Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  خصوصی
 • سال تاسیس
  2000
 • رتبه جهانی
  13473
 • رتبه کشوری
  165
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  4000 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  19000
 • مهلت ثبت‌نام
  1 می
دانشکده‌ها
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه ‌‌منونایت کانادا و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه Canadian Mennonite University یا CMU یکی از موسسات آموزش عالی نسبتا جدید در کشور کانادا است. CMU آموزش‌های جامعی در سطح دانشگاهی ارائه می‌دهد که پویا و متنوع هستند. این دانشگاه به آموزش بی‌نظیر در دانشگاهی کوچک و شناخته‌شده، مطالعات آکادمیک و زندگی اجتماعی پرجنب و جوش، همکاری دانشجویان و استادان در کارهای پژوهشی و... شناخته می‌شود.

در صورتی که بخواهید برای ورود به دنیای مشاغل آماده شوید، دانشگاهCanadian Mennonite  می‌تواند بهترین انتخاب باشد. تا انتهای این مطلب با ما در آکادمی اپلای همراه شوید تا هرآنچه را که لازم است برای ورود به این دانشگاه بدانید، برای شما توضیح دهیم.

تاریخچه دانشگاه ‌‌منونایت کانادا

ریشه‌های این دانشگاه به سال‌های ۱۹۹۰ میلادی بازمی‌گردد که بنا بود ۴ کالج مختلف با یکدیگر همکاری کنند. در این میان، یکی از کالج‌ها از این همکاری صرفه‌نظر کرد، اما پس از اجازۀ دولت برای ارائۀ مدرک دانشگاهی، سه کالج باقی‌مانده یک تفاهم‌نامه امضا کردند. این دانشگاه حاصل ادغام این سه کالج مختلف است که شامل Mennonite Brethren Bible College (۱۹۹۴)، Canadian Mennonite Bible College (۱۹۴۷) و Menno Simons College (۱۹۸۹) می‌شد.

در سال ۲۰۰۰ سرانجام این همکاری و ادغام به صورت رسمی آغاز و برنامه‌های جدید دانشگاهی در محل پردیس دانشگاه ارائه شد.

موقعیت جغرافیایی

دانشگاه CMU در شهر وینیپگ ایالت مانیتوبا کانادا قرار گرفته است. این موسسه خوابگاه‌های اختصاصی مجهزی دارد که هرساله حدود ۲۰۰ نفر از دانشحویان در آن ساکن می‌شوند. تمامی این خوابگاه‌ها با امکانات کامل به دانشجویان ارائه می‌شوند.

رنکینگ دانشگاه

دانشگاه کانادایی منونایت با وجود تعداد دانشجویان نسبتاً کم، شرایط علمی بسیار مناسبی دارد و همواره در بین بهترین موسسات این کشور حضور داشته است. این دانشگاه از بین بیش از ۲۱.۰۰۰ دانشگاه در سراسر جهان در رتبۀ ۱۳.۴۷۳ قرار گرفته است و در بین دانشگاه‌های کانادا نیز رتبۀ ۱۶۵ را دارد. علاوه بر این، منونایت چهارمین دانشگاه برتر در شهر وینیپگ است.

تعداد دانشجویان درحال تحصیل در دانشگاه

در سال ۲۰۲۳ مجموع دانشجویان تمام‌وقت این دانشگاه به حدود ۷۸۰ نفر رسیده است. بسیاری از دانشجویان این دانشگاه اهل ایالت مانیتوبا هستند که حدود ۷۷ درصد کل جمعیت آن را شامل می‌شوند. از این میان، تنها ۱۲ درصد از دانشجویان جزء متقاضیان بین‌المللی هستند و دیگر متقاضیان نیز از بخش‌های دیگر کانادا برای تحصیل به این دانشگاه می‌روند.

دانشکده‌های دانشگاه منونایت کانادا ‌

دانشگاه منونایت دارای چندین دانشکدهٔ مختلف است که هر کدام از آن‌ها دروس متنوعی را در رشته‌ها و مقاطع مختلف ارائه می‌دهند. این دانشکده‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • دانشکدۀ تحصیلات تکمیلی الهیات و معارف دینی
 • دانشکدۀ Menno Simons
 • دانشکدۀ  تثبیت صلح و توسعه همکاری
 • دانشکدۀ بازرگانی ردکوپ

رشته‌های دانشگاه منونایت کانادا ‌

برای آن‌که بتوانید تصمیم خود را جهت اپلای دانشگاه منونایت کانادا بگیرید، ابتدا باید مطمئن شوید که رشتۀ موردنظر شما در فهرست دروس ارائه‌شدۀ این دانشگاه وجود دارد. این موسسه رشته‌های متنوعی را در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهد که در ادامه تعدادی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

کارشناسی

رشته های دانشگاه منونایت کانادا در مقطع کارشناسی شامل موارد زیر می‌شود:


هنر

مدیریت بازرگانی

مطالعات کتاب مقدس و الهیات

زیست‌‌شناسی

موسیقی

علوم

شیمی

تجارت و رفتار سازمانی

مطالعات مشاوره

ارتباطات و رسانه

اقتصاد

بوم‌شناسی

مطالعات محیط زیست

زبان انگلیسی

تاریخ

جغرافیا

علوم انسانی

زبان‌ها

موسیقی درمانی

فلسفه

مطالعات صلح و توسعه

ریاضیات

مطالعات بین‌فرهنگی

فیزیک

مطالعات سیاسی

علوم اجتماعی

روانشناسی

علاوه بر این موارد، برخی از رشته‌های پیش‌حرفه‌ای (Pre-Professional Studies) این دانشگاه شامل موارد زیر است:


ت اجتماعی

کشاورزی

حقوق

داروسازی

بوم‌شناسی

توانبخشی پزشکی

آموزش و پرورش

دندان‌پزشکی

پزشکی

علوم تغذیه

مطالعات بهداشت

پرستاری

کارشناسی ارشد

در صورتی که  تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را داشته باشید،‌ می‌توانید برای تحصیل در یکی از رشته‌های زیر اقدام کنید:

 • مدیریت بازرگانی
 • صلح و توسعهٔ مشارکتی
 • الهیات و معارف

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه منونایت کانادا ‌

برای تحصیل در دانشگاه منونایت کانادا لازم است که تمامی پیش‌نیازهای آن را داشته باشید. این دانشگاه دانشجویان را فارغ از پیشینۀ نژادی، اعتقاد دینی، موقعیت اقتصادی و ...  پذیرش می‌کند. متقاضیانی که تمایل به تحصیل در این موسسه را دارند باید شرایط زیر را داشته باشند:

مقطع کارشناسی: داوطلبان باید نتایج مدرک دیپلم و آزمون کنکور خود را برای دانشگاه ارسال کنند. علاوه بر این، حداقل نمرۀ معدل افراد در مقطع دبیرستان نباید کمتر از ۱۳.۹ از ۲۰ باشد. در صورتی که متقاضی به عنوان دانشجوی انتقالی به این دانشگاه درخواست می‌دهد، معدل او نباید کمتر از ۱۳.۹ از ۲۰ باشد. علاوه بر این، تمامی داوطلبان باید تسلط خود را به زبان انگلیسی اثبات کنند.

مقطع تحصیلات تکمیلی: افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند، باید مدرک کارشناسی خود را از یکی از دانشگاه‌های معتبر در ایران (به‌جز کالج یا پلی‌تکنیک) با حداقل معدل ۱۵.۹ از ۲۰ کسب کرده باشند. همچنین، در صورتی که متقاضی مقطع کارشناسی خود را در دانشگاه‌های کانادا گذرانده است، باید حداقل معدل ۳.۰۰ را کسب کرده باشد.

علاوه بر این موارد، داوطلبان باید در یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی شرکت کرده و حداقل نمرۀ قابل قبول را کسب کنند. در ادامه شرایط زبانی این دانشگاه را به صورت کامل شرح می‌دهیم.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه منونایت کانادا ‌

برای آن‌که درخواست خود را جهت تحصیل در دانشگاه منونایت به این موسسه ارسال کنید، لازم است که مدارک مختلفی را جمع‌آوری کنید. این مدارک برای دانشجویان در مقاطع مختلف متفاوت است و در ادامه هریک را به صورت جداگانه بیان می‌کنیم.

کارشناسی (Bachelor)

چنانچه تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی را داشته باشید، باید مدارک زیر را برای دانشگاه ارسال کنید:

 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • ریزنمرات دوره متوسطه؛
 • ارائه کپی مدرک دبیرستان؛
 • رزومه؛
 • انگیزه‌نامه.

کارشناسی ارشد (Masters)

متقاضیانی که برای مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه اقدام می‌کنند، باید مدارک زیر را برای زمان اپلای خود آماده کنند:

 • مدرک معتبر کارشناسی؛
 • ریز نمرات دوره کارشناسی؛
 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • رزومه؛
 • انگیزه‌نامه؛

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه منونایت کانادا ‌

تمام دانشجویانی که تمایل به اخذ پذیرش دانشگاه منونایت کانادا را دارند، باید توانایی خود را در زبان انگلیسی اثبات کنند. برای این‌کار لازم است در یک آزمون زبان انگلیسی معتبر و موردقبول شرکت کنند. متقاضیان باید نتایج آزمون جدید خود را ارسال کنند و پس از گذشت 2 سال از زمان شرکت در آزمون، نتایج آن موردقبول نخواهد بود. در جدول زیر نام هریک از آزمون‌های موردتـأیید دانشگاه و حداقل نمرۀ موردنیاز آن‌ها مشخص شده است:


نام
آزمون

حداقل
نمره

آزمون
آیلتس

نمره
۶.۵- حداقل نمرهٔ ۶ در تمام مهارت‌ها

آزمون
تافل

تافل
iBT  : حداقل نمرۀ ۸۰ با حداقل نمرۀ ۱۹ در هر مهارت
/ تافل
PB: حداقل نمرۀ ۵۵۰ با حداقل نمرۀ ۵۰ در هر مهارت
/ تافل
CB: حداقل نمرۀ ۲۱۳ با حداقل نمرۀ ۱۷ در هر
مهارت

آزمون
PTE

حداقل
نمرهٔ کلی ۵۸

آزمون
CAEL

حداقل
نمرهٔ کلی ۶۰

Cambridge
English Assessment Scale

حداقل
نمرۀ ۱۸۰ (C) در C1 پیشرفته و نمرۀ ۲۰۰ (C) در سطح C2

آزمون
CanTest

میانگین
نمرۀ ۴.۵ در مهارت شنیدن و خواندن و نمرۀ ۴ در نوشتن

ددلاین دانشگاه منونایت کانادا ‌

در صورتی که بخواهید برای اپلای این دانشگاه اقدام کنید، ابتدا لازم است تمامی ددلاین‌های مهم را بدانید تا پیش از پایان مهلت، درخواست خود را ارسال کنید. در بخش زیر برخی از ددلاین‌های مربوط به سال ۲۰۲۳ مشخص شده است:

ترم پاییز: ۱ می (کارشناسی) و ۳۱ مارس (تحصیلات تکمیلی)؛

ترم زمستان: ۱۰ اگوست (کارشناسی) و ۳۰ ژوئن ( تحصیلات تکمیلی)؛

در صورتی که نیاز به اطلاعات دقیق و به‌روز دارید، بهتر است به سایت این دانشگاه مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه منونایت کانادا ‌

یکی از مهم‌ترین نکات هنگام انتخاب دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی، هزینه‌های شهریه است. میزان شهریۀ دانشگاه تا حد زیادی به رشتۀ موردنظر و البته تعداد واحد انتخابی بستگی دارد. به صورت میانگین، مقدار شهریۀ یک دانشجوی بین‌المللی که به صورت تمام‌وقت مشغول به تحصیل باشد، با در نظر گرفتن هزینۀ بیمه و زندگی در خوابگاه حدوداً ۱۹.۰۰۰ دلار کانادا در سال است. در جدول زیر لیست هزینه‌های اعلام‌شده از سوی دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی مشخص شده است:


عنوان
هزینه

مقدار
هزینه (تمام هزینه‌ها به دلار کانادا است)

درخواست
پذیرش (اپلیکیشن فی)

۱۵۰.۰۰
دلار

شهریۀ
مقطع کارشناسی به ازای هر ۳ واحد

۱.۱۹۲.۰۰
دلار

شهریۀ
مقطع تحصیلات تکمیلی به ازای هر ۳ واحد

۱.۲۳۳.۸۰
دلار

بیمۀ
دانشجویی

۷۹۸.۰۰
دلار

علاوه بر این موارد، دانشجویان باید هزینه‌های دیگری را نیز برای خود درنظر بگیرند. این هزینه‌ها شامل مواردی مانند خورد و خوراک، پوشاک، حمل و نقل و اسکان است. دانشگاه CMU تمامی جزئیات مربوط به هزینه‌های مختلف را مشخص کرده است و شما می‌توانید برای بررسی دقیق‌تر آن‌ها به سایت رسمی دانشگاه منونایت کانادا مراجعه کنید.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه منونایت کانادا ‌

دانشگاه منونایت این مکان را فراهم کرده است که دانشجویان بدون داشتن دغدغۀ مالی تحصیلات دانشگاهی خود را ادامه دهند. بر همین اساس، هر ساله حدود ۵۰٪ از دانشجویان از کمک‌هزینه‌های تحصیلی و بورسیه‌های مختلف بهرمند می‌شوند.

CMU بورسیه‌ها و جوایز مختلفی را به متقاضیان ارائه می‌دهد که بسیاری از آن‌ها براساس سوابق تحصیلی و موفقیت‌های دانشجویان به آن‌ها ارائه می‌شود. بورسیه‌ها معمولا به افرادی داده می‌شود که دارای پیشرفت تحصیلی بوده یا در فعالیت‌های مختلف نقش داشته باشند. جوایز نیز به افراد برتر در مسابقات ورزشی، موسیقی، علمی و ... داده می‌شود. هر یک از این بورسیه‌ها به صورت اختصاصی برای دانشجویان بومی، بین‌المللی و دانشجویان ورودی جدید مشخص شده است تا همه افراد بتوانند شانس خود را برای دریافت آن امتحان کنند.

دانشجویان باید برای دریافت هر یک از این بورسیه‌ها مدارک و درخواست خود را تا تاریخ مشخص‌شده برای هر ترم ارسال کنند تا در صورت داشتن صلاحیت‌های لازم، کمک‌هزینه به آن‌ها تعلق بگیرد.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه منونایت کانادا

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های دانشجویان بین‌المللی، یافتن محلی برای اسکان است که با پرداخت کمترین هزینه در آن ساکن شوند. دانشگاه منونایت این فرصت را فراهم کرده است که دانشجویان بتوانند در مدت تحصیل خود از خوابگاه‌های دانشجویی استفاده کنند.

هزینۀ خوابگاه باتوجه به نوع اتاق و امکانات آن متفاوت است. در جدول زیر فهرست هزینه‌های مربوط به هریک از خوابگاه‌های این دانشگاه مشخص شده است:


نام
خوابگاه

نوع
اتاق

هزینه
(دلار کانادا)

Poettcker
Hall (2316 Grant Ave.)

خوابگاه
- یک نفره

۱.۶۶۳

Poettcker
Hall (2316 Grant Ave.)

خوابگاه
- دونفره

۱.۱۷۹

Concord
Hall (2318 Grant Ave.)

خوابگاه
– یک نفره

۲.۰۶۱

Concord
Hall (2318 Grant Ave.)

خوابگاه
- دونفره

۱.۵۰۷

Poettcker
Hall Apartments (2316 Grant Ave.)

استودیو
(بدون حمام)
۲
نفر یا بیشتر (به ازای هر نفر)

۲.۵۱۵

۱.۳۳۶


Poettcker
Hall Apartments (2316 Grant Ave.)

یک
اتاق (بدون حمام)
۲
نفر یا بیشتر (به ازای هر نفر)

۳.۱۳۰

۱.۶۳۸


Poettcker
Hall Apartments (2316 Grant Ave.)

دو
اتاق (سرویس کامل)
۲
نفر یا بیشتر (به ازای هر نفر)

۴.۲۵۹

۲.۲۳۸


Poettcker
Hall Apartments (2316 Grant Ave.)

مهمان
یک نفره

۱.۸۳۰

Poettcker
Hall Apartments (2316 Grant Ave.)

مهمان
دونفره

۱.۳۳۶

Katharine
Friesen Apartments (2320 Grant Ave.)

استودیو

۲
نفر یا بیشتر (به ازای هر نفر)


۲.۷۹۷

۱.۵۶۷


Katharine
Friesen Apartments (2320 Grant Ave.)

یک
اتاق
۲
نفر یا بیشتر (به ازای هر نفر)

۳.۵۴۳

۱.۸۹۰


Katharine
Friesen Apartments (2320 Grant Ave.)

دو
اتاق
۲
نفر (به ازای هر نفر)
۳
نفر (به ازای هر نفر)

۴.۲۵۹

۱.۲۳۸

۱.۸۳۰


Katharine
Friesen Apartments (2320 Grant Ave.)

سه
اتاق
۲
نفر (به ازای هر نفر)
۳
نفر (به ازای هر نفر)

۵.۶۲۰

۳.۰۵۴

۲.۰۵۱


Concord Hall Apartments (2318 Grant Ave.)

یک
اتاق
۲
نفر یا بیشتر (به ازای هر نفر)

۳.۶۲۴

۱.۹۱۰

این هزینه‌ها برای هر ترم مشخص شده است و تمامی موارد مانند آب، برق، اینترنت و ... نیز شامل آن می‌شود. همچنین همهٔ این خوابگاه‌ها به صورت کامل مبله شده‌اند.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه منونایت کانادا ‌

یکی از فرصت‌های بسیار خوبی که با تحصیل در کانادا در اختیار دانشجویان قرار داده می‌شود، امکان کار حین تحصیل است. تمامی دانشجویان می‌توانند در مدت تحصیل خود در کانادا به مدت حداکثر ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار در داخل یا خارج از پردیس دانشگاهی باشند. البته در صورتی که قصد کار خارج از دانشگاه را داشته باشید، لازم است که مجوز کاری دریافت کنید. دانشجویان می‌توانند در زمان تعطیلات رسمی دانشگاه به مدت بیشتر از ۲۰ ساعت در هفته نیز کار کنند.

کلام آخر

دانشگاه منونایت کانادا یکی از بهترین مراکز علمی در شهر وینیپگ است که باوجود داشتن دانشجویان کمتر نسبت به بسیاری از دیگر موسسات، شرایط ایدئالی را برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است. این موسسه با داشتن میزان شهریۀ مناسب، ارائۀ انواع بورسیه‌های تحصیلی، ارائۀ خوابگاه با امکانات بسیار خوب و... می‌تواند یک مقصد مناسب برای شما باشد.

در صورتی که تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینۀ تحصیل در کانادا یا اخذ پذیرش از این دانشگاه را دارید، می‌توانید فرم موجود در وبسایت ما را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان با شما تماس بگیرند.

منابع:

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند