Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  دولتی
 • سال تاسیس
  1964
 • رتبه جهانی
  320
 • رتبه کشوری
  19
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  10000 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  15000
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
دانشکده‌ها
آدرس دانشگاه
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه گوئلف و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه گوئلف یکی از بهترین دانشگاه های دولتی و پژوهش محور برای مهاجرت تحصیلی به کانادا است.این دانشگاه در منطقه گوئلف استان انتاریو واقع شده است و به دلیل برتری در زمینه‌های هنر و علوم و توسعه آن‌ها در ‌بین متفکران، نخبگان و جامعه دانشجویان بین‌المللی شهرت دارد. از سال 1964، دانشگاه گوئلف تمرکز خود را بر آموزش افراد و تبدیل آنها به شهروندان بهتر، مفیدتر و سالم‌تر قرار داده است.

یو آو جی (UoG) یا University of Guelf با فضای گرم و دوستانه پردیس‌های خود، بین دانشجویان غیرکانادایی شناخته شده است. برای چندین سال متوالی، دانشگاه گوئلف به دلیل محیط یادگیری، زندگی و حمایت از دانشجویان بین‌المللی، توسط دانشجویان انتاریو به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا رتبه بندی شده است.

پردیس گوئلف فرصت‌های زیادی برای دانشجویان فراهم می‌کند تا در جامعه خود با محیطی آکادمیک، اجتماعی و سیاسی درگیر شده و تجربه‌های راهبردی و مفیدی به دست آورند. دانشجویان این دانشگاه از مجموعه وسیعی از خدماتی که برای کمک به آنها در دستیابی به موفقیت تحصیلی و شخصی در دسترس است، بهره‌مند خواهند شد.

تاریخچه

ریشه‌های ساخت دانشگاه گوئلف به زمانی برمی‌گردد که دولت انتاریو پس از خرید ۵۰۰ هکتار زمین کشاورزی از فردریک ویلیام استون، مدرسه کشاورزی انتاریو را در 1 می 1874 افتتاح کرد که بعدها به کالج کشاورزی انتاریو (OAC) تغییر نام داد.

اولین ساختمان آن Moreton Lodge بود. این ساختمان در جایی که در حال حاضر جانستون هال قرار دارد قرار داشت و شامل کلاس‌های درس، اقامتگاه‌ها، کتابخانه و اتاق غذاخوری بود. در سال 1874، مدرسه یک بخش زنبورداری را راه اندازی کرد که در آن به دانش‌آموزان در مورد زنبورها و زنبورداری در یک ساختمان اختصاصی آموزش می‌داد.

در سال‌های اخیر، این برنامه در مرکز تحقیقات درباره زنبور عسل واقع در ساختمان درختکاری ادامه داشته و تحقیقات در مورد سلامت زنبور عسل، ارائه دوره‌های زنبورداری و آموزش تجارب دیگر از جمله فیلم‌های آموزنده برای زنبورداران و... ،همچنان مانند سنتی دیرین در دانشگاه برقرار است.

بررسی تمامی شرایط و مراحل لازم برای اعزام دانشجو به کانادا

پس از آن، مؤسسه مک‌دونالد در سال 1903 تأسیس شد تا برنامه‌های اقتصاد، مطالعات زنان، مطالعات طبیعت و برخی هنرها و علوم داخلی را در خود جای دهد. این نام از سرمایه‌دار آن، سر ویلیام مک‌دونالد که برای ترویج علوم داخلی در مناطق روستایی کانادا کار می‌کرد، برداشته شد و در ادامه آن، کالج‌های مک‌دونالد و مک‌گیل تاسیس شدند.

کالج دامپزشکی انتاریو (OVC) که در سال 1862 در میمیکو تأسیس شد، در سال 1922 به دانشگاه گوئلف منتقل شد.همچنین اقتصاددان مشهور، جان کنت گالبریت در مقطع کارشناسی در این کالج تحصیل کرده بود.

موقعیت جغرافیایی

پردیس اصلی دانشگاه گوئلف، ترکیبی از معماری تاریخی و مدرن است و مسیرهای آجری، ساختمان‌های صدساله را با سازه‌های فولادی و شیشه‌ای به هم متصل می‌کنند. مجسمه برنزی گریفون معروف از ورودی اصلی محوطه دانشگاه در گوشه خیابان گوردون قرار دارد و از آن محافظت می‌شود.

این توپ نمادین که در Branion Plaza واقع شده است، بیشتر به دلیل ظاهر دائما در حال تغییر خود شهرت دارد. جالب است بدانید که نقاشی کردن توپ به صورت روزانه، یکی از سنت‌های دانشگاهی در میان دانشجویان است.

شهر گوئلف، شهری تاریخی و پر از شخصیت‌های برجسته بوده و در 100 کیلومتری غرب تورنتو واقع شده است. این شهر از نظر کارآفرینی، شهرتی منحصربه‌فرد دارد. در مرکز شهر، مشاغل مستقل و طیف گسترده‌ای از رستوران‌ها که بسیاری از آنها غذاهای محلی دارند، در میان دانشجویان و توریست‌ها مطرح است.

رنکینگ دانشگاه

بسیاری از دانشجویان بین‌الملل با نام پرآوازه و رنکینک برتر دانشگاه، نسبت به اخذ پذیرش در آن اقدام می‌کنند. دانشگاه گوئلف دارای رتبه 320 در جهان است و در کشور کانادا نیز نوزدهمین دانشگاه برتر محسوب می‌شود.

افتخارات:

 • در سال 2018، دانشگاه گوئلف در میان 50 دانشگاه برتر تحقیقاتی کانادا در رتبه شانزدهم قرار گرفت.
 • در سال 2012 همکاران استراتژی آموزش عالی، دانشگاه را در رتبه 5 سطح ملی در حوزه علوم اجتماعی و انسانی قرار دادند.
 • دانشگاه گوئلف رتبه پنج ستاره را از سوی Quacquarelli Symonds (QS) که ناشر رتبه‌بندی سالانه دانشگاه‌های جهانی است، به دست آورد.
 • در سال 2020 کالج دامپزشکی انتاریو در دانشگاه گوئلف، بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS، رتبه 1 در کانادا و رتبه 5 در جهان را کسب کرد.
 • در گزارش دانشگاه کانادا توسط The Globe and Mail، گوئلف در بین دانشگاه‌ها در رتبه 3 دانشگاه برتر قرار گرفت. این شامل رتبه برتر در ثبت‌نام دوره، مشاوره تحصیلی، محل سکونت دانشجویی، فناوری اطلاعات، فضای دانشگاه، تعهد زیست‌محیطی و تعادل میان کار، تحصیل و تفریح بود.
 • طبق مطالعاتی که در سال 2012 توسط گروه ایمپکت انجام گرفت، دانشگاه گوئلف در آن زمان مبتکرترین دانشگاه کانادا از نظر افشای اختراع به ازای هر عضو هیئت علمی تمام‌وقت و تعداد اختراعات بالا به ازای هر میلیون دلار بودجه تحقیقاتی بود.
 • فوربس این دانشگاه را در فهرست بهترین کارفرمایان کانادا در سال 2019، در رتبه 61 قرار داد. این مجله اظهار داشت: گوئلف یکی از برترین دانشگاه‌های کانادا به دلیل ارائه‌ای علمی و دقیق همراه با یادگیری تجربی و آموزش تحقیقاتی در نظر گرفته می‌شود.
 • برنامه MBA دانشگاه گوئلف به عنوان بهترین پروگرم MBA در کانادا و نهمین رتبه در جهان (طی شانزدهمین رتبه‌بندی سالانه Better World MBA در سال 2018 توسط غول شرکتی مستقر در تورنتو) رتبه‌بندی شد.

اعضای هیئت علمی:

اعضای هیئت علمی گوئلف به ارائه یک رویکرد شخصی برای یادگیری دانشجویان سطح تحصیلات تکمیلی خود متعهد هستند. اعضای هیئت علمی علاوه بر اینکه خود را وقف مشاوره به دانشجویان کرده‌اند، بصورت انفرادی نیز تحقیقاتی پیشرو انجام می‌دهند، از روش‌های آموزشی نوآورانه استفاده می‌کنند، به خوبی با جوامع حرفه‌ای مربوط به رشته خود مرتبط هستند و به موفقیت دانشجویان تعهد دارند. این میزان تعهد و فداکاری آنها، یک محیط آکادمیک عالی، مثبت و کامل را برای دانشجویان فارغ‌التحصیل ایجاد می‌کند.

برنامه‌های متنوع:

گوئلف برنامه‌ها و رشته‌های تحصیلی زیادی ارائه می دهد که هر یک، منحصر به خود دانشگاه هستند. علاوه بر این، می‌توانید گزینه‌های برنامه مشترک یا بین بخشی را برای ایجاد علایق تحقیقاتی خاص خود بررسی کنید. برای بررسی این رشته‌ها، به وبسایت رسمی دانشگاه به آدرس www.uoguelph.ca مراجعه کنید.

جامعه دانشجویان

دانشگاه گوئلف، محیط دانشجویی دوستانه، بزرگ و همراهی دارد و معتقد است که رویکرد شخصی آنها در این زمینه، برای یادگیری بیشتر دانشجویان در هر رشته تحصیلی مفید خواهد بود.

کادر گوئلف معتقد است که برابری شغلی و استقبال از همه افراد دانشگاه از جمله زنان، مردم بومی، افراد دارای معلولیت، دانشجوهای بین‌الملل و اعضای جوامع لزبین، همجنس‌گرا، دوجنسگرا، ترنسجندر، ترنسجنسال، کوئیر و اینترسکس، از پراهمیت ترین و مهم‌ترین مسائل یک محیط آکادمیک به شمار می‌آیند..

تعداد دانشجویان درحال تحصیل در دانشگاه (بین‌المللی و بومی)

دانشگاه گوئلف با بیش از 30000 دانشجو که 1500 نفر از آنها بین‌المللی هستند و بیش از 800 عضو هیئت علمی، یکی از بزرگترین دانشگاه‌های انتاریو با جمعیت دانشجویی متنوع است.

رشته‌های دانشگاه گوئلف


رشته تحصیلی

مقطع تحصیلی

هنر

کارشناسی

مدیریت منابع زیستی

کارشناسی

بازرگانی

کارشناسی

محاسبات

کارشناسی

مهندسی

کارشناسی

علوم بومی محیط زیست

کارشناسی

معماری

کارشناسی

سلامت

کارشناسی

کشاورزی

کارشناسی

علوم محیطی

کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری

حسابداری

کارشناسی ارشد

علوم زیستی حیوانات

کارشناسی ارشد، دکتری

تاریخ هنر و فرهنگ تجسمی

کارشناسی ارشد

هوش مصنوعی

کارشناسی ارشد، دکتری

بیوانفورماتیک

کارشناسی ارشد، دکتری

علوم زیست پزشکی

کارشناسی ارشد، دکتری

بیوفیزیک

کارشناسی ارشد، دکتری

بیوتکنولوژی

کارشناسی ارشد، دکتری

مدیریت بازرگانی

کارشناسی ارشد، دکتری

توسعه و گسترش

کارشناسی ارشد

شیمی

کارشناسی ارشد، دکتری

مطالعات بالینی

کارشناسی ارشد

علوم محاسباتی

دکتری

علوم کامپیوتر

کارشناسی ارشد، دکتری

حفاظت از محیط زیست

MCL

جرم شناسی و سیاست عدالت کیفری

کارشناسی ارشد

مطالعات انتقادی

کارشناسی ارشد، دکتری

مدیریت فناوری لبنیات

MDTM

امنیت سایبری

MCTI

اقتصاد

کارشناسی ارشد، دکتری

مهندسی

کارشناسی ارشد، دکتری

زبان انگلیسی

کارشناسی ارشد

مطالعات اروپا

کارشناسی ارشد

روابط خانوادگی و تغذیه کاربردی

کارشناسی ارشد، دکتری

ایمنی و تضمین کیفیت مواد غذایی

کارشناسی ارشد، دکتری

علوم غذایی

کارشناسی ارشد، دکتری

مواد غذایی، کشاورزی و اقتصاد

کارشناسی ارشد، دکتری

زبان فرانسوی

کارشناسی ارشد

جغرافیا

کارشناسی ارشد، دکتری

تاریخ

کارشناسی ارشد، دکتری

بهداشت انسانی و علوم تغذیه

کارشناسی ارشد، دکتری

زیست شناسی

کارشناسی ارشد، دکتری

مطالعات توسعه بین‌المللی

کارشناسی ارشد، دکتری

مطالعات آمریکای لاتین

کارشناسی ارشد

مطالعات ادبی/مطالعات تئاتر

دکتری

تحقیقات بازار

گواهینامه

مطالعات بازاریابی

کارشناسی ارشد

مطالعات تغذیه کاربردی

کارشناسی ارشد، دکتری

ریاضیات و آمار

کارشناسی ارشد، دکتری

زیست شناسی مولکولی و سلولی

کارشناسی ارشد، دکتری

علوم اعصاب

کارشناسی ارشد، دکتری

پاتوبیولوژی

کارشناسی ارشد، دکتری

فلسفه

کارشناسی ارشد، دکتری

کشاورزی گیاهی

کارشناسی ارشد، دکتری

علوم سیاسی

کارشناسی ارشد، دکتری

پزشکی جمعیت

کارشناسی ارشد، دکتری

روانشناسی

کارشناسی ارشد، دکتری

مسائل عمومی مردم‌شناسی

کارشناسی ارشد

برنامه‌ریزی و توسعه روستایی

کارشناسی ارشد

مطالعات روستایی

دکتری

جنسیت‌ها و بدن

کارشناسی ارشد، دکتری

جامعه‌شناسی

کارشناسی ارشد، دکتری

گردشگری و هتلداری

کارشناسی ارشد

علوم دامپزشکی

کارشناسی ارشد

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه گوئلف

 • ارائه مدرک کارشناسی؛
 • معدل بالای 14 در آخرین مقطع تحصیلی؛
 • ریزنمرات مهر و موم شده توسط دانشگاه پیشین متقاضی؛
 • کسب حداقل نمره در آزمون‌های زبان انگلیسی.

برای اطلاع از جزئیات کامل برنامه‌ها، الزامات ورود و سایر اطلاعات مربوط به اخذ ویزای تحصیلی کانادا، می‌توانید با مشاورین ما در آکادمی اپلای تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه گوئلف

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه گوئلف


89

TOEFL

6.5

IELTS

70

CAEL

60

PTE-A

Advanced

University of Guelph English Language Certificate

ددلاین دانشگاه گوئلف

طبق اعلام سایت رسمی دانشگاه، ددلاین‌ها باتوجه به مقاطع و رشته‌های تحصیلی، علی‌الخصوص برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، دائما درحال تغییر هستند. لذا برای آگاهی از دقیق‌ترین تاریخ‌ها در هر فصل، لازم است تا با امور دانشجویان تماس بگیرید.

دانشکده‌های دانشگاه گوئلف

این دانشگاه از 7 کالج تشکیل شده است:

 1. کالج تجارت و اقتصاد
 2. کالج هنر
 3. کالج علوم زیستی
 4. کالج علوم فیزیکی و مهندسی
 5. کالج علوم اجتماعی و کاربردی انسانی
 6. کالج کشاورزی انتاریو
 7. دانشکده دامپزشکی انتاریو

در حالی که آموزش کسب و کار در این دانشگاه بیش از 50 سال وجود داشته است، کالج تجارت و اقتصاد آن در سال 2006 تأسیس شد. در سپتامبر 2016، بازسازی هال مک‌دونالد که اکنون خانه رسمی آموزش بازرگانی دانشگاه است، به پایان رسید. کالج کسب و کار و اقتصاد، همچنین محل رستوران Pj در اتریوم است. در اوایل سال 2017، این کالج به عضویت شبکه جهانی قرارداد کانادا (GCNC) درآمد.

هزینه تحصیل در دانشگاه گوئلف

هزینه تحصیل در دانشگاه گوئلف برای دانشجویان مقطع دکتری از 6000 دلار کانادا، برای دانشجویان کارشناسی ارشد از 9000 دلار و برای دانشجویان کارشناسی تا 26000 دلار تخمین زده شده است. برای آگاهی از شهریه دقیق برنامه مورد نظرتان، به وبسایت دانشگاه مراجعه کنید.

همان‌طور که می‌دانید، هزینه تحصیل در کانادا فقط شامل شهریه دانشگاه نمی‌شود. بلکه موارد مختلفی وجود دارد که می‌تواند برای دانشجویان هزینه‌بر باشد.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه گوئلف

دانشگاه گوئلف برنامه‌های بورسیه‌ای و تحصیلی بسیار سخاوتمندانه‌ای دارد. این دانشگاه، دستاوردهای تحصیلی را کاملا به رسمیت می‌شناسد و از دانشجویانی با هر پیشینه مالی، برای ادامه تحصیل حمایت می‌کند. در سال 2021، بیش از 42.7 میلیون دلار بورسیه به دانشجویان U of G تعلق گرفت.

بورسیه‌های تحصیلی کانادا بر اساس دستاوردهای دانشجویی ارائه می‌شوند. این دستاوردها می‌توانند شامل مواردی مانند فعالیت‌های فوق برنامه، توانایی تدریس و کمک به استادان و فعالیت‌های داوطلبانه باشند. دریافت‌کنندگان کمک‌های مالی به‌خاطر دستاوردهای گذشته‌شان قدردانی خواهند شد. این کمک‌هزینه‌ها به عنوان جایزه‌ای برای تشویق به مطالعه و موفقیت بیشتر ارائه می‌شود.

این بدان معناست که دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی خود باید در سایت دانشگاه گوئلف ثبت‌نام کنند. البته شایان ذکر است که بسیاری از بورسیه‌های تحصیلی در دانشگاه گوئلف، نیازی به ثبت درخواست دانشجویان ندارند.

در حال حاضر بیش از 900 اسکالرشیپ و کمک‌هزینه تحصیلی در وبسایت دانشگاه ثبت شده است. برای آگاهی از شرایط ه رکدام، می‌توانید از وبسایت مربوطه دیدن کنید.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه گوئلف

دانشجویان این دانشگاه گزینه های مقرون‌به‌صرفه و مختلفی برای مسکن دارند. دانشجویان فارغ‌التحصیل می‌توانند در یک آپارتمان یک یا دو خوابه یا یک خانه فارغ‌التحصیلی زندگی کنند. همچنین فارغ‌الحصیلانی که همسر و بچه دارند، می توانند در یکی از 200 واحد خوابگاه متاهلی با قیمت رقابتی سکونت داشته باشند.

در خارج از دانشگاه، گزینه های مسکن با قیمت مناسب زیادی برای دانشجویان وجود دارد که می‌توانند از بین آنها انتخاب کنند: از جمله اتاق‌های فردی، آپارتمان‌ها و خانه‌های ویلایی.

جهت ثبت درخواست خود برای استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی، پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام در دانشگاه، می‌توانید به صورت حضوری یا آنلاین، به بخش امور رفاهی و مسکن دانشجویان مراجعه کنید.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه گوئلف

همه دانشجویان بین‌المللی در طول ترم تحصیلی، بصورت هفتگی 20 ساعت اجازه کار ضمن تحصیل در کانادا را دارند و این امکان برای تمام مقاطع تحصیلی وجود دارد.

چرا دانشگاه گوئلف انتخاب بسیاری از دانشجویان بین‌الملل است؟

برخی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در دانشگاه گوئلف به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، عبارتند از:

 • محیط آکادمیک: دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه گوئلف در طیف وسیعی از رشته‌ها مانند علوم فیزیکی و زیستی، هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی، تجارت، علوم کشاورزی و دامپزشکی و...، به دنبال تحقیق، توسعه و پیشرفت هستند. این ویژگی، اساسی‌ترین ویژگی رشد و ترقی دانشجویان است.
 • پردیس‌ها: دانشگاه گوئلف که به خاطر پردیس‌های زیبا، امن و فرهنگ استقبال‌کننده و حمایت‌کننده‌اش معروف است، معماری تاریخی و مدرن را با فناوری‌های پیشرفته ترکیب و محیطی زیبا برای دانشجویان فراهم کرده است.
 • تمرکز پژوهشی: استادان، محققان و دانشجویان در تحقیقات پیشگامانه بین‌المللی شرکت می‌کنند. شرکت تحقیقاتی دانشگاه گوئلف از یک برنامه تحقیقاتی 156 میلیون دلاری در کالج‌ها، ایستگاه‌های تحقیقاتی و پردیس ریج‌تاون پشتیبانی می‌کند. نوآوری‌های تحقیقاتی دانشگاه گوئلف در حال پیشرفت های معناداری است که به ایجاد شغل، رشد اقتصادی و تجارت، کمک خواهد کرد.
نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند