صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به استرالیا

استرالیا یکی از برترین مقاصد تحصیلی محبوب برای دانشجویانی از سراسر جهان است که قصد دارند از آموزش باکیفیت آن استفاده کنند. هر ساله با ثبت‌نام دانشجویان جدید در دوره‌های ارائه‌شده این کشور، به آمار قابل توجه دانشجویان بین‌المللی آن اضافه می‌شود.

برای مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل، لازم است تا مراحل خاصی را پشت سر بگذارید. در قدم بعدی، باید جهت اخذ ویزای این کشور درخواست بدهید. پیش از هر چیز، لازم است تا از شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا آگاه بوده و الزامات مربوط به این امر را فراهم آورید.

پذیرش تضمینی

آکادمی اپلای طرف قرارداد دانشگاه‌های معتبر در کشورهای مختلفی است و با توجه به این قراردادها، خدمات اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها به‌صورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌ای از طرف ما دریافت نمی‌شود.

مشاوره تخصصی
تاریخ و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید و به‌صورت آنلاین وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه ما، درباره بهترین گزینه متناسب با شرایط و اولویت‌های شما مشورت کنید. مشاوره هم به‌صورت تلفنی و هم به‌صورت حضوری قابل انجام است.
دانشگاه‌ها و کالج‌ها
لیست کاملی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس و موسسه‌های مناسب پذیرش را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما بتوانید به‌راحتی دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف را هم در یک‌جا مقایسه کنید و رشته موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

روش‌های مهاجرت تحصیلی به استرالیا

به طور کلی، ویزاهای متفاوتی برای انواع روش‌های مهاجرت تحصیلی به استرالیا ترتیب داده شده‌اند که به 8 دسته اصلی زیر تقسیم می‌شوند:

 1. ویزای مستقل ELICOS Sector (سابکلاس 570)؛
 2. ویزای دانشجویی (سابکلاس 500)؛
 3. ویزای دانش‌آموزی استرالیا (سابکلاس 571)؛
 4. ویزای آموزش فنی و حرفه‌ای (سابکلاس 573)؛
 5. ویزای تحصیلات عالی (سابکلاس 574)؛
 6. ویزای آموزشی دوره‌های غیر اختصاصی (سابکلاس 575)؛
 7. ویزای تحت حمایت وزارت امور خارجه یا وزارت دفاع (سابکلاس 576)؛
 8. ویزای همراه دانشجو (سابکلاس 580).

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا

برای تحصیل در استرالیا به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، باید برای مدت زمان تحصیل خود ویزای تحصیلی معتبر (سابکلاس 500) داشته باشید. این بدان معناست که قبل از شروع تحصیل، باید به صورت آنلاین برای اخذ ویزا درخواست دهید. شما می توانید درخواست خود را در داخل یا خارج از استرالیا ارسال کنید. شرایط اصلی برای ارائه این درخواست عبارتند از:

برخورداری از تاییدیه ثبت‌نام (گواهی eCoE):

یکی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، برخورداری از تاییدیه ثبت‌نام (CoE) توسط یکی از موسسات آموزشی مورد تایید این کشور است. در شرایط زیر از ارائه تاییدیه ثبت‌نام معاف خواهید بود:

 • از وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا نامه پشتیبانی داشته باشید؛
 • از وزارت دفاع استرالیا نامه پشتیبانی داشته باشید؛
 • فرم پذیرش AASES داشته باشید.

شرط اقامت موقت (GTE):

برای دریافت ویزای تحصیلی باید مامور ارزیابی ویزا را متقاعد کنید که پس از اتمام دوره آموزشی مورد نظر، به کشور محل اقامت خود برمی‌گردید.

اثبات وجوه کافی:

جهت پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی خود و همراهانتان، لازم است تا تمکن مالی خود را با ارائه مدارک مربوطه اثبات کنید. دانشجویان تبادلی ثانویه می‌توانند فرم AASES را با مدارک اثبات وجوه جایگزین کنند.

الزامات سلامت و شخصیت:

به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، لازم است تا معیارهای سلامت و شخصیت تعیین‌شده جهت اخذ ویزای خود را برآورده کنید.

بیمه درمانی:

از دیگر شروط اخذ ویزای دانشجویی در کشور استرالیا، برخورداری از بیمه درمانی است. شما باید برای مدت اقامت خود در این کشور، پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور OSHC را داشته باشید.

شرایط تحصیل در استرالیا

3 قدم تا مهاجرت تحصیلی به استرالیا!

پس از کسب اطمینان از تطابق شرایط سنی مهاجرت تحصیلی به استرالیا و برآورده کردن الزامات دیگر این پروسه، لازم است تا مطابق مراحل زیر پیش رفته و ویزای خود را دریافت کنید.

قدم اول) مقدمات لازم قبل از اپلای:

چنانچه از مهاجرت خود به استرالیا مطمئن هستید، باید در رابطه با محل اقامت خود تصمیم بگیرید. به طور معمول بهتر است که محل اقامت خود را پیش از رسیدن به استرالیا سازماندهی کنید تا پس از ورود به این کشور، خیالتان راحت باشد. انواع مختلفی از گزینه‌های مسکن برای انتخاب دانشجوی بین‌المللی وجود دارد:

 • اقامت در خانه؛
 • اقامتگاه‌های دانشجویی مدیریت‌شده (مانند کالج‌های مسکونی یا تجاری)؛
 • مسکن‌های اجاره‌ای خصوصی.

برای تحصیل در خارج از کشور، برنامه‌ریزی‌های زیادی لازم خواهد بود. اگرچه ممکن است این شرایط در ابتدا طاقت‌فرسا به نظر برسد، زمانی که رویای تحصیل در استرالیا را به واقعیت تبدیل کنید، به این نتیجه می‌رسید که همه چیز ارزشش را دارد!

قدم دوم) اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی:

پس از بررسی شرایط مالی، پیشینه تحصیلی و علائق کاری خود، نوبت به انتخاب دانشگاه می‌رسد. با تطابق رنکینک دانشگاه‌ها با سوابق تحصیلی‌تان، می‌توانید برای اپلای و اخذ پذیرش از طریق وبسایت دانشگاه مورد نظر، اقدام کنید.

قدم سوم) اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی:

برای دریافت نامه پذیرش تحصیلی خود، برای یک دانشگاه استرالیا اپلای کنید. پس از اخذ پذیرش، تأییدیه مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی استرالیا را دریافت خواهید کرد. توجه داشته باشید که باید پیش از شروع فرایند درخواست ویزا، دانشگاه مقصد خود را انتخاب کنید.

اگر هنوز درباره دانشگاه مد نظرتان مطمئنن نیستید، می‌توانید از مشاوره مهاجرت تحصیلی به استرالیا توسط متخصصان آکادمی اپلای بهره بگیرید. برخی از بهترین دانشگاه‌های استرالیا که می‌توانید آن‌ها را در نظر داشته باشید، عبارتند از:

جهت اخذ ویزای درخواستی، لازم است تا توسط پلتفرم رسمی و آنلاین مربوط به این پروسه اقدام کنید. از جمله الزامات این فرایند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدرکی ارائه کنید تا عدم سوءپیشینه و سابقه کیفری شما را اثبات کند؛
 • مورد معاینه پزشکی قرار گرفته و گواهی سلامت خود را ارائه دهید؛
 • این احتمال نیز وجود دارد که در طول فرایند درخواست ویزا، ارائه مشخصات بیومتریک ضروری باشد. بیومتریک یک روش شناسایی (اثر انگشت و تصاویر) است که کشورهای مختلف برای اهداف امنیتی خود، از آن استفاده می‌کنند. با این حال ممکن است که برخی کشورها از این پروسه معاف شده باشند.

همه افراد اعم از دانش‌آموزان و افرادی که تحصیلات دوره دوم متوسطه خود را گذرانده باشند، می‌توانند برای ادامه دوره تحصیلی خود در کشور استرالیا اقدام کنند. پس از انتخاب محل تحصیل برای بررسی شرایط هر دوره، از طریق وبسایت موسسه برای اخذ پذیرش اقدام کنید.

نظام آموزشی استرالیا شامل مقاطع مقدماتی (مهد کودک)، دبستان، دبیرستان، کالج و دانشگاه است. برای مهاجرت تحصیلی به این کشور می‌توان از طریق هر یک از این مقاطع اقدام کرد.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا از طریق مدرسه و کالج:

در کشور استرالیا تحصیل تا سن 16 سالگی اجباری است. انواع مدارس این کشور به دو دسته مدارس دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند.

 1. مدارس دولتی: متقاضیانی که والدین آن‌ها دارای اقامت استرالیا هستند، می‌توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی این کشور تحصیل کنند.
 2. مدارس خصوصی: اغلب دانش‌آموزان بین‌المللی می‌توانند از طریق تحصیل در مدارس خصوصی، بدون حضور والدین خود در این کشور مشغول تحصیل شوند. البته والدین متقاضیان زیر 18 سال می‌توانند با اخذ ویزای گاردین استرالیا، فرزندان خود را همراهی کنند.

مهاجرت تحصیلی استرالیا از طریق مقاطع بالاتر (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری):

جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، لازم است تا از یک موسسه آموزش عالی تعیین‌شده پذیرش داشته باشید. هر یک از دانشگاه‌ها، الزامات خاص خود را جهت پذیرش دانشجویان بین‌المللی تعیین کرده‌اند که لازم است آن‌ها را برآورده کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

هنگامی که جهت اخذ ویزای دانشجویی استرالیا اپلای می‌کنید، لازم است تا مدارکی را در کنار فرم درخواست خود ارائه دهید:

 • فرم درخواست پذیرش تکمیل‌شده؛
 • پاسپورت به صورت اصل و کپی؛
 • نامه پذیرش از دانشگاهی که برای آن درخواست داده‌اید؛
 • شواهدی مبنی بر اینکه از نظر مالی می‌توانید هزینه تحصیل خود را بپردازید؛
 • مدرک بیمه درمانی پذیرفته شده استرالیایی که اقامت شما در این کشور را پوشش می‌دهد؛
 • نتایج آزمون مهارت زبان انگلیسی؛
 • نتایج تایید سوابق کیفری؛
 • مدرکی مبنی بر اینکه هزینه ویزای دانشجویی (620 AUD) را پرداخت کرده‌اید (مگر اینکه معاف شده باشید).

مدارک زبان:

اغلب دانشجویان بین‌المللی جهت دریافت ویزای تحصیلی استرالیا، ملزم به ارائه مدارک زبان خواهند بود. علاوه بر شرکت در آزمون‌های مورد تایید می‌توانید در دوره‌های فشرده زبان انگلیسی این کشور (ELICOS) شرکت کنید.

آزمون حدأقل نمرۀ مورد نیاز حدأقل امتیاز لازم با دست کم 10 هفته ELICOS حدأقل امتیاز لازم با دست کم 20 هفته ELICOS
آیلتس (IELTS) 5/5 5 4/5
تافل (TOEFL) 46 35 32
CAE 162 154 147
PTE 42 36 30
OTE نمرۀ B در هر چهار مهارت اساسی آزمون N/A

* هزینه اخذ ویزای دانشجویی از 620 دلار استرالیا است، مگر اینکه در یکی از دسته‌های معافیت قرار بگیرید.

جهت واجد شرایط بودن برای اعزام دانشجو به استرالیا، باید ثابت کنید که پول کافی برای پوشش بلیت هواپیما، هزینه دوره و هزینه های زندگی خود را دارید. مبالغ دقیق به نوع دوره تحصیلی که انتخاب می‌کنید (یعنی مسیر دانشگاه، آموزش حرفه ای یا دانشگاه)، موسسه، سطح تحصیلات و دوره شما بستگی خواهد داشت.

میزان شهریه، بین مؤسسات آموزشی متفاوت است. در سال 2020، متوسط هزینه شهریه دانشجویان بین‌المللی سطح کارشناسی، تقریباً 30840 دلار استرالیا در سال و هزینه برنامه‌های تحصیلات تکمیلی نیز حدود 31596 دلار استرالیا در سال بود.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که این برآوردهای هزینه شامل دوره‌هایی با ارزش بالا (مانند پزشکی) که ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند، نمی‌شود. علاوه بر هزینه‌های تحصیل، دانشجویان بین‌المللی باید هزینه‌های ویزا، زندگی روزمره و پوشش سلامت را نیز در نظر داشته باشند.

به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ویزا، باید مدرکی ارائه کنید که نشان دهد دست کم 21041 دلار استرالیا برای پرداخت هزینه‌های زندگی خود در سال دارید. هزینه‌های زندگی شامل هزینه‌های هفتگی مانند اجاره، قبض گاز و برق، تلفن و اینترنت، مواد غذایی، حمل و نقل عمومی و سرگرمی می‌شود.

آدلاید مقرون به صرفه‌ترین پایتخت استرالیا است. بنابراین اگر به دنبال کاهش هزینه‌های خود هستید، می‌توانید دانشگاه آدلاید را برای تحصیل انتخاب کنید. در حال حاضر، ارزان‌ترین گزینه برای یک برنامه سه ساله کارشناسی بدون همراهی هیچکدام از اعضاء خانواده، حدود 214910 دلار استرالیا است. هزینه های بیمه دانشجویی OSHC بسته به ارائه‌دهنده، مدت اقامت و شرایط شخصی شما متفاوت خواهد بود.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های استرالیا

گزینه‌های کمک‎‌هزینه و بورسیه‌های تحصیلی زیادی وجود دارد که می‌تواند به شما در کاهش هزینه‌های مربوطه کمک کند. این بورسیه‌ها و کمک‌های مالی توسط دانشگاه‌های برتر استرالیا، دولت، افراد، سازمان‌ها و موسسات غیردولتی برای کمک به کاهش بار فشار مالی روی دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شوند.

آنها معمولاً بر اساس نیاز مالی، شایستگی تحصیلی یا شکل دیگری از موفقیت دانشجو اعطا خواهند شد. از محبوب‌ترین برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی کشور استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بورسیه‌های توسعۀ استرالیا؛
 • بورسیۀ آموزشی و پژوهشی دولت استرالیا؛
 • بورسیۀ مقصد استرالیا؛
 • بورسیۀ دانشجویان بین‌المللی دانشگاه نیوساوت ولز؛
 • بورسیه قائم مقام دانشگاه چارلز داروین برای دانشجویان مستعد؛
 • بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی بین‌المللی دانشگاه فلیندرز؛
 • بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ملبورن؛
 • بورسیه‌های بین‌المللی دانشگاه مک کواری؛
 • بورسیه‌های تحقیقاتی بین‌المللی دانشگاه سیدنی؛
درباره بورسیه های استرالیا در این مقاله بیشتر مطالعه کنید
تحصیل در استرالیا

از مهم‌ترین مزایای تحصیل در استرالیا، لازم است تا به موارد زیر اشاره کنیم:

فرصت‌های شغلی: تعداد کمی از کشورها می‌توانند با جذابیت‌های شغلی استرالیا و نرخ بیکاری بسیار پایین این کشور برای واجدین شرایط و متقاضیان خارج از کشور رقابت کنند. این کشور با طراحی برنامه‌هایی مهاجرتی برای افرادی با مهارت‌های شغلی خاص، قصد دارد تا رشد اقتصادی خود را افزایش دهد. استقبال بی‌نظیر استرالیا برای کارکنان و کارآفرینان موجب شده است که بیش از 80 نفر از 100 متقاضی واجد شرایط، بتوانند پس از گذشت چهار ماه از مهاجرت به این کشور، کار پیدا کنند.

آزادی کار: از مهم‌ترین مزایایی که تحصیل در استرالیا برای شما فراهم می‌آورد، امکان اخذ مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی است.

مراقبت‌های بهداشتی و درمانی: بسیاری از دانشجویان بین‌المللی استرالیا می‌توانند به صورت رایگان از خدمات بهداشتی و درمانی این کشور (طرح مدیکر Medicare) استفاده کنند.

محیط‌های جغرافیایی: آب و هوای معتدل و گرم در تمام طول سال، این کشور را به مکانی عالی برای تحصیل تبدیل می‌کند. به علاوه طبیعت سرسبز استرالیا، یکی دیگر از جنبه‌های جذاب مهاجرت به این کشور است.

فرهنگ بی‌نظیر: استرالیا یک کشور مهاجرپذیر است که جمعیت مهاجر آن به بیش از 30 درصد می‌رسد. برخی از رایج‌ترین فعالیت‌های فرهنگی و هنری جامعه این کشور، شامل: تئاتر، کنسرت، نمایشگاه‌های هنری، کارناوال‌های فرهنگی، فیلم‌‌سازی و سینما می‌شود.

استانداردها و کیفیت زندگی: این کشور دارای مسکن‌هایی با استانداردهای بالا و ممتاز است. با این وجود در مقایسه با سایر کشورهای مشابه، شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا بسیار مقرون به صرفه است. مدارس، بیمارستان‌ها و وسایل حمل‌ونقل عمومی در این کشور، استاندارد زندگی فوق‌العاده بالایی را نشان می‌دهند.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مسیری پیچیده دارد که عدم آگاهی از این پیچیدگی‌ها می‌تواند شما را با چالش‌های بزرگی روبه‌رو کند که یکی از آنها ریجکت درخواست ویزا است. حال برای جلوگیری شکست در مسیر مهاجرت چه باید کرد؟

ما در مجموعه آکادمی اپلای با حضور کارشناسان و وکلای متخصص در زمینه مهاجرت به استرالیا، شما را در این فرآیند همراهی می‌کنیم تا مسیر مهاجرت خود را با خیالی آسوده طی کنید و در کمترین زمان ممکن ویزای درخواستی خود را دریافت کنید.

ما در آکادمی اپلای مجموعه‌ای از خدمات یکپارچه در زمینه مهاجرت تحصیلی را به شما عزیزان ارائه می‌دهیم. خدمات آکادمی اپلای در زمینه مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل، شامل: نگارش رزومه، نگارش CV، استادی پلن، توصیه نامه، انگیزه نامه مهاجرت و … است که با استفاده از اطلاعات شما به صورت دقیق انجام می‌شود. همچنین بررسی شرایط شما و انتخاب مناسب‌ترین گزینه‌ها برای پذیرش تحصیلی و ارزیابی شرایط برای دریافت فاند و بورسیه تحصیلی از جمله خدماتی است که در موسسه آکادمی اپلای به صورت کاملا حرفه‌ای ارائه می‌شود. ما در تمام مسیر مهاجرت شما، از لحظه ارسال درخواست ویزا، بررسی وضعیت پرونده، دریافت ویزا و پیکاپ ویزا همراه شما خواهیم بود.

برای دریافت مشاوره از وکلای مهاجرتی آکادمی اپلای تنها کافیست که با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید و یا فرم ارزیابی انتهای صفحه را تکمیل کنید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول

1- آیا مهاجرت تحصیلی به استرالیا بدون مدرک تحصیلی امکان‌پذیر است؟

خیر. اگر متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تحصیلی هستید، باید مدرک تحصیلی مرتبطی که برآورده‌کننده نیازهای موسسه یا دانشگاه موردنظرتان باشد را داشته باشید.

2- آیا امکان کار در حین تحصیل وجود دارد؟

بله. دانشجویان با توجه به برنامه تحصیلی انتخاب‌شده، اجازه کار با ساعاتی محدود در هفته را خواهند داشت.

3- آیا امکان دریافت اقامت دائم بعد از تحصیل وجود دارد؟

بله. بسیاری از افراد، تحصیل در استرالیا را به عنوان راهی برای کسب اقامت دائم در آن انتخاب می‌کنند. باتوجه به نرخ بیکاری بسیار پایین در استرالیا و وضعیت مشاغل، درصورتی که در حرفه خود متخصص باشید، می‌توانید به راحتی با اشتغال در این کشور، اقامت دائم کسب کنید.

4- آیا امکان مهاجرت متقاضی با همسر وجود دارد؟

بله. افراد متاهل می‌توانند پس از اپلای در دانشگاه و در مرحله کسب ویزا، برای دریافت ویزای همراه خود اقدام کنند.

برترین دانشگاه‌های کشور

پیشنهاد تیم آکادمی‌اپلای به شما

دانشگاه‌های معتبر دنیا

دانشگاه‌های آمریکا

دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه‌های استرالیا

دانشگاه‌های انگلیس

دانشگاه‌های آلمان

دانشگاه‌های ترکیه

دانشگاه‌های ایتالیا

آدرس

نام و شماره همراه خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.