شبانه‌روزی را داشته باشند:

 • والدین باید بودجۀ کافی برای پرداخت تمامی هزینه‌های تحصیل برای حداقل یک سال تحصیلی را داشته باشند.
  اگر دانش آموز با یک سرپرست یا خویشاوند نزدیک زندگی می‌کند:
 • سرپرست یا خویشاوند دانش آموز باید شهروند بریتانیا بوده یا اقامت انگلستان را داشته باشد؛
 • قیم یا خویشاوند توانایی مالی برای پرداخت هزینۀ یک سال تحصیلی را داشته باشد؛
 • سرپرست یا خویشاوند دانش آموز باید ثابت کند که هر ماه حداقل ۵۷۰ پوند بودجه برای پرداخت هزینه‌های دانش آموز را دارد.

در صورتی که دانش آموز ۱۶ یا ۱۷ سال سن دارد و به صورت مستقل زندگی می‌کند:

 • توانایی مالی برای پرداخت هزینۀ یک سال تحصیلی را داشته باشد؛
 • حداقل ۱۳۳۴ پوند در ماه برای پوشش هزینه‌های زندگی در لندن یا ۱۰۲۳ پوند در ماه برای زندگی خارج از لندن را داشته باشد؛

در صورتی که افراد یکی از شرایط زیر را داشته باشند، می‌توانند از ارائۀ گواهی اثبات تمکن مالی معاف شوند:

 • حداقل ۱۲ ماه پیش از تاریخ درخواست ویزای دانش آموزی، ویزای انگلستان را داشته باشند؛
 • جزء افراد تبعۀ انگلستان در خارج از کشور باشند.

هزینۀ درخواست ویزای دانش آموزی انگلستان برای متقاضیان خارج از این کشور ۳۶۳ پوند است. در صورتی که از داخل انگلستان برای تمدید یا تغییر ویزای قبلی به این ویزا اقدام کنید باید ۴۹۰ پوند بپردازید. علاوه بر این، هزینه‌های اضافی برای مراقبت‌های بهداشتی نیز وجود دارد. زیرا ممکن است از شما درخواست شود که برای اخذ ویزا برخی از آزمایش‌ها یا معاینات پزشکی را نیز انجام دهید.

به صورت کلی میزان هزینه‌ای که باید بپردازید به مدت زمان اعتبار آن نیز بستگی دارد و می‌توانید جزئیات کامل‌تر آن را از طریق سایت ادارۀ مهاجرت انگلستان بررسی کنید.

در هنگام تصمیم به اعزام دانش آموزان به انگلیس برای تحصیل، یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید بررسی کنید، هزینه‌های این مسیر است. والدین دانش آموز باید تمامی هزینه‌های تحصیل و زندگی مانند شهریه مدرسه، خورد و خوراک، پوشاک، بیمه، لوازم‌التحریر و … را در نظر داشته باشند.

اصلی‌ترین هزینۀ مربوط به تحصیل دانش آموزان در انگلستان، شهریۀ مدرسه است. دانش آموزان بین‌المللی تنها می‌توانند برای تحصیل در مدارس شبانه‌روزی یا خصوصی انگلستان اقدام کنند. هزینۀ شهریه مدارس باتوجه به محل تحصیل، امکانات، مقطع تحصیلی و … متفاوت است. به صورت متوسط شهریۀ مدارس برای دانش آموزان بین‌المللی بین ۱۲.۰۰۰ تا ۴۰.۰۰۰ پوند در سال است.

دومین هزینۀ مهم برای متقاضیان تحصیل در انگلستان، هزینۀ اسکان است. در صورتی که دانش آموزان در مدارس شبانه‌روزی ثبت‌نام کنند، می‌توانند در خوابگاه اقامت داشته باشند. اما اگر دانش آموزان بخواهند خارج از مدرسه ساکن شوند، باید علاوه بر هزینۀ اسکان، هزینه‌های انرژی مانند برق، گاز و آب را نیز بپردازند.

به صورت متوسط هزینۀ اسکان در خوابگاه‌ها در لندن حدوداً ۸۴۸ پوند و در دیگر مناطق این کشور ۵۰۵ پوند است.

هزینۀ خورد و خوراک دانش آموزان به موارد مختلفی بستگی دارد، به صورت کلی یک دانش آموز بین‌المللی باید ماهانه بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ پوند برای مواد غذایی و خوراکی خود پرداخت کند.

در صورتی که دانش آموزان برای رفتن به مدرسه نیاز به استفاده از وسایل نقلیه داشته باشند، این هزینه نیز به فهرست آنان اضافه می‌شود. به صورت متوسط هزینۀ حمل و نقل در برخی از شهرهای انگلستان به شرح زیر است:

نام شهر هزینۀ متوسط ماهانه
لندن ۵۶ پوند
منچستر ۴۷ پوند
لیورپول ۴۵ پوند
لیدز ۴۳ پوند

بورسیه دانش آموزی انگلیس و نحوه دریافت آن

از آن‌جا که دانش آموزان بین‌المللی باید نسبت به دانش آموزان بومی هزینۀ بیشتری برای شهریۀ مدارس بپردازند، بورسیه‌های تحصیلی مختلفی برای آن‌ها فراهم شده است که می‌توانند با کمک آن‌ها بخشی از هزینه‌های شهریۀ مدرسه را پوشش دهند.

دانش آموزان باید برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی صلاحیت‌های خاصی داشته باشند. بسیاری از بورسیه‌ها مبتنی بر شایستگی هستند و به افرادی داده می‌شوند که از نظر درسی یا ورزشی ممتاز باشند.

مزایای ویزای دانش آموزی انگلیس و تحصیل در این کشور

تحصیل در انگلستان مزایای متعددی را در اختیار افراد قرار می‌دهد. سیستم آموزشی بریتانیا بسیار پیشرفته و استاندارد است. از طرفی این کشور فرصت‌های زیادی را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد تا بتوانند از میان دوره‌های متنوع موجود، در زمینۀ موردعلاقۀ خود تحصیل کنند. دانش آموزان در این کشور می‌توانند از کمک‌های مالی و بورسیه‌های تحصیلی نیز استفاده کنند.

علاوه بر این موارد، دارندگان ویزای دانش آموزی انگلیس که سن ۱۶ سال یا بالاتر دارند می‌توانند از مزایای زیر نیز بهرمند شوند:

• امکان کار حین تحصیل به صورت پاره‌وقت یا حداکثر ۱۰ ساعت در هفته؛
• امکان کار به صورت تمام‌وقت در دوران تعطیلی مدرسه؛
• شرکت در دوره‌های کارآموزی به عنوان بخشی از دورۀ تحصیلی (کمتر از ۵۰٪).

دلایل ریجکت ویزای دانش آموزی انگلیس و نحوه پیشگیری از آن

اگرچه اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان در نگاه اول آسان است، اما دلایل مختلفی ممکن است موجب رد شدن درخواست شما شود. برخی از رایج‌ترین اشتباهاتی که منجر به ریجکت ویزای دانش آموزی انگلستان می‌شود عبارتند از:

• ارائۀ اطلاعات نادرست یا ناقص؛
• ارسال‌نکردن مدارک کامل یا ترجمۀ نادرست آن‌ها؛
• عدم اثبات تمکن مالی کافی برای زندگی و تحصیل در انگلستان؛
• شرکت در دوره‌های تحصیلی نامناسب؛
• نگرانی دربارهٔ سلامتی متقاضی؛
• ارائۀ اسناد موردنیاز با فرمت نادرست؛
• نداشتن شرایط دریافت ویزای تحصیلی.

خدمات آکادمی اپلای در زمینه اخذ ویزای دانش آموزی انگلیس

دریافت ویزای دانش آموزی انگلستان و مهاجرت به این کشور چالش‌های متعددی را سر راه افراد قرار می‌دهد؛ به همین دلیل همراه‌داشتن یک تیم باتجربه و ماهر به شما کمک می‌کند تا این مسیر را با آرامش خاطر بیشتر و ریسک کمتری طی کنید.

آکادمی اپلای خدمات گوناگونی را در این زمینه برای متقاضیان ارائه می‌دهد. وکلا و مشاوران ما به شما کمک می‌کنند تا از انتخاب مدرسۀ موردنظر و اخذ پذیرش در آن تا اخذ ویزای دانش آموزی انگلستان را در کمترین زمان و به صورت موفق پشت سر بگذارید. علاوه بر این، مشاوران ما در تمام مسیر همراه شما خواهند بود تا به تمامی پرسش‌های شما پاسخ دهند.

کلام آخر

انگلستان یک کشور بی‌نظیر برای تحصیل دانش آموزان محسوب می‌شود. اگرچه مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل فرزند راهکار مناسبی نیست و والدین باید از طریق ویزاهای دیگر برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند، اما این بریتانیا این فرصت را در اختیار آنان قرار داده است که در مدت تحصیل فرزندان با داشتن شرایط لازم، در انگلیس اقامت داشته باشند.

در این مطلب تمامی نکات مهم مربوط به اخذ ویزای دانش آموزی انگلیس را برای شما شرح دادیم. در صورتی که پرسش‌های بیشتری در این زمینه دارید یا به مشاوره رایگان برای بررسی شرایط خود احتیاج دارید، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با مشاورین ما در آکادمی اپلای تماس بگیرید.

سوالات متداول

 

۱. چه زمانی برای درخواست ویزای دانش آموزی انگلیس مناسب است؟

بهتر است بلافاصله پس از دریافت پذیرش از مدرسه برای اخذ ویزا اقدام کنید تا پیش از شروع سال تحصیلی مجوز ورود به انگلستان را به‌دست آورید.

۲. آیا خواهر و برادار دانش آموز نیز می‌توانند ویزای همراه دریافت کنند؟

خیر، تنها یکی از والدین می‌توانند برای دریافت ویزای همراه اقدام کنند.

۳. آیا متقاضی با ویزای دانش آموزی امکان تحصیل در مدارس دولتی انگلیس را دارد؟

خیر، تنها افرادی که اقامت کشور انگلستان را دارند می‌توانند در مدارس دولتی ثبت‌نام کنند.

۴. ویزای دانش آموزی انگلستان چه مدت اعتبار دارد؟

در صورتی که کمتر از ۱۶ سال سن داشته باشید، این ویزا به مدت حداکثر ۶ سال و ۴ ماه اعتبار دارد. همچنین اگر بین ۱۶ تا ۱۷ سال سن دارید، با داشتن این ویزا می‌توانید حداکثر ۳ سال و ۴ ماه در انگلستان بمانید.

دانشگاه‌های معتبر دنیا
کانادا
Flag_of_Australia_(converted).svg
استرالیا
پرچم آمریکا
آمریکا
آدرس

نام و شماره همراه خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.