Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  دولتی
 • سال تاسیس
  1991
 • رتبه جهانی
  326
 • رتبه کشوری
  23
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  5400 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  29000
 • مهلت ثبت‌نام
  15 نوامبر، 15 آوریل
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
دانشکده‌ها
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه استرالیای جنوبی و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه دولتی استرالیای جنوبی یا University of South Australia، یکی از معتبرترین دانشگاه‌های استرالیا است. این دانشگاه، بیش از ۳۰ مرکز تحقیقاتی را در خود جای داده است. در این مطلب، به معرفی دانشگاه دولتی استرالیای جنوبی می‌پردازیم.

تاریخچه

شروع‌به‌کار دانشگاه UniSA امروزی، از مدرسه هنر استرالیای جنوبی، چندین کالج تربیت معلم و مدرسه معادن و صنایع آغاز شد. تمامی این مدارس که به‌دلیل ارائه آموزش باکیفیت شهرت داشتند، با یکدیگر ادغام شدند و در سال ۱۹۹۱، دانشگاه دولتی استرالیای جنوبی رسماً تاسیس شد.

در سال ۲۰۰۸، بیانیه جدیدی از چشم‌انداز، ماموریت و ارزش‌های این دانشگاه مشخص شد و روند پیشرفت آن سرعت گرفت.در حال حاضر این دانشگاه فرصت مهاجرت تحصیلی به استرالیا را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند.

موقعیت جغرافیایی

دانشگاه UniSA، بزرگترین دانشگاه دولتی استرالیای جنوبی است و در شهر آدلاید قرار دارد. این دانشگاه، ۶ پردیس دارد که دو مورد از آن‌ها در مرکز شهر آدلاید، دو مورد در ماوسون و مک گیل و دو پردیس دیگر نیز در منطقه ویالا و مانت گامبیر قرار دارند.

رنکینگ دانشگاه (در استرالیا و در جهان)

دانشگاه دولتی استرالیای جنوبی، در مدت فعالیت خود، افتخارات بسیاری را کسب کرده است. این دانشگاه، رتبه ۳۲۶ جهان را در اختیار دارد. UniSA، در بین ۳ درصد دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارد و رتبه ۲۴ رتبه‌بندی QS برای دانشگاه‌های با قدمت کمتر از ۵۰ سال را نیز در پرونده خود ثبت کرده است. ۹۷ درصد از تحقیقات در دانشگاه دولتی استرالیای جنوبی، در سطحی بالاتر از استاندارد جهانی انجام می‌شوند.

تعداد دانشجویان درحال تحصیل در دانشگاه (بین‌المللی و بومی)

درحال‌حاضر، UNISA، بیش از ۳۷ هزار دانشجو دارد که حدود ۶۸۰۰ نفر از آنان، دانشجویان بین‌المللی هستند. این دانشگاه، بیش از ۲۲۶ هزار فارغ‌التحصیل دارد و ۲۹۰۰ استاد و کارمند در آن فعالیت می‌کنند.

اعزام دانشجو به استرالیا تخصص ماست! جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

دانشکده‌های دانشگاه استرالیای جنوبی

دانشگاه دولتی استرالیای جنوبی، دارای ۱۳ دانشکده است که هر یک از این دانشکده‌ها، رشته‌های مختلفی را به دانشجویان ارائه می‌دهند. نام هر یک از دانشکده‌های این دانشگاه در ادامه قرار گرفته است:

 1. دانشکده فناوری اطلاعات و علوم ریاضیات
 2. دانشکده فیزیولوژی، مشاغل و سیاست‌های اجتماعی
 3. دانشکده بازرگانی
 4. دانشکده حقوق
 5. دانشکده بازاریابی
 6. دانشکده پرستاری و مامایی
 7. دانشکده هنر، معماری و طراحی
 8. دانشکده ارتباطات، مطالعات بین‌المللی و زبان‌های خارجی
 9. دانشکده مهندسی
 10. دانشکده محیط طبیعی و محیط‌زیست
 11. دانشکده مدیریت
 12. دانشکده علوم بهداشتی
 13. دانشکده داروسازی و علوم پزشکی

رشته‌های دانشگاه استرالیای جنوبی

دانشگاه دولتی استرالیای جنوبی، در هر یک از دانشکده‌های خود، رشته‌های متنوعی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. در ادامه، تعدادی از رشته‌ها را در هر کدام از این مقاطع، به شما معرفی می‌کنیم:

کارشناسی(Bachelor)

رشته‌های UniSA در مقطع کارشناسی، بسیار متنوع هستند. تعدادی از این رشته‌ها را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

نام رشته

برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای

ارتباطات و رسانه

روزنامه‌نگاری

فیلم و تلویزیون

رسانه دیجیتال

صنایع خلاق

جلوه‌های پویا و نورپردازی

بازاریابی

مطالعات معماری

هنرهای خلاق

طراحی هنر معاصر

حقوق

معماری داخلی

تجارت

پرستاری

حسابداری

پزشکی

آموزش و تدریس

علوم سلامت

زبان

ارتباطات

مهندسی

فناوری اطلاعات

ریاضیات

طراحی

علوم محیط‌زیست

مامایی

علوم تغذیه

داروسازی

فیزیوتراپی

گفتاردرمانی

نقشه‌برداری

روان‌شناسی

علوم

گردشگری

مطالعات استرالیا

کارشناسی ارشد(Masters)

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد UniSA را دارند، می‌توانند در رشته‌های زیر مشغول به تحصیل شوند:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

نام رشته

جلوه‌های بصری

مدیریت پروژه

حقوق

آموزش و تدریس

نقشه‌برداری

فیزیوتراپی

مدیریت

طراحی

گردشگری

مامایی

فناوری اطلاعات

علوم داده

روان‌شناسی

پرستاری

مدیریت داده

امنیت سایبری

برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای

پزشکی

علوم سلامت

مدیریت سازه

تجارت

کاردرمانی

برنامه‌ریزی مالی

ارتباطات

مدیریت منابع انسانی

مدیریت بازرگانی

فیلم و تلویزیون

هنر و فرهنگ

حسابداری

بازاریابی

علوم محیط زیست

معماری

هواپیمایی

مطالعات بومی استرالیا

-

-

دکتری(PHD)

افرادی که قصد دارند برای مقطع دکتری دانشگاه دولتی استرالیای جنوبی اقدام کنند، می‌توانند در هر یک از رشته‌های زیر مشغول به تحصیل شوند:


نام رشته

نام رشته

نام رشته

نام رشته

معماری

مدیریت پروژه

حقوق

آموزش و تدریس

نقشه‌برداری

فیزیوتراپی

مدیریت

طراحی

گردشگری

مامایی

فناوری اطلاعات

علوم داده

روانشناسی

پرستاری

علوم محیط‌زیست

بازاریابی

حسابداری

پزشکی

علوم سلامت

مدیریت سازه

تجارت

کاردرمانی

برنامه‌ریزی مالی

ارتباطات

مدیریت منابع انسانی

مدیریت بازرگانی

فیلم و تلویزیون

هنر و فرهنگ

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه استرالیای جنوبی

درصورتی‌که قصد اخذ پذیرش در دانشگاه دولتی استرالیای جنوبی را داشته باشید، در مرحله اول باید با شرایط لازم برای رشته و مقطع تحصیلی خود آشنا شوید. یکی از اصلی‌ترین شرایط برای دریافت پذیرش در هر کدام از مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری، داشتن مدرک زبان انگلیسی است. تدریس در UniSA به زبان انگلیسی انجام می‌شود و به‌همین‌دلیل افراد باید بتوانند تسلط خود را به این زبان نشان دهند.

شرط دیگر برای دانشجویان، داشتن معدل و نمرات بالا است؛ بنابراین دانشجویان باید بتوانند تمامی مدارک آکادمیک خود را به‌صورت کامل برای دانشگاه ارسال کنند. در ادامه، تمامی مدارک لازم برای اپلای دانشگاه دولتی استرالیای جنوبی را بیان می‌کنیم.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه استرالیای جنوبی

همان‌طور که پیش از این مطرح شد، درصورتی‌که قصد اپلای دانشگاه استرالیای جنوبی را داشته باشید، باید در ابتدا مطمئن شوید که تمامی مدارک لازم را تهیه کرده‌اید. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چراکه اگر مدارک خود را به‌صورت ناقص برای دانشگاه ارسال کنید، احتمال رد‌شدن یا تاخیر بسیار زیاد برای پرونده وجود خواهد داشت. در ادامه، مدارک لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه استرالیای جنوبی، با توجه به مقطع تحصیلی، معرفی شده‌اند:

کارشناسی (Bachelor)

درصورتی‌که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی UniSA را دارید، باید مدارک زیر را برای دانشگاه ارسال کنید:

 • مدارک شناسایی رسمی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • ریزنمرات مقطع متوسطه
 • مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی

کارشناسی‌ارشد (Masters)

در مقطع کارشناسی‌ارشد، دانشجویان لازم است مدارک زیر را تهیه و در زمان مقرر برای دانشگاه ارسال کنند:

 • مدرک کارشناسی از یک دانشگاه مورد تایید
 • انگیزه‌نامه
 • ریزنمرات دانشگاهی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • ارائه مقالات یا پژوهش‌ها

دکتری (PHD)

متقاضیان رشته‌های دکتری UniSA، مستلزم به ارائه مدارک زیر خواهند بود:

نکته: جهت پذیرش در برخی برنامه‌ها، ممکن است دانشگاه از شما مدارک دیگری نیز درخواست کند یا به نمره ورودی بالاتری نیاز داشته باشید. برای اطلاع از جزئیات کامل برنامه‌ها، الزامات ورود و سایر اطلاعات مربوط به اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، می‌توانید با مشاورین ما در آکادمی اپلای تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه استرالیای جنوبی

همان‌طور که می‌دانید، مدرک زبان یکی از اصلی‌ترین مدارک لازم برای دانشجویان بین‌الملی در تمامی مقاطع تحصیلی است. دانشجویان موظف‌ هستند که در یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی شرکت و رتبه قابل‌قبول دانشگاه را در دریافت کنند؛ علاوه بر این، درصورتی‌که دانشجویان از سطح زبان مناسبی برخوردار نباشند، می‌توانند در دوره CELUSA که دانشگاه دولتی استرالیای جنوبی برگزار می‌کند نیز شرکت کنند. این دوره، برای تقویت سطح زبان دانشجویان، پیش از ورود به دانشگاه، طراحی شده است.

هریک از آزمون‌های زبان انگلیسی، نمرات متفاوتی دارند و دانشجویان متقاضی برای تحصیل در UniSA باید نمره قابل‌قبولی را دریافت کنند. جدول زیر، هر یک از این نمرات را برای دانشجویان مشخص کرده است:


نام آزمون

حداقل نمره مورد نیاز

آزمون آیلتس

۶ با حداقل نمره ۶ در هر مهارت- نمره ۵/۶ برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی

آزمون تافل Ibt

۶۰- حداقل نمره ۱۸ در مهارت نوشتن و خواندن

آزمون PTE

۵۰- حداقل نمره ۵۰ در مهارت نوشتن و خواندن

آزمون CAE یا CPE

۱۶۹

آزمون CELUSA

AE4

ددلاین دانشگاه استرالیای جنوبی

چنانچه قصد اپلای برای UniSA را داشته باشید، در ابتدا باید تاریخ‌های ددلاین این دانشگاه را بدانید. این دانشگاه در دو تاریخ به پذیرش دانشجویان می‌پردازد:

پذیرش دانشجویان در ترم اول تا تاریخ ۱۵ نوامبر اعتبار دارد. دانشجویانی که قصد اپلای دانشگاه دولتی استرالیای جنوبی را در ترم دوم داشته باشند نیز تا ۱۵ آپریل فرصت دارند که درخواست خود را به دانشگاه ارسال کنند. توجه داشته باشید که ممکن است برخی از این تاریخ‌ها برای متقاضیان رشته یا مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت باشد؛ بنابراین بهتر است پیش از هرچیز اطلاعات مربوط به رشته خود را از طریق سایت رسمی دانشگاه استرالیای جنوبی بررسی کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه استرالیای جنوبی

هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی استرالیای جنوبی، مانند هر دانشگاه دیگری به مقطع و رشته تحصیلی وابسته است؛ بااین‌وجود دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه به طور متوسط باید مبلغ ۲۳ تا ۳۵ هزار دلار در سال برای شهریه دانشگاه بپردازند. دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد آموزش‌محور حدود ۳۵ هزار و دانشجویان دوره تحقیقاتی نیز ۲۷ هزار دلار هزینه شهریه سالانه خواهند داشت.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه استرالیای جنوبی

به‌‌دلیل بالابودن هزینه‌های تحصیل و زندگی در استرالیای جنوبی، بسیاری از دانشجویان تلاش می‌کنند تا با دریافت کمک‌هزینه‌های تحصیلی، اندکی از این هزینه‌ها را پوشش دهند. دانشگاه دولتی استرالیای جنوبی، هر سال میلیون‌ها دلار کمک‌هزینه تحصیلی به دانشجویان اهدا می‌کند. بسیاری از این بورسیه‌ها، مختص دانشجویان کارشناسی‌ارشد است؛ البته بورسیه‌هایی نیز در مقطع کارشناسی وجود دارند که به‌علت محدودبودن آن‌ها و رقابت بسیار زیاد، دانشجویان بین‌المللی شانس کمتری برای دریافت بورسیه‌ تحصیلی استرالیا دارند.

داشتن سوابق آکادمیک قوی مانند نمره زبان و معدل بالا، شانس دریافت بورسیه را برای تمام مقاطع بالا خواهد برد. در ادامه، چند بورسیه‌ دانشگاه استرالیای جنوبی را به شما معرفی می‌کنیم:

 • بورسیه Vice Chancellor’s International Excellence Scholarship: این بورسیه، مختص دانشجویان کارشناسی و کارشناسی‌ارشد آموزش‌محور است و شامل ۵۰ درصد تخفیف شهریه می‌شود.
 • بورسیه International Merit Scholarship: این کمک‌هزینه تحصیلی، مخصوص دانشجویان بین‌المللی با معدل بالاتر از ۵ است و ۱۵ درصد تخفیف برای دانشجویان به‌همراه دارد.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه استرالیای جنوبی

UniSA، گزینه‌های اقامتی بسیار زیادی را برای دانشجویان فراهم کرده است. تمامی خوابگاه‌های این دانشگاه، کاملا مبله هستند و تعدادی از آن‌ها امکان سرو غذا نیز دارند؛ علاوه بر این، خوابگاه‌ها مجهز به اینترنت هستند و هزینه تمامی امکانات مانند انرژی برق، با هزینه اصلی خوابگاه پوشش داده می‌شود. هزینه اجاره خوابگاه با توجه به نوع و امکانات آن از ۱۰۰ تا ۵۰۰ دلار در هفته است.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه استرالیای جنوبی

دانشجویانی که مشغول به تحصیل در دانشگاه دولتی استرالیای جنوبی هستند، می‌توانند از فرصت کار ضمن تحصیل در استرالیا استفاده کنند. دانشجویان این دانشگاه، اجازه دارند که به‌مدت ۴۰ ساعت در دو هفته در داخل یا خارج از دانشگاه مشغول به کار شوند؛ علاوه بر این، درصورتی‌که در زمان تعطیلات رسمی یا تعطیلات بین دو ترم دانشگاه باشند، می‌توانند بیش از ۴۰ ساعت نیز کار کنند.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند