Search
Close this search box.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به آمریکا

دانشگاه‌های آمریکا به ارائه آموزش‌های باکیفیت و پیشرفته در جهان معروف هستند. این دانشگاه‌ها فرصت‌های بی‌شماری برای تحقیق و توسعه در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهند. با تحصیل در آمریکا علاوه‌بر ارتقای مهارت‌های علمی و عملی، فرصت زندگی در یک جامعه چند فرهنگی را خواهید داشت. البته در این مسیر فرآیند دریافت پذیرش از دانشگاه‌ و ویزای تحصیلی آمریکا ممکن است چالش برانگیز و زمان‌بر باشد. به همین دلیل برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا باید به‌طورکامل با قوانین و مقررات ویزای تحصیلی، شرایط پذیرش، مدارک مورد‌نیاز، هزینه‌های تحصیل و زندگی آشنا باشید.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا
پذیرش تضمینی

آکادمی اپلای طرف قرارداد دانشگاه‌های معتبر در کشورهای مختلفی است و با توجه به این قراردادها، خدمات اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها به‌صورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌ای از طرف ما دریافت نمی‌شود.

مشاوره تخصصی
تاریخ و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید و به‌صورت آنلاین وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه ما، درباره بهترین گزینه متناسب با شرایط و اولویت‌های شما مشورت کنید. مشاوره هم به‌صورت تلفنی و هم به‌صورت حضوری قابل انجام است.
دانشگاه‌ها و کالج‌ها
لیست کاملی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس و موسسه‌های مناسب پذیرش را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما بتوانید به‌راحتی دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف را هم در یک‌جا مقایسه کنید و رشته موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

آشنایی با نظام آموزشی و مقاطع تحصیلی در آمریکا

سیستم آموزشی برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل مانند همه کشورهای پیشرفته شامل دوره‌های ابتدایی و متوسطه و دوره آموزش عالی می‌شود. در دوره‌ ۱۲ ساله ابتدایی و متوسطه، دانش‌آموزان برای پذیرش تحصیلی آمریکا و شروع دوره آموزش عالی آماده می‌شوند. در ادامه با هریک از این دوره‌ها و شرایط دریافت ویزای دانشجویی امریکا به‌طورکامل آشنا می‌شویم.

تحصیل در مقطع ابتدایی در آمریکا

مقطع ابتدایی (Primary) در آمریکا که با نام «Elementary» نیز شناخته می‌شود، یک دوره ۵ تا ۶ ساله است. دانش‌آموزان تحصیل در این مقطع را از سن ۶ سالگی آغاز می‌کنند. تصمیم درباره اینکه دوره ابتدایی ۵ یا ۶ ساله باشد بر‌عهده مقامات ایالتی است. در تقسیم‌بندی ویزاهای آمریکا، برای تحصیل در مدارس این کشور به ویزای F1 نیاز خواهید داشت. برای دریافت ویزای دانش آموزی آمریکا ابتدا باید از یک موسسه آموزشی معتبر پذیرش بگیرید. برای پذیرش از این مراکز دانش‌آموزان باید استعدادها و توانایی تسلط به زبان انگلیسی را اثبات کنند.

تحصیل در آمریکا در مقطع متوسطه

منظور از دوره متوسطه (Secondary) تحصیل در آمریکا تحصیل در مقطع راهنمایی و دبیرستان است؛ بنابراین دوره متوسطه در آمریکا از دو بخش تحصیل در مقطع راهنمایی (Middle School) و دبیرستان (High School) تشکیل می‌شود. دانش‌آموزان پس از پایان دوره دبیرستان، مدرک دیپلم دریافت می‌کنند. متقاضیان ورود به کالج یا دانشگاه، حتما باید این مقطع تحصیلی را با موفقیت پشت‌سر گذاشته باشند.

تحصیل دوره کارشناسی در آمریکا

دوره آموزش عالی در آمریکا با تحصیل در مقطع کارشناسی (Bachelor’s degree) آغاز می‌شود. برای دریافت مدرک تحصیلی کارشناسی از بهترین رشته ها برای مهاجرت به آمریکا ابتدا باید از یکی از کالج‌ها یا دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرید. مقطع کارشناسی در آمریکا معمولا ۴ ساله است که دو سال اول آن به ارائه‌ی دروس پیش‌نیاز برای هر رشته اختصاص دارد. در ۲ سال پایانی دروس تخصصی به دانشجویان ارائه خواهد شد. دانشجویانی که دروس ارائه‌شده در دو سال ابتدایی را در یک کالج دولتی گذرانده باشند، موفق به کسب مدرک کاردانی خواهند شد و پس از آن می‌توانند برای دریافت مدرک کارشناسی، اقدام کنند.

تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

مقطع کارشناسی‌ ارشد (Master’s degree) تحصیل در آمریکا، بسته به رشته‌ای که انتخاب می‌کنید، یک دوره ۱ تا ۲ ساله خواهد بود. بر‌اساس قوانین آموزشی ایالات متحده آمریکا، متقاضیان بین‌المللی مقطع کارشناسی‌ارشد، بسته به رشته مورد‌نظرشان، باید در یکی از آزمون‌های GRE ،LSAT ،GMAT یا MCAT شرکت کرده و امتیاز مورد‌نیاز را کسب کنند. دانشجویان بین‌المللی با ارائه رزومه قوی امکان دریافت فول فاند امریکا از دانشگاه‌های و نهادهای دولتی این کشور را نیز خواهند داشت.

تحصیل دکترا در آمریکا

دوره تحصیل دکترا (PhD) در آمریکا برای دانشجویان بومی بین ۳ تا ۴ سال و برای دانشجویان بین‌المللی بین ۵ تا ۶ سال زمان می‌برد. این دوره بر دو بخش تئوری و عملی تمرکز دارد. در بخش تئوری دانشجویان دروس پیشرفته‌ مرتبط با رشته تحصیلی را با هدف عمیق‌تر کردن دانش تخصصی را مطالعه می‌کنند. پس از پایان دوره تئوری، دانشجویان وارد مرحله عملیاتی و تحقیق می‌شوند که شامل تهیه پروپوزال تحقیق، انجام تحقیق، و نوشتن رساله دکترا است.
برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل و ورود به این دوره مهاجرت تحصیلی به آمریکا باید مدرک کارشناسی ارشد را با موفقیت و با معدل بالا دریافت کرده باشید. علاوه بر مدرک فارغ‌التحصیلی، به مدرک قبولی در آزمون‌هایی مانند GRE یا GMAT، تسلط به زبان انگلیسی، توصیه‌نامه‌ از چند استاد و انگیزه‌نامه قوی نیاز دارید.

فرم درخواست تماس

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمتر از 24 ساعت با شما تماس بگیرند.

آشنایی با انواع ویزا برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا

ویزاهای آمریکا به‌طورکلی به سه دسته ویزای M، F و J تقسیم‌بندی می‌شوند. زمانی‌که عدد ۱ در کنار این حروف قرار می‌گیرد یعنی ویزای شما از نوع تحصیلی است. بر‌اساس نوع دوره تحصیلی برای متقاضیان ممکن یکی از انواع ویزای F1، M1 یا J1 صادر می‌شود. در جدول زیر به شما خواهیم گفت که برای هر دوره چه نوع ویزایی به متقاضیان تعلق خواهد گرفت:

  • ویزا نوع F: تحصیل در دانشگاه و کالج، دبیرستان، دبستان خصوصی، مدرسه علوم دینی، هنرستان خصوصی، سایر موسسات آکادمیک مثل برنامه‌های آموزش زبان
  • ویزا نوع M: موسسات فنی و حرفه‌ای و سایر موسسات غیر‌آکادمیک (به‌غیر از برنامه‌های آموزش زبان)
  • ویزا نوع J: استفاده از فرصت‌های مطالعاتی

برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا با‌توجه‌به نوع تحصیلاتتان می‌توانید از یکی از ویزاهای F1، M1 یا J1 استفاده کنید.

شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل و  ورود به دوره‌های آموزش عالی و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا، چند شرط عمومی وجود دارد که برای همه مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا مشترک است. در ادامه به بررسی این شرایط عمومی می‌پردازیم و بعد با شرایط اختصاصی مورد‌نیاز برای هر مقطع آشنا می شویم:
• مدرک زبان انگلیسی: برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا باید نشان دهید که به زبان انگلیسی مسلط هستید. تسلط به زبان انگلیسی توسط دانشگاه‌های این کشور معمولا از طریق آزمون‌های TOEFL یا IELTS ارزیابی می‌شود.
مدارک تحصیلی قبلی: برای ورود به هر مقطع تحصیلی باید مدارک تحصیلی مرتبط با مقطع مورد‌نظر (مانند دیپلم دبیرستان برای کارشناسی) را دریافت کرده باشید.
فرم درخواست: برای ورود به دانشگاه‌های آمریکا در هر مقطع تحصیلی باید فرم درخواست دانشگاه‌های مورد‌نظر را تکمیل کنید.
توصیه‌نامه‌ها: متقاضیان بین‌المللی برای ورود به هر دانشگاه و تحصیل در مقطع مورد‌نظر به توصیه‌نامه چند استاد نیاز دارند.
انگیزه‌نامه تحصیلی: برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا در هر مقطع تحصیلی باید یک بیانیه شخصی یا انگیزه نامه تحصیلی که دلایل علاقه به تحصیل در رشته و دانشگاه مورد‌نظر را شرح می‌دهد، تهیه کنید.
علاوه‌بر شرایط عمومی پذیرش، برخی دانشگاه‌های آمریکا شرایط خاصی مانند شرکت در آزمون‌های ورودی مانند آزمون SAT یا ACT برای دوره کارشناسی یا آزمون‌های GRE، GMAT، LSAT و یا MCAT برای دوره کارشناسی ارشد دارند. برای تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد و دوره دکترا حتما باید مدارک قبلی با رشته تحصیلی مورد‌نظرتان مرتبط باشد. برای ورود به دانشگاه‌های آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به ارائه پروپوزال و نمونه‌کار نیز نیاز دارید. برای اطلاع از شرایط خاص هر موسسه آموزش عالی بهتر است به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید یا از کارشناسان مهاجرت تحصیلی کمک بگیرید.

تحصیل در آمریکا

برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا هر دانشگاه و برنامه ممکن است به مدارک متفاوتی نیاز داشته باشد؛ اما به‌طور‌کلی متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های کانادا معمولا به مدارک زیر نیاز خواهند داشت:
• مدارک هویتی (پاسپورت و ترجمه شناسنامه)
• ترجمه ریزنمرات (نمر‌ه‌های دوره دبیرستان و مقاطع تحصیلی قبلی در دانشگاه)
• مدارک مربوط به سوابق کاری (در‌صورت وجود)
• نمره‌ آزمون (SAT، ACT، GRE، GMAT)؛
• مدرک زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل)
• مدارک مربوط به تمکن مالی
• رسید پرداخت شهریه دانشگاه
• رزومه تحصیلی
• انگیزه‌نامه
• اپلیکیشن‌فی
• مقاله‌های منتشر شده در نشریه‌های معتبر
بر‌اساس قوانین و الزامات دانشگاه‌ باید قبل از اقدام برای اخذ پذیرش در آزمون مورد‌نظر دانشگاه شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت کنید. برای اطلاع دقیق از شرایط و مدارک مورد‌نیاز به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید. به‌این‌ترتیب مدارک را بر‌اساس زمان‌بندی صحیح و با اطمینان کامل‌تری آماده خواهید کرد و شانستان برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا بالا می‌رود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بر روی لینک کلیک کنید.

فرم درخواست تماس

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمتر از 24 ساعت با شما تماس بگیرند.

مدارک زبان مورد‌نیاز برای تحصیل در آمریکا

برای اثبات قدرت یادگیری موثر و توانایی شرکت در کلاس‌های درس دانشگاه‌های آمریکا باید نشان دهید که در زبان انگلیسی به اندازه کافی مهارت دارید. اکثر دانشگاه‌های ایالات متحده مدارک مربوط به یکی از آزمون‌ها زیر را قبول دارند:
• آیلتس آکادمیک
• تافل IBT
• PTE Academic (آزمون انگلیسی پیرسون)
• C1 Advanced (همان Cambridge English Advanced سابق)
توجه داشته باشید که اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون داشتن مدرک زبان، بسیار دشوار و در اکثر موارد غیر ممکن است.

اقدامات مورد‌نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا

اگر شهروند ایالات متحده نیستید باید با دریافت نامه پذیرش معتبر از یک دانشگاه آمریکایی برای اخذ ویزای دانشجویی F1 استفاده کنید. پس از دریافت نامه پذیرش باید اقدامات زیر را انجام دهید:
• دریافت فرم I-20: پس از تایید پذیرش دانشگاه‌های آمریکا، برای متقاضی فرم I-20 ارسال می‌شود. این فرم نشان می‌دهد که واجد شرایط درخواست ویزای دانشجویی هستید؛ بنابراین وجود این فرم برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا ضروری است.
• پرداخت هزینه SEVIS: دانشجویان بین‌المللی برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا باید هزینه SEVIS (سیستم اطلاعات دانشجویان و مبادلات بین‌المللی) را پرداخت کنند. ارائه رسید پرداخت هزینه SEVIS برای دریافت ویزای دانشجویی آمریکا ضروری است.
• تکمیل فرم درخواست ویزا (DS-160): متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا باید فرم آنلاین DS-160 را با دقت کامل کنند. این فرم شامل اطلاعات شخصی، تحصیلی و مالی دانشجو است.
• برنامه‌ریزی برای مصاحبه ویزا: دانشجویان ایرانی برای مصاحبه در سفارت یا کنسولگری آمریکا باید از نزدیک‌ترین کنسولگری فعال در کشورهای همسایه وقت بگیرند.
• ارائه مدارک لازم در جلسه مصاحبه: فرم I-20، رسید پرداخت SEVIS، فرم DS-160، پاسپورت معتبر، عکس‌های ویزا، مدارک مالی نشان دهنده توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در آمریکا و نامه پذیرش دانشگاه از مهم‌ترین مدارک هستند که در جلسه مصاحبه سفارت باید به آفیسر تحویل دهید.
• اثبات قصد بازگشت به کشور خود پس از تحصیل: دانشجویان باید نشان دهند که قصد دارند پس از پایان دوره تحصیلات به کشور خود بازگردند.
توجه داشته باشید که شرایط دریافت ویزای ممکن است بر‌اساس ملیت دانشجو و سیاست‌های مربوط به اخذ ویزا به‌طور مداوم در حال تغییر باشد. برای اطلاع از این تغییرات و جلوگیری از هر‌گونه مشکل و ایجاد وقفه زمانی در فرآیند اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بهتر است مراحل انجام کار را به یک موسسه معتبر مهاجرتی بسپارید.

مزایای تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا به دلیل شهرت جهانی دانشگاه‌های این کشور از نظر کیفیت آموزشی و تحقیقاتی و فرصت‌های بی‌نظیر برای یادگیری و پیشرفت، طرفداران بسیاری دارد. آینده شغلی تضمین‌شده بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور یکی از دلایلی است که باعث جذب روزافزون دانشجویان بین‌المللی به آمریکا می‌شود. در ادامه مزایای تحصیل در آمریکا و اخذ مدرک فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور را به‌طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم:
1. شهرت جهانی دانشگاه‌های آمریکا: دانشگاه‌های کشور ایالات متحده، بین بهترین موسسات آموزشی رتبه‌بندی‌شده در جهان، حضوری پررنگ دارند. این دانشگاه‌ها با تمرکز بر پیشرفت و استفاده از دانش روز و تکنولوژی‌های برتر شرایط حضور برای دانشجویان بین‌المللی برای تعالی علمی را به بهترین نحو ممکن فراهم می‌کنند.
2. تنوع فرهنگی بالا دانشگاه‌های آمریکا: تنوع فرهنگی یکی از ارکان تعیین‌کننده در اکثر دانشگاه‌های ایالات متحده است. این دانشگاه‌ها تلاش‌های بسیاری برای تغییر ساختار خود به‌منظور افزایش تعداد فرصت‌های آموزشی و تنوع فرهنگی انجام می‌دهند.
3. پشتیبانی عالی: موسسات آموزش عالی در آمریکا همواره در تلاش هستند که شرایط انتقال دانشجویان ممتاز به دانشگاه‌های این کشور را تسهیل کنند. به همین دلیل دانشگاه‌های این کشور خدمات پشتیبانی عالی و متنوعی برای آماده‌سازی دانشجویان بین‌المللی به‌منظور تحصیل در آمریکا دارند.
4. تمرکز بر بهینه‌سازی تجربه‌های کلاسی دانشجویان: دانشگاه‌های آمریکا، با ارائه دسترسی بیشتر دانشجویان به کلاس‌های مبتنی بر وب، استفاده از آزمون‌های مبتنی بر کامپیوتر و امکان استفاده از آزمایشگاه‌ها و منابع مختلف، جدیدترین و مدرن‌ترین تجربه کلاسی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.
5. محیط آکادمیک انعطاف‌پذیر در دانشگاه‌های آمریکا: تحصیل در آمریکا با روش‌های آموزشی انعطاف‌پذیر و فرآیند توسعه مستمر برای دانشجویان در زمینه‌های مختلف تحصیلی، محیطی ایده‌آل برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا، مسیر پرپیچ‌وخم و چالش برانگیزی است. در این مسیر اگر از راهنمایی و همراهی یک متخصص استفاده نکنید، رسیدن به مقصد دشوار، زمان‌بر و در بعضی موارد غیر‌ممکن خواهد بود. آکادمی اپلای با داشتن سال‌ها سابقه در زمینه مهاجرت و با بهره‌گیری از حضور کارشناسان مجرب در این حوزه، به شما کمک می‌کند تا این مسیر ناشناخته و پر‌چالش را با آگاهی کامل و برنامه‌ریزی مناسب طی کنید. به‌این‌ترتیب با کمترین زحمت و کوتاه‌ترین زمان به مقصد مورد‌نظر می‌رسید. برای دریافت اطلاعات در مورد شرایط تحصیل با کارشناسان آکادمی اپلای در تماس باشید. همچنین برای درخواست مشاوره رایگان می‌توانید فرم ارزیابی تحصیل را کامل کنید.

فرم ارزیابی تحصیلی

اطلاعات خود را در فرم ارزیابی ثبت کنید تا کارشناسان آکادمی اپلای شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول

۱- آیا دانشجویان بین‌المللی اجازه کار هم‌زمان با تحصیل در آمریکا را خواهند داشت؟

بله؛ با دریافت ویزای دانشجویی آمریکا به دانشجویان بین‌المللی اجازه کار پاره وقت داده می‌شود. به‌این‌ترتیب دانشجویان می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. در ایام تعطیلات پایان ترم و تعطیلات رسمی، این محدودیت برداشته می‌شود و دانشجویان اجازه کار تمام‌وقت دارند.

بهترین زمان برای اپلای به دانشگاه های آمریکا چه زمانی است؟

زمان مناسب برای اقدام به اپلای برای تحصیل در کشور آمریکا حدود 10 الی 12 ماه قبل از شروع ترم جدید در آمریکا است؛ باید توجه داشته باشید که کشور آمریکا دارای 3 ترم پاییز، زمستان و تابستان می‌باشد.

برترین دانشگاه‌های کشور
دانشگاه‌های معتبر دنیا
کانادا
Flag_of_Australia_(converted).svg
استرالیا
پرچم آمریکا
آمریکا
آدرس

به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند