Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  دولتی
 • سال تاسیس
  1967
 • رتبه جهانی
  1806
 • رتبه کشوری
  37
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  9200 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  42000
 • مهلت ثبت‌نام
  1 ژوئن
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
آدرس دانشگاه
درباره دانشگاه

دانشگاه وینیپگ کانادا (The University of Winnipeg)، یکی از مراکز بسیار پیشرفته و پرطرفدار در این کشور است. این دانشگاه، رشته‌های متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهد و متقاضیان می‌توانند در هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد یا دکتری ادامه‌تحصیل دهند. وینیپگ، یک پردیس پویا است که افرادی با فرهنگ‌های مختلف را در خود پرورش می‌دهد. در این مطلب، ضمن معرفی شرایط اخذ پذیرش دانشگاه وینیپگ، اطلاعات بیشتری را در رابطه با این دانشگاه ارائه می‌کنیم.

تاریخچه

جرقه‌های ابتدایی برای تاسیس وینیپگ، به بیش از 145 سال پیش باز می‌گردد. در سال 1938، کالج‌های منیتوبا و وسلی با هم ادغام شدند و کالج United را تشکیل دادند. سال‌ها پس از ایجاد این کالج، لاکهارت رئیس جمهور وقت، کالج یونایتد را به دانشگاه دولتی وینیپگ تغییر نام داد. این دانشگاه، در سال 2017، پنجاهمین سالگرد افتتاح خود را جشن گرفت و امروزه بیش از 55 سال از تاسیس آن می‌گذرد.

موقعیت جغرافیایی

این دانشگاه، در شهر وینیپگ کانادا واقع شده است و پردیس اصلی آن از 23 ساختمان تشکیل می‌شود که در مرکز شهر قرار دارند. وینیپگ، در چند سال اخیر، بیش از 10 پردیس خود را ساخته یا بازسازی کرده است. هر یک از این پردیس‌ها نیز دانشکده‌های مختلفی را در خود جای داده‌اند. دانشگاه دولتی وینیپگ، دارای 6 دانشکده، 3 کالج و تعداد زیادی مراکز و موسسات تحقیقاتی است.

رنکینگ دانشگاه (در ‌‌کانادا و در جهان)

The University of Winnipeg، یکی از برترین و معتبرترین دانشگاه‌های کانادا است. این دانشگاه، رتبه 1806 جهان و 37 کانادا را از آن خود کرده است.

دانشگاه دولتی وینیپگ، یکی از خلاقانه‌ترین مراکز علمی در کانادا است که به داشتن اساتید مشهور شناخته می‌شود. دانشجویان این دانشگاه، در حال تحقیق و مطالعه در مورد چالش برانگیزترین مسائلی هستند که با آن‌ها روبرو هستیم؛ این چالش‌ها، شامل مواردی مانند تغییرات آب‌وهوا، تولید ایزوتوپ‌ها و آزمایش‌های سرطان و آلاینده‌های موجود در هوا هستند که تاثیر زیادی بر آینده همه ما خواهد داشت.

تعداد دانشجویان درحال‌تحصیل در دانشگاه (بین‌المللی و بومی)

حدود 34 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه، در دانشکده هنر مشغول به‌تحصیل هستند. دانشگاه دولتی وینیپگ هر ساله دانشجویان بین‌المللی بسیاری را نیز به خود جذب می‌کند و همین موضوع نیز موجب شده است تا به یک دانشگاه چندفرهنگی تبدیل شود.

دانشکده‌های دانشگاه ‌‌‌وینیپگ‌

The University of Winnipeg، دانشکده‌های مختلفی را در خود جای داده است که هر کدام از آن‌ها، رشته‌های زیادی را به دانشجویان ارائه می‌کنند. دانشکده هنر، یکی از پرطرفدارترین دانشکده‌های این دانشگاه است. در جدول زیر، نام هر یک از این دانشکده‌ها را مشاهده می‌کنید:


نام دانشکده

نام دانشکده

دانشکده هنر و علوم
انسانی

دانشکده علوم

دانشکده آموزش

دانشکده علوم زیستی
(حرکت‌شناسی) و بهداشت کاربردی

دانشکده تحصیلات تکمیلی

دانشکده اقتصاد و
تجارت

 رشته‌های دانشگاه ‌‌‌وینیپگ‌

این دانشگاه، بیش از 800 برنامه مختلف تحصیلی را در خود جای می‌دهد و به‌راحتی می‌توان گفت که رشته‌های دانشگاه دولتی وینیپگ بسیار متنوع هستند. The University of Winnipeg دانشجویان را در مقاطع مختلف و برای پیشرفت، توسعه علم و پژوهش خود تربیت می‌کند:

 • کارشناسی(Bachelor)

دانشگاه دولتی وینیپگ، رشته‌های مختلفی را به دانشجویان مقطع کارشناسی ارائه می‌دهد. برخی از این رشته‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

نام رشته

تاریخ

فلسفه

علوم انسانی

بیوشیمی

تاریخ هنر

فیزیک

اقتصاد

زیست‌شناسی

حقوق بشر

علوم سیاسی

مطالعات ناتوانی

روانشناسی زیستی

مطالعات بومی

روانپزشکی

مطالاعات توسعه

مدیریت کسب‌وکار

زبان‌شناسی میان رشته‌ای

مطالعات توسعه بین‌الملل

عدالت کیفری

مطالعات زنان و جنسیت

زبان‌شناسی

پرستاری

جغرافیا

آموزش

حرکت‌شناسی

روانشناسی

مطالعات شهری

مطالعات فرانسه

ریاضیات و آمار

علوم دینی

تئاتر و اجرا

علوم کامپیوتر

زبان و ادبیات مدرن

جامعه‌شناسی

آمار

مهندسی
 • کارشناسی‌ارشد(Masters)

رشته‌های The University of Winnipeg برای دانشجویان کارشناسی‌ارشد محدودتر است. این دانشجویان می‌توانند در زمینه‌های زیر به تحصیل در این دانشگاه بپردازند:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

نام رشته

مطالعات فرهنگی

علوم کامپیوتر

علوم زیستی

مطالعات هنر در فرهنگ

مدیریت تکنولوژی

علوم کاربردی کامپیوتر
و جامعه

توسعه بومی

هنر در مطالعات صلح

مدیریت عمومی

هنر در محیط‌زیست

ازدواج و درمان
خانواده

مطالعات هنر در دین

عدالت کیفری

تئولوژی

تاریخ هنر

الهیات
 • دکتری(PHD)

دانشجویان در دانشگاه دولتی وینیپگ، می‌توانند در مقطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و حتی دکتری نیز در رشته موردعلاقه خود تحصیل کنند. در ادامه، تعداد محدودی از رشته‌های این دانشگاه را در مقطع دکتری به شما معرفی کرده‌ایم:


نام رشته

نام رشته

فلسفه

علوم کامپیوتر

الهیات

روانشناسی

حسابداری

آموزش

مدیریت کسب‌وکار

امور مالی

برنامه‌ریزی شهری

اقتصاد

  شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه ‌‌‌وینیپگ‌

در صورتی که قصد تحصیل در The University of Winnipeg را داشته باشید، اولین قدم برای اخذ پذیرش، اطمینان از داشتن شرایط لازم است. هر دانشگاهی، برای پذیرش دانشجویان خود، شرایط خاصی را دارد که متقاضیان تنها با داشتن این شرایط می‌توانند شانس اخذ پذیرش آن را داشته باشند. دانشگاه وینیپگ، هر سال دانشجویان بین‌المللی متعددی را نیز می‌پذیرد که شرایط آن بر اساس کشوری که در آن زندگی می‌کنند، متفاوت است.

دانشجویان ایرانی که قصد اپلای دانشگاه وینیپگ در مقطع کارشناسی را دارند، باید معدل دیپلم حداقل 14 از 20 داشته باشند؛ علاوه بر این، دانشجویانی که برای مقطع کارشناسی‌ارشد یا دکتری اپلای می‌کنند نیز باید حداقل معدل 14 را کسب کرده باشند.  در کنار این شرایط، تمامی دانشجویان باید بتوانند توانایی زبان انگلیسی خود را نیز به دانشگاه اثبات کنند.

در نظر داشته باشید که شرایط پذیرش برای هر دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف یا رشته‌های گوناگون، اندکی تفاوت دارد؛ بنابراین بهتر است درصورتی‌که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید، جزئیات مربوط به رشته خود را از طریق سایت رسمی دانشگاه وینیپگ بررسی کنید.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه ‌‌‌وینیپگ‌

تهیه مدارک، یکی از بخش‌های اساسی برای ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه است. دانشجویان باید تمامی مدارک موردنیاز دانشگاه را به‌صورت کامل و صحیح ارسال کنند؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است به‌دلیل ناقص بودن مدارک، پرونده آن‌ها به‌درستی بررسی نشود. توجه داشته باشید که تمامی مدارکی که به زبان فارسی وجود دارند باید به زبان انگلیسی ترجمه و سپس برای دانشگاه ارسال شوند. این مدارک، برای دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت است؛ به همین دلیل نیز در ادامه هر یک از مدارک را به تفکیک مقطع تحصیلی برای شما شرح می‌دهیم:

کارشناسی (Bachelor)

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه دولتی وینیپگ را دارند، باید مدارک زیر را برای دانشگاه تهیه و ارسال کنند:

 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • ریزنمرات دوره متوسطه؛
 • مدرک دیپلم؛
 • پاسپورت و مدرک هویتی؛
 • مدارک اثبات تمکن مالی

کارشناسی‌ارشد (Masters)

بسیاری از دانشجویان تمایل دارند که در مقطع کارشناسی‌ارشد The University of Winnipeg تحصیل کنند. این دانشجویان می‌توانند با ارسال مدارک زیر، درخواست خود را به دانشگاه اعلام کنند:

 • مدرک معتبر کارشناسی؛
 • ریزنمرات دوره کارشناسی؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • انگیزه‌نامه؛
 • پاسپورت و مدارک هویتی؛
 • مدارک اثبات تمکن مالی؛

دکتری (PHD)

یکی از اصلی‌ترین شرایط برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری، تهیه و ارسال مدارک کامل و صحیح است. این مدارک شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مدرک کارشناسی‌ارشد؛
 • ریزنمرات کارشناسی‌ارشد؛
 • انگیزه‌نامه؛
 • توصیه‌نامه؛
 • ارائه مقاله‌‌های تحقیقاتی معتبر؛
 • رزومه؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • پاسپورت و مدارک هویتی؛
 • مدارک اثبات تمکن مالی؛

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه ‌‌‌وینیپگ‌

زبان رسمی تحصیل و تدریس در دانشگاه وینیپگ، انگلیسی است؛ به همین دلیل تمامی دانشجویان این دانشگاه باید توانایی اثبات مهارت‌های زبانی خود را داشته باشند. درصورتی‌که دانشجویان از کشوری که زبان رسمی آن انگلیسی نیست برای تحصیل به دانشگاه دولتی وینیپگ آمده باشند، یا در مقاطع تحصیلی پیشین خود، در مدارس انگلیسی‌زبان تحصیل نکرده‌ باشند باید در یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی شرکت کنند.

مدت‌زمان اعتبار مدارک آزمون‌های زبان انگلیسی حداکثر دو سال است؛ به همین دلیل نیز افراد پس از دریافت مدرک، تنها 2 سال فرصت دارند تا درخواست پذیرش خود را برای دانشگاه ارسال کنند. The University of Winnipeg، برای هر یک از آزمون‌های زبان انگلیسی حداقل نمره خاصی را مشخص کرده است و دانشجویان باید بتوانند نمره بالاتر از حداقل اعلام‌شده را دریافت کنند. در جدول زیر، این حداقل نمرات برای آزمون‌های مورد‌قبول دانشگاه مشخص شده است:


نام آزمون

حداقل نمره

آزمون آیلتس

نمره آیلتس آکادمیک:
حداقل نمره 6.5
آیلتس اندیکتور: حداقل
نمره 7.00

آزمون تافل

تافل iBT : حداقل نمره 86- با حداقل نمره 20 از هر مهارت
تافل PB: براساس معیارهای شخصی و رشته موردنظر تعیین می‌شود

آزمون PTE

حداقل نمره کلی 58

آزمون CAE

حداقل نمره موردنیاز
در سطح C

آزمون CPE

حداقل نمره موردنیاز
در سطح A

آزمون AEPUCE

با موفقیت گذراندن
دوره

آزمون ELP (Part-time Evening Program at The University of
Winnipeg)

با موفقیت گذراندن
دوره با سطح ۵

آزمون English Language Program (Part-time Evening Program at
The University of Winnipeg)

حداقل c+ در پارت ۱ و ۲ رایتینگ آکادمیک

آزمون CAEL وCAEL-CE

حداقل نمره 60

آزمون دولینگو (Duolingo English Test)      

این آزمون به طور موقت
پذیرفته می‌شود- حداقل نمره 115

  ددلاین دانشگاه ‌‌‌وینیپگ‌

درصورتی‌که قصد اپلای دانشگاه وینیپگ را دارید، در ابتدا باید تاریخ ددلاین ارسال مدارک را بدانید. از آنجا که  در فرصت‌های پایانی اپلای ممکن است مشکلات مختلفی مانند اختلال اینترنت و... وجود داشته باشد، پیشنهاد می‌شود که برنامه‌ریزی‌های لازم را پیش از ددلاین دانشگاه انجام دهید تا مدارک خود را زودتر ارسالی کنید. از طرفی، درصورتی‌که درخواست خود را دیرتر ارسال کنید، ممکن است بررسی پرونده شما طول بکشد  و کلاس‌های شما به ترم بعدی موکول شود. ددلاین دانشگاهدولتی وینیپگ کانادا در هر یک از ترم‌های این دانشگاه به شرح زیر هستند:

 • ترم پاییز: 1 ژوئن؛
 • ترم زمستان: 1 اکتبر؛
 • ترم بهار: 1 مارس؛

هزینه تحصیل در دانشگاه ‌‌‌وینیپگ‌

هزینه تحصیل در The University of Winnipeg، به عوامل مختلفی مانند رشته یا مقطع تحصیلی بستگی دارد؛  به همین دلیلنیز وینیپگ، لیست کاملی از هزینه‌های شهریه دانشگاه برای دانشجویان رشته‌های مختلف طراحی کرده است که افراد می‌توانند با مراجعه به آن، شهریه حدودی خود را مشخص کنند. در ادامه، تعدادی از رشته‌های این دانشگاه، به‌همراه هزینه شهریه آ‌ن‌ها را برای شما مشخص کرده‌ایم:


هزینه شهریه به ازای تعداد واحدهای اخذشده

نام رشته

3 واحد

6 واحد

18 واحد

30 واحد

آموزش

425.25 دلار

850.50 دلار

255150 دلار

424200 دلار

کسب‌وکار

200.47 دلار

400.95 دلار

120285 دلار

200475 دلار

  بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه ‌‌‌وینیپگ‌

دانشگاه دولتی وینیپگ، برای جبران بخشی از هزینه‌های دانشجویان، بورسیه‌های تحصیلی مختلفی را برای آن‌ها تدارک دیده است. افراد می‌توانند با داشتن شرایط لازم، برای دریافت انواع بورسیه‌ دانشگاه وینیپگ اقدام کنند. برخی از این بورسیه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • بورسیه The University of Winnipeg Graduate Studies Scholarship؛
 • بورسیه The President’s Distinguished Graduate Student Scholarship؛

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه ‌‌‌وینیپگ‌ کانادا

دانشجویانی که قصد زندگی در خوابگاه‌های دانشگاه دولتی وینپیگ را دارند، می‌توانند از فرصت‌های متنوعی که این دانشگاه برای آنان تدارک دیده است، استفاده کنند. تمامی خوابگاه‌های این دانشگاه، به‌صورت کاملا مبله هستند.

 • خوابگاه McFeetors Hall: این خوابگاه، در کنار کالج ریچاردسون قرار دارد و اتاق‌های یک‌نفره و دونفره را به‌صورت مبله و با امکانات مختلف، به دانشجویان ارائه می‌دهد.
 • خوابگاه Balmoral Houses: این اقامتگاه نیز اتاق‌های تک‌نفره با امکاناتی مانند سرویس بهداشتی شخصی، کمد لباس و‌... را به‌صورت مبله برای دانشجویان فراهم کرده است.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه ‌‌‌وینیپگ‌

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه دولتی وینیپگ ممکن است برای برخی از دانشجویان زیاد باشد؛ به همین دلیل این دانشگاه روش‌های مختلفی را برای جبران این هزینه‌ها در نظر گرفته است. یکی از این راه‌ها، مشغول‌شدن به کارهای دانشجویی در حین تحصیل است. درصورتی‌که شما در حال تحصیل در وینیپگ باشید، می‌توانید به‌مدت 20 ساعت در هفته در خارج یا داخل دانشگاه مشغول‌به‌کار شوید؛ البته اگر در زمان تعطیلی بین دو ترم یا تعطیلات رسمی قصد کارکردن داشته باشید، می‌توانید بدون داشتن محدودیت ساعتی هفتگی نیز کار کنید.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند