Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  خصوصی
 • سال تاسیس
  1853
 • رتبه جهانی
  24
 • رتبه کشوری
  9
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  18263 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  60276
 • مهلت ثبت‌نام
  3 ژانویه
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
دانشکده‌ها
درباره دانشگاه

دانشگاه نورث وسترن (Northwestern university)، یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور آمریکا به‌شمار می‌رود. این دانشگاه، به تدریس عالی، تحقیقات نوآورانه و رشد شخصی و فکری دانشجویان خود، در یک جامعه دانشگاهی متنوع، متعهد است. نورث وسترن، هرساله دانشجویان زیادی را در مقاطع تحصیلی مختلف‌ می‌پذیرد. در این مقاله، علاوه بر معرفی این دانشگاه، شرایط دریافت پذیرش از آن را نیز به شما معرفی‌ می‌کنیم.

تاریخچه

تاریخچه دانشگاه خصوصی نورث وسترن آمریکا، به 31 می ‌سال 1850 باز‌ می‌گردد که 9 مرد برای برنامه‌ریزی شروع یک دانشگاه گردهم آمدند. اگرچه این افراد، پول کافی برای خرید زمین نداشتند، اما با کمک ترکیبی از تأمین مالی خلاقانه، سیاست زیرکانه و تلاش‌های فراوان، سرانجام این رویای خود را به واقعیت تبدیل کردند.

در سال 1853، بنیانگذاران این دانشگاه، زمینی را به مساحت 379 هکتار در ساحل دریاچه میشیگان خریداری کردند. آن‌ها پس از تکمیل اولین ساختمان خود در سال 1855، کار Northwestern university را با دو عضو هیئت علمی و 10 دانشجو آغاز کردند. پس از آن، این دانشگاه توسعه خود را تا به امروز ادامه داد و به یکی از برترین دانشگاه‌های آمریکا تبدیل شد.

موقعیت جغرافیایی

این دانشگاه، در یک زمین به مساحت 379 هکتار در ساحل دریاچه میشیگان آمریکا و در فاصله 12 مایلی از شمال شیکاگو قرار دارد. نورث وسترن، دارای سه پردیس اصلی است که در Evanston، شیکاگو و دوهه قطر قرار دارند.

پردیس نورث وسترن شیکاگو، در محله استریترویل در نزدیکی دریاچه میشیگان واقع شده است. این پردیس، میزبان بیمارستان یادبود نورث وسترن، دانشکده پزشکی، دانشکده حقوق، برنامه پاره‌وقت MBA و دانشکده مطالعات حرفه‌ای است.

رنکینگ دانشگاه (در ‌‌آمریکا و در جهان)

Northwestern university، یکی از 4 دانشگاه برتر آمریکا است که در هریک از پنج گروه تحصیلات تکمیلی، در بین 20 دانشگاه برتر قرار دارد؛ علاوه بر این، این دانشگاه، رتبه 24 جهان و 9 آمریکا را نیز به خود اختصاص داده است. دانشکده‌های نورث وسترن نیز در رتبه‌های برتر این کشور قرار دارند؛ در همین راستا، دانشکده پزشکی این دانشگاه، رتبه 17، دانشکده آموزش رتبه 11 و دانشکده حقوق رتبه 13 را به‌دست آورده‌اند.

تعداد دانشجویان درحال‌تحصیل در دانشگاه (بین‌المللی و بومی)

در حال حاضر، دانشگاه خصوصی نورث وسترن، دارای بیش از 8000 دانشجو در مقطع کارشناسی و 13000 دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی است. نسبت دانشجو به استاد نیز در این دانشگاه 6 به 1 است. حدود 5500 نفر از دانشجویان این دانشگاه، از 80 کشور مختلف دنیا برای تحصیل در نورث وسترن، به آمریکا سفر کرده‌اند. از این تعداد، حدود 43 درصد در مقطع کارشناسی‌ارشد، 28 درصد در مقطع دکتری و 19 درصد در مقطع کارشناسی مشغول‌به‌تحصیل هستند. 61 درصد از دانشجویان Northwestern university موفق به دریافت کمک‌هزینه‌های مالی شده‌اند و دانشگاه همواره از آن‌ها حمایت می‌کند.

این دانشگاه، در مدت فعالیت خود، افراد بسیار مشهوری را تربیت کرده است که خدمات بسیار زیادی را به جامعه و جهان ارائه کرده‌اند.

دانشکده‌های دانشگاه ‌‌‌نورث وسترن‌

دانشکده‌های دانشگاه خصوی نورث وسترن بسیار متنوع هستند و هریک از آن‌ها، رشته‌های زیادی را به دانشجویان ارائه‌ می‌دهند. این دانشکده‌ها عبارت هستند از:

 • دانشکده مدیریت کسب و کار
 • دانشکده علوم آموزشی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده مطالعات حرفه ای
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده مهندسی مواد
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده هنر و علوم
 • دانشکده مدیریت

رشته‌های دانشگاه ‌‌‌نورث وسترن‌ آمریکا

دانشگاه خصوصی نورث وسترن، رشته‌های متنوعی را به دانشجویان این دانشگاه ارائه‌ می‌دهد که‌ می‌توانند در هر یک از مقاطع تحصیلی، در آن‌ها مشغول‌به‌تحصیل شوند. در ادامه، تعدادی از این رشته‌ها را به تفکیک مقطع تحصیلی به شما معرفی‌ می‌کنیم:

کارشناسی(Bachelor)

Northwestern university، رشته‌های متنوعی را در مقطع کارشناسی به دانشجویان ارائه‌ می‌دهد. برخی از این رشته‌ها را در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید:


مطالعات آفریقایی آمریکایی

مطالعات آسیایی آمریکایی

مطالعات ارتباطات

موسیقی عمومی

جغرافیا

مطالعات آمریکا

بیوتکنولوژی

موسیقی تجاری

جنسیت و مطالعات جنسی

تاریخ

ریاضیات کاربردی

تجارت

مطالعات ادبی تطبیقی

مطالعات فیلم و رسانه

علوم انسانی

مردم‌شناسی

مطالعات کاتولیک

مهندسی کامپیوتر

علوم محیطی

مطالعات بین الملل

تاریخ هنر

شیمی

علوم کامپیوتر

مهندسی محیط‌زیست

روزنامه نگاری

مهندسی معماری و طراحی

مهندسی شیمی

 آموزش مهندسی تعاون

کارآفرینی

فلسفه

تئوری هنر

مهندسی عمران

نظریه انتقادی

زبان انگلیسی

فیزیک و نجوم

علوم زیست‌شناسی

مشارکت مدنی

رقص

مهندسی برق

علوم سیاسی

مهندسی پزشکی

علوم شناختی

زمین و علوم زمین

اقتصاد

کارشناسی‌ارشد(Masters)

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد را دارند،‌ می‌توانند در هریک از رشته‌های ارائه‌شده برای این مقطع تحصیل کنند. برخی از این رشته‌ها شامل موارد زیر‌ می‌شوند:


مردم‌شناسی

تجزیه‌وتحلیل

تاریخ هنر

هوش مصنوعی

روانشناسی

فیزیک کاربردی

مهندسی پزشکی

آمار زیستی

تئوری هنر

مدیریت پروژه

شیمی

مهندسی عمران

بیوتکنولوژی

شیمی

رباتیک

ارتباطات

بررسی بالینی

علوم کامپیوتر

مشاوره

آمار

علوم داده

علوم زمین

مستندسازی

آموزش

علوم سیاسی

مهندسی برق

بهداشت جهانی

تاریخ

سیستم اطلاعاتی

نوروبیولوژی

مهندسی مدیریت

روزنامه‌نگاری

مطالعات لیبرال

فناوری اطلاعات

موسیقی

ریاضیات کاربردی

زبان‌شناسی

علوم یادگیری

ریاضیات

مهندسی مکانیک

دکتری(PHD)

درصورتی‌که قصد تحصیل در مقطع دکتری را داشته باشید،‌ می‌توانید در هر یک از رشته‌های زیر ادامه تحصیل دهید:


مطالعات آفریقایی- آمریکایی

شنوایی‌شناسی

اقتصاد

پزشکی

زیست‌شناسی و حفاظت از گیاهان

اطلاعات حسابداری و مدیریت

مطالعات ارتباطات

امور مالی

آموزش و تحقیقات علوم اعصاب

مطالعات مذهبی

روانشناسی بالینی

علوم کامپیوتر و علوم یادگیری

مدیریت عملیات

فلسفه

در نظر داشته باشید که رشته‌های بسیار زیادی در این دانشگاه و در مقاطع مختلف ارائه‌ می‌شوند؛ بنابراین درصورتی‌که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید‌، می‌توانید لیست کامل‌تری از رشته‌های ارائه‌شده را در سایت رسمی دانشگاه نورث وسترن مطالعه کنید.

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه ‌‌‌نورث وسترن‌

یکی از اولین قدم‌ها برای اخذ پذیرش دانشگاه نورث وسترن، داشتن شرایط لازم برای آن است. Northwestern university، شرایط خاصی را برای دانشجویان مقاطع مختلف در نظر گرفته است. دانشجویان مقطع کارشناسی، با شرکت در آزمون‌های SAT و ACT امتیاز بالاتری برای پذیرش دارند؛ بااین‌وجود، این موضوع جزء شروط اصلی دریافت پذیرش از این دانشگاه نیست.

علاوه بر این، دانشجویان، در تمامی مقاطع تحصیلی، باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهند، از سطح آکادمیک مناسبی برخوردار باشند و بتوانند معدل بالایی را نیز از مقاطع تحصیلی گذشته خود ارائه دهند.

به‌صورت کلی برای تحصیل در این دانشگاه باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • پشیرفت تحصیلی؛
 • پروژه‌های تحقیقاتی (برای مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری)؛
 • تسلط به زبان انگلیسی؛
 • رزومه مرتبط با رشته؛

با داشتن این شرایط، شما می‌توانید برای اپلای دانشگاه نورث وسترن آمریکا اقدام کنید؛ البته فراموش نکنید که باید تمکن مالی کافی را نیز برای پرداخت هزینه‌های تحصیل خود داشته باشید. یکی دیگر از موارد مهم در شرایط پذیرش، ارائه مدارک کامل و صحیح است. در ادامه، مدارک لازم را به شما معرفی‌ می‌کنیم.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه ‌‌‌نورث وسترن‌

یکی از بخش‌های اساسی برای درخواست پذیرش از هر دانشگاه، ارائه مدارک موردنیاز است. دانشجویانی که قصد دریافت پذیرش Northwestern university را دارند نیز باید بتوانند تمامی مدارک لازم برای اپلای را در زمان مشخص تهیه و برای دانشگاه ارسال کنند. تمامی این مدارک، باید به زبان انگلیسی ترجمه و سپس برای دانشگاه ارسال شوند. این مدارک، در هر یک از مقاطع تحصیلی متفاوت هستند؛ به همین دلیل در ادامه هر یک از مدارک را به تفکیک رشته تحصیلی مشخص‌ می‌کنیم:

کارشناسی (Bachelor)

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه خصوصی نورث وسترن را دارند، باید مدارک را زیر تهیه کنند:

 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • ریزنمرات دوره متوسطه؛
 • کارنامه رسمی دبیرستان؛
 • نمره آزمون SAT یا ACT(اجباری نیست)؛

کارشناسی‌ارشد (Masters)

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد، باید مدراک دیگری را نیز برای دانشگاه ارسال کنند. این مدارک شامل موارد زیر‌ می‌شوند:

 • مدرک معتبر کارشناسی؛
 • ریز نمرات دوره کارشناسی؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • رزومه؛
 • انگیزه‌نامه؛

دکتری (PHD)

درصورتی‌که قصد اپلای در مقطع دکتری را داشته باشید، مدارک ضروری برای اپلای، شامل موارد زیر خواهند بود:

 • مدرک کارشناسی‌ارشد؛
 • ریزنمرات کارشناسی‌ارشد؛
 • انگیزه‌نامه؛
 • توصیه‌نامه؛
 • ارائه مقاله‌‌های تحقیقاتی معتبر؛
 • رزومه؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • شرکت در مصاحبه؛

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه ‌‌‌نورث وسترن‌

همان‌طور که‌ می‌دانید، زبان اصلی در Northwestern university، انگلیسی است؛ به همین دلیل نیز تمامی دانشجویان این دانشگاه که در کشورهای غیرانگلیسی‌زبان زندگی کرده‌اند باید بتوانند مدرک معتبری مبنی بر داشتن تسلط کافی به این زبان به دانشگاه ارائه دهند. دانشگاه خصوصی نورث وسترن، برای هر یک از آزمون‌های زبان انگلیسی موردتایید خود، حداقل نمراتی را مشخص کرده است. این حداقل نمرات، در جدول زیر قابل مشاهده هستند:

Northwestern-uni-4


نام آزمون

حداقل نمره مقطع کارشناسی

حداقل نمره مقطع کارشناسی‌ارشد

آزمون آیلتس

نمره 5.5

6.00

آزمون تافل

تافل iBT  :61

78

آزمون Duolingo
English Test (DET)

58-90

105-110

آزمون کمبریج

B2

TBD

ددلاین دانشگاه ‌‌‌نورث وسترن‌

یکی از تاریخ‌های مهمی که دانشجویان برای اپلای باید به خاطر داشته باشند، تاریخ ددلاین درخواست‌های دانشگاه است. هر دانشگاه یا حتی هر رشته تحصیلی در یک دانشگاه، ممکن است تاریخ مشخصی را برای اپلای در نظر داشته باشد. دانشگاه خصوصی نورث وسترن، برای دانشجویانی که قصد اپلای برای درخواست‌های زودهنگام را دارند، تاریخ 1 نوامبر و برای دانشجویان در زمان عادی، تاریخ 3 ژانویه را مشخص کرده است.

از آنجا که در زمان‌های نزدیک به ددلاین، ممکن است مشکلات مختلفی به وجود آیند، بهتر است تمامی مدارک خود را زودتر از زمان موعد برای دانشگاه ارسال کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه ‌‌‌نورث وسترن‌

هزینه تحصیل در Northwestern university، با توجه به مقطع و رشته تحصیلی متفاوت است. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه را دارند به‌صورت متوسط باید مبلغ 58700 دلار را برای شهریه هر سال خود پرداخت کنند.

شهریه برای سال تحصیلی 2022-2023 برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، حدود 5180 دلار برای هر دوره، 20720 دلار در هر فصل (چهار واحد درسی) یا 62160 دلار در هر سال تحصیلی (سه فصل) است. این شهریه، برای دانشجویان داخلی و خارجی یکسان است؛ البته این هزینه‌ها معمولا در هر سال افزایش حدود پنج درصدی دارند. دانشگاه خصوصی نورث وسترن، هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه را به شرح زیر اعلام کرده است

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند