ویزای دانش آموزی استرالیا

وقتی صحبت از مهاجرت تحصیلی به استرالیا می‌شود، آن‌چه بسیاری از افراد نمی‌دانند این است که تحصیل به عنوان دانش آموز نیز در این کشور امکان‌پذیر است و افراد‌ می‌توانند با دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. در این مطلب به بررسی شرایط لازم برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا و سایر جزئیات می‌پردازیم.

پذیرش تضمینی

آکادمی اپلای طرف قرارداد دانشگاه‌های معتبر در کشورهای مختلفی است و با توجه به این قراردادها، خدمات اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها به‌صورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌ای از طرف ما دریافت نمی‌شود.

مشاوره تخصصی
تاریخ و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید و به‌صورت آنلاین وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه ما، درباره بهترین گزینه متناسب با شرایط و اولویت‌های شما مشورت کنید. مشاوره هم به‌صورت تلفنی و هم به‌صورت حضوری قابل انجام است.
دانشگاه‌ها و کالج‌ها
لیست کاملی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس و موسسه‌های مناسب پذیرش را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما بتوانید به‌راحتی دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف را هم در یک‌جا مقایسه کنید و رشته موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

شرایط عمومی ویزای دانش آموزی استرالیا

همان‌طور که‌ می‌دانید، استرالیا یک مقصد بی‌نظیر برای تحصیل در دنیا محسوب می‌شود و مدارک تحصیلی آن مورد تایید بسیاری از کشورهای جهان است. سیستم آموزشی این کشور بر مبنای کار گروهی و توسعهٔ فردی پیش‌ می‌رود. این مدارس علاوه بر آموزش آکادمیک، مهارت‌های ارتباطی، انظباط و رویارویی با مفاهیم واقعی زندگی را به دانش آموزان آموزش‌ می‌دهند.

 • برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا، باید شرایط عمومی را داشته باشید. این شرایط در هر صورتی جزء موارد اصلی به حساب‌ می‌آیند و هر مدرسه برای پذیرش دانش‌آموزان به این مدارک احتیاج خواهد داشت. به طور کلی شرایط عمومی دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا عبارتند از:

مدارک لازم برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا شامل موارد زیر می‌شود:

 • مدارک هویتی؛
 • پاسپورت معتبر؛
 • ارائهٔ کارنامه مقطع ابتدایی یا راهنمایی؛
 • داشتن مدرک GTE یا genuine temporary entrant (این مدرک اثبات‌ می‌کند که فرد پس از پایان تحصیل دلایل کافی برای بازگشت به کشور خود را خواهد داشت)؛

علاوه بر همهٔ این موارد، شما باید یک فرم برای درخواست ویزای دانش آموزی استرالیا را تکمیل کنید و مبلغی را بابت پردازش پرونده‌تان بپردازید.

 • تمکن مالی

میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا با توجه به مدرسه انتخابی متفاوت است. بنابراین با وجود این‌که نیاز به اثبات تمکن مالی وجود دارد، نمی‌توان یک مبلغ واحد را برای همه در نظر گرفت اما این تمکن باید به اندازه‌ای باشد که بتواند هزینه‌های زندگی و تحصیل دانش‌آموز را برای حداقل یک سال تحصیلی پوشش دهد.

صفر تا صد شرایط تحصیل رایگان در استرالیا
 • هزینه ها و مخارج زندگی

برای این‌که بتوانید در استرالیا تحصیل کنید، باید سرمایهٔ کافی برای تامین هزینه‌های مسافرت، زندگی و تحصیل در این کشور را داشته باشید. در حال حاضر هزینهٔ اقدام برای ویزای دانش آموزی 620 دلار استرالیا است و هزینهٔ 25 تا 60 هزار دلاری شهریه مدرسه و دیگر موارد نیز باید در نظر گرفته شود.

علاوه بر مواردی که اشاره شد، متقاضی باید شرایط زیر را نیز داشته باشد:

 • تسلط به زبان انگلیسی؛
 • داشتن معیارهای سلامتی شخصیتی و جسمی؛
 • معرفی یک فرد به عنوان سرپرست یا قیم (قیم باید سن بیش‌تر از 21 سال داشته و از اعضای خانوادهٔ دانش‌آموز باشد)؛

در نظر داشته باشید که با وجود این‌که زبان تحصیل در مدارس استرالیا انگلیسی است، دانش آموزان زیر 18 سال‌ می‌توانند بدون داشتن مدرک زبان برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. البته دارا بودن مهارت زبانی برای دانش‌آموزان بسیار مهم است. علاوه بر این، از آن‌جا که ارزیابی دانش آموزان از روی دروس اصلی آن‌ها مانند ریاضی انجام‌ می‌شود، نمرهٔ بالا در این دروس‌ می‌تواند شانس دریافت پذیرش از مدارس استرالیا را افزایش دهد.

نکتهٔ 1: GTE یک مدرک است که اثبات‌ می‌کند شما پس از پایان تحصیل به کشور خود باز‌ می‌گردید و پارامترهای خاصی در آن درنظر گرفته‌ می‌شود. این پارامتر‌ها شامل موارد زیر است:

 • اوضاع و شرایط در کشور مبدا؛
 • شرایط بالقوه فرد در استرالیا؛
 • ارزش رشتهٔ انتخابی در آینده؛
 • سابقه مهاجرتی فرد؛

نکتهٔ 2: یکی از موارد مهم برای دولت استرالیا الزامات شخصیت است. بنابراین دانش‌آموزانی که قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارند نباید در معرض دستهٔ ارزیابی امنیتی نامطلوب استرالیا قرار گرفته یا جرائمی را مرتکب شده باشند.

مدارک لازم جهت درخواست ویزای دانش آموزی

برای درخواست ویزای دانش آموزی، باید مدارک زیر را تهیه کنید:

 • تکمیل فرم تقاضانامهٔ ویزای دانش آموزی استرالیا؛
 • ارائهٔ فیش پرداخت هزینهٔ ویزا؛
 • تاییدیهٔ ثبت نام یا توصیه‌نامه؛
 • نتیجهٔ آزمون زبان انگلیسی؛
 • تمکن مالی متقاضی؛
 • گواهی سلامت و بیمه؛
 • گواهی عدم سوء سابقه؛
 • 4 قطعه عکس گذرنامه؛
 • پاسپورت معتبر؛
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه.

اقدامات لازم جهت اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا

اگر قصد تحصیل در کشور استرالیا به عنوان یک دانش آموز را داشته باشید، باید برای ویزای دانش آموزی استرالیا که سابکلاس 500 نام دارد، درخواست بدهید. البته پیش از اقدام برای دریافت ویزا، شما باید یک تاییدیهٔ ثبت نام یا  COE بگیرید که تاییدکنندهٔ ثبت نام شما در یکی از مدارس استرالیا است. این تاییدیه به صورت یک تقاضانامه با کد تایید آنلاین است که شما باید آن را در قسمت مناسب فرم تقاضانامهٔ ویزا وارد کنید.

ویزای سابکلاس 500 یک ویزای دانشجویی است که تنها برای افرادی که در یک دورهٔ تحصیلی معتبر در استرالیا ثبت نام کنند، صادر‌ می‌شود.

برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا باید مراحل زیر را طی کنید:

 • مرحلهٔ اول: در مرحلهٔ اول شما باید برای یکی از مدارس استرالیا درخواست پذیرش ارسال کنید و پس از تایید و دریافت نامهٔ پذیرش، در مدرسه ثبت‌نام کرده و شهریهٔ آن را پرداخت کنید.
 • مرحلهٔ دوم: پس از پرداخت شهریه شما باید یک کد ثبت‌نام آنلاین دریافت کنید. این کد را در مکانی امن نگه دارید تا در زمان لازم در فرم درخواست ویزا وارد کنید.
 • مرحلهٔ سوم: در این مرحله باید تمامی مدارک خود را جمع‌آوری کنید و مطمئن شوید که نقص یا اشتباهی در آن وجود ندارد.
 • مرحلهٔ چهارم: برای درخواست ویزای دانش آموزی استرالیا یک اکانت در وبسایت ادارهٔ مهاجرت استرالیا بسازید و مدارک خود را به همراه فیش پرداختی هزینهٔ ویزا در آن آپلود کنید.
 • مرحلهٔ پنجم: در این مرحله شما باید برای مصاحبهٔ حضوری و انجام بیومتریک و انگشت‌نگاری به یکی از سفارت‌های استرالیا مراجعه کنید.

بعد از انجام مراحل بالا، باید منتظر دریافت نتیجهٔ ویزای خود بمانید.

شرایط اخذ ویزای گاردین استرالیا را مطالعه کنید.

با توجه به شرایط اخیر نمی‌توان مدت زمان دقیقی را برای صدور ویزای دانش آموزی استرالیا مشخص کرد. البته این روند‌ می‌تواند با توجه به شرایط مختلف تغییر نیز داشته باشد. روند دریافت ویزای دانش آموزی معمولا یک ماه و نیم تا سه ماه زمان‌ می‌برد. البته در صورتی که مدارک به صورت دقیق و کامل ارائه نشوند، ممکن است در این روند تاخیر به وجود آید.

ویزای دانش آموزی با توجه به طول دورهٔ تحصیل در مدارس استرالیا متفاوت است و نهایتا به مدت 5 سال اعتبار دارد.

هزینه تحصیل در مدارس استرالیا و اخذ بورسیه دانش آموزی

در حال حاضر برای درخواست ویزای دانش آموزی استرالیا باید هزینه‌ای معادل 620 دلار استرالیا پرداخت کنید. البته این مبلغ ممکن است مقداری کم یا زیاد شود.

به طور کلی هزینهٔ ثبت نام اولیه در مدارس استرالیا بین 200 تا 300 دلار بوده که این مبلغ قابل بازگشت است؛ اما هزینه شهریهٔ اصلی مدارس به صورت جداگانه محاسبه‌ می‌شود و‌ می‌تواند بسته به مقطع تحصیلی و نوع مدرسه متفاوت باشد.

به طور کلی برخی از هزینه‌ها برای مدارس استرالیا به شرح جدول زیر است :

شهریه (دلار استرالیا در سال) نوع
متغیر هزینهٔ ثبت اولیه در مدرسه
۱۰۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ شهریهٔ مدرسهٔ دولتی در سال
۲۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ شهریهٔ مدرسهٔ خصوصی در سال
۱۱۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ شهریهٔ مدرسهٔ شبانه‌روزی
۱۰۰ هزینهٔ بیمهٔ سالانه
۱۰۰ تا ۴۰۰ هزینهٔ اسکان در هفته
متغیر شهریهٔ لباس مدرسه و کتاب‌های درسی و…

دلایل مختلفی‌ می‌تواند باعث ریجکت شدن ویزای دانش آموزی استرالیا شود. در ادامه به بررسی برخی از علت‌های رایج ریجکت ویزای دانش آموزی استرالیا‌ می‌پردازیم.

 1. عدم ارائهٔ برنامهٔ مطالعاتی: در صورتی که نتوانید به طور کامل و واضح علت ورود خود به کشور استرالیا را بیان کنید، احتمال ریجکت ویزای شما زیاد خواهد بود.
 2. ارائهٔ اطلاعات نادرست در فرم درخواست ویزا: یکی از رایج‌ترین علت‌های ریجکت ویزا اظهارات نادرست و اطلاعات غیرواقعی است.
 3. عدم توانایی لازم جهت پرداخت هزینه‌های اقامت استرالیا: در صورتی که نتوانید افسر مهاجرتی را قانع کنید که توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل در این کشور را دارید، امکان ریجکت ویزای شما وجود دارد.

برخی دیگر از علل ریجکت ویزا شامل موارد زیر‌ می‌شود:

 • نگرانی‌های افسر استرالیا در مورد وضعیت سلامت دانش‌آموز؛
 • نداشتن حداقل نمرات لازم برای تحصیل در مدارس استرالیا؛
 • نداشتن شرایط GTE.

تحصیل در مدارس استرالیا یکی از کارهای بسیار تاثیرگذار در زندگی فرزندتان است. به همین دلیل اقدام برای آن‌ نیازمند اطلاعات دقیقی است. از طرفی، هزینه دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا زیاد است و کوچک‌ترین ایراد‌ و اشتباه می‌تواند منجر به ریجکت ویزای دانش آموزی و از بین‌رفتن بخش زیادی از منابع مالی شما شود. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح‌ می‌دهند در این مسیر از مشاوره با افراد متخصص استفاده کنند تا دچار اشتباه نشوند.

آکادمی اپلای با تکیه‌بر تجربهٔ فراوان خود در زمینهٔ مهاجرت تحصیلی می‌تواند یاری‌گر شما در ثبت‌نام و تحصیل فرزندتان در بهترین مدارس استرالیا باشد.

 

کشور استرالیا جزء ایدئال‌ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان و دانش آموزان از سراسر دنیا محسوب می‌‌شود. این کشور برای افراد زیر 18 سال این امکان را فراهم کرده است که با دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. یکی از ویژگی‌های مناسب این کشور این است که دانش آموزان نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی ندارند و در صورتی که زبان آن‌ها در سطح مناسبی نباشد،‌ می‌توانند با گذراندن دوره‌های زبان که معمولا 6 ماهه است به سطح مورد نظر برسند.

علاوه بر این، شرایط عمومی دریافت این ویزا به طور کلی برای بسیاری از افراد مناسب است. بنابراین اگر قصد تحصیل در کشور استرالیا را دارید،‌ می‌توانید از همین حالا برای بررسی پرونده خود اقدام کنید. برای دریافت مشاورهٔ رایگان با کارشناسان خبرهٔ آکادمی اپلای همین حالا با ما تماس بگیرید یا فرم ارزیابی رایگان را پر کنید.

سوالات متداول

آیا والدین دانش آموز می‌توانند همراه او در هنگام تحصیل در استرالیا حضور داشته باشد؟

بله، پدر یا مادر دانش آموز می تواند همزمان با دانش آموز درخواست ویزای گاردین به استرالیا دهند.

آیا دانش آموزان برای تحصیل در مدارس استرالیا باید مدرک زبان معتبر ارائه دهند؟

خیر ، با وجود این‌که زبان تحصیل در مدارس استرالیا انگلیسی است، دانش آموزان زیر 18 سال‌ می‌توانند بدون داشتن مدرک زبان برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنند.البته ارائه مدرک زبان شانس شمارو برای اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا افزایش می‌دهد.

چگونه شانس دریافت پذیرش از مدارس استرالیا را افزایش بدیم؟

از آن‌جا که ارزیابی دانش آموزان از روی دروس اصلی آن‌ها مانند ریاضی انجام‌ می‌شود، نمرهٔ بالا در این دروس‌ و تسلط کافی به زبان انگلیسی می‌تواند شانس دریافت پذیرش از مدارس استرالیا را افزایش دهد.

هزینه تحصیل دانش آموزان در استرالیا چقدر است؟

هزینه ها شامل هزینه های اخذ ویزا و هزینه های شهریه مدرسه و زندگی در استرالیا می‌شود که ما به طور تقریبی در این مطلب آکادمی اپلای به آن پرداخته ایم.

مدت زمان صدور ویزای دانش آموزی استرالیا چقدر است؟

روند دریافت ویزای دانش آموزی معمولا یک ماه و نیم تا سه ماه زمان‌ می‌برد.

دانشگاه‌های معتبر دنیا
کانادا
Flag_of_Australia_(converted).svg
استرالیا
پرچم آمریکا
آمریکا
آدرس

نام و شماره همراه خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.