Search
Close this search box.

اعزام دانشجو به کانادا

 

اعزام دانشجو به کانادا با شرایط مختلفی به قصد تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی کانادا انجام می‌شود. این فرایند توسط راهنمایی‌های موسسات مجاز اعزام دانشجو به کانادا در سریع‌ترین زمان ممکن با ریسک پایین رد شدن درخواست انجام خواهد شد. کسب اطلاعات از شرایط، مراحل و هزینه اعزام دانشجو به کانادا به روبه‌رو شدن با چالش‌های کمتر منجر می‌شود. علاوه‌بر این، دریافت راهنمایی از موسسات اعزام دانشجو به کانادا نیز بهترین راهکار در این قدم به شمار می‌رود.

اعزام دانشجو به کانادا
پذیرش تضمینی

آکادمی اپلای طرف قرارداد دانشگاه‌های معتبر در کشورهای مختلفی است و با توجه به این قراردادها، خدمات اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها به‌صورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌ای از طرف ما دریافت نمی‌شود.

مشاوره تخصصی
تاریخ و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید و به‌صورت آنلاین وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه ما، درباره بهترین گزینه متناسب با شرایط و اولویت‌های شما مشورت کنید. مشاوره هم به‌صورت تلفنی و هم به‌صورت حضوری قابل انجام است.
دانشگاه‌ها و کالج‌ها
لیست کاملی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس و موسسه‌های مناسب پذیرش را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما بتوانید به‌راحتی دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف را هم در یک‌جا مقایسه کنید و رشته موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

دریافت انواع ویزای دانشجویی کانادا

یکی از مهم‌ترین مراحل اعزام دانشجو به کانادا در فرایند مهاجرت تحصیلی به کانادا از طریق اخذ ویزای دانشجویی این کشور امکان‌پذیر است. ویزای تحصیلی برای برنامه‌های آموزشی با مدت‌‌زمان بیش از 6 ماه صادر می‌شود. برای اخذ این مجوز تحصیلی ابتدا باید از دانشگاه مقصد در کانادا برای اخذ پذیرش درخواست بدهید. در ادامه به بررسی انواع ویزای دانشجویی کانادا و ویژگی‌های هر نوع ویزای تحصیلی این کشور می‌پردازیم.

معرفی انواع ویزای دانشجویی کانادا

نوع ویزا نام ویزای تحصیل در کانادا توضیحات
S-1  دانشجویی با مجوز تحصیل این ویزا برای دانشجویانی است که به‌عنوان بخشی از مجوز تحصیلی خود ملزم به شرکت در برنامه‌های تعاونی اجباری هستند. اگر مجوز تحصیل شما شامل همکاری اجباری باشد، ویزای SW-1 به شما تعلق می‌گیرد. با ویزای SW-1 می‌توانید بدون نیاز به مجوز کار اضافی در کانادا به‌عنوان دانشجو کار کنید.
SW-1  یک دانشجوی بین المللی با مجوز تحصیل و کار ویزای SW-1 برای دانشجویانی صادر می‌شود که قصد اشتغال در کارهای نیمه وقت را دارند. 
SX-1 دانشجویی که از شرط اخذ مجوز تحصیل معاف است ویزای SX-1 یک ویزای مهمان ویژه است. این نوع ویزا برای افرادی طراحی شده است که می‌خواهند از کانادا دیدن کنند و دوره کوتاهی را بگذرانند. این نوع ویزا به دارنده اجازه می دهد تا حداکثر شش ماه در کانادا تحصیل کند که دوره موردنظر می‌تواند از کلاس‌های زبان گرفته تا برنامه گواهینامه باشد.

تحصیل در کانادا یک گزینه مهاجرت به این کشور به‌منظور مهاجرت بدون در نظر گرفتن برنامه‌های دائم نیست. دریافت مدرک معتبر از یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) در کانادا امکان اخذ مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) و کسب تجربه ارزشمند حضور در بازار بین‌الملل را برای متقاضی به همراه خواهد داشت. در نهایت داشتن سابقه کاری مناسب و حضور به‌عنوان نیروی متخصص در کانادا به شما در مسیر دریافت کارت pr کانادا با همان اقامت دائم این کشور کمک می‌کند. 

شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا

قبل از درخواست برای ویزای دانشجویی کانادا، چند پیش نیاز مانند مهارت زبان، مدرک مالی، سوابق امنیتی و ریزنمرات مقاطع تحصیلی قبلی وجود دارد. معمولا حداقل استانداردها برای اپلای به دانشگاه های کانادا در دو نوع خصوصی و دولتی متفاوت خواهد بود؛ پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات جزئی‌تر از این فرایند با موسسات اعزام دانشجو به کانادا تماس بگیرید. بااین‌حال شرایط کلی برای شرایط ویزای دانشجویی در کانادا به شرح زیر است.

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

شرایط توضیحات
ارائه گواهی نشان‌دهنده مهارت زبان انگلیسی و در مواردی فرانسوی باید نمره مهارت انگلیسی یا فرانسوی خوبی داشته باشید. شما می‌توانید در آزمون های مختلف مهارت انگلیسی مانند آیلتس، تافل و PTE شرکت کنید. در اینجا حداقل نمرات موردنیاز برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا آمده است.آیلتس: حداقل نمره 6 در کل و 5.5 در هر گروه موردنیاز است.تافل: حداقل نمره کلی 83 موردنیاز است.PTE: حداقل 60 موردنیاز است.
دریافت گواهی بیمه سلامت باید معاینه پزشکی مهاجرت انجام دهید و برای دریافت بیمه درمانی معتبر در طول اقامت خود در کانادا باید از سلامت خوبی برخوردار باشید. اگر چه ممکن است فرد از تکمیل یک معاینه بهداشتی در صورت انجام در پنج سال گذشته معاف شود.
عدم سوء پیشینه کیفری یکی از الزامات نهایی که باید رعایت شود این است که سابقه کیفری نداشته باشید و باید نشان دهید که هیچ خطر امنیتی ندارید.

شرایط و حداقل استانداردها برای اپلای به دانشگاه‌های خصوصی و دولتی کانادا متفاوت خواهد بود؛ بهترین راه برای آگاهی از این شرایط مراجعه به وبسایت رسمی هر موسسه آموزشی است. البته روش‌هایی مثل تماس با موسسات مجاز اعزام دانشجو به کانادا نیز وجود خواهد داشت. 

مدارک مور‌د‌نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی در مسیر اعزام دانشجو به کانادا باید مدارک و اسنادی را در مراحل مختلف برای دانشگاه و اداره مهاجرت ارسال کنید. در ادامه این بخش به بررسی مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا می‌پردازیم. 

  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه و موسسه آموزشی مورد‌نظر
  • ارائه گواهی‌نامه استانی از استان یا منطقه مورد‌نظر مهاجر
  • ارائه مدارک هویتی مثل پاسپورت
  • اثبات تمکن مالی
  • معاینه پزشکی مهاجرت
  • نمرات مهارت زبان انگلیسی
  • کارت اعتباری
  • ارائه انگیزه‌نامه و هدف از تحصیل در کانادا
  • داشتن حداقل بودجه مورد نیاز برای ویزای دانشجویی

به‌طورکلی برخی از شرایط و مدارک مورد‌نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا همانند شرایط ویزای دانش آموزی کانادا است. برای مثال اثبات تمکن مالی از شرایط اصلی برای دانش‌آموزان و دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند. مبلغ تمکن مالی برای دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف ودانش‌آموزان متفاوت است؛ بااین‌حال از شرایط الزامی مهاجرت تحصیلی به کانادا به شمار می‌رود. 

مراحل درخواست ویزای تحصیلی برای تحصیل در کانادا

کسب اطلاعات تکمیلی و جزئی از مسیر و مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا به دانشجو در مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا کمک خواهد کرد. در ادامه این بخش به بررسی کلی فرایند اخذ ویزای دانشجویی کانادا می‌پردازیم تا آگاهی بیشتری به دست آورید. 

درخواست ویزای تحصیلی برای تحصیل در کانادا

شماره مرحله  عنوان توضیحات
1 ارسال درخواست تحصیل به DLI اولین قدم برای ثبت درخواست ویزای دانشجویی کانادا، ارسال درخواست به یک موسسه آموزشی تعیین شده و دریافت پیشنهاد یا نامه پذیرش است.
2 پرداخت هزینه‌های ویزا برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید هزینه‌ای معادل 150 دلار کانادا و هزینه بیومتریک 85 دلار کانادا را در سال 2024 بپردازید.
3 جمع‌آوری کلیه اسناد مورد‌نیاز کلیه مدارک مورد نیاز بالا را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ موردی را فراموش نمی‌کنید. نقص پرونده منجر به ریجکتی درخواست شما خواهد شد. 
4 ثبت درخواست ویزا پس از انجام شرایط، فرم درخواست ویزای دانشجویی کانادا را به‌صورت آنلاین پر کنید. 
5 ارسال گواهی پزشکی پس از ارسال درخواست ویزای خود، باید تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید تا مطمئن شوید که برای تحصیل در کانادا مناسب هستید.
6 تعیین قرار ملاقات برای سفارت شما باید یک قرار ملاقات برای بیومتریک خود و مصاحبه با افسر ویزای کانادا تعیین کنید.
7 انتظار برای دریافت نتایج تنها کاری که باید انجام دهید این است که اکنون منتظر نتایج خود باشید! می‌توانید از این زمان استفاده کنید تا مطمئن شوید که همه چیزهایی را که در فهرست چک‌هایتان وجود دارد که باید هنگام خروج انجام دهید، خط بزنید.

ویزای تحصیلی در کانادا یا مجوز تحصیلی یک مدرک مهاجرتی است که توسط دولت کانادا به‌منظور افزایش اجازه دانشجو بین‌المللی برای تحصیل در مراکز آموزشی کانادا صادر می‌شود. 

 

مجموع مخارج اعزام دانشجو به کانادا شامل موارد مختلفی از جمله هزینه ترجمه مدارک، هزینه ثبت درخواست ویزا و انجام بیومتریک می‌شود. البته هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا محدود به این موارد نیست و دربرگیرنده شهریه دانشگاه نیز است. هزینه درخواست ویزای تحصیلی کانادا در سال 2024 برابر با 150 دلار کانادا است. شهریه دانشگاه‌های دولتی کانادا نیز برای دانشجویان بین‌المللی نسبت به دانشجویان تبعه کانادا بیشتر خواهد بود. برای کاهش هزینه اعزام دانشجو به کانادا از بورسیه تحصیلی کمک بگیرید. دریافت بورسیه تحصیلی بر‌اساس شایستگی‌های فردی به منظور ایجاد سطح رفاه بالا برای دانشجویان ممتاز انجام می‌شود.

معرفی دانشگاه‌های برتر دولتی و خصوصی کانادا

دانشگاه‌های دولتی متعددی در کانادا وجود دارد که دانشجویان می‌توانند پس از انتخاب یک برنامه تحصیلی اصلی، تحصیلات عالی خود را تکمیل کنند. دانشگاه‌های دولتی در کانادا زیر نظر دولت و تحت حمایت بودجه‌های دولتی فعالیت می‌کنند. هزینه پایین دانشگاه‌های دولتی از دلایل استقبال دانشجویان بین‌المللی به‌منظور تحصیل در این دانشگاه‌ها به شمار می‌رود.

دانشگاه‌های برتر دولتی و خصوصی کانادا

دانشگاه‌ های دولتی محبوب در کانادا دانشگاه های خصوصی برتر در کانادا
دانشگاه رجینا دانشگاه دالاهو دانشگاه غرب دانشگاه کوئینز دانشگاه اتاوا دانشگاه براندون دانشگاه ترینیتی وسترن دانشگاه سنت مری دانشگاه کوئست دانشگاه یورک ویل دانشگاه فردریکتون دانشگاه پادشاه

برخی از دانشگاه‌های خصوصی در کانادا شامل دریافت DLI یا نامه پذیرش نمی‌شوند. بیشتر درخواست‌ها برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی کانادا شامل دانشجویانی با تمکن مالی بسیار بالا است. ازاین‌رو قبل از ارسال درخواست برای دانشگاه‌های خصوصی کانادا به‌منظور بررسی شرایط پرداخت شهریه و هزینه‌های جانبی هر یک، تحقیقات لازم را انجام دهید. 

هزینه اعزام دانشجو به کانادا

برای انتخاب دقیق میان دانشگاه‌های دولتی و خصوصی در فرایند اعزام دانشجو به کانادا باید تفاوت‌های میان دو نوع موسسه دولتی و خصوصی را بررسی کنید. در ادامه به بررسی این فرایندها می‌پردازیم. 

مقایسه دانشگاه‌های دولتی و خصوصی آمریکا

مشخصه توضیحات برای دانشگاه دولتی توضیحات برای دانشگاه خصوصی
منابع مالی منابع مالی اکثر دانشگاه‌های دولتی در کانادا تحت حمایت دولت هستند. دانشگاه‌ها یا کالج‌های خصوصی کانادا مجبور به پرداخت هزینه‌های بالایی برای هزینه های تحصیل و سایر هزینه‌ها برای پوشش هزینه‌های تکمیل دوره‌های مختلف هستند.
جمعیت دانشجویی  جمعیت دانشجویی در دانشگاه‌های دولتی کانادا نسبتا بیشتر است.  جمعیت دانشجویی در دانشگاه‌های خصوصی در کانادا کمتر است.
هزینه‌های تحصیل  هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی در دانشگاه‌های دولتی کانادا متفاوت است. هزینه تحصیل برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی در دانشگاه‌های خصوصی کانادا یکسان است.
بورسیه‌ها و کمک های مالی دانشگاه‌های دولتی در کانادا از طریق بورسیه تحصیلی و سایر کمک‌ها به دانشجویان بین‌المللی کمک مالی می‌کنند که کمتر از دانشگاه‌های خصوصی است. دانشگاه‌های خصوصی در کانادا گزینه‌های کمک مالی بیشتری را برای حمایت از دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند.
فرایند دریافت پذیرش پذیرش دانشگاه‌های دولتی به ارائه پذیرش بیشتر با رویه‌ها و معیارهای انتخاب سخت گیرانه‌تری معروف هستند. دانشگاه‌های خصوصی پذیرش محدودی را بر‌اساس معیارهای واجد شرایط بودن و فرآیندهای ارزیابی ارائه می‌دهند.

دولت به دانشگاه‌های دولتی کانادا اعتبار می‌دهد. ازسوی‌دیگر دانشگاه های خصوصی در کانادا نیاز به اخذ اعتبار ملی دارند. همچنین طیف رشته‌های ارائه شده در دانشگاه‌های دولتی نسبت به دانشگاه‌های خصوصی بیشتر است. 

در مسیر اعزام دانشجو به کانادا باید مراحل و چالش‌های متعددی مثل انتخاب بهترین برنامه تحصیلی در دانشگاه مناسب را پشت سر بگذرانید. این چالش‌ها در صورت استفاده از تجربه‌های موسسات اعزام دانشجو به کانادا راحت‌تر انجام خواهد شد؛ چرا‌که این موسسه‌ها آشنایی بیشتری با سیاست‌های مهجرتی و حساسیت‌های اداره مهاجرت در روبه‌رو شدن با پرونده‌های تحصیلی دارد. ازاین‌رو پیشنهاد می‌کنیم از خدمات متنوع آکادمی اپلای به‌عنوان یکی از موسسات مجاز اعزام دانشجو به کانادا استفاده کنید. این موسسه با پیش‌بینی چالش‌های احتمالی در این مسیر به ارائه راه‌حل‌های موثر نیز اقدام خواهد کرد. به‌این‌ترتیب با کم‌ترین نگرانی ممکن به‌منظور ادامه تحصیل در کانادا اقدام خواهید کرد. 

آیا کار دانشجویی در کانادا همزمان با تحصیل امکان‌پذیر است؟

امکان کار در کانادا در زمان تحصیل تحت عنوان هر برنامه کاری مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) برای دانشجویان، وجود دارد. یک دانشجو بین‌المللی در کانادا می‌تواند در محوطه دانشگاه بدون مجوز کار، خارج از دانشگاه با مجوز کار و در برنامه های تعاونی و کارآموزی، که تجربه کار بخشی از برنامه درسی است، با مجوز کار مشغول به کار شود.

آیا می توان ویزای تحصیلی کانادا را رد کرد؟

بله، ویزای تحصیلی ممکن است به دلایل متعددی از جمله بودجه ناکافی برای تحصیل یا زندگی در کانادا، نامعلوم بودن قصد شما برای بازگشت به خانه پس از تحصیل و ارائه فرم درخواست ناقص یا مدارک اشتباه رد شود.

تفاوت ویزای SW 1 و S 1 کانادا چیست؟

با ویزای SW-1 می توانید بدون نیاز به مجوز کار اضافی در کانادا به‌عنوان دانشجو کار کنید. ویزای S-1: ویزای S-1 برای دانشجویانی صادر می‌شود که دوره‌های کارآموزی اختیاری در مجوز تحصیل آنها گنجانده شده است که اجازه فوری کار در کانادا به عنوان دانشجو را نمی‌دهد.

دانشگاه‌های معتبر دنیا
کانادا
Flag_of_Australia_(converted).svg
استرالیا
پرچم آمریکا
آمریکا
آدرس

به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند