Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  دولتی
 • سال تاسیس
  1874
 • رتبه جهانی
  133
 • رتبه کشوری
  9
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  14000 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  31000
 • مهلت ثبت‌نام
  ۱۵ ژانویه
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
دانشکده‌ها
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه ‌تکنولوژی سیدنی و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه فناوری سیدنی (University of Technology Sydney) با نام اختصاری UTS، یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی پیشرو در زمینه تکنولوژی و فناوری‌‌های جدید است. UTS، جز برترین دانشگاه های استرالیا به‌شمار می‌رود و به‌دلیل آموزش‌‌های نوآورانه و تاثیر جهانی خود شناخته شده است. در این مطلب، به شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه و تمامی اطلاعات مربوط به آن‌ می‌پردازیم.

تاریخچه

در ۲۶ ژانویه ۱۹۸۸، با شروع به کار UTS، انستیتوی فناوری سابق نیو ساوت ولز، به دانشگاه فناوری سیدنی تبدیل شد. دانشکده هنرهای مکانیک سیدنی، از قدیمی‌ترین موسسه‌‌های مکانیک فعال در استرالیا است که در سال ۱۸۳۳ افتتاح شد.

اگرچه گفته‌ می‌شود که ریشه UTS به دهه ۱۸۷۰ برمی‌گردد، اما این دانشگاه، به شکل فعلی خود، در سال ۱۹۸۸ تأسیس شده است. در سال ۱۹۴۰، پارلمان نیو ساوت ولز، قانونی را برای تأسیس مؤسسه فناوری تصویب کرد که در سال ۱۹۶۴ به تأسیس مؤسسه فناوری نیو ساوت ولز (NSWIT) انجامید؛ سپس در ۸ اکتبر ۱۹۸۷ این موسسه به دانشگاه فناوری سیدنی تبدیل شد.

موقعیت جغرافیایی

University of Technology Sydney، در نیو ساوت ولز استرالیا قرار گرفته است و برج UTS، بزرگ‌ترین برج آن است. این دانشگاه از چند ساختمان‌‌ها و پردیس متفاوت تشکیل شده است که عبارت هستند از:

 • ساختمان UTS Central
 • ساختمان UTS Library
 • ساختمان Vicki Sara
 • پردیس Moore Park
 • پردیس Broadway
 • پردیس Botany
 • پردِیس Blackfriars
 • پردیس Haymarket

سه پردیس سیتی Haymarket، Broadway و Blackfriars در دروازه جنوبی منطقه تجاری مرکزی (CBD) قرار دارند و توسط جاذبه‌های محلی احاطه شده‌اند. جدیدترین پردیس‌های دانشگاهی، در منطقه ورزشی Moore Park و در پارک صنعتی Botany قرار دارند.

رنکینگ دانشگاه (در استرالیا و در جهان)

UTS، یکی از معتبرترین دانشگاه‌‌های فناوری در استرالیا است که رتبه ۱۳۳ جهان و ۹ استرالیا را به‌خود اختصاص داده است. UTS چارچوب استانداردهای آکادمیک خود را برای تضمین نتایج باکیفیت برای دانشجویان و سایر فعالیت‌های دانشگاهی ایجاد کرده است. در سال ۲۰۱۳، این دانشگاه، به عنوان یک ارائه‌دهنده آموزش عالی برای حداکثر مدت هفت سال توسط (TEQSA) ثبت شد.

تعداد دانشجویان درحال‌تحصیل در دانشگاه (بین‌المللی و بومی)

University of Technology Sydney، بیش از ۴۵ هزار و ۲۲۰ دانشجو دارد که ۱۱ هزار و ۷۹۳ نفر از این آمار را دانشجویان بین‌المللی تشکیل‌ می‌دهند. بیش از ۶۰ درصد دانشجویان، پس از فارغ‌التحصیلی از این دانشگاه، جذب بازار کار شده‌اند و درصد رضایتمندی فارغ‌التحصیلان ۸۱ درصد است. این دانشگاه در مقطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری، دانشجویان را از سراسر دنیا پذیرش‌ می‌کند.

دانشکده‌های دانشگاه ‌تکنولوژی سیدنی

UTS، دانشکده‌‌های متعددی را در خود جای داده‌ است که عبارت هستند از:

 1. دانشکده هنر و علوم اجتماعی
 2. دانشکده طراحی، معماری و ساخت
 3. دانشکده بهداشت
 4. دانشکده حقوق
 5. دانشکده علوم
 6. دانشکده بازرگانی
 7. دانشکده مهندسی و فناوری اطلاعات
 8. دانشکده تحصیلات تکمیلی بهداشت
 9. دانشکده نوآوری میان‌رشته‌ای

رشته‌های دانشگاه ‌تکنولوژی سیدنی

UTS، رشته‌‌های متنوعی را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه‌ می‌دهد. در ادامه، تعدادی از رشته‌‌های این دانشگاه را، به تفکیک مقطع تحصیلی، معرفی‌ می‌کنیم:

کارشناسی(Bachelor)

رشته‌‌های دانشگاه سیدنی در مقطع کارشناسی بسیار متنوع و زیاد هستند. در جدول زیر تعدادی از این رشته‌‌ها را می‌توانید مشاهده کنید:


نام رشته

معماری

پرستاری

نوآوری و ابتکار

هنر ارتباطات

حسابداری

بهداشت عمومی

انیمیشن

آموزش ابتدایی

اقتصاد

علوم بهداشت

تکنولوژی

روان‌شناسی بالینی

مدیریت

ورزش

مدیریت بازرگانی

مهندسی

بازریابی

روان‌شناسی

خبرنگاری پیشرفته

مراقبت‌‌های اولیه

مدیریت بهداشت

سیاست بهداشت

حقوق

مامایی

علوم ریاضی

فیزیک

فیزیوتراپی

علوم زندگی

کارشناسی‌ارشد(Masters)

دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد UTS می‌توانند از میان رشته‌‌های متنوع ارائه‌شده در این دانشگاه در رشته موردنظر خود تحصیل کنند. برخی از این رشته‌‌ها عبارت هستند از:


نام رشته

تدریس در آموزش متوسطه

روزنامه‌نگاری پیشرفته

تمرین و صنعت رسانه

روان‌شناسی بالینی

مدیریت بازرگانی

آسیب‌شناسی گفتار

مهندسی و فناوری اطلاعات

سیاست بهداشت

فیزیوتراپی

داروسازی

علوم ریاضی

مشاوره ژنتیک

حسابداری

اقتصاد

امور مالی

مدیریت

دکتری(PHD)

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری را دارند،‌ می‌توانند در رشته‌‌های زیر پذیرش شوند. در نظر داشته باشید که این موارد، تعداد اندکی از رشته‌‌های دکتری UTS هستند؛ بنابراین چنانچه قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید، بهتر است سایت رسمی دانشگاه تکنولوژی سیدنی استرالیا را بررسی کنید.


نام رشته

دوره‌‌های کسب‌وکار

مهندسی و فناوری اطلاعات

ارتباطات

حقوق

بهداشت

علوم داده

آموزش

مطالعات بین‌المللی

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه ‌تکنولوژی سیدنی

اگر قصد دریافت پذیرش از UTS را دارید، باید از شرایط لازم برای آن آگاه شوید. در ابتدا بهتر است بدانید، متقاصیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید در دوره Foundation شرکت کنند که معادل دوره پیش‌دانشگاهی در ایران است. پس از آن، دانش‌آموزان‌ می‌توانند به‌صورت مستقیم وارد رشته موردنظر خود در این دانشگاه شوند؛ علاوه بر این، دانشجویان، در تمامی مقاطع تحصیلی، باید مدرک زبان انگلیسی معتبر خود را نیز ارائه دهند. شرط آخر برای متقاضیان پذیرش در UTS، داشتن نمرات بالا است.

لازم به ذکر است که شما می‌توانید پس از اخذ پذیرش از این دانشگاه ، برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا اقدام کنید.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه ‌تکنولوژی سیدنی

مهم‌ترین موردی که برای اخذ پذیرش دانشگاه تکنولوژی سیدنی باید به آن توجه کنید، ارسال مدارک لازم است. متقاضیانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند باید مدارک متفاوتی را، برحسب مقطع تحصیلی، برای دانشگاه ارسال کنند. در ادامه، مدارک لازم را برای هر مقطع تحصیلی معرفی‌ می‌کنیم:

کارشناسی (Bachelor)

اولین موضوعی که جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی باید انجام دهید، جمع‌آوری مدارک زیر است:

 1. مدرک دوره Foundation
 2. مدرک زبان انگلیسی
 3. ریزنمرات دوره متوسطه

کارشناسی ارشد (Masters)

درصورتی‌که قصد اپلای برای مقطع کارشناسی‌ارشد UTS را دارید، باید مدارک زیر را تهیه کنید:

 1. مدرک معتبر کارشناسی
 2. ریزنمرات دوره کارشناسی
 3. مدرک زبان انگلیسی
 4. ارائه پورتفولیو برای دانشجویان معماری و هنر
 5. انگیزه‌نامه

دکتری (PHD)

متقاضیانی که قصد اقدام برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا در مقطع دکتری را دارند باید در ابتدا مطمئن شوند که نمرات بالایی را در مقطع کارشناسی‌ارشد کسب کرده‌اند. پس از آن، باید مدارک زیر را در تاریخ مقرر برای دانشگاه ارسال کنند:

 1. مدرک کارشناسی‌ارشد
 2. ریزنمرات کارشناسی‌ارشد
 3. انگیزه‌نامه
 4. توصیه‌نامه
 5. ارائه مقاله‌‌های تحقیقاتی معتبر
 6.  رزومه
 7. مدرک زبان انگلیسی

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه ‌تکنولوژی سیدنی

یکی از مهم‌ترین مدراک موردنیاز برای اپلای دانشگاه تکنولوژی سیدنی، مدرک زبان انگلیسی است. از آنجا که زبان رسمی این دانشگاه انگلیسی است، افراد باید اثبات کنند که توانایی کافی برای تحصیل در این دانشگاه را خواهند داشت. در جدول زیر، نمره موردنیاز برای آزمون‌‌های زبان انگلیسی معتبر بیان شده است:


نام آزمون

مقطع کارشناسی رشته‌‌های مهندسی و فناوری اطلاعات

سایر رشته ها

مقطع کارشناسی‌ارشد آموزش‌محور

مقطع کارشناسی‌ارشد تحقیقاتی و بالاتر

آزمون آیلتس

نمره کل ۶

نمره کل ۵/۶

نمره کل ۵/۶

نمره کل ۷

آزمون تافل IBT

نمره کل ۶۰ تا ۷۸

نمره کل ۷۹ تا ۹۳

نمره کل ۷۹ تا ۹۳

نمره کل ۹۴ تا ۱۰۱

آزمون PTE آکادمیک

۵۰ تا ۵۷

۵۸ تا ۶۴

۵۸ تا ۶۴

۶۵ تا ۷۲

آزمون CAE

۱۶۹ تا ۱۷۵

۱۷۶ تا ۱۸۴

۱۷۶ تا ۱۸۴

۱۸۵ تا ۱۹۰

توجه داشته باشید که برخی از رشته‌‌ها در مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد، مانند پرستاری، روزنامه‌نگاری، داروسازی و... حدنصاب بالاتری دارند.

ددلاین دانشگاه ‌تکنولوژی سیدنی

زمانی ‌که افراد تصمیم به اپلای UTS را‌ می‌گیرند، باید به تاریخ‌‌های ددلاین دانشگاه توجه داشته باشند. این دانشگاه تکنولوژی، در سه ترم بهار، پاییز و تابستان دانشجو‌ می‌پذیرد؛ البته مهم‌ترین و اصلی‌ترین ترم، ترم پاییز است و تنها رشته‌‌ها و مقاطع خاصی در ترم‌‌های دیگر نیز پذیرش دارند. تاریخ ددلاین دانشگاه UTS برای ترم پاییز در ۱۵ ژانویه، ترم بهار در ۳۱ می ‌و ترم تابستان در ۱۵ اکتبر است.

هزینه تحصیل در دانشگاه ‌تکنولوژی سیدنی

هزینه تحصیل در UTS، به رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد. دانشجویانی که در رشته‌‌های بازرگانی این دانشگاه تحصیل‌ می‌کنند، باید حدود ۳۲ هزار دلار در سال برای شهریه خود بپردازند. علاوه بر این، دانشجویان رشته مهندسی و علوم باید حدود ۳۷ هزار دلار و دانشجویان رشته هنر و آموزش ۲۶ هزار دلار به‌عنوان شهریه پرداخت کنند.

به‌صورت کلی هزینه شهریه University of Technology Sydney، ۳۱ هزار دلار استرالیا است.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه ‌تکنولوژی سیدنی

دانشگاه UTS، به دانشجویان خود توجه بسیار زیادی دارد و مانند تمامی دانشگاه‌‌های دیگر این کشور، بورسیه‌‌های متعدی را به آنان اهدا‌ می‌کند. در ادامه، چند بورسیه دانشگاه تکنولوژی سیدنی را به شما معرفی‌ می‌کنیم:

 • بورسیه Australia Awards Scholarships: این بورسیه که به دانشجویان بین‌المللی تعلق می‌گیرد، شامل تخفیف کامل شهریه، سفر هوایی برگشت و کمک‌هزینه‌‌های زندگی برای دانشجویان است. افرادی که رزومه علمی قوی‌تری داشته باشند، شانس بالایی برای دریافت این بورسیه خواهند داشت.
 • بورسیه UTS Pathway Scholarship: این بورسیه به دانشجویانی که پیشرفت بسیار زیادی در تحصیل خود دارند و متقاضی دیپلم UTS Insearch هستند، اهدا می‌شود.

علاوه بر بورسیه‌های معرفی‌شده ، بورسیه‌‌های متعدد دیگری نیز در مقاطع مختلف و به رشته‌‌های گوناگون ارائه‌ می‌شود؛ البته بهتر است بدانید که این بورسیه‌‌ها بسیار رقابتی هستند و افراد کمی‌ می‌توانند آن‌ها را دریافت کنند. با توجه به این موضوع، باید بتوانید نمرات بالایی را در مقاطع پیشین خود به‌دست آورید تا شانس دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا را داشته باشید.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه ‌تکنولوژی سیدنی

بسیاری از دانشجویان، برای صرفه‌جویی در هزینه‌‌های خود، ترجیح‌ می‌دهند که در خوابگاه دانشگاه ساکن شوند. UTS، ۵ خوابگاه مناسب و قابل‌دسترسی را برای دانشجویان فراهم کرده است. این اقامتگاه‌‌ها در داخل پردیس دانشگاه قرار دارند و امکانات متعددی را در خود جای داده‌اند. برخی از امکانات مشترک در بین این خوابگاه‌‌ها عبارت هستند از:

 1. مبله‌بودن تمامی اتاق‌ها
 2. فراهم‌بودن امکانات آموزشی و اجتماعی
 3. امکانات تفریحی
 4. سالن مطالعه
 5. تجهیزات کامپیوتری
 6. اینترنت پرسرعت
 7. باشگاه بدن‌سازی
 8. امکان استفاده رایگان از اتوبوس‌‌های شاتل
 9. نزدیک‌بودن به مراکز خرید و حمل‌ونقل عمومی

خوابگاه‌‌های UTS به شرح زیر هتند:

 • Yura Mudang: این خوابگاه در مرکز پردیس قرار دارد و شامل آپارتمان‌‌های اشتراکی دو تا شش‌خوابه است. هزینه اجاره هفتگی در این خوابگاه از ۲۸۴ تا ۳۹۳ دلار است.
 • Gumal Ngurang: این گزینه اقامتی، دارای سوئیت و آپارتمان‌‌های اشتراکی تا سقف ۹ نفر است. نرخ هفتگی برای این خوابگاه ۲۲۵ تا ۲۸۲ دلار است.
 • Bulga Ngurra: این خوابگاه، در فاصله ۵ دقیقه‌ای با پردیس دانشگاه واقع شده است و فضای مناسبی برای افراد تا حداکثر ۷ نفر در هر سوئیت دارد. برای اجاره این خوابگاه ،باید از ۱۸۰ تا ۳۳۷ دلار در هفته بپردازید.
 • Geegal: این خوابگاه، گزینه‌های اقامتی با آپارتمان‌‌های ۳، ۶ و ۷ خوابه دارد. فاصله این اقامتگاه با پردیس دانشگاه ۱۰ دقیقه و هزینه اجاره هفتگی آن بین ۲۲۰ تا ۳۱۰ دلار است.
 • Wattle Lane: این خوابگاه، آپارتمان‌‌هایی با اندازه کوچک، بزرگ، متوسط و پرمیوم و حمام‌‌های اختصاصی دارد که در فاصله ۵ دقیقه‌ای از دانشگاه قرار گرفته است. هزینه این خوابگاه ۳۵۹ تا ۳۸۹ دلار در هفته است.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه ‌تکنولوژی سیدنی

دانشجویانی که قصد تحصیل در University of Technology Sydney را دارند‌ می‌توانند از فرصت کار حین تحصیل در استرالیا نیز استفاده کنند. این دانشجویان، اجازه دارند که به‌مدت ۴۰ ساعت در دو هفته در طول سال تحصیلی مشغول به‌ کار شوند؛ همچنین در زمان تعطیلات تابستانی یا رسمی،‌ می‌توانند بیش از این مقدار نیز کار کنند.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند