Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
  • نوع موسسه
    خصوصی
  • سال تاسیس
    1989
  • رتبه جهانی
    1201
  • رتبه کشوری
    37
  • هزینه خوابگاه (سالیانه)
    15804 دلار
  • شهریه سالانه (تقریبی)
    29999
  • مهلت ثبت‌نام
    Early Action: 1 نوامبر، Regular Decision: 1 ژانویه
اجازه کار
  • در زمان تحصیل
    دارد
  • پس از فارغ‌التحصیلی
    دارد
دانشکده‌ها
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه نوتردام استرالیا و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه خصوصی نوتردام (University of Notre Dame Australia) یکی از دانشگاه‌های استرالیا است. مردم وقتی به استرالیا فکر می‌کنند، فضاهای باز پر از بوته‌های سبز، کانگوروها، کوالاها و آب‌وهوای تمیز را می‌بینند؛ اما باید بدانید که استرالیا، چیزهای خیلی بیشتری، نسبت به انتظارات معمول، برای ارائه دارد. بسیاری از دانشجویان بین‌المللی، به‌دلیل طبیعت زیبا، امنیت عالی، سیستم آموزشی باکیفیت و استاندارد بالای زندگی، استرالیا را برای تحصیل انتخاب می‌کنند.

استرالیا، در حال حاضر، سومین مقصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی در دنیای انگلیسی‌زبان است و پس از ایالات متحده و بریتانیا قرار دارد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارید، دانشگاه خصوصی نوتردام می‌تواند گزینه‌ای عالی برای شما باشد. در ادامه این مقاله، با معرفی شرایط اخذ پذیرش دانشگاه نوتردام استرالیا و سایر اطلاعات مفید درباره این دانشگاه، با آکادمی اپلای همراه باشید.

تاریخچه

در 1945، پدر پاتریک دافی، کشیش نیروی دریایی آمریکا، با کاردینال نورمن توماس گیلروی، اسقف اعظم سیدنی، ملاقات کرد تا در مورد امکان مشارکت دانشگاه وقت نوتردام و جماعت صلیب مقدس در تاسیس اولین دانشگاه خصوصی کاتولیک در استرالیا گفتگو کند. در آن زمان، تقریباً 1.5 میلیون کاتولیک در استرالیا زندگی می‌کردند و شبکه‌ای از مدارس ابتدایی و متوسطه کاتولیک تأسیس شده بود.

کاردینال گیلروی، بر این باور بود که تقاضای زیادی برای دانشگاه کاتولیک وجود دارد. سرانجام، قانون دانشگاه خصوصی نوتردام استرالیا در 9 ژانویه 1990 تصویب و این دانشگاه در 2 ژانویه 1991 افتتاح شد. پردیس بروم که در اصل به عنوان مرکز کیمبرلی شناخته می‌شد، در سال 1994 و برای خدمت به کلیسا و جوامع بومی، در منطقه کیمبرلی افتتاح شد. در سال 2006 نیز پردیس Sydney، به‌طور رسمی و با ثبت‌نام اولیه 450 دانشجو آغاز به‌کار کرد.

موقعیت جغرافیایی

دانشگاه خصوصی نوتردام استرالیا، یک دانشگاه ملی کاتولیک رومی است. این دانشگاه، 2 پردیس در Fremantle و Broome استرالیای غربی و 1 پردیس Sydney در نیو ساوت ولز دارد. پردیس دانشگاه Sydney، در دو مکان پراکنده شده است؛ یکی در برادوی و دیگری در دارلینگهورست در مجاورت بیمارستان سنت وینسنت. دانشکده پزشکی Sydney، دارای هشت دانشکده بالینی در سیدنی، ملبورن و در مناطق روستایی در امتداد ساحل شرقی است.

رنکینگ دانشگاه (در استرالیا و در جهان)

بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS، این دانشگاه دارای رتبه 1201 – 1400 جهانی و رتبه 38 ملی است. نتایج نظرسنجی تجربه دانشجویی در سال 2018 و بررسی شاخص‌های کیفیت برای یادگیری و آموزش دولت استرالیا، نوتردام را به‌عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های استرالیا معرفی می‌کند.

تعداد دانشجویان درحال‌تحصیل در دانشگاه (بین‌المللی و بومی)

در مجموع، تعداد 12,394 دانشجوی بومی و بین‌المللی در 3 پردیس دانشگاه خصوصی نوتردام استرالیا تحصیل می‌کنند.

نکاتی که دانشجویان قبل از اعزام به استرالیا باید بدانند!

دانشکده‌های دانشگاه نوتردام استرالیا

  • دانشکده هنر و علوم
  • دانشکده بازرگانی
  • دانشکده آموزش
  • دانشکده علوم بهداشتی
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده پرستاری و مامایی
  • دانشکده فلسفه و الهیات
  • دانشکده فیزیوتراپی

رشته‌های دانشگاه نوتردام استرالیا


نام رشته‌‌ها

مشاوره

بازاریابی

حسابداری

ورزش و علوم ورزشی

مطالعات محیطی

بازاریابی و روابط عمومی

تبلیغات و روابط عمومی

بهداشت و تربیت‌بدنی (ابتدایی)

ریاضی

عکاسی

مدیریت بازرگانی

بهداشت و تربیت‌بدنی (متوسطه)

معماری

فلسفه

امور مالی

تفریحات در فضای باز

باستان‌شناسی

سیاست و روابط بین‌الملل

اقتصاد

ارتقاء سلامت

تبلیغات

روابط عمومی

علوم رفتاری

علوم زیست‌پزشکی

بازرگانی

عدالت اجتماعی

مدیریت منابع انسانی

حقوق

روان‌شناسی کاربردی

جامعه‌شناسی

بازاریابی و روابط عمومی

سیاست و روزنامه‌نگاری

مطالعات بازرگانی

مطالعات تئاتر

مدیریت ورزش و تفریح

بازاریابی و روابط عمومی

ادبیات انگلیسی

الهیات

آموزش کودکان (0-8 سال)

ورزش و علوم ورزشی

مدیریت محیط‌زیست

نویسندگی

آموزش (ابتدایی)

فیزیوتراپی

تولید فیلم و سینما

علوم رفتاری

آموزش (متوسطه)

پرستاری

تاریخ

ارتباطات و رسانه

آموزش و توسعه در دوران کودکی

پزشکی

مدیریت منابع انسانی

زیست‌شناسی

بنیاد آموزش

روزنامه‌نگاری

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه نوتردام

روند پذیرش این دانشگاه فراتر از نتایج آکادمیک است و تجربه، علایق و مشارکت‌های منحصر به فرد شما را در نظر می‌گیرد. جهت اطلاع از شرایط اپلای دانشگاه نوتردام، توصیه می‌شود که صفحه مخصوص دوره موردنظر خود را بررسی کنید و با دانشگاه در تماس باشید. همچنین متخصصان ما در موسسه آکادمی اپلای در تمام مسیر مهاجرت شما از لحظه ارسال درخواست ویزای تحصیلی استرالیا، بررسی وضعیت پرونده، دریافت ویزا همراه شما خواهند بود.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه نوتردام استرالیا

  • ترجمه مدارک تحصیلی قبلی و ریزنمرات
  • نتایج نمرات ارزیابی آزمون SAT یا ACT ( اختیاری)
  • مدرک زبان
  • انگیزه‌نامه
  • رزومه
  • توصیه‌نامه
  • گواهی پزشکی
  • هزینه درخواست غیرقابل‌استرداد 75 دلار
  • اسناد مالی
  • کپی پاسپورت
  • ارزیابی مشاور (توصیه می‌شود؛ اما لازم نیست)
  • نامه ارزش‌یابی (از یک معلم دبیرستان در یک حوزه موضوعی اصلی دانشگاهی که شما را به‌خوبی می‌شناسد)

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه نوتردام استرالیا

دانشگاه خصوصی نوتردام استرالیا، از تمامی متقاضیان (داخلی و بین‌المللی) می‌خواهد که حداقل نمره استاندارد مهارت زبان انگلیسی و آکادمیک را به‌دست آورند. ارائه یک مدرک زبان معتبر تضمین می‌کند که متقاضیان دارای مهارت کافی در زبان انگلیسی هستند. این مهارت، به آن‌ها امکان می‌دهد تا به‌طور مؤثری در برنامه انتخابی خود شرکت کنند و به نتایج مورد انتظار برنامه نیز دست یابند.

متقاضیان می‌توانند مهارت زبان انگلیسی خود را با ارائه نتایج یک آزمون معتبر (آیلتس، تافل، CAE/CPE یا PTE) یا از طریق تحصیلات قبلی متوسطه به زبان انگلیسی، نشان دهند. برای اطمینان از اینکه دانشجویان شانس خوبی برای موفقیت در نوتردام دارند، دانشگاه، حداقل استانداردهای مهارت زبان انگلیسی را برای هر دوره و به‌صورت مجزا تعیین می‌کند؛ بنابراین باید پیش از ارسال درخواست، حداقل الزامات نمره آزمون زبان را برای دوره موردنظر خود بررسی کنید.

دانشگاه این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که از متقاضیان درخواست کند تا در آزمون مهارت زبان انگلیسی شرکت کنند یا برنامه Academic English Bridging را به‌عنوان شرط پیشنهاد خود ارائه دهند.

ددلاین دانشگاه نوتردام

- Early Action: 1 نوامبر
- Regular Decision: 1 ژانویه

هزینه تحصیل در دانشگاه نوتردام

هزینه‌های شهریه نوتردام، به حجم مطالعه دانشجو و رشته دروس موردمطالعه بستگی دارد. لطفا توجه داشته باشید که هزینه‌های تحصیل، هر سال ممکن است تغییر کند. برای اطلاع از هزینه‌های هر دوره در سال 2022، برای دانشجویان بین‌المللی، لطفاً به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه نوتردام

  • بورسیه دانشگاه نوتردام برای دانشجویان بین‌المللی رشته پرستاری

هدف از این بورسیه، ارائه کمک‌هزینه پرداخت شهریه به دانشجویان بین‌المللی است که در مقطع کارشناسی پرستاری و در پردیس‌های Fremantle و Sydney تحصیل می‌کنند. این بورسیه، 20٪ از شهریه کل برنامه را کاهش می‌دهد. در این بورسیه، بخشی از هزینه تحصیل اعطا می‌شود؛ اما هزینه‌هایی مانند مخارج زندگی، اقامت، حمل‌ونقل، پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور یا سایر هزینه‌های مرتبط با تحصیل، تحت پوشش قرار نمی‌گیرد. بورسیه رشته پرستاری، به طور خودکار و بر اساس شرایط و ضوابط، به متقاضیان بین‌المللی واجدشرایط اعطا می‌شود.

  • بورسیه بین‌المللی دانشگاه خصوصی نوتردام برای دانشجویان کارشناسی

هدف از این بورسیه، ارائه کمک‌هزینه تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی، در دانشگاه خصوصی نوتردام استرالیا است که در پردیس‌های Fremantle و Sydney تحصیل می‌کنند. ارزش این بورسیه، 25٪ کاهش شهریه کل برای تمام مدت برنامه است. در این بورسیه که شامل تمامی دانشجویان، به‌غیر از دانشجویان پرستاری می‌شود، بخشی از هزینه تحصیل اعطا می‌شود؛ اما سایر هزینه‌های زندگی، تحت پوشش بورسیه قرار نمی‌گیرند.

  • بورسیه بین‌المللی دانشگاه خصوصی نوتردام برای دانشجویان کارشناسی‌ارشد

هدف از این بورسیه، ارائه کمک‌هزینه تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی‌ارشد در پردیس‌های Fremantle و Sydney است. ارزش این بورسیه، 20٪ کاهش شهریه کل برای تمام مدت برنامه است. در این بورسیه که شامل تمامی دانشجویان، به‌غیر از دانشجویان پزشکی و داروسازی می‌شود، بخشی از هزینه تحصیل دانشجو پرداخت می‌شود؛ اما سایر هزینه‌های زندگی و حمل‌ونقل، تحت پوشش قرار نمی‌گیرند.

نکته: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بورسیه این دانشگاه به سایت رسمی دانشگاه نوتردام مراجعه کنید.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی (اسکالرشیپ) استرالیا چیست؟

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه نوتردام

محوطه خوابگاه‌های پردیس Broome، با ساواناهای طبیعی و باغ‌های استوایی احاطه شده است و تنها 10 دقیقه پیاده تا مرکز خرید بروم و 20 دقیقه تا مرکز شهر فاصله دارد. این محوطه، شامل یک خوابگاه است که می‌تواند 28 نفر و 9 خانه مستقل را در خود جای دهد. هر خانه، شامل پنج اتاق خواب یک‌نفره با حمام اختصاصی و بخش مطالعه است.

ساکنان خوابگاه می‌توانند از آشپزخانه‌های مشترک، سالن‌های استراحت و قسمت‌های غذاخوری استفاده کنند. امکانات محوطه، شامل وای‌فای رایگان، آشپزخانه مشترک، امکانات باربیکیو، میزهای بیلیارد، زمین بسکتبال، اتاق تلویزیون، خشک‌شویی و پارکینگ خارج از خیابان است. لازم به ذکر است که ساکنان این خوابگاه باید حداقل 18 سال سن داشته باشند. دانشجویان سایر موسسات عالی و کسانی که در دوره‌های آموزشی، کارگاه‌ها، جلسات یا استراحتگاه شرکت می‌کنند نیز می‌توانند برای اقامت در این خوابگاه درخواست دهند.

اقامتگاه‌های دانشجویی پردیس Fremantle، جامعه‌ای امن و مثبت است که سطحی عالی از مراقبت‌های شبانه را ارائه می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا در تمام جنبه‌های زندگی خود، رشد و توسعه پیدا کنید. فروشگاه‌ها، کافه‌ها، رستوران‌ها، سواحل و امکانات ورزشی، در فاصله چند قدمی خوابگاه‌ها قرار دارند و با وسایل نقلیه عمومی، به‌راحتی قابل‌دسترسی هستند.

پردیس Sydney، در دو مکان واقع شده است؛ برادوی، که دانشجویان هنر و علوم، تجارت، آموزش، حقوق و فلسفه و الهیات را در خود جای داده است و دارلینگهرست که خانه دانشجویان پزشکی و پرستاری به‌شمار می‌رود. این دانشگاه، خدمات خوابگاهی را به دانشجویانی که به‌دنبال خوابگاه خارج از دانشگاه هستند نیز ارائه می‌دهد.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه نوتردام استرالیا

دانشجویان بین‌المللی، اجازه دارند تا 20 ساعت در هفته و در حین تحصیل در استرالیا، کار کنند. این شرایط، یک فرصت عالی برای کسانی است که می‌خواهند برای جبران هزینه‌های زندگی، در طول اقامت خود، درآمدی نیز داشته باشند؛ بنابراین دانشجویان این فرصت را خواهند داشت که برای کار ضمن تحصیل در استرالیا اقدام کنند و تجربه کاری مفیدی نیز در زمینه موردعلاقه خود کسب کنند.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
  • افزودن دیدگاه
    آدرس

    به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند