Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  خصوصی
 • سال تاسیس
  1764
 • رتبه جهانی
  63
 • رتبه کشوری
  14
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  15800 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  65100
 • مهلت ثبت‌نام
  5 ژانویه
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه ‌‌براون‌ و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه خصوصی براون (Brown University)، به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های معتبر آمریکا، تعدادی از برترین متخصصان و افراد مهم تاریخ را پرورش داده است و فارغ‌التحصیلان آن، 8 جایزه نوبل نیز دریافت کرده‌اند. براون، در تمامی مقاطع تحصیلی خود، رشته‌های متنوعی را ارائه می‌دهد. در این مقاله، به بررسی شرایط اخذ پذیرش دانشگاه براون و معرفی این دانشگاه می‌پردازیم.

تاریخچه

تاریخچه تاسیس دانشگاه خصوصی براون، به سال 1764 باز می‌گردد. در آن زمان، بنا به درخواست گروهی از مردم منطقه، مبنی بر تاسیس یک موسسه ادبی که تفاوت‌ عقاید در آن جایی نداشته باشد، ‌کالجی در سپتامبر همان سال افتتاح شد. این کالج که ابتدا در Warren قرار داشت، در سال 1770 به Providence منتقل شد.

موقعیت جغرافیایی

Brown University در شهر پراویدنس ایالت رود آیلند قرار گرفته است و مالکیت برخی از بزرگترین زمین‌های پراویدنس و کالج هیل را در اختیار دارد. دانشگاه خصوصی براون، فضاهای مختلفی مانند کتابخانه، امکانات ورزشی و... را نیز در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد تا این افراد بتوانند در یک فضای ایدئال تحصیل کنند. پردیس اصلی دانشگاه، 235 ساختمان دارد که همگی در زمینی به مساحت 143 هکتار قرار گرفته‌اند.

رنکینگ دانشگاه (در آمریکا و در جهان)

این دانشگاه، یکی از مراکز علمی بسیار قدیمی و معتبر کشور آمریکا است و بر اساس رتبه‌بندی QS در سال 2022، جایگاه 63 را در میان دانشگاه‌های برتر جهان در اختیار دارد. قرارگرفتن در جایگاه چهاردهم دانشگاه‌های آمریکا نیز یکی دیگر از افتخارات براون است.

فعالیت‌های دانشگاه خصوصی براون، به‌صورت Open Curriculum یا برنامه درسی آزاد هستند. با کمک این برنامه، دانشجویان لزومی به گذراندن دروس خارج از حیطه تمرکز خود ندارند و تنها با گذراندن 30 واحد درسی، فارغ‌التحصیل می‌شوند.

تعداد دانشجویان درحال‌تحصیل در دانشگاه (بین‌المللی و بومی)

در حال حاضر، تعداد دانشجویان براون به‌شرح زیر است:

 • حدود 7043 دانشجو در مقطع کارشناسی
 • 2629 دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی

دانشکده‌های دانشگاه ‌‌براون‌

دانشگاه Brown دانشکده‌های مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها، رشته‌های متنوعی را به دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌دهند. در جدول زیر، نام این دانشکده‌ها را ملاحظه می‌کنید:

 1. دانشکده بهداشت عمومی
 2. دانشکده مهندسی
 3. دانشکده پزشکی وارن آلپرت
 4. دانشکده علوم اجتماعی
 5. دانشکده علوم انسانی
 6. دانشکده علوم زندگی

رشته‌های دانشگاه ‌‌براون‌

قبل از معرفی رشته‌های دانشگاه، بد نیست به این نکته اشاره کنیم که دانشجویان مقطع کارشناسی، فرصت انتخاب برنامه درسی ترم را در اختیار دارند و می‌توانند این‌کار را بدون دخالت دانشگاه انجام دهند. این دانشگاه‌، رشته‌های متنوعی را برای دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری تدارک دیده است که در ادامه، تعدادی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

کارشناسی (Bachelor): متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه خصوصی براون می‌توانند در رشته‌های متنوعی تحصیل کنند. برخی از این رشته‌ها عبارت هستند از:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

نام رشته

مردم‌شناسی

مهندسی شیمی

نجوم

کارآفرینی و تجارت

مطالعات آفریقا

مهندسی پزشکی

معماری

روان‌شناسی

مطالعات آمریکا

مهندسی کامپیوتر

بیوشیمی و زیست شناسی سلولی

علوم اعصاب شناختی

ریاضیات کاربردی

مهندسی برق

اقتصاد

روابط بین‌الملل

زیست شناسی

مهندسی مواد

مطالعات آموزشی

زبان‌شناسی

علوم اجتماعی و رفتاری

مهندسی محیط‌زیست

مطالعات جنسیت

موسیقی

آمار زیستی

مهندسی فیزیک

علوم جغرافیا

فلسفه

شیمی

مهندسی مکانیک

تاریخ

علوم سیاسی

ادبیات تطبیقی

فیزیک

تاریخ هنر و معماری

سیاست عمومی

بهداشت عمومی

هنرهای بصری

آمار

-

کارشناسی ارشد (Masters): Brown University، در مقطع کارشناسی‌ارشد نیز رشته‌های متنوعی را ارائه می‌دهد. برخی از این رشته‌ها به‌شرح زیر هستند:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

نام رشته

مطالعات آمریکا

مهندسی پزشکی

بهداشت عمومی

علوم داده

بیوتکنولوژی

مهندسی شیمی

علوم انسانی

فیزیک

آمار زیستی

علوم مواد

علوم پزشکی

فیزیک پزشکی

امنیت سایبری

طراحی مهندسی

امور عمومی

مدیریت بازرگانی

علوم کامپیوتر

مهندسی برق و کامپیوتر

تجزیهوتحلیل داده‌های اجتماعی

هنر تدریس

تحقیقات بالینی و ترجمه

مدیریت نوآوری و کارآفرینی

سیاست آموزش شهری

مهندسی محاسباتی و علوم مبتنی بر داده

دکتری(PHD): بسیاری از رشته‌های این دانشگاه، در مقطع دکتری نیز ارائه می‌شوند. این رشته‌ها، شامل موارد زیر هستند:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

ادبیات تطبیقی

علوم شناختی

علوم کامپیوتر

مهندسی پزشکی

مردم‌شناسی

اقتصاد

مهندسی شیمی و محیط‌زیست

ریاضیات کاربردی

مطالعات اسپانیایی

علوم مواد

علوم اعصاب

تاریخ هنر و معماری

مهندسی برق و کامپیوتر

شیمی

زبان‌شناسی

مکانیک جامدات

علوم مغز

پزشکی

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه ‌‌براون‌

قدم اول برای اخذ پذیرش از دانشگاه مذکور، بررسی شرایط و الزامات ابتدایی دانشگاه است. این دانشگاه، برای گزینش دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی، فاکتورهای متفاوتی را در نظر می‌گیرد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، نمرات متقاضی در مقاطع تحصیلی قبل است.

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی، باید در یکی از آزمون‌های SAT یا ACT شرکت و نتیجه را برای دانشگاه ارسال کنند؛ بااین‌وجود، چنانچه در این آزمون شرکت نکنید، دانشگاه، سابقه تحصیلی شما را مدنظر قرار خواهد داد.

این شرایط، برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز برقرار است؛ علاوه بر این، تمامی دانشجویانی که زبان مادری آن‌ها انگلیسی نیست، باید تسلط خود را به زبان انگلیسی نیز اثبات کنند.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه

ارسال مدارک درست و کامل، یکی از قسمت‌های مهم اپلای دانشگاه براون است. در ادامه، با مدارک موردنیاز برای اپلای در هر یک از مقاطع تحصیلی، آشنا خواهید شد:

کارشناسی (Bachelor): دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه را دارند، باید مدارک زیر را ارسال کنند:

 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • ریزنمرات دوره متوسطه؛
 • مدرک دیپلم متوسطه؛
 • نمره آزمون‌های SAT یا ACT (اجباری نیست)؛
 • توصیه‌نامه از مشاور و 2 توصیه‌نامه از معلمان؛

کارشناسی‌ارشد (Masters): متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد، باید مدارک زیر را برای دانشگاه ارسال کنند:

 • مدرک معتبر کارشناسی؛
 • ریزنمرات دوره کارشناسی؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • رزومه؛
 • حداقل 2 توصیه‌نامه؛
 • انگیزه‌نامه؛

دکتری (PHD): مدارک موردنیاز برای تحصیل در مقطع دکتری عبارت هستند از:

 • مدرک کارشناسی‌ارشد؛
 • ریزنمرات کارشناسی‌ارشد؛
 • انگیزه‌نامه؛
 • حداقل 2 توصیه‌نامه؛
 • ارائه مقاله‌‌های تحقیقاتی معتبر؛
 • رزومه؛
 • نمره GRE؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه ‌‌براون‌

تمامی دانشجویانی که زبان مادری آن‌ها انگلیسی نیست، باید در یکی از آزمون‌های رسمی زبان انگلیسی، شرکت کنند. نمرات موردنیاز برای هریک از این آزمون‌ها عبارت هستند از:

 • آزمون آیلتس: نمره 7
 • آزمون تافل: تافل IBT 90 / تافل PB 577

ددلاین دانشگاه Brown

تاریخ ددلاین برای این دانشگاه، 5 ژانویه اعلام شده است؛ اما توصیه می‌کنیم که درخواست خود را دو هفته پیش از این تاریخ، برای دانشگاه ارسال کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه ‌‌براون‌

هزینه تحصیل در Brown University، به مقطع و رشته تحصیلی شما بستگی دارد؛ اما در حالت کلی، این دانشگاه شهریه گرانی دارد و متوسط شهریه آن 65146 دلار است. مجموع هزینه دانشجویان، با احتساب هزینه اسکان و زندگی (حدود 15840 دلار) و دیگر هزینه‌های تحصیل (8255 دلار) چیزی حدود 89241 دلار خواهد بود.

توجه داشته باشید که این هزینه ممکن است برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی کمتر باشد؛ بنابراین بهتر است برای کسب اطلاعات کامل‌تر، به سایت رسمی دانشگاه مراجعه و اطلاعات رشته موردنظر خودتان را بررسی کنید.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه Brown

یکی از راه‌های جبران هزینه‌های سنگین تحصیل، استفاده از بورسیه‌ دانشگاه براون است. این دانشگاه، به دانشجویان بین‌المللی، بورسیه فول فاند اهدا نمی‌کند؛ اما تعدادی بورسیه‌، بر اساس نیاز دانشجویان، در اختیار آن‌ها قرار خواهند گرفت.

دانشجویان بین‌المللی، بلافاصله پس از پذیرش، باید درخواست کمک مالی خود را به دانشگاه ارائه دهند؛ زیرا درصورتی‌که این کار در ابتدا انجام نشود، در سال‌های بعد، کمکی به آن‌ها اهدا نخواهد شد.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی

دانشگاه Brown، خوابگاه‌های مختلفی را در داخل پردیس دانشگاهی، برای دانشجویان فراهم کرده است که به‌صورت کاملا مبله، در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرند.

اتاق‌های استاندارد این خوابگاه‌ها، به‌صورت یک‌، دو و سه‌نفره هستند. هر اتاق، به راهرویی با یک حمام مشترک باز می‌شود. این راهرو، به سالن اجتماعات، سالن مطالعه، آشپزخانه و خشک‌شویی هم دسترسی دارد.

برخی دیگر از خوابگاه‌های دانشگاه، به‌صورت سوئیت هستند و یک اتاق نشیمن مشترک و کوچک دارند. برخی از سوئیت‌ها، یک آشپزخانه کوچک را در خود جای‌ می‌دهند و تعدادی از آن‌ها، دارای یک یا دو حمام نیز هستند.

سومین نوع خوابگاه‌های دانشگاه خصوصی براون، آپارتمای‌های مشترک‌ است. این آپارتمان‌ها، گروهی از اتاق‌های دانشجویی هستند که فضای نشیمن مشترک، حمام و آشپزخانه را در خود جای می‌دهند. در این آپارتمان‌ها، امکانات خشک‌شویی عمومی نیز در دسترس دانشجویان قرار دارد.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان

دانشجویان Brown University، برای جبران بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل خود، اجازه 20 ساعت کار در هفته را در طول ترم تحصیلی دارند؛ البته درصورتی‌که در زمان‌ تعطیلی دانشگاه باشند، می‌توانند تا 40 ساعت در هفته نیز در داخل یا خارج از دانشگاه کار کنند.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند