Search
Close this search box.

ویزای دانش آموزی انگلیس

اگر یک شهروند خارجی علاقه‌مند به تحصیل در مدارس انگلیس هستید، برای ورود به این کشور به ویزای دانش آموزی انگلیس نیاز دارید. تحصیل در مدارس دولتی و شبانه‌روزی انگلیس فرصتی مناسب برای رشد علمی و استقلال دانش آموزان محسوب می‌شود. امکان همراهی والدین با دریافت ویزای دانش آموزی انگلیس یکی دیگر از امتیازات تحصیل در مدارس بریتانیا برای دانش آموزان بین‌المللی است. اگر کمتر از ۱۸ سال سن دارید، برای دریافت ویزای دانش آموزی انگلیس می‌توانید اقدام کنید و از به‌روز‌ترین متدها و تکنولوژی‌های آموزشی دنیا بهره‌مند شوید.

پذیرش تضمینی

آکادمی اپلای طرف قرارداد دانشگاه‌های معتبر در کشورهای مختلفی است و با توجه به این قراردادها، خدمات اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها به‌صورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌ای از طرف ما دریافت نمی‌شود.

مشاوره تخصصی
تاریخ و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید و به‌صورت آنلاین وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه ما، درباره بهترین گزینه متناسب با شرایط و اولویت‌های شما مشورت کنید. مشاوره هم به‌صورت تلفنی و هم به‌صورت حضوری قابل انجام است.
دانشگاه‌ها و کالج‌ها
لیست کاملی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس و موسسه‌های مناسب پذیرش را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما بتوانید به‌راحتی دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف را هم در یک‌جا مقایسه کنید و رشته موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

شرایط مورد‌نیاز برای دریافت ویزای دانش آموزی انگلیس

متقاضیان بین‌المللی برای دریافت ویزای دانش آموزی و تحصیل در انگلستان باید واجد شرایط خاصی باشند. در لیست زیر این موارد را مورد بررسی قرار می‌دهیم: 

 • متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس باید در بازه سنی ۴ تا ۱۷ سال باشد.
 • قصد تحصیل در مدارس یا کالج‌های انگلستان را داشته باشد و از یک مدرسه یا کالج معتبر پذیرش بگیرد.
 • متقاضیان زیر ۱۸ سال برای تحصیل در مدارس انگلستان به رضایت‌نامه والدین یا قیم قانونی نیاز دارند.
 • متقاضیان برای ویزای دانش آموزی انگلیس به مدرک زبان نیاز ندارند؛ اما باید به زبان انگلیسی مسلط باشند.
 • تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در انگلیس یکی از شرایط مهم و الزامی برای اخذ ویزای دانش آموزی است.

با‌توجه‌به اینکه ویزای دانش آموزی انگلیس جزئی از سیستم امتیازی بریتانیا برای مهاجرت است، متقاضیان برای اینکه واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی انگلیس شوند، باید همه امتیازهای بالا را داشته باشند.

مراحل دریافت ویزای دانش آموزی انگلیس

دانش آموزان برای اینکه واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی انگلیس شوند باید مراحل مشخصی را پشت سر بگذارند. مهم‌ترین این اقدامات شامل اخذ پذیرش از مدرسه مورد‌نظر و جمع‌آوری مدارک مورد‌نیاز می‌شود که در ادامه به‌طور کامل به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • بررسی صلاحیت: در ابتدا باید کلیه شرایط لازم برای دریافت ویزای دانش آموزی انگلستان را بررسی کنید و مطمئن شوید که صلاحیت‌های لازم برای اقدام به‌منظور اخذ این ویزا را دارید.
 • انتخاب موسسه آموزشی: برای دریافت نامه پذیرش از یک مدرسه یا کالج معتبر در انگلیس، موسسه مورد‌نظرتان را بعد از انجام تحقیقات لازم انتخاب کنید. مطمئن شوید که موسسه انتخاب شده مورد تایید سازمان‌های مربوط به تحصیلات بین‌المللی باشد.
 • درخواست پذیرش: بعد از انتخاب مدرسه و کالج مورد‌نظرتان، مدارک مورد‌نیاز برای پذیرش را آماده کرده و درخواستتان را برای موسسه مورد‌نظر ارسال کنید.
 • دریافت نامه پذیرش از مدرسه یا کالج: گواهی پذیرش تحصیلی (CAS) مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزای دانش آموزی انگلیسی است.
 • آماده‌سازی مدارک: بعد از دریافت نامه پذیرش باید نسبت به آماده‌سازی مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس مانند تمکن مالی، ترجمه مدارک و دریافت پاسپورت اقدام کنید.
 • درخواست ویزا: بعد از دریافت نامه پذیرش و آماده‌سازی مدارک، درخواستتان برای اخذ ویزای تحصیلی را ارسال کنید.
 • شرکت در مصاحبه سفارت: برای اخذ ویزای دانش آموزی انگلیس باید در جلسه مصاحبه سفارت شرکت کنید و به سوالات آفیسر در مورد دوره تحصیلی و انگیزه‌تان برای تحصیل در انگلیس پاسخ دهید.
 • دریافت ویزا: بعد از ارائه مدارک به سفارت، پرداخت هزینه ویزا و پاسخگویی به سوالات آفیسر باید منتظر نتیجه ویزا باشید.

در‌صورت موافقت با درخواست ویزای دانش‌ آموزی انگلیس می‌توانید برای شروع تحصیلات به این کشور سفر کنید. در زمان اقدام برای هر‌یک از این مراحل برای جلوگیری از هر‌گونه مشکل، اطلاعاتتان را درباره شرایط موسسه مورد‌نظر و قوانین سفارت به‌روز کنید.

مدارک مورد‌نیاز برای اخذ ویزای دانش آموزی انگلیس

یکی از مهم‌ترین مراحل درخواست ویزای دانش آموزی و تحصیل در مدارس انگلیس، جمع‌آوری مدارک است. این مدارک شامل موارد زیر می‌شود:

 • پاسپورت معتبر
 • نامه دریافت پذیرش از مدرسه (CAS)
 • نامه حقوقی رضایت والدین یا قیم دانش آموز برای تحصیل در انگلیس
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • مدارک مربوط به تضمین مکان اقامت کودک در دوران تحصیل
 • فیش پرداخت هزینه ویزا
 • نتایج آزمایش‌های بالینی (در‌صورت نیاز)

در صورت ارائه اطلاعات نادرست یا آماده نبودن هر‌یک از مدارک فوق، احتمال ریجکت ویزای دانش آموزی انگلیس وجود دارد.

در‌صورتی‌که متقاضی برای دریافت ویزای دانش آموزی انگلستان اقدام کرده باشد، والدین او اجازه همراهی دانش آموز را خواهند داشت. البته ویزای گاردین انگلیس فقط در‌صورتی به والدین داده می‌شود که دانش آموز ۴ تا ۱۱ سال سن داشته باشد. دریافت این ویزا شرایط دیگری نیز دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • فقط سرپرست دانش آموزی باشید که در انگلستان تحصیل می‌کند.
 • تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در انگلستان را داشته باشید.
 • محل زندگی اصلی شما خارج از بریتانیا باشد.
 • ثابت کنید که پس از پایان مهلت ویزا به کشور خود بر می‌گردید.

توجه داشته باشید که فقط یکی از والدین می‌تواند برای دریافت این ویزا اقدام کند و افراد دیگر خانواده اجازه استفاده از این ویزا را ندارند. البته فرد می‌تواند فرزندان دیگر خود را نیز در‌صورتی‌که صلاحیت دریافت ویزای دانش آموزی داشته باشند، همراه خود به انگلیس ببرد.

تمکن مالی مورد‌نیاز برای صدور ویزای دانش آموزی انگلیس

یکی از شروط دریافت ویزای دانش آموزی انگلستان، برخورداری از تمکن مالی کافی برای تحصیل و زندگی در این کشور است. میزان تمکن مالی که افراد باید برای دریافت این ویزا ارائه دهند به محل تحصیل و زندگی دانش آموز و اخذ بورسیه تحصیلی زیر 18 سال انگلیس بستگی دارد. در‌صورتی‌که دانش آموز بخواهد با والدین یا قیم قانونی خود زندگی کند باید سرپرست دانش‌آموز با ارائه مدارکی به سفارت ثابت کند که توانایی مالی کافی برای پرداخت شهریه مدرسه (حداقل یک سال) را دارد. همچنین نشان دادن مدارکی مبنی بر توانایی پرداخت حداقل ۱۵۶۰ پوند در ماه (برای حداکثر ۹ ماه) برای پوشش هزینه‌های زندگی خود و متقاضی اصلی (دانش‌آموز) الزامی است.

در‌صورتی‌که دانش آموز در مدارس مستقل شبانه‌روزی تحصیل کند والدین باید بودجه کافی برای پرداخت کلیه هزینه‌های تحصیل برای حداقل یک سال تحصیلی را داشته باشند. در‌صورتی‌که دانش‌آموز ۱۶ یا ۱۷ سال سن دارد و به‌صورت مستقل زندگی می‌کند باید با مدارک پشتیبانی ثابت کند که حداقل ۱۳۳۴ پوند در ماه برای پوشش هزینه‌های زندگی در لندن یا ۱۰۲۳ پوند در ماه برای زندگی خارج از لندن را دارد.

هزینه درخواست ویزای دانش آموزی انگلستان برای متقاضیان خارج از این کشور ۳۶۳ پوند است. در‌صورتی‌که از داخل انگلستان برای تمدید یا تغییر ویزای قبلی به ویزای دانش‌ آموزی باید ۴۹۰ پوند پرداخت کنید. دانش آموزان بین‌المللی علاوه‌بر هزینه درخواست، باید هزینه‌های اضافی برای مراقبت‌های بهداشتی را نیز پرداخت کنند. به‌طور کلی هزینه‌ای که بابت دریافت ویزای دانش آموزی انگلیس می‌پردازید به مدت اعتبار ویزا نیز بستگی دارد. برای دریافت اطلاعات دقیق و به روز می‌توانید به سایت خدمات و اطلاعات دولتی انگلیس مراجعه کنید.

در هنگام تصمیم به اعزام دانش آموزان به انگلیس برای تحصیل، یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید بررسی کنید، هزینه‌های این مسیر است. والدین دانش آموز باید تمامی هزینه‌های تحصیل و زندگی مانند شهریه مدرسه، خورد و خوراک، پوشاک، بیمه، لوازم‌التحریر و … را در نظر داشته باشند.

اصلی‌ترین هزینۀ مربوط به تحصیل دانش آموزان در انگلستان، شهریۀ مدرسه است. دانش آموزان بین‌المللی تنها می‌توانند برای تحصیل در مدارس شبانه‌روزی یا خصوصی انگلستان اقدام کنند. هزینۀ شهریه مدارس باتوجه به محل تحصیل، امکانات، مقطع تحصیلی و … متفاوت است. به صورت متوسط شهریۀ مدارس برای دانش آموزان بین‌المللی بین ۱۲.۰۰۰ تا ۴۰.۰۰۰ پوند در سال است.

مدت اعتبار ویزای دانش آموزی انگلیس

اعتبار ویزای تحصیلی انگلیس با‌توجه‌به نوع و طول دوره متفاوت خواهد بود. حداکثر طول دوره تحصیل برای دانش آموزان زیر ۱۶ سال، ۶ سال است و ویزای تحصیلی این متقاضیان به مدت ۶ سال + ۴ ماه پس از پایان دوره اعتبار خواهد داشت. برای متقاضیان ۱۶ تا ۱۷ سال هم حداکثر اعتبار ویزای دانش آموزی ۳ سال + ۴ ماه پس از پایان دوره است.

تبدیل ویزای دانش آموزی به ویزای دانشجویی انگلیس

در‌صورتی‌که بعد از پایان تحصیل در مدارس و کالج‌های انگلیس، متقاضیان موفق به دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه‌های معتبر انگلستان شوند، این امکان را دارند که ویزای دانش آموزی خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهند. به‌این‌ترتیب فرد همچنان اجازه اقامت در این کشور را خواهد داشت.

خدمات آکادمی اپلای در زمینه اخذ ویزای دانش آموزی انگلیس

دریافت ویزای دانش آموزی انگلستان و مهاجرت به این کشور چالش‌های متعددی را سر راه افراد قرار می‌دهد. به همین دلیل همراهی یک تیم باتجربه و ماهر به شما کمک می‌کند تا این مسیر را با آرامش خاطر بیشتر و ریسک کمتری طی کنید.

آکادمی اپلای خدمات گوناگونی را در این زمینه به متقاضیان ارائه می‌دهد. وکلا و مشاوران ما به شما کمک می‌کنند تا مراحل انتخاب مدرسه موردنظر و اخذ پذیرش از آن تا اخذ ویزای دانش آموزی انگلستان را در کمترین زمان و به‌صورت موفق پشت سر بگذارید. علاوه‌بر این، از مشاوره کارشناسان آکادمی اپلای برای بررسی شرایطتان و انتخاب روش مناسب برای مهاجرت به انگلیس می‌توانید بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

 

۱. چه زمانی برای درخواست ویزای دانش آموزی انگلیس مناسب است؟

بهتر است بلافاصله پس از دریافت پذیرش از مدرسه برای اخذ ویزا اقدام کنید تا پیش از شروع سال تحصیلی مجوز ورود به انگلستان را به‌دست آورید.

۲. آیا خواهر و برادار دانش آموز نیز می‌توانند ویزای همراه دریافت کنند؟

خیر، تنها یکی از والدین می‌توانند برای دریافت ویزای همراه اقدام کنند.

۳. آیا متقاضی با ویزای دانش آموزی امکان تحصیل در مدارس دولتی انگلیس را دارد؟

خیر، تنها افرادی که اقامت کشور انگلستان را دارند می‌توانند در مدارس دولتی ثبت‌نام کنند.

۴. ویزای دانش آموزی انگلستان چه مدت اعتبار دارد؟

در صورتی که کمتر از ۱۶ سال سن داشته باشید، این ویزا به مدت حداکثر ۶ سال و ۴ ماه اعتبار دارد. همچنین اگر بین ۱۶ تا ۱۷ سال سن دارید، با داشتن این ویزا می‌توانید حداکثر ۳ سال و ۴ ماه در انگلستان بمانید.

دانشگاه‌های معتبر دنیا
کانادا
Flag_of_Australia_(converted).svg
استرالیا
پرچم آمریکا
آمریکا
آدرس

به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند