Search
Close this search box.

ویزای دانش آموزی هلند

کشورهای اروپایی از جمله هلند، سیستم آموزشی پیشرفته‌ای دارند و علاوه بر امکانات قابل توجه در زمان تحصیل، برای دانش آموزان محصل در هلند، زمینه ادامه تحصیل در کشورهای دیگر از جمله آمریکا و کانادا نیز فراهم می‌شود. طبق قوانین آموزشی هلند، تحصیل کودکان از ۵ سالگی تا پایان ۱۶ سالگی اجباری است.

با آکادمی اپلای همراه باشید تا با ویزای دانش آموزی هلند و شرایط تحصیل در مدارس آن‌ آشنا شوید.

پذیرش تضمینی

آکادمی اپلای طرف قرارداد دانشگاه‌های معتبر در کشورهای مختلفی است و با توجه به این قراردادها، خدمات اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها به‌صورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌ای از طرف ما دریافت نمی‌شود.

مشاوره تخصصی
تاریخ و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید و به‌صورت آنلاین وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه ما، درباره بهترین گزینه متناسب با شرایط و اولویت‌های شما مشورت کنید. مشاوره هم به‌صورت تلفنی و هم به‌صورت حضوری قابل انجام است.
دانشگاه‌ها و کالج‌ها
لیست کاملی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس و موسسه‌های مناسب پذیرش را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما بتوانید به‌راحتی دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف را هم در یک‌جا مقایسه کنید و رشته موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

در سیستم آموزشی هلند، تحصیل برای دانش آموزان دارای ملیت هلندی رایگان است و مدارس دولتی زیادی برای این دسته از دانش آموزان وجود دارد.

نوع دیگری از مدارس این کشور، شامل مدارس خصوصی است که هم برای دانش آموزان هلندی و هم برای دانش آموزان سایر کشورها، امکان تحصیل را فراهم می‌کند.

بر اساس قوانین مهاجرتی هلند، تمامی دانش آموزان بین‌المللی متقاضی تحصیل در این کشور، باید ویزای دانش آموزی هلند را دریافت کنند. برای ثبت درخواست این ویزا و تحصیل در مدارس این کشور، باید شرایط خاصی را داشته باشید.

شرایط تحصیل در مدارس هلند شامل موارد زیر است:

 • بازه سنی بین ۵ تا ۱۸ سال (معمولا متقاضیان ۱۱ تا ۱۸ سال، شانس بیشتری را برای دریافت ویزای دانش آموزی این کشور دارند.)
 • دریافت نامه پذیرش قطعی از یکی از مدارس خصوصی هلند (تحصیل در مدارس دولتی در این کشور، صرفا مختص دانش آموزان دارای تابعیت هلند است.)
 • ارائه گواهی تمکن مالی برای اثبات توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و اقامت در این کشور
 • داشتن پاسپورت با ۶ ماه تا ۱ سال اعتبار
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا هلندی (در کشور هلند، برخی از مدارس بین‌المللی امکان تحصیل دانش آموزان به زبان انگلیسی را نیز فراهم می‌کنند.)
 • ارائه سوابق تحصیلی مناسب و ترجیحا با نمرات بالا
 • آماده سازی مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت هلند
 • پرداخت هزینه‌های مورد نیاز برای دریافت ویزای دانش آموزی هلند (هزینه بررسی مدارک توسط سفارت)

روند مهاجرت تحصیل به هلند برای دانش آموزان

تمامی متقاضیان تحصیل در هر یک از مدارس خصوصی هلند، باید در مرحله اول، با مراجعه به سایت‌های مدارس خصوصی در این کشور و بررسی شرایط تحصیل در هر یک از آن‌ها، مدرسه دلخواه خود را انتخاب کنند.

در قدم بعدی، لازم است تا بر اساس شرایط مدرسه مورد نظر، مدارک تحصیلی خود را آماده و در یک دارالترجمه رسمی، آن‌ها را به زبان هلندی (در برخی از موارد، امکان ترجمه مدارک به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. برای اطلاع از این مورد، بهتر است به سایت مدرسه‌ای که انتخاب کرده‌اید، مراجعه کنید.) ترجمه کرده و درخواست خود را در سایت مدرسه ثبت کنید.

بررسی مدارک و پاسخ‌دهی مدرسه، ممکن است کمی زمان‌بر باشد. در صورت موافقت مدرسه برای تحصیل شما و دریافت پذیرش قطعی، دعوت‌نامه‌ای از سوی مدرسه برایتان صادر می‌شود.

شما با این نامه و ارائه مدارک خواسته‌شده از سوی سفارت، می‌توانید درخواست ویزای دانش آموزی هلند را ثبت کنید. در این زمان، باید مبلغ ۸۵ یورو را برای بررسی مدارک خود را نیز پرداخت کنید. پس از بررسی و تایید مدارک، زمانی برای مصاحبه با شما از سوی سفارت تعیین خواهد شد و در صورت قبول‌شدن در این مصاحبه، ویزای دانش آموزی هلند برایتان صادر می‌شود.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی برای دانش آموزان

مهاجرت دانش آموزان به هلند و دریافت ویزای تحصیلی این کشور، برای تمامی دانش آموزان با ملیت کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ضروری است. این دسته از افراد، لازم است تا برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور، مدارک زیر را آماده کنند و به سفارت تحویل دهند:

 • نامه پذیرش قطعی یا دعوت‌نامه از یکی از مدارس هلند (تفاوتی در نوع مدرسه وجود ندارد و دریافت پذیرش از تمامی مدارس خصوصی یا دولتی این کشور، مورد تایید سفارت خواهد بود.)
 • ارائه مدرک زبان (با توجه به تنوع مدارس در هلند، ارائه یکی از دو مدرک زبان انگلیسی یا زبان هلندی برای تحصیل در این کشور مورد قبول است.)
 • مدارک تحصیلی قبلی دانش آموز به همراه ریز نمرات (در برخی از مدارس خاص و برتر، ارائه گواهینامه‌های مهارتی دانش آموز نیز ضروری است.)
 • ارائه گواهی تمکن مالی (مبلغ این گواهی باید تمام هزینه‌های تحصیل و اقامت در کشور هلند، به مدت ۱ سال پوشش دهد.)
 • ارائه بیمه نامه معتبر
 • داشتن پاسپورت معتبر با تاریخ اعتبار ۶ ماه تا ۱ سال
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی دانش آموز
 • دو قطعه عکس جدید

توجه: تمامی مدارک تحصیلی، هویتی و گواهی تمکن مالی دانش آموز باید در دارالترجمه رسمی به زبان هلندی ترجمه شده و با مراجعه به وزارت امور خارجه و دادگستری، تایید شوند.

اخذ ویزای دانش آموزی هلند برای متقاضیان خارجی تحصیلی در این کشور، مشمول پرداخت چند هزینه مختلف است. اولین هزینه، مربوط به دریافت مدرک زبان، ترجمه مدارک تحصیلی دوره‌های قبلی دانش آموز و تایید این مدارک در دادگستری و وزارت امور خارجه است. این هزینه، معمولا پیش از اقدام به ثبت درخواست پذیرش در مدرسه انتخاب‌شده توسط دانش آموز پرداخت می‌شود.

هزینه بعدی برای دریافت این ویزا، شامل ۸۵ یورو است که توسط سفارت و برای بررسی مدارک دانش آموز دریافت می‌شود. در کنار این هزینه، شهریه سال اول متقاضی (این هزینه بر اساس نوع مدرسه انتخابی دانش آموز متغیر و بین ۱۵.۰۰۰ تا ۳۰.۰۰۰ یورو است.) به همراه هزینه اقامت در این کشور به مدت ۱ سال، باید در قالب گواهی تمکن مالی به سفارت ارائه شود.

شرایط بورسیه دانش آموزی هلند و نحوه دریافت آن

سیستم آموزشی هلند به گونه‌ای طراحی شده است که تنوع مدارس در آن بالا است و شما با توان مالی مختلف، می‌توانید مدارس خوبی را در این کشور برای تحصیل انتخاب کنید که هر یک از آن‌ها، بر اساس امکانات و خدمات رفاهی خود، دارای شهریه‌های متغیری است.

با این وجود، اگر متقاضی دریافت ویزای دانش آموزی هلند هستید، بهتر است بدانید که این کشور، بورسیه‌ای را برای تحصیل در مدارس خود به دانش آموزان ارائه نمی‌دهد و بورسیه‌های تحصیلی، صرفا برای دانشجویان مقاطع مختلف در نظر گرفته می‌شوند.

کشور هلند به دلیل فراهم‌کردن امکان تحصیل در یک سیستم پیشرفته و دارای کیفیت بالا، مقصد دلخواه افراد زیادی برای مهاجرت است. از این رو، بسیاری از والدین به دنبال مهاجرت به هلند از طریق تحصیل فرزند هستند.

کشور هلند، برخلاف کشورهایی مانند آلمان و سوئد، امکان ارائه هیچگونه ویزای گاردین یا همراه را برای والدینی که می‌خواهند در زمان تحصیلی فرزندشان، وی را همراهی کنند، فراهم نمی‌کند. این دسته از والدین، صرفا اجازه حضور در هلند توسط ویزای توریستی را خواهند داشت و در مدت حضور در هلند با این ویزا، اجازه کار و تحصیل در این کشور را ندارند.

کشور هلند مانند تمامی کشورهای اروپایی، دارای سیستم آموزشی با کیفیتی است و متقاضیان زیادی برای تحصیل در این کشور وجود دارند. از این رو، اخذ ویزای دانش آموزی هلند و تحصیل در مدارس مختلف این کشور، مزایای زیادی دارد که برخی از آنها عبارت است از:

 • کیفیت بالای زندگی در هلند
 • سیستم آموزشی پیشرفته و با کیفیت بالا
 • امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های هلند یا سایر کشورهای پیشرفته مانند آمریکا و کانادا پس از اتمام تحصیل
 • شانس قبولی بیشتر در روند صدور ویزای دانش آموزی هلند

رد شدن ویزای تحصیلی هلند، چدان مرسوم نیست و معمولا درصد بالایی از متقاضیان تحصیل در این کشور، در صورت انجام صحیح مراحل درخواست ویزا، موفق به کسب آن می‌شوند. با این وجود، در برخی از موارد به دلایل مختلفی درخواست آن‌ها ریجکت می‌شود. مهم‌ترین دلایل رد درخواست ویزای دانش آموزی هلند به شرح زیر است:

 • عدم ارائه تمکن مالی مناسب (مبلغ موجود در گواهی تمکن مالی، باید هزینه‌های شهریه مدرسه و زندگی برای سال اول دانش آموز را پوشش دهد.)
 • نمرات پایین در طول تحصیل در دوره‌های قبلی
 • نداشتن مدرک زبان هلندی یا انگلیسی
 • عدم ارائه بیمه‌نامه و گواهی سلامت دانش آموز
 • ترجمه غیراصولی مدارک تحصیلی و هویتی
 • عدم تایید رسمی مدارک توسط دادگستری و وزارت امور خارجه

برای جلوگیری از ریجکت شدن ویزای تحصیلی هلند، توجه به تکمیل دقیق مدارک مورد نیاز و همچنین انجام صحیح روند درخواست ویزا، ضروری است. در صورتی که تجربه کافی در این مسیر را ندارید، می‌توانید از وکلای ما در آکادمی اپلای کمک بگیرید و شانس خود برای دریافت این ویزا را افزایش دهید.

اخذ ویزای دانش آموزی هلند با موسسه آکادمی اپلای

در مسیر اخذ ویزای تحصیلی هلند برای دانش آموزان، اشتباهات ساده اما تاثیرگذاری وجود دارند که می‌توانند باعث ریجکت شدن درخواست ویزا و از بین رفتن شانس تحصیل در این کشور شوند. از این رو، بهتر است که روند دریافت این ویزا توسط افراد باتجربه انجام شود. در موسسه آکادمی اپلای، تمامی روند دریافت ویزای دانش آموزی هلند زیر نظر مشاوران و وکلای حرفه‌ای انجام می‌شود تا علاوه بر افزایش شانس شما برای تحصیلی در هلند، در زمان و هزینه‌هایتان نیز صرفه جویی شود.

برخی از خدمات موسسه آکادمی اپلای برای دریافت ویزای دانش آموزی هلند عبارت است از:

 1. مشاوره تخصصی در زمینه انتخاب بهترین مدرسه متناسب با انتظارات و شرایط شما؛
 2. ترجمه رسمی تمام مدارک موردنیاز؛
 3. اخذ پذیرش از مدارس هلند به واسطه ارتباطات قوی آکادمی اپلای با موسسات آموزشی این کشور؛
 4. اخذ ویزای دانش آموزی هلند؛

 و ده‌ها خدمات دیگر.

جمع‌بندی

در این مطلب به‌صورت جامع درباره ویزای دانش آموزی هلند، نحوه دریافت و هزینه‌های آن صحبت کردیم. قطعا همچنان سوالات زیادی در ذهن شما باقی مانده است. توصیه می‌کنیم تمامی ابهامات خود را بخش نظرات این مطلب مطرح کنید تا وکلای ما در اولین فرصت به آن پاسخ دهند. همچنین برای مشاوره رایگان با کارشناسان مهاجرت تحصیلی می‌توانید همین حالا با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

 

1. محدودیت سنی برای تحصیل در مدارس هلند چقدر است؟

بازه سنی برای تحصیل در مدارس هلند بین ۵ تا ۱۸ سال است.

2. ایا برای اخذ پذیرش از مدارس هلند ارائه مدرک زبان ضروری است؟

بله ،بسته به نوع مدرسه دانش آموزان باید مدرک زبان انگلیسی یا هلندی ارائه دهند.

3. ایا امکان اخذ بورسیه تحصیلی از مدارس هلند وجود دارد؟

خیر، بورسیه‌های تحصیلی، صرفا برای دانشجویان مقاطع مختلف در نظر گرفته می‌شوند.

4. ایا والدین دانش آموز میتوانند همراه او در هنگام تحصیل در مدارس هلند حضور داشته باشد؟

بله، والدین، صرفا اجازه حضور در هلند توسط ویزای توریستی را خواهند داشت.

5. ایا اجازه کار و تحصیل برای پدر و مادر دانش آموزان در هلند وجود دارد؟

خیر، پدر و مادر با ویزای توریستی اجازه کار و تحصیل در این کشور را ندارند.

دانشگاه‌های معتبر دنیا
کانادا
Flag_of_Australia_(converted).svg
استرالیا
پرچم آمریکا
آمریکا
آدرس

به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند