Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  دولتی
 • سال تاسیس
  1882
 • رتبه جهانی
  14
 • رتبه کشوری
  10
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  15816 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  13224
 • مهلت ثبت‌نام
  15 می – 1 دسامبر
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه عمومی کالیفرنیا لس آنجلس (University of California, Los Angeles، مخفف: UCLA) یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا و جهان است و در شهر لس آنجلس قرار دارد. این دانشگاه محبوب، هر ساله اساتید و دانشجویان نخبه و برتر را از سراسر جهان جذب می‌کند. این روزها، ایرانیان بسیاری در تلاش هستند تا راهی برای اخذ پذیرش دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس پیدا کنند.

تحصیل در این دانشگاه خوش‌نام، می‌تواند تضمینی بر آینده روشن و کسب اعتبار و شغلی مناسب برای شما باشد. در ادامه این مقاله، با آکادمی اپلای همراه باشید تا با شرایط اپلای دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس آمریکا و سایر اطلاعات ضروری درباره این دانشگاه، آشنا شوید.

تاریخچه

در مارس 1881، به درخواست سناتور ایالتی رجینالدو فرانسیسکو دل واله، قانون‌گذار ایالتی کالیفرنیا، مجوز ایجاد شعبه جنوبی مدرسه عادی ایالتی کالیفرنیا (دانشگاه ایالتی سن خوزه کنونی) در مرکز شهر لس آنجلس صادر شد. هدف از احداث این شعبه، آموزش معلمان بیشتر برای جمعیت روبه‌رشد این ایالت بود. شعبه جنوبی این مدرسه، در 29 آگوست 1882 در مکانی که اکنون محل کتابخانه مرکزی عمومی لس آنجلس است، افتتاح شد.

این مجموعه، شامل یک مدرسه نمایشی بود که در آن، معلمان درحال‌آموزش می‌توانستند تکنیک‌های خود را با کودکان تمرین کنند. این مدرسه ابتدایی، اکنون به مدرسه آزمایشگاهی UCLA تبدیل شده است. در سال 1887، این پردیس به یک شعبه مستقل تبدیل شد و نام خود را به مدرسه عادی ایالتی لس آنجلس تغییر داد. در 23 می 1919، مدرسه عادی لس آنجلس به شعبه جنوبی دانشگاه کالیفرنیا تبدیل شد. در سال 1927، شعبه جنوبی این دانشگاه، به دانشگاه عمومی کالیفرنیا لس آنجلس تغییر نام داد.

در آن زمان، چهار ساختمان اصلی در دانشگاه وجود داشت که عبارت بودند از: کتابخانه کالج (کتابخانه پاول کنونی)، تالار رویس، ساختمان فیزیک-زیست‌شناسی (که به ساختمان علوم انسانی تبدیل شد و اکنون به تالار رنه و دیوید کاپلان تبدیل شده است) و ساختمان شیمی (تالار هاینس کنونی).

موقعیت جغرافیایی

UCLA، در ایالت کالیفرنیا و محله وست‌وود لس آنجلس واقع شده است. ایالت کالیفرنیا نیز در غرب کشور آمریکا قرار دارد و از غرب با اقیانوس آرام هم‌مرز است. مقر اصلی بسیاری از شرکت‌های مدرن از جمله فیسبوک، اپل، گوگل و غیره در این ایالت واقع شده است و بسیاری از دانشجویان، پس از اتمام تحصیلات خود، در این شرکت‌ها مشغول‌به‌کار می‌شوند.

رنکینگ دانشگاه (در آمریکا و در جهان)

موسسات بسیاری وجود دارند که سالانه، بر اساس معیارهای مختلفی، رتبه‌بندی دانشگاه‌ها را انجام می‌دهند. UCLA در تمام رتبه‌بندی‌های ملی و بین‌المللی دانشگاه‌های دولتی و خصوصی، توانسته است رتبه‌های خوبی را کسب کند، بنابراین یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا است. در ادامه، برخی از مهم‌ترین و شناخته‌شده‌ترین رتبه‌بندی‌های ملی و بین‌المللی این دانشگاه را بررسی می‌کنیم.

 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز در سال 2017: رتبه 15 جهانی و رتبه 1 دانشگاه‌های آمریکای شمالی.
 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2017: رتبه 33 جهانی و رتبه 10 دانشگاه‌های آمریکای شمالی.
 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی (CWUR) در سال 2017: رتبه 15 در جهان، بر اساس کیفیت آموزش، اشتغال فارغ‌التحصیلان، کیفیت اعضای هیئت علمی، انتشارات، شهرت، استنادات، تأثیر گسترده و ثبت اختراعات.
 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های CWTS Leiden در سال 2017: رتبه 14 در جهان، بر اساس تاثیر علمی.
 • رتبه‌بندی مؤسسات SCImago در سال 2020: رتبه 16 جهانی.
 • رتبه‌بندی وال استریت ژورنال و آموزش عالی تایمز در سال 2016: رتبه 26 در میان دانشگاه‌های ملی.
 • رتبه‌بندی مرکز اندازه‌گیری عملکرد دانشگاه‌ها در سال 2013: رتبه 11 در میان دانشگاه‌های ملی.

تعداد دانشجویان درحال‌تحصیل در دانشگاه (بین‌المللی و بومی)

در حال حاضر 47,518 دانشجو، در حال تحصیل در این دانشگاه هستند که 5,400 نفر از آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

اعزام دانشجو به آمریکا تخصص ماست، برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

دانشکده‌های دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

 1. دانشکده هنر و معماری
 2. دانشکده The College
 3. دانشکده دندان‌پزشکی
 4. دانشکده آموزش و مطالعات اطلاعات
 5. دانشکده مهندسی و علوم کاربردی
 6. دانشکده حقوق
 7. دانشکده مدیریت
 8. دانشکده پزشکی
 9. دانشکده موسیقی
 10. دانشکده پرستاری
 11. دانشکده سلامت عمومی
 12. دانشکده امور عمومی
 13. دانشکده تئاتر، فیلم و تلویزیون

رشته‌های دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

لیست رشته‌های دانشگاه UCLA در مقاطع کارشناسی (Bachelor)، کارشناسی‌ارشد (Masters) و دکتری (PHD) در زیر آورده شده است. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر به سایت رسمی دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس مراجعه کنید.


نام رشته‌ها

جامعه‌شناسی

مردم‌شناسی

علوم کامپیوتر

زیست‌شناسی/علوم زیستی

علوم سیاسی و حکومت

آمار

مهندسی برق و الکترونیک

روان‌شناسی فیزیولوژیکی/روان‌زیست‌شناسی

روان‌شناسی

مطالعات چندرشته‌ای/بین‌رشته‌ای

مهندسی مکانیک

زیست‌شناسی سلولی/سلولی و مولکولی

اقتصادسنجی و اقتصاد کمی

بیوشیمی

ریاضیات مالی

جغرافیا

زبان و ادبیات انگلیسی

فیزیولوژی

مهندسی عمران

ریاضیات

تاریخ

ریاضیات کاربردی

مهندسی شیمی

علم محیط‌زیست

معماری

علوم شناختی

مهندسی کامپیوتر

پرستاری

ادبیات تطبیقی

علوم اعصاب

مهندسی زیستی و مهندسی زیست‌پزشکی

فیزیک نجومی

هنرهای زیبا و مطالعات هنر

زبان و ادبیات چینی

مهندسی هوافضا

علم مواد

موسیقی

زبان و ادبیات کره‌ای

ژئوفیزیک و زلزله‌شناسی

زبان و ادبیات فرانسه

هنرها و علوم لیبرال

زبان و ادبیات عرب

مهندسی زمین‌شناسی/ژئوفیزیک

موسیقی‌شناسی و اتنوموسیکولوژی

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

 • حداقل معدل 3.4 در مقیاس 4.0 (~89-90%) در کلاس 12. میانگین معدل دانش‌آموزان 3.9 در مقیاس 4.0 (~93-100%) است.
 • ارائه مدرک زبان معتبر.
 • ارائه امتیاز آزمون SAT یا ACT (اختیاری).

توجه: UCLA نمرات SAT یا ACT را برای مقاصد پذیرش یا بورسیه تحصیلی در نظر نمی‌گیرد. اگر این نمرات را به عنوان بخشی از درخواست خود ارسال کنید، ممکن است از آن‌ها برای تعیین صلاحیت شما جهت ضمانت پذیرش در سراسر ایالت کالیفرنیا استفاده شود؛ البته این نمرات، به‌عنوان روشی جایگزین برای برآورده‌کردن حداقل شرایط لازم برای واجدشرایط‌بودن مورداستفاده قرار خواهند گرفت.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

 • ریزنمرات تحصیلی دبیرستان (برای دانشجویان مقطع کارشناسی).
 • ترجمه انگلیسی تمامی ریزنمرات دانشگاهی (برای دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری)
 • نمره آزمون GRE یا آزمون GMAT (برای دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری)
 • پاسخ به سوالات بینش شخصی دانشگاه (در محدوده 350 کلمه).
 • رزومه.
 • انگیزه‌نامه.
 •  2-3 توصیه‌نامه تحصیلی.

نکته: شما می‌توانید پس از اخذ پذیرش از دانشگاه برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا اقدام کنید. متخصصان ما در آکادمی اپلای در تمام مسیر مهاجرت شما از لحظه ارسال درخواست ویزا، بررسی وضعیت پرونده، دریافت ویزا همراه شما خواهند بود.

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

مهارت زبان انگلیسی برای موفقیت شما در UCLA بسیار مهم است. اگر تمام تحصیلات دبیرستان شما به زبان انگلیسی تکمیل شده باشد، شما مهارت دارید و نیازی به برآورده‌کردن این شرط نیست؛ در غیر این صورت باید با یکی از روش‌های زیر، مهارت خود را اثبات کنید:

 • آزمون تافل با نمره حداقل 100 (با نمرات فرعی بالای 22)
 • آزمون آیلتس با نمره حداقل 7
 • آزمون دولینگو با نمره حداقل 120 (فقط تا پاییز 2023)

ددلاین دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

 • مهلت درخواست برای ترم پاییز: 15 می
 • مهلت درخواست برای ترم بهار: 1 دسامبر

هزینه تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

 • شهریه: 13,225 دلار
 • اتاق و غذا: 15,816 دلار
 • کتاب و لوازم‌تحریر: 1509 دلار
 • حمل‌ونقل: 432 دلار
 • هزینه‌های شخصی: 1470 دلار
 • بیمه درمانی: 2225 دلار
 • شهریه تکمیلی مقیمان خارج از کالیفرنیا: 28,992 دلار
 • جمع کل: 63,669 دلار

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

بورسیه‌های دانشگاه UCLA، جوایز پولی مبتنی بر شایستگی و نیاز هستند. بورسیه‌های تحصیلی آمریکا ممکن است بخشی از شهریه شما را تامین کنند یا حتی تمامی هزینه‌های مرتبط با تحصیلات دانشگاهی شما را پوشش دهند. این بورسیه‌ها، بلاعوض هستند و نیاز شما را به کار یا دریافت وام‌های دانشجویی، به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهند. اگر تمایل به دریافت بورسیه دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر این صفحه را مطالعه کنید.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

شما با سکونت در خوابگاه‌های موجود در محوطه دانشگاه می‌توانید از مزایای زندگی در یک محیط علمی لذت ببرید. فاصله این خوابگاه‌ها تا کلاس‌ها، کتابخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی بسیار کوتاه است و با چند دقیقه پیاده‌روی می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید؛ همچنین می‌توانید به‌راحتی با اساتید و سایر دانشجویان نیز در ارتباط باشید.

تمامی خوابگاه‌های دانشگاه مبله هستند و در هر ساختمان، امکانات خشک‌شویی، آزمایشگاه کامپیوتر و کتابخانه وجود دارد؛ شما همچنین می‌توانید به اینترنت پرسرعت نیز دسترسی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خوابگاه‌های دانشجویی اینجا را کلیک کنید.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

دانشجویان، حین تحصیل در UCLA، می‌توانند به‌صورت پاره‌وقت در محوطه دانشگاه یا خارج از آن مشغول‌به‌کار شوند. برنامه Work-Study دانشگاه، حقوق شما را به‌صورت چک پرداخت می‌کند. شما با کار در حین تحصیل، تجربیات عملی خوبی به‌دست می‌آورید و این موضوع، فرآیند استخدام شما را پس از تحصیل آسان‌تر می‌کند. توجه داشته باشید که هرگونه پولی که از انجام برنامه Work-Study به‌دست می‌آورید، در واجدشرایط‌بودن شما برای دریافت بورسیه سال تحصیلی بعدی در نظر گرفته نمی‌شود.

انواع برنامه‌های Work-Study

 1. فدرال: Work-Study فدرال، برنامه اصلی کار در حین تحصیل برای دانشجویان است که در طول سال تحصیلی اعطا می‌شود و مورد استفاده دانشجویان قرار می‌گیرد. این برنامه می‌تواند تقریباً تمام موقعیت‌های دانشگاه را در بر گیرد و جوایز آن از 1000 تا 2000 دلار متغیر است.
 2. دانشگاه: این برنامه، در طول تابستان و سال تحصیلی، به دانشجویان واجدشرایط قانون DREAM Act Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA) ارائه می‌شود و جوایز از 500 تا 5000 دلار متغیر هستند.
 3. JUMPSTART: Jumpstart یک برنامه AmeriCorps است که سوادآموزی را برای پیش‌دبستانی‌های محلی ترویج می‌کند. فارغ التحصیلان UCLA از هر رشته‌ای می‌توانند برای این برنامه یک‌ساله برای کار با بچه‌های محلی درخواست دهند. شرکت در این برنامه، به شما این امکان را می‌دهد که درخواست افزایش حقوق تا 5000 دلار را دهید.
 4. AMERICA READS: UCLA BruinCorps یک برنامه آموزشی خدمات اجتماعی در UCLA Student Affairs است که از دو برنامه تشکیل شده است: تدریس خصوصی و پروژه VISTA. هدف هر یک از این برنامه‌ها، فراهم‌کردن دسترسی برابر به فرصت‌های آموزشی برای آن‌دسته از جوامع شهر لس آنجلس است که منابع کمتری دارند. اعضای BruinCorps متعهد به خدمت به نیازهای جامعه، به‌ویژه جوانان هستند. دانشجویانی که تحت این برنامه استخدام می‌شوند، واجدشرایط درخواست افزایش حقوق تا 5000 دلار هستند.
 5. خدمات اجتماعی: همه موقعیت‌هایی که در محوطه دانشگاه یا مکان‌های تاییدشده خارج از دانشگاه هستند، به‌طور کلی خدمت به جامعه آمریکا محسوب می‌شوند. دانشجویانی که در این موقعیت‌ها استخدام می‌شوند، واجدشرایط درخواست افزایش حقوق تا 5000 دلار هستند.
نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند