Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  دولتی
 • سال تاسیس
  1827
 • رتبه جهانی
  34
 • رتبه کشوری
  7
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  14800 دلار
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
دانشکده‌ها
آدرس دانشگاه
درباره دانشگاه

دانشگاه تورنتو کانادا، از مؤسسات پیشرو در زمینۀ یادگیری و پیشرفت دانش در این کشور محسوب می‌شود که به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی جهان، مسیر دانشجویان و استادان خود را به سمت ابتکار و نوآوری هدایت می‌کند. شبکۀ شناخته‌شدۀ بین‌المللی این دانشگاه از اعضاء هیئت علمی و فارغ‌التحصیلان آن تشکیل شده است که تجربۀ آموزشی منحصر به فردی را برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، ایجاد می‌کند.

دانشجویان با تحصیل در دانشگاه تورنتو، از فرصت همکاری و مشارکت علمی با استادان و رهبران فکری حوزۀ تخصصی خود در جامعۀ امروز، برخوردار خواهند بود. ایده‌ها و اختراعاتی که در این مؤسسۀ آموزشی ایجاد می‌شوند، از طریق کسب و کارهای کوچک، استارت‌آپ‌ها، تجاری‌سازی و دیگر روش‌ها، راه خود را به اقتصاد جهانی باز می‌کنند. در ادامۀ این مقاله، جزئیات مربوط به شرایط و مزایای تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا را به تفصیل شرح داده‌ایم.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، به وب‌سایت رسمی این دانشگاه مراجعه کرده یا با اخذ مشاورۀ حرفه‌ای از متخصصان و کارشناسان این حوزه، شرایط و جزئیات مربوط به رشتۀ تحصیلی مورد نظر خود را ارزیابی و پس از دریافت تأییدیۀ پذیرش، نسبت به اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند.

درباره دانشگاه تورنتو کانادا و تاریخچه آن چه می‌دانید؟

دانشگاه تورنتو (University of Toronto) در سال 1827، به عنوان اولین مؤسسۀ آموزشی مستعمرۀ کانادا، حوالی پارک ملکه (Queen’s Park) شهر تورنتو و تحت عنوان کالج کینگ (King’s College) تأسیس شد. پس از اینکه این دانشگاه در سال 1850 به یک نهاد سکولار تبدیل شد، با نام فعلی خود به فعالیت ادامه داد.

این مؤسسۀ آموزشی در حال حاضر یکی از برترین و مهم‌ترین مراکز تحقیقاتی کانادا است که به دلیل دستاوردهایی از جمله کشف انسولین و سلول‌های بنیادی، شهرتی بین‌المللی دارد. استقبال بی‌نظیر دانشگاه تورنتو از دانشجویان بین‌المللی، استخدام هرچه بیشتر اعضای هیئت علمی در هر سال و ارائۀ طیف وسیعی از انواع دوره‌های آموزشی، آن را به یکی از برترین مقاصد تحصیلی متقاضیان تبدیل کرده است.

از مهم‌ترین اهداف این دانشگاه در راستای رشد و ارتقای سطح علمی دانشجویان، تمرکز بر افزایش مهارت‌های لازم و انجام پژوهش‌های ممتاز در هر یک از زمینه‌‌های تخصصی، برای تأمین آیندۀ شغلی فارغ‌التحصیلان و بهبود کیفیت زندگی آن‌ها است. کتابخانۀ دانشگاه تورنتو که برای فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی آن تأسیس شده است، یکی از بزرگترین کتابخانه‌های کانادا محسوب می‌شود. این دانشگاه همچنین آزمایشگاه‌ها و تجهیزات اختصاصی بسیار دیگری را نیز در اختیار دانشجویان قرار داده است. به علاوه، انتشارات آن یکی از مهم‌ترین ناشران علمی در آمریکای شمالی به شمار می‌ رود.

آشنایی با رنکینگ دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو در آخرین رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان بر اساس آمار US News & World Report در سال 2023، در جایگاه 34ام قرار گرفته است. رتبه این دانشگاه در کانادا نیز 7 است.

در میان دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه تورنتو همچنان در رتبۀ پنجم بهترین مؤسسات آموزشی آمریکای شمالی و هفتم در سطح جهانی قرار دارد. این دانشگاه همچنین در 13 حوزۀ تخصصی مختلف نیز در میان 10 دانشگاه برتر جهان، رتبه‌بندی شد:

۱) جراحی: رتبۀ 3؛

۲) غدد درون‌ریز و متابولیسم: رتبۀ 4؛

۳) سیستم قلبی و عروقی: رتبۀ 5؛

۴) پزشکی بالینی: رتبۀ 5؛

۵) انکولوژی: رتبۀ 5؛

۶) روانپزشکی/ روانشناسی: رتبۀ 8؛

۷) هنر و علوم انسانی: رتبۀ 9؛

۸) گوارش و کبد: رتبۀ 9؛

۹) زیست‌شناسی سلولی و ژنتیک: رتبۀ 9؛

1۰) بهداشت عمومی، محیطی و شغلی: رتبۀ 9؛

۱۱) رادیولوژی: رتبۀ 9؛

۱۲)‌ زیست‌شناسی و بیوشیمی: رتبۀ 10؛

۱۳) علوم اجتماعی و بهداشت عمومی: رتبۀ 10.

آشنایی با پردیس‌های دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو با برخورداری از معماری منحصر به فرد و فضای سبز زیبای خود، محیط فوق‌العاده‌ای برای یادگیری و کار به دانشجویان ارائه می‌کند. متقاضیان با تحصیل در این دانشگاه، فرصت‌های بی‌نظیری برای شرکت در انواع رویدادهای فرهنگی، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌های خیابانی و عضویت در تیم‌های ورزشی تورنتو خواهند داشت.

این دانشگاه یکی از مؤسسات آموزشی پیشرو در زمینۀ تحقیق و تدریس است که ردپای قابل توجهی در کانادا و سراسر جهان دارد. متقاضیان می‌توانند با ارزیابی شرایط و اهداف تحصیلی خود، یکی از 3 پردیس دانشگاه تورنتو را برای ادامۀ تحصیل انتخاب کنند.

پردیس سنت جورج (St. George Campus):

به طور کلی، 20 دپارتمان آموزشی، 45 مرکز پژوهشی_تحقیقاتی و 7 کالج دانشگاهی در این پردیس واقع شده‌اند. همچنین دانشکده‌های علوم پایه و هنر نیز در این پردیس قرار داشته و برنامه‌های تحصیلی خود را در زمینه‌های تخصصی علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم پایه به دانشجویان ارائه می‌کنند.

حدود 73 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی و همچنین، یک سوم دانشجویان تحصیلات تکمیلی، در پردیس سنت جورج دانشگاه تورنتو مشغول به تحصیل هستند. این پردیس در مرکز تورنتو، یکی از پویاترین شهرهای جهان، واقع شده و مکان مناسبی برای دانشجویان است تا به انجام فعالیت‌های تحصیلی و فوق برنامۀ مورد علاقۀ خود بپردازند.

پردیس میسیساگا (UTM)

پردیس میسیساگا با 15 بخش دانشگاهی، یک مؤسسۀ ارتباطات و فناوری، 148 برنامۀ تحصیلی و 89 زمینۀ آموزشی، دوره‌های مطالعاتی و تحقیقات بین‌رشته‌ای متعددی را به دانشجویان خود ارائه کرده و از لحاظ وسعت و جمعیت، دومین پردیس بزرگ دانشگاه تورنتو محسوب می‌شود. این پردیس همچنین دارای یک محیط تحقیقاتی پویا است که بسیاری از استادان و محققان آن به واسطۀ فعالیت‌های نوآورانۀ خود، در سطح بین‌المللی شناخته شده‌اند.

به علاوه، مراکز پژوهشی حوزه‌های ارتباطات، فناوری و فرهنگ در این پردیس واقع شده و برنامه‌های تحصیلی رشته‌های انسان‌شناسی، زیست‌شناسی، تجارت، مطالعات جرم‌شناسی و حقوق، زبان و ادبیات انگلیسی، تاریخ، فلسفه، روانشناسی و جامعه‌‌شناسی نیز توسط آن ارائه می‌شوند.

پردیس اسکاربرو (Scarborough Campus)

ویژگی بارز کوچک‌ترین پردیس دانشگاه تورنتو با حدود 13 دپارتمان آموزشی، آموزش تجربی است که به دانشجویان مقطع کارشناسی اختصاص می‌یابد. دانشجویان در پردیس اسکاربرو (UTSC) می‌توانند با توجه به علایق و اهداف خود، در رشته‌های کوآپ (CO-Op)، مهارت‌های عملی و رشته‌‌های دوگانه، مشغول به تحصیل شوند.

این پردیس، تنها پردیس دانشگاه تورنتو است که به دانشجویان خود در رشته‌هایی از جمله روزنامه‌نگاری، پیراپزشکی، میکروبیولوژی صنعتی، محیط زیست و...، مدرک دیپلم کالج نیز ارائه می‌کند.

آشنایی با دانشکده های دانشگاه تورنتو کانادا

هر یک از رشته‌های دانشگاه تورنتو کشور کانادا، توسط یکی از 19 دانشکده‌های آن به دانشجویان ارائه می‌شود که عبارتند از:

۱) دانشکدۀ هنر و علوم؛

۲) دانشکدۀ علوم کاربردی و مهندسی؛

۳) دانشکدۀ معماری، منظر و طراحی؛

۴) دانشکدۀ موسیقی؛

۵) دانشکدۀ جنگلداری؛

۶) دانشکدۀ اطلاعات؛

۷) دانشکدۀ پزشکی؛

۸) دانشکدۀ پرستاری؛

۹) دانشکدۀ داروسازی؛

۱۰) دانشکدۀ دندانپزشکی؛

۱۱) دانشکدۀ علوم حرکتی و تربیت بدنی؛

۱۲) دانشکدۀ سلامت عمومی دالا لانا؛

۱۳) دانشکدۀ حقوق؛

۱۴) دانشکدۀ مدیریت راتمن؛

۱۵) مدرسۀ سیاست عمومی؛

۱۶) مؤسسۀ انتاریو برای مطالعات آموزشی؛

۱۷) دانشکدۀ کار اجتماعی؛

۱۸) دانشکدۀ الهیات؛

۱۹) مرکز تحقیقاتی هوش مصنوعی در پزشکی.

چه رشته‌هایی در دانشگاه تورنتو کانادا تدریس می‌شود؟

از پاییز سال 2020، دانشگاه تورنتو بیش از 700 برنامۀ تحصیلی کارشناسی در رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی، علوم زیستی، علوم فیزیک و ریاضیات، تجارت و مدیریت، علوم کامپیوتر، مهندسی، حرکت‌شناسی و تربیت بدنی، موسیقی و معماری و 300 برنامۀ کارشناسی ارشد را به دانشجویان بومی و بین‌المللی خود ارائه می‌کند. این دانشگاه همچنین برنامه‌های تحصیلی حرفه‌ای ورودی دوم خود را نیز به رشته‌های آموزش و تربیت معلم، پرستاری، دندانپزشکی، داروسازی، پزشکی و حقوق اختصاص داده است.

رشته‌های تحصیلی مقطع کارشناسی

به طور کلی، برخی از محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاه تورنتو در مقطع کارشناسی، شامل موارد زیر می‌شوند:


حسابداری؛

علوم اکچوئری؛

تجارت و بازرگانی؛

فیزیولوژی جانوری؛

انسان‌شناسی؛

ریاضیات کاربردی؛

باستان‌شناسی؛

معماری؛

مهندسی عمران؛

تاریخ هنر؛

بیوشیمی؛

زیست‌شناسی؛

بیوانفورماتیک؛

بیوتکنولوژی؛

تجارت و کارآفرینی؛

شیمی محض؛

سینما؛

علوم کامپیوتر؛

مهندسی کامپیوتر؛

علم داده؛

تئاتر و هنرهای نمایشی؛

زمین‌شناسی؛

اقتصاد؛

آموزش و تربیت معلم؛

مهندسی الکترونیک؛

زبان و ادبیات انگلیسی؛

جغرافیا؛

تاریخ؛

حقوق؛

فلسفه؛

زبان و ادبیات فرانسوی؛

حرکت‌شناسی و تربیت
بدنی؛

علوم مواد؛

داروسازی؛

پزشکی؛

مهندسی مکانیک؛

علوم اعصاب و روان؛

موسیقی؛

پرستاری؛

فیزیک؛

رشته‌های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد

برخی از زمینه‌های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد که در دانشگاه تورنتو ارائه می‌شوند، عبارتند از:


علوم کاربردی؛

معماری؛

هنر؛

بیوتکنولوژی؛

آموزش و تربیت معلم؛

مهندسی؛

مهندسی شهری؛

حسابداری و مدیریت
مالی؛

هنرهای بصری؛

طراحی شهری؛

حقوق؛

داروسازی؛

اقتصاد؛

مدیریت ریسک؛

موسیقی؛

حرکت‌شناسی و تربیت
بدنی؛

مدیریت بازرگانی؛

مدیریت تجزیه و تحلیل؛

رشته‌های تحصیلی مقطع دکترا

تعدادی از رشته‌های دانشگاه تورنتو که در مقطع دکتری به دانشجویان ارائه می‌شوند نیز عبارتند از:


جراحی دندان؛

آموزش و تربیت معلم؛

علوم حقوقی؛

پزشکی؛

موسیقی؛

داروسازی؛

فلسفه؛

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو کانادا چیست؟

به طور کلی، برخورداری از 85 درصد معدل مقاطع تحصیلی قبلی، از مهم‌ترین شرایط اخذ پذیرش دانشگاه تورنتو است؛ با این حال، هر یک از برنامه‌های آموزشی این دانشگاه، شرایط خاص خود را جهت قبولی دانشجویان اعمال کرده‌اند. میانگین نمرات دانشجویان ورودی دانشگاه تورنتو، بیش از 91 درصد است که باعث می‌شود تا تقاضای تحصیل در این مؤسسۀ آموزشی، بسیار رقابتی باشد.

شرایط اخذ پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی

دانشکدۀ تحصیلات تکمیلی دانشگاه تورنتو کشور کانادا، مسئولیت نظارت بر کلیۀ برنامه‌های آموزشی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه، تدوین و اجرای مقررات و رویه‌های عملیاتی مناسب برای پذیرش دانشجویان و همچنین، تکمیل مدارک مورد نیاز این فرآیند را برعهده دارد.

به طور کلی دانشجویان جهت اخذ پذیرش دانشگاه تورنتو در برنامه‌های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد، ملزم به ارائۀ مدرک کارشناسی با میانگین معدل B از یک دانشگاه معتبر یا معادل آن خواهند بود. به علاوه، شرایط اخذ پذیرش در برنامه‌های آموزشی مقطع دکتری نیز به شرح زیر است:

 • دانشجویان باید از مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه معتبر (معادل آن) با حدأقل میانگین +B یا صلاحیت پژوهشی قابل مقایسه برخوردار باشند؛
 • برخی از دپارتمان‌های آموزشی دانشگاه تورنتو برای پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس، تنها دانشجویانی با حدأقل معدل –A را پذیرش می‌کنند.

لازم به ذکر است که بسیاری از مراکز و مؤسسات این دانشگاه، الزامات بالاتری نسبت به حدأقل شرایط دانشکدۀ تحصیلات تکمیلی تعیین کرده‌اند. از آنجا که سالانه دانشجویان بیشتری متقاضی اخذ پذیرش دانشگاه تورنتو هستند، رعایت این موارد، لزوماً پذیرش آن‌ها را تضمین نخواهد کرد.

برای دریافت پذیرش دانشگاه تورنتو چه مدارکی مورد نیاز است؟

پس از ارسال درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو کشور کانادا، متقاضیان باید با آگاهی از به‌روزترین قوانین وضع‌شده و مدارک مورد نیاز تکمیل این فرآیند، نسبت به جمع‌آوری و ارسال این موارد نیز اقدام کنند. دانشجویان ملزم به ارائۀ مدارک کامل سوابق و ریزنمرات تمامی مقاطع متوسطه و پس از آن خواهند بود.

با توجه به پیشینۀ تحصیلی، برنامه‌های آموزشی انتخابی و شرایط اختصاصی متقاضیان، ممکن است لازم باشد تا مدارکی از جمله نتایج آزمون‌های ورودی، نمرات زبان و سایر اطلاعات تکمیلی را نیز به دانشگاه ارسال کنند. اسنادی که به زبان‌هایی غیر از انگلیسی یا فرانسوی صادر شده باشند، پیش از ارسال باید به صورت رسمی ترجمه شوند.

در صورت امکان، بهتر است تا ریزنمرات و سوابق تحصیلی دانشجویان به صورت الکترونیکی ارائه شوند. کمیتۀ پذیرش دانشگاه تورنتو به طور معمول، مدارک غیر رسمی آپلودشده را برای تصمیم‌گیری موقت پذیرش متقاضیان در نظر می‌گیرد. با این حال ارسال رونوشت‌های رسمی که به طور مستقیم از مؤسسات آموزشی دریافت می‌شوند نیز همواره جهت نهایی کردن درخواست پذیرش، الزامی است.

به طور کلی، برخی از مهم‌ترین اسناد لازم جهت تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا برای مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، عبارتند از:

 • سوابق تحصیلی؛
 • مدارک زبان انگلیسی؛
 • انگیزه‌نامۀ استاندارد؛
 • توصیه‌نامۀ معتبر استادان؛
 • مدرک GRE (برای تحصیل در رشته‌های مهندسی و فنی)؛
 • مدرک GMAT (جهت تحصیل در رشته‌های تجاری و مالی)؛
 • گواهی اثبات تمکن مالی جهت پرداخت هزینه‌های تحصیل در یک سال اول؛
 • گذرنامۀ معتبر؛
 • مدارک شناسایی؛
 • و...

کدام مدارک زبان برای دانشگاه تورنتو کانادا معتبر است؟

تمامی برنامه‌های آموزشی و تحصیلی دانشگاه تورنتو، به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند؛ بنابراین موفقیت در این دانشگاه، مستلزم برخورداری از سطح بالای مهارت در این زبان است. به طور معمول، متقاضیانی که زبان اول آن‌ها انگلیسی نیست برای اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا ملزم به ارائۀ مدارکی گواه بر تسلط و مهارت آن‌ها در این زبان خواهند بود. در برخی موارد، ارائه مدرک زبان توسط دانشجویان الزامی ندارد:

 • چنانچه 4 سال یا بیشتر از زمان تحصیلات آکادمیک تمام‌وقت خود را در یک مؤسسۀ معتبر کانادایی که برنامه‌های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌کند، به پایان رسانده یا در حال گذراندن آن باشند؛
 • 4 سال یا بیشتر از زمان تحصیلات آکادمیک تمام‌وقت خود را در یک مدرسۀ انگلیسی‌زبان واقع در کشوری که زبان غالب آن نیز انگلیسی است، به پایان رسانده یا در حال گذراندن آن باشند؛
 • زبان اول آن‌ها فرانسوی بوده و چهار سال یا بیشتر از زمان تحصیلات آکادمیک تمام‌وقت خود را در یک مدرسۀ کانادایی گذرانده‌‌باشند.

متقاضیانی که یکی از موارد نام‌برده دربارۀ آن‌ها صدق می‌کند، باید پس از ارسال درخواست پذیرش خود، فرم درخواست معافیت از آزمون زبان انگلیسی را نیز تکمیل کنند. لازم به ذکر است که همۀ دانشجویان برای پذیرش در برنامه‌های تحصیلی مقطع کارشناسی، ملزم به ارائۀ یک دورۀ انگلیسی سطح ارشد نیز هستند که نتیجۀ آن، در فرآیند پذیرش در نظر گرفته شده و به عنوان بخشی از میانگین پذیرش متقاضی، محاسبه می‌شود. دانشجویانی که باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو، مدارک اثبات مهارت و دانش خود را در زبان انگلیسی ارائه بدهند، می‌توانند با تکمیل یکی از آزمون‌های معتبر جدول زیر و کسب نتایج قابل قبول، این شرایط را برآورده کنند:


نام آزمون مورد تأیید

حدأقل امتیاز لازم

ارزیابی کمبریج انگلیسی

نمرۀ کل 180
با حدأقل نمرۀ 170 در هر مهارت

CAEL

نمرۀ کل 70 (هیچ مهارتی کمتر از 60 نباشد)

CanTest

نمرۀ کل 4.5
با حدأقل نمرۀ 4 در هر مهارت

آزمون دولینگو

نمرۀ کل 120

آیلتس

نمرۀ کل 6.5
با حدأقل نمرۀ 6 در هر مهارت

هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا چقدر است؟

هزینۀ مورد نیاز دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه تورنتو کشور کانادا با توجه به مقطع و رشتۀ تحصیلی مورد نظر آن‌ها، متفاوت خواهد بود. به طور کلی، رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و دیگر شاخه‌های مرتبط با این حوزه، بیشترین میزان شهریۀ دانشگاه را به خود اختصاص داده و از گران‌ترین رشته‌های آن محسوب می‌شوند.

متقاضیان می‌توانند پیش از ارسال درخواست خود برای ارزیابی شرایط و برآورد هزینه‌های لازم جهت تحصیل در دانشگاه تورنتو، به وب‌سایت رسمی این دانشگاه مراجعه کرده و جزئیات مربوط به برنامۀ آموزشی انتخابی خود را بررسی کنند. به طور کلی بر اساس آخرین آمار مشاهده‌شده، میانگین شهریۀ این مؤسسۀ آموزشی برای دانشجویان بومی و بین‌المللی مقاطع تحصیلی مختلف، به شرح زیر است:


وضعیت دانشجویان

کارشناسی

تحصیلات تکمیلی

بومی

6100 تا 14180 دلار کانادا

6210 تا 46270 دلار کانادا

بین‌المللی

از 37860 تا 60440 دلار

24960 تا 67160 دلار کانادا

دانشگاه تورنتو کانادا چه بورسیه‌هایی تحصیلی به دانشجویان اعطا می‌کند؟

در اغلب موارد، انواع بورسیه دانشگاه تورنتو برای دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی از طریق برنامه‌های جوایز خودکار این دانشگاه به آن‌ها اعطاء می‌شود. این جوایز، مبتنی بر شایستگی بوده و به عنوان بخشی از فرآیند بررسی درخواست و پذیرش در نظر گرفته می‌شوند؛ بنابراین متقاضیان جهت دریافت آن‌ها ملزم به ارسال درخواستی جداگانه نخواهند بود.

بیش از 5000 جایزۀ پذیرش در مقطع کارشناسی وجود دارد که در مجموع، نزدیک به 25 میلیون دلار کانادا بوده و توسط دانشکده‌های مختلف، کالج‌ها و پردیس‌های دانشگاه تورنتو به دانشجویان بومی و بین‌المللی واجد شرایط اعطاء شده و به نیاز آن‌ها در سطوح مختلف تحصیلی پاسخ می‌دهند. به طور کلی، دو جایزۀ اصلی پذیرش، عبارتند از:

1) بورسیۀ ملی (National Scholarship)

برنامۀ بورسیۀ تحصیلی ملی متفکران خلاق دانشگاه تورنتو کشور کانادا، با به رسمیت شناختن دستاوردهای تحصیلی و توانایی رهبری دانشجویان خود، نقش مهمی در تسهیل شرایط تحصیل دانشجویان ایفا می‌کند. به طور معمول، این جوایز به دانش‌آموزان کانادایی فارغ‌التحصیل از دبیرستان‌های این کشور ارائه شده و تمامی هزینه‌های تحصیل این دانش‌پژوهان ملی را پوشش می‌دهد.

2) بورسیۀ بین‌المللی Lester B. Pearson

متقاضیان بین‌المللی دورۀ متوسطه نیز در صورتی که توسط دبیرستان محل تحصیل خود نامزد شوند، می‌توانند واجد شرایط اخذ بورسیۀ بین‌المللی Lester B. Pearson باشند. این برنامۀ کمک‌هزینۀ مالی به دانشجویانی اختصاص یافته است که پیشرفت تحصیلی استثنائی داشته و به عنوان رهبران دبیرستان خود شناخته می‌شوند.

فراتر از بورسیه‌های تحصیلی پذیرش، دانشجویان دانشگاه تورنتو هر ساله به بیش از 5900 بورسیۀ تحصیلی دوره (In-Course) نیز دسترسی خواهند داشت. این بورسیه‌ها، جوایز دانشجویی و کمک‌هزینه‌های مالی، مبالغی بدون نیاز به بازپرداخت هستند که بر اساس معیارهایی مانند شایستگی دانشجویان، نیاز مالی، مشارکت علمی و اجتماعی، توانایی رهبری و عملکرد ورزشی، به آن‌ها اعطاء می‌شوند.

ددلاین اپلای دانشگاه تورنتو کانادا چه زمانی است؟

مهلت‌های تعیین‌شده جهت ارسال فرم درخواست و سایر مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه تورنتو، بر اساس رشتۀ تحصیلی متقاضیان و دانشکدۀ انتخابی آن‌ها متفاوت خواهد بود؛ بنابراین اهمیت زیادی دارد که دانشجویان این موارد را بررسی کرده و پیش از تاریخ‌های مشخص‌شده، نسبت به اپلای این دانشگاه اقدام کنند. به طور کلی یکم ماه فوریه هر سال تحصیلی، آخرین مهلت برای ارسال مدارک است. جزئیات مربوط به ددلاین‌های هر یک از مراحل این فرآیند، در وب‌سایت رسمی دانشگاه تورنتو قابل مشاهده است.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشگاه تورنتو به چه صورت است؟

دانشجویان با زندگی در محوطۀ دانشگاه، به طیف وسیعی از گزینه‌های مسکن و اقامت دسترسی دارند که به آن‌ها کمک می‌کند تا در جامعه‌ای نزدیک دانشگاه تورنتو ادغام شده و از امکانات ورزشی، فرهنگی، آزمایشگاهی و کتابخانۀ آن بهره بگیرند. رویدادهای تفریحی متنوعی در این اقامتگاه‌های دانشجویی صورت می‌گیرند که دانشجویان با شرکت در هر یک از آن‌ها، مسیری عالی برای شروع تجربۀ تحصیل خود طی خواهند کرد.

دانشگاه تورنتو کشور کانادا، امکان اقامت در خوابگاه‌ها را برای تمامی دانشجویان تمام‌وقتی که برای اولین بار وارد این دانشگاه شده‌اند - و مشغول تحصیل در یکی از برنامه‌های آموزشی مقطع کارشناسی هستند - تضمین می‌کند. (مشروط بر اینکه پیش از مهلت‌های مشخص‌شده، درخواست خود را در این زمینه ارسال کرده باشند.)

شرایط اقامت در خوابگاه‌های پردیس UTM

دپارتمان مسکن و اقامتگاه دانشجویی پردیس میسیساگا دانشگاه تورنتو با ایجاد یک تجربۀ دانشجویی جامع در راستای ارتقا موفقیت تحصیلی و شخصی محصلان، برنامه‌ها و خدمات نوآورانه‌ای به دانشجویان ارائه می‌کند که عملکرد یادگیری و پیشرفت آن‌ها را افزایش می‌دهد.

کارکنان اقامتگاه‌های دانشجویی پردیس UTM، رویدادها و برنامه‌های متنوعی را برای دانشجویان ترتیب داده‌اند که زمینۀ مناسبی برای ارتباط بیشتر آن‌ها و دیگر افراد ساکن در این خوابگاه‌ها ایجاد کنند. این مکان همچنین به یک اتاق موسیقی نیز مجهز شده است که محصلان این رشته می‌توانند از آن برای تمرین ساز مورد علاقۀ خود استفاده کنند.

شرایط اقامت در خوابگاه‌های پردیس UTSC

این اقامتگاه‌های دانشجویی با ارائۀ زمینه‌های تحقیقاتی متعدد به دانشجویان خود، سعی دارند تا افق دید آن‌ها را گسترش دهند. متقاضیان با سکونت در این خوابگاه، تجربۀ برتری از تحصیل و تعامل با دیگر دانشجویان را کسب و در شرایطی مناسب، جهت ارتقاء مهارت‌های خود تلاش می‌کنند. خوابگاه‌های این پردیس همچنین مراکزی همانند مرکز روانشناسی، خدمات درمان و بهداشت و... را نیز شامل می‌شود تا امنیت ساکنان خود را تضمین کند.

شرایط اقامت در خوابگاه‌های پردیس سنت جورج

دانشجویان می‌توانند در طول دورۀ تحصیلی خود در پردیس سنت جورج دانشگاه تورنتو، با صرف هزینه‌ای مقرون به صرفه، در ساختمان‌های اقامت دانشجویی و خوابگاه‌‌های این پردیس، سکونت داشته باشند. بودجۀ مورد نیاز جهت زندگی در این مکان‌ها در یک سال تحصیلی، با توجه به نوع اتاق و استفاده از برنامۀ غذایی خوابگاه، از 14866 تا 16500 دلار کانادا متغیر است. اقامتگاه‌های دانشجویی پردیس سنت جورج با حمایت از برنامه‌های تخصصی دانشگاه، ارائۀ خدمات دانشجویی، برنامه‌های غذایی و فضاهای فرهنگی، به عنوان مراکز اجتماعی فعال نیز عمل می‌کنند.

تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا چه مزایایی دارد؟

محیط آموزشی پویا و متنوع دانشگاه تورنتو کشور کانادا، فضاهای یادگیری بی‌نظیری برای بیان آزاد دیدگاه‌های دانشجویان به آن‌ها ارائه داده و نقش مؤثری در پرورش خلاقیت این افراد نیز ایفا می‌کند. علاقه‌مندان اخذ پذیرش از این دانشگاه، به طیف گسترده‌ای از انواع دوره‌های تحصیلی در بیش از 1000 برنامۀ کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، دسترسی خواهند داشت.

به علاوه، اتصال به یک شبکۀ بین‌المللی و چندشاخه با بیش از 560 هزار فارغ‌التحصیل از سراسر جهان نیز از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا محسوب می‌شود. این دانشگاه، بیش از 800 باشگاه ورزشی و فرهنگی برای به اشتراک گذاشتن علایق و ایده‌های دانشجویان، در اختیار آن‌ها قرار داده است.  به طور کلی، اخذ پذیرش این دانشگاه فرصتی برای یادگیری و آموزش در خارج از کشور است که چشم‌انداز اجتماعی فوق‌العاده، مدارک معتبر و موقعیت‌های شغلی مناسبی برای متقاضیان فراهم می‌کند.

سخن پایانی

به عنوان یکی از برترین مؤسسات آموزشی کانادا، دانشگاه تورنتو (University of Toronto) فرصت‌های بی‌نظیری برای موفقیت حرفه‌ای دانشجویان، توسعۀ مهارت‌های مورد نیاز و شرکت در جامعۀ ارتباطی قدرتمند و بین‌المللی به آن‌ها اعطاء می‌کند. این دانشگاه، مؤسسه‌ای مشهور در یکی از پویاترین شهرهای جهان است که با ارائۀ تجارب منحصر به فردی به دانشجویان در هر یک از پردیس‌های خود، به عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی متقاضیان بین‌المللی رتبه‌بندی می‌شود.

لازم به ذکر است که دولت کشور کانادا، سالانه شرایط و قوانین جدیدی در زمینۀ صدور ویزای تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی اعمال می‌کند؛ این امر، متقاضیان را ملزم می‌سازد تا پیش از اقدام به تهیه و جمع‌آوری مدارک مورد نیاز ارسال درخواست پذیرش، با اخذ مشاورۀ حرفه‌ای از وکلای حقوقی و متخصصان مهاجرتی، شانس خود را در راستای اخذ ویزای تحصیلی کانادا افزایش داده و اطلاعاتی جامع از به‌روزترین قوانین وضع‌شده نیز کسب کنند.

مؤسسۀ آکادمی اپلای، یکی از برترین مراجع آنلاین آموزش اپلای، اخذ پذیرش از مؤسسات آموزش عالی و ادامۀ تحصیل در دیگر مناطق جهان است. مشاوران و متخصصان ما سعی دارند تا با آماده‌سازی و ارائۀ دوره‌های آموزشی کاربردی و مقرون به صرفۀ خود، اطلاعات جامعی از تمامی جزئیات مرتیط با مهاجرت تحصیلی، به متقاضیان ارائه کنند.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند