Search
Close this search box.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کشور
ایالت/شهر (منطقه)
اطلاعات دانشگاه
 • نوع موسسه
  دولتی
 • سال تاسیس
  1958
 • رتبه جهانی
  58
 • رتبه کشوری
  6
 • هزینه خوابگاه (سالیانه)
  30000 دلار
 • شهریه سالانه (تقریبی)
  40000
 • مهلت ثبت‌نام
  ۱ سپتامبر
اجازه کار
 • در زمان تحصیل
  دارد
 • پس از فارغ‌التحصیلی
  دارد
دانشکده‌ها
درباره دانشگاه

آشنایی با دانشگاه ‌موناش و شرایط اخذ پذیرش

دانشگاه دولتی/تحقیقاتی موناش (Monash University)، یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی و پژوهشی در کشور استرالیا است. این دانشگاه که همواره در بین ده دانشگاه برتر کشور استرالیا قرار داشته است، هر سال دانشجویان بسیار زیادی را از سراسر دنیا برای تحصیل جذب‌ می‌کند. در این مقاله، شما را با این دانشگاه پیشرو آشنا و شرایط اخذ پذیرش آن را معرفی‌ می‌کنیم.

تاریخچه

در سال ۱۹۵۸، دانشگاه دولتی موناش با نام مهندس، رهبر نظامی و مدیر دولتی «جان موناش» تاسیس شد. این دانشگاه، توسط قانون پارلمان استرالیا ایجاد شد و اولین دانشجویان خود را در سال ۱۹۶۱ پذیرفت.

در سال ۱۹۹۰، موسسه Chisholm با دانشگاه دولتی موناش ادغام و باعث شد تا پردیس‌های Caulfield و Peninsula به بخشی از این دانشگاه تبدیل شوند. این ادغام، موجب تسریع پیشرفت‌های دانشگاه و رشد متخصصان فناوری آن شد. یک سال بعد، کالج داروسازی ویکتوریا همکاری خود را با دانشگاه دولتی موناش آغاز کرد و پارک ویل نیز به مجموعه پردیس‌های دانشگاه اضافه شد. این رشد، با ایجاد یک پردیس جدید در کریدور جنوب‌شرقی ملبورن در سال ۱۹۹۴، ادامه یافت.

در سال ۱۹۹۸، وزارت آموزش مالزی از موناش دعوت کرد تا با همکاری گروه Sunway، یک پردیس در مالزی راه‌اندازی کند. دانشگاه تحقیقاتی موناش مالزی که اولین پردیس موناش در خارج از استرالیا و اولین دانشگاه «خارجی» در مالزی بود، در همان سال تاسیس شد.

موقعیت جغرافیایی

دانشگاه پژوهشی موناش، در ایالت ویکتوریا در کشور استرالیا قرار دارد و پردیس‌های خود را در ۳ قاره جهان گسترش داده است.

 • پردیس کلایتون (Clayton) بیش از ۲۶ هزار دانشجو دارد و یکی از بزرگ‌ترین پردیس‌های این دانشگاه محسوب‌ می‌شود. این پردیس، در ۲۰ کیلومتری جنوب‌شرقی ملبورن قرار دارد.
 • پردیس Caulfield، دومین پردیس بزرگ این دانشگاه محسوب می‌شود و در ۹ کیلومتری جنوب‌شرقی ملبون واقع شده است.
 • پردیس Peninsula نیز در حدود ۴۰ کیلومتری شرق ملبورن قرار دارد و حدود ۳۵۰۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.
 • سه پردیس دیگر این دانشگاه، Parkville و Law Chambers و 750 Collins Street نام دارند.

علاوه بر این موارد، دانشگاه تحقیقاتی موناش، در کشور مالزی، اندونزی، هند و ایتالیا نیز پردیس‌های دانشگاهی خود را گسترش داده است.

رنکینگ دانشگاه (در استرالیا و در جهان)

دانشگاه تحقیقاتی موناش، یکی از برترین و پیشروترین دانشگاه‌های استرالیا است که در سال ۲۰۲۲ رتبه ۵۸ جهان و ۶ کشور استرالیا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه، به‌دلیل داشتن نوآوری، سطح بالای آموزش و پژوهش، همواره در بین ۱ درصد دانشگاه‌های برتر سراسر جهان قرار داشته است.

این دانشگاه، دارای بیش از ۱۵۰ زمینه پژوهشی فعال، ۱۰ دانشکده و بیش از ۴۷۰۰ مدرک عالی توسط دانشجویان است.

تعداد دانشجویان درحال تحصیل در دانشگاه (بین‌المللی و بومی)

دانشگاه دولتی موناش، دارای بیش از ۸۶ هزار دانشجو است که حدود ۵۵ هزار نفر از آن‌ها در مقطع کارشناسی تحصیل‌ می‌کنند. این دانشگاه، بیش از ۲۲ هزار دانشجوی بین‌المللی دارد که در مقاطع تحصیلی مختلف، در این دانشگاه مشغول‌به‌تحصیل هستند؛ علاوه بر این، دانشگاه تحقیقاتی موناش ۱۷ هزار کارمند و استاد دانشگاه نیز دارد که برای ارتقای سطح علمی دانشجویان تلاش‌ می‌کنند.

دانشکده‌های دانشگاه ‌موناش

دانشگاه موناش استرالیا، دارای ۱۰ دانشکده است که هر کدام از این دانشکده‌ها، رشته‌های مختلفی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری، به دانشجویان ارائه‌ می‌دهند. نام هر یک از این دانشکده‌ها در جدول زیر قابل‌مشاهده است:


نام دانشکده

دانشکده طراحی و معماری هنر (MADA)

دانشکده بازرگانی و اقتصاد

دانشکده هنر

دانشکده تعلیم و تربیت

دانشکده مهندسی

دانشکده فناوری اطلاعات

دانشکده حقوق

دانشکده پزشکی، پرستاری و علوم بهداشتی

دانشکده علوم پایه

دانشکده داروسازی و علوم دارویی

رشته‌های دانشگاه ‌موناش

همان‌طور که پیش از این هم اشاره کردیم، دانشگاه دولتی موناش، رشته‌های مختلف و متنوعی را در دانشکده‌های خود گنجانده است و همین تنوع نیز باعث شده است تا دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا اقدام کنند. رشته‌های این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری ارائه‌ می‌شوند که در ادامه، تعدادی از آن‌ها را به شما معرفی‌ می‌کنیم:

کارشناسی(Bachelor)

بیش از نیمی از دانشجویان دانشگاه تحقیقاتی موناش استرالیا، در مقطع کارشناسی درحال‌تحصیل هستند. رشته‌های مختلفی برای این دانشجویان ارائه شده است که برخی از آن‌ها عبارت هستند از:


نام رشته

حسابداری

مهندسی پزشکی

مهندسی معماری

آموزش ابتدایی

علوم کامپیوتر

مهندسی مکانیک

طراحی صنعتی

آموزش متوسطه

علوم پزشکی

مهندسی مواد

مهندسی برق

فیزیوتراپی

ارتباطات

مهندسی نرم‌افزار

مهندسی عمران

پرستاری

جرم‌شناسی

مهندسی محیط‌زیست

بازاریابی

علوم داده

بانکداری و امور مالی

مهندسی شیمی

هنرهای زیبا

فلسفه

اقتصاد

مهندسی رباتیک و مکاترونیک

آهنگسازی

کاردرمانی

امور دارایی و مالیات

مهندسی هوافضا

تکنولوژی موسیقی

سلامت عمومی

مشاوره

مهندسی کامپیوتر

روزنامه‌نگاری

تجارت

کارشناسی‌ارشد(Masters)

Monash University، به دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد رشته‌های بسیار متنوعی را ارائه‌ می‌دهد که متقاضیان می‌توانند در آن‌ها تحصیل کنند. در جدول زیر تعدادی از این رشته‌ها معرفی شده‌اند:


نام رشته

روزنامه‌نگاری

اخلاق زیستی

زبان‌شناسی کاربردی

طراحی

برنامه‌ریزی شهری

بازاریابی

معماری

سیاست عمومی

ارتباطات‌و مطالعات رسانه

بازاریابی کاربردی

مدیریت پایدار گردشگری

مدیریت کسب‌وکار

صنایع خلاق

حسابداری

آنالیز داده

تجارت

توسعه بین‌الملل

حسابداری پیشرفته

بانکداری و امور مالی

تجارت بین‌الملل

روابط بین‌الملل

مطالعات آماری

مدیریت بازرگانی

اقتصاد

مشاوره

آموزش

مهندسی

مقررات و انطباق

روانشناسی پیشرفته

تدریس

هوش مصنوعی

علوم داده

فناوری اطلاعات

حقوق

علوم پزشکی بالینی

پرستاری پیشرفته

امنیت سایبری

بیوتکنولوژی

مدیریت سلامت

فیزیوتراپی

پایداری محیط‌زیست

ریاضیات

علوم

فناوری‌های سبز و پایدار

با توجه به تنوع بالای رشته‌های این دانشگاه، بهتر است در صورتی که قصد اپلای برای این دانشگاه را دارید، پیش از هر اقدامی، به سایت رسمی دانشگاه موناش سر بزنید تا از لیست کامل این رشته‌ها آگاه شوید.

دکتری(PHD)
Monash University، به دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری را دارند نیز رشته‌های مختلفی را ارائه‌ می‌دهد. برخی از این رشته‌ها عبارت هستند از:


نام رشته

فیزیوتراپی

فلسفه

مهندسی

اقتصاد

بهداشت عمومی

علوم پزشکی

حقوق

بازاریابی

معماری

جراحی

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه ‌موناش

دانشگاه دولتی موناش، جهت پذیرش دانشجویان در هر یک از مقاطع تحصیلی و رشته‌های مختلف، شرایط متفاوتی را مشخص کرده است که دانشجویان باید پیش از اپلای، از داشتن آن‌ها اطمینان حاصل کنند. با وجود شرایط اختصاصی موجود برای رشته‌های مختلف، تمامی این رشته‌ها و مقاطع تحصیلی، دو شرط اساسی و مشترک نیز دارند.

اولین مورد از شرایط اخذ پذیرش دانشگاه موناش، داشتن رزومه آکادمیک معتبر است. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند، باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله خود را با داشتن نمره‌های بالا و معدل مناسب برای دانشگاه ارسال کنند؛ علاوه بر این، دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد باید مدرک کارشناسی خود را از یک دانشگاه معتبر دریافت کرده باشند و نمرات آن‌ها نیز در سطح بالایی باشد.

شرط دیگر برای اخذ پذیرش، داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی است. از آنجا زبان اصلی و رسمی دانشگاه دولتی موناش انگلیسی است، دانشجویان باید بتوانند تسلط خود را به این زبان به دانشگاه ثابت کنند؛ به همین منظور باید حداقل نمرات موردنیاز دانشگاه را در هر یک از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی دریافت کنند.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه ‌موناش

یکی از مهم‌ترین اقدامات دانشجویان در هنگام اپلای دانشگاه دولتی موناش، ارسال مدارک موردنیاز است. دانشجویان باید پیش از زمان ددلاین، تمامی مدارک موردنیاز دانشگاه را تهیه کنند؛ علاوه بر این، تمام مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و مهر تایید از اداره دادگستری و امور مهاجرت را نیز داشته باشند. در ادامه، مدارک لازم برای پذیرش در هر یک از مقاطع تحصیلی را معرفی می‌کنیم:

کارشناسی (Bachelor)

دانشجویانی که قصد اپلای برای مقطع کارشناسی Monash University را دارند، باید مدارک زیر را برای دانشگاه ارسال کنند:

 1. مدرک زبان انگلیسی
 2.  ریزنمرات دوره متوسطه

کارشناسی‌ارشد (Masters)

متقاضیانی که قصد اپلای برای مقطع کارشناسی‌ارشد دانشگاه دولتی موناش استرالیا را دارند، باید مدارک زیر را برای دانشگاه تهیه و ارسال کنند:

 1. مدرک معتبر کارشناسی
 2. ریزنمرات دوره کارشناسی
 3. مدرک زبان انگلیسی
 4. انگیزه‌نامه تحصیلی

دکتری (PHD)

درصورتی‌که قصد تحصیل در مقطع دکتری را داشته باشید، پیش از هر چیز لازم است که مدارک زیر را آماده و در زمان مشخص‌شده برای دانشگاه ارسال کنید:

 1. مدرک کارشناسی‌ارشد
 2. ریزنمرات کارشناسی‌ارشد
 3. انگیزه‌نامه
 4. توصیه‌نامه
 5. ارائه مقاله‌‌های تحقیقاتی معتبر
 6. رزومه
 7. مدرک زبان انگلیسی

در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری، ممکن است لازم باشد تا مدارک دیگری را نیز، با توجه به رشته موردنظر خود، برای دانشگاه ارسال کنید؛ بنابراین، بهتر است جزئیات مدارک موردنیاز برای هر رشته تحصیلی را در سایت رسمی دانشگاه دولتی موناش مطالعه کنید.

برای دریافت پذیرش از دانشگاه و اخذ ویزای تحصیلی، متخصصان ما در آکادمی اپلای به شما کمک می‌کنند.

مدارک زبان معتبر برای دانشگاه ‌موناش

همان‌طور که‌ اشاره شد، یکی از اصلی‌ترین مدارک لازم برای اپلای دانشگاه موناش، مدرک زبان انگلیسی است. این دانشگاه، حداقل‌های موردنیاز را برای هر یک از مدارک معتبر زبان انگلیسی، به شرح زیر مشخص کرده است:


نام آزمون

حداقل نمره در مقطع کارشناسی

آزمون آیلتس

نمره ۵/۶- حداقل نمره ۶ در
تمام مهارت‌ها

آزمون تافل

تافل iBT : ۷۹- با حداقل نمره ۲۱ در مهارت نوشتن و ۱۳ در خواندن، ۱۸ در مکالمه
و ۱۲ در شنیدن- تافل کاغذی: ۵۵۰

آزمون PTE

حداقل نمره کلی ۵۸- حداقل
نمره ۵۰ در هر مهارت

آزمون CAE

حداقل نمره کلی ۱۷۶ -با
حداقل ۱۶۹ در هر مهارت

آزمون آنلاین موناش
(Cambridge Linguaskill General)

حداقل نمره ۱۷۶-با حداقل ۱۶۹
در هر مهارت

در نظر داشته باشید که برخی از رشته‌ها مانند هنر، اقتصاد و... ممکن است به حداقل نمرات زبان بالاتری نیاز داشته باشند؛ برای مثال، حداقل نمره آیلتس برای این رشته‌ها ۷ است و افراد نباید در هیچ کدام از مهارت‌ها نمره پایین‌تر از ۵/۶ داشته باشند.

*آزمون Cambridge Linguaskill General: یک آزمون زبان آنلاین است که دانشگاه دولتی موناش، به‌صورت آزمایشی آن را می‌پذیرد.

ددلاین دانشگاه ‌موناش

تاریخ ددلاین دانشگاه دولتی موناش برای مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت است؛ برای مثال: دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند، باید حداکثر تا اول سپتامبر، درخواست خود را برای دانشگاه ارسال کنند. توجه داشته باشید که این دانشگاه در تاریخ اول مارس و ۱۵ جولای نیز به دانشجویان اجازه‌ می‌دهد تا مدارک خود را برای دانشگاه ارسال کنند.

به‌صورت کلی بهتر است دانشجویان اطلاعات مربوط به ددلاین‌های رشته خود را از طریق دانشکده موردنظر پیگیری کنند.

دوره‌های تحقیقاتی دانشگاه دولتی موناش، تاریخ مشخصی ندارند و دانشجویان‌ می‌توانند هر زمان، برای اپلای اقدام کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه ‌موناش

هزینه تحصیل در دانشگاه تحقیقاتی موناش، به مقطع و رشته تحصیلی دانشجویان بستگی دارد. به‌صورت کلی، هزینه شهریه Monash University بین ۳۰ تا ۵۰ هزار دلار استرالیا در سال است؛ برای مثال در جدول زیر تعدادی از رشته‌های دانشگاهی به همراه شهریه آن‌ها آورده شده است:


نام رشته

هزینه شهریه سالانه

کارشناسی هنر

۳۴۷۰۰ دلار

کارشناسی مهندسی کامپیوتر

۴۸۳۰۰ دلار

کارشناسی سلامت عمومی

۳۵۹۰۰ دلار

کارشناسی علوم پزشکی

۴۴۰۰۰ دلار

کارشناسی‌ارشد کاردرمانی

۴۸۰۰۰ دلار

کارشناسی‌ارشد پرستاری
پیشرفته

۳۵۰۰۰ دلار

کارشناسی‌ارشد حقوق

۴۴۵۰۰ دلار

کارشناسی‌ارشد فناوری
اطلاعات

۴۲۸۰۰ دلار

کارشناسی‌ارشد مهندسی
پیشرفته

۴۶۰۰۰ دلار

کارشناسی‌ارشد آموزش

۳۲۶۰۰ دلار

کارشناسی‌ارشد بانکداری و
امور مالی

۴۵۸۰۰ دلار

کارشناسی‌ارشد معماری

۴۱۰۰۰ دلار

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه ‌موناش

Monash University، بورسیه‌های تحصیلی مختلفی را برای حمایت از دانشجویانی که توانایی مالی کمتری دارند، به این افراد ارائه‌ می‌دهد. این بورسیه‌ها، در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری ارائه‌ می‌شوند. به‌دلیل وجود رقابت شدید، متقاضایان دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی، شانس کمتری دارند.

در ادامه، به معرفی چند بورسیه‌ دانشگاه موناش می‌پردازیم:

 • بورسیه Sir John Monash Scholarships for Excellence: این بورسیه، به ۱۰ دانشجوی برتر بین‌المللی در مقطع کارشناسی که بالاترین پیشرفت تحصیلی را داشته باشند، تعلق‌ می‌گیرد. ارزش این کمک‌هزینه تحصیلی تا ۴۰ هزار دلار است و در هر سال ۱۰ هزار دلار به دانشجویان اهدا‌ می‌شود.
 • بورسیه Monash Leaders Scholarships: این بورسیه، به متقاضیانی اعطا‌ می‌شود که رهبری و تعهد خود را به جامعه، از طریق برنامه Access Monash Mentoring Program یا سایر برنامه‌های رهبری موناش، نشان دهند.
 • بورسیه Faculty of Arts Honours Merit Scholarship: این بورسیه، به دانشجویان دانشکده هنر که نمرات بالای ۸۰ کسب کنند، ارائه‌ می‌شود. دانشجویان واجدشرایط، بورسیه‌ای به ارزش ۳ هزار دلار دریافت‌ می‌کنند.

شرایط استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه ‌موناش

بسیاری از دانشجویان ترجیح‌ می‌دهند که برای کاهش هزینه‌های زندگی دانشجویی خود، در خوابگاه‌های دانشگاه اقامت داشته باشند. دانشگاه تحقیقاتی موناش نیز خوابگاه‌های متنوعی را برای دانشجویان فراهم کرده است که‌ می‌توانند در آن زندگی کنند. بسیاری از این خوابگاه‌ها، به‌صورت کاملا مبله هستند و در داخل یا خارج از پردیس‌های دانشگاهی قرار دارند. در ادامه، تعدادی از این خوابگاه‌ها را معرفی‌ می‌کنیم:

 • خوابگاه پردیس Clayton: این خوابگاه، دارای اتاق‌های مستقل و سرویس بهداشتی مشترک است. هزینه زندگی در این خوابگاه، بین ۲۰۰ تا ۲۷۰ دلار در هفته است.
 • خوابگاه پردیس Peninsula: این خوابگاه دارای دو نوع اقامتگاه است و استودیو آپارتمان‌هایی به‌صورت کاملا مستقل در آن وجود دارند. ساختمان‌های خوابگاه‌های این پردیس، دارای ۶ طبقه و ۸ رختشوی‌خانه هستند که ۱۵۰ نفر امکان اقامت در آن را دارند.
 • خوابگاه Caulfeild: این خوابگاه‌، دارای اتاق‌های مستقل و سرویس بهداشتی مشترک هستند. هزینه زندگی در این خوابگاه، حدوداً ۱۸۷ دلار در هفته است؛ البته دانشجویان باید مبلغ ۳۳۰ دلار نیز به‌عنوان بیعانه پرداخت کنند.

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه ‌موناش

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه دولتی موناش را دارند،‌ می‌توانند از فرصت کار ضمن تحصیل در استرالیا نیز استفاده کنند. این دانشجویان‌ می‌توانند در دوران تحصیل خود، به‌مدت حداکثر ۴۰ ساعت در دو هفته در داخل یا خارج از دانشگاه مشغول‌به‌کار باشند؛ علاوه بر این، درصورتی‌که در دوران تعطیلات دانشگاه یا تعطیلات رسمی دیگر قرار داشته باشند،‌ می‌توانند بدون داشتن محدودیت زمانی نیز کار کنند.

نمایش بیشتر

جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با شرایط شما ، لطفا این فرم را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند