Search
Close this search box.

اولین و مهمترین قدم در فرآیند اپلای، انتخاب دانشگاه محل تحصیل بر اساس معیارهای مختلف است. در این صفحه لیست تمام دانشگاه‌ها، کالج‌ها و موسسات آموزشی کشور کانادا را مشاهده کنید که پس از ورود به صفحه هر موسسه آموزشی می‌توانید شرایط و ویژگی‌های آن را مطالعه کنید.
اگر برای انتخاب دانشگاه و موسسه آموزشی مورد نظرتان نیاز به راهنمایی دارید از مشاوره رایگان آکادمی اپلای استفاده کنید.

دانشگاه‌های انگلستان

دانشگاه‌های انگلستان

مشخصات موسسه

{{displayValue}}
{{displayValue}}

{{locationDetails}}

{{locationDetails}}

بازگشت به فیلترها

مشاهده ایالت‌ها/شهرها

معرفی بهترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل

کشور انگلستان به‌عنوان یکی از کشورهای پیشگام جهان در تمامی علوم و فنون، یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های آموزشی دنیا را نیز دارد. در هر رنکینگ بین‌المللی معتبر، نام چند مورد از دانشگاه های انگلستان را نیز در ردیف بهترین‌های جهان می‌بینیم. آکسفورد، کمبریج و کالج سلطنتی لندن از جمله‌ی این مراکز هستند. ادامه ‌تحصیل در انگلستان می‌تواند آرزوی هر دانش‌آموز یا دانشجویی در هر رشته‌ی تحصیلی باشد؛ اما پیش ‌از آن باید در مورد بهترین دانشگاه‌های این کشور، اطلاعات کافی کسب کرد.

در این مقاله، ضمن مرور کلی شرایط و هزینه‌ی تحصیل و زندگی دانشجویی در انگلستان به معرفی ۱۰ مورد از بهترین دانشگاه‌های این کشور می‌پردازیم. در پایان این مقاله، دیدگاهی کلی از تحصیل در این کشور به‌دست آورده و بهترین گزینه‌های خود را نیز خواهید شناخت.

شرایط تحصیل در برترین دانشگاه های انگلستان

برای اپلای دانشگاه های انگلیس می‌توانید به‌طور مستقیم از طریق سایت دانشگاه یا سیستم خدمات پذیرش و دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور (UCAS) اقدام کنید. تحصیل در بهترین دانشگاه های انگلستان بسته به مقطع و رشته، شرایط متفاوتی دارد. مهم‌ترین این شرایط برای ورود به مقطع کارشناسی عبارتند از:

 • مدرک دیپلم ۱۲ یا ۱۳ ساله با GPA ۸۰ درصد به بالا
 • گذراندن دوره‌ی یک تا دوساله به نام Foundation یا A Level‌، شرکت در آزمون این دوره و کسب نمره‌ی لازم در مورد برخی از دانشگاه‌ها
 • مدرک دوره‌ی دو تا سه ساله‌ی GCSE، شرکت در آزمون آن و کسب نمره‌ی لازم در مورد برخی از دانشگاه‌ها
 • شرکت در آزمون‌های پیش‌نیاز بسته به رشته به‌خصوص برای رشته های پزشکی، حقوق، معماری و علوم کامپیوتر
 • شرکت در آزمون ورودی دانشگاه درصورت لزوم
 • داشتن حداقل ۱۸ سال تمام
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی (UKVI)
 • گواهی سلامت جسمانی

برای تحصیل در بهترین دانشگاه های انگلستان در مقاطع تحصیلات تکمیلی، شرط سنی خاصی وجود ندارد. با‌این‌حال، متقاضیان زیر ۳۰ سال، شانس بیشتری برای دریافت پذیرش دارند. برای این منظور، باید مدرک مقطع پایین‌تر را در همان رشته یا رشته‌ی مرتبط از دانشگاه موردتایید دانشگاه مقصد دریافت کرده باشید. شرط معدل دانشگاه‌های برتر انگلیس برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز معمولا حداقل GPA ۳٫۳ از چهار است.

توصیه‌نامه به تعداد کافی، مدرک آزمون‌های مکمل مانند GMAT، GRE و GAMSAT یا آزمون ورودی، سابقه‌ی کار و مقاله‌ی علمی منتشرشده نیز از دیگر مدارک احتمالی موردنیاز برای اپلای به دانشگاه‌های تراز اول انگلیس در مقاطع کارشناسی ارشد به بالا هستند. 

مدرک زبان لازم برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان

متوسط نمره‌ی زبان لازم برای ورود به هریک از مقاطع تحصیلی در انگلستان را به تفکیک و بر اساس دو آزمون شناخته شده IELTS آکادمیک و TOEFL iBT آورده‌ایم. برخی از دانشگاه‌ها ممکن است آزمون‌های دیگر نظیر دولینگو را نیز بپذیرند.

مقطع نمره آزمون آیلتس آکادمیک نمره تافل اینترنتی
کارشناسی ۵٫۵ تا ۶. حداقل ۵٫۵ در هر بخش ۷۰ تا ۸۰
کارشناسی ارشد ۶ تا ۶٫۵. حداقل ۶ در هر بخش ۸۰ تا ۹۰
دکتری ۶٫۵ تا ۷. حداقل ۶ در هر بخش ۹۰ تا ۱۰۰

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های برتر انگلستان

هزینه‌ی تحصیل در هریک از دانشگاه‌ها و رشته‌ها در انگلستان متفاوت است. برخی رشته‌ها مانند پزشکی و معماری، هزینه‌ی بیشتری دارند و برخی دیگر مانند بیشتر رشته‌های مهندسی و علوم انسانی کم‌هزینه‌تر هستند. در جدول زیر، خلاصه‌ای از این هزینه‌ها را آورده‌ایم.

مقطع شهریه سالانه (پوند)
کارشناسی ۱۱۵۰۰ تا ۴۰۰۰۰
کارشناسی ارشد ۲۵۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰
دکتری ۱۵۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰

علاوه بر این، باید هزینه‌های زندگی در انگلیس را نیز درنظر داشته باشید. به‌طور متوسط در شهرهای بزرگ، ماهانه حدود ۱۳۰۰ پوند و در شهرهای کوچک، حدود ۱۱۰۰ پوند هزینه خواهید داشت. حدود یک‌سوم تا نیمی از این مقدار، صرف اجاره‌ی مسکن یا خوابگاه خواهد شد. در نامه‌ی تمکن مالی خود نیز باید بلوکه ‌شدن ۹ برابر این مقادیر به‌اضافه‌ی شهریه‌ی دانشگاه را در حساب خود اثبات کنید. همچنین سالانه، حدود ۱۷۰ پوند نیز باید به‌عنوان هزینه‌ی بیمه‌ی سلامت پرداخت کنید.

بخشی از هزینه‌های خود را می‌توانید با حداکثر ۲۰ ساعت کار در هفته و بخش دیگر را با اسکالرشیپ‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی پوشش دهید. به‌طور متوسط، حقوق کارهای دانشجویی در انگلستان به ازای هر ساعت، هفت تا ۹ پوند است. در ایام تعطیل، اجازه‌ی کار تا ۴۴ ساعت در هفته را نیز خواهید داشت.

برترین دانشگاه های انگلستان براساس رنکینگ‌های معتبر جهانی

در جدول زیر رنکینگ دانشگاه های انگلستان براساس رتبه‌بندی QS از وب‌سایت Topuniversities را آورده‌ایم.

نام دانشگاه رتبه در انگلستان رتبه جهانی رتبه در رشته‌های پزشکی و علوم سلامت رتبه در رشته‌های علوم انسانی و هنر رتبه در رشته‌های مهندسی و تکنولوژی
دانشگاه آکسفورد ۱ ۲ ۲ ۱ ۳
دانشگاه کمبریج ۲ ۳ ۴ ۲ ۲
امپریال کالج لندن ۳ ۷ ۱۰ ۲۲۳ ۸
دانشگاه کالج لندن ۴ ۸ ۸ ۲۸۸ ۳۷
دانشگاه ادینبورگ ۵ ۱۶ ۲۴ ۹ ۶۶
دانشگاه منچستر ۶ ۲۷ ۳۹ ۴۵ ۲۱
کینگز کالج لندن ۷ ۳۵ ۱۴ ۲۷ ۱۱۸
دانشگاه علوم اقتصادی و سیاسی لندن (LSE) ۸ ۴۹ ۱۸
دانشگاه وارویک ۹ ۶۱ ۵۴ ۱۳۴ ۱۸۶
دانشگاه بریستول ۱۰ ۶۲ ۷۰ ۹۹ ۱۱۰

بررسی بهترین دانشگاه های انگلستان

در این بخش هریک از موارد معرفی شده در فهرست دانشگاه های انگلستان در بخش قبل را مختصرا معرفی می‌کنیم.

معرفی دانشگاه آکسفورد

University of Oxford به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان، در شمال غربی شهر لندن واقع شده است. این دانشگاه در چهار زمینه‌ی علوم انسانی، تکنولوژی و مهندسی، علوم پایه و علوم پزشکی و زیستی، حدود ۳۸ دانشکده و صدها رشته‌ی متنوع دارد. آکسفورد، نزدیک به ۲۷ هزار دانشجو دارد که ۵۵ درصد آن‌ها در مقاطع تکمیلی تحصیل کرده و بیش از ۱۲ هزار نفر آن‌ها خارجی هستند.

معرفی دانشگاه کمبریج

در نزدیکی دانشگاه آکسفورد، The University of Cambridge واقع شده که حدود ۲۰ هزار نفر دانشجو دارد. ۳۵ درصد دانشجویان آن در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کرده و ۴۰ درصد آ‌ن‌ها نیز خارجی هستند. دانشگاه کمبریج در ۶ مدرسه‌ی اصلی خود به نام‌های هنر و علوم انسانی، علوم بیولوژیکی، پزشکی بالینی، علوم انسانی و اجتماعی، علوم فیزیکی و تکنولوژی، حدود ۳۱ دانشکده دارد و صدها دوره و رشته ارائه می‌کند.

معرفی دانشگاه امپریال کالج لندن

Imperial College London در سال ۱۹۰۷ و به‌عنوان بخشی از دانشگاه کالج لندن تاسیس شد؛ اما در سال ۲۰۰۷ اعلام استقلال کرد. تمرکز اصلی رشته‌های این مرکز بر علوم طبیعی، علوم پایه، مهندسی و علوم اقتصادی است. این دانشگاه در جنوب شهر لندن واقع شده و بیش از ۱۵ هزار دانشجو دارد. از مزایای آن نیز می‌توان هزینه‌های نسبتا پایین‌تر و شرایط آسان‌تر مسکن برای دانشجویان سال اول لیسانس اشاره کرد. حدود ۷۰۰۰ هزار دانشجوی خارجی در امپریال کالج تحصیل می‌کنند.

معرفی دانشگاه کالج لندن

University College London یا UCL یک دانشگاه دولتی و سومین دانشگاه قدیمی انگلستان پس از آکسفورد و کمبریج است. این دانشگاه، شعبه‌هایی نیز در قطر و استرالیا دارد و با دیگر دانشگاه‌های جهان مانند دانشگاه مونترال کانادا همکاری‌های متعددی دارد. از حدود ۴۳۸۰۰ دانشجوی دانشگاه UCL، ۱۸ هزار نفر آن‌ها خارجی هستند. در ۱۱ مدرسه‌ی اصلی آن، تقریبا تمامی رشته‌ها از علوم انسانی تا مهندسی و پزشکی پوشش داده می‌شوند.

معرفی دانشگاه ادینبورگ

University of Edinburgh، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های انگلستان، البته واقع در پایتخت اسکاتلند است که قدمت آن به سال ۱۵۸۳ میلادی می‌رسد. این دانشگاه، پنج پردیس دارد که در آن‌ها کالج‌های زیر واقع شده‌اند:

 • هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی
 • پزشکی و دام‌پزشکی
 • علوم و مهندسی

دانشگاه ادینبورگ حدود ۴۹ هزار دانشجو دارد که تقریبا ۶۰۰۰ نفر آن‌ها خارجی هستند.

معرفی دانشگاه منچستر

Manchester یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در جنوب شهر منچستر انگلستان است. قدمت این مرکز به اوایل قرن ۱۹ می‌رسد؛ اما دانشگاه فعلی در سال ۲۰۰۴ پس از ادغام با دانشگاه ویکتوریای منچستر به وجود آمد. دانشگاه منچستر، بیش از ۱۰۰۰ دوره‌ی تحصیلی در رشته‌های علوم انسانی، اقتصاد و مهندسی ارائه می‌دهد. این دانشگاه، حدود ۴۰ هزار دانشجو دارد که تقریبا ۱۰ هزار نفر آن‌ها خارجی هستند.

معرفی دانشگاه کینگز کالج

یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های انگلستان King’ College London‌ است. این مرکز حدود ۲۷۶۰۰ دانشجو دارد که ۱۰۵۰۰ نفر آن‌ها خارجی هستند. کینگز کالج بیش از هرچیز به‌واسطه‌ی پیشگامی‌اش در امر تحقیقات و نیز رشته‌های علوم انسانی، حقوق، علوم طبیعی، پزشکی و علوم اجتماعی شهرت دارد. جالب است بدانید که DNA در این دانشگاه کشف شد.

معرفی دانشگاه LSE

برای تحصیل در رشته‌های مربوط به اقتصادی، کسب‌وکار و سیاست London School of Economics and Political Science یا به‌اختصار LSE یکی از بهترین گزینه‌های شما در انگلستان است. این دانشگاه، بیش از ۴۰ برنامه‌ی آموزشی در مقطع کارشناسی و ۱۴۰ برنامه در مقاطع بالاتر دارد. LSE، حدود ۱۱ هزار دانشجو دارد که تقریبا ۷۰ درصد آن‌ها خارجی هستند.

معرفی دانشگاه وارویک

University of Warwick در قلب انگلستان و در شهر کاونتری واقع شده و یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل و تحقیق تکنولوژی‌های نوین به‌شمار می‌رود. این دانشگاه، صدها رشته در زمینه‌های هنر و علوم انسانی، کسب‌وکار و مدیریت، مهندسی و تکنولوژی، پزشکی، علوم زیستی و علوم طبیعی ارائه می‌دهد. از قریب به ۲۹۵۰۰ دانشجوی این دانشگاه، حدود ۹۵۰۰ نفر خارجی هستند.

معرفی دانشگاه بریستول

University of Bristol‌ در قلب شهر بریستول واقع شده و یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان در رشته‌های پزشکی محسوب می‌شود. بیشتر دانشکده‌ها و رشته‌های این مرکز نیز بر همین حوزه تمرکز دارند. البته دانشگاه بریستول دوره‌هایی نیز در رشته‌های اقتصاد، حسابداری، کسب‌وکار و کارآفرینی ارائه می‌دهد. از حدود ۲۷۰۰۰ دانشجوی این دانشگاه ۷۰۰۰ نفر خارجی هستند.

مشاوره اپلای به بهترین دانشگاه های انگلستان

پذیرش در بهترین دانشگاه‌های انگلستان به‌عنوان کشوری که خود یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا را دارد، کار ساده‌ای نیست. اکتفا به حداقل شرایط پذیرش کافی نبوده و باید بهترین خود را ارائه کنید. علاوه بر این، باید فرآیند اپلای را با دقت و با رعایت ظرایفی که شانس شما را افزایش می‌دهند، انجام دهید. آکادمی اپلای در این مسیر در کنار شماست تا شانس خود را برای دریافت پذیرش از این مراکز بالا ببرید. کارشناسان ما شما را از آخرین قوانین و مدارک لازم مطلع ساخته و متناسب با رزومه، توان مالی و دیگر شرایط‌تان، بهترین دانشگاه و رشته را به شما پیشنهاد می‌دهند. برای شروع فرآیند اپلای به انگلستان، همین امروز، وقت مشاوره‌ی رایگان خود با کارشناسان ما را رزرو کنید.

آدرس

به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند