Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  خصوصی
 • سال تاسیس
  1636
 • رتبه جهانی
  3
 • رتبه کشوری
  2
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  2700 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  62500
 • مهلت ثبت‌نام
  7 سپتامبر، 4 ژانویه
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه ‌هاروارد و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه خصوصی هاروارد (Harvard university)، بدون شک یکی از برترین، معتبرترین و معروف‌ترین دانشگاه‌‌های سراسر دنیا است. تحصیل در این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاه‌‌های جهان نیز به‌شمار می‌رود، آرزوی هر دانشجویی است. هاروارد، در سال‌های مختلف، همواره در رتبه نخست دانشگاه‌‌های سراسر جهان قرار گرفته و افتخارات مختلفی را کسب کرده است. اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارید، این دانشگاه می‌تواند یک گزینه عالی باشد. در این مقاله، به بررسی بیشتر این دانشگاه و شرایط اخذ پذیرش در آن می‌پردازیم.

LIFT-RUN-BANG: Getting my cherry popped - My first bodybuilding experience kai green height where to buy anavar bodybuilding, buy clenbuterol uk – enodee.usتاریخچه

در سال 1635، جان هاروارد، مدرک کارشناسی‌ارشد خود را از دانشگاه کمبریج انگلستان دریافت کرد. او پس از گذشت چند سال، مبلغ 400 پوند از ثروت خود را برای تاسیس یک مدرسه یا کالج اهدا کرد. جان هاروارد، در سال 1638، کتابخانه خود را به‌همراه 400 کتاب و بخشی از املاک خود را به این کالج اختصاص داد؛ به همین خاطر برای یادبود این مرد بزرگ، دادگاه دستور داد تا نام کالجی که به اسم کمبریج تاسیس شده بود، به نام کالج هاروارد تغییر پیدا کند.در سال 1642 اولین فارغ‌التحصیلان کالج هاروارد که 9 نفر بودند، فعالیت خود را آغاز کردند.

سال‌ها بعد، پس از پایان جنگ‌‌های داخلی آمریکا، دانشکده و مدارس حرفه‌ای وابسته؛ به یک دانشگاه تحقیقاتی مدرن تبدیل شدند.

موقعیت جغرافیایی

دانشگاه خصوصی هاروارد، در شهر کمبریج ایالت ماساچوست آمریکا قرار گرفته است. این دانشگاه، دارای سه پردیس اصلی است و علاوه بر این پردیس‌ها، از 13 مدرسه و مؤسسه نیز تشکیل شده است. پردیس اصلی دانشگاه در شهر کمبریج، 5 کیلومتری شمال‌غربی بوستون واقع شده است. پردیس دیگر این دانشگاه که Allston نام دارد، در اطراف رودخانه پارلز قرار دارد.

پل پیاده جان ویکس، دو پردیس این دانشگاه را به یکدیگر متصل می‌کند. این پردیس، روزبه‌روز در حال گسترش است و فضاهای ساخت‌وساز جدیدی نیز در آن ایجاد می‌شوند. پردیس Longwood، سومین پردیس هاروارد است. این دانشکده، با مساحتی حدود 21 هکتار، در منطقه لانگ‌وود بوستون با فاصله 5.3 کیلومتری از پردیس کمبریج قرار گرفته است.

رنکینگ دانشگاه (در ‌آمریکا و در جهان)

دانشگاه پرآوازه هاروارد، یکی از برترین دانشگاه‌‌های جهان به‌شمار می‌رود که همواره در بین اولین دانشگاه‌‌های برتر جهان درخشیده است. این دانشگاه، رتبه 3 در جهان و 2 در بین دانشگاه‌های آمریکا را به خود اختصاص داده است. از بین تمامی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه، 100 درصد آن‌ها، پس از دانشگاه مشغول‌به‌کار شده‌اند.

تعداد دانشجویان درحال‌تحصیل در دانشگاه (بین‌المللی و بومی)

در حال حاضر، دانشگاه خصوصی هاروارد بیش از 35276 دانشجو دارد. از این میان، حدود 7300 نفر (24 درصد) از دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان بین‌المللی هستند که از 180 کشور دنیا، وارد هاروارد شده‌اند. این دانشگاه، بیش از 3700 دوره نیز برای دانشجویان بین‌المللی دارد؛ علاوه بر این، حدود 6 میلیون دانشجو از طریق پلتفرم HarvardX، از بیش از 193 کشور دنیا، درحال یادگیری دوره‌‌های مختلف هستند.

دانشکده‌های دانشگاه ‌هاروارد

هاروارد، دارای 11 دانشکده و تعدادی مدرسه است؛ علاوه بر این، این دانشگاه، در 16 کشور دنیا نیز شعبه دارد. در ادامه، هر یک از این دانشکده‌‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:


نام دانشکده

نام دانشکده

دانشکده پزشکی

دانشکده آموزش

دانشکده دندان‌پزشکی

دانشکده حقوق

دانشکده الهیات

دانشکده طراحی

دانشکده علوم و هنر

دانشکده توسعه

دانشکده کسب‌و‌کار

دانشکده سلامت عمومی

مدرسه کندی

-

دانشکده پزشکی و دندان‌پزشکی دانشگاه خصوی هاروارد، جزء معروف‌ترین دانشکده‌‌های این دانشگاه محسوب می‌شوند.

صفر تا صد شرایط اپلای تحصیلی آمریکا

رشته‌های دانشگاه ‌هاروارد

هر یک از دانشکده‌‌های هاروارد، رشته‌‌های مختلفی را به دانشجویان ارائه می‌دهند؛ علاوه بر این، کالج‌‌هایی مانند کالج هنر، مهندسی و... نیز وجود دارند که دانشجویان می‌توانند در رشته‌‌های ارائه‌شده در آن‌ها مشغول‌به‌تحصیل شوند. در ادامه، تعدادی از رشته‌‌های این دانشگاه در مقاطع تحصیلی مختلف را، به شما معرفی می‌کنیم:

کارشناسی(Bachelor): هاروارد، رشته‌‌های مختلفی را به دانشجویان کارشناسی ارائه می‌دهد. نام تعدادی از این رشته‌‌ها در جدول زیر ذکر شده‌اند:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

نام رشته

مردم‌شناسی

اقتصاد

زیستشناسی یکپارچه

فیزیک

ریاضیات کاربردی

مهندسی برق

روابط بین‌الملل

روانشناسی

هنر، فیلم و جلوه‌‌های بصری

علوم مهندسی

مهندسی مکانیک

تئاتر، رقص و رسانه

بیولوژی

زبان انگلیسی

زبان‌شناسی

علوم دینی

مهندسی پزشکی

علوم محیط‌زیست

ریاضیات

مطالعات اجتماعی

مدیریت بازرگانی

سیاست عمومی

زیست سلولی مولکولی

علوم استاتیک

شیمی

متالوژی

موسیقی

زنان و جنسیت

علوم کامپیوتر

تاریخ

علوم اعصاب

فیزیک نجومی

علوم زمین

تاریخ هنر و معماری

فلسفه

مهندسی زیست

کارشناسی‌ارشد(Masters): دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد دانشگاه خصوصی هاروارد را دارند، می‌توانند در رشته‌‌های متنوع ارائه‌شده در این دانشگاه مشغول‌به‌تحصیل شوند. برخی از این رشته‌‌ها عبارت هستند از:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

نام رشته

علوم کامپیوتر

روانشناسی

محاسبات کاربردی

اخلاق زیستی

علوم مهندسی

مردم‌شناسی

معماری

بیولوژی

علوم محیط‌زیست

ریاضیات

نانو تکنولوژی

مدیریت بازرگانی

موسیقی

مهندسی زیست

بیوتکنولوژی

عملیات خدمات بالینی

امنیت سایبری

علوم داده

طراحی

رسانه دیجیتال

دکتری(PHD): بسیاری از متقاضیان، در مقطع دکتری هاروارد مشغول‌به‌تحصیل می‌شوند. این افراد می‌توانند در هر یک از رشته‌های زیر ادامه‌تحصیل دهند:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

مهندسی برق

روانشناسی

تاریخ هنر و معماری

اقتصاد

علوم دینی

زیست سلولی‌ملکولی

علوم کامپیوتر

علوم استاتیک

موسیقی

زمین‌شناسی

ریاضیات

فلسفه

تاریخ

مهندسی زیست

فیزیک

علوم پزشکی

فیزیک کاربردی

باستان‌شناسی

معماری

نجوم

شهرسازی

معماری منظر

-

-

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه ‌هاروارد

هاروارد، یکی از پرتقاضاترین دانشگاه‌‌های کشور آمریکا است؛ این به معنای آن است که رقابت برای اخذ پذیرش دانشگاه هاروارد بسیار زیاد است و افراد زیادی قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند. شرایط پذیرش دانشگاه خصوصی هاروارد برای دانشجویان مقاطع مختلف متفاوت است. در ادامه، شرایط هر یک از مقاطع تحصیلی را بیان می‌کنیم.

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی هاروارد را دارند، باید در یکی از آزمون‌‌های SAT یا ACT شرکت و نمره قبولی را دریافت کنند. آزمون SAT در مجموع 1600 نمره دارد که دانش آموزان با داشتن نمره بالاتر از 1580، شانس بسیار بالایی برای قبولی دارند. افرادی که در آزمون ACT شرکت می‌کنند نیز با کسب نمره 34 به بالا، شانس خوبی برای قبولی خواهند داشت؛ علاوه بر این، دانشجویان باید سطح زبان انگلیسی مناسبی نیز داشته باشند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کاشناسی‌ارشد را دارند، باید بتوانند مدرک کارشناسی خود را از یک دانشگاه معتبر دریافت کنند. متقاضیان بسیاری از رشته‌‌های مهندسی، باید مدرک GRE نیز داشته باشند. برخی دیگر از شرایط اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی‌ارشد عبارت هستند از:

 • داشتن معدل مناسب
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی
 • 3 توصیه‌نامه
 • انگیزه‌نامه تحصیلی SOP
 • رزومه کاری
 • مدرک GRE با نمره 170-155

افرادی که قصد تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه خصوصی هاروارد را دارند، باید مدرک کارشناسی‌ارشد خود را با معدل بالا دریافت کرده باشند؛ علاوه بر این، دانشجویان باید رزومه آکادمیک و کاری مناسبی نیز باشند. از طرفی، این دانشجویان باید مقالات علمی و پژوهشی معتبری هم به دانشگاه ارائه دهند. افرادی که دارای کتاب، ثبت اختراع و... باشند، شانس بیشتری برای اخذ پذیرش دانشگاه خصوصی هاروارد خواهند داشت.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه ‌هاروارد آمریکا

درصورتی‌که در مرحله اول، واجد شرایط پذیرش باشید، در قدم دوم باید تمامی مدارک موردنیاز دانشگاه را جمع‌آوری کنید. این مدارک، در مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت هستند. در ادامه، مدارک موردنیاز برای هر یک از مقاطع تحصیلی را به شما شرح می‌دهیم:

کارشناسی (Bachelor): دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه خصوصی هاروارد را دارند، باید مدارک زیر را برای دانشگاه ارسال کنند:

 • دو توصیه‌نامه
 • مدرک زبان انگلیسی
 • ریزنمرات دوره متوسطه
 • انگیزه‌نامه
 • کسب نمره قبولی در آزمون SAT یا ACT

کارشناسی‌ارشد (Masters): دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد این دانشگاه را دارند، باید مدارک زیر را جمع‌آوری و برای دانشگاه ارسال کنند:

 • مدرک معتبر کارشناسی
 • ریزنمرات دوره کارشناسی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • اخذ نمره قبولی در آزمون‌‌های GMAT و GRE
 • انگیزه‌نامه
 • رزومه
 • سه توصیه‌نامه

دکتری (PHD): متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری را دارند، در صورت واجدشرایط‌بودن، باید مدارک زیر را برای دانشگاه ارسال کنند:

 • مدرک کارشناسی‌ارشد
 • ریزنمرات کارشناسی‌ارشد
 • انگیزه‌نامه
 • سه توصیه‌نامه
 • ارائه مقاله‌‌های تحقیقاتی معتبر
 • رزومه
 • مدرک زبان انگلیسی
اعزام دانشجو به آمریکا تخصص ماست! برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه کلیک کنید.

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه ‌هاروارد

یکی از اصلی‌ترین مدارکی که باید برای دانشگاه ارسال کنید، مدرک زبان انگلیسی است. ارائه نمره بالا در زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی، در کنار داشتن رزومه آکادمیک قوی، شانس آن‌ها را برای دریافت پذیرش از هاروارد افزایش می‌دهد. در جدول زیر، حداقل نمرات موردنیاز برای دانشگاه خصوصی هاروارد مشخص شده‌اند:


نام آزمون

حداقل نمره

آزمون آیلتس

نمره 7.5

آزمون تافل iBT

نمره 109

آزمون PTE

حداقل نمره کلی 75

آزمون CAE

حداقل نمره کلی 176 -با حداقل 169 در هر مهارت

ددلاین دانشگاه ‌هاروارد

درصورتی‌که قصد اپلای دانشگاه هاروارد را داشته باشید، یکی از مهم‌ترین تاریخ‌‌هایی که باید آن را بدانید، تاریخ ددلاین دانشگاه است. به‌طور کلی بسیاری از ددلاین‌‌های دانشگاه خصوصی هاروارد در دو تاریخ زیر قرار دارند:

 • ترم پاییز: تاریخ 7 سپتامبر
 • ترم بهار: تاریخ 4 ژانویه

البته بهتر است بدانید که این تاریخ‌‌ها ممکن است در هر سال تغییر کنند. تاریخ ددلاین ارسال اپلیکیشن‌‌ها برای این دانشگاه در هر دانشکده متفاوت است؛ بنابراین بهتر است پیش از هر چیز، جزئیات مربوط به رشته خود را از طریق سایت رسمی دانشگاه هاروارد بررسی کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه ‌هاروارد

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌‌ها برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی هزینه تحصیل است. با توجه به خصوصی‌بودن Harvard university، هزینه تحصیل در آن، به مراتب بالاتر از دانشگاه‌‌های دولتی است. اگرچه بورسیه‌‌های تحصیلی ارائه‌شده به دانشجویان تا حدودی این هزینه را کاهش می‌دهند.

هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی هاروارد، به مقطع و رشته تحصیلی بستگی دارد. به‌طور کلی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین 49500 تا 75000 دلار در سال است. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد یا دکتری را داشته باشند، شهریه آن‌ها از سالی حدود 49000 دلار آغاز می‌شود. هزینه‌‌های دیگری مانند هزینه بیمه دانشجویی، خدمات دانشجویی و... نیز وجود دارند که حدود 4000 دلار خواهند شد.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه ‌هاروارد

دانشگاه خصوصی هاروارد، بورسیه‌‌های مختلفی را به دانشجویان ارائه می‌دهد و همواره دانشجویان خود را از لحاظ مالی حمایت می‌کند؛ برای مثال، دانشجویانی که درآمد خانوادگی آن‌ها کمتر از 65 هزار دلار در سال باشد، می‌توانند به‌صورت رایگان در دانشگاه تحصیل کنند. علاوه بر این، به‌علت اعتبار بسیار زیاد این دانشگاه، سازمان‌‌ها و کارفرمایان مختلف نیز کمک‌هزینه‌‌هایی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند.

این دانشگاه هر سال به حدود 55 درصد از دانشجویان خود بورسیه تحصیلی آمریکا ارائه می‌دهد. البته هر بورسیه‌‌ دانشگاه هاروارد شرایط خاص خود را دارد که تنها دانشجویان واجد شرایط می‌توانند آن را دریافت کنند؛ برای مثال دانشجویان باید نمره زبان بالا، معدل بالا، تجربه کارهای فوق‌برنامه یا پروژه‌‌های تحقیقاتی مرتبط با رشته خود را داشته باشند.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه ‌هاروارد

دانشگاه خصوصی هاروارد، خوابگاه‌‌های مختلفی را برای دانشجویان فراهم کرده است که تعداد آن‌ها حدوداً 12 مورد است؛ علاوه بر این، این دانشگاه فضاهای اقامتی دیگری را نیز در خارج از دانشگاه برای دانشجویان فراهم کرده است. این خوابگاه‌‌ها فضاهای مختلفی مانند کتابخانه، سالن استراحت، فضاهای تفریحی و... نیز دارند.

 • خوابگاه‌‌های داخل دانشگاه: این خوابگاه‌‌ها، به‌صورت کاملا مبله در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند. تمامی خوابگاه‌‌ها، به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و دارای فضاهای مختلفی هستند. هزینه زندگی در این خوابگاه‌‌ها، معمولا بین 1000 تا 4500 دلار در ماه است.
 • خوابگاه‌‌های خارج از دانشگاه: همان‌طور که پیش از این هم مطرح شد، دانشگاه خصوصی هاروارد، خوابگاه‌‌هایی را نیز در خارج از دانشگاه برای دانشجویان در نظر گرفته است. هزینه اجاره این خوابگاه‌‌ها، بین 1500 تا 3000 دلار در ماه است. این اقامتگاه‌‌ها، به‌صورت آپارتمان‌‌های تک، استودیو، فضاهای یک‌خوابه تا چهارخوابه و سوئیت، در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه ‌هاروارد

دانشجویان دانشگاه خصوصی هاروارد می‌توانند در زمان تحصیل خود فرصت‌‌های کاری مناسبی در داخل پردیس دانشگاهی جستجو کنند. این دانشجویان می‌توانند به‌مدت حداکثر 20 ساعت در هفته در زمان تحصیل خود مشغول‌به‌کار شوند. این محدودیت در زمان تعطیلات دانشگاهی برداشته می‌شود و دانشجویان می‌توانند تا حداکثر 40 ساعت در هفته نیز کار کنند؛ بنابراین دانشجویان این فرصت را در اختیار دارند که از طریق کار دانشجویی، بخش کوچکی از هزینه‌های تحصیل خود را پوشش دهند.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند