Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  دولتی
 • سال تاسیس
  1965
 • رتبه جهانی
  197
 • رتبه کشوری
  11
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  14000 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  55000
 • مهلت ثبت‌نام
  ۱۶ ژانویه
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
دانشکده‌ها
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه نیوکاسل و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه نیوکاسل استرالیا (University of Newcastle) با نام اختصاری UON، یکی از دانشگاه‌های دولتی این کشور است که هرساله دانشجویان بین‌المللی بسیاری در آن تحصیل می‌کنند. این دانشگاه، در بین ۳ درصد از دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفته است و یکی از بهترین مراکز آموزشی تحقیقاتی برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا به‌شمار می‌رود. در این مطلب، شما را با این دانشگاه و راه‌های اپلای برای آن آشنا می‌کنیم.

تاریخچه

پیشینه دانشگاه دولتی نیوکاسل، مانند همه دانشگاه‌های بزرگ، با رهبرانی مشخص شده است که تمایل زیادی برای به‌چالش‌کشیدن وضعیت موجود و تغییر زمینه‌های آموزشی و پژوهشی داشته‌اند. از بدو تأسیس تاکنون، کارکنان، دانشجویان و روسای این دانشگاه، روش‌های منحصربه‌فردی را در زمینه‌ تفکر و عملکرد معرفی کرده‌اند که این روش‌ها، نتایج قابل‌قبولی را نیز به ارمغان آورده‌اند.

UON، به عنوان کالج دانشگاه نیو ساوت ولز، در اواخر سال ۱۹۵۱ شروع به کار کرد. یک سال بعد، اولین گروه از دانشجویان برای تحصیل به این کالج رفتند. در اواخر سال ۱۹۶۴، پارلمان نیوکاسل، به این دانشگاه اجازه داد تا به‌صورت مستقل فعالیت خود را ادامه دهد و از سال ۱۹۶۵ به بعد، این فعالیت مستقل، کالج را به دانشگاه دولتی نیوکاسل تبدیل کرد.

موقعیت جغرافیایی

دانشگاه دولتی نیوکاسل استرالیا، در ایالت نیو ساوت ولز واقع شده است. پردیس اصلی این دانشگاه، در حومه شهر نیوکاسل که کالاگان نام دارد، قرار گرفته است. این دانشگاه، پردیس‌های متفاوتی در سراسر استرالیا دارد که تعدادی از آن‌ها در اریمبا، پورت مکواری، مرکز تجاری نیوکاسل، مرکز تجاری سیدنی و حتی سنگاپور قرار دارند.

رنکینگ دانشگاه (در استرالیا و در جهان)

در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال ۲۰۲۱، دانشگاه دولتی نیوکاسل، نسبت به سال گذشته ده پله صعود کرد و اکنون در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه توانسته است که رتبه ۱۹۷ جهان و ۱۱ در بین دانشگاه‌های استرالیا را به نام خود ثبت کند. حرکت از رتبه ۲۰۷ به ۱۹۷ در دوازده ماه، نشان‌دهنده تمرکز تزلزل‌ناپذیر این دانشگاه روی ارائه برنامه‌های آموزشی، روش‌های یادگیری نوآورانه برای دانشجویان و پیشرفت‌های مهم تحقیقاتی است.

دانشگاه دولتی نیوکاسل، به‌دلیل انجام تحقیقاتی بسیار بالاتر از استاندارد جهانی، در بین ۸ دانشگاه برتر استرالیا قرار گرفته است. بهتر است بدانید که بیش از ۹۵ درصد از تحقیقات این دانشگاه، بالاتر یا در سطح استانداردهای جهانی هستند؛ علاوه بر این، این دانشگاه رتبه یک استرالیا از نظر همکاری با صنعت را نیز به خود اختصاص داده است.

تعداد دانشجویان درحال‌تحصیل در دانشگاه (بین‌المللی و بومی)

این دانشگاه، سالانه بیش از ۳۷ هزار و ۶۷۷ دانشجو دارد. تحصیل در UON موجب شده است تا هر ساله بیش از ۷ هزار دانشجوی بین‌المللی، از بیش از ۱۱۳ کشور جهان، به استرالیا مهاجرت کنند. این دانشگاه، بیش از ۱۵۹ برنامه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ۲۵۶ برنامه نیز به دانشجویان کارشناسی ارائه می‌دهد.

دانشکده‌های دانشگاه نیوکاسل

دانشگاه دولتی نیوکاسل، از دانشکده‌های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از آن‌ها، رشته‌های متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهند. این دانشگاه، ۵ دانشکده و تعدادی مدرسه و مرکز تحقیقاتی دارد.  نام این دانشکده‌ها به شرح زیر است:

 1. دانشکده مهندسی و ساخت محیط‌ زیست
 2. دانشکده آموزش و هنر
 3. دانشکده بهداشت و پزشکی
 4. دانشکده علوم
 5. دانشکده بازرگانی و حقوق

دانشکده بازرگانی و حقوق این دانشگاه، رتبه اول در کسب رضایت دانشجویان را دارد. طبق آمار، درصد بسیار بالایی از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه (۱/۹۶ درصد)، پس از حداکثر ۴ ماه بعد از پایان تحصیل، مشغول به کار شده‌اند.

رشته‌های دانشگاه نیوکاسل

همان‌طور که پیش از این هم مطرح شد، دانشگاه دولتی نیوکاسل، رشته‌های متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهد و هر یک از دانشکده‌های آن، مسئولیت ارائه تعدادی از این رشته‌ها را برعهده دارند. این رشته‌ها برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری اندکی متفاوت هستند و به همین دلیل نیز در ادامه هر یک از آن‌ها را به‌صورت جداگانه معرفی می‌کنیم.

کارشناسی(Bachelor):

رشته‌های دانشگاه دولتی نیوکاسل برای دانشجویان کارشناسی بسیار زیاد و متنوع است. جدول زیر تعدادی از رشته‌های مقطع کارشناسی این دانشگاه را به شما معرفی می‌کند:


نام رشته

ارتباطات

علوم روان‌شناسی

هنر

گفتاردرمانی

آموزش (کودکان و مقطع ابتدایی)

نوآوری و کارآفرینی

علوم اجتماعی

توسعه منطقه‌ای و شهری

مطالعات آموزشی

زبان‌شناسی

تاریخ

مددکاری

فیلم

معماری

مدیریت مهندسی

کاردرمانی

رسانه و مطالعات فرهنگی

ساختمان و ساخت‌وساز

فناوری اطلاعات

بهداشت دهان و دندان

امنیت سایبری

محاسبات

مهندسی حرفه‌ای

فیزیوتراپی

کاهش خطر فاجعه

ریاضیات و فناوری

مدیریت پروژه

پرستاری

داروسازی

حسابداری

سیاست و روابط بین‌الملل

علوم پیشرفته

سلامت عمومی

اقتصاد

ورزش

علوم روان‌شناسی

مدیریت منابع انسانی

امور مالی

مدیریت توسعه

بیولوژی

بازاریابی

مدیریت و رهبری

زمین‌شناسی

بیوتکنولوژی

کارشناسی‌ارشد(Masters) :

UON، در مقطع کارشناسی‌ارشد نیز رشته‌های متنوعی را به دانشجویان متقاضی ارائه می‌دهد. برخی از این رشته‌ها عبارت هستند از:


نام رشته

معماری

تاریخ

ریاضیات

امنیت سایبری

رهبری و مدیریت در آموزش

مدیریت منابع انسانی

علوم آب‌وهوا

فیزیوتراپی

تروماتولوژی

مدیریت توسعه

علوم تغذیه

حقوق

حسابداری

روان‌شناسی

سیاست و روابط بین‌الملل

بازاریابی

داروسازی

شیمی

گردشگری

مدیریت پروژه

نوآوری و کارآفرینی

علوم داده

امور مالی

ارتباطات

دکتری(PHD) :

دانشگاه دولتی نیوکاسل استرالیا، در مقطع دکتری نیز رشته‌هایی را ارائه می‌دهد که افراد می‌توانند در آن مشغول به تحصیل شوند. تعدادی از این رشته‌ها به شرح زیر هستند:

 1. فلسفه
 2. معماری
 3. ریاضیات
 4. تاریخ
 5. حقوق
 6. بازاریابی

توجه داشته باشید که تعداد رشته‌های UON برای دانشجویان مقاطع مختلف بسیار زیاد است؛ بنابراین بهتر است درصورتی که قصد اپلای برای این دانشگاه را دارید، از طریق سایت رسمی دانشگاه نیوکاسل، رشته مورد نظر خود را جستجو کنید.

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه نیوکاسل

درصورتی که قصد اخذ پذیرش دانشگاه نیوکاسل را داشته باشید، پیش از هرچیز، باید تمامی شرایط لازم را برای این‌کار بدانید. به‌صورت کلی، یکی از مهم‌ترین شرایط تحصیل در دانشگاه دولتی نیوکاسل، داشتن مدرک زبان انگلیسی است. از آنجا که زبان اصلی آموزش در این دانشگاه انگلیسی است، دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه، باید به این زبان مسلط باشند.

این شرط برای تمامی دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف اجباری است. علاوه بر این، دانشجویان باید از شرایط علمی مناسبی نیز برخوردار باشند؛ برای مثال، دانشجویان دکتری باید از اساتید دانشگاه خود در مقطع قبلی، توصیه‌نامه دریافت کنند و آن را برای دانشگاه بفرستند. بخش مهمی از شانس گرفتن پذیرش در این دانشگاه، به مدارک ارسالی شما مربوط می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه نیوکاسل

همان‌طور که می‌دانید، یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده برای اخذ پذیرش دانشگاه دولتی نیوکاسل، ارسال مدارک صحیح است. درصورتی که مدارک خود را به صورت ناقص ارسال کنید، در خواست شما با تاخیر فراوان پاسخ داده خواهد شد؛ حتی ممکن است به همین دلیل، با درخواست شما موافقت نشود. در ادامه، مدارک لازم را برای هر یک از مقاطع تحصیلی معرفی می‌کنیم:

کارشناسی (Bachelor)

درصورتی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را داشته باشید، باید مدارک زیر را تهیه کنید:

 • مدرک دوره متوسطه با معدل بالا (حداقل ۲ از ۴ یا معادل آن)
 • حداقل یک سال تحصیل تمام‌وقت در یکی از دانشگاه‌ها یا مراکز آموزش عالی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • مدارک هویتی

کارشناسی‌ارشد (Masters)

متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد را دارند، باید مدارک زیر را برای دانشگاه ارسال کنند:

 • مدرک کارشناسی در رشته مرتبط
 • مدرک زبان انگلیسی
 • توصیه‌نامه تحصیلی
 • پروپوزال (بیشتر برای دوره‌های پژوهش‌محور)
 • انگیزه‌نامه تحصیلی
 • مدارک هویتی

دکتری (PHD)

درصورتی که قصد تحصیل در مقطع دکتری را دارید، باید در زمان تعیین شده، مدارک زیر را برای دانشگاه تهیه و ارسال کنید:

 • مدرک کارشناسی‌ارشد
 • مدرک زبان انگلیسی
 • پیشنهاد تحقیقاتی
 • مدارک مربوط به کارهای تحقیقاتی یا مقالات معتبرمعدل بیش از ۷۵ درصد
 • رزومه آکادمیک
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه

توجه داشته باشید که تمامی مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه و مهر تایید دادگستری و وزارت خارجه را نیز داشته باشند.همچنین شما باید بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اقدام کنید.

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه نیوکاسل

همان‌طور که در بخش‌های قبل نیز گفتیم، مدرک زبان انگلیسی یکی از اصلی‌ترین مدارک لازم برای اپلای دانشگاه نیوکاسل است. هر رشته یا مقطع تحصیلی در این دانشگاه، حداقل‌های خود را دارد و شما باید برای دریافت پذیرش در رشته دلخواه خود، نمره بالاتر از حداقل‌های مشخص‌شده را دریافت کنید. در جدول زیر، هر یک از نمرات موردنیاز، با توجه به مقطع تحصیلی، مشخص شده‌اند:


نام آزمون

مقطع کارشناسی (اکثر رشته‌ها)

تحصیلات تکمیلی آموزش محور (اکثر رشته‌ها)

تحصیلات تکمیلی پژوهش محور (اکثر رشته‌ها)

تافل Ibt-

۶۰ تا ۷۸

۷۹ تا ۹۳

۷۹ تا ۹۳

آیلتس آکادمیک

۶ با حداقل ۶ در هر مهارت

۵/۶ با حداقل نمره ۶ در هر مهارت

۵/۶ حداقل نمره ۶ در هر مهارت

آزمون PTE آکادمیک

۵۰ تا ۵۷

۵۸ تا ۶۴

۵۸ تا ۶۴

آزمون CAE

۵۲

۵۸

۵۸

OET(ویژه رشته‌های پزشکی)

C

B

B

در نظر داشته باشید که رشته‌هایی مانند بهداشت و پزشکی در مقطع تحصیلات تکمیلی و رشته‌هایی مانند حقوق، آموزش و روان‌شناسی، نمره‌هایی بالاتر از حداقل‌های ذکرشده نیاز دارند.

ددلاین دانشگاه نیوکاسل

درصورتی که قصد اپلای UON را داشته باشید، باید از تاریخ‌های مشخص‌شده برای ارسال درخواست پذیرش مطلع باشید. تاریخ‌های اپلای، ۱۶ ژانویه، ۱۰ جولای و ۲۱ آگوست برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ۲ دسامبر برای دانشجویان کارشناسی‌ارشد در نظر گرفته شده‌اند. از آنجا که تاریخ ددلاین برای هر رشته‌ای متفاوت است، بهتر است پیش از ارسال درخواست خود، تاریخ‌ها را از طریق وب سایت رسمی دانشگاه بررسی کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه نیوکاسل

هزینه تحصیل در دانشگاه نیوکاسل، به عواملی مانند رشته و مقطع تحصیلی شما بستگی دارد و با توجه به آن می‌تواند متفاوت باشد. به‌صورت کلی، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه دولتی نیوکاسل، بین ۳۰ هزار تا ۷۷ هزار دلار در سال متغیر است. کمترین هزینه تحصیل در این دانشگاه، مربوط به رشته هنر و مطالعات بومی است و بیشترین هزینه را نیز دانشجویان رشته‌های پزشکی باید پرداخت کنند.

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی‌ارشد تحصیل می‌کنند، باید سالانه بین ۳۲ هزار تا ۵۷ هزار دلار برای شهریه خود بپردازند. هزینه شهریه برای دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد رشته‌های پژوهش‌محور و دکتری نیز بین ۳۲ هزار تا ۴۴ هراز دلار در سال است.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه نیوکاسل

یکی از چالش‌های مهمی که برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج‌از‌کشور وجود دارد، هزینه بالای تحصیل است. دانشگاه‌های مختلف، با هدف کمک به دانشجویان برای تحصیل، بورسیه‌های متعددی را به آن‌ها اهدا می‌کنند. دانشگاه دولتی نیوکاسل نیز بورسیه‌های تحصیلی متنوعی را برای دانشجویان خود در مقاطع تحصیلی مختلف درنظر گرفته است.

البته بهتر است بدانید که بیشتر بورسیه‌های UON، برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و دکتری هستند؛ به دلیل رقابت تنگاتنگ بین دانشجویان شرایط دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا متفاوت است و دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند شانس کمتری برای دریافت بورسیه خواهند داشت. در ادامه، به بررسی چند بورسیه‌ دانشگاه نیوکاسل می‌پردازیم:

 • بورسیه Academic Excellence Scholarships Recognising Outstanding Performance in Undergraduate Studies: این بورسیه تحصیلی، به ارزش ۱۰ هزار دلار، به ۳۲ نفر از دانشجویان بومی و بین‌المللی که سوابق علمی مناسبی دارند، اهدا می‌شود. شرایط دریافت این بورسیه، به شرح زیر هستند:
 1. دانشجوی تمام‌وقت در مقطع کارشناسی
 2. دانشجویان سال دوم تحصیل با ۸۰ واحد تکمیل‌شده
 3. دانشجویان سال سوم با ۱۶۰ واحد تکمیل‌شده
 4. دانشجویان سال چهارم با ۲۴۰ واحد تکمیل‌شده
 5. حداقل معدل مناسب
 6. نداشتن سابقه دریافت بورسیه
 • بورسیه College of International Education International Pathways Scholarship: این بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد آموزش‌محور تعیین شده است. دانشجویان، برای دریافت این بورسیه نیاز به اپلای ندارند و درصورت داشتن شرایط تعیین‌شده، می‌توانند به‌طور خودکار از آن استفاده کنند. متقاضیان باید دانشجوی یکی از رشته‌های صنایع خلاقانه، آموزش، بازرگانی، علوم انسانی و اجتماعی، معماری و ساخت محیط‌زیست، مهندسی برق و محاسبات، علوم زیست‌پزشکی و داروسازی، علوم ریاضی و فیزیک، روان‌شناسی، محیط‌زیست و علوم زیستی باشند.
  نکته: این بورسیه به دانشجویانی که در دوره ELICOS شرکت کرده‌اند یا در مقطع کارشناسی‌ارشد پژوهش‌محور و Non-Award تحصیل می‌کنند، تعلق نمی‌گیرد.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه نیوکاسل

یکی از دغدغه‌های اصلی دانشجویان پس از دریافت پذیرش دانشگاه، یافتن مکان زندگی است. از آنجا که اصلی‌ترین بخش هزینه‌های زندگی دانشجویی پس از شهریه دانشگاه، هزینه مکان زندگی است، دانشجویان ترجیح می‌دهند که در خوابگاه‌های دانشگاه زندگی کنند. زندگی در خوابگاه، نسبت به آپارتمان‌های دیگر، هزینه کمتری دارد و برای دانشجویان به‌صرفه‌تر است. دانشگاه دولتی نیوکاسل نیز خوابگاه‌هایی را برای رفاه حال دانشجویان فراهم کرده است که در داخل و خارج پردیس دانشگاهی قرار دارند.

این دانشگاه، ۸ خوابگاه دارد که در پردیس‌های اکالاگان و اوریمبا واقع شده‌اند و به‌صورت آپارتمان‌هایی با سوئیت‌های خصوصی و مشارکتی هستند. هزینه اجاره خوابگاه، با توجه به نوع و امکانات آن تعیین می‌شود و معمولا بین ۱۹۰ تا ۴۰۰ دلار در هفته است. در جدول زیر تعدادی از این خوابگاه‌ها و هزینه آن‌ها برای یک هفته مشخص شده است:


نام خوابگاه

نوع اتاق

هزینه یک هفته

Barahineban

استودیو – تک‌نفره

۵۰/۳۰۵ دلار

Edwards Hall

سالن اصلی اتاق استاندارد یک‌نفره شامل وعده‌های غذایی عصرانه

۲۷۵ دلار

International House

آپارتمان مشترک - اتاق یک‌نفره

۲۱۲ دلار

Blue Gum House

آپارتمان مشترک - اتاق خصوصی

۲۱۷ دلار

Evatt House

آپارتمان مشترک - اتاق یک‌نفره

۲۳۲ دلار

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه نیوکاسل

یکی از موقعیت‌های مناسبی که دانشجویان برای جبران هزینه‌های خود دارند، کار ضمن تحصیل در استرالیا است. دانشجویان دانشگاه دولتی نیوکاسل می‌توانند به‌مدت ۴۰ ساعت در دو هفته مشغول به کار شوند؛ علاوه بر این افراد می‌توانند، در زمان تعطیلی دانشگاه در تابستان یا تعطیلات رسمی، بدون هیچ محدودیتی کار کنند.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند