Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  دولتی
 • سال تاسیس
  1864
 • رتبه جهانی
  20
 • رتبه کشوری
  12
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  15000 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  44066
 • مهلت ثبت‌نام
  5 جولای، 28 جولای
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو (University of California, San Francisco)، یک دانشگاه عمومی مطرح، مخصوصاً در رشته‌های علوم زیستی و پزشکی است. این دانشگاه، با داشتن آزمایشگاه‌های مجهز و جذب دانشمندان و متخصصین مجرب از سراسر دنیا، یکی از بهترین مراکز علمی جهان برای تحقیقات پزشکی به‌شمار می‌رود.

تاریخچه

دانشگاه عمومی کالیفرنیا سانفرانسیسکو، در سال 1864 تاسیس شد و پیش از آن، کالج پزشکی تولند (Toland) نام داشت. این کالج، در سال 1873 با دانشگاه کالیفرنیا شریک شد و در سال 1881 مدرسه دندان‌پزشکی خود را توسعه داد.

مدرسه پزشکی دانشگاه کالیفرنیا در پردیس سانفرانسیسکو، قدیمی‌ترین پردیس پزشکی غرب آمریکا به‌شمار می‌رود. کالج داروسازی University of California, San Franciscoدر سال 1872 بازگشایی شد و یکی از کالج‌های شناخته‌شده‌ این دانشگاه لقب گرفت.

کالیفرنیا سانفرانسیسکو، از سال 1970، تصمیم به گسترش هرچه‌بیش‌تر گرفت و تعداد دانشجویان خود را بالا برد. این دانشگاه، از بدو تاسیس تاکنون، فارغ‌التحصیلان بزرگی را به جامعه‌ی علمی جهان معرفی کرده است و اساتید و دانشجویان آن، جوایز متعددی را کسب کرده‌اند.

تاریخچه دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو

موقعیت جغرافیایی

دانشگاه سانفرانسیسکو، در ایالت کالیفرنیای آمریکا قرار دارد و از سه پردیس اصلی با نام‌های پارناسوس (Parnassus)، میسشن بی (Mission Bay) و مونت زایون ( Mount Zion) تشکیل شده است.

 • پردیس پارناسوس، در سال 1898 تاسیس شد و شهرت خود را مدیون دانشکده پزشکی است.
 • پردیس میسشن بی که در 43 جریب زمین و در سال 2003 تاسیس شده است، ساختمان‌های تحقیقاتی متعددی دارد.
 • پردیس مونت زایون در وسترن ادیشن (Western Addition)، در سال 1887 تاسیس شد و مرکز تخصصی پزشکی و جراحی است.

رنکینگ دانشگاه

دانشگاه عمومی کالیفرنیا سانفرانسیسکو، همواره جزو دانشگاه‌های برتر رشته پزشکی آمریکا و جهان بوده است. این دانشگاه، در سال 2021 و در رنکینگ برترین دانشگاه‌های جهان شانگهای (Shanghai Universities Rankings)، رتبه‌ی 20 را به‌خود اختصاص داد.

دانشگاه کالیفرنیا، از سال 2018 تا 2021 در بین 21 دانشگاه برتر جهان در رده‌بندی فوق قرار گرفته است. این دانشگاه، در سال جاری نیز در میان 12 دانشگاه برتر آمریکا قرار داشت. در جدول زیر، رتبه‌ی این دانشگاه را در رده‌بندی‌های مختلف مشاهده می‌کنید:


سال

2021

2022

رنکینگ شانگهای

20

هنوز ارائه نشده است

رنکینگ US News & World Report

15

11

تعداد دانشجویان درحال‌تحصیل در دانشگاه

دانشگاه سانفرانسیسکو، یکی از رقابتی‌ترین دانشگاه‌های پزشکی جهان به‌شمار می‌رود و محل تحصیل حدود 3100 دانشجو است. حدود 55 درصد از دانشجویان ثبت‌نامی این دانشگاه در سال 2021، زن و 45 درصد نیز مرد بوده‌اند. لازم به ذکر است که همه این دانشجویان، در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند. حدود 125 نفر از این دانشجویان نیز دانشجویان بین‌المللی هستند.

دانشکده‌های دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو

دانشگاه سانفرانسیسکو، به لحاظ مساحت، چندان بزرگ نیست و دانشکده‌های زیادی ندارد. این دانشگاه، شامل سه پردیس پارناسوس، میسشن بی و مونت زایون است که چهار دانشکده پرستاری، داروسازی، دندان‌پزشکی و پزشکی را در خود جای داده‌اند.

رشته‌های دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو

کالیفرنیا سانفرانسیسکو، دوره‌های محدودی را در مقاطع لیسانس، فوق‌ لیسانس و دکتری ارائه می‌دهد که بیشتر این دوره‌ها نیز در حوزه علوم زیستی و زیست‌پزشکی هستند. در ادامه، سرفصل‌های مهم این رشته‌ها را معرفی می‌کنیم:

کارشناسی (Bachelor) : دوره‌های پزشکی و علوم بهداشت، تنها دوره‌های دانشگاه سانفرانسیسکو در مقطع کارشناسی هستند.

کارشناسی ‌ارشد (Masters) : در دوره کارشناسی ‌ارشد دانشگاه سانفرانسیسکو، امکان تحصیل در دوره‌های مختلف برای متقاضیان فراهم شده است. سرفصل‌های کلی رشته‌های دوره‌ کارشناسی‌ ارشد این دانشگاه به‌شرح زیر هستند:


ردیف

سرفصل‌های کلی رشته‌های دوره کارشناسی ‌ارشد

1

علوم اجتماعی و تجارت

2

پزشکی و علوم بهداشت

3

علوم و فناوری

دکتری (PHD) : دانشگاه عمومی کالیفرنیا سانفرانسیسکو، دوره‌های تحصیلی مختلفی را نیز در مقطع دکتری به دانشجویان پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاع دقیق از این رشته‌ها، به آدرس وب‌سایت https://www.ucsf.edu/ مراجعه فرمایید.

سرفصل‌های کلی رشته‌های دکتری دانشگاه سانفرانسیسکو به‌شرح زیر هستند:


ردیف

سرفصل‌های کلی رشته‌های دوره دکتری

1

علوم اجتماعی و تجارت

2

پزشکی و علوم بهداشت

3

علوم و فناوری

4

مهندسی

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو

دانشگاه عمومی کالیفرنیا سانفرانسیسکو، در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ‌ارشد و دکترا، دانشجوی خارجی جذب می‌کند. شرایط لازم برای هر رشته و مقطع، ممکن است با دوره‌‌ها و مقاطع دیگر متفاوت باشد؛ بنابراین اگر قصد اپلای دانشگاه سانفرانسیسکو را دارید، پس از انتخاب رشته موردنظر خود، مدارک لازم را تهیه کنید. شرایط اخذ پذیرش دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو برای مقاطع مختلف به‌‌شرح زیر است:

 • شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی
  برای پذیرش در مقطع کارشناسی، باید معدل دوره دبیرستان شما بالاتر از 18 باشد؛ البته اکثر افرادی که در مقطع لیسانس این دانشگاه پذیرش گرفته‌اند، معدل بالای 19.25 داشته‌اند.
 • شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ‌ارشد
  برای اپلای دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو، لازم است که حداقل یک سال در علوم پایه مربوط به زیست‌شناسی تحصیل کرده باشید. دانشجویان خارجی، باید مدارک زبان موردقبول دانشگاه را ارائه کنند و در آزمون‌های SAT، ACT و MACT هم شرکت کرده باشند.
 • شرایط پذیرش در مقطع دکتری
  پذیرش در دوره‌ی دکترا دانشگاه سانفرانسیسکو، علاوه بر شرایط لازم برای کارشناسی‌ ارشد، شرایط اختصاصی زیر را نیز لازم دارد:
 1.  ارائه مدرک لیسانس، فوق ‌لیسانس یا پزشکی عمومی به‌همراه ریزنمرات
 2. داشتن رزومه تحقیقاتی قوی
 3. داشتن انگیزه‌نامه

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو

در ادامه، فهرستی از مدارک لازم را برای تحصیل در دانشگاه سانفرانسیسکو ارائه خواهیم کرد. توجه داشته باشید که دانشجویان روزانه دانشگاه‌های دولتی، باید مدرک تحصیلی خود را نیز آزاد کرده باشند.

کارشناسی (Bachelor) :

 1. اصل و ترجمه رسمی مدرک تحصیلی دیپلم و قبل از آن
 2. مدارک مربوط به گذراندن دوره کالج، دوره‌های آنلاین و...
 3. توصیه‌نامه
 4.  نمونه نوشتار (Essay)
 5. اثبات مهارت در زبان انگلیسی
 6. مدارک تمکن مالی
 7. گذرنامه

کارشناسی‌ ارشد (Masters) :

 1. ارائه اصل و ترجمه رسمی مدرک لیسانس و ریزنمرات
 2. ارائه مدرک تافل یا آیلتس
 3. معدل بالای 15
 4. توصیه‌نامه
 5. ارائه رزومه
 6. انگیزه‌نامه
 7. اطلاعات تکمیلی با توجه به گرایش مدنظر
 8. مدارک تمکن مالی
 9. گذرنامه
 10. آزمون‌های ACT و SAT
 11. آزمون MACT

دکتری (PHD):

 1. ارائه اصل و ترجمه رسمی مدرک لیسانس و فوق ‌لیسانس یا پزشکی عمومی، به‌همراه ریزنمرات و معدل بالای 15
 2. توصیه‌نامه
 3. انگیزه‌نامه
 4. رزومه تحقیقاتی
 5. پروپوزال
 6. مدارک تمکن مالی
 7. گذرنامه
 8. پرکردن فرم اپلای و پرداخت هزینه 140 دلاری برای دانشجویان بین‌المللی
 9. مدارک فعالیت‌ها دوره‌ها و جوایز علمی کسب‌شده
 • نکته: برای پذیرش در این دانشگاه، معمولا نیازی به ارائه نمرات GMAT و GRE نیست.

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو

متقاضیان ورود به دانشگاه سانفرانسیسکو، باید مهارت‌های لازم را در زبان انگلیسی داشته باشند تا بتوانند به این زبان آموزش ببینند؛ تافل و آیلتس، آزمون‌های موردقبول این دانشگاه برای اثبات مهارت زبان انگلیسی هستند که معمولا آیلتس 7 و تافل 80 برای اپلای شما کفایت می‌کند.

ددلاین دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو

ددلاین دانشگاه سانفرانسیسکو برای ترم 1 تابستان، تا 5 جولای 2022 و برای ترم 2 تابستان، تا 28 جولای 2022 اعلام شده است.
به‌خاطر داشته باشید که امکان دارد این تاریخ‌ها، هر سال، چند روز جابه‌جا شوند یا دانشکده‌های مختلف، ددلاین‌های متفاوتی برای خود داشته باشند. بهترین راه برای اطلاع از ددلاین‌ها، مراجعه به سایت رسمی دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو به آدرس « http://www.ucsf.edu/ » است.

هزینه تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو آمریکا

دانشجویان دانشگاه سانفرانسیسکو، به‌‌غیر از هزینه خوابگاه یا اسکان و دیگر هزینه‌های زندگی، شهریه نیز پرداخت می‌کنند. شهریه سالانه ‌این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی، حدود 44066 دلار است. این مبلغ برای دانشجویان مقیم ایالت سانفرانسیسکو، بسیار کم‌تر خواهد بود.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو

این دانشگاه، بر اساس استعداد، برتری تحصیلی و موفقیت‌های علمی، بورسیه‌های متعددی را به دانشجویان خود ارائه می‌کند. چند بورسیه‌ دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو عبارت‌ هستند:

 1. برنامه بورسیه تحصیلی متخصصان سلامت بخش امور کهنه‌سربازان (VA) (HPSP)
 2. برنامه بورسیه خدمات بهداشتی بومیان
 3. برنامه بورسیه تحصیلی خدمات سلامت ملی
 4. برنامه بورسیه تحصیلی پرستاران
 5. برنامه‌های بورسیه مشاغل بهداشتی مرتبط با نیروهای مسلح
 6. جایزه آموزشی سگال (Segal) آمریکا
 7. بورسیه 2500 تا 5000 دلاری انجمن کالج های پرستاری آمریکا
 8. جایزه دندان‌پزشکی دلتا، 10000 دلار
 9. بورسیه تحصیلی Kaiser Permanente

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو

دانشجویان دانشگاه سانفرانسیسکو می‌توانند در داخل خوابگاه‌های دانشگاه یا بیرون از آن زندگی کنند. خوابگاه‌های داخل دانشگاه که از قیمت‌های بسیار مناسبی هم برخوردار هستند، هزینه‌ نظافت، حمل‌ونقل، اینترنت و... ندارند و به اکثر دانشجویان نیز تعلق می‌گیرند.
هزینه خوابگاه‌ها، از 625 دلار برای اتاق‌های مشترک تا 5225 دلار برای یک آپارتمان 4 خوابه، متغیر خواهد بود.
آن‌دسته از دانشجویانی که تمایل دارند بیرون از خوابگاه‌های دانشگاه زندگی کنند، باید هزینه‌ای بین 1000 تا 1500دلار در ماه بپردازند. این هزینه، به اتاق و ساختمان محل زندگی آن‌ها بستگی دارد.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو

دانشجویان خارجی دانشگاه سانفرانسیسکو، با توجه به محدودیت‌های ویزای خود، اجازه کار در داخل دانشگاه را خواهند داشت. دانشجویان مجاز می‌توانند در طول ترم‌، 20 ساعت در هفته و در ایام تعطیل نیز به‌صورت تمام‌وقت و 40 ساعت در هفته کار کنند.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند