Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  خصوصی
 • سال تاسیس
  1952
 • رتبه جهانی
  1418
 • رتبه کشوری
  152
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  10500 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  72340
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
دانشکده‌ها
درباره دانشگاه

دانشگاه آدلر یکی از دانشگاه‌های کانادا است که سالانه متقاضیان زیادی از جمله ایرانیان برای دریافت پذیرش از آن اقدام می‌کنند. دانشجویانی که در مقاطع مختلف تحصیلی از دانشگاه ادلر فارغ‌التحصیل می‌شوند می‌توانند با مدرک معتبر خود جایگاه شغلی مناسبی را در همه کشورهای جهان پیدا کنند. هم‌چنین در دوران تحصیل خود از سیستم آموزشی قوی، امکانات و شرایط رفاهی مناسب کانادا نیز بهره‌مند شوند.

آشنایی با دانشگاه ادلر کانادا (Adler University)

دانشگاه ادلر کانادا یک دانشگاه خصوصی و غیرانتفاعی بوده که اصالتا آمریکایی است و تاسیس آن به سال ۱۹۵۲ باز می‌گردد. حدود ۵۳ سال بعد از آن، یکی از پردیس‌های این موسسه در استان بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور کانادا در سال ۲۰۰۵ تاسیس شد. نام این دانشگاه بر اساس نام روان‌شناس و روان‌درمانگر معروف اتریشی، آلفرد ادلر نام‌گذاری شده است. مجموعه آموزش عالی ادلر بیش از ۷۰۰ شعبه درمانی و آموزشی دارد.

این مرکز آموزشی سالانه به بیش از ۱۶۰۰ دانشجو به‌صورت حضوری و آنلاین آموزش می‌دهد و به دلیل دارابودن کتابخانه جامع، امکانات آموزشی خوبی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. پردیس ونکوور دانشگاه ادلر در رتبه 152 دانشگاه‌های کانادا قرار دارد. لازم به ذکر است که این دانشگاه مقطع کارشناسی ندارد و دانشجویان از مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌شوند.

این دانشگاه علاوه بر سیستم آموزشی عالی و قوی دارای کتابخانه‌ای بزرگ است که انواع کتاب‌های آموزشی را به‌صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد و دانشجویان می‌توانند از این فرصت مناسب استفاده کنند.

رشته‌های دانشگاه ادلر کانادا

همان‌طور که گفته شد این دانشگاه در مقطع کارشناسی دانشجو نمی‌پذیرد و همه رشته‌های آن در مقطع ارشد و دکتری هستند. دانشجویان می‌توانند در هر کدام از رشته‌های موردعلاقه خود ثبت‌نام کنند و در صورت‌ پذیرش مقطع تحصیلی خود را تکمیلی کرده و مدرک معتبر این دانشگاه را دریافت کنند. رشته‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری این موسسه به‌صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود که در جدول زیر بیان شده‌اند:


رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد

رشته‌های مقطع دکتری

روان‌شناسی مشاوره‌ای

روان‌شناسی بالینی

مدرسه و تمرکز جوانان

 

سیاست عمومی و برنامه‌های مدیریتی

 

روان‌شناسی صنعتی و سازمانی

 

هنردرمانی

 


رشته‌های آنلاین مقطع کارشناسی ارشد

رشته‌های آنلاین مقطع دکتری

هنر

روان‌شناسی صنعتی سازمانی

مشاوره سلامت روان بالینی

رهبری سازمانی

روان‌شناسی نظامی

 

روان‌شناسی

 

مدیریت دولتی

 

روان‌شناسی صنعتی و سازمانی

 

برای اطلاع دقیق از جزئیات هر رشته به سایت رسمی دانشگاه ادلر مراجعه کنید.

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه ادلر کانادا

به‌منظور مهاجرت به کانادا و اخذ‌ پذیرش در دانشگاه ادلر باید شرایط عمومی خود را بررسی کرده و باتوجه‌به ضوابط و قوانین پذیرشی که از سوی دانشگاه مشخص شده است، شرایط موردنیاز را مهیا کنید‌.

در نظر داشته باشید شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد با دکتری متفاوت است که دانشجویان باید باتوجه‌ به مقطع تحصیلی موردنظر خود همه این شرایط را دارا باشند. در ادامه به بررسی و معرفی شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در هر مقطع می‌پردازیم.

شرایط اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

برای اپلای دانشگاه ادلر در مقطع کارشناسی ارشد به مدرک فارغ‌التحصیلی کارشناسی با معدل GPA.۳.۰ نیاز است. همچنین اصل مدرک تحصیلی، ارائه معادل سه ترم روش تحقیق و انگیزه‌نامه نیز باید به‌صورت پستی به دانشگاه ارسال شود. علاوه بر این، مدرک زبان نیز یکی دیگر از شرایط پذیرش در دانشگاه است.

تیم پذیرش تحصیلی دانشگاه درخواست‌های اپلای تحصیلی را باتوجه‌ به فاکتورهای مختلفی مانند میزان علاقه‌مندی دانشجو، سوابق تحصیلی و توصیه‌نامه‌های استادان دانشگاه پیشین، انگیزه و اخلاق، صداقت و... ارزیابی می‌کنند.

شرایط اخذ پذیرش در مقطع دکتری

برای پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه ادلر باید یا دارای مدرک کارشناسی روان‌شناسی بود یا دانشجو یک دستاورد و اقدام مهمی در زمینه روان‌شناسی ارائه داده باشد که معادل ۳۰ واحد درسی در روان‌شناسی باشد. همچنین مدرک تحصیلات تکمیلی که به تأیید مسئولان امور پذیرش می‌رسد باید شامل دوره‌های مختلف مربوط به علوم روان‌شناختی، علوم اعصاب، روان‌شناسی رشد، نظریه یادگیری، شخصیت و روان‌شناسی اجتماعی باشد.

میانگین معدل موردنیاز برای پذیرش در مقطع دکترا باید GPA ۳.۲۵ باشد. از دیگر شرایط پذیرش در مقطع دکترا در این دانشگاه، ارسال مدارکی مانند رزومه تحصیلی، سه توصیه‌نامه‌ از استادان مقاطع تحصیلی پیشین، نمره زبان قابل‌قبول، کارنامه آزمون GRE سال‌های گذشته و... است.

مدارک لازم جهت‌پذیرش در دانشگاه ادلر کانادا

پردیس دانشگاه ادلر برای مقاطع تحصیلی مختلف به مدارک متفاوتی نیاز دارد که باید همه آن‌ها را به‌صورت کامل آماده و به دانشگاه ارسال کرد. دانشجویانی که مدارک کامل و بدون نقصی را برای دانشگاه ارسال کنند و رزومه مناسبی هم داشته باشند شانس بیشتری را برای پذیرش خواهند شد.

مدارک لازم جهت‌پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

 • اصل مدارک تحصیلی
 • مدرک فارغ‌التحصیلی کارشناسی با معدل حداقل GPA ۳.۰
 • ارائه مدارک معادل سه ترم روش تحقیق
 • انگیزه‌نامه
 • مدرک زبان با نمره مناسب
 • اسکن ریزنمرات و مدارک آکادمیک
 • نمرات GRE
 • گذرنامه معتبر

مدارک لازم جهت‌پذیرش در مقطع دکتری:

 • حداقل معدل ۳.۲۵ مقاطع پیشین
 • سه توصیه‌نامه از استادان مقاطع پیشین تحصیلی
 • مدرک زبان با نمره مناسب
 • گذرنامه معتبر
 • اسکن ریز نمرات و مدارک آکادمیک
 • انگیزه‌نامه
 • نمرات GRE
 • رزومه تحصیلی
 • سوابق تحقیقاتی و پژوهشی

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه ادلر کانادا

برای پذیرش و اپلای دانشگاه ادلر کانادا لازم است که مدارک زبان معتبری داشته باشید. مدارک زبان و نمره موردنیاز هر رشته متفاوت است که در جدول زیر بیان شده است:


آزمون آنلاین انگلیسی (TOEFL)

آزمون زبان انگلیسی (IELTS)

آزمون انگلیسی پیرسون PTE

حداقل نمره موردنیاز برای رشته‌های روان‌شناسی مشاوره: ۹۲

متقاضیان دانشگاه در رشته‌‌های روان‌شناسی مشاوره و برنامه‌های مدرسه:
حداقل نمره ۷.۰

حداقل نمره موردنیاز متقاضیان روانپزشکی، روان‌شناسی مشاوره و برنامه‌های
مدرسه: ۶۲

نمره لازم برای رشته‌های روان‌شناسی صنعتی و سازمانی و مشاوره، برنامه‌های
هنردرمانی MPPA و روان‌شناسی: ۸۸

حداقل نمره موردنیاز متقاضیان MPPA، روان‌شناسی صنعتی و سازمانی، مشاوره، برنامه‌های هنردرمانی:
باند کلی ۶.۵

حداقل نمره موردنیاز متقاضیان روانپزشکی، روان‌شناسی مشاوره و برنامه‌های
مدرسه: ۶۲

حداقل نمره دانشجویان متقاضیان برنامه‌های MPPA و روان‌شناسی صنعتی و
سازمانی: ۸۶

حداقل نمره موردنیاز دانشجویان متقاضیان برنامه‌های MPPA و روان‌شناسی صنعتی و
سازمانی: ۶.۰

حداقل نمره موردنیاز متقاضیان روانپزشکی، روان‌شناسی مشاوره و برنامه‌های
مدرسه: ۶۲

ددلاین دانشگاه ادلر کانادا

برنامه‌های آموزشی مجموعه ادلر در دو ترم تابستان و پاییز برگزار می‌شود که می‌توانید در تمام طول سال درخواست خود را برای پذیرش در این دانشگاه ارسال کنید. بعد از بررسی شرایط و مدارک توسط تیم پذیرش، درخواست موردنظر رد یا تایید می‌شود.

ترم تابستان این دانشگاه از ماه می ‌شروع می‌شود و در ماه آگوست به پایان می‌رسد. ترم پاییز نیز از ماه آگوست شروع می‌شود و در ماه دسامبر به پایان می‌رسد‌.

هزینه تحصیل در دانشگاه ادلر کانادا

برای تحصیل در دانشگاه ادلر کانادا باید همه هزینه‌ها را برآورد کرد تا بتوان از پس هزینه‌های تحصیلات و هزینه‌های زندگی دانشجویی در این کشور برآمد. هزینه تحصیل در این دانشگاه باتوجه‌ به واحدهای تحصیلی محاسبه خواهد شد و تعداد واحدها نیز باتوجه‌ به رشته و برنامه ترم و همچنین مقطع تحصیلی متفاوت است.

ابتدا باید بدانید که هزینه ارسال درخواست برای پذیرش در مجموعه آموزشی ادلر، ۵۰ دلار کانادا است‌. همچنین هر واحد درسی هزینه‌ای معادل با ۱۱۱۲ دلار کانادا بوده و در مجموع هزینه تحصیل در دانشگاه ادلر، بین ۳۶۸۳۰ تا ۱۳۰۷۲۵ دلار کانادا است. برای مثال هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مشاوره، ۶۲۸۴۶ دلار کانادا و هزینه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد رشته روان‌شناسی ۴۸۴۳۲ دلار کانادا است.

برای پرداخت هزینه‌های تحصیلی در این دانشگاه در صورت مهیا بودن شرایط می‌توان از بورسیه دانشگاهی استفاده کرد یا به شغل‌های پاره‌وقت مشغول شد.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه ادلر کانادا

برای کمک به هزینه‌های تحصیلی و زندگی دانشجویان پردیس ادلر کانادا و تأمین برخی از نیاز‌های آن‌ها بورسیه‌های مختلفی تعیین شده است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها بورسیه شایستگی است.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند در صورت دارابودن شرایط از بورسیه شایستگی استفاده کنند. دانشجویان باتوجه‌ به معدلشان مشمول این نوع بورسیه می‌شوند. حداقل معدل کارشناسی برای این نوع بورسیه ۳.۰ است و درصورتی‌ که معدل آن‌ها بالاتر باشد مبلغ بورسیه آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود.

دانشجویان مقطع دکتری نیز برای بهره‌مندی از این نوع بورسیه باید علاوه بر آخرین دوره تحصیلی، حداقل نمره GPA مناسب برای بورسیه را داشته باشند که حداقل آن، ۳.۵ است و با افزایش آن مبلغ بورسیه نیز افزایش پیدا می‌کند.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه ادلر کانادا

در دانشگاه ادلر کانادا هیچ خوابگاهی در اختیار دانشجویان قرار داده نشده است؛ بلکه خوابگاه‌های این موسسه در محوطه خارجی دانشگاه قرار دارند. به همین دلیل دانشجویان می‌توانند در محیط‌هایی اسکان یابند که هزینه و امکانات آن‌ها برایشان مناسب‌تر است. برخی از انواع این اقامتگاه‌های مناسب دانشجویان عبارت‌اند از:

هتل دانشجویی کلمبیا

این هتل دارای همه امکانات مناسب از جمله سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و... است. اتاق‌ها ظرفیت دو یا سه‌نفره دارند که دانشجویان باید به‌صورت مشترک از همه امکانات آن استفاده کنند. این هتل فاصله کمی تا دانشگاه داشته و امنیت بالایی دارد. دانشجویانی که در این هتل اسکان می‌یابند می‌توانند از امکانات دانشگاه مانند کتابخانه، استفاده کنند.

سوئیت‌های مشترک

برخی از دانشجویان ترجیح می‌دهند که با هم‌کلاسی‌های خود در سوئیت‌های کوتاه‌مدت اسکان پیدا کنند. این نوع اقامت نیز راحت و امن است و هزینه کمی برای آن‌ها دارد.

آپارتمان‌های دانشجویی

در نزدیکی دانشگاه نیز آپارتمان‌های وجود دارد که به دلیل هزینه کمتر و امکانات مناسب‌تر برای اسکان دانشجویان بسیار مناسب هستند. این آپارتمان‌ها دارای اتاق‌های تک‌نفره و چندنفره هستند که می‌توان باتوجه‌ به بودجه خود مناسب‌ترین نوع آن را انتخاب کرد.

زندگی با خانواده‌های کانادایی

یکی دیگر از روش‌هایی که دانشجویان برای اقامت موقت در کانادا و حین تحصیل انتخاب می‌کنند، زندگی با خانواده‌هایی کانادایی است. این خانواده‌ها اتاقی را در اختیار دانشجو قرار می‌دهند و آن‌ها را در سفره خود شریک می‌کنند و بابت این خدمات هزینه‌ای را از دانشجو دریافت می‌کنند.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه ادلر کانادا

اکثر دانشگاه‌های کانادا شرایط کار حین تحصیل را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند تا آن‌ها بتوانند هزینه‌های تحصیلی و دانشجویی خود را پرداخت کنند که دانشگاه ادلر نیز از این قاعده مستثنی نیست.

دانشجویان برای استفاده از شرایط کار حین تحصیل این دانشگاه باید به‌صورت تمام‌وقت در دانشگاه ثبت‌نام کرده باشند و مدرک تحصیلی آن‌ها معتبر باشد.

به‌صورت کلی دانشجویان می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته را به‌صورت پاره‌وقت کار کنند. شغل‌های مختلفی در کانادا وجود دارد که می‌توانند باتوجه‌ به شرایط و مهارت‌های خود مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب کنند.

جمع‌بندی

دانشگاه ادلر کانادا یکی از بهترین مقاصد مهاجرت تحصیلی برای علاقه‌مندان به رشته روانشناسی و سایر گرایش‌های آن است. این موسسه علاوه‌بر داشتن سطح بالای آموزشی، بیش از ۷۰۰ شعبه درمانی و تحقیقاتی در سراسر جهان دارد که همین موضوع نویدبخش آیندهٔ شغلی درخشان برای فارغ‌التحصیلان آن است.

در این مطلب ابتدا با تاریخچه تاسیس این موسسه آموزشی آشنا شدیم و در ادامه به شرایط دریافت پذیرش، میزان هزینه، امکانات خوابگاه‌ و... پرداختیم. فراموش نکنید که آشنایی با دانشگاه ادلر قدم اول پروسه مهاجرت تحصیلی شماست و کوچک‌ترین اشتباهی موجب رد پرونده‌تان توسط اداره مهاجرت کانادا می‌شود؛ بنابراین توصیه می‌کنیم پیش از هر اقدامی با وکلای ما در آژانس تحصیلی آکادمی اپلای تماس بگیرید.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند