Search
Close this search box.

شرایط بورسیه تحصیلی زیر 18 سال انگلستان چگونه است؟

تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در مهاجرت تحصیلی برای بیشتر متقاضیان مهاجرت وجود دارد. شهریه دانشگاه، اجاره خوابگاه یا خانه، خرید وسایل ضروری زندگی، خرید مواد غذایی، پوشاک، تامین هزینه حمل‌ونقل و اینترنت از مخارج ضروری در دوران دانشجویی به شمار می‌روند. ازاین‌رو بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی خواستار دریافت بورسیه کامل یا کمک‌هزینه برای تامین هزینه‌های زندگی دانشجویی هستند. یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت انگلستان است؛ در این مقاله به بررسی شرایط دریافت بورسیه تحصیلی زیر 18 سال انگلستان می‌پردازیم. بعد از مطالعه این مطلب اطلاعات جامعی از شرایط دریافت بورسیه و انواع کمک‌هزینه تحصیلی در انگلستان به دست می‌آورید.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان چیست؟

برای دریافت بورسیه تحصیلی زیر 18 سال در انگلستان باید ثابت کنید که نسبت به سایر دانشجویان بین‌المللی ویژگی‌های بهتری دارید. نمره زبان بالاتر از استاندارد دانشگاه، داشتن معدل بالا در مقطع تحصیلی قبلی، ریزنمرات خوب، سابقه شرکت در المپیاد و کسب رتبه برتر، انجام پژوهش‌های مرتبط با رشته و نگارش انگیزه‌نامه قوی برای افزایش شانس دریافت بورسیه موثر خواهند بود.

در هنگام ثبت درخواست بورسیه حتما به تکمیل بودن پرونده خود توجه داشته باشید تا احتمال ریجکتی کاهش یابد. به‌طورکلی نقص در پرونده نه‌تنها باعث رد شدن درخواست بورسیه خواهد شد، بلکه شانس متقاضی را نیز برای دریافت ویزای تحصیلی کاهش می‌دهد. ازاین‌رو اولین و مهم‌ترین نکته در فرایند مهاجرت تحصیلی به اروپا، مهاجرت به کانادا تحصیلی، مهاجرت تحصیلی به آمریکا و دریافت بورسیه، ارائه پرونده‌ای کامل است.

داشتن معدل بالا در مقطع قبلی؛ یکی از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس

بررسی شرایط متقاضی؛ نکته‌ای مهم برای اخذ بورسیه زیر 18 سال در انگلستان

بورسیه‌های مختلف در انگلستان را بررسی کنید تا بهترین بورسیه‌ای که مطابق با شرایط شما است را پیدا کنید. برای دریافت بورسیه در زمان مناسبی اقدام کنید و به هفته‌های پایانی حضور در کشور مبدا موکول نکنید؛ رسیدگی به برخی از درخواست‌های فول فاند در انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی و بورسیه‌های مربوط به تحصیل در انگلستان کارشناسی ارشد ممکن است چندین ماه طول بکشد. اطلاعات مربوط به فرصت‌های بورسیه تحصیلی در انگلستان در سایت‌های بورسیه دانشگاه‌های انگلستان، پورتال‌های بورسیه دولتی و پایگاه‌های اطلاعات بورس تحصیلی موجود است.

پس از ارسال درخواست برای دریافت بورسیه حتما پیگیری‌های لازم را انجام دهید. حتما با سازمان موردنظر تماس بگیرید تا مطمئن شوید که درخواست شما را دریافت کرده‌اند یا خیر؛ این تماس، شما را در جریان اطلاعات بعدی که نیاز است نیز قرار خواهد داد.

مراکز آموزشی و دولت انگلیس برای دریافت بورسیه تحصیلی

مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی زیر 18 سال انگلستان

برای دریافت بورسیه تحصیلی زیر 18 سال انگلستان باید مدارکی را برای مرجع مورد‌نظر ارسال کنید. برای این مرحله از ثبت درخواست بورسیه حتما پرونده کامل و بدون نقصی بفرستید تا مشکلی در فرایند دریافت بورسیه نداشته باشید. در ادامه مدارک مورد‌نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی را بررسی می‌کنیم.

 • پاسپورت
 • مدرک مقطع قبلی به همراه ریز نمرات
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه

ارائه مدارکی که نام بردیم برای دریافت ویزای تحصیل و پذیرش از دانشگاه‌های کشورهای خارجی نیاز است. تفاوتی ندارد که قصد تحصیل در ترکیه، کشورهای اروپایی یا آمریکایی را داشته باشید، باید مدارک و حداقل استانداردهای اخذ پذیرش را برای دانشگاه ارسال کنید.

مراجعه به سایت‌های مرجع و سایت دانشگاه؛ دو منبع برای اطلاع از بورسیه‌ها

بورسیه‌ها توسط مراکز آموزشی و دولت انگلیس برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته شده‌اند. بهترین منابع برای آشنایی با بورسیه‌ها و شرایط دریافت کمک‌هزینه تحصیلی مراجعه به وبسایت هر مرکز است. در سایت دانشگاه، معیارهای واجد شرایط بودن دریافت بورسیه، نحوه درخواست و زمان اطلاع‌رسانی نتیجه درج شده است.

علاوه‌بر سایت‌های دانشگاهی، سایت‌هایی نیز اطلاعات مربوط به تحصیل در انگلستان مثل شرایط، مدارک مورد‌نیاز، شهریه و نحوه اپلای کردن درج می‌شود. مرکز بورسیه یک پایگاه داده آنلاین رایگان از بورسیه‌های تحصیلی و کمک هزینه‌های انگلیس برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را گردآوری کرده است.

بهترین بورسیه‌های تحصیل زیر 18 سال در انگلیس

تامین مخارج زندگی دانشجویی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های متقاضیان مهاجرت به شمار می‌رود. تامین هزینه اجاره مسکن و خوابگاه، هزینه حمل‌ونقل، خرید مواد غذایی و پوشاک در کنار هزینه تحصیل در انگلیس برای برخی از مهاجران چالش‌برانگیز است. ازاین‌رو دولت انگلیس و برخی از موسسه‌های آموزشی این کشور، برنامه‌های مختلفی را برای حمایت از دانشجویان ممتاز بین‌المللی در نظر گرفته‌اند. در ادامه به بررسی چند بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی می‌پردازیم.

 • بورسیه تحصیلی Chevening: این بورسیه تحصیلی توسط دولت انگلستان به دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود.
 • بورسیه تحصیلی The Sutton Trust: این بورسیه تحصیلی توسط بنیاد Sutton Trust به دانشجویان ممتازی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان را دارد، داده می‌شود.
 • بورسیه تحصیلی Cambridge Trust: این بورسیه تحصیلی توسط دانشگاه کمبریج به دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه کمبریج، ارائه می‌شود.

تعداد بیشتری از برنامه‌های کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان و دانش‌آموزان در انگلستان در نظر گرفته شده است. البته تعداد این بورسیه‌ها در مقاطع پایین‌تر کاهش می‌یابد؛ بااین‌حال همچنان فرصت‌هایی برای دانش‌آموزان زیر ۱۸ به منظور دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان وجود دارد. برای مشاهده لیست کاملی از بورسیه‌های ارائه شده در این کشور اروپایی و انگلیسی‌زبان، به سایت UKCISA مراجعه کنید.

تعدد برنامه‌های بورسیه؛ یکی از مزیت‌های تحصیل در انگلیس

نکات مهم برای دریافت بورسیه تحصیلی زیر 18 سال

امکان دریافت بورسیه تحصیلی زیر 18 سال انگلستان، قبل و بعد از ورود به کشور مقصد وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم برای مدیریت بهتر مخارج زندگی دانشجویی قبل از دریافت ویزای دانشجویی انگلیس و شروع تحصیل برای اخذ بورسیه اقدام کنید. با داشتن بورسیه تحصیلی فول فاند نیازی به ارائه تمکن مالی نخواهید داشت.

اگر قبل از ورود به انگلستان موفق به دریافت کمک هزینه تحصیلی نشدید، همچنان شانسی برای دریافت بورسیه وجود دارد. بسیاری از بورسیه‌ها در اوایل سال تحصیلی ارائه می‌شوند؛ بنابراین به محض ورود به انگلیس برای ثبت درخواست بورسیه اقدام کنید. برای افزایش شانس در اخذ کمک هزینه تحصیلی انگیزه‌نامه قوی بنویسید؛ انگیزه‌ناه نشان‌دهند وجه تمایز شما با سایر دانشجویانی است که برای دریافت بورسیه اقدام کرده‌اند. علاوه‌بر ارائه انگیزه‌نامه، داشتن توصیه‌نامه از یک استاد یا فردی که شما را به خوبی می‌شناسد، دریافت کنید. توصیه‌نامه‌ها به شما در نشان دادن انگیزه و شایستگی برای دریافت بورسیه کمک خواهند کرد.

اقدام در زمان مناسب؛ نکته‌ای مهم برای افزایش شانس دریافت بورسیه

دریافت بورسیه تحصیلی؛ راهکاری طلایی برای ساده‌تر کردن مسیر مهاجرت تحصیلی به انگلیس

هزینه‌های بالای زندگی دانشجویی در انگلیس و به‌ویژه برای دانش‌آموزان، دریافت بورسیه تحصیلی زیر 18 سال انگلستان را به یک امتیاز برای مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است. برای دریافت بورسیه باید رزومه خوبی ارائه دهید؛ معدل و ریزنمرات بالا در مقطع قبلی، داشتن نمره زبان مناسب و انگیزه‌نامه قوی، شانس متقاضی را برای دریافت کمک هزینه تحصیلی افزایش می‌دهد.

برای اطلاع از بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده در انگلستان به سایت‌های دنشگاه‌ها مراجعه کنید. کلیه اطلاعات مربوط به بورسیه شامل میزان پوشش هزینه‌های دانشجو و شرایط دریافت بورسیه در سایت دانشگاه‌ها درج شده‌اند. اگر سوالی در‌مورد مهاجرت زیر 18 سال و اخذ بورسیه تحصیلی زیر 18 سال در انگلیس دارید، در قسمت کامنت‌ها از ما بپرسید تا در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشیم.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ها

 • سمیر
  16 بهمن , 1402 at 15:58

  من میخواهم در آنجا درس بخوانم

افزودن دیدگاه
آدرس

به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند