Search
Close this search box.

ویزای تحصیلی انگلیس

انگلیس به‌عنوان خانه برترین دانشگاه‌های دنیا از جمله دانشگاه کمبریج و آکسفورد شناخته می‌شود. حضور این دانشگاه‌های مطرح در عرصه بین‌المللی، انگلیس را به یکی از مقاصد تحصیلی محبوب تبدیل کرده است. دانشجویان بین‌المللی با اخذ ویزای تحصیلی انگلیس بهترین فرصت را برای تحصیل در دانشگاه‌های تراز اول دنیا و ورود به بازار کار بین‌المللی خواهند داشت. همچنین با دریافت این ویزا دانشجویان بین‌المللی فرصت آموزش در محیطی چند فرهنگی، امکان کار پاره‌وقت و دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود را نیز دریافت می‌کنند.

پذیرش تضمینی

آکادمی اپلای طرف قرارداد دانشگاه‌های معتبر در کشورهای مختلفی است و با توجه به این قراردادها، خدمات اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها به‌صورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌ای از طرف ما دریافت نمی‌شود.

مشاوره تخصصی

تاریخ و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید و به‌صورت آنلاین وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه ما، درباره بهترین گزینه متناسب با شرایط و اولویت‌های شما مشورت کنید. مشاوره هم به‌صورت تلفنی و هم به‌صورت حضوری قابل انجام است.

دانشگاه‌ها و کالج‌ها
لیست کاملی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس و موسسه‌های مناسب پذیرش را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما بتوانید به‌راحتی دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف را هم در یک‌جا مقایسه کنید و رشته موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

انواع ویزای تحصیلی انگلیس

متقاضیان بین‌المللی به‌منظور مهاجرت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان بسته به نوع و طول دوره می‌توانند از طریق سه نوع ویزا اقدام کنند که به شرح زیر هستند:

 • ویزای دانش‌ آموزی انگلیس (Tier 4 Child Student Visa)
 • ویزای دانشجویی انگلیس (Tier 4 General)
 • ویزای کوتاه‌مدت تحصیلی انگلیس (Short-Term Visa)

برای هریک از این ویزا‌ها متقاضیان باید شرایط ویژه‌ای از نظر سن، تحصیلات و تسلط به زبان انگلیسی داشته باشند.

ویزای دانش آموزی انگلیس

متقاضیان بین‌المللی ۴ تا ۱۷ سال برای شرکت در دوره‌های تحصیلی انگلیس به ویزای دانش‌آموزی (Tier 4 Child Student Visa) نیاز دارند. برای دریافت این ویزا داشتن رضایت‌نامه والدین الزامی است. اعتبار ویزای دانش آموزی انگلیس برای کودکان زیر ۱۶ سال ۴ سال به اضافه ۴ ماه اضافی و برای نوجوانان ۱۶ تا ۱۷ ساله اعتبار ویزا ۳ سال و ۴ ماه است.

شرایط دریافت ویزای دانش آموزی انگلیس

به‌طورکلی هر متقاضی ۴ تا ۱۷ ساله برای دریافت ویزای دانش‌آموزی انگلیس می‌تواند اقدام کنند. شرایط عمومی که برای دریافت این ویزا اهمیت دارند و باید توسط متقاضی رعایت شوند به شرح زیر هستند:

 • نامه پذیرش از یک مدرسه انگلیسی: دانش‌آموز باید پیشنهادی بی‌قید و شرط برای تحصیل در یکی از مدارس مستقل انگلیس داشته باشد.
 • تمکن مالی: دانش‌آموز باید نشان دهد که توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در طول مدت اقامت در کشور انگلستان را دارد.
 • رضایت والدین یا سرپرست قانونی: متقاضیان زیر ۱۸ سال برای تحصیل در انگلیس به رضایت نامه والدین یا سرپرست قانونی نیاز دارند.

هزینه اقدام برای این ویزا از خارج از انگلیس ۴۹۰ پوند و هزینه تمدید یا تغییر ویزای توریستی به ویزای تحصیلی از داخل انگلیس نیز ۴۹۰ پوند است. همچنین متقاضیان باید هزینه مراقبت‌های بهداشتی را به‌عنوان بخشی از فرآیند درخواست ویزای دانش‌آموزی پرداخت کنند.

افراد بالای ۱۶ سال که می‌خواهند در موسسه‌های آموزش عالی و دانشگاه های انگلیس تحصیل کنند باید اقدامات لازم برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیسی (Tier 4 General) را انجام دهند. این نوع ویزا بیشتر برای شرکت در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری صادر می‌شود. آن دسته از متقاضیان ویزای دانشجویی انگلیس که کمتر از ۱۸ سال سن دارند برای تحصیل در این کشور و دریافت ویزا به رضایت‌نامه والدین نیاز خواهند داشت. مدت اعتبار این ویزا معمولا به مدت دوره تحصیلی به علاوه یک ماه اضافه است. 

شرایط دریافت ویزای دانشجویی انگلیس

به‌طورکلی متقاضیان بالای ۱۶ سال در‌صورت داشتن شرایط مورد‌نیاز مجاز به تحصیل در بهترین رشته ها برای مهاجرت به انگلیس و دریافت ویزای دانشجویی انگلیس خواهند بود. این شرایط به شرح زیر هستند:

 • آماده‌سازی مدارک و شرایط الزامی: مدارک مورد‌نیاز برای ویزای دانشجویی انگلیس شامل داشتن یک پاسپورت معتبر، ارائه عکس‌های اخیر، فرم تاییدیه پذیرش تحصیلی (CAS) و اثبات تمکن مالی برای مدت اقامت در انگلیس می شود. ممکن است با‌توجه‌به دانشگاه انتخابی نیاز به شرکت در مصاحبه یا آزمون بیومتریک باشد. در برخی موارد انجام واکسن‌های پزشکی خاص یا برخی آزمایش‌ها نیز لازم است.
 • پرداخت هزینه ویزا: هزینه ویزای تحصیلی عمومی انگلیس در سال ۲۰۲۴ حدود ۳۴۸ پوند است که باید توسط متقاضی پرداخت شود.

متقاضیان زیر ۱۸ سال به اجازه رسمی از والدین یا سرپرستان برای اقامت و سفر مستقل نیاز دارند. اعتبار این ویزا نیز بر‌اساس مدت زمان دوره تحصیلی به علاوه یک ماه اضافه خواهد بود.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس (Short-Term Visa) در دو نوع ۶ ماهه و ۱۱ ماهه صادر می‌شود. این ویزا برای شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت یا دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی در کالج‌ها و موسسه‌های انگلیس مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای اخذ این ویزا متقاضی باید حداقل ۱۶ سال سن داشته باشد. ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس غیر‌قابل تمدید است و برای دانشجویانی که قصد دارند به مدت کوتاه در انگلیس تحصیل کنند یا برای تکمیل تحقیقات خود نیاز به اقامت کوتاه مدت در انگلیس دارند​​ مناسب است.

برای دریافت ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس چندین شرط و مراحل مهم وجود دارد که متقاضیان باید از آن‌ها آگاه باشند. شرایط اصلی دریافت ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت انگلیس به شرح زیر است:

 • متقاضیان باید حداقل ۱۶ سال سن داشته باشند.
 • نیاز است که متقاضیان حداقل ۶ ماه پیش از شروع دوره تحصیلی درخواست ویزا دهند.
 • متقاضیان باید در یک دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر پذیرفته شده باشند.
 • متقاضیان نباید در مشاغل خاصی کار کنند و خوداشتغالی نیز برای آن‌ها ممنوع است.
 • تحصیل در مدارس با بودجه‌های محلی برای متقاضیان ویزای تحصیلی ممنوع است.

برای دریافت ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس، متقاضی باید حداقل ۱۶ سال سن داشته باشد. برخی کالج‌ها و موسسه‌های علمی ممکن است شرط سنی ۱۸ سال نیز داشته باشند. مدارک مورد‌نیاز برای دریافت این ویزا نیز شامل مدارک هویتی، نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه (CAS)، تمکن مالی، انجام تست بیماری سل (مطابق با اطلاعیه‌های جدید دولت انگلیس) و ارائه مدرک زبان انگلیسی در‌صورت نیاز می‌شود.

به‌طورکلی متقاضیان بین‌المللی تحصیل در انگلیس باید مدارک زیر را برای اخذ انواع ویزای تحصیلی انگلیس آماده کنند:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • مدارک هویتی شامل کارت ملی و شناسنامه
 • پاسپورت معتبر
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • ترجمه ریز نمرات (برای متقاضیان ویزای دانشجویی)
 • اثبات تمکن مالی
 • رضایت‌نامه والدین ( برای متقاضیان زیر ۱۸ سال)
 • گواهی سلامت پزشکی
 • توصیه‌نامه ( برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری)
 • انگیزه‌نامه
 • مدرک زبان با حداقل نمره تعیین شده

توجه داشته باشید که لیست مدارک ویزای تحصیلی انگلیس ممکن است بر‌اساس نوع دانشگاه انتخابی، رشته و مقطع تحصیلی متفاوت باشد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس حتما با متخصصین و مشاوران مهاجرتی مشورت کنید.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی انگلیس

جمع‌آوری مدارک و ارسال درخواست ویزا از جمله مهم‌ترین کارهایی هستند که هر متقاضی برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس باید انجام دهد. در ادامه به‌صورت گام‌به‌گام مراحل اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • آماده‌سازی مدارک ضروری + مدارک مالی
 • ترجمه رسمی کلیه مدارک
 • پرداخت مبلغ شهریه (در صورت نیاز)
 • دریافت نامه پذیرش دانشگاه و بررسی صحت اطلاعات CAS
 • تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزا
 • تعیین مکان برای دریافت اجازه اقامت بیومتریک (BRP)
 • ارسال مدارک و اطلاعات بیومتریک

بعد از انجام کلیه این مراحل و ارائه کامل مدارک مورد‌نیاز، افسر سفارت درخواست شما را بررسی و نسبت به صدور اجازه اقامت بیومتریک (BRP) در بریتانیا اقدام می‌کند.

هزینه ویزای تحصیلی انگلیس

با‌توجه‌به نوع ویزای تحصیلی، هزینه‌های دریافت آن نیز برای متقاضیان متفاوت خواهد بود. هزینه هر نوع از ویزای تحصیلی برای متقاضیان بین‌المللی به شرح زیر است:

 • هزینه ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس: حدود ۹۷ پوند برای ویزای ۶ ماهه و حدود ۱۸۶ پوند برای ویزای ۱۱ ماهه
 • هزینه ویزای دانشجویی انگلیس: ۳۴۸ پوند
 • هزینه ویزای دانش‌ آموزی انگلیس: ۳۴۸ پوند

متقاضیان مقیم انگلیس یا کسانی‌که درخواست تمدید ویزا دارند باید هزینه ۴۷۵ پوند برای صدور ویزای تحصیلی انگلیس پرداخت کنند.

میزان تمکن مالی برای ویزای دانشجویی انگلیس

یکی از مهم‌ترین مدارکی که برای صدور ویزای تحصیلی انگلیسی در سفارت مورد بررسی قرار می‌گیرد، تمکن مالی است. به واسطه این مدارک متقاضی به آفیسر سفارت ثابت می‌کند که توان تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در طول مدت اقامتش در انگلستان را دارد. میزان تمکن مالی مورد‌نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس با‌توجه‌به شهر محل اقامت به شرح زیر است:

 • حداقل ۱۳۳۴ پوند در ماه در صورت تحصیل در لندن (تا ۹ ماه)
 • حداقل ۱۰۲۳ پوند در ماه در صورت تحصیل در خارج از لندن (تا ۹ ماه).

توجه داشته باشید که این میزان تمکن مالی و هزینه تحصیل در انگلستان به تومان با‌ گذر زمان و تغییر نرخ پوند تغییر خواهد کرد. مبلغ دقیق تمکن مالی مورد‌نیاز برای تحصیل در انگلیس در تاییدیه پذیرش تحصیلی (CAS) قابل مشاهده است. با استناد به این نامه می‌توانید اطلاعات به‌روزی درباره میزان تمکن مالی داشته باشید. مبلغ تمکن مالی باید حداقل ۲۸ روز متوالی در حساب بانکی متقاضی وجود داشته باشد. تاریخ پایان این دوره ۲۸ روزه نیز باید حداکثر ۳۱ روز قبل از تاریخ درخواست ویزا باشد.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلیس

صدور ویزای تحصیلی انگلیس معمولا بین ۳ هفته تا ۱ ماه زمان می‌برد. این زمان بر‌اساس شرایط خاص هر متقاضی و مدارک ارائه شده ممکن است متغیر باشد. به‌طورکلی موارد زیر ممکن است بر مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلیس تاثیر بگذارند:

 • نوع ویزای تحصیلی
 • کشور مبدا متقاضی
 • ناقص یا کامل بودن مدارک
 • تعداد درخواست ارسالی به کنسولگری در آن بازه زمانی

در‌صورت ناقص بودن مدارک روند بررسی طولانی‌تر و ممکن است حتی درخواست شما رد شود؛ بنابراین برای جلوگیری از هرگونه مشکل و وقفه در روند صدور ویزای تحصیلی، اطلاعات فرم‌ها را صادقانه تکمیل کنید و از کامل بودن و صحت جزئیات مدارک ارسالی مطمئن شوید.

آکادمی اپلای با انجام کلیه خدمات مورد‌نیاز برای اخذ انواع ویزای تحصیلی انگلیس از جمله ویزای دانش‌آموزی، ویزای دانشجویی و ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس از صفر تا صد مسیر مهاجرت همراه متقاضیان خواهد بود. شما با تماس با کارشناسان مجموعه می‌توانید پاسخ کلیه سوالاتتان را دریافت کنید. همچنین با عقد قرارداد با موسسه آکادمی اپلای از خدماتی مانند طی کردن کلیه مراحل اخذ ویزای تحصیلی انگلیس، اخذ پذیرش از مدرسه یا دانشگاه مورد‌نظرتان، کمک در جمع‌آوری و تهیه مدارک مورد‌نیاز، ارائه راهنمایی‌های لازم برای مصاحبه ویزا و اطلاع‌رسانی در مورد شرایط تمکن مالی و سایر الزامات قانونی مربوط به ویزای تحصیلی بهره‌مند می‌شوید.

خدمات آکادمی اپلای برای متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

آکادمی اپلای با انجام کلیه خدمات مورد‌نیاز برای اخذ انواع ویزای تحصیلی انگلیس از جمله ویزای دانش‌آموزی، ویزای دانشجویی و ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس از صفر تا صد مسیر مهاجرت همراه متقاضیان خواهد بود. شما با تماس با کارشناسان مجموعه می‌توانید پاسخ کلیه سوالاتتان را دریافت کنید. همچنین با عقد قرارداد با موسسه آکادمی اپلای از خدماتی مانند طی کردن کلیه مراحل اخذ ویزای تحصیلی انگلیس، اخذ پذیرش از مدرسه یا دانشگاه مورد‌نظرتان، کمک در جمع‌آوری و تهیه مدارک مورد‌نیاز، ارائه راهنمایی‌های لازم برای مصاحبه ویزا و اطلاع‌رسانی در مورد شرایط تمکن مالی و سایر الزامات قانونی مربوط به ویزای تحصیلی بهره‌مند می‌شوید.

سوالات متداول

۱- انواع ویزای تحصیلی انگلیس کدام‌اند؟

کشور انگلیس برای متقاضیان خارجی تحصیل در این کشور بسته‌به دوره تحصیل و مدت زمان دوره سه نوع ویزای دانش‌آموزی، دانشجویی و ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت صادر می‌کند.

۲- بهترین زمان اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس چه موقع است؟

با‌توجه‌به زمان‌بر بودن فرآیند صدور ویزا به متقاضیان ویزای تحصیلی انگلیس توصیه می‌‌شود که ۳ ماه قبل از شروع دوره تحصیل، درخواستشان مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی را برای سفارت ارسال کنند.

۳- از چه سنی می‌توان برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کرد؟

حداقل سن مجاز به‌منظور اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس از ۵ سالگی است. در این موارد برای متقاضیان تحصیل در مدارس انگلیس ویزای دانش‌آموزی صادر می‌شود.

برترین دانشگاه‌های کشور کانادا

دانشگاه‌های معتبر دنیا
کانادا
Flag_of_Australia_(converted).svg
استرالیا
پرچم آمریکا
آمریکا
آدرس

به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند