Search
Close this search box.

اخذ ویزای تحصیلی آلمان

دریافت ویزای تحصیلی آلمان برای تحصیل کوتاه‌مدت (کمتر از 6 ماه) و تحصیل طولانی‌مدت (بیشتر از 6 ماه) ضروری است. نوع ویزای دانشجویی آلمان با‌توجه به مدت‌زمان برنامه تحصیلی متفاوت خواهد بود. ازاین‌رو اخذ این ویزاها در جزئیات با یکدیگر متفاوت هستند. کسب اطلاعات در‌مورد هزینه اخذ ویزای دانشجویی آلمان، شرایط دریافت این مجوز، مدارک مورد‌نیاز و در آخر نحوه ثبت درخواست اهمیت دارد. با کسب آگاهی در این زمینه، با نگرانی کمتری به پیشبرد ایجاد شرایط ویزای تحصیلی آلمانی اقدام خواهید کرد. 

ویزای تحصیلی آلمان
پذیرش تضمینی

آکادمی اپلای طرف قرارداد دانشگاه‌های معتبر در کشورهای مختلفی است و با توجه به این قراردادها، خدمات اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها به‌صورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌ای از طرف ما دریافت نمی‌شود.

مشاوره تخصصی
تاریخ و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید و به‌صورت آنلاین وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه ما، درباره بهترین گزینه متناسب با شرایط و اولویت‌های شما مشورت کنید. مشاوره هم به‌صورت تلفنی و هم به‌صورت حضوری قابل انجام است.
دانشگاه‌ها و کالج‌ها
لیست کاملی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس و موسسه‌های مناسب پذیرش را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما بتوانید به‌راحتی دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف را هم در یک‌جا مقایسه کنید و رشته موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

انواع ویزای تحصیلی آلمان

ویزای دانشجویی آلمان با‌توجه‌به مدت‌زمان برنامه تحصیلی به دو گروه تقسیم می‌شوند. انواع ویزای تحصیلی المان شامل ویزای شینگن (ویزای C) برای دوره‌های کوتاه مدت تا سه ماه و ویزای ملی (ویزای D) برای دوره‌های بیش از سه ماه است. برای ثبت درخواست اخذ ویزای تحصیلی آلمان حتما باید به نوع برنامه آموزشی توجه داشته باشید. شرایط شرکت در هر یک از برنامه‌های تحصیلی در سایت دانشگاه های آلمان و کالج‌های این کشور قرار داده شده است. در جدول این بخش به بررسی انواع ویزای دانشجویی D برای تحصیل در آلمان می‌پردازیم.

معرفی انواع ویزای تحصیلی آلمان

نوع ویزا توضیحات
ویزای تحصیلی آلمان این ویزا برای افراد زیر 18 سالی است که قصد تحصیل در مدرسه‌های آلمان را دارند. برای دریافت این ویزا باید رضایت والدین به همراه تمکن مالی برای پوشش هزینه‌های دانشجو ارائه شود. معمولا پردازش این ویزا بین 6 تا 12 هفته طول می‌کشد.
ویزای دانشجویی آلمان این ویزای بلند‌مدت برای دانشجویانی است که قصد شرکت در یک برنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد یا MBA را در CBS دارند. 
ویزای دوره زبان آلمانی این ویزا برای شرکت در دوره‌های زبان آلمانی به‌عنوان آمادگی برای دوره آموزش عالی یا آموزش حرفه‌ای کاربرد دارد. حداکثر اعتبار ویزای دوره زبان آلمانی برابر با یک‌سال است.  معمولا پردازش این نوع  ویزا بین 6 تا 12 هفته طول می‌کشد.
ویزای تحقیقاتی این ویزا برای متقاضیان شرکت در تحقیقات دانشگاهی یا تکمیل برنامه دکترا برای مدت‌اعتبار پنج‌ساله کاربرد دارد. پردازش ویزا بین 6 تا 12 هفته طول می‌کشد.

ویزای ملی آلمان برای سطوح و مقاطع مختلف تحصیلی شامل تحصیل در مقطع کارشناسی، فارغ التحصیل یا فوق لیسانس می‌شود. این نوع ویزاها برای شرکت در یک دوره پیش دانشگاهی یا یک دوره غیر‌آکادمیک زبان آلمانی نیز  کاربرد دارند. سه نوع ویزای ملی آلمان (ویزای D) برای دانشجویان صادر می‌شود که بسته به شرایط خود می‌توانید درخواست دهید.

مدارک لازم برای درخواست ویزای دانشجویی آلمان

اولین اصل از شرایط تحصیل در آلمان، جمع‌آوری و ارائه مدارک لازم بر‌اساس حداقل‌ استانداردهای دانشگاهی آلمان و سفارت این کشور به شمار می‌رود. در ادامه این بخش به بررسی مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان می‌پردازیم. 

 • ارائه فرم درخواست ویزای ملی آلمان
 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • گواهی تولد فرزند (در صورت وجود)
 • فتوکپی از عناوین قبلی اقامت آلمان (در صورت وجود)
 • ارائه رزومه (مدارک مربوط به کارآموزی و استخدام قبلی و فعلی را به رزومه خود پیوست کنید)
 • اثبات حداقل توان مالی حداقل 10332 یورو در سال یا 861 یورو در ماه
 • تاییدیه کتبی والدین یا حامی مبنی بر پوشش هزینه‌های دانشجو برای مدت‌زمان تحصیل در آلمان

توجه داشته باشید که ارائه دادن مدارک ناقص، اسناد نامعتبر و مدارک جعلی باعث ریجکت شدن درخواست ویزا می‌شود؛ بنابراین پیش از اقدام برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی آلمان حتما به منظور تکمیل پرونده و جمع‌آوری مدارک معتبر اقدام کنید. 

شرایط ویزای تحصیلی آلمان

به‌طورکلی انواع ویزای تحصیلی آلمان به متقاضیان شرکت در تحصیلات آکادمیک تمام‌وقت، دوره‌های زبان آلمانی برای تحصیل، دوره پروپایوتیک و کارآموزی اولیه اجباری اعطا می‌شود. البته صدور ویزا برای همه متقاضیان انجام نخواهد شد. این اصل برای همه مراحل مهاجرت از جمله شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها، شرایط بورسیه تحصیلی آلمان و در آخر شرایط دریافت ویزا اعمال می‌شود. البته برای هر یک از این موارد الزامات خاصی مورد‌توجه قرار می‌گیرد. برای دریافت این مجوز باید شرایطی را داشته باشید که در جدول این بخش بررسی می‌کنیم.

مهم‌ترین شرایط ویزای تحصیلی آلمان

شرایط توضیحات
اثبات تمکن مالی (Finanzierungsnachweis) تایید سپرده 11208 یورویی در یک حساب بانکی مسدود شده در آلمانمدارک کافی برای تایید سوابق درآمد و دارایی‌های مالی والدین متقاضیگواهی اعطای بورسیه تحصیلی که میزان پوشش را مشخص می‌کندتعهد‌نامه توسط یک مقیم آلمان (Verpflichtungserklärung) که می‌تواند هزینه‌های متقاضی را در طول تحصیل پوشش دهد.ضمانت‌نامه بانکی که توسط یک بانک معتبر صادر شده است.
اثبات هدف از اقامت تاییدیه پذیرش (Zulassungsbescheid) صادر شده از یک موسسه آموزشی معتبر آلمانی که تاریخ شروع برنامه و زبان آموزشی متقاضی را نشان می‌دهد.تاییدیه پذیرش در دوره مقدماتی دانشگاه (Studienkolleg) به‌عنوان تایید پذیرش مدرک پذیرش مشروط (Bedingter Zulassungsbescheid) و تایید ثبت‌نام در دوره زبان فشرده طولانی‌مدت (Intensiv-Sprachkurs) که بیش از 6 ماه طول می‌کشد با حداقل 18 ساعت در هفته
مدارک صلاحیت‌های قبلی مدارک رسمی و رونوشت محضری از مدارک تحصیلیگواهی اصلی پایان تحصیل و در صورت لزومگواهی مدرک تحصیلی برای تحصیلات کارشناسی ارشد یا دکترا 
ارائه بیمه درمانی  بیمه درمانی برای تحصیل در آلمان اجباری است. برای ویزای دانشجویی و ثبت‌نام خود باید بیمه درمانی آلمان را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که این شرایط ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف کمی تفاوت داشته باشد. همچنین شرایط فردی متقاضی نیز با‌توجه‌به رزومه، مهارت‌ها و انگیزه‌نامه نیز بر تصمیم‌گیری آفیسر اداره مهاجرت تاثیرگذار خواهد بود. 

نحوه درخواست ویزای دانشجویی آلمان

بعد از جمع‌آوری همه مدارک و الزامات خواسته شده برای ویزای دانشجویی و دانش‌آموزی آلمان، برای دریافت این مجوز اقدام کنید. فرایند دریافت ویزا برای مهاجرت دانش آموزی به آلمان نسبت به فرایند دریافت ویزای دانشجویی کمی ساده‌تر است. اخذ ویزای دانش‌آموزی بدون نیاز به دریافت پذیرش از مدرسه‌های آلمان انجام خواهد شد. به‌طورکلی مراحل ثبت درخواست برای ویزای تحصیلی المان باتوجه‌به کشور مبدا کمی متفاوت است؛ بااین‌حال مراحل کلی این فرایند را در ادامه بررسی می‌کنیم. 

 • نزدیکترین سفارت یا کنسولگری آلمان را برای ثبت درخواست و دریافت وقت مصاحبه پیدا کنید. این کار از طریق وبسایت رسمی کنسولگری آلمان در ایران انجام خواهد شد. 
 • الزامات و رویه‌های دریافت ویزا را بررسی کنید؛ برای این مرحله نیز از وبسایت رسمی کنسولگری آلمان کمک بگیرید. قبل از تعیین وقت ویزا، کلیه اطلاعات ارائه شده (به‌خصوص مدارکی که باید داشته باشید) را به دقت بررسی کنید.
 • تعیین وقت ویزا را از طریق وب‌سایت سفارت آلمان در کشور خود تعیین کنید. 

به دلیل بالا بودن تعداد درخواست دریافت ویزا در بازه‌های زمانی مختلف، حتما از چند هفته قبل از موعد مقرر، برای ثبت درخواست ویزا و دریافت وقت مصاحبه اقدام کنید. 

فرم ارزیابی تحصیلی

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمتر از 24 ساعت با شما تماس بگیرند.

هزینه درخواست ویزای دانشجویی آلمان 75 یورو است که از طریق حواله بانکی پرداخت می‌شود. توجه داشته باشید که پرداخت هزینه ویزای تحصیلی آلمان از طریق چک یا کارت اعتباری پذیرفته نمی‌شود. حواله باید به‌نام سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور متقاضی باشد. 

 • هزینه ویزای تحصیلی متقاضیان زیر 18 سال 37.50
 • هزینه ویزای تحصیلی برای متقاضیان بالای 18 سال 75

 

در صورت ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی آلمان، هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید، استرداد نخواهد شد. 

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

از نظر هزینۀ زندگی، آلمان در رتبۀ پانزدهم دنیا قرار دارد؛ بنابراین این کشور، یکی از کشورهای اقتصادی برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی است. قبل از شروع برنامۀ تحصیلی و ارسال درخواست پذیرش، اهمیت زیادی دارد که بودجۀ خود را بررسی و برای آن برنامه‌ریزی کنید.

به‌طور کلی، متوسط هزینۀ زندگی در آلمان، حدود ۸۵۰ یورو در ماه یا ۱۰۲۳۶ یورو در سال است. با این حال همانطور که کمی قبل‌تر گفتیم، مبلغ تعیین‌شده برای تمکن مالی، ۱۱.۲۰۰ یورو است.

در ادامه به بررسی دقیق‌تر این هزینه‌ها می‌پردازیم:

هزینه زندگی در آلمان با خوابگاه

برای درک بهتر هزینۀ زندگی در آلمان با استفاده از خدمات خوابگاه، می‌توانید جدول زیر را مطالعه کنید:

نوع هزینه هزینۀ ماهانه (به یورو)
اجاره ۳۲۵
غذا ۱۵۴
پوشاک ۴۸
حمل‌و‌نقل ۱۱۶
سلامت ۹۶
ارتباطات ۲۴
اوقات فراغت ۶۵

هزینه زندگی در آلمان بدون خوابگاه

در صورت عدم استفاده از خوابگاه دانشگاه، هزینه‌های موردنیاز شما، به شرح زیر خواهد بود:

نوع هزینه هزینۀ ماهانه (به یورو)
یک وعدۀ غذایی تک‌نفره ۱۰
یک وعدۀ غذایی برای ۲ نفر ۵۰
کاپوچینو ۲.۸۲
کوکاکولا/پپسی ۲.۴۰
بطری آب ۲.۰۹
شیر (یک لیتر) ۰.۸۸
نان سفید (۵۰۰ گرم) ۱.۳۳
برنج (یک کیلوگرم) ۱.۹۳
تخم مرغ (۱۲ عدد) ۲.۲۸
پنیر (یک کیلوگرم) ۹.۳۶
گوشت گاو (یک کیلوگرم) ۱۰.۴۵
مرغ (یک کیلوگرم) ۶.۹۱
میوه (یک کیلوگرم) ۱.۹۵
سیب‌زمینی (یک کیلوگرم) ۱.۳۲
پیاز (یک کیلوگرم) ۱.۲۹
گوجه فرنگی (یک کیلوگرم) ۱.۴۰

میانگین هزینه ماهانه زندگی در آلمان

جدول زیر، میانگین هزینۀ ماهانه زندگی در آلمان را نشان می‌دهد:

نوع هزینه هزینه ماهانه (به یورو)
اجاره ۳۰۰ الی ۷۰۰
آب و برق ۲۲۰
سفر ۱۰۰
غذا و نوشیدنی ۱۵۰ الی ۲۰۰
بیمۀ درمانی ۱۰۵
سرگرمی ۵۰ الی ۱۵۰
متفرقه ۳۰

زمان پردازش ویزای تحصیلی طولانی‌مدت آلمان ممکن است بین 6 تا 12 هفته از روز درخواست طول بکشد. درخواست‌های ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت آلمان معمولا طی 15 تا 30 روز توسط نمایندگی‌های آلمان در خارج از کشور برای تصمیم‌گیری بررسی می‌شود.

اگر قصد شرکت در برنامه‌های تحصیلی کوتاه و برای مثال 90 روزه (3 ماه) در آلمان را دارید، به ویزای شینگن نیاز خواهید داشت. از‌سوی‌دیگر برای تحصیل در برنامه‌هایی با طول دوره بیش از سه ماه باید برای ویزای تحصیلی بلند‌مدت آلمان درخواست دهید.

بورسیه تحصیلی آلمان

برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان در مقاطع تحصیلی دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی، بهتر است که انواع بورسیه‌های تحصیلی ارائه‌شده توسط مؤسسات آموزشی کشور آلمان و شرایط دریافت آن‌ها را بررسی کنید.

برنامه‌های بورسیه DAAD

سرویسDAAD ، سالانه بودجه‌ای برای کمک‌هزینۀ تحصیلی جهت تبادل دانشجو، جذب محققان، کمک به دانشجویان خارجی، دانشجویان فارغ‌التحصیل و دانشمندان در آلمان، در نظر می‌گیرد.

بورسیه‌های تحصیلی DAAD به دانشجویانی اعطا می‌شود که می‌خواهند مدرک خود را در یک دورۀ تحصیلی تمام‌وقت دریافت کنند. متقاضیان باید مدرک لیسانس خود را حدأکثر در ۶ سال گذشته تکمیل کرده و حدأقل دو سال سابقه کار مرتبط داشته باشند.

مبلغ کمک‌هزینۀ DAAD (به‌صورت ماهانه)، برای دانشجویان کارشناسی ارشد ۸۵۰ یورو و برای دانشجویان دکتری ۱۲۰۰ یورو است.

بورسیه‌های بنیاد هاینریش بل در آلمان

بنیاد Heinrich Böll، سالانه تقریباً ۱۲۰۰ به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان همۀ رشته‌ها و ملیت‌ها اعطا می‌کند. این دانشجویان باید دورۀ تحصیلی خود را در دانشگاه‌های دولتی یا به‌رسمیت‌شناخته‌شده در آلمان دنبال کنند. دریافت‌کننده‌های بورسیه هاینریش بل، باید دارای سوابق تحصیلی برجسته باشند.

برنامۀ بورسیۀ ملی یا DeutschlandStipendium

این برنامه بدون درنظرگرفتن ملیت، درآمد شخصی و شرایط والدین، به دانشجویان برتر در دانشگاه‌های آلمان کمک‌های مالی اختصاص می‌دهد. در این برنامه، شرکت‌ها، بنیادها یا افراد، ماهانه با مبلغ ۱۵۰ یورو از دانشجویان حمایت می‌کنند. به‌علاوه دولت فدرال نیز ۱۵۰ یورو به این مبلغ اضافه می‌کند.

از آنجا که این بورسیه توسط دانشگاه‌ها اعطا می‌شود، برای دریافت آن باید شرایط خاص مؤسسات را داشته باشید.

بورسیه تحصیلی Konrad-Adenauer-Stiftung در آلمان برای دانشجویان بین‌المللی

دانشجویان با موفقیت‌های تحصیلی بالاتر از حد متوسط و علاقه‌مند به سیاست، واجد شرایط درخواست این بورسیه هستند. اولویت آن نیز دانشجویان کاندیدای مقطع دکتری از کشورهای در حال توسعه یا کشورهایی است که در حال گذراندن تحولات سیاسی هستند.

این برنامه با هدف ارتقای دانشجویان خارجی و داوطلبان مقطع دکترا که تحصیلات کارشناسی خود را با موفقیت به پایان رسانده‌اند، ارائه شده است؛ بنابراین دانشجویانی که قصد دارند مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری و برنامه‌های تحقیقاتی خود را در آلمان بگذرانند، می‌توانند از آن استفاده کنند.

برنامۀ بورسیۀ اراسموس در آلمان

بورسیۀ اراسموس (Erasmos)، یک انتخاب عاقلانه برای دانشجویان بین‌المللی است که قصد دارند در یک برنامۀ تحصیلی تمام‌وقت در آلمان شرکت کنند. برای اینکه بتوانید این بورسیۀ تحصیلی آلمان را دریافت کنید، باید در یک موسسه آموزش عالی ثبت‌نام کرده باشید.

برای اطلاع از شرایط تحصیل روانشناسی در آلمان کلیک کنید

اعتبار ویزای دانشجویی آلمان در ابتدا سه ماهه است. شما باید مدت این ویزا را با پذیرش در یک مؤسسۀ آموزش عالی، ثبت‌نام در یک دورۀ پایه یا دورۀ مقدماتی زبان آلمانی، تمدید کنید. برای آشنایی با پروسه تمدید این ویزا می‌توانید با مشاورین زبده ما تماس بگیرید.

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی آلمان چیست؟

یکی از راه‌های جلوگیری از ریجکتی ویزای آلمان، این است که اطلاعاتی دربارۀ دلایل ریجکتی متقاضیان دیگر داشته باشید. برخی از دلایل پرتکرار این موضوع، عبارتند از:

 • عدم اثبات تمکن مالی؛
 • نمرۀ زبان نامناسب؛
 • عدم موفقیت در مصاحبه؛
 • نمرات تحصیلی نامناسب؛
 • مسائل مربوط به بیمه؛
 • درخواست نادرست ویزا.

هر کدام از این موارد، می‌توانند به ریجکت‌شدن ویزای دانشجویی آلمان منجر شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود برای جلوگیری از رد شدن درخواستتان با متخصصان و وکلای مهاجرتی مشورت نمایید.

اجازه کار حین تحصیل با ویزای تحصیلی آلمان

بسته به اینکه اهل کجا هستید، شرایط گوناگونی برای کسب اجازۀ کار حین تحصیل در آلمان وجود دارد که ما در این مطلب تنها به دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا که شامل ایرانیان نیز می‌شود، می‌پردازیم. دانشجویان این کشورها می‌توانند در سال به مدت ۱۲۰ روز تمام‌وقت یا ۲۴۰ روز پاره‌وقت کار کنند. اگر به عنوان دستیار دانشجویی یا دستیار پژوهشی در دانشگاه خود مشغول به کار شوید، این مسئله معمولاً در ساعت کاری شما محاسبه نمی‌شود و روش خوبی برای درآمد داشتن در کنار تحصیل است.

اجازه کار پس از تحصیل با ویزای دانشجویی آلمان

همچنین پس از پایان دوران تحصیل می‌توانید با ارائه مدرک خود به اداره اتباع خارجی، اقامت خود را به مدت 18 ماه تمدید کنید و به جستجوی کار بپردازید. پس از پیدا کردن کار می‌توانید ویزای خود را تبدیل به ویزای کاری کنید. در این شرایط حتی ممکن است بتوانید بلوکارت آلمان را نیز دریافت کنید.

دریافت اقامت و تابعیت پس از تحصیل با ویزای تحصیلی آلمان

پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های آلمان با پیدا کردن کار می‌توانید ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. شما باید 5 سال مشغول به کار باشید و مالیات پرداخت کنید تا بتوانید اقامت دائم آلمان را دریافت کنید. بعد از این‌که اقامت دائم را دریافت کردید باید 3 سال نیز صبر کنید تا بتوانید درخواست پاسپورت آلمان بدهید. دریافت پاسپورت و تابعیت کشور آلمان شرایط خاص خود را دارد که می‌توان به موارد زیر به عنوان مهم‌ترین آن‌ها اشاره کرد:

 • نداشتن سابقه کیفری
 • تسلط به زبان آلمانی در سطح B1
 • اثبات تمکن مالی
 • پایبندی به قانون اساسی آلمان

ویزای همراه دانشجویی آلمان

آلمان برای متاهلین و افرادی که قصد دارند همراه با خانوادۀ خود در این کشور زندگی کنند نیز راه‌حلی دارد. برای این کار، لازم است که نسبت به دریافت ویزای همراه دانشجویی آلمان اقدام کنید. با این ویزا، می‌توانید همسر، فرزند کوچک و والدین خود را به آلمان بیاورید. از مهم‌ترین شرایط دریافت این ویزا، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تمکن مالی؛
 • مکان زندگی مناسب؛
 • مدارک ازدواج؛
 • رعایت شرایط سنی؛
 • سطح زبان آلمانی مناسب.

بهترین زمان اقدام برای ویزای دانشجویی و استفاده از خدمات آکادمی اپلای

بلافاصله پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد‌نظر در آلمان و تنظیم امور مالی خود، درخواست ویزای دانشجویی آلمان را شروع کنید. بر‌اساس تجربه افراد قبلی در فرایند مهاجرت تحصیلی به آلمان، ثبت درخواست حدود سه ماه قبل از شروع سال تحصیلی در آلمان، گزینه بهتری به شمار می‌رود. 

با ویزای دانشجویی آلمان، می‌توانید 3 ماه ابتدایی در آلمان بمانید. در این مدت باید برای اجازه اقامت به‌منظور تحصیل درخواست دهید. البته فرایند مهاجرت تحصیلی در آلمان شامل جزئیات بیشتر و در مواردی چالش‌برانگیز است. ازاین‌رو پیشنهاد می‌کنیم از خدمات و تجربه موسسه آکادمی اپلای برای روبه‌رو شدن با این چالش‌ها استفاده کنید. بدیهی است که دریافت مشاوره اولیه از متخصصین مهاجرتی آکادمی اپلای، گامی مهم در فرایند مهاجرت به آلمان و دریافت ویزای این کشور با احتمال بسیار کم در فرایند ریجکتی، انجام خواهد شد. 

فرم ارزیابی تحصیلی

اطلاعات خود را در فرم ارزیابی ثبت کنید تا کارشناسان آکادمی اپلای شما را راهنمایی کنند.

دانشگاه‌های معتبر دنیا
کانادا
Flag_of_Australia_(converted).svg
استرالیا
پرچم آمریکا
آمریکا
کدام مدرک زبان برای تحصیل در آلمان پذیرفته می‌شود؟
 • در بیشتر موارد دانشگاه‌های آلمان این گواهی‌ها و سطوح را به‌عنوان مدرک مهارت زبان می‌پذیرند.
 • DSH (Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang) – DSH 2
 • TestDaF (تست زبان آلمانی به عنوان یک زبان خارجی) – TDN 4
 • گواهی‌های صادر شده توسط موسسه گوته – C1 یا C2
 • دیپلم زبان آلمانی DSD (Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz) – DSD II
 • آیلتس (سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی) – 6.0، 6.5، 7.0
 • تافل (iBT یا PBT- iBT 94-72، PBT 626-543
 • شواهدی از زبان انگلیسی بودن زبان آموزش در مطالعات قبلی – B2-C2
 • مدارک زبان انگلیسی کمبریج (FCE، CAE، CPE)
 • TOEIC یا UNIcert اغلب پذیرفته می شوند
آیا می‌توانم خانواده خود را با ویزای دانشجویی به آلمان بیاورم؟

در صورت داشتن ویزای تحصیلی می‌توانید خانواده خود را تحت شرایطی به آلمان بیاورید. اجازه اقامت بیش از یک سال در آلمان برای این فرایند به همراه ارائه تمکن مالی الزامی است. افرادی که می‌توانید به همراه داشته باشید شامل همسر، فرزندان زیر 16 سال و در برخی موارد، فرزندان بزرگ‌تر یا سایر اعضای خانواده در شرایط دشوار (مثل ناتوانی والدین در زندگی تکی) می‌شود.

آیا محدودیت سنی برای تحصیل در آلمان وجود دارد؟

محدودیت سنی خاصی برای صدور ویزای تحصیلی در آلمان وجود ندارد؛ بااین‌حال شانس افراد در سنین بالا برای ادامه تحصیل در آلمان کاهش می‌یابد که با ارائه رزومه برتر قابل جبران است. 

آدرس

به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند