Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  دولتی
 • سال تاسیس
  1881
 • رتبه جهانی
  145
 • رتبه کشوری
  16
 • مهلت ثبت‌نام
  ۳۰ ژوئن برای کارشناسی، ۶ آگوست برای کارشناسی ارشد و ۲۰ آگوست برای دکترا
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
دانشکده‌ها
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه ناتینگهام و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه ناتینگهام انگلستان یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است و به طور مرتب در میان 30 موسسه آموزش عالی برتر انگلستان حضور دارد. این دانشگاه هم‌چنین در رتبه‌بندی جهانی QS در سال 2023 عملکرد خوبی داشت. پذیرش در دانشگاه ناتینگهام (Nottingham) بسیار رقابتی است چرا که افراد زیادی درخواست تحصیل در ناتینگهام را در مقاطع مختلف دارند. با ما همراه باشید تا با بهترین رشته‌ها در این دانشگاه، شرایط اخذ پذیرش، مدارک لازم برای تحصیل در ناتینگهام و بسیاری دیگر آشنا شوید.

تاریخچه دانشگاه ناتینگهام

اولین کالج ناتینگهام در سال 1881 در مرکز شهر افتتاح شد، درست چهار سال پس از آن‌که اولین سنگ بنای آن توسط نخست وزیر ویلیام یوئرت گلدستون بنا نهاده شد. یک خیر ناشناس 10000 پوند برای یک کالج پیشنهاد داده بود به شرط آن‌که ساختمان مناسبی توسط شورای دانشگاه ساخته شود و سالانه 4000 پوند به کالج داده شود.

پس از جنگ جهانی اول، نیاز به داشتن ساختمان بزرگ‌تر از بنای اولیه نمود پیدا کرد و در سال 1928 کالج به جایی که اکنون دانشکده اصلی است، نقل مکان کرد.

این کالج حتی در روزهای اولیه فعالیت در ساختمان جدید، اساتید برجسته‌ای را از جمله پروفسور آلبرت انیشتین، مهاتما گاندی و اچ جی ولز را به خود جذب کرد. در سال 1948، منشور سلطنتی به کالج اعطا و به این ترتیب به دانشگاه ناتینگهام تبدیل شد. در همین دوره بود که کالج کشاورزی میدلند در ساتون بونینگتون با این دانشگاه ادغام و دانشکده کشاورزی تأسیس شد. دانشگاه ناتینگهام به رشد خود ادامه داد و هم‌چنان بر توسعه خود تمرکز دارد؛ به طوری که پردیس دیگری در چین نیز افتتاح کرده است.

موقعیت جغرافیایی

پردیس اصلی این دانشگاه، در نقطه غربی مرکز شهر، بزرگترین پردیس دانشگاه ناتینگهام است که به خاطر مناظر زیبا و امکانات تخصصی که دارد شناخته‌شده است. دانشجویان هم‌چنین می‌توانند از معماری منحصر به فرد در پردیس جوبیلی لذت ببرند. ناتینگهام تاریخی غنی دارد و به عنوان خانه رابین هود و قلعه ناتینگهام شناخته می‌شود. این شهر مملو از تفریحات شبانه و جاذبه‌های خرید فوق العاده است.

ناتینگهام با اتصال به شهرهای بزرگ سراسر بریتانیا در قلب انگلستان قرار دارد؛ به عنوان مثال با لندن تنها 90 دقیقه با قطار فاصله دارد. هم‌چنین به فرودگاه ایست میدلندز و فرودگاه بیرمنگام نزدیک است، دو فرودگاهی که به طیف وسیعی از کشورهای جهان پرواز دارند. این دانشگاه هم‌چنین پردیس‌هایی در Semenyih، مالزی، و نینگبوی چین دارد.

رنکینگ دانشگاه ناتینگهام

دانشگاه ناتینگهام رتبه 145 فهرست بهترین دانشگاه‌های جهانی را به دست آورده است. در حال حاضر رتبه‌های دانشگاه ناتینگهام به شرح زیر است:

 • رتبه ۱۴۵ در فهرست بهترین دانشگاه‌های جهان
 • رتبه ۵۳ در فهرست بهترین دانشگاه‌های جهانی اروپا
 • رتبه ۱۶ در فهرست بهترین دانشگاه‌های بریتانیا

تعداد دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه (بین‌المللی و بومی)

ناتینگهام بیش از 46000 دانشجو و 7000 کارمند در سراسر بریتانیا، چین و مالزی دارد. می‌توان گفت این دانشگاه با داشتن جامعه‌ای متشکل از 40000 دانشجو از بیش از 150 کشور جهان، یک دانشگاه جهانی است.

دانشکده‌های دانشگاه ناتینگهام


عنوان دانشکده

برخی از رشته‌های ارائه شده

دانشکده هنر

باستان شناسی، مطالعات فرهنگی، رسانه ای و تصویری، انگلیسی،‌ مطالعات
فرانسه، مطالعات آلمانی،‌تاریخ، علوم انسانی،‌ زبان‌ها و فرهنگ‌های
مدرن، موسیقی، فلسفه

دانشکده علوم پایه

علوم زیستی، علم شیمی، علوم کامپیوتر، علوم ریاضی، فیزیک و نجوم، روانشناسی

دانشکده مهندسی

معماری، مهندسی شیمی و محیط زیست، مهندسی عمران، مهندسی برق و الکترونیک،
مهندسی مکانیک، مواد و ساخت و ساز

دانشکده علوم اجتماعی

اقتصاد، جغرافیا، حقوق، سیاست و روابط بین الملل، جامعه شناسی و سیاست
اجتماعی

دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی

علوم بهداشتی، علوم زیستی، طب، دامپزشکی

رشته‌های دانشگاه ناتینگهام

دانشگاه ناتینگهام (Nottingham)، به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر و معتبر در انگلستان و جهان که بیش از صد سال سابقه در ارائه آموزش عالی دارد، در حال حاضر رشته‌های متفاوتی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در ۵ دانشکده خود ارائه می‌دهد. در جدول زیر برخی از رشته‌های دانشگاه ناتینگهام را در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌بینید:


عنوان رشته

مقطع

طول دوره

حسابداری

کارشناسی

۴ سال

حسابداری و مدیریت مالی

کارشناسی ارشد

۱ سال

طراحی و معماری پیشرفته

کارشناسی ارشد

۱ سال

مهندسی اجرایی ساختمان

کارشناسی ارشد

۱ سال

مهندسی شیمی پیشرفته

کارشناسی ارشد

۱ سال

مهندسی عمران

کارشناسی ارشد

۱ سال

طب بالینی

کارشناسی ارشد

۴۸ ماه

پرستاری

کارشناسی ارشد

۴۸ ماه

کشاورزی

کارشناسی

۳ سال

مدیریت کسب و کار کشاورزی

 کارشناسی

۳ سال

مطالعات آمریکا و کانادا

کارشناسی

۴ سال

تاریخ باستان و باستان‌شناسی

کارشناسی

۳ سال

زبان‌شناسی کاربردی

کارشناسی ارشد

۲ سال

باستان‌شناسی

کارشناسی ارشد

۳ سال

علوم کامپیوتر

کارشناسی

۳ سال

علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی

کارشناسی

۳ سال

علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی

کارشناسی ارشد

۴ سال

اقتصاد و علوم داده (Data Science)

کارشناسی ارشد

۱ سال

تحلیل کسب و کار

کارشناسی ارشد

۱ سال

مهندسی الکترونیک و کامپیوتر

کارشناسی

۳ سال

ژنتیک

کارشناسی ارشد

۴ سال

ژنتیک

کارشناسی

۳ سال

میکروبیولوژی

کارشناسی

۳ سال

بیولوژی

کارشناسی

۳ سال

بیولوژی

کارشناسی ارشد

۴ سال

عصب شناسی

کارشناسی

۳ سال

عصب شناسی

کارشناسی ارشد

۴ سال

طب مولکولی و بیوشیمی

کارشناسی ارشد

۳ سال

اقتصاد

کارشناسی

۳ سال

حقوق

کارشناسی

۳ سال

مارکتینگ

کارشناسی ارشد

۱ سال

حقوق

دکتری

۶ سال

زبان شناسی کاربردی

دکتری

۴۸ ماه

باستان‌شناسی

دکتری

۳۶ ماه

معماری

دکتری

۳ سال

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه ناتینگهام

چنانچه گفتیم دانشگاه ناتینگهام ۵ دانشکده دارد و مقطع کارشناسی در همه این دانشکده‌ها ارائه می‌شود. برای ورود به این مقطع باید مدرک دیپلم ۱۲ سال و نمرات حداقل ۱۴ داشته باشید. برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد که یک سال طول می‌کشد لازم است مدرک کارشناسی معتبر و مرتبط داشته باشید. دوره دکتری در دانشگاه ناتینگهام نیز حدود ۴ سال طول می‌کشد و پژوهش-محور است. به طور کلی برای اخذ پذیرش در دانشگاه ناتینگهام باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • مهارت زبان انگلیسی
 • نمرات قابل قبول در مقاطع تحصیلی قبلی
 • سن بالای ۱۷ سال

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دانشگاه ناتینگهام

برای اقدام جهت اخذ پذیرش دانشگاه ناتینگهام به مدارک زیر نیاز دارید:

 • پاسپورت
 • مدرک معتبر زبان
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • مدارک مبنی بر پرداخت هزینه درخواست
 • ترجمه مدارک تحصیلی قبلی همراه با ریزنمرات
 • مدارک زبان معتبر برای دانشگاه ناتینگهام

دانشگاه ناتینگهام انواع آزمون‌ها و مدارک زبان انگلیسی را می‌پذیرد. آیلتس یکی از رایج ترین آزمون‌هاست که بسیاری از دانشگاه‌ها می‌پذیرند. با این حال دانشگاه ناتینگهام آزمون زبان انگلیسی پیرسون (PTE) و تافل (IBT) را نیز قبول می‌کند. لازم به ذکر است که نمره‌ مورد قبول در هر یک از این آزمون‌ها بر اساس رشته‌ای که انتخاب می‌کنید متفاوت است.

اما به طور کلی باید بگوییم که کم‌ترین نمره قابل قبول در آزمون تافل ۸۷ با الزام کسب حداقل ۲۰ نمره در مهارت گفتار و ۱۹ نمره در باقی مهارت‌ها، کم‌ترین نمره قابل قبول در آزمون پیرسون ۶۲ با الزام کسب دست ‌کم ۵۵ نمره در هر بخش و کم‌ترین نمره قابل قبول در آزمون آیلتس ۶.۵ و کسب نمره حداقل ۶ در هر مهارت است.

ددلاین دانشگاه ناتینگهام

تاریخ ۳۰ ژوئن آخرین ددلاین اپلای برای مقطع کارشناسی در دانشگاه ناتینگهام است. هم‌چنین تا تاریخ ۶ آگوست می‌توانید برای مقطع کارشناسی ارشد و تا ۲۰ آگوست می‌توانید برای مقطع دکتری در دانشگاه ناتینگهام اقدام کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه ناتینگهام

برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان باید درباره هزینه‌های زندگی در انگلستان و هزینه‌های تحصیلی اطلاعات داشته باشید.

هزینه تحصیل در دانشگاه ناتینگهام بسته به رشته متفاوت است اما به طور کلی می‌توان گفت که هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی سالانه بین ۱۷۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰ پوند هزینه دارد. هم‌چنین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه سالانه بین ۱۰ هزار تا ۲۸ هزار پوند هزینه دارد.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه ناتینگهام

پیش از اقدام برای دریافت بورسیه‌های دانشگاه ناتینگهام (Nottingham) اطمینان حاصل کنید که مدارک‌تان به طور کامل آماده شده‌ است. داوطلبان باید مدارک تحصیلی خود را به همراه مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل مثل پروپوزال، رزومه، انگیزه نامه و ... ارائه بدهند. هم‌چنین لازم است بدانید که برای برخی از بورسیه‌های دانشگاه ناتینگهام باید نامه پذیرش را از دپارتمان مربوطه گرفته باشید. چند مورد از بورسیه‌های دانشگاه ناتینگهام به شرح زیر است:

جایزه عالی مقطع کارشناسی اروپا

این بورسیه تنها برای دانشجویان بااستعداد کشورهای اروپایی است. افرادی که قصد دریافت این بورسیه را دارند باید نامه پذیرش دپارتمان مربوطه دانشگاه ناتینگهام را داشته باشند. ارزش این بورسیه ۷۰۰۰ پوند است و هزینه‌های سال اول دانشجویان را پوشش می‌دهد.

بورسیه منطقه‌ای برای کارشناسی ارشد

مهلت برای درخواست این بورسیه ۲۰ دسامبر ۲۰۲۳ و ارزش آن ۸۰۰۰ پوند است. استفاده از این بورسیه فرصتی طلایی برای داوطلبان علاقمندی است که می‌خواهند در دانشگاه ناتینگهام تحصیل کنند. دانشجویان از تمامی کشورهای جهان می‌توانند برای دریافت این بورسیه درخواست دهند. لازم به ذکر است که رقم این بورسیه می‌تواند بر اساس کشور متغیر باشد.

بورسیه ورزشی دانشگاه ناتینگهام

این بورسیه مخصوص دانشجویان دانشگاه ناتینگهام است که در سطح قهرمانی ورزش می‌کنند.

بورسیه چونینگ دانشگاه ناتینگهام

این بورسیه از طرف دولت انگلستان و FCO (وزارت امور خارجه بریتانیا) به دانشجویانی اهدا می‌شود که به لحاظ علمی در سطح بالایی قرار داشته باشند. برای بهره‌مند شدن از بورسیه چونینگ انگلستان باید مهارت انگلیسی‌تان در سطح عالی باشد، حداقل دو سال سابقه کار داشته باشید و مدرک کارشناسی‌تان با درجه ممتاز باشد. این بورسیه تمامی هزینه‌های زندگی، اقامت، اقامت، سفر و تحصیل را پوشش می‌دهد.

بورسیه کارشناسی ارشد راه‌حل توسعه

این بورسیه با هدف ایجاد تغییر در وطن داوطلبان و برای رشته‌هایی چون طب و علوم سلامت، مهندسی و علوم اجتماعی اهدا می‌شود.

بورسیه تحصیلی کمک به تعالی تحقیقات (Vice-Chancellor’s Scholarship for Research Excellence)

دانشگاه ناتینگهام برای حمایت از دانشجویان فارغ‌التحصیل بین‌المللی که علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع دکترا هستند، بورسیه کمک به تعالی تحقیقات را ارائه می‌دهد. کلیه هزینه‌های تحصیل برای این دوره (حداکثر سه سال) تحت پوشش قرار می‌گیرد.

بورسیه دکتری دانشکده مهندسی دانشگاه ناتینگهام

این بورسیه به دانشجویان بین‌المللی تعلق می‌گیرد. افرادی که انگلیسی زبان نیستند برای دریافت آن باید نمره آیلتس بالا بگیرند. این بورسیه کمک هزینه تحصیلات را به صورت ماهی ۱۰۱۵ پوند به مدت ۳ سال می‌پردازد.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه ناتینگهام

دانشگاه ناتینگهام دارای خوابگاه‌های زیادی برای دانشجویان بین‌المللی است. در واقع هر پردیس، خوابگاه مخصوص خود را دارد و با توجه به نوع اتاق و امکاناتی که دارند هزینه اقامت در آن‌ها متفاوت است. اتاق‌های این خوابگاه‌ها تمام لوازم مورد نیاز برای زندگی دانشجویی را دارند. هزینه اقامت در این خوابگاه‌ها بین حدود 149 تا 317 دلار در هفته متغیر است و این تفاوت هزینه به دلیل تفاوت امکانات اتاق‌هاست.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه ناتینگهام

دانشجویان بین‌المللی که ویزای Tier4 دارند، می‌توانند در حین تحصیل کار کنند. البته مدت مجاز برای کار در دوران تحصیل حداکثر ۲۰ ساعت در هفته است. در صورتی که دانشجو از این قانون تخطی کند حتی احتمال لغو ویزای او وجود دارد.

جمع‌بندی

در این مقاله تمامی جزئیات مربوط به دانشگاه ناتینگهام از تاریخچه گرفته تا شرایظ اخذ پذیرش و رشته‌هایی که در دانشکده‌های مختلف این دانشگاه ارائه می‌شود را برای کسانی که قصد تحصیل در انگلستان دارند، بررسی کردیم. با توجه به شرایط خودتان و به کمک موسساتی که آشنایی کامل با پروسه اپلای دارند می‌توانید بهترین تصمیم را در رابطه با تحصیل در این دانشگاه بگیرید. اگر برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلیس نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، همین حالا با مشاورین آژانس تحصیلی آکادمی اپلای تماس بگیرید.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند