Search
Close this search box.

اولین و مهمترین قدم در فرآیند اپلای، انتخاب دانشگاه محل تحصیل بر اساس معیارهای مختلف است. در این صفحه لیست تمام دانشگاه‌ها، کالج‌ها و موسسات آموزشی کشور آمریکا را مشاهده کنید که پس از ورود به صفحه هر موسسه آموزشی می‌توانید شرایط و ویژگی‌های آن را مطالعه کنید.
اگر برای انتخاب دانشگاه و موسسه آموزشی مورد نظرتان نیاز به راهنمایی دارید از مشاوره رایگان آکادمی اپلای استفاده کنید.

دانشگاه‌های آمریکا

دانشگاه‌های آمریکا

مشخصات موسسه

{{displayValue}}
{{displayValue}}

{{locationDetails}}

{{locationDetails}}

بازگشت به فیلترها

مشاهده ایالت‌ها/شهرها

لیست دانشگاه‌های آمریکا برای اپلای

آیا تا به حال به تحصیل در آمریکا فکر کرده‌اید؟ از آن‌جا که بسیاری از دانشگاه‌های برتر جهان در کشور آمریکا قرار دارند، سالانه داوطلبان زیادی از سراسر جهان به‌دنبال اخذ پذیرش از موسسات آموزشی و ویزای تحصیلی آمریکا هستند.

بهترین دانشگاه‌های آمریکا

هنگامی که صحبت از دانشگاه‌های آمریکا می‌شود، بسیاری از افراد در سطح بالای آموزشی این مراکز علمی هم‌عقیده هستند. با این وجود، برای افرادی که تمایل به اپلای تحصیلی آمریکا دارند، دانستن کیفیت بالای مراکز آموزشی به تنهایی کافی نیست. بنابراین در ادامه موسسات آموزشی برتر این کشور را باتوجه به فاکتورهای مختلف با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

برترین دانشگاه‌ها از لحاظ رنکینگ

طبق بررسی‌های انجام‌شده، 177 مورد از دانشگاه‌ها و کالج‌های ایالات متحده در بین بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است و همین موضوع موجب می‌شود که تصمیم‌گیری برای انتخاب دانشگاه کار دشواری باشد. برای حل این مشکل به سراغ مجلات معتبری مانند Times Higher Education رفته‌ایم که سالانه نسخه‌های به‌روزی از رتبه‌بندی دانشگاه‌ها را منتشر می‌کند. این مجلهٔ خبری دانشگاه‌ها را بر اساس 17 معیار کیفیت دانشگاهی ارزیابی می‌کند. در جدول زیر لیست بهترین دانشگاه‌های آمریکا در سال 2022-2023 از نگاه Times Higher Education قابل مشاهده است.

نام دانشگاه رتبه در آمریکا رتبه در جهان
دانشگاه هاروارد 1 2
دانشگاه استنفورد 2 3
موسسه تکنولوژی ماساچوست 3 5
موسسه فناوری کالیفرنیا 4 6
دانشگاه پرینستون 5 7
دانشگاه کالیفرنیا، برکلی 6 8
دانشگاه ییل 7 9
دانشگاه کلمبیا 8 11
دانشگاه شیکاگو 9 13
دانشگاه پنسیلوانیا 10 14

ارزانترین دانشگاه‌های کشور آمریکا

در کشور آمریکا دانشگاه‌های دولتی نسبت به موسسات آموزشی خصوصی ارزان‌تر هستند؛ البته میزان شهریهٔ دانشگاه‌ها باتوجه به رشتۀ تحصیلی، مقطع، دانشگاه و… متفاوت است. اگرچه بخش زیادی از معروف‌ترین دانشگاه‌های این کشور خصوصی هستند، اما دانشگاه‌های دولتی مختلفی نیز وجود دارد که هزینۀ آن‌ها برای دانشجویان بین‌المللی مقرون به‌صرفه است. این موسسات نه‌تنها میزان شهریۀ مناسبی داشته، بلکه از کیفیت آموزشی در سطح کلاس جهانی نیز برخورداراند. برخی از ارزانترین دانشگاه‌های آمریکا برای اپلای عبارتند از:

 • دانشگاه ایالتی آلکورن (Alcorn State University) در شمال غربی لورمان؛
 • دانشگاه ایالتی مینوت (Minot State University) در شمال داکوتا؛
 • دانشگاه ایالتی می‌سی‌سی‌پی (Mississippi Valley State University) در می‌سی‌سی‌پی؛
 • دانشگاه ایالتی کالیفرنیا لانگ بیچ (California State University Long Beach) در کالیفرنیا؛
 • کالج ایالتی چادرون (Chadron State College) در نبراسکا؛
 • دانشگاه دلتا (Delta State University) در کلیولند.

دانشگاه‌های مهندسی، پزشکی و هنر

برخی از افراد در هنگام انتخاب دانشگاه دقت بسیاری به خرج داده و ترجیح می‌دهند دانشگاه موردنظر را باتوجه به رشتۀ خود انتخاب کنند. برای مثال دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی را دارند، ترجیح می‌دهند در دانشگاه‌هایی با اعتبار علمی بالا تحصیل کنند. از آن‌جا که تعداد متقاضیان رشته‌های پزشکی، مهندسی و هنر بسیار زیاد است، بهتر است دانشگاه‌های برتر در هرکدام از این رشته‌ها را به صورت جداگانه معرفی کنیم. در ادامه لیست دانشگاه‌های ایالات متحده در هر کدام از این زمینه‌ها با توجه به رتبه‌بندی US News مشخص شده است.

رشته‌های مهندسی رشته‌های پزشکی رشته‌های هنر
موسسه تکنولوژی ماساچوست دانشگاه هاروارد دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس
دانشگاه استنفورد دانشگاه نیویورک (Grossman) دانشگاه هنر شیکاگو
دانشگاه کالیفرنیا، برکلی دانشگاه کلمبیا دانشگاه ییل
دانشگاه کارنگی ملون دانشگاه جانز هاپکینز دانشگاه ویرجینیا کامونلث
دانشگاه پوردو – West Lafayette دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو موسسه هنرهای کالیفرنیا
دانشگاه تگزاس، آستین دانشگاه دوک مدرسه طراحی رودآیلند
موسسه فناوری کالیفرنیا دانشگاه پنسیلوانیا (Perelman) دانشگاه کارنگی ملون
دانشگاه جورجیا تک دانشگاه استنفورد کالج هنر موسسه مریلند
دانشگاه میشیگان (Ann Arbor) دانشگاه واشنگتن دانشگاه میشیگان
دانشگاه A&M تگزاس – College Station دانشگاه ییل دانشگاه آلفرد – NewYork State College of Ceramics

مزایای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور

ایالات متحده آمریکا هر سال میزبان بیشترین تعداد دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان است. این موضوع نشان از مزیت‌های مختلفی است که برای دانشجویان بین‌المللی این کشور وجود دارد. یکی از اصلی‌ترین مزایای تحصیل در کشور آمریکا، امکان استفاده از برترین استادان در بهترین دانشگاه‌های جهان است. اکثر موسسات آموزشی آمریکا در سطح استاندارد بسیار بالایی قرار دارند و فرصت‌های فراوانی را برای موفقیت دانشجویان ایجاد می‌کنند. همچنین، افراد به فناوری‌های به‌روز و جدیدترین مراجع مربوط به رشتۀ خود دسترسی خواهند داشت.

علاوه بر این، از آن‌جا که دانشجویان از سراسر دنیا برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند، امکان زندگی و کسب تجربه در یک جامعهٔ چند ملیتی برای متقاضیان مهیا است.

علاوه بر آنچه ذکر شد، برخی دیگر از مزایای تحصیل در آمریکا عبارتند از:

 • تحصیل در برترین دانشگاه‌ها که قطب اصلی پژوهش و تولید علم در جهان هستند؛
 • ارتباط و شبکه‌سازی با استادان تراز اول جهان؛
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی؛
 • اشتغال بعد از فارغ‌التحصیلی در غول‌های تکنولوژی مانند متا (فیسبوک سابق)، گوگل، مایکروسافت و…
 • امکانات فوق‌العاده برای تحقیق و پژوهش و بهره‌گیری از نخبگان علمی دنیا.

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا

متقاضیان بین‌المللی که قصد دریافت پذیرش دانشگاه‌های آمریکا را دارند، در قدم اول باید واجد شرایط اعلام‌شده از سوی موسسات آموزشی این کشور باشند. دانشگاه‌های آمریکا با توجه به سطح علمی، مقطع تحصیلی و فاکتورهای دیگر شرایط متفاوتی را برای متقاضیان تعیین می‌کنند، اما بسیاری از این موارد برای بیشتر موسسات یکسان است.

یکی از اصلی‌ترین شرایط، ارائهٔ مدرک زبان انگلیسی است. تافل و آیلتس از معتبرترین آزمون‌هایی است که دانشجویان باید پیش از اپلای برای شرکت در آن‌ها اقدام کنند. هر دانشگاه حداقل نمرۀ مشخصی را برای این آزمون‌ها تعیین کرده است که متقاضیان با کسب نمرۀ حداقل یا بالاتر می‌توانند برای اپلای اقدام کنند.

علاوه بر این، برخی از دانشجویان که قصد تحصیل در رشته‌ یا دانشگاه‌های خاصی را دارند، باید در آزمون‌های دیگری نیز شرکت کنند. برای مثال متقاضیان رشته‌های MBA باید در آزمون GMAT شرکت کرده و بتوانند نمرۀ قبولی را کسب کنند. همچنین برای برخی دیگر از رشته‌ها شرکت در آزمون‌هایی مانند GRE ، LSAT و SAT الزامی است.

یکی دیگر از شرایط بسیار مهم داشتن تمکن مالی است. داوطلبان بین‌المللی باید ثابت کنند که توانایی تأمین مخارج زندگی و تحصیل در آمریکا را خواهند داشت.

ددلاین پذیرش دانشگاه‌های آمریکا

در هنگام ارسال درخواست پذیرش برای دانشگاه‌های آمریکا، باید به ددلاین دانشگاه موردنظر خود توجه داشته باشید؛ زیرا ممکن است هر رشته یا مقطع تحصیلی تاریخ متفاوتی را برای ارسال درخواست‌ها تعیین کرده باشد. با این وجود متداول‌ترین تاریخ‌ها برای ددلاین دانشگاه‌های آمریکا در یک بازۀ زمانی قرار دارد.

زمان ددلاین برای ترم پاییز 2023 بین ماه‌های فوریه و مارس است. همچنین درخواست‌کنندگانی که قصد تحصیل برای ترم بهار را دارند، باید بین ماه‌های جولای و سپتامبر سال قبل درخواست خود را برای دانشگاه ارسال کنند.

در نظر داشته باشید که اگر به طور قطعی تمایل به اپلای برای دانشگاه‌های مختلف آمریکا را دارید، بهتر است وبسایت دانشگاه موردنظر را بررسی کنید تا از تاریخ ددلاین قطعی مطمئن شوید.

مدارک لازم برای اپلای دانشگاه‌های آمریکا

اپلای برای دانشگاه‌های معتبر آمریکا در هر رشته نیازمند مدارک متفاوتی است. با این وجود بسیاری از این مدارک در مقاطع تحصیلی و رشته‌های مختلف یکسان است. برخی از این مدارک عبارتند از:

 • توصیه‌نامه: این گواهی باید از طرف استادان فرد متقاضی در مقاطع پیشین تحصیلی ارائه شود.
 • انگیزه‌نامه: برای ارائهٔ SOP داوطلبان باید اهداف خود برای آیندۀ تحصیلی و علت انتخاب دانشگاه خود را بیان کنند.
 • رزومه یا CV: معمولا دانشگاه‌ها یا کالج‌ها از دانشجویان یک رزومه درخواست می‌کنند که تمامی فعالیت‌های علمی یا کاری مرتبط فرد در آن گنجانده شده است.

علاوه بر این، مدارک دیگری نیز باید برای دانشگاه ارسال کنید که عبارتند از:

 • مدارک هویتی؛
 • پاسپورت معتبر؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • گواهی اثبات تمکن مالی؛
 • اصل و ترجمۀ رسمی مدارک تحصیلی؛
 • تکمیل فرم درخواست.

شهریه دانشگاه‌های آمریکا

یکی از اصلی‌ترین مواردی که در هنگام انتخاب دانشگاه باید به آن توجه کنید، شهریۀ دانشگاه است. از آن‌جا که تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی هزینه‌بر است، درخواست‌کنندگان باید بررسی کنند که آیا توان پرداخت شهریه را خواهند داشت یا خیر. میزان شهریه دانشگاه در مقاطع تحصیلی مختلف با توجه به رشته و دانشگاه متفاوت است.

 • برای مثال، هزینۀ متوسط تحصیل در موسسات آموزش عالی آمریکا در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین‌المللی 26000 دلار است. با این وجود، این هزینه‌ها ممکن است برای موسسات خصوصی تا 36000 دلار در سال هم برسد.
 • همچنین رشته‌هایی مانند پزشکی شهریۀ بالاتری دارند که هزینهٔ آن می‌تواند تا 50000 دلار در سال هم باشد.
 • هزینۀ شهریه برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد بین 10000 تا 80000 دلار در سال است.
 • هزینهٔ شهریه برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع دکتری بین 25000 تا 50000 دلار در سال است.

بورسیه دانشگاه‌های آمریکا

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی ترجیح می‌دهند برای کاهش هزینه‌های تحصیل خود از بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های ارائه‌شده استفاده کنند. این بورسیه‌ها ممکن است یک قسمت یا همۀ هزینه‌های تحصیل آن‌ها را پوشش دهند. معمولا دانشگاه‌ها در آمریکا بورسیه‌های مختص خود را دارند. البته دقت داشته باشید که برای دریافت هر یک از این بورسیه‌ها باید شرایط خاصی داشته باشید. این شرایط معمولا در سایت دانشگاه مشخص شده است؛ همچنین می‌توانید این شرایط و سوالات خود را در رابطه با نحوه دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا از مشاورین ما در مجموعه آکادمی اپلای بپرسید. تنها کافیست تا نام و شماره خود را در فرم زیر ثبت کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

خدمات آکادمی اپلای جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه‌های آمریکا می‌تواند برای داوطلبان دشوار و حتی دلهره‌آور باشد؛ به همین دلیل بیشتر متقاضیان ترجیح می‌دهند تا پروسۀ اپلای خود را به متخصصان این زمینه بسپارند. آکادمی اپلای یکی از موسسات معتبر در زمینۀ مهاجرت تحصیلی به آمریکا است؛ برخی از خدمات ما عبارتند از:

 • مشاورهٔ رایگان و تخصصی در رابطه با انتخاب رشته و دانشگاه براساس وضعیت مالی شما؛
 • مکاتبه با دانشگاه جهت دریافت نامهٔ پذیرش؛
 • نگارش انگیزه‌نامه؛
 • نگارش رزومه؛
 • نگارش کاورلتر؛
 • مشاورهٔ تخصصی برای دریافت بورسیهٔ تحصیلی؛
 • ترجمهٔ رسمی کلیهٔ مدارک شما؛
 • رفع ریجکتی پرونده؛
 • و ده‌ها خدمات دیگر.

در این مطلب لیست دانشگاه‌های آمریکا را براساس جنبه‌های مختلف مانند سطح علمی، میزان شهریه و… برای شما آورده‌ایم. آمریکا یکی از اصلی‌ترین مقاصد تحصیلی برای اکثر دانشجویان سراسر جهان بوده و بدون شک، تحصیل در این کشور یک نقطۀ عطف بزرگ در رزومۀ هر فردی است. بنابراین اگر تمایل به تحصیل در برترین دانشگاه‌های آمریکا را دارید، می‌توانید با مشاورین ما در آکادمی اپلای در ارتباط باشید. همچنین در صورت داشتن هرگونه پرسش در مورد اعزام دانشجو به آمریکا از طریق بخش نظرات، آن را با ما مطرح کنید تا در سریع‌ترین زمان به شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول
آیا رتبهٔ دانشگاه، معیار مناسبی برای انتخاب مقصد تحصیلی است؟

دانشگاه‌های آمریکا جزء برترین موسسات آموزشی در جهان هستند. با این وجود برای مقایسۀ آن‌ها با توجه به فاکتورهای مختلف رتبه‌بندی می‌تواند معیار مناسبی باشد.

امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های این کشور وجود دارد؟

بله، بورسیه‌های مختلفی برای تحصیل در آمریکا وجود دارد که برخی از آن‌ها می‌توانند تمامی هزینه‌های تحصیل در این کشور را پوشش دهند.

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا سخت است؟

دریافت پذیرش از دانشگاه‌های ایالات متحده بسیار رقابتی است. از طرفی هر دانشگاه معیار انتخاب خود را دارد اما در صورتی که شرایط اولیه را داشته باشید، شانس خوبی برای اخذ پذیرش خواهید داشت.

ویزای تحصیلی آمریکا

جهت تحصیل در آمریکا باید ویزای دانشجویی این کشور را اخذ کنید. جهت آشنایی بیشتر با شرایط دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و دریافت مشاوره با آکادمی اپلای همراه باشید.

مهاجرت تحصیلی به امریکا به دلیل وجود سیستم آموزشی قوی متقاضیان زیادی دارد. جهت آشنایی با مدارک و هزینه‌های تحصیل در امریکا با اکادمی اپلای همراه باشید.

اعزام دانشجو به آمریکا

خدمات اعزام دانشجو به آمریکا در سال 2022 توسط موسسه آکادمی اپلای به صورت کاملا تخصصی انجام می‌شود و کارشناسان خبره ما برای ارائه مشاوره رایگان در خدمت شما هستند.

آدرس

به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند