Search
Close this search box.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا برای متقاضیانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی، کشوری پیشرفته و زیبا را دارند گزینه‌ای جذاب است. دانشگاه‌‌های ایتالیا سطح علمی بالایی دارند و بورسیه‌های متنوعی را به دانشجویان بین‌اللملی ارائه می‌دهند. اگر به‌ دنبال تحصیل در یک کشور اروپایی با هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه هستید، مهاجرت تحصیلی به ایتالیا انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. شرایط دریافت پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا تقریبا راحت و بدون محدودیت است و دانشجویان فرصت تحصیل به زبان انگلیسی در کلیه رشته‌ها را خواهند داشت.

پذیرش تضمینی

آکادمی اپلای طرف قرارداد دانشگاه‌های معتبر در کشورهای مختلفی است و با توجه به این قراردادها، خدمات اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها به‌صورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌ای از طرف ما دریافت نمی‌شود.

مشاوره تخصصی
تاریخ و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید و به‌صورت آنلاین وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه ما، درباره بهترین گزینه متناسب با شرایط و اولویت‌های شما مشورت کنید. مشاوره هم به‌صورت تلفنی و هم به‌صورت حضوری قابل انجام است.
دانشگاه‌ها و کالج‌ها
لیست کاملی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس و موسسه‌های مناسب پذیرش را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما بتوانید به‌راحتی دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف را هم در یک‌جا مقایسه کنید و رشته موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

آشنایی با نظام آموزشی ایتالیا

تحصیل در ایتالیا از سن ۳ تا ۶ سالگی و با ورود به دوره پیش دبستانی آغاز می‌شود؛ اما سن اجباری تحصیل برای کودکان ۷ سال است. دانش‌آموزان در سنین ۷ تا ۱۱ سالگی دوران ابتدایی را می‌گذرانند. سپس در سن ۱۱ سالگی وارد دوره متوسطه اول می‌شوند. سن ۱۴ تا ۱۹ سالگی هم به دوره متوسطه دوم اختصاص دارد. در این دوره دانش‌آموزان گرایش تحصیلی خود را تعیین می‌کنند و امکان ورود به هنرستان و رشته‌های نظری را خواهند داشت.

سیستم نمره‌دهی در ایتالیا از ۰ تا ۱۰ و اغلب به شکل توصیفی مشخص می‌شود. نمره ۰ تا ۵.۹۹ نمره مردودی، نمره ۶ تا ۶.۹۹ حداقل نمره قبولی، نمره ۷ تا ۷.۹۹ برابر سطح خوب، نمره ۸ تا ۸.۹۹ معادل سطح خیلی خوب و نمره ۹ تا ۱۰ به معنی سطح عالی است.

آشنایی با شرایط تحصیل در مدارس کشور ایتالیا

سن تحصیل در مدارس کشور ایتالیا از ۷ سالگی آغاز می‌شود. مدارس در این کشور در مقطع ابتدایی و متوسطه اول از دو نوع دولتی و غیر‌انتفاعی هستند. دانش‌آموزان برای تحصیل در مدارس دولتی در سراسر کشور هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند و تحصیل به زبان ایتالیایی برای دانش‌آموزان بومی و بین‌المللی رایگان است. مدرسه‌های ایتالیایی در دوره متوسطه دوم تنوع بالایی دارند. دانش‌آموزان در دوره متوسطه دوم می‌توانند در یکی از مدارس زیر تحصیل کنند: 

 • مدارس لیسه یا liceo
 • مدارس تربیت معلم یا istituto magistrale
 • موسسات فنی و حرفه‌ای یا istituto tecnico
 • هنرستان‌ها یا istituto d’Arte
 • مدارس تخصصی یا istituto professionale

علاوه‌بر مدارس که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، برخی موسسات آموزشی نیز به‌صورت تخصصی روی آموزش دانش‌آموزان خارجی تمرکز دارند. همچنین برخی مدارس ماهیت بین‌المللی دارند و فقط دانش‌آموزانی که از طریق مهاجرت تحصیلی وارد ایتالیا شده‌اند در این مدارس تحصیل می‌کنند. برای دریافت ویزای دانش‌آموزی ایتالیا به یک پاسپورت معتبر، ترجمه ایتالیایی یا انگلیسی مدارک و سوابق تحصیلی، نامه پذیرش از یکی از مدارس ایتالیایی، انگیزه‌نامه تحصیلی و بیان دلیل حضور در ایتالیا برای تحصیل و گواهی تمکن مالی نیاز دارید. همچنین متقاضیان زیر ۱۸ سال باید نامه رضایت والدین نیز داشته باشند. یکی از والدین می‌تواند با ویزای گاردین فرزندش را برای تحصیل در ایتالیا همراهی کند.

بررسی شرایط تحصیل مقطع کارشناسی در ایتالیا

برای تحصیل کارشناسی در ایتالیا و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید. همچنین به دریافت مدرک دیپلم و پایان دوره ۱۲ ساله تحصیلی نیاز دارید. تحصیل در دوره کارشناسی ایتالیا معمولا محدودیت سنی خاصی ندارد. فقط برای برخی رشته‌های خاص مانند پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری بهتر است قبل از ۲۸ سالگی برای اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظرتان اقدام کنید.

دوره تحصیل کارشناسی در ایتالیا بسته به رشته تحصیلی معمولا بین ۴ تا ۵ سال طول می‌کشد. برنامه‌های تحصیلی در این مقطع در دانشگاه‌های ایتالیا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه می‌شوند. برای ورود به دانشگاه‌ها به حداقل دانش B2 زبان ایتالیایی یا نمره ۶ آیلتس نیاز خواهید داشت. دانشگاه‌های ایتالیا مدرک زبان انگلیسی تافل و PTE را نیز قبول دارند. توجه داشته باشید که برای ورود به برخی رشته‌ها مانند رشته‌های زیر شاخه علوم پزشکی باید در آزمون ورودی دانشگاه‌های ایتالیا شرکت کنید.

آشنایی با شرایط تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا

دوره کارشناسی ارشد در ایتالیا معمولا بین ۱.۵ تا ۳ سال طول می‌کشد. برای دریافت ویزای دانشجویی ایتالیا و ورود به دوره کارشناسی ارشد حتما باید مدرک دوره کارشناسی را دریافت کرده باشید. همچنین باید برای رشته‌ای مرتبط با رشته دوره کارشناسی‌تان درخواست دهید. در پایان دوره تحصیلی برای برخی رشته‌ها نیاز به ارائه پایان‌نامه نیز است. 

تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا محدودیت سنی خاصی ندارد؛ اما بهتر است متقاضیان در بازه سنی ۲۳ تا ۳۲ سال برای دریافت پذیرش از دانشگاه مورد‌نظرشان اقدام کنند. رزومه تحصیلی و کاری قوی شانس دریافت پذیرش و اخذ بورسیه تحصیلی را برای متقاضیان بالا می‌برد. تنوع بورسیه‌ها و همچنین تعداد برنامه‌ها برای تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر است.

شرایط تحصیل دکتری در ایتالیا

دوره تحصیل دکتری در ایتالیا یک دوره تحقیقاتی و پژوهش‌محور است که زیر نظر استاد راهنما پیش می‌رود. تحصیل در دوره دکترا معمولا بین ۳ تا ۵ سال زمان می‌برد. دانشجویانی که برای تحقیق و ارائه نتایج پژوهشان به زمان بیشتری نیاز دارند با دریافت مجوز از دانشگاه می‌توانند مدت اقامت خود در ایتالیا را برای پایان تحصیلات تمدید کنند. امکان گذراندن دوره دکترا در ایتالیا به زبان انگلیسی برای همه رشته‌ها در دسترس دانشجویان بین‌المللی است. همچنین با دریافت بورسیه تحصیلی استانی یا دانشگاهی ایتالیا، هزینه تحصیل شما تقریبا رایگان خواهد بود. به این نکته توجه کنید که دانشجویان بین‌المللی برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا باید مقاله ISI داشته باشند.

شرایط عمومی مورد‌نیاز برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، شرایط متقاضیان از نظر صلاحیت‌های عمومی مورد‌ بررسی قرار می‌گیرد. برای ورود به هر دوره تحصیلی، باید مدرک پایان دوره تحصیل قبلی را با موفقیت دریافت کرده باشید. همچنین برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی بهتر است زیر ۲۸ سال، برای کارشناسی ارشد زیر ۳۵ و برای دوره دکترا زیر ۴۰ سال سن داشته باشید. همچنین دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا باید به یکی از زبان‌های ایتالیایی یا انگلیسی مسلط باشند و مدرک زبان معتبر به دانشگاه تحویل دهند. حداقل نمره مورد‌نیاز برای ورود به دانشگاه‌ها معمولا آیلتس ۶ یا B2 زبان ایتالیایی است. 

معدل در کشور ایتالیا بر‌اساس GPA و از ۴ نمره تعیین می‌شود. گاهی ممکن است از سیستم ۱۰ نمره‌ای هم استفاده شود. برای ورود به دانشگاه‌های این کشور باید GPA مقطع قبلی شما باید بالای ۳ یا حداقل ۷.۵ از ۱۰ باشد. به‌طور‌کلی اگر ۷۵ درصد نمره کامل را به دست آورده باشید، واجد شرایط تحصیل در این کشور خواهید بود. در نهایت دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در ایتالیا باید تمکن مالی مورد‌نیاز برای تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل در ایتالیا را داشته باشند. گواهی تمکن مالی را می‌توانید از طریق بورسیه یا حمایت مالی توسط خانواده به سفارت ایتالیا نشان دهید.

مراحل دریافت پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و شروع دوره تحصیل در این کشور، اولین قدم دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه‌ها یا موسسه‌های آموزشی عالی معتبر ایتالیا است. برای اخذ پذیرش در رشته و دانشگاه موردنظرتان ابتدا باید درباره شرایط هر دانشگاه به‌طور‌کامل تحقیق و جست‌وجو کنید. اطلاعات مورد‌نیاز در مورد دانشگاه را می‌توان از کارشناسان مهاجرت تحصیلی یا با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه دریافت کرد. سپس باید درخواست خود را در زمان تعیین شده برای دانشگاه بفرستید. بعد از مشخص شدن نتیجه پذیرش می‌توانید اقدامات لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا را آغاز کنید. دریافت بورسیه به شما برای اثبات تمکن مالی به‌منظور تحصیل در ایتالیا کمک می‌کند.

بعد از انجام این مراحل می‌توانید اقدامات لازم برای دریافت وقت از سفارت را انجام دهید. فرآیند دریافت وقت از سفارت ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشد؛ بنابراین حتما بلافاصله بعد از اعلام نتیجه پذیرش دانشگاه برای دریافت وقت سفارت ایتالیا اقدام کنید. در جلسه سفارت مدارک متقاضیان بررسی و یک مصاحبه برگزار می‌شود. برای متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی، جلسه مصاحبه به زبان انگلیسی خواهد بود. پس از انجام کارهای سفارت و دریافت ویزا، می‌توانید به ایتالیا سفر کنید. بلافاصله پس از حضور در ایتالیا باید مدارک خود را تحویل اولین ایستگاه پلیس دهید تا حضور شما برای اقامت قانونی در ایتالیا تایید شود. 

دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور ایتالیا را دارند، باید مدارک شناسایی و تحصیلی خود را به‌صورت آنلاین برای دانشگاه مقصد ارسال کنند. پس از تایید، ارائه اصل مدارک به سفارت ایتالیا و سپس به دانشگاه محل پذیرش الزامی است. مدارک عمومی مورد‌نیاز برای تحصیل در ایتالیا که دانشجویان همه مقاطع به آن نیاز دارند شامل موارد زیر است:

 • پاسپورت دانشجو با حداقل ۶ ماه اعتبار در زمان ارسال درخواست
 • عکس رنگی جدید در ابعاد پاسپورتی
 • گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه‌های تحصیل و پرینت حساب دانشجو یا حامیان مالی (امکان ارائه گواهی بورسیه در صورت استفاده از بورسیه)
 • گواهی معادل‌سازی و تایید مدرک تحصیلی مقطع قبل توسط سازمان امور دانشجویان ایتالیا
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش روی سایت دانشگاه مقصد
 • انگیزه‌نامه دانشجو برای شرح دلیل تحصیل در ایتالیا

با کامل کردن این مدارک شانستان برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا و ویزای تحصیلی این کشور افزایش می‌یابد.

آشنایی با بهترین دانشگاه‌ها برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

هر متقاضی مهاجرت تحصیلی به ایتالیا تمایل دارد که در بهترین دانشگاه این کشور مشغول به تحصیل شود. ایتالیا خانه قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا و دنیا (دانشگاه بولونیا) است. این دانشگاه جایگاه بسیار مناسبی در سطح بین‌المللی نیز دارند. در ادامه با نام بهترین دانشگاه‌های ایتالیا آشنا می‌شویم: 

 • دانشگاه بولونیا
 • دانشگاه پیزا
 • دانشگاه ساپینزا رم
 • دانشگاه پادوا
 • دانشگاه پلی‌تکنیک میلان
 • مدرسه مطالعات پیشرفته سنت آنا
 • دانشگاه Humanitas
 • دانشگاه Vita-Salute San Raffaele

در اکثر دانشگاه‌ها برنامه‌های متنوعی برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی به زبان انگلیسی در دسترس هستند.

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا

یادگیری زبان ایتالیایی کار تقریبا دشواری است. به همین دلیل دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در این کشور معمولا به دنبال برنامه‌های انگلیسی زبان هستند. هم در دانشگاه‌های دولتی و هم دانشگاه‌های خصوصی فرصت تحصیل در برنامه‌های انگلیسی زبان فراهم شده است. اکثر دانشگاه‌های ایتالیا مدارک آیلتس و تافل را قبول دارند. برای پذیرش از برخی دانشگاه‌ها ارائه مدرک PTE نیز امکان‌پذیر است. برای ورود به دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد معمولا به آیلتس آکادمیک ۶ و برای تحصیل دکترا در ایتالیا به زبان انگلیسی به آیلتس ۶.۵ آکادمیک نیاز دارید. 

تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا یک گزینه جذاب و مزیت محسوب می‌شود؛ اما اگر قصد کار یا اقامت دائم در ایتالیا را دارید بهتر است برای یادگیری زبان ایتالیایی برنامه‌ریزی کنید. به‌این‌ترتیب روابط عمیق‌تری با شهروندان این کشور خواهید داشت و تعداد فرصت‌های شغلی نیز برایتان افزایش می‌یابد.

آشنایی با آزمون‌های ورودی برای تحصیل در ایتالیا

برای تحصیل در ایتالیا و ورود به برنامه‌هایی مانند رشته‌های زیر شاخه علوم پزشکی، معماری و مدیریت باید در آزمون ورودی دانشگاه‌های ایتالیا شرکت کنید. در ادامه با آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها برای تحصیل در بهترین رشته ها برای مهاجرت به ایتالیا آشنا می‌شویم: 

 • آزمون IMAT: این آزمون برای ورود به رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی، جراحی و رشته‌های زیر شاخه علوم پزشکی برگزار می‌شود. همچنین توجه داشته باشید که این آزمون برای متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی است.  
 • آزمون TIL: برای ورود به رشته‌های معماری و مهندسی در دانشگاه پلی تکنیک تورین در مقطع کارشناسی باید در این آزمون شرکت کنید.
 • آزمون GMAT: شرکت در این آزمون برای تحصیل در رشته‌های مدیریت، MBA، اقتصاد، تجارت و بازرگانی در ایتالیا اجباری است. 
 • آزمون ALPHA TEST: این آزمون به زبان ایتالیایی برگزار می‌شود و برای ورود به رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، زیست‌شناسی، داروسازی، رشته‌های پیراپزشکی، دامپزشکی، معماری، شیمی، فنی و مهندسی، بیوتکنولوژی، مخابرات و ارتباطات، حقوق، آموزش مقطع ابتدایی، خدمات اجتماعی، میراث فرهنگی، علوم ورزشی، رشته‌های مالی و اقتصادی و زبان و ادبیات خارجی معتبر است. 
 • آزمون TOLC: این آزمون در حوزه درک ریاضی، شیمی، استدلال منطقی، زیست‌شناسی و منطق برگزار می‌شود. نتیجه این آزمون برای ورود به مقطع کارشناسی در برخی دانشگاه‌های ایتالیا مورد‌نیاز است.

برای تحصیل در ایتالیا حتما شرایط دانشگاه‌ها و الزامات آن‌ها برای شرکت در آزمون‌های ورودی برای تحصیل در رشته و دانشگاه مورد‌نظرتان را مورد بررسی قرار دهید.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در کلیه رشته‌های تحصیلی امکان‌پذیر است؛ اما با‌توجه‌به جایگاه علمی دانشگاه‌ها و بازار کاری، برخی رشته‌ها در ایتالیا محبوبیت بیشتری دارند. در ادامه با لیست رشته‌های پرطرفدار تحصیلی در ایتالیا آشنا می‌شویم: 

 • تحصیل پزشکی و دندان‌پزشکی در ایتالیا
 • رشته‌های حوزه تکنولوژی
 • رشته‌های حوزه مدیریت و تجارت
 • رشته‌های علوم انسانی از جمله حقوق و روانشناسی
 • رشته‌های حوزه هنر و تاریخ هنر
 • علوم ارتباطات
 • اقتصاد و علوم تجارت
 • امور بین‌الملل
 • علوم سیاسی
 • روانشناسی

با تحصیل در این رشته‌ها علاوه‌بر تقویت مهارت علمی و فنی، آینده شغلی شما نیز تضمین می‌شود.

سیستم آموزش عالی در ایتالیا مبتنی بر دریافت شهریه است؛ اما شهریه دانشگاه‌های ایتالیا نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی و دانشگاه‌های کانادا، آمریکا و استرالیا مقرون‌به‌صرفه‌تر است. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان و تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی نسبت به دانشگاه‌های دولتی معمولا بالاتر خواهد بود. به‌طور‌کلی هزینه تحصیل در ایتالیا در مقاطع مختلف برای دانشگاه‌های دولتی بین ۹۰۰ تا ۴.۰۰۰ یورو و برای دانشگاه‌های خصوصی بین ۶.۰۰۰ تا ۲۰.۰۰۰ یورو در سال خواهد بود. 

یکی از مزایای مهم مهاجرت تحصیلی به ایتالیا تنوع بالای بورسیه‌‌های تحصیلی در این کشور است. همچنین دانشجویان بین‌المللی با دریافت بورسیه استانی ایتالیا تقریبا همه هزینه‌های زندگی و تحصیل در ایتالیا را می‌توانند پوشش دهند. در ادامه به لیستی از بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی اشاره خواهیم کرد: 

 • بورسیه فول فاند تحصیلی DSU دانشگاه میلان
 • بورسیه دانشگاه پیزا برای همه رشته‌ها و مقاطع تحصیلی
 • بورسیه استانی کشور ایتالیا برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیل رایگان دانشجویان بین‌المللی در ایتالیا بدون مدرک آیلتس
 • بورسیه عالی دانشگاه میلان برای پرداخت شهریه در مقطع کارشناسی ارشد برای کلیه رشته‌ها
 • بورسیه عالی LUISS در مقطع کارشناسی ارشد برای پرداخت شهریه مقطع کارشناسی ارشد

توجه داشته باشید که تعداد و تنوع بورسیه‌ها برای متقاضیان تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا ایتالیا متنوع‌تر است. 

بررسی شرایط دریافت بورسیه استانی ایتالیا 

بورسیه استانی ایتالیا که با نام بورسیه DSU نیز شناخته می‌شود، یک برنامه کمک مالی برای دانشجویان است که توسط Agenzia Regionale Diritto allo Studio Universitario (آژانس حق تحصیل دانشگاهی شورای منطقه توسکانی) ارائه می‌شود​​. این بورسیه بر‌اساس نیازهای مالی به متقاضیان تعلق می‌گیرد؛ بنابراین متقاضیان باید اثبات کنند که از شرایط مالی خوبی برای پرداخت هزینه‌های تحصیلی و زندگی برخوردار نیستند​​. برای دریافت این بورسیه متقاضیان باید چند شرط اساسی را برآورده کنند:

 • موقعیت دانشجویی: متقاضی باید دانشجو باشد و در یکی از دانشگاه‌های ایتالیا پذیرفته شده باشد.
 • محدودیت درآمدی: درآمد خانواده باید کمتر از ۲۳.۰۰۰ یورو در سال باشد.
 • تابعیت متقاضی: متقاضی باید شهروند یکی از کشورهایی باشد که این بورسیه به آن‌ها تعلق می‌گیرد.
 • سطح تحصیلات: متقاضی باید دانشجوی مقطع لیسانس یا دوره‌های تحصیلات تکمیلی باشد​​.

همچنین دانشجو باید مدارک مربوط به درآمد خانواده و وضعیت سکونت خود را ارائه دهد​​. پس از بررسی سوابق و پرونده دانشجو، بورسیه تحصیلی استانی صادر می‌شود. متقاضیان پس از مستقر شدن در ایتالیا، ممکن است مبلغی بین ۶.۸۰۰ تا ۷.۶۰۰ یورو در سال بر‌اساس شرایط خود دریافت کنند.

شرایط و قوانین کار ضمن تحصیل در ایتالیا

کشور ایتالیا بازار کار نسبتا خوبی در حوزه گردشگری، علوم مهندسی، علوم پزشکی و رشته‌های حوزه هنر دارد. قانون کار به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا سقف ۲۰ ساعت در هفته (۱۰۴۰ ساعت در سال) کار کنند. مشاغل دانشجویی عموما به صورت پاره‌وقت، پروژه‌ای، دورکاری و فریلنسری هستند. برای فعالیت بیشتر باید تا پایان دوره دانشجویی صبر کنید؛ زیرا فعالیت مغایر قانون ممکن است منجر‌به لغو ویزای تحصیلی ایتالیا برای شما شود. 

وضعیت اقامت پس از تحصیل در ایتالیا

اعتبار ویزای تحصیلی ایتالیا معمولا برابر با زمان تحصیل است. بر‌اساس قوانین دانشجویان بین‌المللی موظف هستند بعد از پایان دوره تحصیل به کشور خود بازگردند؛ اما راه‌هایی برای تمدید اقامت تحصیلی مانند ورود به دوره تحصیلی بالاتر یا تغییر مجوز اقامت، مانند تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری ایتالیا وجود دارد. بعد از پایان دوره تحصیل، دانشجویان ۱۲ ماه برای یافتن شغل و دریافت اقامت کاری ایتالیا فرصت دارند. یکی دیگر از راه‌های اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا، دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در ایتالیا است.

خدمات آکادمی اپلای برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا یک مسیر پیچیده و تقریبا ناشناخته برای متقاضیان محسوب می‌شود. در این مسیر شما باید اطلاعات دقیقی درباره شرایط پذیرش و محدودیت‌ دانشگاه‌ها مانند رزومه‌ تحصیلی مورد‌نیاز، مدرک زبان، شرکت در آزمون ورودی و محدودیت سنی داشته باشید. مشاوران تحصیلی در موسسه آکادمی اپلای همه این اطلاعات را براساس جدید‌ترین شرایط و آخرین تغییرات قوانین مهاجرتی در اختیار متقاضیان تحصیل در ایتالیا قرار می‌دهند. در صورت تمایل به تحصیل در ایتالیا همین حالا با وکلای ما در آژانس تحصیلی آکادمی اپلای تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

آدرس

به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند