Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  دولتی
 • سال تاسیس
  1853
 • رتبه جهانی
  33
 • رتبه کشوری
  1
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  24000 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  65000
 • مهلت ثبت‌نام
  ترم فرد تا ۴ نوامبر، ترم زوج تا ۳۰ آوریل
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
دانشکده‌ها
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه ملبورن استرالیا و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه دولتی ملبورن (University of Melbourne)، یکی از بزرگترین دانشگاه‌های استرالیا به‌شمار می‌رود و در سال ۱۸۵۳ پایه‌گذاری شده است. بر اساس رنکینگ تایمز، این دانشگاه در سال ۲۰۲۲ برترین دانشگاه استرالیا شناخته شد. دانشگاه سراسری ملبورن، سالانه پذیرای بیش از ۴۸ هزار دانشجو از استرالیا و دیگر کشورهای جهان در رشته‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی است و پردیس مرکزی آن در منطقه‌ی پارک‌ویل (Parkville) ملبورن قرار دارد.

این دانشگاه، یکی از دانشگاه‌های گروه ۸ محسوب می‌شود که این گروه، هشت دانشگاه برتر و پرطرفدار استرالیا را شامل می‌شود. ما در این مقاله به بررسی این دانشگاه و شرایط اخذ پذیرش از آن می‌پردازیم.

تاریخچه

پیشنهاد ساخت این دانشگاه در طرح هیو چیلدرز، بازرس کل و وزیر مالی وقت، به ۴ نوامبر سال ۱۸۵۲ بازمی‌گردد و ساخت آن نیز در سال ۱۸۵۳، با هزینه‌ی اولیه‌ی ۱۰ هزار پوند، در زمینه‌های هنر، پزشکی، حقوق و موسیقی شروع شد.

اولین کلاس‌های دانشگاه با ۳ استاد و ۱۶ دانشجو در سال ۱۸۵۵ برگزار شد. کار ساخت ساختمان اولیه‌ی دانشگاه هم در ۳ اکتبر ۱۸۵۵ به پایان رسید. دانشکده‌ی حقوق این دانشگاه نیز در سال ۱۸۵۷ و در پردیس اصلی دانشگاه، ایجاد شد. در ادامه‌ی ساخت‌وسازها، دانشکده‌های علوم مهندسی و پزشکی به‌ترتیب در سال‌های ۱۸۶۱ و ۱۸۶۲ تأسیس شدند.

تاریخچه دانشگاه ملبورن استرالیا

در آغاز قرن بیستم، دانشگاه به توسعه‌ی خود سرعت بخشید و در سال ۱۹۰۱ برای اولین بار تعداد دانشجویان آن از ۵۰۰ نفر عبور کرد. این پیشرفت‌ها ادامه‌دار شد، تا اینکه ۱۰۰ سال بعد، دانشگاه دولتی ملبورن برای اولین بار در استرالیا، دانشکده سلامت عمومی را تأسیس کرد.

برنامه‌ی بازسازی در دانشگاه ملبورن، از سال ۲۰۱۰ شدت گرفت و هم‌اکنون نیز این دانشگاه در نظر دارد تا با هزینه ۲ میلیارد دلاری، یک پردیس جدید را تا سال ۲۰۲۵ افتتاح کند.

موقعیت جغرافیایی

پردیس اصلی این دانشگاه در منطقه پارک‌ویل قرار دارد که قدمت آن به اندازه قدمت خود دانشگاه است. علاوه بر پردیس اصلی، این دانشگاه پردیس‌های دیگری نیز در مناطقی مانند: برنلی (Burnley)، ساوث بانک (Southbank)، وریبی(Werribee)، شپرتون (Shepparton)، کرزویک (Creswick) و دوکی(Dookie) دارد.

 • پردیس پارک‌ویل، در شمال ملبورن واقع شده است و امکانات متعددی مانند کتابخانه، باشگاه، کافه و... دارد. ساختمان اولیه‌ی دانشگاه نیز در این پردیس واقع شده است.
 • پردیس ساوث‌بانک، محل دانشکده‌های هنر و موسیقی است.
 • پردیس برنلی در حومه‌ی برنلی ملبورن، در ۵ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد و محل دانشکده‌های گیاهان محیطی و تزئینی است.
 • پردیس کرزویک، در شهرستان کرزویک ، ۱۲۰ کیلومتری شمال‌غرب ملبورن، قرار دارد و دارای مساحتی معادل ۱۵ هکتار است. این پردیس، علوم مربوط به جنگل‌شناسی، منابع طبیعی و تحقیقات مولکولی را پوشش می‌دهد.
 • پردیس دوکی، در نزدیکی شهر دوکی واقع شده است و از سال ۱۸۸۶، علوم مربوط به کشاورزی را پوشش می‌دهد. این پردیس، در ۲۲۰ کیلومتری شمال‌شرق ملبورن واقع شده است.
 • پردیس مرکزی پزشکی شپرتون، در ۲۰۰ کیلومتری شمال ملبورن واقع شده است و بخشی از دانشکده‌ی پزشکی این دانشگاه به‌شمار می‌رود.
 • پردیس وریبی، در غرب شهر ملبورن، نیز میزبان دانشکده‌ی دامپزشکی است.

رنکینگ دانشگاه

در سال ۲۰۲۲، سی‌وهفت دانشگاه استرالیا در رنکینگ برترین دانشگاه‌های جهان تایمز(Times Higher Education World University Rankings 2022)، حضور داشتند که از این تعداد، ۶ دانشگاه جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر بودند. دانشگاه دولتی ملبورن، بالاترین رتبه را در بین دانشگاه‌های استرالیا دارد و رتبه‌ی ۳۳ جهان و اول استرالیا را به‌خود اختصاص داده است.

تعداد دانشجویان درحال تحصیل در دانشگاه

دانشگاه ملبورن استرالیا، محل تحصیل بیش از ۴۸ هزار دانشجو است. بیشتر از ۱۳ هزار نفر از این دانشجویان، از بیش از ۱۳۰ کشور جهان، این دانشگاه را برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا انتخاب کرده‌اند. حدود ۳۵ هزار از آن‌ها نیز مقیم خود استرالیا هستند.

دانشکده‌های دانشگاه ملبورن استرالیا

دانشگاه سراسری ملبورن، از ابتدای تأسیس خود تاکنون، همواره به‌دنبال رشد و توسعه‌ی خود بوده است و درحال‌حاضر نیز ۱۰ دانشکده را در زمینه‌های مختلف علوم، در خود جای داده است. این دانشکده‌ها به‌شرح زیر هستند:

 1. دانشکده دام‌پزشکی و کشاورزی
 2. دانشکده علوم
 3. دانشکده حقوق
 4. دانشکده پزشکی، دندان‌پزشکی و بهداشت
 5. هنرستان هنر و موسیقی
 6. دانشکده مهندسی
 7. دانشکده آموزش
 8. دانشکده اقتصاد و تجارت
 9. دانشکده هنر
 10. دانشکده معماری، ساختمان‌سازی و نقشه‌کشی

رشته‌های دانشگاه ملبورن استرالیا

University of Melbourne، بیش از ۶۵۰ دوره‌ی مختلف در ۹۰ حوزه‌ی تحصیلی، به دانشجویان خود پیشنهاد می‌دهد. برای مقطع تحصیلی لیسانس، ۲۸ دوره شامل ۱۲۴ رشته تحصیلی وجود دارد. بیش از ۳۰۰ دوره‌ی آموزشی برای تحصیلات تکمیلی، شامل ۱۸۶ دوره‌ی کارشناسی‌ارشد ارائه می‌شوند و ۴۸ دوره‌ی مختلف نیز برای مقطع دکتری، پیشنهاد می‌شود. در مجموع، امکان دریافت ۲۷۰ مدرک تحصیلی مختلف از این دانشگاه وجود دارد.

کارشناسی(Bachelor)

در مقطع لیسانس دانشگاه سراسری ملبورن، دانشجویان می‌توانند در زمینه‌ها‌ی مختلفی تحصیلات خود را ادامه دهند که هر کدام از این زمینه‌ها نیز گاهی بیش از ۱۰ رشته تحصیلی را در دل خود جای داده‌اند. در جدول زیر عناوین و سرفصل‌های کلی رشته‌های مختلف برای اعزام دانشجو به استرالیا را مشاهده می‌کنید:


نام رشته

علوم کشاورزی

علوم کامپیوتر

ریاضی

علوم فضایی

هنر

تجارت و اقتصاد

میکرو
بیولوژی

 مطالعات استرالیا

بیولوژی و بیوشیمی

جغرافیا
و محیط‌زیست

نانوساینس
و نانوتکنولوژی

علوم
آموزش

بیوتکنولوژی

علوم
مواد

آنکولوژی

زبان

بیولوژی سلولی

علوم کامپیوتر

سم‌شناسی
و داروشناسی

رسانه
و ارتباطات

مهندسی شیمی

روان‌شناسی
و روان‌درمانی

فیزیک

موسیقی

مهندسی عمران

پزشکی
بالینی

علوم
گیاهان و حیوانات

علوم
انسانی و اجتماعی

مهندسی برق و الکترونیک

 

 

 

کارشناسی‌ارشد(Masters)

در دوره کارشناسی‌ارشد University of Melbourne، امکان تحصیل در ۱۸۶ دوره‌ی مختلف فراهم است. سرفصل‌های کلی رشته‌های دوره‌ی کارشناسی‌ارشد به‌شرح زیر هستند:


نام رشته

علوم جنگل‌بانی

پزشکی پرستاری

اقتصاد

دارو

مدیریت

فلسفه
علم

علوم روان‌شناسی

علوم بهداشت
و سلامتی

تحقیقات
کلینیکی

سلامت
جنسی

آناتومی
جراحی

تحلیل
مالی

علوم کامپیوتر

فرهنگ
شهری

مالیات

علوم اقلیمی

محیط‌زیست

آمار
زیستی

علوم
اجتماعی

جغرافیا

باغبانی

علوم کامپیوتر

تحقیقات
صنعتی (شیمی)

سلامت
و پزشکی قانونی

تاسیسات
سبز

علوم
داده

مهندسی

سیستم‌های
اطلاعاتی

فناوری
اطلاعات

دکتری(PHD)

سرفصل‌های کلی رشته‌های دکتری این دانشگاه، به شرح زیر هستند. توجه داشته باشید که هر کدام از این سرفصل‌ها، زیررشته‌های مرتبط با خود را شامل می‌شوند:


نام رشته

مهندسی آی‌تی

اقتصاد

علوم

داروسازی

ریسک و مالی

فلسفه

علوم مدیریت

دندان‌پزشکی

علوم سلامت

روان‌شناسی آموزشی

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه دانشگاه ملبورن

دانشگاه‌ دولتی ملبورن استرالیا، در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا، دانشجوی خارجی جذب می‌کند. شرایط لازم برای هر رشته و مقطع با دوره‌های دیگر متفاوت است؛ بنابراین اگر قصد اپلای دانشگاه ملبورن را دارید، ابتدا دوره موردنظر خود را مشخص و سپس بتوانید مدارک و شرایط لازم را تهیه کنید. شرایط اپلای این دانشگاه برای مقاطع مختلف به شرح ذیل است:

 • شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی :
  در دانشگاه‌های استرالیا، در دوره لیسانس، تحصیل در دو رشته هم‌زمان رواج بالایی دارد. دانشجویان معمولا دو رشته در زمینه هنر، علوم یا هنر و حقوق یا تجارت و مهندسی را به‌صورت ترکیبی ادامه می‌دهند. طول دوران کارشناسی در این کشور، معمولا سه سال است؛ اما در حالت‌های خاص یا خواندن همزمان دو رشته، امکان دارد که کمی بیش‌تر نیز زمان ببرد. دانشگاه سراسری ملبورن نیز از این قاعده مستثنی نیست. تمامی دانش‌آموزان خارجی پس از پایان دوران تحصیل ۱۲ ساله و درصورت داشتن حداقل ۱۸ سال تمام، می‌توانند برای دوره کارشناسی این دانشگاه‌ اقدام کنند.
 • شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی‌ارشد :
  اپلای دانشگاه ملبورن جهت ورود به دوره کارشناسی‌ارشد نیز امکان‌پذیر است. این دوره، یک تا دو سال زمان می‌برد و در آن، شانس بیش‌تری، نسبت به دوره کارشناسی، برای گرفتن بورسیه دانشگاه ملبورن وجود دارد. برای ورود به این دوره باید مدرک کارشناسی و ریزنمرات آن را به دانشگاه ارائه کنید؛ همچنین باید معدل‌تان نیز بالای ۱۳ تا ۱۴ باشد.
 • شرایط پذیرش در مقطع دکتری :
  دوره‌ی دکترا در این دانشگاه، معمولا یک دوره‌ی سه یا چهارساله است. برای فارغ‌التحصیلی در این دوره، باید رساله‌ی دکتری شما موردپذیرش قرار گیرد. علاوه بر شرایط لازم برای کارشناسی‌ارشد، دیگر شرایط اختصاصی دوره دکترا شامل موارد زیر می‌شود:
 1.  مدرک فوق‌لیسانس به‌همراه ریزنمرات
 2. داشتن معدل بالای ۱۳ در کارشناسی ارشد
 3. رزومه تحقیقاتی قوی
 4. پایان‌نامه دوره کارشناسی‌ارشد
 5. داشتن پلن مطالعاتی یا پروپوزال قوی
 6. داشتن استاد راهنما

لازم به دکر است که شما پس از اخذ پذیرش از دانشگاه ، می‌توانید برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا اقدام کنید. متخصصان ما در آژانس تحصیلی اکادمی اپلای همراه شما در این مسیر هستند.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه ملبورن

قبل از اقدام برای اخذ پذیرش دانشگاه ملبورن، اگر در مقطع روزانه‌ی دانشگاه‌های دولتی کشور تحصیل کرده‌اید، باید مدارک تحصیلی خود را آزاد و ترجمه کنید؛ البته باید در نظر داشته باشید که مدرک تحصیلی، تنها مدرک لازم برای اپلای به این دانشگاه نیست.

در ادامه، لیستی از مدارک لازم را برای تحصیل در University of Melbourne ارائه خواهیم کرد. فراموش نکنید که قبل از ددلاین دانشگاه برای تهیه مدارک اقدام کنید؛ چراکه ممکن است تهیه برخی از مدارک موردنیاز زمان‌بر باشد. اسناد مورد نیاز برای اپلای به این دانشگاه، به‌شرح زیر هستند:

کارشناسی (Bachelor)

 1. ترجمه مدرک تحصیلی دیپلم به‌همراه ریزنمرات
 2. پرکردن فرم اپلای دانشگاه
 3. مدرک زبان معتبر با نمره قابل‌قبول
 4. نمرات SAT/ACT، درصورتی‌که برای رشته مدنظر شما لازم باشد
 5. مدارک تمکن مالی
 6. گذرنامه
 7. ترجمه سند ازدواج

کارشناسی‌ارشد (Masters)

 1. مدرک لیسانس و ریزنمرات به‌صورت ترجمه رسمی
 2. پرکردن فرم اپلای دانشگاه
 3. یکی از مدرک زبان انگلیسی تافل با نمره‌ی بالای ۷۹، آیلتس با نمره‌ی بالای ۵/۶، PTE با نمره بالای ۵۸ یا CAE با نمره‌ی بالای ۱۷۶
 4. پروپوزال
 5. نامه درخواست
 6. نگارش رزومه
 7. نمرات آزمون GRE یا GMAT، درصورتی‌که برای رشته مدنظر شما نیاز باشد
 8. توصیه‌نامه
 9. مدارک تمکن مالی
 10. گذرنامه

دکتری (PHD)

 1. مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس و ریزنمرات به‌صورت ترجمه رسمی
 2. پرکردن فرم اپلای دانشگاه
 3. آیلتس ۵/۶ به بالا یا مدارک زبان معتبر مورد تایید در دانشکده‌ی موردنظر
 4. پروپوزال
 5. نامه درخواست
 6. رزومه
 7. نمره آزمون GMAT حداقل ۶۳۰ یا GRE ۳۱۵
 8. نمرات SAT/ACT یا GRE/GMAT، درصورتی‌که برای رشته مدنظر شما ضروری باشد
 9. توصیه‌نامه
 10. نمونه‌ی تحقیق، نوار مصاحبه و... متناسب با رشته موردنظر
 11. مدارک تمکن مالی
 12. گذرنامه

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه ملبورن

حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه سراسری ملبورن به‌شرح زیر است. توجه کنید که این نمرات حداقل هستند و امکان دارد که از یک دوره به دوره‌ی دیگر متفاوت باشند؛ بنابراین حتما به شرایط اختصاصی دوره‌ای که انتخاب درنظر دارید، توجه کنید:


مدرک زبان

حداقل نمره لازم برای لیسانس

حداقل نمره لازم برای تحصیلات تکمیلی

تافل

۷۹

بسته
به دوره، حداقل ۷۹ به‌شرط نمرات رایتینگ، اسپیکینگ و ریدینگ ۲۱، ۱۸ و ۱۳ یا
بالای ۹۴ با نمرات رایتینگ، اسپیکینگ و ریدینگ بالای ۲۷، ۱۸ و ۱۳

آیلتس

۵/۶

بسته
به دوره، حداقل ۵/۶ به‌شرط اینکه در همه حوزه‌ها نمره بالای ۶ باشد یا حداقل ۷
به‌شرط اینکه همه نمرات بالای ۵/۶ باشد.

PTE

۵۸

بسته
به دوره، حداقل ۵۸ یا ۶۵ به‌شرط اسنکه تمام نمرات بالای ۵۰ باشند.

CAE

۱۷۶

بسته
به دوره، حداقل ۱۷۶ یا ۱۸۵ به‌شرط بالای ۱۶۹ بودن در هر گروه

ددلاین دانشگاه ملبورن

متقاضیان تحصیل در دانشگاه سراسری ملبورن، می‌توانند سالانه برای دو ترم این دانشگاه اپلای کنند. ددلاین اپلای برای مقاطع مختلف، متفاوت است؛ هم‌چنین هر سال ممکن است شرایط تحصیل در استرالیا تغییر کنند یا زمان‌ها برای دانشکده‌های مختلف نیز چند روز جابجا شوند.

بهترین راه برای اطلاع از ددلاین‌ها، مراجعه به سایت رسمی دانشگاه ملبورن به آدرس «unimelb.edu.au» است.

 • ددلاین برای مقطع لیسانس


ترم
ورودی

ددلاین
حدودی

ترم
۱ (از ماه مارس تا ژوئن)

اواخر
نوامبر

ترم
۲ (جولای تا اکتبر)

اواسط
ژوئن
 • ددلاین تحصیلات تکمیلی


دانشکده

ددلاین
حدودی  ترم دوم

علوم،
مهندسی و آی‌تی

اواخر
می

هنر(دانشکده‌ی
تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی و انسانی)، هنرهای عالی و موسیقی، داروسازی، دندان‌پزشکی
و علوم بهداشت، دام‌پزشکی و علوم کشاورزی، مدرسه تجارت ملبورن، دانشکده تحصیلات
تکمیلی آموزش ملبورن، مدرسه حقوق ملبورن، مدرسه طراحی ملبورن

نیمه‌ی
اول ژوئن

برخی از دانشکده‌ها ممکن است ددلاین متفاوتی با دانشکده‌های دیگر داشته باشند؛ به همین جهت به دانشجویان توصیه می‌شود که هر چه زودتر اپلای کنند تا دوره‌ها را از دست ندهند. در ادامه، تاریخ حدودی اپلای برای دانشکده‌های مختلف را مشاهده می‌کنید:

نتایج اپلای دانشگاه سراسری ملبورن برای مقطع لیسانس حدود دو هفته بعد از اپلای و برای کارشناسی ارشد ۴ تا ۸ هفته بعد از اقدام مشخص خواهد شد؛ اما نتایج دکتری ممکن است ۸ تا ۱۲ هفته پس از ددلاین اعلام شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه ملبورن

دانشجویان خارجی برای اپلای این دانشگاه باید ۱۰۰ دلار استرالیا پرداخت کنند. پس از اخذ پذیرش دانشگاه نیز، به‌غیر از هزینه خوابگاه یا اسکان و دیگر هزینه‌های زندگی، بسته به هر دوره، شهریه پرداخت می‌شود. در جدول زیر حداقل و حداکثر شهریه پرداختی در مقاطع مختلف را مشاهده می‌کنید:


مقطع تحصیلی

مقدار شهریه سالانه

لیسانس

۳۴
تا ۹۶ هزار دلار استرالیا

کارشناسی‌ارشد

۲۴
هزار و ۸۲۴ تا ۳۲ هزار و ۳۲۰ دلار استرالیا

دکترا

۲۷
هزار و ۳۰۰ تا ۲۸ هزار دلار استرالیا

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه ملبورن

دانشگاه دولتی ملبورن، یکی از گسترده‌ترین ساختارهای بورسیه‌دهی را در کل استرالیا دارد. اسکالرشیپ‌های این دانشگاه، شامل شهریه یا پوشش کل هزینه‌های زندگی دانشجویان می‌شوند. در بعضی از موارد شرایط دریافت اسکالرشیپ‌ استرالیا متفاوت است و نیازمند اقدام جداگانه هست و برخی دیگر نیز با فرایند ثبت‌نام در دانشگاه، به‌طور خودکار، برای فرد متقاضی در نظر گرفته می‌شوند.

دانشجویان بین‌المللی لیسانس می‌توانند برای اسکالرشیپ‌های زیر اقدام کنند:

 • بورسیه تحصیلی ملبورن برای دانشجویان بین‌المللی لیسانس: ۳۰ بورسیه تحصیلی برای ۳۰ دانشجوی لیسانس که با دریافت آن، مشمول ۱۰ هزار دلار استرالیا تخفیف در شهریه برای سال اول تحصیلی می‌شوند. حدود ۱۰ بورسیه برای ۱۰ دانشجو که با دریافت آن در طول سال‌های نرمال تحصیلی، نیازی به پرداخت شهریه نخواهند داشت.
 • بورسیه رئیس دانشگاه ملبورن: این بورسیه، به دانشجویان خارجی که دوران دبیرستان خود را در استرالیا و با نمرات خوب گذرانده باشند، تعلق می‌گیرد و شامل ۵۰ درصد تخفیف شهریه برای کل دوران لیسانس می‌شود.

این دانشگاه، بورسیه‌های زیر را به دانشجویان تحصیلات تکمیلی خارجی خود پیشنهاد می‌کند:

 • بورسیه Coursework scholarships: این بورسیه، خود شامل اسکالرشیپ‌هایی مانند بورسیه تحقیقاتی و بورسیه بانک توسعه آسیا (بورسیه ژاپن) است و به دانشجویان واجدشرایط تعلق می‌گیرد.
 • بورسیه دولت استرالیا: این بورسیه، توسط دولت استرالیا و به دانشجویان ممتاز کشورهای درحال‌توسعه که به دنبال تحصیل و تحقیق در این کشور هستند، اهدا می‌شود.
 • بورسیه و کمک هزینه‌ی تلاش: این بورسیه بسیار رقابتی هم توسط دولت پیشنهاد می‌شود و به دانشجویان خارجی تعلق می‌گیرد.
 • دیگر بورسیه‌ها و اسکالرشیپ‌ها: بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های دیگری هم وجود دارند که بعد از ورود به دانشگاه و اثبات استعدادها، از طرف دانشکده‌های مختلف، به دانشجویان تعلق خواهند گرفت.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه ملبورن

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای سکونت در ملبورن، خوابگاه‌های خودگران وابسته به دانشگاه، منازل و هتل‌های طرف قرارداد با دانشگاه دولتی ملبورن یا منازل خصوصی را انتخاب کنند. خوابگاه‌های داخل دانشگاه، بسته به قرارداد، وعده‌های صبحانه، ناهار و شام را به دانشجویان ارائه می‌کنند. در ادامه، هزینه سالانه‌ی استفاده از خوابگاه‌های دانشگاه برای مقاطع تحصیلی مختلف را بیان می‌کنیم:


قرارداد دانشجویان لیسانس

نوع قرارداد

هزینه ی سالانه (دلار استرالیا)

پکیج
کامل غذایی: صبحانه، ناهار و شام در ۷ روز هفته

۲۸
هزار و ۸۵۰

پکیج
متوسط غذایی: ناهار و شام در ۷ روز هفته

۲۶
هزار و ۳۵۰

پکیج
حداقلی: ناهار در ۷ روز هفته و شام فقط چهارشنبه و پنجشنبه

۲۳
هزار و ۸۵۰


قرارداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی

نوع قرارداد

هزینه ی سالانه (دلار استرالیا)

اتاق شخصی با آشپزخانه مستقل

۲۰ هزار و ۱۹۵

اتاق شخصی با آشپزخانه مشترک

۱۹ هزار و پنج

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه ملبورن

طبق قوانین کار حین تحصیل در استرالیا دانشجویان بین‌المللی دانشگاه دولتی ملبورن در مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس، فقط اجازه کار پاره‌وقت را خواهند داشت؛ اما دانشجویان دکتری می‌توانند به‌صورت پاره‌وقت یا تمام‌وقت مشغول به کار شوند. مدت‌زمان مجاز برای کار پاره‌وقت در طول ترم، حداکثر ۲۰ ساعت در هفته است؛ البته، در تعطیلات بین دوترم، این محدودیت وجود ندارد.

این دانشگاه، مشاوره‌های لازم را برای پیداکردن شغل مناسب، در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند