Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  دولتی
 • سال تاسیس
  1867
 • رتبه جهانی
  82
 • رتبه کشوری
  47
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  12720 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  40000
 • مهلت ثبت‌نام
  1 فوریه
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه ‌‌ایلینوی‌ و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه دولتی ایلینوی (University of Illinois at Urbana—Champaign) یا به اختصار (UIUC) یکی از دانشگاه‌های معتبر در کشور آمریکا است. این دانشگاه، همواره تلاش کرده است تا بتواند جزء دانشگاه‌های تاثیرگذار در بهبود زندگی از طریق یادگیری، کشف، تعامل و توسعه اقتصادی در آمریکا و سراسر جهان باشد. در این مقاله، ضمن معرفی این دانشگاه، به بررسی شرایط لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه ایلینوی می‌پردازیم.

تاریخچه

UIUC، در ابتدا با نام دانشگاه صنعتی ایلینوی فعالیت خود را آغاز کرد. این موسسه، صرفا برای ارائه آموزش صنعتی ایجاد شده بود؛ اما پس از مدتی، کار خود را توسعه داد. دانشگاه دولتی ایلینوی، در تاریخ 2 مارس 1868، برای نخستین‌بار 77 دانشجو را در کلاس‌های درس خود پذیرفت. در سال 1870، خانه مامفورد، به‌عنوان یکی از مزارع آموزشی دانشگاه ساخته شد که همچنان هم به عنوان یکی از قدیمی‌ترین سازه‌ها در محوطه دانشگاه قرار دارد.
در سال 1885، دانشگاه صنعتی ایلینوی، نام خود را به University of Illinois تغییر و رشته‌هایی مانند کشاورزی، مکانیک و هنرهای لیبرال خود را نیز گسترش داد.

موقعیت جغرافیایی

این دانشگاه، در شهرهای دوقلو Champaign و Urbana، در مرکز شرقی ایلینوی واقع شده است. امکانات آموزشی و تحقیقاتی موجود، به‌صورت مساوی، بین هر دو پردیس این دانشگاه تقسیم شده‌اند. UIUC، چشم‌اندازها و معماری بسیار شگفت‌انگیزی دارد که دلیل شهرت این دانشگاه است؛ علاوه بر این، دانشگاه دولتی ایلینوی اماکن تاریخی و ملی مختلفی را برای آمریکا به ثبت رسانده است که از جمله آن‌ها می‌توان به رصدخانه نجوم، تالار لوئیز فریر، کتابخانه اصلی و تالار هارکر اشاره کرد.

رنکینگ دانشگاه ‌‌ایلینوی‌

UIUC، یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور آمریکا است. این دانشگاه، رتبه 82 جهان را در رتبه‌بندی QS کسب کرده است؛ همچنین رتبه 47 دانشگاه‌های آمریکا را نیز در اختیار دارد. ایلینوی، جزء اولین دانشگاه‌های دولتی آمریکا است که درهای خود را به روی دانشجویان بین‌المللی گشود.

تعداد دانشجویان درحال‌تحصیل در دانشگاه ‌‌ایلینوی‌

در حال حاضر، این دانشگاه میزبان حدود 51000 دانشجو است که بیش از 13000 نفر از آنان را دانشجویان بین‌المللی از ۱۱۰ کشور جهان تشکیل می‌دهند. بیش از 33600 نفر از دانشجویان، در مقطع کارشناسی مشغول‌به‌تحصیل هستند که 5000 نفر از آنان دانشجویان بین‌المللی هستند.

دانشکده‌های دانشگاه ‌‌ایلینوی‌

دانشگاه دولتی ایلینوی، دارای 15 دانشکده و تعدادی مرکز مطالعاتی است. نام هر یک از این دانشکده‌ها، در جدول زیر آورده شده است:


نام دانشکده

نام دانشکده

دانشکده
حقوق

دانشکده
تحصیلات تکمیلی

دانشکده
مهندسی گرینگر

دانشکده
تجارت Gies

دانشکده
علوم و هنرهای لیبرال

دانشکده
رسانه

دانشکده
کشاورزی و علوم محیط‌زیست

دانشکده
هنرهای زیبا و کاربردی

دانشکده
علوم بهداشت کاربردی

دانشکده مددکاری
اجتماعی

دانشکده
آموزش

دانشکده
علوم اطلاعات

دانشکده
پزشکی Carle Illinois

دانشکده
روابط کار و استخدام

دانشکده
دام‌پزشکی

 

رشته‌های دانشگاه ‌‌ایلینوی‌

رشته‌های UIUC بسیار متنوع هستند و دانشکده‌های این دانشگاه، در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ‌ارشد و دکتری رشته‌های مختلفی را به دانشجویان ارائه می‌دهند. در ادامه، برخی از این رشته‌ها را در هر یک از مقاطع تحصیلی، به شما معرفی می‌کنیم:

 • کارشناسی (Bachelor)
  برخی از رشته‌های مقطع کارشناسی دانشگاه ‌‌ایلینوی‌ عبارتند از:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

نام رشته

مهندسی
کامپیوتر

علوم آمار

مدیریت

حسابداری

مهندسی
برق

تبلیغات

بازاریابی

بازیگری

مهندسی
عمران

روزنامه‌نگاری

ریاضیات

روان‌شناسی

مهندسی
شیمی

معماری
منظر

علوم
کامپیوتر

آموزش

مهندسی
هوافضا

زراعت

موسیقی

اقتصاد

مهندسی
صنایع

زبان‌شناسی

علوم
اطلاعات

جغرافیا

مهندسی
مهندسی کشاورزی و زیست‌شناسی

آموزش
کشاورزی

حقوق و
سیاست عمومی

مطالعات
شهری و برنامه‌ریزی

مهندسی
مکانیک

تاریخ

حرکت‌شناسی

علوم
اجتماعی

مهندسی
مواد

تاریخ هنر

مددکاری
اجتماعی

رقص

 • کارشناسی ‌ارشد (Masters)
  برخی از رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ‌‌ایلینوی‌ عبارتند از:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

نام رشته

حسابداری

بیوشیمی

مهندسی
شیمی

امور مالی

تبلیغات

مدیریت
بازرگانی

مهندسی
عمران

علوم
تغذیه

علوم
آماری

ارتباطات

مهندسی
مالی

جغرافیا

مهندسی زیست‌شناسی

زیست‌شناسی
سلولی

مهندسی
صنایع

تاریخ

مردم‌شناسی

علوم
کامپیوتر

مهندسی
مواد

روزنامه‌نگاری

معماری

رقص

مهندسی
مکانیک

حرکت‌شناسی

هنر و
طراحی

اقتصاد

موسیقی

حقوق

نجوم

حشره‌شناسی

معماری
منظر

زبان‌شناسی
 • دکتری (PHD)
  برخی از رشته‌های مقطع دکتری دانشگاه ‌‌ایلینوی‌ عبارتند از:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

حسابداری

معماری

علوم دامی

مدیریت
بازرگانی

آموزش هنر

مهندسی
زیستی

امور مالی

بیوشیمی

مهندسی
عمران

حقوق

مهندسی
شیمی

اقتصاد

زیست‌شناسی
سلولی ملکولی

نجوم

تاریخ هنر

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه ‌‌ایلینوی‌

برای اینکه بتوانید در دانشگاه دولتی ایلینوی تحصیل کنید، در قدم اول باید حداقل شرایط موردنیاز این دانشگاه را برآورده سازید. یکی از مهم‌ترین شرایط گزینش این دانشگاه، داشتن سوابق آکادمیک مناسب است. دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ ارشد و دکتری، باید حداقل معدل 3 از 4 را در دو سال پایانی تحصیل خود کسب کرده باشند؛ البته برخی از رشته‌ها ممکن است نمره بالاتری را درخواست کنند.
علاوه بر شرط‌ معدل، تمامی دانشجویان باید بتوانند تسلط خود را در زبان انگلیسی به دانشگاه اثبات کنند. بر همین اساس، آن‌ها باید در یکی از آزمون‌های معتبر اعلام‌شده توسط این موسسه شرکت کنند و حداقل نمره لازم را به‌دست آورند.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه ‌‌ایلینوی‌

یکی از مراحل مهمی که تمامی دانشجویان باید برای تحصیل در UIUC آن را طی کنند، ارسال مدارک به‌صورت کامل است؛ البته تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده باشند. دانشگاه دولتی ایلینوی، برای هر یک از مقاطع تحصیلی، مدارک خاصی احتیاج دارد. در ادامه، هر یک از این مدارک را به شما معرفی می‌کنیم:

کارشناسی (Bachelor)
متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند، باید مدارک زیر را برای دانشگاه ارسال کنند:

 • مدرک زبان انگلیسی؛
 •  ریزنمرات دوره متوسطه؛
 • مدرک دیپلم.

کارشناسی‌ ارشد (Masters)
متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ‌ارشد، باید مدارک زیر را تهیه کنند:

 • مدرک معتبر کارشناسی؛
 • ریزنمرات دوره کارشناسی؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • رزومه؛
 • توصیه‌نامه؛
 • انگیزه‌نامه.

دکتری (PHD)
درصورتی ‌که قصد اپلای دانشگاه ایلینوی در مقطع دکتری را داشته باشید، لازم است که مدارک زیر را برای دانشگاه ارسال کنید:

 • مدرک کارشناسی‌ارشد؛
 • ریزنمرات کارشناسی‌ ارشد؛
 • انگیزه‌نامه؛
 • توصیه‌نامه؛
 • ارائه مقاله‌‌های تحقیقاتی معتبر؛
 • رزومه؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه ‌‌ایلینوی‌

تسلط به زبان انگلیسی، یکی از شرط‌های مهم برای اخذ پذیرش UIUC است. تمامی دانشجویانی که زبان مادری آن‌ها انگلیسی نیست، باید در یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی شرکت کنند و بتوانند حداقل نمرات موردنیاز دانشگاه را به‌دست آورند. در جدول زیر، حداقل نمرات موردنیاز را برای دانشگاه دولتی ایلینوی، در هر یک از آزمون‌های موردقبول مشخص شده است:


نام آزمون

حداقل نمره

آزمون آیلتس

نمره 6.5- 7.5 برای برخی از رشته‌ها

آزمون تافل

تافل iBT 79 – 103 برای برخی از رشته‌ها

آزمون Duolingo (موقت)

105- 125 برای برخی از رشته‌ها

همه متقاضیانی که نمره کمتر از حداقل نمره جدول بالا را کسب کرده باشند، باید قبل از ثبت‌نام در دانشگاه دولتی ایلینوی، در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی، به‌عنوان زبان دوم (EPT)، شرکت کنند.

ددلاین دانشگاه ‌‌ایلینوی‌ آمریکا

دانشجویانی که قصد تحصیل در UIUC را دارند، باید مدارک و درخواست خود را پیش از پایان مهلت اعلام‌شده برای دانشگاه ارسال کنند. تاریخ‌هایی که این دانشگاه برای ددلاین خود اعلام کرده است عبارت هستند از:

 1. ترم پاییز: 1 فوریه؛
 2. ترم بهار: 3 اکتبر؛

در نظر داشته باشید که ممکن است این تاریخ‌ها در هر سال تحصیلی تغییر کنند یا برای برخی از رشته‌ها، متفاوت باشند؛ بنابراین بهتر است برای دریافت اطلاعات دقیق و به‌روز، به سایت رسمی دانشگاه ایلینوی مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه ‌‌ایلینوی‌

هزینه تحصیل در UIUC به عوامل مختلفی بستگی دارد و دانشجویان بین‌المللی نیز تقریبا دو برابر دانشجویان بومی شهریه می‌پردازند؛ بااین‌وجود، دانشگاه دولتی ایلینوی، هزینه شهریه دانشجویان را بین 36018 تا 45774 دلار تعیین کرده است.
علاوه بر هزینه شهریه دانشگاه، دانشجویان هزینه‌های دیگری مانند هزینه اسکان، کتاب و تجهیزات نیز خواهند داشت؛ بنابراین در مجموع، میانگین هزینه تحصیل در UIUC برای دانشجویان بین‌المللی بین 52800 تا 62540 دلار در نظر گرفته می‌شود.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه ‌‌ایلینوی‌

دانشگاه دولتی ایلینوی، برای جبران بخشی از هزینه‌های تحصیل دانشجویان، بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های متعددی را در اختیار آن‌ها قرار داده است. تقریباً 79٪ از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در این دانشگاه ثبت نام کرده‌اند، به نوعی از حمایت مالی این موسسه استفاده می‌کنند. این کمک‌هزینه‌ها، ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • دوره‌های دستیاری یا Assistantships: شامل تدریس، پژوهش و...؛
 • کمک‌هزینه تحصیلی یا Fellowships: از جمله دوره‌های کارآموزی؛
 • وام دانشجویی؛

علاوه بر این موارد، دانشجویان می‌توانند از انواع بورسیه‌ دانشگاه ایلینوی که برای دانشجویان با شرایط خاص و بر حسب شایستگی فراهم شده است نیز استفاده کنند.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه ‌‌ایلینوی‌

دانشگاه دولتی ایلینوی، خوابگاه‌های متنوعی را برای دانشجویان فراهم کرده است. 24 گزینه‌ اقامتی این دانشگاه در مقطع کارشناسی، 8550 دانشجو را در خود جای می‌دهند؛ علاوه بر این دانشجویان در مقاطع تحصیلی دیگر نیز می‌توانند از این امکانات استفاده کنند. در ادامه، تعدادی از این خوابگاه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 1. خوابگاه Florida Avenue Residence(FAR) Halls: این خوابگاه برای دانشجویان کارشناسی فراهم شده است که به‌صورت کاملا مبله در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.
 2. خوابگاه Daniels Hall: برای دانشجویان مقطع کارشناسی‌ ارشد و دکتری تهیه شده است. این خوابگاه نیز به‌صورت مبله به دانشجویان داده می‌شود و در زمان تعطیلی دانشگاه نیز امکان استفاده از آن وجود دارد. اتاق‌های Daniels Hall، به صورت یک‌نفره و دونفره هستند.
 3. خوابگاه Sherman Hall: این خوابگاه، یک موقعیت عالی برای دسترسی به دانشگاه دارد و برای دانشجویان کارشناسی ‌ارشد و دکتری فراهم شده است. Sherman Hall، دارای اتاق‌های نیمه‌خصوصی، به‌صورت دونفره و یکنفره است.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه ‌‌ایلینوی‌

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه دولتی ایلینوی، برای برخی از دانشجویان گران است. این افراد می‌توانند برای جبران بخشی از هزینه‌های خود، علاوه بر بورسیه تحصیلی، از روش کار حین تحصیل استفاده کنند. دانشجویان می‌توانند به‌مدت 20 ساعت در هفته مشغول‌به‌کار شوند. علاوه بر این، در زمان‌ تعطیلات رسمی دانشگاه، افراد مجاز به کار به‌مدت 40 ساعت در هفته نیز خواهند بود.

جمع‌بندی
دانشگاه ایلینوی، یکی از دانشگاه‌های ممتاز در ایالات متحده است. این موسسه، طیف گسترده‌ای از رشته‌ها را پوشش می‌دهد و شما گزینه‌های گوناگونی را برای انتخاب در اختیار دارید. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود، با توجه به رتبه علمی و شهرت بالای این دانشگاه در سطح آمریکا و جهان، به‌راحتی می‌توانند در شرکت‌های معتبر مشغول به‌کار شوند.
اگر شما هم دوست دارید در دانشگاه معتبر ایلینوی تحصیل و آینده شغلی خود را تضمین کنید؛ همین حالا با کارشناسان باتجربه ما در آکادمی اپلای تماس بگیرید

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند