Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  خصوصی
 • سال تاسیس
  1701
 • رتبه جهانی
  18
 • رتبه کشوری
  5
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  8494 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  60000
 • مهلت ثبت‌نام
  15 دسامبر
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه ‌‌‌ییل‌ و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه خصوصی ییل (Yale University) یکی از برترین دانشگاه‌‌های آمریکا به‌شمار می‌رود که همواره به رقابت با دانشگاه هاروارد شهرت داشته است. این دانشگاه، به‌دلیل داشتن سطح علمی بسیار بالا و اساتید برجسته، موردتوجه بسیاری از دانشجویان در سطح جهان قرار دارد. دانشگاه مذکور، با داشتن مجموعه بزرگی از دوره‌‌های تحصیلی، بخش‌ها، مدارس، مراکز و سازمان‌‌های وابسته، به یک مرکز تحقیقاتی بسیار بزرگ تبدیل شده است. در این مقاله، شما را با این دانشگاه و شرایط اخذ پذیرش از آن آشنا می‌کنیم.

تاریخچه

ریشه‌ دانشگاه خصوصی ییل، به دهه 1640 باز می‌گردد. در آن زمان، روحانیون تلاش می‌کردند تا یک کالج محلی بر اساس سنت آموزش لیبرال اروپایی تاسیس کنند. در سال 1701، قانون‌گذاران، منشوری را برای ایجاد یک مدرسه دانشگاهی تصویب کردند که این مدرسه، به‌طور رسمی در سال 1718، به کالج ییل تبدیل شد. نام این دانشگاه، به افتخار Welsh merchant Elihu Yale نام‌گذاری شده است.

موقعیت جغرافیایی

دانشگاه خصوصی ییل آمریکا، در شهر New heaven و ایالت کنتیکت واقع شده است. این دانشگاه، گروه‌ها، مدارس و سازمان‌‌های مختلفی را در خود جای می‌دهد. کل فضای این دانشگاه در یک زمین 373 هکتاری قرار گرفته است و پردیس اصلی این دانشگاه 260 هکتار وسعت دارد. ساختمان‌‌های دانشگاه، در اواسط قرن هجدهم ساخته شده‌اند که خود نشان از قدمت این دانشگاه دارد.

رنکینگ دانشگاه (در ‌‌آمریکا و در جهان)

این دانشگاه، یکی از معتبرترین دانشگاه‌‌های آمریکا به شمار می‌رود و همواره در بالاترین سطوح جهانی قرار داشته است که در سال 2022، در رتبه 5 آمریکا و 18 جهان قرار گرفت و همچنین تعدادی از افراد بسیار تاثیرگذار جهان را تربیت کرده است.

اعزام دانشجو به آمریکا تخصص ماست! جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

تعداد دانشجویان درحال‌تحصیل در دانشگاه (بین‌المللی و بومی)

ییل، دانشجویان بسیار زیادی دارد و حدود 2780 نفر از آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند که حدود 22 درصد از کل دانشجویان دانشگاه را تشکیل می‌دهند. دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه، از بیش از 115 کشور جهان، برای تحصیل، به این دانشگاه وارد می‌شوند. دانشگاه خصوصی ییل، دارای 6494 دانشجوی مقطع کارشناسی و 8031 دانشجوی تحصیلات تکمیلی است.

جالب است بدانید که به‌دلیل سطح کیفیت آموزشی بسیار بالا در این دانشگاه، نسبت دانشجو به استاد 6 به 1 است؛ به عبارت بهتر، این دانشگاه، تعداد بسیار زیادی از کلاس‌‌های خود را با ظرفیت کمتر از 20 دانشجو برگزار می‌کند.

دانشکده‌های دانشگاه ‌‌‌ییل‌

ییل، دانشکده‌‌های مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها، رشته‌‌های متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهند. در جدول زیر، نام این دانشکده‌‌ها مشخص شده است:

 1. دانشکده بهداشت عمومی
 2. دانشکده مدیریت
 3. دانشکده مهندسی و علوم کاربردی
 4. دانشکده پزشکی
 5. دانشکده پرستاری
 6. دانشکده الهیات
 7. دانشکده هنر
 8. دانشکده معماری
 9. دانشکده درام
 10. دانشکده حقوق
 11. دانشکده موسیقی
 12. دانشکده محیط‌زیست

دانشکده حقوق، یکی از دانشکده‌‌های پر افتخار این دانشگاه است و همواره در سطح برترین دانشکده‌‌های حقوق در جهان قرار گرفته است.

رشته‌های دانشگاه ‌‌‌ییل‌

هنگامی که قصد تحصیل در دانشگاه خصوصی ییل را داشته باشید، در قدم اول باید رشته مورد نظر خود را در این دانشگاه جستجو کنید. اما بهترین رشته ها برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا کدامند؟ برای کسب اطلاعات بیشتر با همراه باشید.

Yale University، در مقاطع تحصیلی مختلف، رشته‌‌های متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهد؛ برای مثال، رشته‌‌های علوم زیستی، زیست‌پزشکی، تاریخ، ریاضیات و آمار، برخی از پرطرفدارترین رشته‌‌های این دانشگاه به‌شمار می‌روند. در ادامه، به معرفی تعدادی از رشته‌‌های دانشگاه Yale در هر مقطع تحصیلی می‌پردازیم:

کارشناسی(Bachelor)

دانشگاه Yale، بیش از 80 رشته و 2000 دوره مختلف برای دانشجویان مقطع کارشناسی دارد. در جدول زیر، تعدادی از این رشته‌‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

نام رشته

مطالعات آفریقا و آمریکا

ریاضیات کاربردی

مطالعات باستان شناسی

زیست شناسی سلولی ملکولی

مردم‌شناسی

فیزیک کاربردی

معماری

هنر

زیست شناسی

زمین و علوم سیاره

اخلاق، سیاست و اقتصاد

زبان‌شناسی

مهندسی پزشکی

زبان شرق آسیا

قومیت، نژاد و مهاجرت

موسیقی

نجوم

مطالعات آسیای شرقی

مطالعات فیلم و رسانه

مهندسی مکانیک

مهندسی شیمی

اقتصاد

مطالعات آلمان

علوم اعصاب

علوم شناختی

مهندسی برق

تاریخ هنر

فلسفه

ادبیات تطبیقی

مهندسی محیط‌زیست

تاریخ علوم

فیزیک

علوم کامپیوتر

مطالعات محیط‌زیست

علوم انسانی

علوم سیاسی

علوم مذهبی

مطالعات تئاتر و اجرا

مطالعات زنان و جنسیت

روانشناسی

علوم اجتماعی

مطالعات شهری

امور جهانی

آمار و علوم داده

کارشناسی‌ارشد(Masters)

این دانشگاه، به دانشجویانی که قصد ادامه‌تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی را دارند، رشته‌‌های متنوعی ارائه می‌دهد. برخی از این رشته‌‌ها عبارت هستند از:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

نام رشته

مطالعات آفریقا

اپیدمیولوژی بیماری‌‌های مزمن

علوم کامپیوتر

مهندسی و علوم کاربردی

مطالعات آمریکا

امور جهانی

انفورماتیک سلامت

تاریخ

مهندسی مکانیک

فیزیک کاربردی

بهداشت عمومی

روانشناسی

مهندسی محیط‌زیست

اقتصاد بین‌الملل و توسعه

مطالعات قرون وسطی

مطالعات اروپا و روسیه

مهندسی پزشکی

آمار

باستان شناسی

زیست شناسی محاسباتی

مهندسی برق

علوم داده

زبان و ادبیات انگلیسی

مطالعات شرق آسیا

دکتری(PHD)

برای دانشجویان مقطع دکتری نیز رشته‌های متنوعی در این دانشگاه در نظر گرفته شده است. برخی از این رشته‌‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

نام رشته

مهندسی و علوم کاربردی

علوم بهداشت محیط

اکولوژی و زیست شناسی تکاملی

اپیدمیولوژی بیماری‌‌های مزمن

مطالعات آمریکا

ایمونوبیولوژی

فیزیک کاربردی

ادبیات تطبیقی

معماری

مدیریت

زیست شناسی سلولی

زمین و علوم سیاره

نجوم

میکروبیولوژی

شیمی

ریاضیات کاربردی

علوم زیستی

مردم‌شناسی

علوم کامپیوتر

پرستاری

آمار زیستی

موسیقی

اقتصاد

مهندسی برق

فلسفه

بهداشت عمومی

آسیب شناسی تجربی

تاریخ هنر

علوم سیاسی

روانشناسی

ژنتیک

حقوق

علوم اجتماعی

ادبیات انگلیسی

مهندسی مکانیک

-

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه ‌‌‌ییل‌

همان‌طور که پیش‌تر نیز مطرح شد، Yale University یکی از برترین دانشگاه‌‌های کشور آمریکا است و به همین دلیل نیز رقابت بسیار زیادی برای دریافت پذیرش این دانشگاه وجود دارد. مهم‌ترین مواردی که می‌تواند در اخذ پذیرش از این دانشگاه تاثیر زیادی داشته باشد، داشتن سوابق آکادمیک بسیار خوب و مدرک زبان انگلیسی است. دانشجویانی که برای مقطع کارشناسی اقدام می‌کنند، باید در آزمون‌‌ SAT یا ACT شرکت و نمره متوسط به بالا دریافت کنند.

متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری را دارند نیز باید مقالات علمی معتبری ارائه دهند و نمرات بالایی نیز در مقاطع پیشین خود داشته باشند. در نظر داشته باشید که ارائه انگیزه‌نامه قوی و درست برای تمامی مقاطع این دانشگاه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه ‌‌‌ییل‌

یکی از اصلی‌ترین بخش‌‌های اپلای دانشگاه ییل، ارسال مدارک کامل و بی‌نقص برای دانشگاه است؛ بنابراین دانشجویان باید مدارک خود را، که در هر یک از مقاطع تحصیلی نیز متفاوت است، به‌صورت کامل و با ترجمه انگلیسی برای دانشگاه ارسال کنند. در ادامه، مدارک لازم برای هر یک از مقاطع تحصیلی را به‌صورت جداگانه شرح می‌دهیم:

کارشناسی (Bachelor): درصورتی‌که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را داشته باشید، باید مدارک خود را، به‌صورت کامل، برای دانشگاه ارسال کنید. این مدارک عبارت هستند از:

 • انگیزه‌نامه؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • توصیه‌نامه از دو معلم و یک مشاور تحصیلی؛
 • ریزنمرات دوره متوسطه؛
 • نتایج استاندارد آزمون‌‌های ACT یا AST (برای برخی از رشته‌ها)؛

کارشناسی‌ارشد (Masters): این دانشگاه، رشته‌‌های متنوعی را، در مقطع کارشناسی‌ارشد، برای دانشجویان فراهم کرده است. مدارک لازم برای اپلای در برخی از رشته‌‌ها ممکن است متفاوت باشند؛ بنابراین بهتر است جزئیات مدارک مربوط به رشته خود را از طریق سایت رسمی دانشگاه ییل بررسی کنید. مدارک اصلی و مشترک برای همه رشته‌‌ها در مقطع کارشناسی‌ارشد شامل موارد زیر می‌شود:

 • مدرک معتبر کارشناسی؛
 • ارائه لیستی از تمام دانشگاه‌هایی که شخص در آن‌ها تحصیل یا حتی اقدام به پذیرش کرده است؛
 • ریزنمرات دوره کارشناسی؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • ارائه پرتفولیو برای دانشجویان معماری، هنر یا مهندسی؛
 • انگیزه‌نامه؛
 • سه توصیه‌نامه از افرادی با درجه علمی بالا؛

دکتری (PHD): متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری این دانشگاه را دارند، باید در نظر داشته باشند که یکی از مهم‌ترین مدارک در این مقطع، ارائه نامه Supervisor دانشگاه است. دانشجویان باید بتوانند از قبل با سوپروایزر خود مکاتبه و رضایت او را کسب کنند. مدارک دیگری که دانشجویان باید برای دانشگاه ارسال کنند شامل موارد زیر می‌شود:

 • مدرک کارشناسی‌ارشد؛
 • ریزنمرات کارشناسی‌ارشد؛
 • ارائه لیستی از تمام دانشگاه‌هایی که شخص در آن‌ها تحصیل یا حتی اقدام به پذیرش کرده است؛
 • انگیزه‌نامه؛
 • سه توصیه‌نامه از افرادی با درجه علمی بالا؛
 • ارائه مقاله‌‌های تحقیقاتی معتبر؛
 • رزومه؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه ‌‌‌ییل‌

اگر انگلیسی زبان اول شما نیست یا پیش از این، در دانشگاهی که زبان اصلی آن انگلیسی است، تحصیل نکرده‌اید، باید در یک آزمون زبان انگلیسی معتبر شرکت کنید. آزمون مهارت زبان انگلیسی، فقط برای دانشجویان کشورهایی که امکان شرکت در امتحانات SAT یا ACT را ندارند، نیاز است.

Yale University، حداقل نمرات قابل‌قبولی را برای هر یک از آزمون‌‌های معتبر زبان انگلیسی مشخص کرده است و دانشجویان باید بتوانند حداقل نمره موردنیاز این دانشگاه را دریافت کنند. در جدول زیر، تمامی نمرات مشخص‌شده برای آزمون‌‌های مختلف را که در سایت دانشگاه خصوصی ییل اعلام شده‌اند، مشاهده می‌کنید:


نام آزمون

حداقل نمره مورد نیاز

آزمون تافل

تافل iBT: حداقل نمره 100/تاقل PB: 25 در هر یک از سه بخش آزمون

آزمون آیلتس (IELTS)

حداقل نمره 7 یا بالاتر از آن

آزمون PTE

حداقل نمره 70 یا بالاتر

آزمون دولینگو Duolingo English Test (DET)

حداقل نمره 120

ددلاین دانشگاه ‌‌‌ییل

اگر قصد اخذ پذیرش دانشگاه ییل‌ را داشته باشید، یکی از مهم‌ترین تاریخ‌‌هایی که باید آن را بررسی کنید، ددلاین‌‌های ارسال اپلیکیشن است. این دانشگاه، در دو ترم بهار و پاییز، دانشجو می‌پذیرد و تاریخ ددلاین‌‌ها، برای رشته‌‌ها یا مقطع تحصیلی مختلف، با یکدیگر متفاوت است؛ برای مثال، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، تا 15 دسامبر فرصت دارند تا برای ارسال اپلیکیشن‌‌های خود اقدام کنند. آخرین فرصت ثبت‌نام برای ترم پاییز و بهار عبارت هستند از:

 • ترم پاییز: 13 آپریل؛
 • ترم بهار: 22 آگوست؛

بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه، فرایند دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نیز ممکن است چند ماه طول بکشد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر از مشاوره‌ رایگان آکادمی اپلای استفاده کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه ‌‌‌ییل‌ آمریکا

هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی ییل، به رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد؛ اما به‌طور کلی، هزینه تحصیل در دانشگاه‌‌های آمریکا، گران‌تر از بقیه دانشگاه‌‌های جهان است. هزینه شهریه این دانشگاه، به‌صورت سالانه حدود 57700 دلار است؛ بااین‌وجود این هزینه ممکن است برای رشته‌‌های مختلف، کمتر یا بیشتر باشد. علاوه بر شهریه، هزینه‌‌های دیگری مانند هزینه بیمه، فعالیت‌‌های دانشجویی و... نیز وجود دارند که دانشجویان باید مدنظر قرار دهند.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه ‌‌‌ییل‌

بورسیه‌‌های تحصیلی آمریکا برای حمایت از دانشجویانی است که شایستگی کافی دارند، تا این افراد به‌دلیل مشکلات مالی، از ورود به دانشگاه منصرف نشوند. بورسیه‌‌های دانشگاه Yale برای دانشجویان بومی و بین‌المللی فراهم طراحی شده‌اند و تمامی افرادی که شرایط لازم را داشته باشند، می‌توانند بورسیه دانشگاه ییل را دریافت کنند.

بورسیه‌‌های تحصیلی در دانشگاه خصوصی ییل به چند دسته تقسیم می‌شوند؛ برخی از بورسیه‌‌ها، براساس نیاز مالی دانشجو هستند و برخی دیگر، بر اساس پیشرفت تحصیلی یا سطح علمی، به متقاضیان اهدا می‌شوند. این دانشگاه، بورسیه‌‌های فول فاند نیز دارد که می‌توانند تمامی هزینه‌‌های تحصیل در دانشگاه را پوشش دهند. بورسیه‌های فول فاند، به دانشجویان تمامی مقاطع اهدا می‌شوند؛ اما دانشجویان دکتری، شانس بیشتری برای دریافت آن‌ها دارند.

این بورسیه‌ها، علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه‌‌های دیگری مانند بیمه و... را نیز پوشش می‌دهند و ارزش آن‌ها از 100 تا 70000 دلار متغیر است. Yale University بورسیه‌های متنوعی دارد و بیش از 3440 بورسیه مختلف را به دانشجویان خود اهدا می‌کند.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه ‌‌‌ییل‌

این دانشگاه نیز مانند بسیاری از دانشگاه‌‌های دیگر، خوابگاه‌‌های مختلفی را برای رفاه دانشجویان تدارک دیده، است. تقریباً تمام دانشجویان کارشناسی در سال اول تحصیل خود، از خوابگاه‌‌های این دانشگاه استفاده می‌کنند. خوابگاه‌‌ها بسیار متنوع هستند و شامل اتاق‌‌های یک‌نفره، دونفره و سوئیت می‌شوند.

دانشگاه Yale، برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز خوابگاه‌‌های مختلفی را فراهم کرده است. این خوابگاه‌‌ها، تنوع بالا و امکانات مختلفی دارند. در جدول زیر، تعدادی از این خوابگاه‌‌ها و هزینه اجاره آن‌ها را که برای سال 2022 اعلام شده‌اند، مشاهده می‌کنید:


نام خوابگاه

مشخصات اتاق

هزینه یک سال

254 Prospect

اتاق متوسط

7486 دلار

اتاق بزرگ

8284 دلار

272 Elm

سوئیت دوخوابه (بزرگ)

9340 دلار

سوئیت دوخوابه (خیلی بزرگ)

10348 دلار

Harkness Hall

اتاق کوچک

6980 دلار

اتاق متوسط

8432 دلار

اتاق بزرگ

8754 دلار

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه ‌‌‌ییل‌

متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه خصوی ییل را دارند، می‌توانند از شرایط کار حین تحصیل استفاده کنند. دانشجویان در مدت تحصیل خود می‌توانند به‌مدت 20 ساعت در هفته مشغول‌به‌کار شوند؛ البته این محدودیت در زمان تعطیلات دانشگاه برداشته می‌شود و دانشجویان می‌توانند حداکثر تا 40 ساعت در هفته نیز کار کنند.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند