Search
Close this search box.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به‌دلیل آموزش با‌کیفیت در همه سطوح در بین دانشجویان بین‌المللی محبوبیت بالایی دارد. با فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های کانادا، فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای ادغام سریع در بازار کار بین‌المللی و رشد مهارت‌های علمی و تخصصی‌تان خواهید داشت. پرچالش‌ترین اقدام برای دانشجویان بین‌المللی در این مسیر اخذ پذیرش دانشگاه‌ و دریافت ویزای تحصیلی برای ورود به کانادا است. با اطلاع از شرایط دانشگاه‌ها و الزامات آن‌ها و مدارک مورد‌نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا می‌توانید این مسیر را مطمئن و امن و در کوتاه‌ترین زمان سپری کنید.

پذیرش تضمینی

آکادمی اپلای طرف قرارداد دانشگاه‌های معتبر در کشورهای مختلفی است و با توجه به این قراردادها، خدمات اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها به‌صورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌ای از طرف ما دریافت نمی‌شود.

مشاوره تخصصی
تاریخ و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید و به‌صورت آنلاین وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه ما، درباره بهترین گزینه متناسب با شرایط و اولویت‌های شما مشورت کنید. مشاوره هم به‌صورت تلفنی و هم به‌صورت حضوری قابل انجام است.
دانشگاه‌ها و کالج‌ها
لیست کاملی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس و موسسه‌های مناسب پذیرش را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما بتوانید به‌راحتی دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف را هم در یک‌جا مقایسه کنید و رشته موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

آشنایی با نظام آموزشی و مقاطع تحصیلی در کانادا

مسئول آموزش در کانادا دولت‌های استانی و منطقه‌ای هستند. در واقع در کانادا، هر استان و منطقه مسئول سیستم آموزشی خود است که از استانداردهای دولتی پیروی می‌کند. به‌این‌ترتیب از آموزش عمومی با کیفیت بالا در سراسر کشور مطمئن خواهند شد. تحصیل در کانادا برای همه افراد ۶ تا ۱۸ سال اجباری است. گزینه‌های مهاجرت تحصیلی به کانادا شامل تحصیل در دبستان،‌ دبیرستان، کالج‌ها و مدارس حرفه‌ای، دانشگاه‌ها و تحصیلات تکمیلی می‌شود.

تحصیل در مقطع ابتدایی و متوسطه در کانادا

تحصیل در کانادا از سن ۴ یا ۵ سالگی و با ورود به مهد‌کودک (Pre-Elementary) آغاز می‌شود. سپس کودکان برای سپری کردن دوره ۸ ساله اول تحصیل وارد مقطع ابتدایی (Elementary) می‌شوند. البته فقط در استان کبک این دوره ۶ ساله است. بعد از پایان دوره ابتدایی، دانش‌آموزان به مقطع دبیرستان یا متوسط وارد می‌شوند. تحصیلات متوسطه (Secondary Education) در کانادا به دو سطح کلی Intermediate Education (کلاس‌های هفتم و هشتم) و High School (کلاس‌های نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم) تقسیم می‌شود.

شروع و پایان سال تحصیلی در هر استان به‌طور جداگانه تعیین می‌شود و ممکن است متفاوت باشد. البته به‌‌طورکلی سال تحصیلی مدارس کانادا از سپتامبر شروع می‌شود و در ماه ژوئن به پایان می‌رسد. ساعت حضور در مدرسه معمولا از ۸:۳۰ صبح تا ۳ بعدازظهر یا ۹ صبح تا ۳:۳۰ بعداز‌ظهر است. برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا و ورود به مدارس این کشور، متقاضیان بین‌المللی باید آخرین دوره تحصیلی خود را با موفقیت و نمرات بالا سپری کرده باشند. همچنین با‌توجه‌به استان محل تحصیل باید به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشید. بررسی زمان ثبت‌نام را نیز فراموش نکنید. توجه داشته باشید که متقاضیان زیر سن قانونی نمی‌توانند بدون همراهی سرپرست واجد شرایط خود در کانادا تحصیل کنند.

شرایط تحصیل در کالج‌های کانادا

هنگامی‌که دانش‌آموزان با موفقیت از دبیرستان فارغ‌التحصیل شوند، فرصت تحصیل در کالج‌های کانادا و مهاجرت از طریق کالج زبان را خواهند داشت. دوره کالج یا تحصیلات پس از متوسطه (Post-Secondary Education) در کانادا، معمولا به یک کالج محلی، دانشکده فنی یا هنر و علوم کاربردی اشاره دارد. این موسسات پس از متوسطه، گواهینامه‌های حرفه‌ای، دیپلم و مدارک کاردانی را به دانشجویان اعطا می‌کنند.
طول دوره‌های کالج با‌توجه‌به نوع برنامه و رشته انتخابی متفاوت خواهد بود. به‌طور‌کلی با‌توجه‌به اینکه طول دوره تحصیل در کالج نسبت به دوره کارشناسی کمتر است، هزینه تحصیل در کالج‌های کانادا نسبت به هزینه تحصیل در دانشگاه پایین‌تر خواهد بود. هر کالج و مدرسه حرفه‌ای در کانادا شرایط پذیرش خاص خود را دارد. برای اطلاع از شرایط پذیرش باید از طریق وبسایت کالج اقدام کنید یا از مشاوره کارشناسان مهاجرت تحصیلی بهره ببرید. همچنین بسته به زبانی که برای تحصیل در کالج‌های کانادایی انتخاب می‌کنید باید مدرکی مبنی بر تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه دهید.

تحصیل دوره کارشناسی در کانادا

تحصیل کارشناسی در کانادا بعد از پایان دوره دبیرستان آغاز می‌شود. طول دوره کامل تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا ۳ تا ۵ سال است. دوره‌های ۵ ساله به دلیل آینده شغلی بهتری که دارند، محبوبیت بالایی بین دانشجویان بین‌المللی پیدا کرده‌اند. روند مهاجرت تحصیلی به کانادا برای ورود به دوره کارشناسی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر ممکن است متفاوت باشد. اما به‌طور‌کلی باید مراحلی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم طی شود: ابتدا باید برنامه تحصیلی و دانشگاه مورد‌نظرتان را انتخاب کنید. سپس روند درخواست و مهلت ارسال درخواست را مورد بررسی قرار دهید. در مرحله بعد نیز باید مدارک و الزامات زبان مورد‌نیاز دانشگاه‌ را فراهم کنید.

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

دوره کارشناسی ارشد در کانادا معمولا یک دوره تحصیلی ۱ تا ۲ ساله است. برای ورود به این دوره متقاضیان باید حداقل ۱۶ سال سابقه آموزشی با حداقل معدل ۳ در مقطع کارشناسی داشته باشند. همچنین دانشجویان بین‌المللی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره‌ کلی ۶.۵ کسب کنند. ممکن است برخی از دانشگاه‌ها از دانشجویان نمره قبولی حداقل ۲۶۰ در آزمون GRE بخواهند. معمولا متقاضیان تحصیل در رشته‌های مهندسی به این شرط نیاز دارند. برای تحصیل در حوزه‌های مدیریتی مانند MBA در کانادا نیز به مدرک GMAT با حداقل نمره ۶۵۰ نیاز خواهید داشت.

تحصیل دکترا در کانادا

همانند دیگر مقاطع تحصیلی، دانشگاه‌های کانادا در مقطع دکترا نیز دانشجویان بین‌المللی زیادی را می‌پذیرند. معمولا دوره دکترا به مدت 4 تا 6 سال زمان می‌برد و دانشجویان می‌توانند برای این مقطع در هر سه ترم بهار، پاییز و زمستان پذیرش دریافت کنند.

البته ترم بهار مختص تعداد محدودی از رشته‌ها است. برخی دیگر از شرایط تحصیل در مقطع دکترا، شامل موارد زیر می‌شود:

 • مدرک زبان آیلتس 6.5 یا 7؛
 • معدل حداقل 3 از 4.33 در سیستم معدل کانادا در مقطع کارشناسی ارشد؛
 • هزینه‌های شهریه دانشگاه تا 25000دلار در سال بسته به دانشگاه موردنظر (امکان دریافت بورسیه نیز وجود دارد)؛
 • تمکن مالی به میزان درخواستی دانشگاه موردنظر؛
 • داشتن مدرک آزمون‌های GRE یا GMAT.

مدارک و نحوه پذیرش از دانشگاه‌های کانادا

شرایط پذیرش از دانشگاه‌های کانادا ممکن است از موسسه‌ای به موسسه دیگر متغیر باشد؛ بنابراین قبل از درخواست بهتر است شرایط دانشگاه را در سایت به دقت بررسی و مطالعه کنید. به‌طور‌کلی شرایط پذیرش عمومی و مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا به شرح زیر هستند.
• ترجمه مدرک تحصیلی و ریز نمرات
• اسکن پاسپورت
رزومه تحصیلی و کاری (در‌صورت وجود)
• نمره تست‌های GMAT و GRE در‌صورت نیاز
• توصیه‌نامه
• کتاب‌ها و مقاله‌های منتشر شده (در‌صورت نیاز)
• مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی بسته به نیاز دانشگاه
• پرداخت هزینه درخواست دانشگاه
مهلت درخواست برای پذیرش از دانشگاه‌های کانادا متفاوت است؛ اما معمولا باید هشت تا دوازده ماه زودتر اقدامات لازم را شروع کنید. دانشجویان بین‌المللی معمولا تحصیلات در کانادا را در ترم سپتامبر یا ژانویه شروع می‌کنند؛ اما برخی از دانشگاه‌ها برای ترم بهار و تابستان نیز پذیرش دارند؛ بنابراین تصمیم‌گیری در مورد زمان درخواست برای دانشگاه‌های کانادا بستگی به شروع زمان تحصیلاتتان دارد.

مدرک زبان مورد‌نیاز برای تحصیل در کانادا

زبان انگلیسی و فرانسوی جزو زبان‌های رسمی کانادا هستند. به همین دلیل زبان تحصیل در برخی دانشگاه‌های کانادا، خصوصا استان کبک به زبان فرانسوی خواهد بود؛ بنابراین با‌توجه‌به محل تحصیل، دانشجویان بین‌المللی به یکی از مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی نیاز دارند. آزمون‌های انگلیسی مورد‌تایید برای ورود به دانشگاه‌های کانادا عبارت‌اند از آزمون آیلتس، PTE و تافل. برای ورود به دوره‌های کارشناسی به حداقل نمره آیلتس ۶، تافل ۸۰ و PTE ۶۰ نیاز دارید. برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی نمره‌مورد‌نیاز معمولا آیلتس ۶.۵ یا تافل ۹۰ است. در خصوص دانشگاه‌های فرانسوی زبان نیز دو نوع آزمون زبان فرانسه TEF و TCF بین دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا محبوب هستند.

مهم‌ترین مدرکی که یک دانشجوی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا به آن نیاز دارد، ویزای دانشجویی کانادا است. قبل از درخواست برای دریافت ویزای تحصیلی به نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) نیاز دارید. بعد از دریافت نامه پذیرش از موسسه مورد‌نظرتان با تکمیل مدارک زیر می‌توانید برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا اقدام کنید:
• گذرنامه معتبر
• ۲ قطعه عکس
• نامه پذیرش دانشگاه
• مدارک تحصیلی و ریز نمرات
• تمکن مالی
• مدرک زبان
• بیمه سلامت
• گواهی سلامت پزشکی
• گواهی عدم سوء‌پیشینه
• انگیزه نامه تحصیلی
• توصیه‌نامه
در نهایت برای صدور ویزا باید در جلسه مصاحبه، افسر سفارت را متقاعد کنید که بعد از پایان تحصیل به کشور محل اقامتتان بازمی‌گردید. اگر همه مدارک مورد‌نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی را جمع‌آوری کرده‌اید نسبت به اخذ وقت سفارت اقدام کنید. در غیر این‌صورت ممکن است درخواست شما رد شود و زمان برای ورود به دانشگاه را از دست بدهید. توجه داشته باشید که مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا با‌توجه‌به موسسه آموزشی که در آن پذیرش می‌شوید و شرایط هر فرد ممکن است متفاوت باشد. برای اطمینان از کامل بودن مدارک و جلوگیری از ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی، با کارشناسان مهاجرتی موسسه آکادمی اپلای همراه باشید تا شما را در این مسیر راهنمایی کنند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا

دولت کانادا و دانشگاه‌های این کشور، بورسیه‌های تحصیلی متنوعی برای تسهیل شرایط زندگی و تحصیل متقاضیان در نظر گرفته‌اند. با‌توجه‌به اینکه تحصیل رایگان در کانادا امکان‌پذیر نیست با دریافت این کمک‌های مالی می‌توان تا حد قابل‌توجهی هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا را کاهش داد. بورسیه‌ها بر‌اساس معیارهای مختلفی به دانشجویان اعطا می‌شوند و از چند صد دلار تا پوشش کامل شهریه ممکن است متغیر باشند. دانشجویانی که استعداد تحصیلی دارند، در دبیرستان جزو بازیکنان برتر تیم‌های ورزشی بوده‌اند یا در المپیادها و مسابقات علمی مقام کسب کرده‌اند، امکان دریافت بورسیه شایستگی کانادا را دارند. در بعضی موارد نیز نیاز مالی دانشجویان در نظر گرفته می‌شود.
بورسیه‌های دولتی نیز توسط دولت یا سازمان‌های دولتی کانادا به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌شوند. برای اطلاع از بورسیه‌های تحصیلی و پوشش‌های آن‌ها می‌توانید به وب‌سایت دانشگاه‌ها، سازمان‌های دولتی مانند امور جهانی کانادا و دفتر آموزش بین‌المللی کانادا مراجعه کنید. در‌حال‌حاضر بورسیه‌های کسب‌و‌کار بین‌المللی، بورسیه دانشجویی بین المللی RBC، جایزه لوران، بورسیه تحصیلی بین المللی Scotiabank و بورسیه های امور جهانی کانادا برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در کانادا در دسترس هستند.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

مقطع تحصیلی: شهریه دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است. به طور کلی، شهریه مقطع کارشناسی ارشد و دکترا از کارشناسی بیشتر است.
رشته تحصیلی: شهریه رشته‌های مختلف تحصیلی نیز با هم فرق دارد. رشته‌های علوم پزشکی، مهندسی و MBA به طور کلی شهریه‌های بالاتری دارند.
دانشگاه یا کالج: شهریه دانشگاه‌ها و کالج‌های مختلف کانادا با هم متفاوت است. دانشگاه‌های دولتی معمولاً شهریه‌های پایین‌تری نسبت به دانشگاه‌های خصوصی دارند.
استان محل تحصیل: هزینه زندگی در استان‌های مختلف کانادا متفاوت است. به طور کلی، هزینه زندگی در استان‌های بزرگ‌تر مانند تورنتو و ونکوور بیشتر از استان‌های کوچکتر است.
به طور کلی، می‌توان گفت که هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بین 20 تا 40 هزار دلار کانادا در سال است. این هزینه شامل موارد زیر می‌شود:

 • شهریه دانشگاه یا کالج
 • هزینه زندگی
 • هزینه‌های جانبی مانند بیمه درمانی، کتاب و حمل و نقل

علاوه بر این، باید هزینه‌های زیر را نیز در نظر بگیرید:

هزینه اپلیکیشن فی: این هزینه برای بررسی درخواست شما توسط دانشگاه یا کالج دریافت می‌شود.
هزینه ویزا: برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید هزینه‌ای به اداره مهاجرت کانادا پرداخت کنید.
هزینه‌های سفر: شامل بلیط هواپیما و سایر هزینه‌های مربوط به سفر به کانادا

شهریه دانشگاه‌های کانادا​

شهریه دانشگاه‌های کانادا با‌توجه‌به رشته و مقطع تحصیلی و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. معمولا برنامه‌های کارشناسی به‌ دلیل طولانی بودن دوره، گران‌تر از تحصیل کارشناسی ارشد و دکترا در کانادا هستند. دانشجویان بین‌المللی در سال تحصیلی ۲۰۲۳-۲۰۲۴ برای تحصیل کارشناسی در کانادا به‌طور متوسط شهریه‌ای معادل ۳۶.۰۰۰ دلار کانادا در سال پرداخت می‌کنند. شهریه رشته‌هایی مانند دامپزشکی، دندانپزشکی و پزشکی نسبت به رشته‌های مهندسی و انسانی بسیار بالاتر است. همچنین MBA یکی از گران‌ترین رشته‌های تحصیلی کانادا محسوب می‌شود.

شهریه دانشگاه در مناطقی مانند نیوفاندلند و لابرادور ارزان‌تر از سایر مناطق کانادا است. دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در کانادا از پرداخت شهریه معاف نیستند؛ اما در برخی موارد بر‌اساس اثبات نیاز مالی یا شایستگی تحصیلی قادر به دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌ها یا سازمان‌های دولتی کانادا خواهند بود.

شرایط کار دانشجویی در کانادا

یکی از شرایط تحصیل در کانادا که مزیت آن نیز محسوب می‌شود، امکان کار ضمن تحصیل در کانادا است. البته کار دانشجویی در کانادا شرایط خاص خود را دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • در حال تحصیل در یکی از دانشگاه‌های کانادا باشید؛
 • ویزای معتبر تحصیلی داشته باشید؛
 • در هفته بین 20 تا 30 ساعت (بسته به مقطع تحصیلی) کار کنید. همچنین می‌توانید در هنگام تعطیلی دانشگاه در بین دو ترم یا تعطیلات رسمی، 40 ساعت کار کنید؛
 • دانشجوی تمام‌وقت باشید.

بهترین دانشگاه‌های کانادا

۱۰ دانشگاه کانادا در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی سایت QS بین ۲۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. به همین دلیل جای تعجب نیست که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی کانادا را برای تحصیلات تکمیلی انتخاب می‌کنند. در ادامه با نام بهترین دانشگاه‌های کانادا آشنا می‌شویم:
1. دانشگاه تورنتو
2. دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)
3. دانشگاه مک گیل
4. دانشگاه مک مستر
5. دانشگاه مونترال
دانشگاه‌های کانادا جایگاه مهمی میان برترین موسسات آموزش عالی جهان دارند. مدارک اخذ شده از این دانشگاه‌ها اعتبار شغلی خوبی برای فارغ‌التحصیلان فراهم می‌آورد.

شرایط اقامت بعد از تحصیل در کانادا

معمولا اعتبار ویزای دانشجویی کانادا همزمان با مدت تحصیل است؛ بنابراین با پایان یافتن دوره تحصیل باید به کشور محل اقامتتان برگردید. برای دانشجویانی که تمایل به اقامت بعد از تحصیل در کانادا دارند، چند راه‌حل وجود دارد. شما می‌توانید برای تحصیل در دوره بالاتر درخواست دهید و ویزای تحصیلی خود را تمدید کنید. همچنین اگر قبل از اعتبار اقامت موقتتان بتوانید از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کار دریافت کنید، امکان تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری برای شما وجود دارد. به‌این‌ترتیب می‌توانید بعد از چند سال اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری یا ازدواج نیز روش‌های دیگر هستند که منجربه‌ اقامت بعد از تحصیل در کانادا می‌شوند.

شرایط دریافت مجوز کار بعد از تحصیل در کانادا و تبدیل اقامت دائم

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی این کشور برای اکثر افراد مسیری پیچیده و ناشناخته محسوب می‌شود. بی‌اطلاعی از شرایط دانشگاه‌ها و سفارت برای صدور ویزای تحصیلی ممکن است مهاجرت تحصیلی به کانادا را به فرآیندی زمان‌بر و پرهزینه برای شما تبدیل کند.
ما در مجموعه آکادمی اپلای با حضور کارشناسان و وکلای مهاجرتی با تجربه شما را در این مسیر همراهی می‌کنیم. با کمک کارشناسان آکادمی اپلای مسیر مهاجرت، اخذ پذیرش از دانشگاه و ویزای تحصیلی را با خیالی آسوده و در کمترین زمان ممکن طی خواهید کرد. برای دریافت مشاوره می‌توانید فرم زیر را کامل کنید یا از طریق شماره‌های درج شده در سایت با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوالات متداول

1- آیا مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک تحصیلی امکان‌پذیر است؟

خیر. داشتن مدرک تحصیلی مرتبط، یکی از شرایط اصلی مهاجرت تحصیلی به کانادا است.

2- آیا امکان کار در حین تحصیل وجود دارد؟

بله. یکی دیگر از مزایای تحصیل در کانادا این است که دانشجویان بین‌المللی حق کار دارند. این به جبران هزینه‌های شهریه و زندگی آن‌ها کمک می‌کند. دانشجویان بین‌المللی در کانادا می‌توانند به صورت پاره‌وقت (حداکثر 20 ساعت در هفته) در طول دوره تحصیلی خود کار کنند.
در طول تعطیلات برنامه‌ریزی شده مانند تعطیلات تابستانی، این مدت زمان می‌تواند به صورت تمام‌وقت نیز باشد. اکثر دانشجویان برای کار در حین تحصیل، نیازی به اخذ مجوز کار ندارند. در واقع مجوز تحصیل شما بیان می کند که آیا شما مجاز به کار در خارج از دانشگاه هستید یا خیر.
اگر برنامه تحصیلی شما شامل تجربه کاری باشد، ممکن است بتوانید بیش از 20 ساعت در طول ترم کار کنید. این مورد نیز در نامه پذیرش مشخص خواهد شد. اگر دولت این شرط را تایید کند، هم اجازه کار و هم اجازه تحصیل دارید. این مجوز کار به شما امکان می دهد که فقط در محوطه دانشگاه کار کنید.

3- آیا امکان دریافت اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل وجود دارد؟

بله. کانادا این امکان را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می کند که اگر خواستند، در این کشور بمانند و اقامت دائم داشته باشند.
مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی به دانشجویان بین‌المللی اجازه می دهد که در کانادا بمانند و تا سه سال کار کنند. پس از یک سال کار در این کشور، فارغ التحصیلان بین‌المللی ممکن است واجد شرایط درخواست اقامت دائم باشند.
برای درخواست PGWP، باید ثابت کنید که تمام شرایط مجوز تحصیل خود را رعایت کرده‌اید. فعالیت اصلی شما در طول مدت اقامت در کانادا، باید تحصیل بوده باشد. PGWP معمولاً برای مدت زمان تحصیل در کانادا اعطا می شود.

4- آیا امکان مهاجرت تحصیلی به کانادا با همسر وجود دارد؟

بله. دانشجویان بین‌المللی که متاهل هستند یا بچه دارند، ممکن است بخواهند خانواده‌شان را با خود به کانادا بیاورند. افسران ویزای کانادا درخواست‌های مجوز تحصیل را که شامل همراهی اعضای خانواده می‌شود، بررسی خواهند کرد. باید توجه داشته باشید که قرار دادن اعضای خانواده در درخواست مجوز تحصیل ممکن است بر تصمیم افسر ویزا تأثیر بگذارد.
پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا با همسر، همسر شما می‌تواند به صورت تمام‌وقت در این کشور کار کند. کودکان همراه نیز اجازه تحصیل رایگان در کانادا را خواهد داشت.

دانشگاه‌های معتبر دنیا
کانادا
Flag_of_Australia_(converted).svg
استرالیا
پرچم آمریکا
آمریکا
آدرس

به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند