Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  خصوصی
 • سال تاسیس
  2003
 • رتبه جهانی
  8343
 • رتبه کشوری
  127
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  15000
 • مهلت ثبت‌نام
  11 سپتامبر، 23 دسامبر
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  ندارد
آدرس دانشگاه
درباره دانشگاه

این روزها مهاجرت تحصیلی به کانادا به یکی از اهداف اصلی برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. توانایی علمی این کشور به دلیل کیفیت بالای آموزش و استاندارد‌های زندگی آن، برای دانشجویان بسیار مطلوب است. در میان صدها مؤسسه آموزشی در این کشور، دانشگاه یورک ویل در جامعه دانشجویان مورد توجه و محبوبیت جدی قرار گرفته است.

دانشگاه یورک ویل که در سال 2003 تأسیس شد، یک مؤسسه آموزش عالی کانادایی کوچک محسوب می‌شود. این دانشگاه، دوره‌ها و برنامه‌هایی ارائه می‌دهد که منجر به دریافت مدارک تحصیلی عالی رسمی در زمینه‌های مختلف تحصیلی خواهد شد.

برای آگاهی از جزئیات اخذ پذیرش دانشگاه یورک ویل کانادا و اطلاعات بیشتر در ارتباط با ددلاین‌ها، مدارک لازم و حوزه‌های تحصیلی آن، تا انتهای این مقاله با آکادمی اپلای همراه باشید.

تاریخچه

این موسسه آموزش عالی 17 ساله کانادایی، دارای یک خط مشی پذیرش انتخابی بر اساس سوابق تحصیلی و نمرات گذشته دانشجویان است. دانشگاه یورک ویل همچنین دارای تسهیلات متنوع و خدمات آکادمیک و غیر‌آکادمیک دیگر از جمله کتابخانه، کمک‌های مالی یا بورس‌های تحصیلی، دوره‌های آنلاین و فرصت‌های آموزش از راه دور است.

دانشگاه یورک ویل با یک ایده ساده شروع به کار کرد: ارائه خدمات منعطف، دقیق و متمرکز بر شغل‌یابی در دانشگاه برای افرادی که در مسیر تحصیلی خود هدفمند عمل می‌کنند.

از زمان تأسیس در سال 2003، این دانشگاه رشد موفقی داشت و با تاسیس 3 شعبه پردیس در مناطق مختلف، مدارک معتبر خود را به هزاران فارغ‌التحصیل اعطا کرد. فارغ‌التحصیلان مفتخر آنها از مدارک تحصیلی خود برای راه‌اندازی، پیشرفت یا تغییر شغل استفاده می‌کنند. مدارک دانشگاه برای تجهیز فارغ‌التحصیلان به دانش و مهارت‌هایی که کارفرمایان برایشان ارزش قائل هستند، طراحی شده‌اند.

برنامه‌های مختلف تحصیلی را می‌توان به صورت حضوری و در محیط دانشگاه، آنلاین یا ترکیبی از هر دو این‌ها گذراند. دانشگاه یورک ویل، پذیرای دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان است. در واقع، دانشجویان بیش از 35 کشور از برنامه‌های مدرک تحصیلی متمرکز بر شغل این موسسه، فارغ التحصیل شده‌اند.

چرا باید دانشگاه یورک ویل را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

برخی از مهم‌ترین مزایای اخذ پذیرش دانشگاه یورک ویل، عبارتند از:

تحصیل و یادگیری با دوره های انعطاف پذیر:

همانطور که پیش‌تر گفته شد، یکی از اهداف اصلی این دانشگاه، ارائه برنامه‌های متنوع برای دانشجویان است؛ به گونه‌ای که اشخاص با هر سبک زندگی قادر باشند از امکان تحصیل و فراگیری علم در این محیط بهره ببرند.

بنابراین، از اساسی‌ترین و اصلی‌ترین اصول این موسسه، ایجاد تعادل بین تحصیل و مطالعه با زندگی شخصی افراد است و انتخاب کلاس‌های آنلاین یا حضوری نیز بر عهده دانشجویان خواهد بود. آنها همچنین بر اساس یادگیری قبلی شما، انتقال اعتبار بهینه ارائه می‌دهند. دانشجویان می‌توانند برنامه‌های تحصیلی خود را به محض ارائه کورس‌ها در تاریخ‌های مختلف طول سال، شروع کنند.

منابع و پشتیبانی:

تسهیلات مختلف دانشجویی اعم از حمایت مشاوران برای علم‌آموزان در دسترس است. این تسهیلات، شامل برنامه‌ها و مشاورانی است که می توانند به دانش‌آموزان در دستیابی به اهداف تحصیلی خود کمک کنند.

علاوه بر مشاوران برجسته و خبره، تیم‌های مختلف حمایتی اعم از تیم موفقیت نیز در تمام طول سال از سلامت و تندرستی دانشجویان اطمینان حاصل می کنند و علاوه بر آن، حمایت‌های شغلی را در راستای اشتغال در حوزه‌های مناسب و درخور تحصیلات و توانایی‌های دانشجویان ارائه می‌دهند.

در دانشگاه یورک ‌ویل، پشتیبانی‌های تحصیلی نیز برای کمک و دسترسی سریع به منابع مطالعه و همینطور تدریس خصوصی 24 ساعته، به صورت آنلاین در دسترس دانشجویان خواهد بود.

یادگیری در سطح پیشرفته:

از آنجایی که محیط و تعداد دانشجویان حاضر در یک کلاس در یادگیری آنها اهمیت به سزایی دارد، کلاس های فعال در کورس های مختلف با تعداد کم برگزار می‌شوند. برای مثال در یک کلاس 20 نفره، توجه استادان می‌تواند به تک تک دانشجویان منعطف باشد تا تمامی افراد، علوم را از طریق مشارکت فعال و کارهای تیمی یاد بگیرند.

این شبکه‌سازی یا ایجاد روابط گسترده بین دانشجویان و استادان به عنوان بخشی از کار تیمی، بحث‌های کلاسی و تکالیف گروهی، از دستورکار‌های مهم استادان این مرکز آموزشی است. دانشجویان می توانند از حضور هیئت علمی باتجربه و مستقر در دانشکده های یورک‌ویل که تجربه‌های ارزشمند و زیادی در زمینه‌های مربوطه دارند، بهره‌مند شده و از این تخصص برای دستیابی به اهداف شغلی خود استفاده کنند.

علاوه بر آن، طول دوره‌های کارشناسی این دانشگاه به جای چهار سال، حدود سه سال است. اگرچه طولانی‌تر شدن دوره‌ها کاملاً اختیاری است، اما این یکی از مزیت های رقابتی و ارزش افزوده ارائه‌شده این موسسه برای دانشجویان داخلی و خارجی محسوب می‌شود.

موقعیت جغرافیایی

شعبه‌های پردیس دانشگاه یورک ویل، در تورنتو و ونکوور واقع شده‌اند. این مرکز آموزشی، یک موسسه آموزش عالی خصوصی غیر انتفاعی است که در محیط شهری شهر کوچک فردریکتون (با محدوده جمعیت بین 50000-249999 نفر) در نیوبرانزویک واقع شده است. این موسسه به طور رسمی توسط دپارتمان آموزش و آموزش همراه با کار، برای دوره‌های پس از تحصیل در سطح متوسطه به رسمیت شناخته می‌شود.

 • ونکوور، بریتیش کلمبیا: پردیس ساحل غربی دانشگاه یورک ویل در ونکوور (شهری با جاذبه‌های گردشگری جهانی و ارتباطات فرهنگی قوی با منطقه آسیا و اقیانوسیه) واقع شده است.
 • تورنتو، اونتاریو: پردیس مرکزی این دانشگاه در تورنتو واقع شده که یک مرکز آموزشی گسترده و فعال، با حضور افرادی با فرهنگ‌های مختلف در سطح جهان است.
 • فردریکتون، نیوبرانزویک: شعبه فردریکتون نیوبرانزویک، در سال 2004 تأسیس شد. امروزه این شهر میزبان بیشتر برنامه‌های آنلاین این دانشگاه است.

برنامه ها و کورس های دانشگاه یورک ویل

این دانشگاه برنامه‌های مختلفی از جمله گواهی های کوتاه‌مدت، دیپلم، مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد و دوره‌های دیگر را ارائه می‌دهد که با توجه به نیاز افراد و دوره‌های مورد نظرشان، متغیر است. دانشجویانی که مایل به اخذ پذیرش دانشگاه یورک ویل کانادا هستند، میتوانند به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کرده یا به صورت حضوری در دانشگاه، مراحل پذیرش اداری را با دریافت فرم درخواست مربوطه طی کنند.

رنکینگ دانشگاه

دانشگاه یورک ویل از منظر رتبه و رنکینگ در کانادا، دارای رتبه 127 و رتبه 8343 در سطح جهانی است.

تعداد دانشجویان درحال تحصیل در دانشگاه (بین‌المللی و بومی)

این موسسه علاوه بر دانشجویان کانادایی، پذیرای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان است. در واقع دانشجویان بسیاری از بیش از 35 کشور جهان، از برنامه های مدرک تحصیلی آن استفاده می کنند. این دانشگاه بیشتر ‌از 1600 دانشجوی بین‌المللی و 5000 دانشجوی بومی دارد.

رشته‌های دانشگاه یورک ویل

در جدول زیر، تمامی رشته‌های دانشگاه یورک ویل کانادا در هر یک از مقاطع تحصیلی عنوان شده‌اند:


کارشناسی (Bachelor)

مدیریت بازرگانی
حسابداری
مدیریت انرژی
مدیریت پروژه
طراحی دکوراسیون داخلی
هنر و خلاقیت
مدیریت زنجیره تامین

کارشناسی ارشد (Masters)

روانشناسی و مشاوره
آموزش بزرگسالان
مدیریت

دکتری (PHD)

روان‌درمانی

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه یورک ویل

دانشگاه یورک ویل، پنج برنامه تحصیلی مختلف را ارائه می‌دهد که در نیوبرانزویک طراحی و تعیین شده و به صورت آنلاین ارائه می‌شوند:

 1. دکترای مشاوره و روان‌درمانی
 2. کارشناسی ارشد هنر در روان‌شناسی مشاوره (MACP)
 3. لیسانس مدیریت بازرگانی (BBA General)
 4. کارشناسی ارشد آموزش بزرگسالان (Ed)
 5. کارشناسی ارشد آموزش در رهبری آموزشی (Ed)

دانشگاه یورک‌ویل همچنین دارای مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی (عمومی) و با تخصص در حسابداری، مدیریت انرژی، مدیریت پروژه و مدیریت زنجیره تامین است. این برنامه‌ها در بریتیش کلمبیا مجوز دریافت کرده‌اند و به صورت حضوری در محیط دانشگاه و بصورت آنلاین ارائه می‌شوند. دانشگاه یورک‌ویل در انتاریو، لیسانس مدیریت بازرگانی با تخصص در مدیریت پروژه، لیسانس طراحی داخلی (BID) و لیسانس هنرهای خلاق را به صورت حضوری یا آنلاین ارائه می‌دهد.

متقاضیانی که به رشته های دانشگاه یورک ویل علاقه‌مند هستند، باید بدانند برای تحصیل در این دانشگاه باید مطابق با قوانین مهاجرتی کشور کانادا، اجازه و ویزای تحصیلی یا اقامتی مورد نیاز با برنامه منتخب خود را داشته و علاوه بر آن، پروسه اداری مورد نیاز و تاییدشده از جانب دانشگاه را طی کنند. محل اقامت ثابت نیز باید از جانب دانشجویان برای اقامت در ساعات غیر اداری و دانشگاهی ارائه شود.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه یورک ویل

مدارک مورد نیاز برای اپلای دانشگاه یورک ویل، باتوجه به رشته و نوع برنامه انتخابی می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین برای دریافت لیست دقیقی از مدارک مورد نیاز، باید به سایت رسمی دانشگاه یورک ویل مراجعه کنید.

بصورت کلی، مدارک دائمی (غیرموقت) از آخرین مدرک تحصیلی، ریز نمرات دروس تخصصی که به مهر و امضای دانشگاه سابق متقاضیان رسیده باشد، مدرک زبان معتبر و مورد تایید دانشگاه، رزومه پیوست‌شده، فرم درخواست تکمیل شده و اپلیکیشن فی مورد نیاز است.

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه یورک ویل:

متقاضیان غیر انگلیسی‌زبان یا دانشجویانی که تحصیلات خود را به زبانی غیر از انگلیسی تکمیل کرده‌اند، برای تحصیل در Yorkville University باید مهارت خود در این زبان را ثابت کنند. اثبات تسلط به مهارت‌های زبان انگلیسی، می‌تواند با شرکت در یکی از آزمون‌های جدول زیر و کسب نمرۀ مورد نیاز انجام شود:


آیلتس

6.5

تافل

80

CAEL

60

ددلاین دانشگاه یورک ویل

برای پذیرش در هر یک از دوره‌های ارائه‌شده توسط دانشگاه، مهم است که قبل از شروع این برنامه‌ها، تمام مدارک لازم را همراه با درخواست خود ارسال کنید. ددلاین های متعددی برای این دوره‌ها وجود دارد که به شرح زیر است:


ترم

ددلاین ثبت نام

شروع کلاس‌ها

زمستان

23 دسامبر

6 ژانویه

بهار

13 مارچ

21 آوریل

تابستان

12 ژوئن

6 جولای

پاییز

11 سپتامبر

5 اکتبر

هزینه تحصیل در دانشگاه یورک ویل

دانشگاه یورک ویل کانادا با ارائۀ گزینه‌های مختلف مالی و شرایط پرداخت آسان، به دانشجویان برای تحصیل کمک می‌کند. متقاضیان تحصیل در دانشگاه یورک ویل همچنین ممکن است واجد شرایط دریافت کمک‌هزینه تحصیلی یا اسکالرشیپ باشند تا بدین ترتیب، شهریه و هزینه‌های مازاد خود را کاهش دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهریه، هزینه‌ها و روش های پرداخت، می‌توانید با دفتر بورسار دانشگاه یورک ویل به شماره 1-888-886-1882 تماس بگیرید. در نظر داشته باشید تمام هزینه ها به دلار کانادا (CAD) ذکر شده است. البته دانشگاه پرداخت معادل آن به ارزهای دیگر را نیز می‌پذیرد.


رشته‌های دانشگاه کانادا

هزینه (دلار کانادا)

لیسانس هنر و خلاقیت

27000

لیسانس طراحی داخلی

69000

لیسانس بازرگانی

60000

کارشناسی ارشد هنر

38000

کارشناسی ارشد آموزش
بزرگسالان

27000

کارشناسی ارشد مدیریت

27000

دکتری روان درمانی

45000

توجه داشته باشید که پرداخت شهریه، باید دست کم دو هفته قبل از شروع هر ترم انجام شود. هزینه‌های تحصیل شامل سایر هزینه‌هایی مانند کتاب‌های درسی، لوازم مصرفی، تجهیزات و... محاسبه نشده است.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه یورک ویل

تسهیلات متنوعی برای دانشجویان وجود دارد تا بتوانند شهریه و هزینه‌های تحصیلی خود را کاهش دهند. بورسیه دانشگاه یورک ویل و اسکالرشیپ‌های آن نیز به دانشجویان واجد شرایط ارائه می‌شود.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه یورک ویل

بسیاری از دانشحویان بین المللی که با انواع ویزاهای موقت (علی الخصوص ویزای دانشجویی) در کشور کانادا حضور دارند، برای تامین هزینه های زندگی و دلایل دیگر، نیاز دارند تا در بازار کاری این کشور حضور داشته باشند.

اگر در یک برنامه تحصیلی در دانشگاه ثبت نام کرده‌اید، ممکن است واجد شرایط باشید و تا 20 ساعت در هفته در طول دوره‌های تحصیلی و حداکثر 30 ساعت در هفته، در طول تعطیلات ترم اجازه کار داشته باشید.

بدین ترتیب برای کمک به پرداخت هزینه‌های تحصیلی دانشجویان بین‌المللی، کاهش هزینه‌های زندگی یا کسب درآمد برای سرگرمی در تعطیلات، امکان کار ضمن تحصیل در کانادا و درآمدزایی (هرچند اندک) برای دانشجویان وجود دارد و جای نگرانی نیست.

دانشجویان می‌توانند در حالی که در کورس‌ها، دوره‌های انعطاف‌پذیر و کلاس‌های عصرانه شرکت می‌کنند، بصورت نیمه وقت کار کرده و در کمتر از 2.5 سال فارغ‌التحصیل شوند.

سخن پایانی

دانشگاه یورک ویل کانادا، برنامه‌هایی را ارائه می‌دهد که برای تجهیز دانشجویان به مهارت‌های حرفه‌ای در بازار کار طراحی شده‌اند. این به فارغ التحصیلان دانشگاه یورک ویل امکان می دهد تا در مدت زمان بسیار کوتاهی درمشاغل انتخابی خود پیشرفت کنند. برای دریافت اطلاعات تکمیلی و ارتباط با دانشگاه، می‌توانید به وبسایت www.yorkvilleu.ca مراجعه کنید.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند