Search
Close this search box.

صفر تا صد مهاجرت با رشته زبان انگلیسی + لیست بهترین کشورها✔️

زبان انگلیسی زبان بومی بیش از 300 میلیون نفر و زبان دوم تعداد بسیار بیشتری از افراد است. به‌همین علت، این زبان یکی از رایج‌ترین زبان‌های دنیا محسوب می‌شود؛ بنابراین جای تعجب نیست که هر ساله هزاران دانشجوی آینده‎‌نگر، زبان انگلیسی را برای ادامه تحصیل برمی‌گزینند. همچنین یک مدرک زبان انگلیسی از یک دانشگاه معتبر فرصت‌های شغلی متعددی را هم در دانشگاه‌های تحصیلات تکمیلی و هم در بازار کار رقابتی‌تر فراهم می‌آورد. ما در این مقاله، به مهاجرت با رشته زبان انگلیسی و همچنین بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی و کاری با رشته زبان انگلیسی می‌پردازیم.

مهاجرت تحصیلی با رشته زبان انگلیسی

یکی از روش‌های محبوب مهاجرت، مهاجرت تحصیلی به‌خصوص به کشورهای مطرح مانند مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، آمریکا، انگلیس و کانادا است. گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی هم از نظر حرفه‌ای و هم شخصی، در افراد تفاوت ایجاد می‌کند. هدف اصلی مدرک زبان انگلیسی، درک و کشف روشی است که در آن، زبان انگلیسی در طول زمان تکامل و توسعه یافته است تا در موقعیت‌های مختلف رسمی و غیر رسمی و توسط افراد مختلف، قابل‌استفاده باشد.

در مهاجرت با رشته زبان انگلیسی چه می‌آموزید؟

مانند بسیاری از مدارک تحصیلی دیگر، ویژگی‌های مدرک زبان انگلیسی به‌شدت به این بستگی دارد که کدام کشور و کدام دانشگاه را انتخاب می‌کنید. به‌طورمثال، اگر مهاجرت تحصیلی به کانادا را برگزینید، لیست دروس و سایر موارد آموزشی، با کشورهای دیگر متفاوت است. از طرف دیگر، هر دانشگاهی رشته زبان انگلیسی را به‌عنوان یک موضوع مستقل ارائه نمی‌کند. بسیاری دانشگاه‌ها آن را همراه با موضوعات مرتبط مانند زبان شناسی یا ادبیات ارائه می‌دهند و بسیاری دانشگاه‌ها نیز دوره‌های افتخاری مشترک دیگر ارائه می‌کنند.

از نظر محتوایی، به‌طورکلی می‌توانید انتظار داشته باشید که دوره تحصیلی شما در ابتدا روی برخی نکات ظریف زبان گفتاری مانند نحو، واژگان، دستور زبان، زمان‌ها و موارد دیگر تمرکز داشته باشد. بعد از آن می‌توانید زمینه تاریخی و اجتماعی زبان را بررسی کنید؛ مانند یادگیری اینکه چگونه و چرا برخی عبارت‌ها رایج شده‌اند یا چگونه و چرا برخی از آن‌ها منسوخ شده‌اند و به‌ندرت استفاده می‌شوند.

برخی از دوره‌ها استفاده از عناصر مختلف زبان انگلیسی را با تئوری اجتماعی، با تمرکز بر مواردی مانند رابطه بین زبان و جنسیت، طبقه یا نژاد تجزیه‌و‍‌تحلیل می‌کنند. همچنین ممکن است به شما در مورد نحوه استفاده از زبان در رسانه‌ها آموزش داده شود؛ مانند اینکه چرا گزارش‌های خبری به روش خاصی نوشته می‌شوند یا کدام تیترها بیشترین توجه را به خود جلب می‌کنند.

مواد آموزشی در مهاجرت با رشته زبان انگلیسی

برای مهاجرت با رشته زبان انگلیسی باید در دبیرستان چه بخوانم؟

الزامات ورود به دانشگاه برای رشته زبان انگلیسی، بین موسسات مختلف، متفاوت است. به‌طور مثال، مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل رشته زبان انگلیسی الزاماتی دارد که با کشور انگلیس متفاوت است. با این حال برخی موضوعات و رشته‌ها وجود دارند که به‌طور مداوم مفید و مطلوب در نظر گرفته می‌شوند.

رشته‌هایی که درک درستی از تاریخ و رفتار انسان ارائه می‌دهند؛ مانند تاریخ، جامعه‌شناسی یا روان‌شناسی در صورت انتخاب شما برای مطالعه تاثیر زبان در این زمینه‌ها، ارزشمند خواهند بود. موضوعات هنری نیز به‌طور‌کلی مفید خواهند بود. توجه داشته باشید که بسیاری از علایق و فعالیت‌های فوق برنامه وجود دارد که می‌توانند در هنگام درخواست برای مدرک زبان انگلیسی مفید باشند؛ مانند تجربه قبلی در نوشتن، بحث یا حتی نمایشنامه و فلسفه.

اهمیت سابقه تحصیلی در مهاجرت با رشته زبان انگلیسی

تحصیلات تکمیلی در مهاجرت با رشته زبان انگلیسی

برخی از فارغ‌التحصیلان زبان انگلیسی برای ادامه تحصیلات آکادمیک خود، کارشناسی ارشد یا دکتر، زمینه‌هایی مانند مطالعات زبان و ادبیات انگلیسی، نویسندگی خلاق و ادبیات قرون وسطایی را انتخاب می‌کنند. برخی دیگر ترجیح می‌دهند دوره‌های کارشناسی ارشد حرفه‌ای بیشتری را در زمینه‌هایی مانند تدریس، روزنامه‌نگاری، کتابداری یا حقوق مطالعه کنند. چنین دوره‌هایی به شما امکان می‌دهند در حوزه‌هایی که می‌خواهید به‎‌عنوان شغل وارد شوید، تحصیل کنید. البته باید توجه داشت رشته‌هایی که در کشورهای مختلف ارائه می‌شوند نیز گاهی متفاوت هستند؛ به‌طور مثال، رشته های کالج در کانادا با انگلیس تفاوت دارد.

مهاجرت کاری با رشته زبان انگلیسی چه شرایطی دارد؟

مدرک زبان انگلیسی درها را به روی فرصت‌های شغلی متنوعی باز می‌کند که ممکن است انتظار بسیاری از آن‌ها را نداشته باشید. یکی از مشاغلی که اغلب به فارغ‌التحصیلان زبان انگلیسی مرتبط می‌شود، تدریس در آموزش ابتدایی یا متوسطه است. یکی دیگر از مسیرهای شغلی رایج برای فارغ التحصیلان، روزنامه‌نگاری یا نویسندگی است که اغلب پس از دوره تحصیلات تکمیلی انجام می‌شود. این گزینه‌ها به وضوح از نوع مهارت‌های قابل‌انتقالی که می‌توانید در طول دوره تحصیلی خود کسب کنید، استفاده می‌کنند.

فارغ‌التحصیلان زبان انگلیسی ممکن است در زمینه‌های بازاریابی و روابط عمومی نیز کار پیدا کنند؛ جایی که درک قوی آن‌ها از نکات ظریف زبان انگلیسی برای کارفرمایان بالقوه بسیار مفید باشد. مهارت‌هایی که از طریق تحصیل در رشته زبان انگلیسی به دست می‌آورید، در اکثر مشاغل قابل‌استفاده هستند. در ادامه، جدولی از مشاغلی که به‌صورت مستقیم با مدرک شما مرتبط هستند و همچنین مشاغلی که مدرک شما برای آن‌ها مفید خواهد بود، آورده شده‌اند.

 

مشاغلی که به‌صورت مستقیم با مدرک شما مرتبط هستند مشاغلی که مدرک شما برای آن‌ها مفید خواهد بود
کپی رایتر دیجیتال کتابدار دانشگاهی
دستیار تحریریه کپی رایتر تبلیغاتی
انگلیسی به عنوان معلم خارجی بایگانی
فرهنگ‌نگار مدیر هنری
روزنامه‌نگار مدیر هنری
روزنامه‌نگار مجله مشاور آموزشی
معلم خصوصی کارشناس اطلاعات
انتشار نسخه ویرایشگر/ تصحیح‌کننده مربی (منتور) یادگیری
معلم دبیرستان مدیر بازاریابی
مدیر محتوای وب محقق رسانه
نویسنده معلم مدرسه ابتدایی
مسئول روابط عمومی
مدیر سوابق
مدیر رسانه‌های اجتماعی

کارفرمایان مهاجرت با رشته زبان انگلیسی کدام‌اند؟

فارغ‌التحصیلان رشته زبان انگلیسی فرصت‌های شغلی بسیاری از کارفرمایان مختلف در طیف وسیعی از بخش‌های دولتی، خصوصی و خیریه پیدا می‌کنند. از جمله آن‌ها می‌توان به مدیریت، (تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی)، مدیریت هنری، تحصیلات، مدیریت رویدادها، (دارایی، مالیه، سرمایه‌گذاری)، مدیریت عمومی، پژوهش، خرده‌فروشی و گردشگری اشاره کرد.

همچنین آژانس‌های بازاریابی تبلیغاتی و روابط عمومی، سازمان‌های رسانه‌ای و شرکت‌های انتشاراتی، موسسات آموزشی، (شرکت‌های مالی و حقوقی) و دولت‌های محلی و ملی همگی به مجموعه گسترده‌ای از مهارت‌های فارغ‌التحصیلان رشته زبان انگلیسی نیاز دارند.

برای مهاجرت با رشته زبان انگلیسی چه مهارت‌هایی مورد‌نیاز هستند؟

مهارت اصلی مورد‌نیاز همه فارغ‌التحصیلان زبان انگلیسی، توانایی برقراری ارتباط موثر، هم به‌صورت شفاهی و هم به‌صورت کتبی است. همچنین مهارت‌هایی مانند توانایی انجام کار مستقل، مدیریت زمان و سازمان‌دهی، برنامه‌ریزی و تحقیق در مورد کارهای مکتوب، (بیان دانش و درک متون، مفاهیم و نظریه‌ها)، رهبری و مشارکت در بحث‌ها، مذاکره و کار گروهی برای ارائه ایده‌ها و اطلاعات، (انتقال موثر استدلال‌ها و نظرات و تفکر خلاقانه) و استدلال و تحلیل انتقادی موردنیاز هستند.

توانایی برقراری ارتباط موثر؛ مهم‌ترین مهارت موردنیاز برای مهاجرت با رشته زبان انگلیسی

لیست بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی و کاری با رشته زبان انگلیسی

تحصیل و کار در رشته زبان انگلیسی با دریافت ویزای برخی کشورها همچون ویزای تحصیلی انگلیس مزایای بیشتری با خود به همراه دارد. به همین علت، ما در این بخش از مقاله به معرفی بهترین کشورها برای مهاجرت با رشته زبان انگلیسی هم از نوع تحصیلی و هم از نوع کاری خواهیم پرداخت.

انگلیس و آمریکا؛ بهترین کشورهای مهاجرت تحصیلی با رشته زبان انگلیسی

معرفی بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی با رشته زبان انگلیسی

کشورهای متعددی وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها به تحصیل زبان انگلیسی بپردازید؛ بسیاری از کشورهای محبوبی که افراد برای ادامه تحصیل به آن‌ها مهاجرت می‌کنند، زبان انگلیسی یکی از زبان‌های اصلی آن‌ها است. بهترین کشور های انگلیسی زبان برای مهاجرت با رشته انگلیسی شامل موارد زیر می‌شود:

 • بریتانیا
 • ایالات متحده
 • استرالیا
 • کانادا

اگر تصمیم دارید در کشوری تحصیل کنید که توسط افرادی با زبان مادری انگلیسی احاطه شوید، این کشورها انتخابی مناسب برای شما هستند.

آشنایی با بهترین کشورها برای مهاجرت کاری با رشته زبان انگلیسی

مقاصد محبوب بسیاری در سراسر اروپا، آسیا، آمریکای جنوبی و خاورمیانه وجود دارند که معلمان انگلیسی را به دلایل مختلف جذب می‌کنند. این مقاصد عبارت‌اند از:

 • امارات متحده عربی
 • کره جنوبی
 • چین
 • ویتنام
 • اسپانیا

توجه داشته باشید انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت با رشته زبان انگلیسی باید بر‌اساس اهداف و ترجیحات شخصی و شرایط ویزای یک کشور باشد. کشورهایی که در این لیست معرفی شدند، به دلیل جذابیت از نظر فرهنگ، حقوق و پتانسیل پس‌انداز و طیف وسیعی از فرصت‌های شغلی انتخاب شده‌اند.

آکادمی اپلای مهاجرت با رشته زبان انگلیسی را برای شما ساده می‌کند

رشته زبان انگلیسی هم از نظر تحصیلی و هم کاری آینده درخشانی دارد؛ به شرط اینکه مقصدی مناسب را انتخاب کنید. بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی در این رشته، انگلیس، امریکا، کانادا و استرالیا هستند. گزینه‌های برتر برای مهاجرت کاری در رشته زبان انگلیسی کشورهای امارات متحده عربی، چین، کره، ویتنام و اسپانیا هستند. اگر قصد مهاجرت با رشته زبان انگلیسی را دارید یا می‌خواهید برای تحصیل در کالج های زبان کانادا، آمریکا یا استرالیا اقدام کنید، آکادمی اپلای می‌تواند با‌توجه‌به شرایطتان، گزینه مناسب را به شما معرفی کند.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ها

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند