Search
Close this search box.

اولین و مهمترین قدم در فرآیند اپلای، انتخاب دانشگاه محل تحصیل بر اساس معیارهای مختلف است. در این صفحه لیست تمام دانشگاه‌ها، کالج‌ها و موسسات آموزشی کشور آمریکا را مشاهده کنید که پس از ورود به صفحه هر موسسه آموزشی می‌توانید شرایط و ویژگی‌های آن را مطالعه کنید.
اگر برای انتخاب دانشگاه و موسسه آموزشی مورد نظرتان نیاز به راهنمایی دارید از مشاوره رایگان آکادمی اپلای استفاده کنید.

دانشگاه‌های آمریکا

دانشگاه‌های آمریکا

مشخصات موسسه

{{displayValue}}
{{displayValue}}

{{locationDetails}}

{{displayValue}}

{{locationDetails}}

{{locationDetails}}

{{locationDetails}}

بازگشت به فیلترها

مشاهده ایالت‌ها/شهرها

دانشگاه‌های آمریکا

آمریکا یکی از کشورهای انگلیسی‌زبان و میزبان برترین دانشگاه‌های جهانی در رشته‌های مختلف به شمار می‌رود. درصد بالایی از برترین دانشگاه‌های معتبر جهان در مقاطع تحصیلی مختلف در آمریکا واقع شده‌آند. به‌این‌ترتیب جای تعجب نیست که هر‌ساله تعداد بیشماری از دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در این کشور پیشرفته باشند. برای داشتن مسیری شفاف در مهاجرت تحصیلی به آمریکا باید با لیست دانشگاه های آمریکا بر‌اساس رشته آشنا باشید. همچنین کسب اطلاعات در‌ مورد شهریه دانشگاه های آمریکا به شما در مسیر مهاجرت تحصیلی کمک خواهد کرد. 

جدول بهترین دانشگاه های آمریکا بر‌اساس رنکینگ جهانی

انتخاب دانشگاه مقصد برای ادامه تحصیل در امریکا تاثیر عمده‌ای بر ادامه مسیر زندگی شما در این کشور خواهد داشت. اشتغال در موقعیت‌های شغلی متنوع در آمریکا یا سایر کشورها وابستگی بالایی به نوع مدرک و دانشگاهی که تحصیل کرده‌اید دارد؛ ازاین‌رو باید بهترین دانشگاه امریکا که ارائه‌دهنده رشته شما است را بشناسید. برای این کار در اولین قدم لیستی از دانشگاه‌های برتر آمریکا بر‌اساس رنکینگ جهانی QS لازم دارید که در ادامه معرفی می‌کنیم. 

دانشگاه های آمریکا

رتبه  دانشگاه 
1 موسسه فناوری ماساچوست (MIT)
2 دانشگاه هاروارد
3 دانشگاه استنفورد
4 دانشگاه کالیفرنیا برکلی (UCB)
5 دانشگاه شیکاگو
6 دانشگاه پنسیلوانیا
7 دانشگاه کرنل
8 موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)
9 دانشگاه ییل
10 دانشگاه پرینستون
11 دانشگاه کلمبیا
12 دانشگاه جان هاپکینز
13 دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA)
14 دانشگاه میشیگان-آن آربور
15 دانشگاه نیویورک (NYU)
16 دانشگاه نورث وسترن
17 دانشگاه کارنگی ملون
18 دانشگاه دوک
19 دانشگاه تگزاس در آستین
20 دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو (UCSD)
21 دانشگاه واشنگتن
22 دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپاین
23 دانشگاه براون
24 دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا
25 دانشگاه بوستون
26 موسسه فناوری جورجیا (گرجستان تک)
27 دانشگاه پوردو
28 دانشگاه ویسکانسین-مدیسون
29 دانشگاه کالیفرنیای جنوبی
30 دانشگاه کالیفرنیا، دیویس (UCD)
31 دانشگاه کارولینای شمالی، چپل هیل
32 دانشگاه A&M تگزاس
33 دانشگاه ایالتی میشیگان
34 دانشگاه رایس
35 دانشگاه ایالتی اوهایو
36 دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس
37 دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا (UCSB)
38 دانشگاه فلوریدا
39 دانشگاه مریلند، کالج پارک
40 دانشگاه ایالتی آریزونا
41 دانشگاه مینه سوتا، شهرهای دوقلو
42 دانشگاه اموری
43 دانشگاه پیتسبورگ
44 دانشگاه روچستر
45 کالج دارتموث
46 دانشگاه ماساچوست، امهرست
47 دانشگاه کیس وسترن رزرو
48 دانشگاه ویرجینیا
49 دانشگاه واندربیلت
50 دانشگاه کلرادو در بولدر

ایالت کالیفرنیا با 14 مؤسسه، 13 دانشگاه در نیویورک، 12 دانشگاه در تگزاس و 10 دانشگاه در ماساچوست، بیشترین نمایندگی در بین بهترین دانشگاه‌های ایالات متحده برای سال 2024 را به خود اختصاص داده است.

لیست برترین دانشکده‌های پزشکی در ایالات متحده

برای اپلای تحصیلی به آمریکا در رشته های مختلف باید با دانشکده‌های ارائه‌دهنده رشته مورد‌نظر آشنا باشید. در این بخش به بررسی لیست دانشگاه های آمریکا برای اپلای رشته پزشکی به همراه حداقل معدل قابل‌قبول و نرخ پذیرش هر دانشگاه می‌پردازیم. 

دانشکده های پزشکی آمریکا

نام دانشگاه  نرخ پذیرش حداقل معدل استاندارد بر‌اساس GPA
دانشکده پزشکی دانشگاه آلاباما (AMCAS) 3.2٪ معدل: 3.0
کالج پزشکی دانشگاه آلابامای جنوبی (AMCAS) به سایت دانشگاه مراجعه کنید معدل: 3.83
ادوارد ویا کالج پزشکی استئوپاتیک – آبرن (AACOMAS) به سایت دانشگاه مراجعه کنید به سایت دانشگاه مراجعه کنید
کالج پزشکی دانشگاه آریزونا – توسان (AMCAS) به سایت دانشگاه مراجعه کنید 3.83
دانشگاه آریزونا کالج پزشکی فونیکس (AMCAS) به سایت دانشگاه مراجعه کنید به سایت دانشگاه مراجعه کنید
کالج آریزونا پزشکی استئوپاتی دانشگاه میدوسترن (AACOMAS) 25% 3.53
A.T. دانشگاه Still – دانشکده پزشکی استئوپاتی در آریزونا (AACOMAS) 5.3٪ 3.45

سه سیستم کاربردی اصلی برای دانشکده‌های پزشکی در ایالات متحده وجود دارد. اکثر دانشگاه های پزشکی آمریکا یکی از این سه پورتال را برای ارزیابی درخواست‌های دریافت‌شده استفاده می‌کنند. البته کلیات پذیرش برای هر دانشگاه در آمریکا یکسان است؛ بااین‌حال برای کسب اطلاعات از جزییات اپلای به دانشگاه‌های پزشکی آمریکا حتما به سایت هر موسسه آموزشی مراجعه کنید. 

لیست دانشگاه های آمریکا در رشته مهندسی

در جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه های مهندسی آمریکا معیارهای مختلفی از جمله شهرت علمی و شبکه تحقیقاتی بین‌المللی برای انتخاب رنکینگ دانشگاه در نظر گرفته شده است. بدیهی است که برای اپلای به هر‌یک از دانشگاه‌های برتر آمریکا در زمینه مهندسی باید رزومه قوی داشته باشید. رزومه قوی در بخش مقاله، معدل و نمره زبان باعث افزایش احتمال موفقیت متقاضی در رقابت با هزاران دانشجو بین‌المللی می‌شود. در نظر داشته باشید که اخذ پذیرش از برترین دانشگاه‌های آمریکا شانس ریجکتی دریافت ویزای تحصیلی آمریکا را به‌شدت کاهش می‌دهد. در ادامه به بررسی لیست دانشگاه های آمریکا بر‌اساس رشته مهندسی می‌پردازیم.

دانشگاه های مهندسی آمریکا

رتبه‌بندی ایالات متحده رتبه‌بندی جهانی موسسه، نهاد ایالت میزبان
1 1 موسسه فناوری ماساچوست (MIT) بوستون (MA)
2 2 دانشگاه استنفورد سانفرانسیسکو (CA)
3 5 دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (UCB) سانفرانسیسکو (CA)
4 8 دانشگاه هاروارد بوستون (MA)
5 10 موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) لس آنجلس (CA)
6 12 موسسه فناوری جورجیا (گرجستان تک) آتلانتا (GA)
7 15 دانشگاه کارنگی ملون پیتسبورگ (PA)
8 17 دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA) لس آنجلس (CA)
9 19 دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپاین Champaign and Urbana

دانشگاه MIT با امتیاز عالی و شهرت دانشگاهی، جایگاه برتر خود را در جهان برای مهندسی و فناوری حفظ کرده است. از 91 دانشکده مهندسی و فناوری در ایالات متحده، 15 دانشکده بین 50 دانشکده برتر جهان قرار دارند. 

لیست بهترین دانشگاه های آمریکا برای رشته مدیریت

رشته مدیریت یکی از پرتقاضاترین رشته‌ها برای تحصیل در آمریکا به شمار می‌رود. خوشبختانه آمریکا هیچ کمبودی در میزبانی مدارس برتر کسب‌و‌کار برای انتخاب ندارد. برای اپلای مدیریت در آمریکا باید در رقابت بسیار شدیدی با دانشجویان بین‌المللی دیگر شرکت کنید. برای پیروزی در این رقابت پیشنهاد می‌کنیم رزومه مناسبی داشته باشید. نمره بالا در آزمون GMAT به همراه سابقه کاری مرتبط برگ برنده متقاضی در مسیر اپلای به دانشگاه‌های مدیریت آمریکا به شمار می‌رود. در ادامه چند مورد از برترین دانشگاه‌های مدیریت آمریکا را معرفی می‌کنیم. 

 • مدرسه بازرگانی هاروارد: دانشگاه هاروارد امسال از مدرسه بازرگانی لندن بریتانیا پیشی گرفت و در رتبه‌بندی کسب‌و‌کار و مدیریت در رتبه اول قرار گرفت. این دانشگاه بیش از 2000 دانشجو در رشته‌های MBA و دکترا دارد. 
 • دانشگاه استنفورد: دانشگاه استنفورد رتبه چهارم را در کسب‌و‌کار و مدیریت در جهان به خود اختصاص داده است. این دانشگاه یکی از منتخب‌ترین مدارس بازرگانی در ایالات متحده به شمار می‌رود که فقط حدود 7 درصد پذیرش دارد. 
 • مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا: دانشگاه پنسیلوانیا از نظر کسب‌و‌کار و مدیریت در رتبه پنجم جهانی قرار دارد. این دانشگاه کسب‌وکار حدود 5000 دانشجو و 94000 فارغ‌التحصیل در سراسر جهان از جمله مدیران عامل شرکت‌هایی مانند گوگل و اپل دارد.
 • موسسه فناوری ماساچوست (MIT): این دانشگاه در رتبه‌بندی کسب‌و‌کار و مدیریت در رتبه ششم قرار دارد. دانشکده مدیریت اسلون تقریباً 1600 دانشجوی رشته‌های مدیریت دارد.
 • دانشگاه کالیفرنیا، برکلی: دانشگاه کالیفرنیا برکلی (UCB) از برترین دانشگاه‌های ایالات متحده برای کسب‌و‌کار و مدیریت است که در رتبه دوازدهم تجارت و مدیریت در جهان قرار دارد. 

اخذ پذیرش تحصیلی در رشته‌های مدیریت و بازرگانی برای دانشجویان بین‌المللی از دانشگاه‌های آمریکا با چالش‌های متعددی همراه است. بااین‌حال بورسیه‌هایی نیز برای متقاضیان تحصیل در رشته‌های مدیریت بازرگانی و کسب‌وکار در نظر گرفته شده است؛ البته در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل در رشته‌هایی مثل MBA در آمریکا بدون داشتن بورسیه بسیار بالا است.

ارزان ترین دانشگاه های آمریکا

اگر شما نیز به‌عنوان متقاضی تحصیل در آمریکا به دنبال ارزان ترین دانشگاه امریکا هستید، ادامه این بخش اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار می‌دهد. اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ارزان آمریکا به معنای ورود به رقابتی شدید با هزاران دانشجو بین‌المللی است. به‌این‌ترتیب داشتن نمره‌های بالا در آزمون‌های بین‌المللی مثل آیلتس یا تافل، آزمون GRE و آزمون‌های ورودی برای اخذ پذیرش با موفقیت اهمیت دوچندانی دارد.  در اینجا لیستی از 10 دانشگاه برتر در ایالات متحده آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی آمده است.

 • دانشگاه ایالتی کالیفرنیا
 • دانشگاه ویسکانسین
 • دانشگاه بریگام یانگ
 • کالج بروکلین
 • دانشگاه ایالتی میسوری جنوب شرقی
 • دانشگاه لوئیزیانا در مونرو
 • دانشگاه ایالتی داکوتای جنوبی
 • دانشگاه ایالتی میسوری شمال غربی
 • دانشگاه ایالتی جنوب غربی مینه سوتا
 • دانشگاه ایالتی هندرسون

برای اطلاع از دقیق‌ترین شرایط تحصیل در مقاطع تحصیلی هر دانشگاه به سایت مربوطه مراجعه کنید. سایت دانشگاه بهترین مرجع برای کسب اطلاعاتی نظیر اپلیکیشن فی، شهریه و ددلاین ثبت‌نام به شمار می‌رود. 

ارزان ترین دانشگاه های ایالات متحده آمریکا برای دانشجویان UG یا همان undergraduate

منظور از دانشجویان UG، دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا را دارند. برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا در مقطع کارشناسی نیز باید با دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته‌های تحصیلی در این مقطع آشنا باشید. در ادامه به بررسی دانشگاه‌های ارائه‌دهنده برترین برنامه‌های کارشناسی می‌پردازیم.

 • دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، لانگ بیچ: این دانشگاه طیف گسترده‌ای از رشته‌های دانشگاهی را ارائه می‌دهد و به دلیل برنامه‌های عالی خود در مهندسی، زیست شناسی دریایی و مطالعات فیلم مشهور است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی (6.1+ واحد) 5742 دلار و برای (0-6 واحد) 3330 دلار برای سال تحصیلی است.
 • دانشگاه ایالتی مینوت، داکوتای شمالی: دانشگاه ایالتی مینوت با بیش از 60 برنامه در مقطع کارشناسی برجسته است. از عدالت کیفری و مددکاری اجتماعی گرفته تا سیستم‌های مالی و اطلاعاتی، دانشگاه به علایق مختلف دانشگاهی پاسخ می‌دهد. هزینه حضور در دوره کارشناسی در دانشگاه ایالتی مینوت 7168 دلار (هزینه تحصیل)، 1466 دلار (هزینه) و 1000 دلار (کتاب، لوازم و تجهیزات) است.
 • کالج تگزاس جنوبی:‌ کالج تگزاس جنوبی انواع برنامه‌های مدرک کارشناسی و گواهینامه را ارائه می‌دهد؛ از مدیریت بازرگانی و مراقبت‌های بهداشتی گرفته تا فناوری و هنر. شهریه و هزینه‌های کارشناسی در کالج تگزاس جنوبی 7500 دلار برای دانشجویان خارج از ایالت برای سال تحصیلی 2024 است.
 • دانشگاه ایالتی آلکورن، می سی سی پی: این دانشگاه با ارائه بیش از 50 برنامه تحصیلی مختلف، بر توانمندسازی دانش آموزان با دانش و مهارت برای برتری در زمینه‌های انتخابی خود تمرکز می‌کند. متوسط ​​شهریه این دانشگاه برای دوره‌های کارشناسی 7290 دلار است. دانشگاه ایالتی آلکورن به دلیل تحقیقات، مشارکت اجتماعی و ترویج میراث فرهنگی نیز شناخته شده است.
 • دانشگاه شهر نیویورک (CUNY): دانشگاه سیتی نیویورک (CUNY)، یک سیستم دانشگاه دولتی، شامل 26 موسسه فردی است. CUNY طیف گسترده‌ای از برنامه‌های دانشگاهی و فرصت‌های تحقیقاتی را ارائه می‌دهد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی 620 دلار به‌ازای هر اعتبار برای افراد غیر‌مقیم ایالت نیویورک است. پردیس‌های CUNY در سرتاسر شهر واقع شده‌اند و امکان دسترسی دانشجویان به منابع فراوان، کارآموزی و فرصت‌های شغلی در صنایع مختلف را فراهم می‌کنند.

برای کسب اطلاعات دقیق از شرایط اپلای به هر دانشگاه به سایت موسسه آموزشی مورد‌نظر مراجعه کنید. 

ارزان‌ترین دانشگاه‌های آمریکا برای PG یا همان کارشناسی ارشد و دکتری

تحصیل در آمریکا در مقاطع تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکتری نیاز به رزومه قوی دارد؛ به‌ویژه اگر گپ تحصیلی طولانی میان آخرین مدرک دریافتی و مقطع تحصیلی جدید داشته باشید. برای جبران گپ تحصیلی در رزومه از ارائه انگیزه‌نامه یا SOP برای توجیه مسئول دانشگاه و مهم‌تر از همه آفیسر اداره مهاجرت استفاده کنید. در ادامه به معرفی ارزان‌ترین دانشگاه‌های آمریکا برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌پردازیم. 

 • دانشگاه نیومکزیکو هایلندز 
 • دانشگاه فنی آرکانزاس 
 • دانشگاه ایالتی کالیفرنیا 
 • دانشگاه لوئیزیانا – مونرو 
 • دانشگاه A&M غرب تگزاس 
 • دانشگاه ایالتی داکوتای جنوبی 
 • دانشگاه ایالتی شمال غربی میسوری 
 • دانشگاه ایالتی میسوری جنوب شرقی 
 • دانشگاه ایالتی میدل جورجیا 
 • دانشگاه بریگام یانگ 

در کشور آمریکا دانشگاه‌های دولتی نسبت به موسسات آموزشی خصوصی ارزان‌تر هستند؛ البته میزان شهریه دانشگاه‌ها باتوجه‌به رشته تحصیلی، مقطع و دانشگاه متفاوت است. 

شرایط اپلای به دانشگاه های آمریکا

متقاضیان در گام اول برای اعزام دانشجو به آمریکا باید اطلاعات دقیق و کاملی در‌ مورد برنامه‌های تحصیلی مورد‌علاقه خود کسب کنند. در اولین مرحله انتخاب دانشگاه و برنامه‌ تحصیلی است که باید بر‌اساس علایق، اهداف شغلی و مالی انجام شود. پس از آن، باید مدارکی نظیر رزومه تحصیلی، توصیه نامه، انگیزه‌نامه، نمرات آزمون‌های استاندارد مانند TOEFL یا IELTS برای اثبات توانایی زبان انگلیسی و بسته به برنامه، نتایج آزمون GRE یا GMAT نیز ارسال شود. برخی دانشگاه‌های آمریکا ممکن است مصاحبه یا آزمون ورودی نیز داشته باشند. 

بورسیه برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا

بورسیه‌های تحصیلی در آمریکا منابع مالی ارزشمندی هستند که به دانشجویان در تامین بخشی از هزینه‌ها کمک می‌کنند؛ البته در صورت دریافت فول فاند کلیه هزینه‌های دانشجو توسط بورسیه تامین خواهد شد.  این بورسیه‌ها بر‌اساس شایستگی، نیاز مالی، قومیت، رشته تحصیلی یا سایر معیارها ارائه می‌شوند. دانشجویان بین‌المللی باید به‌دقت شرایط اختصاصی هر بورسیه را برای انتخاب بهترین بورسیه تحصیلی آمریکا بررسی کنند. در ادامه بخشی از بورسیه‌های آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی را معرفی می‌کنیم.

 • بورسیه‌های فولبرایت (Fulbright Scholarships): یکی از شناخته‌شده‌ترین برنامه‌های تبادل فرهنگی و تحصیلی بین‌المللی است. 
 • بورسیه‌های همپری (Humphrey Fellowship Program): به متخصصین و حرفه‌ای‌ها فرصت مطالعه و تحقیق در آمریکا را می‌دهد 

این بورسیه‌ها فرصت‌هایی بی‌نظیر برای تحصیل و پیشرفت حرفه‌ای فراهم می‌کنند. برای دریافت این بورسیه‌ها باید رزومه شایسته‌ای را ارائه دهید. 

شهریه دانشگاه‌های ایالات متحده

شهریه دانشگاه‌های آمریکا بر‌اساس نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی)، سطح تحصیلات (کارشناسی، کارشناسی ارشد، یا دکترا) و وضعیت اقامتی دانشجو (داخلی یا بین‌المللی) متفاوت خواهد بود. دانشگاه‌های دولتی معمولا شهریه کمتری نسبت به دانشگاه‌های خصوصی دارند، اما دانشجویان بین‌المللی اغلب شهریه بیشتری نسبت به شهروندان و ساکنین دائمی آمریکا پرداخت می‌کنند. در سطح کارشناسی، شهریه سالانه از چند هزار دلار در دانشگاه‌های دولتی تا بیش از 50,000 دلار در برخی دانشگاه‌های خصوصی در سال 2024 متغیر خواهد بود.

علاوه‌بر شهریه، دانشجویان باید هزینه‌هایی نظیر کتاب و لوازم تحصیلی، اقامت، غذا، بیمه درمانی و هزینه‌های شخصی را نیز در نظر بگیرند. بسیاری از دانشجویان برای پوشش این هزینه‌ها به دنبال کمک‌هزینه تحصیلی، بورسیه‌ها و فرصت‌های کار در دانشگاه (مانند معاونت تحقیقاتی یا تدریس) هستند. با نگارش رزومه قوی شانس خود را برای دریافت بورسیه‌ افزایش خواهید داد.

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا با خدمات آکادمی اپلای

ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه‌های آمریکا مرحله دشوار و چالش‌برانگیز برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌رود. به‌این‌ترتیب پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از خدمات آکادمی اپلای، مسیر راحت‌تری در مهاجرت دانش آموزی به آمریکا و مهاجرت دانشجویی به این کشور طی کنید. در ادامه به معرفی برخی از خدمات موسسه مهاجرتی آکادمی اپلای می‌پردازیم. 

 • مشاوره رایگان و تخصصی در رابطه با انتخاب رشته و دانشگاه بر‌اساس وضعیت مالی متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه برای دریافت نامه پذیرش
 • نگارش انگیزه‌نامه
 • نگارش رزومه
 • نگارش کاورلتر
 • مشاوره تخصصی برای دریافت بورسیهٔ تحصیلی
 • ترجمه رسمی کلیه مدارک شما
 • رفع ریجکتی پرونده

اگر تمایل به تحصیل در برترین دانشگاه‌های آمریکا را دارید، با مشاورین ما در آکادمی اپلای در ارتباط باشید. همچنین در صورت داشتن هرگونه پرسش در مورد اعزام دانشجو به آمریکا از طریق بخش نظرات، آن را با ما مطرح کنید تا در سریع‌ترین زمان به شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول
ارزان‌ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته MBA در ایالات متحده ارائه کدامند؟

چندین دانشگاه در ایالات متحده برنامه‌های MBA مقرون‌به‌صرفه را ارائه می‌دهند که شامل دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، دانشگاه کامرون، دانشگاه تگزاس A&M-Commerce، دانشگاه ایالتی فایتویل و دانشگاه ایالتی دلتا می‌شود.

آیا دانشگاه‌های دولتی در آمریکا ارزان‌تر هستند؟

بله، دانشگاه‌های دولتی در ایالات متحده ارزان‌تر هستند. دانشجویانی با تمکن مالی پایین‌تر معمولا دانشگاه‌های دولتی آمریکا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. این دانشگاه‌ها اغلب بخشی از سیستم‌های دانشگاه دولتی هستند که از چندین کالج در داخل یک ایالت تشکیل شده‌اند.

کدام دانشگاه‌ها در آمریکا هیچ هزینه‌ای برای تحصیل به همراه ندارند؟

دانشگاه های آمریکا بدون هزینه درخواست شامل دانشگاه ییل، کالج ولزلی، کالج کارلتون، کالج اسمیت، دانشگاه کیس وسترن رزرو، کالج گرین، کالج تولین، کالج کولبی و کالج مکالستر می‌شود. 

ویزای تحصیلی آمریکا

جهت تحصیل در آمریکا باید ویزای دانشجویی این کشور را اخذ کنید. جهت آشنایی بیشتر با شرایط دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و دریافت مشاوره با آکادمی اپلای همراه باشید.

مهاجرت تحصیلی به امریکا به دلیل وجود سیستم آموزشی قوی متقاضیان زیادی دارد. جهت آشنایی با مدارک و هزینه‌های تحصیل در امریکا با اکادمی اپلای همراه باشید.

اعزام دانشجو به آمریکا

خدمات اعزام دانشجو به آمریکا در سال 2022 توسط موسسه آکادمی اپلای به صورت کاملا تخصصی انجام می‌شود و کارشناسان خبره ما برای ارائه مشاوره رایگان در خدمت شما هستند.

آدرس

به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند