Search
Close this search box.

اعزام دانشجو به استرالیا

با انتخاب یکی از دانشگاه های استرالیا شما میتوانید تحصیلات خود را در کشوری که به ارائه خدمات تحصیلی در سطح جهانی مشهور است، ادامه داده و فرهنگ جدیدی را نیز تجربه کنید. به علاوه، وارد بازار کار جدید و پویایی می‌شوید و روابط جدیدی تشکیل خواهید داد. قبل از اینکه بتوانید فصل بعدی زندگی خود را شروع کنید، اقداماتی هستند که باید انجام دهید تا رویای تحصیل در استرالیا را به واقعیت تبدیل کنید.

اعزام دانشجو به استرالیا تخصص ماست! بنابراین در این مطلب، از نحوه درخواست ویزای دانشجویی تا بررسی هزینه‌ها و شرایط لازم برای اخذ ویزای دانشجویی، را باهم مرور میکنیم. 

اعزام دانشجو به استرالیا
پذیرش تضمینی

آکادمی اپلای طرف قرارداد دانشگاه‌های معتبر در کشورهای مختلفی است و با توجه به این قراردادها، خدمات اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها به‌صورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌ای از طرف ما دریافت نمی‌شود.

مشاوره تخصصی
تاریخ و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید و به‌صورت آنلاین وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه ما، درباره بهترین گزینه متناسب با شرایط و اولویت‌های شما مشورت کنید. مشاوره هم به‌صورت تلفنی و هم به‌صورت حضوری قابل انجام است.
دانشگاه‌ها و کالج‌ها
لیست کاملی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس و موسسه‌های مناسب پذیرش را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما بتوانید به‌راحتی دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف را هم در یک‌جا مقایسه کنید و رشته موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

شرایط اعزام دانشجو به استرالیا در مقاطع مختلف تحصیلی

اولین قدم برای ادامه تحصیل در استرالیا، انتخاب نوع دوره‌ای است که می خواهید دنبال کنید. یکی از نکات مثبت در مورد تحصیل در استرالیا این است که شما گزینه‌های زیادی در دسترس دارید.

به عنوان مثال در آدلاید، می‌توانید مسیرهای آموزشی مختلفی را دنبال کنید. مثلا در یک مدرسه یا دانشگاه در استرالیا تحصیل کنید یا آموزش حرفه‌ای (VET) در کالجی را برگزینید که تاکید آن بیش‌تر بر “یادگیری عملی” باشد. در سیستم آموزش عالی استرالیا، رشته های تحصیلی زیادی نیز وجود دارد که می توانید در آنها تخصص به دست بیاورید.

با صدها موسسه و دوره برای انتخاب، می توانید تقریباً در هر رشته‌ای، از هنر و ادبیات تا مهندسی و پزشکی تحصیل کنید. مهم نیست که انتخابتان از میان مسیرهای مختلف تحصیلی کدام یک باشد، با انتخاب یک موسسه اعزام دانشجو به استرالیا و کمک مشاورین متخصص، می‌توانید به رویای تحصیلی خود دست پیدا کنید.

آموزش مدرسه (ابتدایی و راهنمایی):

تحصیل در مدارس در سراسر استرالیا یکسان است و فقط تفاوت‌هایی جزئی بین ایالت‌ها و مناطق دارد. آموزش در مدرسه (ابتدایی و متوسطه) بین سنین شش تا شانزده سالگی (سال اول تا سال 9 یا 10) اجباری خواهد بود. تحصیلات مدرسه 13 سال طول می‌کشد و به موارد زیر تقسیم می‌شود:

 • مدرسه ابتدایی: به مدت هفت یا هشت سال اجرا می شود و از مهدکودک(آمادگی) تا سال 6 یا 7 ادامه دارد.
 • دوره اول دبیرستان: به مدت سه یا چهار سال، از سال 7 تا 10 یا 8 تا 10 اجرا می‌شود.
 • دوره دوم دبیرستان: به مدت دو سال، در سال‌های 11 و 12 اجرا می‌شود.

سیستم آموزشی استرالیا با چهارچوب مدارک تحصیلی (AQF) از بسیاری از کشورهای دیگر متمایز است. AQF در سال 1995 تأسیس شد و یک خط مشی ملی است که مدارک تحصیلی بخش آموزش عالی (آموزش عالی و آموزش حرفه ای) را علاوه بر گواهی پایان تحصیل، پوشش می‌دهد.

AQF دارای 10 سطح است و مدارک تحصیلی مدرسه، حرفه‌ای و دانشگاه را به یک سیستم ملی پیوند می‌دهد. این مسئله به شما امکان می‌دهد تا زمانی که شرایط ویزای دانشجویی (دانش آموزی) را برآورده می‌کنید، به راحتی از یک سطح تحصیلی به سطح بعدی و از یک موسسه به موسسه دیگر بروید.

این امر، امکان انتخاب و انعطاف در برنامه شغلی را برای شما فراهم می‌کند. تمام مدارک در AQF به شما کمک می کند تا هم برای ادامه تحصیل و هم برای زندگی کاری خود آماده شوید.

نکاتی که دانشجویان قبل از اعزام به استرالیا باید بدانند!

از مهم‌ترین نکاتی که پیش از مهاجرت تحصیلی به استرالیا باید بدانید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیمه سلامت برای دانشجویان بین المللی (OSHC):

دانشجویانی که برای ویزای دانشجویی درخواست می‌کنند باید در طول اقامت در استرالیا از پوشش بیمه درمانی کافی برخوردار باشند. این دانشجویان نباید قبل از شروع بیمه درمانی خود به خاک استرالیا وارد شوند.

اگر در استرالیا هستید و بیمه درمانی کافی ندارید، شرایط ویزای دانشجویی خود را نقض کرده‌اید. شما باید OSHC (پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور) را از مراکز درمانی و ارائه‌دهندگان بیمه تهیه کنید. دانش‌آموزان می‌توانند این خدمات را به غیر از پرداخت هزینه بیمه واقعی که از شرکت‌های بیمه شخص ثالث ترتیب داده شده است، بدون هزینه خدمات اضافی انتخاب کنند.

به همراه آوردن خانواده دانشجو:

همه ویزاهای دانشجویی به شما این امکان را می‌دهند که اعضای خانواده خود را به عنوان وابستگان درجه یک به استرالیا بیاورید. اعضای خانواده شامل همسر، فرزندان شما یا فرزندان تحت تکفل همسرتان می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای همراه این مقاله را مطالعه کنید: ویزای گاردین استرالیا

اما قبل از آوردن همسر یا فرزندان خود به استرالیا، باید ثابت کنید که می توانید از نظر مالی از آنها حمایت کنید. هزینه حمایت از خانواده در استرالیا بسیار بالا است. ممکن است برای برخی از دانشجویان بهتر باشد که ابتدا خودشان به خاک استرالیا وارد شوند، در محل تحصیل مستقر شوند، مسکن مناسب پیدا کنند، با زندگی در استرالیا سازگار شوند و سپس ترتیبی دهند که خانواده‌شان نیز به آنها بپیوندند.

قبل از تصمیم‌گیری برای آوردن خانواده خود به استرالیا، مهم است که موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • هزینه پوشش OSHC می تواند برای زوج‌ها و خانواده‌ها در مقایسه با دانشجویان مجرد بسیار بالاتر باشد؛
 • هزینه بلیط هواپیما برای خانواده؛
 • اجاره‌بهای بالاتر برای یک خانه بزرگتر؛
 • فرصت‌های شغلی محدود برای همسر؛
 • هزینه‌های اضافی برای غذا، پوشاک و سایر ملزومات؛
 • ناراضی بودن همراهان از زندگی در استرالیا بر سلامت روان و آمادگی شما و تحصیلاتتان تأثیر می‌گذارد؛
 • سازگاری فرزندان با مدارس در استرالیا؛
 • مراقبت از کودک؛
 • یافتن مهدکودک مناسب در استرالیا نیازمند صبر و برنامه‌ریزی است. لیست انتظار برای مکان‌ها در اکثر مراکز نگهداری از کودکان طولانی خواهد بود؛
 • تنظیم امور مالی؛
 • هزینه‌های زندگی.

شما باید مطمئن شوید که در ابتدای ورود، به منابع مالی کافی برای حمایت از خود و خانواده‌تان دسترسی دارید. توصیه می‌کنیم که برای پرداخت هزینه اسکان موقت و حمل و نقل، تقریباً 1500 تا 2000 دلار استرالیا برای یک ماه اول همراه خود داشته باشید. می توانید این پول را به صورت نقدی یا کارت اعتباری بین‌المللی بیاورید.

روند اعزام دانشجو و اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا

برای اعزام دانشجو به استرالیا و اخذ پذیرش تحصیلی، مدارک مختلفی وجود دارد که ممکن است نیاز داشته باشید. اما این مدارک می‌توانند از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت باشند. بنابراین مطمئن شوید که نیازمندی‌های پذیرش را از طریق وب‌سایت دانشگاه موردنظرتان بررسی می‌کنید. به طور کلی، شما مطمئناً به مدارک زیر نیاز دارید:

 • گذرنامه‌ی به روز؛
 • مدرک اثبات مهارت زبان انگلیسی؛
 • ارائه تمکن مالی کافی.

دانشگاه‌های استرالیا مانند سیستم دانشگاه‌های انگلستان عمل می‌کنند که در آن دانشجویان دوره‌های خود را قبل از شروع تحصیل انتخاب خواهند کرد. با این حال می‌توانید برای رشته‌های مختلف، به طور همزمان یا در دانشگاه‌های متفاوت درخواست دهید. علاوه بر این توصیه می‌شود دوره (یا دوره‌هایی) را انتخاب کنید که به آن‌ها علاقه دارید. زیرا ممکن است بعدا نتوانید آن‌ها را به راحتی عوض کنید.

الزامات زبان انگلیسی:

دوره‌هایی که در هر موسسه استرالیایی انتخاب می‌کنید، به زبان انگلیسی تدریس می شوند. در نتیجه شما باید نتایج آزمون زبان انگلیسی معتبری را برای دو موضوع اخذ پذیرش از دانشگاه و اخذ ویزا ارائه دهید.

 • نکته: سطح مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز یک دانشگاه ممکن است با سطح مهارتی که درخواست ویزای دانشجویی شما نیاز دارد، یکسان نباشد.

شرایط و مدارک اصلی برای ارائه درخواست ویزای دانشجویی استرالیا عبارتند از:

 • تاییدیه ثبت نام (گواهی eCoE)؛
 • شرایط ورود موقت واقعی (GTE) را برآورده کنید؛
 • اثبات تمکن مالی؛
 • گواهی پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) برای مدت تحصیل، مگر اینکه در یکی از دستههای معافیت قرار بگیرید؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • الزامات سلامت جسمی و روانی.

چند نکته مهم در مورد این ویزا که باید در نظر داشته باشید:

 1. این ویزا تا پنج سال مطابق با دوره شما معتبر است؛
 2. شما از نظر قانونی مجاز به کار در استرالیا در حین تحصیل تا 40 ساعت در هر دو هفته هستید، مگر اینکه در حال ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا باشید. دانشجویان در این برنامه‌ها می‌توانند تا زمانی که شرایط دوره خود را برآورده کنند، با ساعات نامحدودی کار کنند؛ در این مقاله می توانید درخصوص شرایط کار در حین تحصیل را مطالعه کنید: شرایط کار ضمن تحصیل استرالیا
 3. می‌توانید اعضای خانواده واجد شرایط را با خود به استرالیا بیاورید.
هزینه اعزام دانشجو به استرالیا

هزینه‎‌ی اعزام دانشجو به استرالیا

برای تحصیل در استرالیا، باید ثابت کنید که پول کافی برای پوشش بلیط هواپیما، هزینه دوره تحصیلی و هزینه‌های زندگی خود را دارید. مبلغ دقیق، به نوع تحصیلی که انتخاب می کنید (یعنی مسیر دانشگاه، آموزشگاه یا کالج )، موسسه، سطح تحصیلات و دوره شما بستگی دارد.

شهریه موسسات آموزشی متفاوت است. در سال‌های گذشته، متوسط هزینه شهریه دانشجویان بین‌المللی تقریباً 30840 دلار استرالیا در سال در سطح کارشناسی بود و برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی، هزینه تحصیل حدود 31596 دلار استرالیا در سال محاسبه می‌شد.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که این برآوردهای هزینه شامل دوره‌هایی با هزینه بالا (مانند پزشکی که ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد)، نمی شود. علاوه بر هزینه‌های تحصیل، دانشجویان بین‌المللی باید هزینه‌های ویزا، زندگی و هزینه‌های بیمه را نیز در نظر بگیرند.

هزینه درخواست ویزای دانشجویی از 620 دلار استرالیا شروع می‌شود. همچنین، به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ویزا باید مدرکی ارائه کنید که حداقل 21041 دلار استرالیا برای مخارج زندگی در یک سال دارید.

توجه به این نکته ضروری است که یکی از شروط ویزای دانشجویی شما داشتن بیمه درمانی است. هزینه‌های OSHC نیز بسته به ارائه‌دهنده، مدت اقامت و شرایط شخصی شما متفاوت خواهد بود.

دانشگاه‌های استرالیا معمولا دو بار در سال یعنی در پاییز و بهار، ثبت‌نام دانشجو دارند. برخی از دانشگاه‌ها نیز برای ترم تابستانی پذیرش دارند که برای آگاهی از آن، باید به وب‌سایت دانشگاه موردنظرتان مراجعه کنید.

اگر نیاز به بررسی یک برنامه سطحی، برای اقدام در جهت اخذ پذیرش یا دریافت ویزا دارید، به جدول زیر مراجعه کنید:

ماه اقدامات
آوریل - مه بررسی دوره‌ها
مه شرکت در آزمون زبان
ژوئن آماده سازی مدارک و آزمون‌های آکادمیک
سپتامبر شروع اپلای
دسامبر اتمام ددلاین‌ها
دسامبر - ژانویه دریافت نامه پذیرش یا ریجکت
دسامبر بررسی گزینه‌های بورسیه و کمک هزینه مالی
دسامبر - ژانویه درخواست ویزای دانشجویی
ژانویه سفر به استرالیا
فوریه شروع کلاس‌ها

جهت مهاجرت تحصیلی به استرالیا، می‌توانید دانشگاه‌های جدول زیر را در نظر داشته باشید:

نام دانشگاه رنکینگ جهانی رنکینگ داخلی
دانشگاه ملبورن 33 1
دانشگاه ملی استرالیا 54 2
دانشگاه کوئینزلند 55 3
دانشگاه موناش 57 4
دانشگاه سیدنی 58 5
دانشگاه نیو ساوت ولز 70 6
دانشگاه آدلاید 111 7
دانشگاه وسترن استرالیا 132 8
دانشگاه تکنولوژی سیدنی 143 9
دانشگاه کانبرا 170 10

با بررسی اطلاعات و دریافت مشاوره از متخصصین و مشاوران در هر موسسه، می‌توان به درستی اطلاعات عنوان شده و همچنین توانایی آن متخصصین در اعزام دانشجو پی برد.

یک موسسه باید:

● در مورد تمام شرایط اعزام دانشجو به خارج از کشور صادق باشد؛

● ادعای غیرمنطقی، اعم از دریافت پذیرش از دانشگاه‌های برتر برای متقاضیان با پیشینه تحصیلی ضعیف نداشته باشد؛

● از هیچ راه غیرقانونی برای اعزام دانشجویان استفاده نکند.

خدمات اعزام دانشجو به استرالیا برای سال تحصیلی 2023 توسط موسسه آکادمی اپلای که یکی از بهترین موسسه‌های اعزام دانشجو به استرالیا است، به صورت کاملاً تخصصی انجام می‌گیرد. استفاده از مشاوره برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی، کاملا رایگان است.

اقدامات موسسه آکادمی اپلای جهت اعزام دانشجو به استرالیا

برخی از مهم‌ترین اقداماتی که متخصصان آکادمی اپلای در جهت اعزام دانشجویان به استرالیا انجام می‌دهند، عبارتند از: 

 • مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی: تمام متقاضیانی که تمایل دارند از خدمات اعزام دانشجو به استرالیا استفاده کنند، می‌توانند از مشاوره رایگان برای آگاهی از این مسیر بهره بگیرند.
 • اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا: بر اساس شرایط متقاضی، بهترین دانشگاه ها را برای شما انتخاب خواهیم کرد و در تمامی مراحل آماده‌سازی مدارک در کنارتان خواهیم بود تا احتمال ریجکتی ها را به صفر برسانیم. سپس می توانید دریافت پذیرش تحصیلی را با خیال راحت به متخصصین ما بسپارید.
 • اخذ ویزای تحصیلی استرالیا: اگر پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در هر مرحله‌ای برای اخذ ویزا به کمک احتیاج داشته باشید، می‌توانید از خدمات اخذ ویزای تحصیلی موسسه آکادمی اپلای استفاده کنید.
 • رزرو خوابگاه دانشجویی: ممکن است رزرو محل سکونت در دانشگاه یا خوابگاه برای دانشجویان بین‌المللی امری پیچیده به نظر برسد. در این مرحله نیز می توانید از مشاورین آکادمی اپلای استفاده کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

مواردی که ذکر شد تنها بخشی از خدمات موسسه آکادمی اپلای در زمینه مهاجرت تحصیلی است که به متقاضیان، ارائه می‌شود. خدمات دیگری که در این موسسه به صورت کاملا تخصصی به متقاضیان مهاجرت تحصیلی ارائه می‌شود، شامل: نگارش و ویرایش CV، SOP، استادی پلن و همچنین خدمات یکپارچه درخواست و اخذ ویزا، پیکاپ ویزا و خدمات پس از اقامت در کشور مقصد است.

اگر متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرت به کشورهای خارجی هستید، تنها کافیست تا اطلاعات خود را در فرم مشاوره زیر ثبت کنید تا مشاوران ما در کمتر از 24 ساعت با شما تماس بگیرند و شما را در این مسیر راهنمایی کنند.

سوالات متداول
دانشگاه‌های معتبر دنیا
کانادا
Flag_of_Australia_(converted).svg
استرالیا
پرچم آمریکا
آمریکا
آدرس

به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند