Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  دولتی
 • سال تاسیس
  1964
 • رتبه جهانی
  1259
 • رتبه کشوری
  31
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  14000 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  30000
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
دانشکده‌ها
آدرس دانشگاه
درباره دانشگاه

دانشگاه دولتی براک (Brock University)، دومین دانشگاه ایالت انتاریو کانادا و یکی از 5 دانشگاه برتر بازرگانی موردتایید AACSB (شبکه جهانی تحصیلات مدیریت و کسب‌وکار) است. این دانشگاه، 7 دانشکده مختلف و 594 نفر عضو هیئت علمی دارد. دانشگاه Brock، در بین دانشگاه‌های کانادا، رتبه سوم بیشترین میزان تحقیقات را دارد و در این زمینه، یکی از فعال ترین موسسات این کشور است.

تاریخچه

دانشگاه Brock، در سال 1964 در ایالت انتاریو کشور کانادا تاسیس شد. در همان سال، اولین گروه دانشجویان در این دانشگاه ثبت‌نام کردند و فعالیت این موسسه به‌صورت رسمی آغاز شد. تا سال 2000، این دانشگاه فقط دارای یک پردیس بود؛ اما در این سال، پردیس همیلتون نیز به آن اضافه شد. هدف از تاسیس این پردیس، استفاده از آن به‌عنوان دانشکده آموزش بود و امکانات متنوعی مانند سالن ورزشی، آزمایشگاه رایانه، اتاق کنفرانس، کتابخانه و... نیز برای استفاده دانشجویان در این پردیس ایجاد شدند.

موقعیت جغرافیایی

دانشگاه دولتی براک، در شهر سنت کاترینز در منطقه نیاگارا و ایالت انتاریو قرار دارد و از لحاظ فاصله مکانی با کشور آمریکا، بسیار نزدیک است. این دانشگاه، دو پردیس مختلف دارد: پردیس اول یا ساختمان اصلی دانشگاه، در شهر سنت کاترینز و ساختمان دوم یا پردیس همیلتون، در شهر همیلتون که یکی دیگر از شهرهای ایالت انتاریو است.

رنکینگ دانشگاه

براساس رتبه‌بندی‌های بهترین دانشگاه‌های جهان، رتبه دانشگاه Brock در سطح جهان 1259 و در کانادا 31 است.

تعداد دانشجویان درحال‌تحصیل در دانشگاه

دانشگاه Brock، یکی از موسسات آموزشی پرمخاطب در بین دانشگاه‌های کانادا و سایر موسسات آموزشی در جهان است. بر اساس آمار اعلام‌شده از سوی این دانشگاه، تعداد دانشجویان مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی بومی و بین‌الملل در این موسسه، تا پایان ترم پاییز سال 2019، به شرح زیر بوده است:

 • دانشجویان بومی: 11 هزار و 410 نفر
 • دانشجویان بین‌الملل: 7 هزار و 702 نفر

دانشکده‌های دانشگاه براک

 • دانشکده تجارت
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده ریاضیات و علوم
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده علوم بهداشت و سلامت کاربردی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده علوم اجتماعی

رشته‌های دانشگاه براک

هفت دانشکده مختلف دانشگاه Brock، ارائه‌دهنده بیش از 200 رشته مختلف در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری هستند. در جدول‌های زیر، تمامی رشته‌های دانشگاه دولتی براک، به تفکیک هر مقطع تحصیلی، ذکر شده‌اند:

کارشناسی (Bachelor)


کارشناسی

بهداشت کودک، بهداشت جامعه، بهداشت عمومی، لیسانس علوم پزشکی، لیسانس علوم بیوپزشکی، بهداشت دندان، تکنسین داروخانه، ماساژدرمانی، حرکت‌شناسی، علوم حرکت‌شناسی، تربیت بدنی، تربیت معلم، علوم پرستاری، مطالعات اوقات فراغت و تفریح، مدیریت ورزش، تربیت معلم ابتدایی، آموزش بزرگسالان، مطالعات کانادا، هنر و باستان‌شناسی، زبان‌های کلاسیک، مطالعات کلاسیک، علوم و هنر متقابل، توسعه بازی‌های کامپیوتری، رسانه دیجیتال، هنرهای نمایشی، نمایش در آموزش، نمایش در جامعه، تئاتر، ادبیات انگلیسی، زبان انگلیسی و فرهنگ معاصر، زبان‌شناسی کاربردی و زبان و ادبیات انگلیسی، تاریخ و مطالعات کار، علوم انسانی، علوم انسانی و فیزیک، علوم انسانی و کسب‌وکار، مطالعات رنسانس و قرون‌وسطی، ادبیات و فرهنگ تطبیقی، مطالعات فرانسه، مطالعات ایتالیایی، مطالعات آمریکای لاتین (اسپانیایی و پرتغالی)، موسیقی، فلسفه، مطالعات فرهنگ و هنر، هنرهای بصری، تاریخ هنر، مطالعات موزه، هنرهای بصری و علوم کامپیوتر، بیوشیمی، علوم زیستی، علوم پزشکی، بیوفیزیک، بیوتکنولوژی، شیمی، شیمی محیط‌زیست، کامپیوتر، کامپیوتر و کسب‌وکار، کامپیوتر و ارتباطات شبکه‌ای، کامپیوتر و تکنولوژی دستگاه حالت جامد، علوم زمین و محیط‌زیست، مطالعات عمومی ریاضیات، ریاضی و علوم کامپیوتر، ریاضی تلفیقی با کامپیوتر و برنامه‌های کاربردی، علوم اعصاب، فیزیک، زبان‌شناسی کاربردی، تحلیل اقتصاد کاربردی و اقتصاد کسب‌وکار، علوم اجتماعی، ارتباطات تجاری، مطالعات کودک و نوجوان، مطالعات فیلم، جغرافیا، مطالعات کار، مطالعات ارتباطات و رسانه، علوم سیاسی، فرهنگ عامه، روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، توریسم و محیط‌زیست، مطالعات جنسیت و زنان، حسابداری، مدیریت بازرگانی

کارشناسی‌ارشد (Masters)


کارشناسی‌ارشد

حرکت‌شناسی حرفه‌ای، پرستاری، بهداشت جامعه، فوق‌لیسانس علوم بهداشت، بهداشت و تربیت‌بدنی، علوم حرکت‌شناسی، مدیریت ورزش، مطالعات اوقات فراغت، آموزش‌وپرورش، مطالعات آمریکا و کانادا، زبان انگلیسی، تاریخ، فلسفه، مطالعات هنر و ادبیات تطبیقی، علوم بیولوژیک، بیوتکنولوژی، شیمی، کامپیوتر، علوم زمین، ریاضیات، فیزیک، مطالعات کاربردی معلولیت، اقتصاد کسب‌وکار، زبان‌شناسی کاربردی، مطالعات کودک و نوجوان، جامعه‌شناسی انتقادی، جغرافیا، علوم سیاسی، فرهنگ عامه، روان‌شناسی، مطالعات عدالت اجتماعی و تساوی حقوق، حسابداری، حسابداری بین‌المللی، مدیریت بازرگانی، مدیریت

دکتری(PHD)


دکتری

علوم زیستی بهداشت، بهداشت جمعیت و رفتار، بهداشت فرهنگی و اجتماعی، مطالعات آموزشی، علوم انسانی بین‌رشته‌ای، علوم بیولوژیک، بیوتکنولوژی، شیمی، فیزیک، روان‌شناسی

شرایط و مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه براک

براساس اطلاعات اعلام‌شده از سوی دانشگاه Brock، مدارک موردنیاز برای هر یک از متقاضیان تحصیل در این دانشگاه، به تفکیک هر مقطع، عبارت هستند از:

کارشناسی (Bachelor)

 • مدرک 12 ساله دبیرستان
 • ریزنمرات دبیرستان و پیش‌دانشگاهی
 • پرداخت هزینه اپلیکیشن فی
 • ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی
 • دارابودن مدرک زبان در یکی از آزمون‌های موردتایید دانشگاه
 • انگیزه‌نامه تحصیلی

نکته: تمامی مدارک تحصیلی باید در دارالترجمه رسمی، به زبان انگلیسی ترجمه و توسط دادگستری و وزارت امور خارجه تایید شوند.

کارشناسی‌ارشد (Masters)

 • ارائه مدرک کارشناسی به‌همراه ریزنمرات
 • دارابودن مدرک زبان در یکی از آزمون‌های موردتایید دانشگاه
 • ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی
 • ارائه انگیزه‌نامه و 2 توصیه‌نامه
 • داشتن رزومه علمی قوی

نکته: تمامی مدارک تحصیلی باید در دارالترجمه رسمی، به زبان انگلیسی ترجمه و توسط دادگستری و وزارت امور خارجه تایید شوند.

دکتری (PHD)
• ارائه مدرک کارشناسی و کارشناسی‌ارشد، به‌همراه ریز‌نمرات کامل
• دارابودن مدرک زبان در یکی از آزمون‌های موردتایید دانشگاه
• ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی
• ارائه انگیزه‌نامه قوی، به‌همراه 3 توصیه‌نامه
• داشتن رزومه علمی قوی
نکته: تمامی مدارک تحصیلی باید در دارالترجمه رسمی، به زبان انگلیسی ترجمه و توسط دادگستری و وزارت امور خارجه تایید شوند.

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه براک

در دانشگاه دولتی براک، امکان تحصیل دانشجویان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری، به زبان انگلیسی فراهم شده است و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه، در صورت داشتن یکی از مدارک زبان بیان‌شده در سایت رسمی دانشگاه براک، به آدرس www.brocku.ca، می‌توانند برای اپلای در این دانشگاه اقدام نمایند.

شایان ذکر است که بر اساس اعلام این دانشگاه، حد نصاب نمره کسب‌شده در هر یک از مدارک زبان انگلیسی، برای دو مقطع تحصیلی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی (کارشناسی‌ارشد و دکتری) متفاوت خواهد بود. در جدول زیر، هر یک از این نمرات، به تفکیک آزمون و مقطع تحصیلی، ذکر شده‌اند:


نام آزمون

حداقل نمره مورد
نیاز

آیلتس آکادمیک

مقطع کارشناسی: حداقل نمره 6.5
مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری: حداقل
نمره 6.5

تافل-IBT

مقطع
کارشناسی: حداقل نمره 88
مقطع
کارشناسی‌ارشد و دکتری: حداقل نمره 80

ITELP

مقطع کارشناسی: اتمام سطح 5

CAEL

مقطع
کارشناسی: حداقل نمره 70
مقطع
کارشناسی‌ارشد و دکتری: حداقل نمره 60

PTE

مقطع کارشناسی: حداقل نمره 58
مقطع کارشناسی‌‌ارشد و دکتری: حداقل
نمره 60

ددلاین دانشگاه براک

پذیرش دانشجویان در دانشگاه Brock، در سه دسته‌بندی متفاوت و به شرح زیر انجام می‌شود:

 • برای دانشجویان بین‌الملل ساکن کانادا: 13 ژانویه
 • برای دانشجویان بین‌الملل غیرساکن کانادا: 1 ژوئن
 • برای متقاضیان رشته پرستاری: 13 ژانویه

هزینه تحصیل در دانشگاه براک

در مقطع کارشناسی Brock University، شهریه سالانه دانشجویان به‌صورت تقریبی، بین 27 تا 33 هزار دلار کانادا خواهد بود که این میزان، در رشته‌هایی مانند علوم انسانی و هنر، کمتر از رشته‌های مدیریت یا ریاضی است. این شهریه در مقطع کارشناسی‌ارشد، برابر 15 تا 17 هزار دلار کانادا در سال است که با درنظرگرفتن هزینه‌های اضافی، تا 19 هزار دلار نیز متغیر خواهد بود. در مقطع دکتری نیز، شهریه دانشجویان به‌طور میانگین، حدود 15 هزار دلار در سال است.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه براک

یکی از ملاک‌های اصلی برای اهدای بورسیه دانشگاه براک به دانشجویان، دارابودن معدل بالا است. بر این اساس، به هر یک از دانشجویان، با توجه به میزان معدل (از 80 به بالا)، بین 1000 تا 4000 دلار در سال پرداخت خواهد شد. علاوه بر این کمک‌هزینه، بورسیه‌های دیگری نیز به دانشجویان مستعد و بر اساس معیارهای مختلف داده می‌شود. انواع بورسیه دانشگاه Brock، بر اساس شرایط و مبلغ کمک‌هزینه، عبارت هستند از:


نام بورسیه

مبلغ

مقطع تحصیلی

International Education Fund

متغیر

دانشجویان کارشناسی

Abel and Muriel Nightingale Graduate Teacher Education Scholarship

1000 دلار کانادا

دانشجویان کارشناسی‌ارشد (بر اساس معدل)

Anita Robertson Graduate Bursary in Nursing

5412 دلار کانادا

دانشجویان رشته پرستاری

Annual Fund Graduate Award

11000 دلار کانادا

دانشجویان کارشناسی‌ارشد و دکتری

Art Bicknell Graduate Scholarship In Mathematics

3885 دلار کانادا

دانشجویان کارشناسی‌ارشد و دکتری رشته ریاضیات و آمار (بر اساس رزومه قوی)

Bluma Appel Graduate Entrance Scholarship for Excellence in Business

9163 دلار کانادا

دانشجویان کارشناسی‌ارشد و دکتری رشته مدیریت (بر اساس رزومه قوی)

Bold New Brock Graduate Student OTSS Award

5665 دلار کانادا

دانشجویان کارشناسی‌ارشد و دکتری (بر اساس رزومه قوی)

David C. Murray Scholarship In Political Science

3840 دلار کانادا

دانشجویان کارشناسی‌ارشد و دکتری رشته علوم سیاسی (بر اساس رزومه قوی)

Dr. Jack Lightstone and Dr. Dorothy Markiewicz Entrance Scholarship

10300 دلار کانادا

دانشجویان کارشناسی‌ارشد و دکتری (بر اساس رزومه قوی)

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه براک

پس از اخذ پذیرش دانشگاه براک، یکی از دغدغه‌های دانشجویان، اسکان در خوابگاه‌های این دانشگاه است. در دانشگاه Brock، چندین انتخاب متفاوت برای اقامت دانشجویان بومی و بین‌الملل وجود دارد. هر یک از دانشجویان، می‌توانند در یکی از 8 خوابگاه مختلف این دانشگاه که هر یک از آنها، امکانات ویژه‌ای را به دانشجویان ارائه می‌دهند، ساکن شوند. در ادامه، چند مورد از معروف ترین خوابگاه‌های این دانشگاه، به همراه هزینه اسکان و امکانات آن‌ها، معرفی شده‌اند:

خوابگاه DeCew

این خوابگاه، یکی از اقامتگاه‌های سنتی و بزرگ در این دانشگاه است که شامل 10 ساختمان مختلف و متصل‌به‌هم می‌شوند. اتاق‌های این خوابگاه، به‌صورت یک و دو نفره هستند. سرویس بهداشتی و حمام نیز در این خوابگاه مشترک است. هزینه سالانه اقامت در خوابگاه DeCew، به‌همراه سه وعده غذایی، بین 14300 دلار کانادا (برای اتاق‌های یک‌نفره) تا 13500 دلار کانادا (برای اتاق‌های دونفره) است.

خوابگاه Vallee

این خوابگاه، نوعی اقامتگاه نیمه‌سوئیت است. تمامی اتاق‌ها در خوابگاه Vallee ، به‌صورت تک‌نفره هستند که برای هر دو اتاق، یک سرویس بهداشتی مشترک نیز در نظر گرفته شده است. حمام مشترک، سالن مبله، فضای استراحت مشترک، سالن مطالعه و اتاق خشکشویی، از جمله امکانات این خوابگاه هستند. هزینه اقامت سالانه در خوابگاه Vallee، برابر 9400 دلار کانادا (بدون هزینه غذا) است.

خوابگاه Village

سبک این خوابگاه، شهری است و تعداد قابل‌توجهی از دانشجویان این دانشگاه را نیز میزبانی می‌کند. اتاق‌های این خوابگاه، به‌صورت یک و دو‌نفره هستند و امکانات آن نیز شامل سرویس بهداشتی و حمام مشترک، آشپزخانه، سالن غذاخوری، اتاق استراحت، یخچال، گاز، مایکروویو، میز و صندلی و سرویس خواب می‌شود. هزینه اقامت سالانه در خوابگاه Village، بین 8200 تا 9400 دلار کانادا (بدون هزینه غذا) است.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه براک

در کشور کانادا، تمامی دانشجویان دارای ویزای معتبر تحصیلی، می‌توانند در صورت تمایل، تا 20 ساعت در هفته را به کار پاره‌وقت دانشجویی در محیط دانشگاه یا بیرون از آن، مشغول باشند. محدودیتی در نوع کار انتخابی برای دانشجویان وجود ندارد، اما زمان کار هفتگی، باید رعایت شود. در تعطیلات زمستانی و همچنین فواصل بین دو ترم، این بازه زمانی تا 40 ساعت در هفته نیز قابل‌افزایش خواهد بود.

در صورت تاهل دانشجو، همسر یا فرزندان وی می‌توانند بدون درنظرگرفتن این قانون، به‌صورت تمام‌وقت و مطابق با ساعات کاری شهروندان کانادا، در این کشور مشغول‌به‌کار شوند.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند