Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  دولتی
 • سال تاسیس
  1861
 • رتبه جهانی
  80
 • رتبه کشوری
  24
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  17000 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  30000
 • مهلت ثبت‌نام
  15 نوامبر
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
دانشکده‌ها
درباره دانشگاه

دانشگاه واشنگتون (University of Washington) یا به اختصار (UW)، یکی از دانشگاه‌های دولتی در آمریکا است که هر ساله دانشجویان بسیاری را در مقاطع تحصیلی مختلف پذیرش می‌کند. این دانشگاه، سالانه بیش از 54000 دانشجو را از سراسر دنیا پرورش می‌دهد. در این مطلب، به بررسی شرایط لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه واشنگتن و آشنایی بیشتر با این دانشگاه می‌پردازیم.

تاریخچه

دانشگاه دولتی واشنگتن، از نظر تاریخی، بسیار غنی است. این دانشگاه، پس از گذشت چند سال از جداشدن قلمروهای اورگان و سیاتل، در سال 1861 تأسیس و بهطور رسمی در 4 نوامبر 1861 افتتاح شد. UW، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این ایالت به‌شمار می‌رود و مدرسه‌ای شاخص در واشنگتن است. اولین فارغ‌التحصیل دانشگاه، در سال 1867، یک زن بود که در مقطع کارشناسی و در رشته علوم فارغ‌التحصیل شد.

در زمان جنگ جهانی، بخشی از دانشگاه به نیروهای دولتی اجاره داده شد که همین موضوع موجب شد تا این دانشگاه، پس از جنگ، رشد کند و پردیس‌های خود را گسترش دهد. UW در سال 1990 موفق به افتتاح دو پردیس جدید در بوتل و تاکوما شد ودر سال 2009 نیز دفتری در کشور اسپانیا تاسیس کرد.

موقعیت جغرافیایی

دانشگاه دولتی واشنگتن، در سیاتل تاسیس شد و پس از آن، پردیس‌های دیگر دانشگاه نیز در اطراف آن شکل گرفتند؛ این پردیس‌ها در بوتل، تاکوما و... قرار دارند. UW دارای 20 میلیون متر مربع فضا است که به بیش از 500 ساختمان آموزشی و رفاهی تقسیم شده‌اند.

رنکینگ دانشگاه (در آمریکا و در جهان)

دانشگاه دولتی واشنگتن، یکی از برترین دانشگاه‌های کشور آمریکا است که رتبه 24 این کشور را از آن خود کرده است؛ علاوه بر این، طبق رتبه‌بندی QS نیز این دانشگاه در رتبه 80 جهان قرار دارد.

تعداد دانشجویان درحال‌تحصیل در دانشگاه (بین‌المللی و بومی)

در حال حاضر، دانشگاه دولتی واشنگتن، میزبان حدود 60418 دانشجو در هر سه پردیس خود است. از این تعداد، حدود 43069 نفر در مقطع کارشناسی و 17349 نفر در مقطع کارشناسی‌ارشد یا دکتری مشغول‌به‌تحصیل هستند. حدود 14 درصد از دانشجویان دانشگاه،یعنی 8451 نفر از آن‌ها، شامل دانشجویان بین‌المللی می‌شوند.

دانشکده‌های دانشگاه واشنگتن‌

دانشگاه دولتی واشنگتن، چندین دانشکده و تعداد زیادی کالج دارد. در جدول زیر، نام هر یک از دانشکده‌های این دانشگاه قابل‌مشاهده است:


نام دانشکده

دانشکده هنر و علوم

دانشکده حقوق

دانشکده مطالعات بین‌الملل

دانشکده علوم سیاسی

دانشکده کامپیوتر و مهندسی

دانشکده محیط‌زیست

دانشکده مهندسی

دانشکده پرستاری

دانشکده مهندسی

دانشکده علوم آموزشی

دانشکده پزشکی

دانشکده مددکاری

دانشکده اطلاعات

دانشکده داروسازی

دانشکده بهداشت عمومی

دانشکده تجارت

دانشکده دندان‌پزشکی

رشته‌های دانشگاه واشنگتن‌ آمریکا

این دانشگاه، سالانه بیش از 12000 مدرک در مقاطع تحصیلی مختلف به دانشجویان اهدا می‌کند. در ادامه، تعدادی از این رشته‌ها را در مقاطع تحصیلی مختلف معرفی می‌کنیم. برای اطلاع از لیست دقیق رشته‌های ارائه‌شده در هر مقطع، به سایت رسمی دانشگاه واشنگتن مراجعه کنید.

کارشناسی (Bachelor)

کالج و مدارس دانشگاه دولتی واشنگتن، بیش از 1800 رشته مختلف را برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارائه می‌دهند. در جدول زیر، تعدادی از این رشته‌ها را مشاهده می‌کنید:


نام رشته

هنر

زبان و فرهنگ آسیا

معماری

مهندسی پزشکی

بازاریابی

هنرهای بصری

سینما و رسانه

طراحی معماری

علوم داده

پرستاری

تاریخ هنر

اجرا

املاک

نجوم

امور مالی

رقص

طراحی

معماری منظر

مهندسی عمران

بهداشت عمومی

مطالعات خلاق

موسیقی

مدیریت سازه

مهندسی کامپیوتر

فیزیک

علوم زیستی

علوم ریاضی کاربردی و
محاسباتی

علم نانو و مهندسی مولکولی

مهندسی برق

علوم آزمایشگاهی

متالوژی

تعامل انسان و کامپیوتر

بیولوژی

مهندسی محیط‌زیست

مکاترونیک

بیولوژی دریایی

حسابداری

جغرافیا

مهندسی مکانیک

علوم تغذیه

کارشناسی‌ارشد (Masters)

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد را دارند، می‌توانند در هر یک از رشته‌های زیر مشغول‌به‌تحصیل شوند:


نام رشته

حسابداری

مهندسی پزشکی

ارتباطات

بهداشت محیط

تاریخ هنر

نجوم

اخلاق زیستی و علوم انسانی

علوم کامپیوتر

جغرافیا

مهندسی عمران

مردم‌شناسی

آمار زیستی

مدیریت سازه

بهداشت جهانی

آموزش

ریاضیات کاربردی

تجارت

رقص

حقوق

مددکاری اجتماعی

علوم آبزیان و شیلات

امور بازرگانی

علوم داده

پرستاری

آمار

معماری

مهندسی شیمی

دندان‌پزشکی

روان‌شناسی

دراما

هنر

شیمی کاربردی

دکتری(PHD)

رشته‌های UW برای دانشجویان دکتری نیز بسیار متنوع هستند. برخی از این رشته‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:


نام رشته

مردم‌شناسی

تاریخ هنر

مهندسی پزشکی

آمار زیستی

علوم آموزشی

علوم کامپیوتر

تاریخ

مهندسی عمران

بهداشت عمومی

معماری

نجوم

بیوشیمی

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه واشنگتن‌

درصورتی‌که قصد تحصیل در دانشگاه دولتی واشنگتن را داشته باشید، در ابتدا باید شرایط لازم را برای اخذ پذیرش این دانشگاه برآورده کنید. دانشجویان مقطع کارشناسی، باید در آزمون‌های SAT و ACT شرکت و بتوانند نمره قبولی را کسب کنند؛ علاوه بر این، دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی، باید از سوابق علمی مناسبی برخوردار باشند و بتوانند حداقل معدل موردنیاز دانشگاه را در مقاطع تحصیلی پیشین خود کسب کنند. داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز یکی دیگر از شروط اصلی اخذ پذیرش UW است.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه واشنگتن‌

یکی از اصلی‌ترین شرایط برای اخذ پذیرش و اپلای دانشگاه واشنگتن، ارسال مدارک صحیح و کامل است. از آنجا که مدارک لازم برای درخواست پذیرش دانشگاه در هر مقطع تحصیلی متفاوت است، در ادامه، مدارک موردنیاز را برای هرکدام از مقاطع، به‌صورت جداگانه، بررسی می‌کنیم. توجه داشته باشید که تمامی مدارک، باید به زبان انگلیسی ترجمه و سپس برای دانشگاه ارسال شوند.

کارشناسی (Bachelor)

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه دولتی واشنگتن را دارند، باید مدارک زیر را برای دانشگاه تهیه و ارسال کنند:

 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • ریزنمرات دوره متوسطه؛
 • مدرک دیپلم؛
 • نتایج آزمون‌های SAT و ACT؛

کارشناسی‌ارشد (Masters)

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد UW را دارند، باید مدارک زیر را برای دانشگاه تهیه و ارسال کنند:

 • مدرک معتبر کارشناسی؛
 • ریزنمرات دوره کارشناسی؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • رزومه؛
 • انگیزه‌نامه؛
 • توصیه‌نامه؛

دکتری (PHD)

درصورتی‌که قصد اپلای دانشگاه دولتی واشنگتن برای ادامه‌تحصیل در مقطع دکتری را دارید، باید مدارک زیر را برای دانشگاه ارسال کنید:

 • مدرک کارشناسی‌ارشد؛
 • ریزنمرات کارشناسی‌ارشد؛
 • انگیزه‌نامه؛
 • توصیه‌نامه؛
 • ارائه مقاله‌‌های تحقیقاتی معتبر؛
 • رزومه؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه واشنگتن‌

یکی از اصلی‌ترین مدارکی که دانشجویان بین‌المللی باید برای دانشگاه ارسال کنند، مدرک زبان انگلیسی است. این دانشجویان، باید در یکی از آزمون‌های استاندارد زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل و... شرکت و حداقل نمره قبولی را دریافت کنند.

تمامی دانشجویان باید در یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی تا تاریخ 15 فوریه سالی که قصد اپلای دارند، در آزمون شرکت کنند و نمرات آن باید مستقیماً از مرکز آزمون به UW ارسال شود. در جدول زیر، حداقل نمرات موردنیاز University of Washington برای هر یک از این آزمون‌ها مشخص شده است:


نام آزمون

حداقل نمره

نمره پیشنهادی برای اخذ پذیرش

آزمون آیلتس

حداقل نمره 6

نمره 7 یا بالاتر

آزمون تافل

تافل iBT   76

نمره 92 یا بالاتر

آزمون DET
دولینگو

105

120 یا بالاتر

ددلاین دانشگاه واشنگتن‌

یکی از تاریخ‌های بسیار مهمی که هر متقاضی برای اپلای باید در نظر بگیرد، ددلاین دانشگاه است. بهتر است تمامی متقاضیان، برنامه‌ریزی کافی را برای ارسال درخواست خود داشته باشند و دو هفته پیش از پایان ددلاین، مدارک خود را برای دانشگاه ارسال کنند. ددلاین ارسال درخواست‌ها برای ترم پاییز، 15 نوامبر است.

هزینه تحصیل در دانشگاه واشنگتن‌

هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی واشنگتن، به رشته و مقطع تحصیلی هر فرد بستگی دارد. با توجه به این موضوع، شهریه دانشگاه برای هر دانشجو، به‌صورت دقیق، مشخص نیست؛ اما دانشجویان باید بین 29000 تا 40000 دلار به عنوان شهریه پرداخت کنند. بااین‌وجود، این دانشگاه لیستی از هزینه‌های هر دانشجو را مشخص کرده است که تمامی این هزینه‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:


نام هزینه

هزینه در مقطع کارشناسی

هزینه در مقطع تحصیلات تکمیلی

شهریه خوابگاه

17000 دلار

18297 دلار

هزینه خرید کتاب

825 دلار

825 دلار

هزینه اتاق

4182 دلار

5094 دلار

هزینه‌های شخصی

2265 دلار

2388 دلار

هزینه حمل‌ونقل

1044 دلار

1074 دلار

مجموع هزینه‌ها برای هر دانشجو

25467 دلار

2778 دلار

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه واشنگتن‌

از آنجا که هزینه تحصیل در UW برای برخی از افراد مناسب نیست، این موضوع ممکن است بسیاری از افراد نخبه و بااستعداد را از تحصیل در این دانشگاه باز دارد. از طرفی، دانشگاه دولتی واشنگتن معتقد است که هیچ فردی نباید به‌دلیل داشتن مشکلات مالی، از شکوفانشدن استعدادهای خود ناراحت باشد؛ به همین دلیل این دانشگاه، هر ساله، بورسیه‌های تحصیلی متعددی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

بهتر است بدانید که این دانشگاه، به دانشجویان بین‌المللی، در مقطع کارشناسی، بورسیه تحصیلی اهدا نمی‌کند؛ بااین‌وجود دانشجویان مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری می‌توانند از بورسیه‌ دانشگاه واشنگتن استفاده کنند.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه واشنگتن‌

دانشگاه دولتی، واشنگتن بیش از 50 آپارتمان را برای دانشجویان خریداری کرده است تا افرادی که قصد دارند در خوابگاه‌های دانشگاه زندگی کنند، از آن‌ها بهره ببرند. این خوابگاه‌ها، در فضای بیرونی دانشگاه قرار دارند و امکانات مختلفی را در خود جای داده‌اند. تمامی خوابگاه‌های دانشگاه، به‌صورت کاملا مبله برای دانشجویان مهیا شده‌اند و هر کدام از آن‌ها، شامل فضاهایی مانند اتاق مطالعه، آشپزخانه و سالن پذیرایی هستند؛ علاوه براین، دانشجویان می‌توانند از اینترنت پرسرعت و سالن ورزشی این خوابگاه‌ها نیز استفاده کنند. در ادامه، تعدادی از این خوابگاه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

 • خوابگاه Hansee Hall: اتاق‌های مختلفی به‌صورت یک‌خوابه، سه‌خوابه یا چهار‌خوابه را در خود جای داده است. این خوابگاه، دسترسی مناسبی به دانشگاه دارد و امکانات مناسبی را به دانشجویان ارائه می‌کند.
 • خوابگاه Madrona Hall: این خوابگاه، انواع متنوعی از اتاق‌ها را درخود جای داده است. این اتاق‌ها، به‌صورت تک‌نفره، دونفره، سه‌نفره و چهارنفره هستند که برخی از آن‌ها دارای سرویس بهداشتی مشترک و بعضی دیگر نیز سرویس بهداشتی خصوصی دارند.
 • خوابگاه Cedar Apartments: این اقامتگاه، یکی از آپارتمان‌های فراهم‌شده برای دانشجویان است که سوئیت‌های دوخوابه، چهارخوابه و استودیو آپارتمان را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه واشنگتن‌

دانشجویان دانشگاه دولتی واشنگتن می‌توانند برای جبران بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود، در دوران تحصیل، مشغول‌به‌کار شوند. این دانشجویان می‌توانند به‌مدت 20 ساعت در هفته کار کنند؛ البته در‌صورتی‌که در زمان تعطیلات دانشگاه قرار داشته باشند، می‌توانند حداکثر به‌مدت 40 ساعت در هفته نیز کار کنند.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند