Search
Close this search box.

ویزای دانش آموزی استرالیا

ویزای دانش‌آموزی استرالیا از زیرمجموعه ویزای ۵۰۰ شناخته می‌شود. این نوع ویزا مجوزی است که به دانش‌‌آموزان خارجی اجازه تحصیل در مدرسه‌های ابتدایی، دبیرستان و دوره‌های کوتاه‌مدت آموزشی را می‌دهد. اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا به معنی صدور اجازه شرکت در دوره‌های تمام وقت و نیازمند به ارائه تاییدیه ثبت‌نام (CoE) است. 

از مهم‌ترین شرایط ویزای دانش آموزی استرالیا باید به داشتن سن زیر ۱۸ سال و اثبات تمکن مالی و ترتیبات رفاهی است که معمولا توسط سرپرست قانونی دانش آموز انجام می‌شود. دانش‌آموزان متقاضی تحصیل در استرالیا باید کلیه شرایط ویزا از جمله ارائه مدارک به‌روز، پیگیری وضعیت سلامت و ارائه تمکن مالی مورد‌نیاز را برآورده کنند. برای پیشبرد فرایند دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا بهتر است پیش از اقدام کلیه جواب این کار به همراه جزئیات قانونی را بررسی کنید.

 

پذیرش تضمینی

آکادمی اپلای طرف قرارداد دانشگاه‌های معتبر در کشورهای مختلفی است و با توجه به این قراردادها، خدمات اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها به‌صورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌ای از طرف ما دریافت نمی‌شود.

مشاوره تخصصی
تاریخ و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید و به‌صورت آنلاین وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه ما، درباره بهترین گزینه متناسب با شرایط و اولویت‌های شما مشورت کنید. مشاوره هم به‌صورت تلفنی و هم به‌صورت حضوری قابل انجام است.
دانشگاه‌ها و کالج‌ها
لیست کاملی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس و موسسه‌های مناسب پذیرش را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما بتوانید به‌راحتی دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف را هم در یک‌جا مقایسه کنید و رشته موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

انواع ویزای دانش آموزی استرالیا

نوع ویزای استرالیا برای دانشجویان و دانش‌آموزان مقاطع مختلف متفاوت است؛ به‌طورکلی برای مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل باید یکی از ویزاهای زیر مجموعه ۵۰۰ را دریافت کنید. زیرمجموعه ۵۷۰، ۵۷۱ و ۵۷۲ برای تحصیل دانش‌آموزان ارائه می‌شود که در ادامه به بررسی تعریف کلی از هر یک می‌پردازیم. 

 • ویزای دانش‌آموزی (زیرمجموعه 570): برای دوره‌های آموزش زبان انگلیسی به‌صورت مستقل (ELICOS) که به اخذ یک مدرک استرالیایی منجر نمی‌شوند.
 • ویزای دانش‌آموزی (زیرمجموعه 571): این ویزا به تحصیل در مدارس استرالیا شامل دبستان و دبیرستان و برنامه‌های تبادل دانش‌آموزی تایید‌شده اختصاص داده می‌شود.
 • ویزای دانش‌آموزی (زیرمجموعه 572): برای تحصیل در مقاطع آموزش و پرورش حرفه‌ای و فنی (VET) شامل دیپلم‌ها و گواهینامه‌های حرفه‌ای می‌شود.

هر یک از انواع ویزای دانش‌آموزی استرالیا به‌طوراختصصاصی گروه خاصی از متقاضیان تحصیل در این کشور را پوشش می‌دهند؛ این امر باعث ایجاد تفاوت در شرایط و مدارک لازم برای درخواست انواع ویزای زیرمجموعه ۵۰۰ در استرالیا می‌شود. به‌‌منظور جلوگیری از ایجاد اختلال در فرایند دریافت ویزای دانش‌آموزی مخصوص به شما حتما از متخصصین مهاجرتی در این زمینه مشورت بگیرید. 

مدارک مورد‌نیاز برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا

مدارک مورد‌نیاز برای ثبت‌نام در انواع مدارس دولتی و خصوصی استرالیا کمی با یکدیگر متفاوت است. برای مثال در زمان ثبت‌نام در مدارس خصوصی باید سند مالکیت یا گواهی اجاره منزل را نیز ارائه دهید؛ چرا‌که هر مدرسه خصوصی فقط دانش‌آموزان منطقه خود را می‌پذیرد. با‌توجه‌به تفاوت در قوانین مدارس استرالیا در بخش خصوصی و دولتی توصیه می‌کنیم قبل از اقدام برای ثبت‌نام سایت هر مدرسه را بررسی کنید. در ادامه این بخش به معرفی مدارک اصلی برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا می‌پردازیم. 

 • گذرنامه معتبر: دانش‌آموز متقاضی تحصیل در انگلیس باید یک گذرنامه معتبر با حداقل تا شش ماه پس از تاریخ برنامه‌ریزی شده برای بازگشت شما اعتبار داشته باشد.
 • عکس: عکس‌های پاسپورتی جدید که به‌تازگی گرفته شده‌اند.
 • فرم درخواست ویزا: فرم درخواست ویزای کامل شده که معمولا به‌صورت آنلاین پر می‌شود.
 • تاییدیه ثبت‌نام (CoE): نامه‌ای از موسسه آموزشی در استرالیا که تایید می‌کند شما برای تحصیل در یک دوره ثبت‌نام شده‌اید. این نامه برای هر دوره‌ای که قصد شرکت دارید، باید ارائه شود.
 • مدارک مالی: اثبات توانایی مالی برای پوشش هزینه‌های تحصیل، زندگی و سفر برای مدت اقامت در استرالیا.
 • بیمه درمانی دانش‌آموزان خارجی (OSHC): این بیمه باید برای مدت زمان تحصیل شما در استرالیا اعتبار داشته باشد.
 • گواهی دانش زبان انگلیسی: در صورت نیاز، مدارکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی مانند نمرات آزمون IELTS یا  TOEFL باید برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا ارائه شود. 
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • داشتن مدرک GTE یا genuine temporary entrant (این مدرک اثبات‌ می‌کند که فرد پس از پایان تحصیل دلایل کافی برای بازگشت به کشور خود را خواهد داشت)

مدارک گفته شده در این بخش، پایه و اساس شرایط ویزای دانش آموزی استرالیا به شمار می‌روند. ممکن است این مدارک بر‌اساس قوانین مهاجرتی یا پیشامدهای کوتاه‌مدت مثل پندمیک ویروس کرونا (الزام به ارائه تاییدیه واکسیناسیون) تغییر کند. ازاین‌رو قبل از اقدام برای دریافت ویزای دانش‌اموزی استرالیا و آشنایی با تبصره‌های ثانونی این فرایند حتما با متخصصین مهاجرتی مشورت کنید. 

شرایط دریافت انواع ویزای دانش آموزی استرالیا

شرایط دریافت انواع ویزای دانش‌آموزی استرالیا در زیرمجموعه ۵۰۰ با‌توجه‌به نوع ویزا و دوره تحصیلی مورد‌نظر متفاوت خواهد بود. این شرایط شامل میزان تمکن مالی و مدارک مورد‌نیاز برای ارائه نیز می‌شود. برای مثال دریافت ویزای دانش‌آموزی زیرمجموعه ۵۷۰ ممکن است به منظور شرکت در دوره‌های کوتاه مدت باشد؛ بنابراین نیازی به ارائه تمکن مالی بالا برای پوشش هزینه زندگی در استرالیا در مدت‌زمان اقامت در این کشور نخواهد داشت. در‌حالی‌که ویزای زیرمجموعه ۵۷۱، برای تحصیل در مدرسه صادر می‌شود و دانش‌آموز باید اثبات کند توان مالی کافی برای تامین هزینه زندگی در استرالیا برای طولانی مدت را دارد. در ادامه به بررسی شرایط دریافت هر نوع ویزای دانش آموزی استرالیا می‌پردازیم. 

معرفی شرایط دریافت انواع ویزای دانش آموزی استرالیا

نوع ویزای دانش آموزی استرالیا توضیحات شرایط دریافت ویزا
ویزای دانش‌آموزی استرالیا زیرمجموعه 570 مخصوص دانشجویانی است که قصد دارند در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی به‌صورت مستقل (ELICOS) شرکت کنند. این دوره‌ها می‌توانند شامل تحصیل زبان انگلیسی برای مقاصد آکادمیک یا غیر آکادمیک باشند. ثبت‌نام در دوره ELICOS: دانش‌آموزان باید در یک دوره ELICOS ثبت‌نام کرده باشند که می‌تواند برای مدتی کوتاه یا طولانی‌تر باشد.اثبات تمکن مالی: دانش‌آموزان باید بتوانند تمکن مالی خود را برای پرداخت شهریه دوره، هزینه‌های زندگی و سفر خود و هر گونه وابستگان همراه در طول اقامتشان در استرالیا نشان دهند.بیمه درمانی دانش‌آموزان خارجی (OSHC): این بیمه برای پوشش هزینه‌های پزشکی ضروری در استرالیا طی مدت اقامت دانش‌آموز ضروری است.اثبات تسلط به زبان انگلیسی: اگرچه برای دوره‌های زبان انگلیسی این مورد ممکن است کمتر مورد‌تاکید باشد، ولی برخی موسسات ممکن است سطح خاصی از تسلط زبان را درخواست کنند.
ویزای دانش‌آموزی استرالیا زیرمجموعه 571 برای دانشجویانی است که قصد دارند در مقاطع دبستان یا دبیرستان در استرالیا تحصیل کنند. این ویزا شامل تحصیل در مدارس دولتی، خصوصی و دینی می‌شود و همچنین برنامه‌های تبادل دانش‌آموزی را نیز پوشش می‌دهد. ثبت‌نام در مدرسه: دانش‌آموز باید در یک مدرسه در استرالیا ثبت‌نام کرده باشد و تاییدیه ثبت‌نام (CoE) برای کلیه دوره‌های تحصیلی که قصد شرکت در آن‌ها را دارد، ارائه دهد.اثبات تمکن مالی: متقاضیان باید بتوانند اثبات کنند که منابع مالی کافی برای پوشش هزینه‌های تحصیل، زندگی و سفر خود و هر گونه وابستگان همراه را دارند.ترتیبات رفاهی: اگر دانش‌آموز زیر ۱۸ سال دارد، باید ترتیبات رفاهی مناسبی اتخاذ شود. این می‌تواند شامل داشتن یک سرپرست قانونی در استرالیا باشد.بیمه درمانی دانش‌آموزان خارجی (OSHC): متقاضیان باید بیمه درمانی مناسبی داشته باشند که تمام مدت زمان تحصیل‌شان در استرالیا را پوشش دهد.ویزای سرپرست (Subclass 590): اگر دانش‌آموز زیر ۱۸ سال است و بدون والدین یا سرپرستان قانونی خود به استرالیا سفر می‌کند، سرپرست باید ویزای سرپرستی دریافت کند.
ویزای دانش‌آموزی استرالیا زیرمجموعه 572 برای دانشجویانی طراحی شده است که قصد دارند در دوره‌های آموزش و پرورش حرفه‌ای و فنی (VET) شرکت کنند. این ویزا به دانشجویان اجازه می‌دهد در دوره‌هایی مانند دیپلم‌ها و گواهینامه‌های حرفه‌ای در موسسات آموزشی معتبر استرالیا تحصیل کنند.  ثبت‌نام در دوره VET: دانشجو باید در یک دوره حرفه‌ای و فنی ثبت‌نام شده باشد و تاییدیه ثبت‌نام (CoE) برای دوره مورد نظر را دریافت کرده باشد.اثبات تمکن مالی: دانشجو باید بتواند توانایی مالی خود را برای پرداخت شهریه دوره، هزینه‌های زندگی و سفر خود و هر گونه وابستگان را اثبات کند.بیمه درمانی دانش‌آموزان خارجی (OSHC): دانشجو باید بیمه درمانی دانش‌آموزان خارجی را تهیه کرده باشد که تمام مدت اقامت در استرالیا را پوشش دهد.سطح زبان انگلیسی: ممکن است دانشجو برای ثبت‌نام در برخی دوره‌های VET نیاز به اثبات تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشد، به خصوص اگر دوره به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.ویزای سرپرست (Subclass 590): اگر دانشجو زیر ۱۸ سال است، والدین یا سرپرستان قانونی می‌توانند برای ویزای سرپرست درخواست دهند تا در طول دوره تحصیلی دانشجو در استرالیا حضور داشته باشند.

شرایط اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا برای تضمین امنیت و حمایت از دانش آموز در طول تحصیل در استرالیا ایجاد شده‌اند. همچنین رعایت قوانین و مقررات محلی و بین‌المللی نیز اهمیت بالایی برای تعیین این شرایط دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مفصل‌تر درباره فرآیند درخواست ویزا، می‌توانید به وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت استرالیا مراجعه کنید.

امکان دریافت بورسیه برای تحصیل در مدارس ابتدایی و دبیرستان در استرالیا وجود دارد. برخی بورسیه‌ها از طرف بنیادهای آموزشی و موسسه‌های به دانش‌آموزانی با شرایط یا بر‌اساس شایستگی ارائه می‌شوند. برای مثال، بورسیه‌های Harding Miller به دخترانی که در شرایط نامطلوب زندگی می‌کنند، ارائه می‌شود و شامل مزایایی مانند لپ‌تاپ، برنامه ریزی درسی و حمایت مالی برای هزینه‌های مدرسه است. 

علاوه‌بر این نوع بورسیه، برخی از بورسیه تحصیلی استرالیا از طریق مؤسسه آموزش عمومی NSW به دانش‌آموزان در مناطق دورافتاده ارائه می‌شود. این نوع بورسیه به منظور تامین هزینه خوابگاه به دانش آموزان تعلق می‌گیرد. این بورسیه‌ها بر اساس درآمد خانواده و میزان دوری از مراکز آموزشی ارزیابی و اعطا می‌شوند.

هزینه دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا

هزینه برای دریافت ویزای دانش‌آموزی استرالیا (زیرمجموعه 500) حدود 630 دلار استرالیا در سال ۲۰۲۴ است. اگر قصد دارید اعضای خانواده نیز به همراه شما ویزا دریافت کنند، هزینه‌های اضافی برای هر فرد بالغ حدود 460 دلار استرالیا و برای هر کودک زیر 18 سال حدود 150 دلار استرالیا خواهد بود. 

به‌طور‌کلی هزینه ثبت‌نام اولیه در مدارس استرالیا بین 200 تا 300 دلار بوده که این مبلغ قابل بازگشت است؛ اما هزینه شهریه اصلی مدارس به صورت جداگانه محاسبه‌ می‌شود و‌ بسته به مقطع تحصیلی و نوع مدرسه متفاوت خواهد بود. برخی از هزینه‌ها برای مدارس استرالیا به شرح جدول زیر است:

شرح هزینه دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا

شهریه (دلار استرالیا در سال) نوع مدرسه
۱۰۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ شهریه مدرسه دولتی در سال
۲۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ شهریه مدرسه خصوصی در سال
۱۱۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ شهریه مدرسه شبانه‌روزی
۱۰۰ تا ۴۰۰ هزینه اسکان در هفته

همچنین، ممکن است هزینه‌های اضافی دیگری مانند بیمه درمانی دانش‌آموزان خارجی، بررسی‌های پزشکی و بیومتریک نیز اعمال شود که باید در نظر گرفته شوند.

مدت زمان پردازش درخواست ویزای دانش آموزی استرالیا (زیرمجموعه 500) بسته به بخش آموزشی که برای آن درخواست می‌دهید، متفاوت است. برای بخش آموزش عالی، حدود 75% از درخواست‌ها در 29 روز و 90% در 42 روز پردازش شوند. برای بخش آموزش و پرورش حرفه‌ای و فنی، حدود 75% از درخواست‌ها در 43 روز و 90% در 77 روز پردازش شوند. این زمان‌ها ممکن است بسته به شرایط خاص، متغیر باشند.

مراحل درخواست ویزای دانش آموزی استرالیا

برای درخواست ویزای دانش‌آموزی استرالیا (Subclass 500)، مراحلی وجود دارد که در ادامه توضیح می‌دهیم. 

 1. اخذ پذیرش از یک مؤسسه تحصیلی: برای دریافت ویزای دانش‌آموزی استرالیا ابتدا باید از یک موسسه آموزشی در استرالیا که تاییدیه CRICOS دارد، پذیرش تحصیلی دریافت کنید.
 2. جمع‌آوری مدارک: مدارک لازم شامل گذرنامه، نامه پذیرش از مؤسسه تحصیلی، مدارک مالی برای اثبات توانایی پوشش هزینه‌های تحصیل و زندگی، گواهی نشان‌دهنده سطح مهارت زبان انگلیسی و بیمه سلامت دانشجویی (OSHC) است.
 3. تکمیل فرم درخواست ویزا: درخواست خود را از طریق وب‌سایت دولت استرالیا به صورت آنلاین تکمیل و ارسال کنید.
 4. پرداخت هزینه درخواست: هزینه درخواست ویزا را طبق دستورالعمل‌های موجود در وب‌سایت پرداخت کنید.
 5. انتظار برای پردازش: پس از ارسال درخواست، باید منتظر بمانید تا درخواست شما بررسی و پردازش شود. 
 6. مصاحبه: در برخی موارد ممکن است برای تکمیل فرایند درخواست، نیاز به مصاحبه باشد.
 7. دریافت نتیجه: پس از بررسی درخواست شما، از طریق ایمیل یا حساب کاربری آنلاین‌تان در وب‌سایت دولت استرالیا از نتیجه مطلع خواهید شد.

توجه داشته باشید که قبل از ارسال درخواست، آخرین اطلاعات و شرایط را از وب‌سایت رسمی دولت استرالیا چک کنید. این اطلاعات ممکن است تغییر کنند و بسیار مهم است که از آخرین تغییرات آگاه باشید.

دلایل مختلفی‌ می‌تواند باعث ریجکت شدن ویزای دانش آموزی استرالیا شود. در ادامه به بررسی برخی از علت‌های رایج ریجکت ویزای دانش آموزی استرالیا‌ می‌پردازیم.

 • ارائه ندادن برنامه مطالعاتی
 • ارائه اطلاعات نادرست در فرم درخواست ویز
 • عدم توانایی لازم جهت پرداخت هزینه‌های اقامت استرالیا
 • نگرانی‌های افسر استرالیا در مورد وضعیت سلامت دانش‌آموز
 • نداشتن حداقل نمرات لازم برای تحصیل در مدارس استرالیا
 • نداشتن شرایط GTE

برای رفع ریجکتی ویزای دانش آموزی استرالیا ابتدا با یک متخصص مهاجرتی مشورت کنید. این افراد با داشتن تجربه در زمینه دریافت انواع ویزا، بهترین راهنما برای پیشبرد بدون دردسر فرایند دریافت ویزا به شمار می‌رود. 

اگر به دنبال اخذ ویزای دانش‌آموزی استرالیا هستید، استفاده از خدمات یک موسسه مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا فرآیند درخواست ویزا را به‌صورت روان‌تر و با اطمینان بیشتری طی کنید. موسسه مهاجرتی با داشتن تخصص در قوانین و مقررات مهاجرتی و آگاهی از آخرین تغییرات، می‌تواند در تهیه و تکمیل مدارک، توصیه‌های لازم برای اثبات تمکن مالی و مهارت‌های زبان و پیگیری وضعیت درخواست شما نقش موثری ایفا کند. 

در صورت نیاز به مصاحبه، موسسه مهاجرتی با آماده‌سازی و مشاوره قبل از مصاحبه، شانس شما برای موفقیت در دریافت ویزا را افزایش می‌دهد. انتخاب آکادمی اپلای به‌عنوان یک موسسه معتبر و با تجربه، راهنمایی‌های ارزشمندی برای عبور از این مسیر پیچیده در اختیار شما می‌گذارد.

سوالات متداول

آیا امکان همراه کردن والدین با ویزای دانش آموزی استرالیا وجود دارد؟

درصورتی‌که دانش‌آموزی قصد داشته باشد خانواده خود را نیز همراه خود بیاورد، ویزای سرپرست دانش‌آموز (زیرمجموعه ۵۹۰) می‌تواند اخذ شود که امکان ماندن والدین یا سرپرستان قانونی به‌منظور مراقبت و پشتیبانی را فراهم می‌کند.

دریافت ویزای تحصیلی همراه با ویزای دانش آموزی استرالیا چگونه است؟

یکی از نکات بسیار مهم برای مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا، شرایط دریافت ویزای همراه به این کشور است، باید توجه داشته باشید که برای دریافت این ویزای شرایطی وجود دارد که افراد باید از آن برخوردار باشند. معمولا ویزای همراه دانش آموزی به‌ازای هر فرزند حدود 1000 تا 2000 دلار استرالیا است.

هزینه دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا چقدر است؟

هزینه برای دریافت ویزای دانش‌آموزی استرالیا (زیرمجموعه 500) حدود 630 دلار استرالیا در سال ۲۰۲۴ است. اگر قصد دارید اعضای خانواده نیز به همراه شما ویزا دریافت کنند، هزینه‌های اضافی برای هر فرد بالغ، حدود 460 دلار استرالیا و برای هر کودک زیر 18 سال حدود 150 دلار استرالیا خواهد بود.

دانشگاه‌های معتبر دنیا
کانادا
Flag_of_Australia_(converted).svg
استرالیا
پرچم آمریکا
آمریکا
آدرس

به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند