Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  دولتی
 • سال تاسیس
  1877
 • رتبه جهانی
  350
 • رتبه کشوری
  15
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  14000 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  15000
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
آدرس دانشگاه
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه براندون و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه منیتوبا که با نام‌های «U of M» یا «UM» شناخته می‌شود، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی کانادا در استان مانیتوبا است. این دانشگاه در سال 1877 تأسیس شد و اولین دانشگاه غرب کانادا محسوب می‌شود.

این دانشگاه که سالانه بیش از هر دانشگاه دیگری در منطقه منیتوبا، مطالعات و تحقیقات آکادمیک دارد، از منظر کارهای تحقیقاتی و برنامه‌های توسعه‌محور، شهرت خوبی در کشور کانادا و ناحیه آمریکای شمالی کسب کرده است. برنامه‌های رقابتی دانشگاهی و تحقیقاتی آن نیز به طور مداوم در میان برترین‌های دانشگاه‌های کانادا قرار گرفته است.

تحقیقات انجام شده در دانشگاه مانیتوبا، دستاوردهای مختلفی در سطح جهانی، از جمله ساخت روغن کانولا در دهه 1970 را به همراه داشته است. به این ترتیب، برخی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه منیتوبا شامل دریافت‌کنندگان جایزه نوبل، برندگان جایزه اسکار، دریافت‌کنندگان نشان شایستگی، مدال‌آوران المپیک و... هستند.

دانشگاه مانیتوبا از سال 2019، تعداد دانشجویانی که جزء دریافت‌کنندگان بورسیه تحصیلی رودز از U of M بودند، بیشتر از هر دانشگاه دیگری در غرب کانادا بوده است. علاوه بر این، این دانشگاه چهره‌های دولتی بی‌شماری از جمله نخست وزیران استان‌ها، قضات دادگاه عالی و نمایندگان مجلس را در لیست دانشجویان سابق و افتخارات خود دارد. این دانشگاه همچنین از متنوع ترین هیئت‌های دانشجویی در سطح بین‌المللی در کانادا برخوردار است.

اعزام دانشجو به کانادا تخصص ماست! جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

تاریخچه

در سال 1877 برای اعطای مدرک به دانشجویان فارغ‌التحصیل از 3 کالج با نام‌های کالج سنت بونیفاس، کالج سنت جان و کالج مانیتوبا تاسیس شد. این دانشگاه اولین دانشگاهی بود که در غرب کانادا ساخته شد.

در سال 1892،  قانونگذار منطقه مانیتوبا قانون دانشگاه را تغییر داد تا دانشگاه بتواند به طور مستقل، بخش آکادمیک داشته و مستقیما از طریق جذب دانشجو و استاد، تدریس انجام دهد. در سال 1904 ساختمانی در مرکز شهر وینیپگ، به اولین مرکز آموزشی با کارکنان اداری و 6 استاد که همه آنها دانشمند بودند تبدیل شد. در سال 1929 به دنبال افزودن برنامه‌ها، مدارس و دانشکده‌های بیشتر، دانشگاه به مرکز دائمی خود در فورت گری نقل مکان کرد.

بررسی صفر تا صد شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا.

از زمان تأسیس تا به امروز، دانشگاه تعدادی کالج را به سیستم انجمنی خود اضافه کرده است. در سال 1882 کالج پزشکی منیتوبا که در ابتدا توسط برخی پزشکان و جراحان شاغل تأسیس شده بود، به بخشی از دانشگاه اصلی تبدیل شد. سایر مراکزی که به ترتیب به لیست دپارتمان‌های این دانشگاه اضافه شدند، عبارتند از:

 • کالج وسلی کلیسای متدیست در سال 1888
 • کالج داروسازی مانیتوبا در سال 1902
 • کالج کشاورزی مانیتوبا در سال 1906
 • کالج سنت پل در سال 1931
 • کالج براندون در سال 1938

کالج سنت اندرو که برای آموزش وزارت کلیسای ارتدکس یونانی اوکراین تأسیس شده بود، در سال 1981 به یک کالج وابسته به منیتوبا تبدیل شد. در سال 1967 دو کالج که بخشی از دانشگاه مانیتوبا بودند، توسط دولت استانی وضعیت دانشگاهی را دریافت کردند. کالج یونایتد که از ادغام کالج وسلی و کالج منیتوبا تشکیل شده بود، به دانشگاه وینیپگ و کالج براندون نیز به دانشگاه براندون تبدیل شد.

کالج سنت بونیفایس و کالج سنت جان، هنوز بخشی از دانشگاه مانیتوبا هستند. کالج سنت بونیفاس، مؤسسه کاتولیک رومی که آغاز آن به سال 1818 و اولین روزهای استقرار رودخانه سرخ برمی‌گردد، تنها کالج فرانسوی‌زبان دانشگاه است که  آموزش زبان فرانسه و امکاناتی برای آموزش معلمانی که تمایل دارند به به این زبان تدریس کنند، ارائه می دهد.

کالج سنت جان که قدمت آن به سال 1820 بازمی‌گردد، آموزش هنر و علم را ارائه می‌دهد و در میان دیگر برنامه‌های ویژه، مردان و زنان را برای خدمات تعیین‌شده کلیسای انگلیکن آماده می‌کند. 33 ساختمان از تعداد زیادی ساختمان در پردیس فورت گری دانشگاه مانیتوبا به طور مستقیم برای تدریس استفاده می‌شود. 4 مورد از آنها کالج‌های وابسته هستند که عبارتند از:

 • کالج سنت جان؛
 • کالج سنت پل؛ کالج سنت اندرو؛
 • کالج اصلی دانشگاه.

ساختمان‌های باقی‌مانده شامل آزمایشگاه‌های ویژه، دفاتر اداری و خدماتی و اقامتگاه‌ها بوده یا متعلق به مؤسسات تحقیقاتی هستند. پردیس دوم دانشگاه شامل مجموعه‌ای از 9 ساختمان است که در غرب مرکز علوم بهداشتی بین خیابان مک درموت و خیابان بناتین در وینیپگ مرکزی قرار دارند.

این مجموعه، واحدهای آموزشی پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه را در خود جای داده است. دانشکده دندانپزشکی، دانشکده پزشکی، دانشکده توانبخشی پزشکی و دانشکده بهداشت دندان، واحدهای اصلی علوم بهداشتی هستند که در این پردیس واقع شده‌اند.

موقعیت جغرافیایی

هم از نظر کل ثبت‌نام دانشجویان و هم از نظر شعبه پردیس، University of Manitoba بزرگترین دانشگاه در استان منیتوبا و هفدهمین دانشگاه بزرگ در کل کانادا به شمار می‌آید. پردیس اصلی آن با داشتن ده‌ها دانشکده و صدها رشته تحصیلی، در محله فورت گاری در جنوب وینی‌پگ قرار گرفته است. البته پردیس‌های دیگر این دانشگاه نیز در سراسر شهر واقع شده‌اند.

دانشگاه مانیتوبا همراه با پردیس فورت گری به عنوان شعبه مرکزی آن، سه دپارتمان اصلی دیگر را نیز تحت آموزش مستقیم خود دارد که این شعبات عبارتند از: پردیس Bannatyne، مرکز آموزش اجرایی جیمز دبلیو برنز و مرکز ویلیام نوری.

به علاوه، این دانشگاه همچنین شعبه فرانسوی‌زبان خود، Université de Saint-Boniface را در بخش Saint Boniface وینیپگ برای فرانسوی‌زبانان کانادا یا دانشجویان بین‌الملل دارد.

رنکینگ دانشگاه

استادان و دانشجویان فارغ‌التحصیل از یو آو ام، برنده جوایزی در زمینه‌های مختلفی مانند بیماری‌های عفونی، تاریخ کانادا، علم مواد، زیرساخت‌های عمرانی، سلامت جمعیت و جامعه، کشاورزی پایدار و تحقیقات شمال شده‌اند. این درحالی است که همچنان در حوزه‌های ذکر شده، تحقیقات انجام می‌دهند.

بیش از هر زمان دیگری، محققان منیتوبا فراتر از مرزهای انضباطی سنتی همکاری کرده و تخصص، تجربه و اشتیاق خود را برای کشف علم به اشتراک می‌گذارند. دانشگاه منیتوبا یک موسسه آموزشی مختلط، غیر مذهبی و تحت حمایت دولت بوده و عضو انجمن دانشگاه‌های مشترک‌المنافع، انجمن دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا است. این دانشگاه رتبه 350 را در بین بهترین دانشگاه‌های جهان دارد.

تعداد دانشجویان درحال تحصیل در دانشگاه (بین‌المللی و بومی)

محیط دانشگاهی منیتوبا از نزدیک به 30000 دانشجو، 8700 استاد و کارمند و 190000 فارغ‌التحصیل تشکیل شده است. 7000 نفر از جمعیت دانشجویان را نیز دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهد.

رشته‌های دانشگاه منیتوبا

دانشگاه منیتوبا در 2 شعبه پردیس اصلی در وینیپگ و بیش از 100 برنامه ارائه‌شده در دانشکده‌ها و مدارس متعدد، فرصت‌های یادگیری، تدریس و تحقیق بیشتری را نسبت به سایر دانشگاه‌های دیگر در استان عرضه می‌کند که در این بخش، به شرح این رشته‌ها می‌پردازیم.


بهداشت دهان و دندان

مردم‌شناسی

بیوشیمی

حسابداری

جرم‌شناسی

کشاورزی

مهندسی بیوسیستم

مطالعات آسیایی

علوم کامپیوتر

تجارت کشاورزی

کسب و کار

هنر

مهندسی کامپیوتر

بازرگانی

تاریخ هنر

معماری (کارشناسی ارشد)

تجارت

مطالعات اروپا

علوم بیولوژیکی

ریاضیات کاربردی

مهندسی عمران

مطالعات کاتولیک

شیمی محض

برنامه‌ریزی شهری (کارشناسی ارشد)

دندانپزشکی (لیسانس)

تئاتر

اقتصاد

آموزش (کارشناسی ارشد)

دندانپزشکی (دکترای پزشکی)

طراحی صحنه

آموزش و پرورش (لیسانس)

مهندسی برق

تاریخ

ژئوفیزیک

کارآفرینی

زبان انگلیسی

علوم تغذیه انسانی

زبان آلمانی

طراحی محیطی

حشره‌شناسی

مدیریت منابع انسانی

اقتصاد سیاسی جهانی

مطالعات محیطی

علوم اجتماعی خانواده

طراحی داخلی (کارشناسی ارشد)

طراحی گرافیک

مطالعات فیلم

سرمایه گذاری

تجارت بین‌المللی

زبان یونانی

علوم غذایی

زبان فرانسوی

تحصیلات تکمیلی پزشکی بین‌المللی

جغرافیا

ژنتیک

هنرهای زیبا

زبان ایتالیایی

علوم بهداشتی

زمین‌شناسی

جغرافیا

بازاریابی

معماری (کارشناسی ارشد)

مطالعات کار

حرکت‌شناسی

مهندسی مکانیک

لجستیک و مدیریت زنجیره تامین

زبان‌شناسی

مطالعات لاتین

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه منیتوبا

افرادی که متقاضی اخذ پذیرش در دانشگاه منیتوبا کانادا هستند، می‌توانند پس از بررسی شرایط عمومی خود و انتخاب رشته مورد نظر در هر یک از دپارتمان‌های این دانشگاه و برای ارتباط با استادان یا هیات بررسی درخواست‌ها از طریق ایمیل، با مراجعه به وبسایت آن جهت دریافت پذیرش اقدام کنند.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه منیتوبا

برخی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در دانشگاه مانیتوبا، عبارتند از:

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه منیتوبا:

انگلیسی، زبان آموزش و ارتباط در دانشگاه مانیتوبا است. متقاضیانی که زبان اصلی آنها انگلیسی نیست، باید تسلط کافی به این زبان را برای پاسخگویی به نیازهای آموزشی کلاس، تکالیف کتبی و شرکت در آموزش‌ها و بحث‌ها نشان دهند.

همه متقاضیان ملزم به رعایت استانداردهای تایید شده مهارت انگلیسی دانشگاه مانیتوبا هستند که می‌توانند از طریق معافیت تاییدشده یا تکمیل موفقیت‌آمیز یک آزمون مورد تایید انگلیسی، مهارتشان را به اثبات برسانند.

* شهروندان کانادایی، مقیمان دائم و سایرین که زبان اصلی آنها انگلیسی است، به دلیل زندگی و تحصیل در کشوری که انگلیسی زبان رایج آن است، نیازی به طی کردن این مراحل ندارند.


6.5

IELTS

86

TOEFL (IBT)

5

IAEP

60

CAEL

58

Pearson Test Of English

C2

Cambridge Assessment English

ددلاین دانشگاه منیتوبا


پاییز

1 آوریل

زمستان

1 آگست

تابستان

1 دسامبر

دانشکده‌های دانشگاه منیتوبا


دانشکده خدمات اجتماعی

دانشکده داروسازی

دانشکده هنر

دانشکده منابع طبیعی

دانشکده علوم پایه

دانشکده پرستاری

دانشکده آموزش

دانشکده بازرگانی

دانشکده موسیقی

دانشکده بهداشت دهان

دانشکده معماری

دانشکده مدیریت

دانشکده حقوق

دانشکده تحصیلات تکمیلی

دانشکده علوم تغذیه

دانشکده مهندسی

هزینه تحصیل در دانشگاه منیتوبا

هزینه‌های تحصیل در کانادا بر اساس برنامه انتخابی شما متفاوت خواهد بود. اگر در برنامه‌ای غیر از دانشکده اصلی ثبت‌نام کرده‌اید، شهریه تخمینی آن را در جدول زیر بیابید.


دانشکده

شهریه (به دلار کانادا)

کشاورزی

18000

هنرهای زیبا

20000

بازرگانی

22000

آموزش

18000

مهندسی

23000

حقوق

29000

موسیقی

20000

علوم پایه

20000

خدمات و مددکاری اجتماعی

21000

*برنامه‌هایی که متوسط هزینه شهریه‌شان قید نشده است، دارای شهریه معین نیستند و دانشجویان باید از طریق مسئولان مربوطه، برای اطلاع از هزینه‌ها اقدام کنند.

* هزینه‌های سالانه طرح بهداشت و دندانپزشکی، ورزش و تفریح و U-Pass برای همه دانشجویان مقطع کارشناسی استاندارد است. همچنین به یاد داشته باشید که هزینه‌های زندگی غیر دانشگاهی (اعم از ثابت و متغیر) را در بودجه کلی سالانه خود لحاظ کنید.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه منیتوبا

بسیاری از فرصت‌های مالی و بورسیه های تحصیلی کانادا، بر اساس پیشرفت تحصیلی و نیاز مالی برای دانشجویان دانشگاه UM در نظر گرفته شده است. در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام درخواست بورسیه و جوایز به خاطر داشته باشید:

 • بورسیه‌ها معمولاً بر اساس پیشرفت تحصیلی به دانشجویان تمام‌وقت ارائه می‌شوند؛
 • دانشجویانی که بورسیه ورودی دریافت می‌کنند، باید حداقل در 24 ساعت اعتبار طی سال جاری در دانشگاه منیتوبا ثبت‌نام کنند تا واجد شرایط دریافت بودجه شوند؛
 • در بیشتر موارد، دانشجویان باید دست کم 80 درصد از یک دوره کامل را در سال تحصیلی جاری ثبت‌نام کرده و بگذرانند تا واجد شرایط دریافت بورسیه باشند؛
 • به صورت استثناء، چندین بورسیه با توجه به با هر دوره تحصیلی تخصیص داده شده و توسط اهداکننده یا نماینده وی در شرایط بورسیه مشخص می‌شود؛
 • دانشجویان فارغ‌التحصیل مشروط بر اینکه در دوره‌های پاییز و زمستان به عنوان دانشجوی تمام‌وقت در دانشکده تحصیلات تکمیلی ثبت‌نام کرده باشند، مجبور نیستند حداقل ساعت اعتبار را رعایت کنند؛
 • دانشجویان ممکن است بر اساس نیاز مالی خود نیز برای دریافت کمک‌هزینه تحصیلی اقدام کنند.

برنامه‌های بورسیه از طریق سایت دانشگاه، در اواسط آگوست و موعد مقرر 1 اکتبر در دسترس هستند. متقاضیان با ارسال درخواست اپلای در دانشگاه منیتوبا تا 1 مارس، به طور خودکار برای بورسیه ورودی در نظر گرفته می‌شوند.

برخی دیگر نیاز به یک برنامه جداگانه دارند. معیارهای واجد شرایط بودن و شرایط درخواست متفاوت است؛ بنابراین لطفاً قبل از هرگونه اقدام، جزئیات مربوط به هر بورسیه را به دقت بخوانید.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه منیتوبا

سالانه بیش از 1350 دانشجو با زندگی در پردیس UM از مزایای کامل خوابگاه دانشگاه بهره‌مند می‌شوند. هر اقامتگاه بر اساس علایق دانشجویانی که در آنجا زندگی می‌کنند، فضای منحصر به فرد خود را دارد.

با ارزیابی شرایط هر خوابگاه در وبسایت دانشگاه، می‌توانید بررسی کنید که کدام یک برای شما مناسب است. هر یک از این فضاها، از ویژگی‌های استاندارد زیر برخوردار هستند:

 • اتاق‌های مبله (شامل تخت، میز، صندلی و قفسه کتاب)؛
 • برنامه‌های غذایی (اختیاری در آرتور وی. مائورو رزیدنس)؛
 • فضاهای مطالعه؛
 • سالن‌های با تلویزیون؛
 • آشپزخانه‌؛
 • امکانات خشکشویی داخلی؛
 • فضای ذخیره‌سازی برای چمدان و وسایل شخصی؛
 • اینترنت پرسرعت؛
 • پارکینگ رزرو‌شده (از طریق خدمات پارکینگ موجود است).

دانشجویان بین المللی می‌توانند با پرداخت 14000 دلار بطور سالانه، عضوی از فضای خوابگاهی دانشگاه شوند.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه منیتوبا

دانشجویانی که دارای استادی پرمیت با ویزاهای موقت هستند، بطور هفتگی اجازه 20 ساعت کار ضمن تحصیل در کانادا را دارند.

جمع‌بندی

دانشگاه مانیتوبا نزدیک به 30000 دانشجو دارد که حدود 15 درصد از جمعیت آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی از 111 کشور در سراسر جهان تشکیل می‌دهند. این دانشگاه، برنامه تحصیلی گسترده‌ای را در خارج از کشور ارائه می دهد که دانشجویان می‌توانند از بین 36 کشور جهان، یکی را برای شرکت در برنامه‌های آموزشی خدماتی، کارآموزی یا تبادل واحدهای درسی انتخاب کنند.

این دانشگاه همچنین دارای یکی از بزرگترین جمعیت دانشجویان بومی در کانادا است که سالانه بیش از 2000 دانشجوی ملل اول، متیس و اینویت را ثبت‌نام می‌کند. منیتوبا بیش از 100 برنامه تحصیلی ارائه داده و بیشتر بخش‌های دانشگاهی آن شامل برنامه‌های تحصیلات تکمیلی است.

19 کتابخانه در دانشگاه وجود دارد که بیش از 2.5 میلیون کتاب را در خود جای داده است. این شامل بیش از 700000 کتاب الکترونیکی و 70000 مجله می‌شود. تصاویر، نامه‌ها، کتاب‌ها، روزنامه‌ها، فیلم‌ها و صداهای ضبط شده نیز از طریق مجموعه دیجیتالی دانشگاه در دسترس عموم هستند. مجموعه ایسلندی که نزدیک به 27000 جلد دارد، دومین مجموعه بزرگ از مواد ایسلندی در آمریکای شمالی و بزرگترین در کانادا محسوب می‌شود.

دانشگاه مانیتوبا هر ساله هزاران بازدیدکننده را جذب و از بیش از 20000 شغل محلی پشتیبانی می‌کند. این سازمان مدعی است که به ازای هر دلاری که خرج می‌کند، 1.85 دلار برای اقتصاد محلی تولید می‌شود.

دانشگاه منیتوبا علاوه بر اینکه باز علمی بسیار ممتازی را داراست، برای هر دانشجوی بین‌الملل ایرانی‌تبار که مشتاق تحصیل در کانادا باشد گزینه‌ی بسیار خوبی محسوب می‌شود. این دانشگاه امکانات مطلوبی در حوزه درمان و سلامت جسمی و روانی برای دانشجویان خود در نظر گرفته است. به طوری که از حضور روانکاو، مشاور و روانشناس برای تمام دانشجویان در طول تحصیل نیز اطمینان حاصل می‌شود.

شبکه فارغ‌التحصیلان مانیتوبا نیز شامل بیش از 132000 نفر در 131 کشور است. در مجموع، 98 دانشجوی منیتوبا جایزه بورسیه رودز را دریافت کرده‌اند که این آمار، بیش از هر دانشگاه دیگری در غرب کانادا است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فرآیند دریافت پذیرش دانشگاه‌ها و ویزای تحصیلی کانادا، فرم ارزیابی رایگان آکادمی اپلای را تکمیل کنند تا مشاوران ما در اسرع وقت با آن‌ها تماس گرفته و برنامه‌ای استاندارد برای موفقیت در این پروسه، تدوین کنند.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند