ویزای دانش آموزی کانادا

در سال‌های اخیر، مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از پرطرفدارترین انتخاب‌ها برای بسیاری از متقاضیان بوده است. اغلب افراد تصور می‌کنند که مهاجرت تحصیلی، تنها برای دانشجویان امکان‌پذیر است. در صورتی که دانش‌آموزان نیز می‌توانند طبق شرایطی خاص، برای تحصیل به این کشور بروند. در ادامه به ویزای دانش آموزی کانادا و پذیرش از مدارس این کشور می‌پردازیم.

پذیرش تضمینی

آکادمی اپلای طرف قرارداد دانشگاه‌های معتبر در کشورهای مختلفی است و با توجه به این قراردادها، خدمات اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها به‌صورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌ای از طرف ما دریافت نمی‌شود.

مشاوره تخصصی
تاریخ و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید و به‌صورت آنلاین وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه ما، درباره بهترین گزینه متناسب با شرایط و اولویت‌های شما مشورت کنید. مشاوره هم به‌صورت تلفنی و هم به‌صورت حضوری قابل انجام است.
دانشگاه‌ها و کالج‌ها
لیست کاملی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس و موسسه‌های مناسب پذیرش را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما بتوانید به‌راحتی دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف را هم در یک‌جا مقایسه کنید و رشته موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

شرایط عمومی ویزای دانش آموزی کانادا

ویزای دانش‌آموزی، یک سند معتبر از جانب IRCC است که به دانش‌آموزان بین‌المللی این امکان را می‌دهد تا برای ادامه تحصیل، به کشور کانادا مهاجرت کنند. این یک ویزای اقامت موقت است که مدت آن متناسب با دوره تحصیلی دانش‌آموز، تغییر می‌کند. علاوه بر این، حدوداً 12 هفته یا 3 ماه زمان می‌برد تا پس از مراحل انگشت‌نگاری، پروسه صدور ویزای دانش آموزی کانادا انجام شود.

متقاضیان باید بتوانند از یک مدرسه مورد تأیید اداره مهاجرت این کشور، نامه پذیرش تحصیلی دریافت کنند. برای اخذ پذیرش از مدارس کانادا، باید بین 4 تا 18 سال (در برخی ایالت‌ها تا 19 سال) داشته باشند. یکی دیگر از شرایط مهم برای اخذ ویزای دانش‌آموزی، مهاجرت دانش‌آموز به همراه یک قیم یا سرپرست قانونی مورد تایید است.

از دیگر الزامات این ویزا، می‌توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

مدارک لازم:

 • تمامی مدارک هویتی و سوابق تحصیلی به همراه ریزنمرات 2 سال آخر تحصیل، برای دریافت ویزا لازم است. علاوه بر این، چنانچه فرد در حال تحصیل باشد، باید گواهی اشتغال به تحصیل را نیز از مدرسه دریافت کند.
 • مدارک شناسایی سرپرست و تمامی اعضای خانواده باید برای اداره مهاجرت ارسال شود. در صورتی که فرد از مدرسه اشتغال به تحصیل خود معرفی‌نامه داشته باشد، می‌تواند این مدرک را نیز ارائه دهد.

تمکن مالی:

والدین دانش‌آموز باید برای اثبات توانایی مالی خود جهت پرداخت حداقل 1 سال از هزینه‌های تحصیل در کانادا، مدارکی مانند گردش حساب و… را تهیه کنند. میزان تمکن مالی برای فرد متقاضی، حدوداً 10 هزار دلار و برای همراه دانش آموز، بیش از 4 هزار دلار کانادا برای هر سال است.

هزینه‌ها:

به طور متوسط، هزینه تحصیل در مدارس دولتی کانادا حدودا 10 تا 15 هزار دلار و برای مدارس خصوصی بین 15 تا 25 هزار دلار است که هزینه حمل و نقل، اسکان، غذا و بیمه نیز به این هزینه اضافه می‌شود. البته نمی‌توان به طور دقیق مبلغی را مشخص کرد، زیرا این هزینه با توجه به شرایط فرد، ایالت و مدرسه محل تحصیل متفاوت خواهد بود. هزینه ویزای دانش آموزی کانادا نیز حدوداً 335 دلار کانادا است که جهت ثبت‌نام و فرآیند بیومتریک محاسبه می‌شود.

 

اقدامات لازم جهت اخذ ویزای دانش آموزی کانادا

برای این ‌که بتوانید جهت اخذ ویزای دانش اموزی کانادا اقدامات لازم را انجام دهید، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • مرحله اول: در مرحله اول، باید یک نامه پذیرش از یکی از مدارس دولتی یا خصوصی کانادا که توسط اداره مهاجرت تایید شده است، دریافت کنید.
 • مرحله دوم: در مرحله دوم، باید هزینه شهریه مدرسه که در هر ایالت و مدرسه متفاوت است را پرداخت کرده و مدارک لازم جهت ثبت‌نام را برای مدرسه ارسال کنید.
 • مرحله سوم: در این مرحله می‌توانید مدارک لازم برای دریافت ویزا که شامل نامه پذیرش مدرسه، مدارک هویتی دانش‌آموز و سرپرست به همراه مدارک تمکن مالی و ریز نمرات را برای سفارت کانادا ارسال کنید. در این مرحله، باید هزینه‌های مربوط به سفارت و ویزا نیز پرداخت شود.
 • مرحله چهارم: پس از آن متقاضی باید برای انگشت‌نگاری به یکی از سفارت‌های کانادا مراجعه کند. سپس در این مرحله، باید منتظر نتیجه ویزا باشید.
 • مرحله پنجم: پس از اخذ ویزای دانش‌آموزی، می‌توانید برای دریافت ویزای همراه دانش آموزی کانادا نیز اقدام کنید.

نکات مهم برای دریافت ویزای همراه دانش آموزی

 • ویزای والدین یا ویزای توریستی کانادا که برای همراه دانش‌آموزان تهیه می‌شود، به این افراد اجازه می‌دهد که در طی دوران تحصیل فرزند خود، در کانادا حضور داشته باشند.
 • افرادی که بالای 19 سال سن داشته باشند، می‌توانند ویزای همراه را دریافت کنند؛
 • مدت اعتبار ویزا تا زمان پایان تحصیل دانش‌آموز خواهد بود؛
 • والدینی که از طریق ویزای همراه به کانادا مهاجرت می‌کنند، امکان کار یا تحصیل در این کشور را ندارند؛
 • برای افزایش شانس اخذ ویزا، افراد باید وابستگی خانوادگی در کشور مبدا داشته باشند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اخذ ویزای گاردین کانادا کلیک کنید.

یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها برای دولت کانادا، سیستم آموزشی این کشور است و برخلاف ایران، در مدارس و دانشگاه های کانادا برای فهم عمیق دروس کاربردی، زمان بیشتری اختصاص می‌دهند و کمتر مطالب علمی را می‌آموزند.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا با توجه به امکانات و هزینه آن‌ها متفاوت بوده و بهتر است دانش‌آموز در سطح خوبی از زبان قرار گرفته باشد تا بتواند به راحتی در مدارس پذیرش بگیرد. تحصیل در مدارس کانادا در هر سال تحصیلی، معمولا از سپتامبر آغاز و تا انتهای ژوئن زمان می‌برد. بنابراین بهتر است پیش از این زمان، برای دریافت پذیرش اقدام کنید.
در دبیرستان، دانش‌آموزان می‌توانند هر سال 8 درس را انتخاب کنند. 4 درس عمومی و 4 درس تخصصی مطابق با علایق دانش‌آموز قابل انتخاب است. علاوه بر این، دانش آموزان واحد کارهای داوطلبانه دارند تا بتوانند وارد اجتماع شوند و شغل مورد علاقه خود را بیاموزند.

در صورتی که دانش‌آموز بخواهد مستقیماً پس از دبیرستان وارد بازار کار شود، می‌تواند با دو سال تحصیل در کالج و گذراندن دورس مورد علاقه خود، در این کشور اشتغال پیدا کند.

درباره شرایط تحصیل در دبیرستان های کانادا بیشتر بخوانید:

هزینه تحصیل در مدارس کانادا و بورسیه دانش آموزی

همان‌طور که پیش از این مطرح شد، هزینه تحصیل در مدارس دولتی حداکثر 15 هزار و مدارس خصوصی حداکثر 25 هزار دلار هزینه دارد. البته این هزینه در مدارس کانادا، بسیار متفاوت است. به همین دلیل متقاضی باید پیش از انتخاب مدرسه، درباره امکانات و هزینه‌های آن تحقیق کند.
از آن‌جا که دانش‌آموزان باید به همراه یک کاستودین یا قیم در کانادا حضور پیدا کنند، هزینه‌ها برای دریافت ویزا و هزینه‌های زندگی و… برای قیم نیز وجود دارد. در صورتی که دانش‌آموزان برای مدارسی با خوابگاه روزانه ثبت‌نام کنند، می‌توانند تمام هزینه‌های مسکن و خورد و خوراک را به راحتی پوشش دهند.

صفر تا صد دریافت بورسیه تحصیلی کانادا

دلایل مختلفی ممکن است باعث ریجکت ویزای دانش آموزی کانادا شود. برای مثال، عدم اثبات تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا، یکی از اصلی‌ترین دلایل رد درخواست ویزا است. علاوه بر این، دلایل دیگری وجود دارند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • قانع نشدن افسر مهاجرت برای بازگشت متقاضی به کشور مبدا پس از پایان دوران تحصیلی؛
 • ناقص یا اشتباه بودن اطلاعات در فرم‌های درخواست ویزا؛
 • ناقص بودن مدارک مربوط به سابقه تحصیلی.

با توجه به آن‌چه در این مطلب توضیح داده شد، اخذ ویزای دانش آموزی کانادا می‌تواند فراز و نشیب‌های خاص خود را داشته باشد. علاوه بر این، شرایط منحصر به فرد هر متقاضی، می‌تواند موقعیت را برای دریافت ویزا تغییر دهد.

بنابراین بهتر است در این مسیر، از مشاوره افراد متخصص بهره ببرید تا مطمئن شوید که روند دریافت ویزای دانش آموزی کانادا، به درستی انجام می‌گیرد. در همین راستا، مشاوران و متخصصان در آکادمی اپلای آماده راهنمایی شما در این زمینه هستند.

دانشگاه‌های معتبر دنیا
کانادا
Flag_of_Australia_(converted).svg
استرالیا
پرچم آمریکا
آمریکا
آدرس

نام و شماره همراه خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.