Search
Close this search box.

دریافت ویزای دانشجویی استرالیا

استرالیا به دلیل کیفیت آموزشی بالا، زندگی شهری پرجنب‌وجوش، ارتباطات آسان، امکان همراهی اعضای درجه یک خانواده با متقاضی اصلی، سهولت دریافت ویزای دانشجویی و خیلی مزایای دیگر، مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار گرفته است.

در همین راستا، در این مطلب شما را با تمامی شرایط لازم برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا و مراحل آن آشنا خواهیم کرد.

پذیرش تضمینی

آکادمی اپلای طرف قرارداد دانشگاه‌های معتبر در کشورهای مختلفی است و با توجه به این قراردادها، خدمات اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها به‌صورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌ای از طرف ما دریافت نمی‌شود.

مشاوره تخصصی
تاریخ و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید و به‌صورت آنلاین وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه ما، درباره بهترین گزینه متناسب با شرایط و اولویت‌های شما مشورت کنید. مشاوره هم به‌صورت تلفنی و هم به‌صورت حضوری قابل انجام است.
دانشگاه‌ها و کالج‌ها
لیست کاملی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس و موسسه‌های مناسب پذیرش را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما بتوانید به‌راحتی دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف را هم در یک‌جا مقایسه کنید و رشته موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

انواع ویزای تحصیلی استرالیا

با توجه به تسهیلات و مزایای زیادی که تحصیل در کشور استرالیا به همراه دارد، بسیاری از خانواده‌ها مایل‌ند که فرزندانشان را برای تحصیل در مدارس استرالیا راهی این کشور کنند. از این رو ویزای تحصیلی استرالیا به انواع مختلف زیر تقسیم می‌شوند.

ویزای دانش‌آموزی

این ویزا مختص متقاضیان زیر 18 سال که قصد تحصیل در مدارس استرالیا را دارند در نظر گرفته شده است. این افراد هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند، بنابراین حضور یک سرپرست قانونی تا 18 سالگی همراه دانش‌آموز الزامی است. این سرپرست قانونی باید شرایط زیر را داشته باشد:
 • بیشتر از 21 سال داشته باشد.
 • با استفاده از ویزای گاردین استرالیا (سابکلاس 590) متقاضی را طی دوران تحصیل در استرالیا همراهی کند.
بعد ازاین‌که دانش‌آموز از مقطع دبیرستان فارغ‌التحصیل می‌شود، یک گواهی‌نامه معتبر و رسمی دریافت می‌کند که مورد تایید بسیاری از مراکز و موسسات آموزشی در استرالیا و سایر کشورها به حساب می‌آید.
شرایط اصلی دریافت پذیرش از مدارس قابل تایید کانادا
شرایط سنی 5 تا 18 سال (بسته به مقطع)
مدارک اصلی مدارک هویتی و عکس، سوابق تحصیلی، مدرک GTE، گواهی عدم سوء پیشینه، مدارک شناسایی سرپرست و سایر اعضای خانواده، تمکن مالی، بیمه و گواهی سلامت
مدت زمان صدور 1 ماه و نیم تا 3 ماه
مدت اعتبار ویزا تا انتهای دوره تحصیلی دانش آموز
شرایط تحصیل در مدارس استرالیا چگونه است؟

ویزای دانشجویی

این ویزا برای متقاضیان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در نظر گرفته شده است. حداکثر زمانی که اجازه اقامت در استرالیا با ویزای دانشجویی دارید، 5 سال اعلام شده اما در صورتی که در حال تحصیل در رشته پزشکی یا معماری باشید، ممکن است تا 6 سال نیز تمدید شود. برای دریافت ویزای دانشجویی استرالیا باید شرایطی که دولت برای صدور آن در نظر گرفته است را داشته باشید. از آن‌جایی که 8 دانشگاه برتر استرالیا در رنکینگ سایت‌های معتبر هر سال رتبه‌ای دو رقمی به دست می‌آورند، افراد زیادی برای اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها به رقابت می‌پردازند. متقاضیانی که قصد دریافت ویزای تحصیلی استرالیا را دارند، در قدم اول باید دانشگاه خود را انتخاب کرده، درخواست دهند و در صورت دریافت پذیرش و ثبت‌نام در دانشگاه، تاییدیه پذیرش یا همان COE را دریافت کنند. ارائه COE که در واقع یک کد آنلاین است، زمان درخواست ویزای تحصیلی استرالیا الزامی خواهد بود. از قوانین دانشگاه‌های استرالیا برای دانشجویان کارشناسی که شرایط لازم از نظر معدل دوره متوسطه یا مهارت‌های زبانی را نداشته باشند این است که پیش از شروع دانشگاه در دوره‌های Foundation شرکت کنند. طول دوره‌های تحصیلی در مقاطع مختلف متفاوت است و اعتبار ویزا با توجه به مدت زمان تحصیل شما در نظر گرفته می‌شود که در جدول زیر نمایش داده شده است:
طول دوره تحصیل زمان اتمام دوره تحصیلی زمان انقضای ویزای تحصیلی استرالیا
بیشتر از 10 ماه همزمان با پایان سال تحصیلی در استرالیا (نوامبر – دسامبر) مارچ سال بعد
بیشتر از 10 ماه بین ژانویه و اکتبر دو ماه پس از اتمام تحصیل
کمتر از 10 ماه فرقی ندارد یک ماه بیشتر از اتمام تحصیل
با انتخاب یک موسسه اعزام دانشجو به استرالیا و کمک مشاورین متخصص، یک قدم تا رسیدن به رویاهای خود فاصله دارید.

ویزای دانشجویی استرالیا برای دانشجویان زیر 18 سال

اگر شخصی قصد دارد در دانشگاه‌های استرالیا تحصیل کند اما کمتر از 18 سال سن دارد یا قبل از شروع ترم دانشگاه وارد 18 سالگی می‌شود اما در آن زمان داخل کشور استرالیا حضور دارد، باید شرایط زیر داشته باشد. در غیر این ضورت، ویزای تحصیلی استرالیا برای او صادر نخواهد شد.

 • دانشجو باید از نظر مالی در طول دوره تحصیلی یا حداقل تا تولد 18 سالگی، از طرف والدین، سرپرست یا موسسه‌ای که قصد تحصیلی در آن را دارد ساپورت شود و آن را ثابت کند.
 • در صورتی که دانشجو از موسسه آموزشی به عنوان اسپانسر مالی خود یاد کند، به منظور اثبات این موضوع، باید یک تعهدنامه مالی از طرف موسسه ارائه دهد.
شرایط ادامه تحصیل در استرالیا چگونه است؟

شرایط دریافت ویزای دانشجویی استرالیا

برای مهاجرت تحصیلی، متقاضیان باید شرایط مورد نیاز اخذ ویزای دانشجویی استرالیا را داشته باشند. شرایط تحصیلی با توجه به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید، متفاوت است. در ادامه، هر یک از شرایط لازم را برای دریافت این ویزا، شرح می‌دهیم:

اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها یا موسسات استرالیا

یکی از شرایط ضروری برای دریافت ویزای دانشجویی، داشتن پذیرش از یکی از موسسات علمی معتبر کشور استرالیا است. درصورتی‌که خارج از استرالیا حضور داشته باشید، برای دریافت ویزا، پیش از هر چیزی باید، در دوره مورنظر خود ثبت‌نام کنید؛ زیرا جهت اقدام برای ویزا، باید نامۀ تاییدیۀ دانشگاه یا Confirmation of Enrolment (CoE) را برای سفارت ارسال کنید.

تمکن مالی لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

دومین شرط برای اخذ ویزای تحصیلی، اثبات تمکن مالی است. شما باید در ابتدا ثابت کنید که پس از ورود به استرالیا، توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه خود را دارید؛ علاوه بر این، درصورتی‌که با همسر و فرزندان مهاجرت می‌کنید، باید توانایی تأمین هزینه زندگی آن‌ها را نیز داشته باشید.

هر فردی، جهت تحصیل در کشور استرالیا و دریافت ویزای این کشور، در ابتدا باید توانایی مالی خود را ثابت کند. تمکن مالی ویزای تحصیلی استرالیا، شامل موارد مختلفی مانند هزینه‌های تحصیل، هزینه سفر به استرالیا، شهریه دانشگاه و هزینه زندگی به‌مدت 12 ماه در این کشور می‌شود.

برای اثبات تمکن مالی خود، از 4 روش می‌توانید استفاده کنید:

 • در روش اول، شما باید بتوانید نشان دهید که توانایی مالی تأمین هزینه‌های خود را دارید. این هزینه، در حال حاضر، حدود 21041 دلار استرالیا برای یک‌سال مشخص شده است؛ بنابراین شما می‌توانید با نگهداشتن این مبلغ در حساب بانکی خود و ارائه مدارک به سفارت، تمکن خود را اثبات کنید.
 • در روش دوم، شما باید اثبات کنید که حامی یا والدینی دارید که هزینه شما را پرداخت می‌کنند. درصورتی‌که قصد دریافت حمایت مالی از خانواده را داشته باشید، باید درآمد سالیانه 62000 دلار استرالیا را برای والدین خود اثبات کنید.
 • در روش سوم، درصورتی‌که بورسیه به شما تعلق می‌گیرد، می‌توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا اقدام و مدارک آن را برای سفارت ارسال کنید.
 • در روش آخر نیز می‌توانید از دانشگاه‌ موردنظر خود وام دریافت کنید. برخی از دانشگاه‌های استرالیا، به دانشجویان اجازه می‌دهند تا با دریافت وام تحصیلی، در این کشور تحصیل کنند.

شرط ورود موقت (GTE) یا Genuine Temporary Entrant

از سال2011، متقاضیانی که قصد تحصیل یا همراهی دانشجو در استرالیا را دارند و به‌صورت موقت در این کشور زندگی می‌کنند، باید شرط ورود موقت خود را به سفارت اعلام کنند. افسری که پرونده شما را چک می‌کند، فاکتورهای زیر را بررسی خواهد کرد:

 •  ارزش رشته انتخابی برای آینده شما: می‌توانید از شغل احتمالی خود و حقوق و مزایای آن در کشور مبدا یا سایر کشورها در آینده، پس از اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در رشته مد نظرتان بنویسید.
 • وابستگی‌های کاری در کشور مبدا: می‌توانید برای اثبات این موضوع مواردی مانند آدرس شرکت، نامه کارفرما، زمان استخدام یا موقعیت شغلی خود در آن شرکت را به عنوان مدارک مربوط به وابستگی کاری و اشتغال خود ارائه دهید.
 • وابستگی به خانواده: برای این موضوع می‌توانید مدارکی ارائه دهید که شما خانواده‌تان از نظر مالی به شما نیاز دارند یا به دلیل بیماری، بالا بودن سن یا عوامل احساسی به آن‌ها وابسته هستید.
 • موقعیت اجتماعی و وضعیت مالی مناسب: در صورتی که خانواده شما یا خودتان از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند، می‌توانید با ارائه مدارکی برای اثبات این امر از 1 سال گذشته تا کنون استفاده کنید. به عنوان مثال، ارائه صورت‌حساب‌های بانکی یا اظهارنامه‌های مالیاتی یا … می‌توانند مدارک مناسبی برای اثبات این موضوع باشند.
 • سوابق تحصیلی و نداشتن گپ تحصیلی: در صورت تحصیل در مقاطع قبل، باید تمام نمرات کسب شده، گواهی و مدرک اخذ شده و حتی مدت زمان تحصیل خود را به عنوان سابقه تحصیلی ارائه دهید. علاوه بر این، لازم است در صورت وجود گپ تحصیلی، علت آن را بیان کنید.

شرایط سنی برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا

با این‌که اداره مهاجرت برای صدور ویزای تحصیلی استرالیا محدودیتی قرار نداده است اما با رعایت شرایط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا که در جدول زیر آورده شده است، شانس شما برای برای دریافت ویزا افزایش می‌یابد.
مقطع تحصیلی حداکثر سن
کارشناسی 24
کارشناسی ارشد 30

تسلط به زبان انگلیسی

چنانچه زبان مادری شما انگلیسی نباشد یا حداقل 4 سال در یک کشور انگلیسی‌زبان تحصیل نکرده باشید، باید ثابت کنید که توانایی کافی را در زبان انگلیسی دارید. بنابراین، باید در یکی از آزمون‌های معتبر و مورد‌قبول برای سفارت استرالیا که شامل IELTS ، TOEFL iBT ، PTE و CAE می‌شوند، شرکت کنید.

نمره قبولی مورد نیاز برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است. به طور کلی در جدول زیر می‌توانید بازه قابل قبول در آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی را مشاهده کنید:

آزمون‌های زبان معتبر بازه امتیازات مورد قبول
آزمون آیلتس (IELTS) 5.5 – 7
آزمون تافل (TOEFL) 96 – 80
آزمون زبان پیشرفته کمبریج (CAE) 162 – 192
آزمون پیرسی زبان انگلیسی (PTE) 42 – 68
آزمون زبان انگلیسی حرفه‌ای (OET) سطح B برای هر مهارت

نکته: در صورتی که تسلط کافی در زبان انگلیسی ندارید، می‌توانید در دوره‌های فشرده زبان انگلیسی ELICOS که مختص دانشجویان خارج از کشور ارائه می‌شود شرکت کنید.

آزمایش و گواهی سلامت

ممکن است از برخی از دانشجویان خواسته شود که معاینات پزشکی انجام دهند تا از سلامت آن‌ها اطمینان حاصل شود. معمولا این موضوع برای افرادی که قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و پرستاری را دارند، انجام می‌شود.

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا چیست؟

ممکن است اعلام نتیجه آزمایشات حتی تا چند هفته طول بکشد و نتایج تا 12 ماه معتبر خواهند بود.

هزینه‌های پرداختی شما در این مرحله به کشور مبدا بستگی دارد و با توجه به
صلاح‌دید آفیسر مربوط به پرونده شما، احتمالا خانواده‌تان نیازی به گذراندن این مرحله نخواهد داشت.

سن آزمایش‌های لازم
از 10 تا 15 سال معاینات پزشکی + رادیوگرافی قفسه سینه
بالاتر از 15 سال معاینات پزشکی + رادیوگرافی قفسه سینه + تست HIV

بیمه درمانی

بهتر است بدانید که تقریباً تمامی دانشجویان و خانواده‌ای که آن‌ها را همراهی می‌کنند، نیاز به بیمه دانشجویی استرالیا OSHC یا پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور خواهند داشت. برای دریافت OSHC و تامین سلامت خود در دوران تحصیل در استرالیا، مراحل زیر را طی کنید:

 1. یک ارائه‌دهنده مورد قبول و معتبر در استرالیا پیدا کنید.
 2. هزینه‌های بیمه‌نامه منتخب خود را پرداخت کنید.
 3. بیمه سلامت دانشجویی خود را دریافت کنید.
 4. در صورت اضافه شدن هریک از اعضای خانواده پس از ورود شما به استرالیا، باید بیمه او را نیز به اداره مهاجرت این کشور تحویل دهید.

نکته: به مدت اعتبار بیمه خود توجه کنید، چراکه باید تا اتمام ویزای تحصیلی استرالیا شما معتبر باشد.

هزینه این بیمه به شرح زیر است:

 • دانشجوی تنها: 430 دلار استرالیا در سال؛
 • دانشجو + همسر یا پارتنر: 2680 دلار استرالیا در سال؛
 • دانشجو + خانواده: 4000 دلار استرالیا در سال.

الزامات شخصیتی

کشور استرالیا تاکید زیادی به گواهی الزامات شخصیتی برای صدور ویزا دارد. یکی از مهم‌ترین الزامات شخصیتی، عدم سوء پیشینه متقاضی است.

در همین راستا، برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا باید ثابت کنید که در کشور مبدا (و هر کشور دیگری که چند ماه در آن زندگی کرده‌اید)، مرتکب جرمی نشده باشید.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی استرالیا

برای این‌که بتوانید از طریق ویزای تحصیلی استرالیا به این کشور مهاجرت کنید، باید ابتدا به فکر اخذ پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا باشید. به این ترتیب اگر استرالیا را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده‌اید، مراحل زیر را برای دریافت ویزای تحصیلی طی کنید:

1- رشته مورد نظرتان را انتخاب کنید.

با مراجعه به وب‌سایت CRICOS، رشته‌هایی که در دانشگاه‌های استرالیا ارائه می‌شوند را بررسی و رشته مورد نظرتان را انتخاب کنید.

بهترین رشته‌های تحصیلی استرالیا جهت مهاجرت کدامند؟

2-  دانشگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید

با توجه به معیارها و شرایطی که دارید، بهترین دانشگاه را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رنکینگ دانشگاه‌ها، شرایط لازم برای اخذ پذیرش، هزینه شهریه و خوابگاه‌ها و … می‌توانید به بخش معرفی دانشگاه‌های سایت آکادمی اپلای مراجعه کنید.

3- درخواست خود را به دانشگاه منتخب ارسال کنید

پس از انتخاب رشته و دانشگاه خود، مدارک لازم را آماده کرده و برای اخذ پذیرش در دانشگاه درخواست دهید. به این ترتیب COE یا نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان را دریافت کنید.

4- برای ویزای تحصیلی استرالیا درخواست دهید

پس از دریافت پذیرش، نوبت می‌رسد که در وب‌سایت رسمی سفارت استرالیا برای ویزای دانشجویی استرالیا به صورت آنلاین درخواست دهید. در این مرحله فرم‌های مربوط به ویزای تحصیلی را پر کرده و در بخش مشخص شده بارگذاری کنید.

5- مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا را ارسال کنید

نامه پذیرش را به سایر مدارک‌تان پیوست کرده و برای اداره مهاجرت ارسال کنید.

6- هزینه‌های ویزای دانشجویی استرالیا را پرداخت کنید

در این مرحله باید هزینه ویزا را بپردازید و یک شماره TRN دریافت کنید. پس از انجام این کارها باید، در صورت لزوم، معاینات پزشکی موردنیاز را نیز انجام دهید.

7- برای مصاحبه به سفارت استرالیا مراجعه کنید

در صورتی که آفیسر پرونده شما نیاز به انجام مصاحبه، انجام انگشت نگاری و بیومتریک برای اطمینان از برخی مدارک و شرایط شما داشته باشد، از شما درخواست می‌کند تا به نزدیک‌ترین سفارت مراجعه کنید.

8- منتظر اعلام نتیجه از سمت سفارت بمانید
نتیجه نهایی از سمت سفارت مبنی بر تایید یا عدم تایید درخواست ویزای تحصیلی استرالیا به ایمیل شما فرستاده می‌شود.

تعدادی از دانشگاه‌های استرالیا همواره رنک زیر 100 را به خود اختصاص داده‌اند. از آن‌جایی که کشور استرالیا بیشترین تقاضا را برای مهاجرت تحصیلی بعد از ایالت متحده و انگلیس دارد، در ادامه دانشگاه‌های برتر این کشور را به شما معرفی خواهیم کرد.

 1. دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University)
 2. دانشگاه کانبرا (University of Canberra)
 3. دانشگاه کاتولیک استرالیا (Australian Catholic University)
 4. دانشگاه چارلز استورت (Charles Sturt University)
 5. دانشگاه مک‌کواری (Macquarie University)
 6. دانشگاه سیدنی (University Of Sydney)
 7. دانشگاه تکنولوژی سیدنی (University of Technology sydney)
 8. دانشگاه ولونگونگ (Wollongong university)
 9. دانشگاه گریفیث (Griffith University)
برای آشنایی با برترین کالج‌های استرالیا مطالعه کنید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی استرالیا

درصورتی‌که قصد دریافت ویزای 500 استرالیا را داشته باشید، باید مدارک متعددی را برای اداره مهاجرت ارسال کنید. در نظر داشته باشید که اگر مدارک به‌صورت ناقص ارسال شوند، ممکن است با درخواست شما موافقت نشود؛ بنابراین باید تمامی مدارک را با دقت تهیه و ارسال کنید. این مدارک شامل موارد زیر می‌شوند:

 • تکمیل فرم‌های موردنیاز مانند فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا 157A؛
 • مدارک هویتی مانند پاسپورت، کارت ملی، شناسنامه؛
 • سند ازدواج (درصورت تأهل)؛
 • مدارک مربوط به اخذ پذیرش و ثبت‌نام در یکی از دانشگاه‌های استرالیا؛
 • بیمه درمانی OSHC؛
 • رزومه برای اپلای؛
 • انگیزه‌نامه تحصیلی ؛
 • توصیه‌نامه تحصیلی؛
 • نمرات آزمون زبان انگلیسی؛
 • مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف به همراه ریزنمرات؛
 • هزینه اپلیکیشن فی؛
 • مدارک لازم جهت اثبات تمکن مالی؛
 • مدارک مربوط به ثبت‌نام فرزندان در مدرسه (در صورت همراهی فرزند)؛
 • مدارک مربوط به قیم (برای ویزای دانش‌آموزی استرالیا).

هزینه دریافت ویزای دانشجویی استرالیا

همان‌طور که می‌دانید، چنانچه به‌دنبال دریافت ویزای تحصیلی کشور استرالیا باشید، باید در ابتدا هزینه آن را پرداخت کنید. در حال حاضر و طبق آخرین اعلام اداره مهاجرت این کشور، هزینه ویزای تحصیلی استرالیا، به‌صورت پایه، 650 دلار استرالیا است.

توجه داشته باشید، به ازای هر فرد دیگری که قصد همراهی متقاضی را داشته باشند، متقاضی باید برای افراد 18 سال به بالا، 485 دلار استرالیا و برای افراد زیر 18 سال نیز 160 دلار استرالیا بپردازد.

شرایط تحصیل رایگان در استرالیا در مقاطع مختلف چیست؟

با توجه به اینکه شرایط اخذ ویزا به عوامل مختلفی بستگی دارد، نمی‌توان مدت دقیقی را برای صدور ویزای تحصیلی کشور استرالیا مشخص کرد. در بهترین حالت می‌توان گفت که این پروسه ممکن است تا 4 ماه به طول انجامد؛ البته این موضوع به دوره تحصیلی شما نیز بستگی دارد. مدت‌زمان تقریبی برای صدور ویزای تحصیلی برای دوره‌های مختلف عبارت هستند از:

 • ویزای دانش‌آموزی: بین 5 تا 6 ماه؛
 • ویزای دانشجویی: بین 3 تا 4 ماه؛
 • ویزای کارشناسی‌ارشد و دکتری: بین 5 تا 12 ماه؛
 • دوره‌های آموزش زبان: بین 5 تا 8 ماه.

اگر دوره‌ای که شما قصد شرکت در آن را دارید، بیش از 10 ماه زمان ببرد و با پایان سال تحصیلی در استرالیا، یعنی ماه‌های نوامبر تا دسامبر، دوره شما نیز تمام شود، مدت اعتبار ویزا تا پایان ماه مارس سال بعد خواهد بود.

چنانچه دوره بیش از 10 ماه طول بکشد و در ماه‌های غیر از پایان سال تحصیلی به اتمام برسد، ویزای تحصیلی برای یک ماه بیشتر از طول دوره صادر خواهد شد.

ویزای همراه دانشجویی استرالیا

خانواده درجه یک متقاضی اصلی ویزای تحصیلی استرالیا می‌تواند با اخذ این ویزا به همراه متقاضی مهاجرت کنند.

شرایط و مراحل اخذ ویزای همراه استرالیا چیست؟

کار ضمن تحصیل با ویزای دانشجویی استرالیا

فرقی نمی‌کند که در کدام مقطع در استرالیا در حال تحصیل باشید؛ یکی از قوانین استرالیا برای کار ضمن تحصیل به این صورت است که اجازه کار به مدت 40 ساعت در طول 2 هفته تحصیلی و فول‌تایم در تعطیلات را به شما می‎‌دهد.

وضعیت اقامت پس از اتمام ویزای دانشجویی استرالیا

باید بدانید که صدور ویزای تحصیلی استرالیا به معنی دریافت اقامت دائم در استرالیا برای شما نخواهد بود و تنها در صورتی که پس از اتمام دوره تحصیل بتوانید مشغول به کار شوید، می‌توانید برای تبدیل ویزای تحصیلی استرالیا به ویزای کاری اقدام کنید. در این صورت با رعایت شرایط لازم موفق به دریافت اقامت دائم استرالیا خواهید شد.

در حالت کلی پس از اتمام دوره تحصیل خود در استرالیا، حدودا 1 سال و نیم برای پیدا کردن شغلی مناسب وقت خواهید داشت.

در صورتی که 4 سال با ویزای کاری در استرالیا اقامت داشته باشید و همچنین بیمه و مالیات خود را به درستی پرداخت کنید، می‌توانید برای اقامت دائم استرالیا درخواست دهید.

چگونه برای اقامت پس از تحصیل در استرالیا اقدام کنیم؟

دلایل ریجکت‌شدن ویزای دانشجویی استرالیا

در برخی از مواقع، ممکن است با درخواست شما برای دریافت ویزا موافقت نشود. این موضوع ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از دلایل ریجکت‌شدن ویزای تحصیلی، شامل موارد زیر می‌شود:

 • اطلاعات و مدارک ناقص یا نادرست: درصورتی‌که مدارک خود را به‌صورت ناقص یا با اطلاعات نادرست برای سفارت ارسال کنید، احتمال ریجکت‌شدن ویزای شما بسیار زیاد خواهد بود.
 • انتخاب دوره تحصیلی نامناسب: اگر دوره تحصیلی انتخابی شما، با سوابق تحصیلی‌تان مرتبط نباشد یا نتوانید دلایل کافی را برای انتخاب دوره یا دانشگاه موردنظر خود به سفارت ارائه کنید، ممکن است با ویزای شما موافقت نشود.
 • عدم اثبات سوءپیشینه: یکی از ملاک‌هایی که برای تحصیل در استرالیا اهمیت بسیاری دارد، اثبات عدم سوءپیشینه است. اگر این موضوع برای سفارت اثبات نشود، احتمال ردشدن ویزا وجود خواهد داشت.
 • نداشتن پیوند به کشور مبدا: همان‌طور که پیش از این هم مطرح شد، شما باید اثبات کنید که پیوندهای کافی را برای بازگشت به کشور مبدا، پس از پایان تحصیل خود، دارید. درصورتی‌که افسر با دلایل شما قانع نشود، امکان رد ویزای شما وجود خواهد داشت.
 • نگرانی برای سلامت دانشجویان: زمانی‌که قصد درخواست ویزای دانشجویی را دارید، باید در سلامت کامل باشید؛ بنابراین اگر دچار بیماری مسری باشید یا شرایط بهداشت و سلامت‌تان با شرایط تعیین‌شده در اداره مهاجرت استرالیا یکسان نباشد، ویزای شما ریجکت خواهد شد.

نحوه رفع ریجکتی ویزای دانشجویی استرالیا

اگر درخواست شما برای ویزای دانشجویی استرالیا رد شده است، با انجام روش‌های زیر ریجکتی را برطرف کرده و دوباره برای ویزای دانشجویی استرالیا درخواست دهید. با توجه به وضعیت اقامت فعلی شما، روش‌ رفع ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا متفاوت است.

در استرالیا حضور دارید:

در این حالت باید به AAT یا همان استیناف درخواست اعتراض دهید تا دادگاه اعتراض برای شما شکل گیرد. پس از برگزاری دادگاه و تصمیم‌گیری درباره ویزای دانشجویی استرالیا و رد شدن مجدد آن، دو راه پیش روی شما قرار دارد:

 • می‌توانید به کشور خود برگردید.
 • یا مجددا به رای دادگاه اعتراض کنید.

در استرالیا حضور ندارید:

در صورتی که در استرالیا حضور نداشته باشید، حق اعتراض درباره تصمیم سفارت استرالیا حول ویزای دانشجویی استرالیا را نخواهید داشت. در این حالت، باید دلایلی که برای رد شدن درخواست‌تان اعلام شده است را رفع کرده و مجددا درخواست دهی

خدمات آکادمی اپلای در زمینه اخذ ویزای دانشجویی استرالیا

آکادمی اپلای، خدمات بسیار زیادی را برای متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی ارائه ‌می‌دهد. این خدمات، از زمانی‌که قصد دریافت پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا را داشته باشید آغاز می‌شود و تا زمان سکونت شما در این کشور، ادامه خواهد داشت.

بنابراین، در صورتی که در هریک از مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به کمک متخصصان ما در آژانس تحصیلاتی آکادمی اپلای نیاز داشته باشید، می‌توانید از خدمات رایگان مشاوره ویزای تحصیلی استرالیا نیز استفاده کنید.

بدین ترتیب، با تکمیل فرم مشاوره رایگان که در انتهای صفحه قرار دارد، می‌توانید با مشاوران ما در آکادمی اپلای ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

1. 1- اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا چند سال در نظر گرفته شده است؟

ویزای دانشجویی استرالیا یا همان سابکلاس 500، به مدت 5 سال اعتبار دارد.

2. آیا می‌توانم با ویزای تحصیلی استرالیا در این کشور کار کنم؟

بله، در صورتی که قوانین مربوط به کار همزمان با تحصیل (40 ساعت کار در طول دو هفته تحصیلی) را رعایت کنید ، امکان کار با ویزای سابکلاس 500 استرالیا برای شما وجود خواهد داشت.

3. هزینه دریافت ویزای تحصیلی استرالیا چقدر است؟

هزینه دریافت ویزای 500 استرالیا به صورت حدودی، 6200 دلار استرالیا اعلام شده است.

4. چگونه می‌توانم پس از اتمام دوره تحصیلی با ویزای دانشجویی استرالیا در این کشور اقامت دائم دریافت کنم؟

شما پس از اتمام تحصیل، به مدت 18 ماه برای پیدا کردن شغل مناسب در استرالیا زمان دارید و پس از پیدا کردن کار می‌توانید ویزای دانشجویی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و اقامت دائم بگیرید.

برترین دانشگاه‌های کشور
دانشگاه‌های معتبر دنیا
کانادا
Flag_of_Australia_(converted).svg
استرالیا
پرچم آمریکا
آمریکا
آدرس

نام و شماره همراه خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.