Search
Close this search box.

لیست شغل های پردرآمد آمریکا در سال 2024

مشاغل بخش درمان در صدر فهرست شغل های پردرآمد در آمریکا قرار دارند. 22 شغل از 25 شغل پردرآمد، مشاغل مراقبت‌های بهداشتی هستند. خارج از حوزه مراقبت‌های بهداشتی، مدیران ارشد شرکت‌ها در صدر لیست پردرآمدترین مشاغل قرار دارند. لیستی که در ادامه آمده، پردرآمدترین مشاغل براساس رتبه‌بندی اداره آمار کار ایالات‌متحده (BLS) همراه درآمد سالانه آن‌ها برای سال 2024 میلادی است. این لیست به شما کمک می‌کند تصویر بهتری از آینده شغلی خود در این کشور داشته باشید.

مشاغل حوزه پزشکی در صدر فهرست مشاغل پردرآمد آمریکا

یکی از مسائل مهم برای افرادی که به دنبال اخذ اقامت تحصیلی هستند، آشنایی با مشاغل پردرآمد است. مشاغل حوزه درمان که شامل تخصص‌ها در زمینه‌های مختلف و پرستار‌ی می‌شوند، در صدر فهرست پردرآمدترین شغل‌های آمریکا قرار دارند؛ بنابراین مهاجرت جراحان، پزشکان و مهاجرت پرستاران به آمریکا تقاضای بسیار بالایی دارد. در ادامه، چهار مورد از مشاغل پزشکی پردرآمد آمریکا معرفی شده‌اند.

پزشکی و  کسب بالاترین درآمد در آمریکا

متخصص قلب؛ یکی از پردرآمدترین شغل ها در آمریکا در حوزه پزشکی

اگر قصد اخذ ویزای دانش آموزی آمریکا را دارید، باید بدانید که تخصص قلب می‌تواند شما را به بالاترین درآمد در آمریکا برساند. متخصصان قلب، جراحانی هستند که بیماری‌ها یا مشکلات سیستم قلبی عروقی را تشخیص، درمان، مدیریت و پیشگیری می‌کنند.

معمولاً متخصصان قلب در ساعات کاری عادی کار می‌کنند، اما بر اساس میزان بیمار و رویدادهای مربوط به قلب که پزشکان هیچ کنترلی بر آن ندارند، می تواند به یک هفته کاری 50 تا 60 ساعته تبدیل شود. متوسط درآمد سالانه متخصص قلب در آمریکا 352.970 دلار (2024) است.

کسب درآمد بالا در حوزه درمان با داشتن تخصص بیهوشی

متخصصان بیهوشی پزشکانی هستند که قبل، حین یا بعد از جراحی داروهای بیهوشی و ضد درد را برای کنترل درد تجویز می‌کنند. تخصص. متوسط سالانه متخصص بیهوشی در آمریکا 331.190 دلار (2024) است. پس پس اگر به دنبال اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا هستید، این گرایش پزشکی را در لیست خود در نظر داشته باشید.

ساعات کاری یک متخصص بیهوشی می‌تواند طولانی و غیرقابل پیش‌بینی باشد؛ زیرا از برنامه اتاق عمل پیروی می‌کند. متخصصان بیهوشی باید هم برای جراحی‌های برنامه ریزی شده و هم برای اقدامات اورژانسی حضور داشته باشند.

جراح فک و صورت؛ تجربه شغل پزشکی با درآمدی قابل‌توجه در آمریکا

اگر شما قصد اخذ اقامت تحصیلی آمریکا در حوزه پزشکی را دارید، ما به شما تخصص در جراحی فک و صورت را پیشنهاد می‌کنیم؛ زیرا متوسط سالانه درآمد یک جراح فک و صورت 311.460 دلار (2024) است. این جراحان طیف وسیعی از بیماری‌ها، آسیب‌ها و نقایص داخل و اطراف دهان و فک را درمان می‌کنند. از جمله مشکلات رایج‌تری که این جراحان به آن‌ها می‌پردازند، عبارت‌اند از: دندان‌های عقل، نامرتب بودن فک‌ها و  تومورها و کیست‌های فک و دهان. شما

جراحان دهان و فک و صورت برای بیمارستان‌ها، مراکز پزشکی بزرگ و مطب‌های دندانپزشکی کار می‌کنند. آن‌ها ممکن است اساتید دانشکده‌های دندانپزشکی یا سرپرستان دستیاران در حال آموزش باشند. بسیاری از جراحان دهان و فک و صورت، ساعت‌های بسیار طولانی جراحی‌های پیچیده انجام می‌دهند. جراحان دهان ممکن است برای موارد اورژانسی که نیاز به درمان فوری دارند نیز نیاز به آماده‌باش داشته باشند.

پزشک اورژانس؛ در لیست 5 شغل پردرآمد آمریکا

پزشکان فوریت‌های پزشکی یکی از شاخه‌های پزشکی در آمریکا است. این پزشکان باید تصمیمات مهمی را در محل حادثه اتخاذ کرده تا از مرگ یا آسیب‌های جدی پیشگیری کنند. پزشکان اورژانس اغلب برای مراقبت از بیماران، به‌ویژه در مواقع اضطراری، ساعت‌های نامنظم یا طولانی کار می‌کنند. آن‌ها ممکن است در شب یا در تعطیلات آخر هفته کار کنند تا از شرایط بیمار آگاه بوده و از او مراقبت کنند. متوسط سالانه درآمد پزشک اورژانس در آمریکا 310.640 دلار (2024) است.

آیا می‌دانستید مدیر عامل ها بالاترین درآمد را در آمریکا کسب می‌کنند؟

اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در رشته‌های غیرپزشکی را دارید، خوب است بدانید که مدیرعامل‌ها بالاترین درآمد را در خارج از حوزه‌های پزشکی در کشور آمریکا دارند. وظیفه مدیرعامل به‌عنوان بالاترین رتبه یک شرکت یا موسسه، اتخاذ تصمیم‌های حیاتی در مورد تیم مدیریت، هدایت سازمان به سمت بازارها یا حوزه‌های محصول جدید و ارتباط با هیئت‌مدیره است. نظرسنجی هاروارد بیزینس ریویو نشان داد مدیرعامل‌ها به‌طورمتوسط 62.5 ساعت در هفته کار می‌کنند که حدود  نیمی از این زمان در دفتر کار و نیمی دیگر در سفر است. درآمد سالانه مدیرعامل در امریکا 213.020 دلار در سال 2024 است.

در سراسر جهان، 98% حداقل دارای مدرک کارشناسی هستند. 64% حداقل مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن دارند و 10% مدیر عامل‌ها مدرک دکترا دریافت کرده‌اند. انتظار می‌رود در آمریکا تعداد افرادی که به‌عنوان مدیرعامل کار می‌کنند، از سال 2021 تا 2031 میلادی حدود 6 درصد رشد کند.

مدیرعامل؛ پردرآمدترین شغل غیرپزشکی آمریکا

مدیر سیستم‌های کامپیوتر و اطلاعات؛ کسب درآمد بالا در امریکا

مدیران کامپیوتر و سیستم‌های اطلاعاتی (IS) بر عملکردهایی مانند پردازش داده‌های الکترونیکی، سیستم‌های اطلاعاتی، تجزیه و تحلیل سیستم‌ها و برنامه‌ریزی کامپیوتری نظارت دارند. مدیران موفق نیاز به توسعه برنامه‌های درستی دارند که با اهداف سازمان و همچنین توانایی ایجاد انگیزه در کارکنان تحت نظارت آن‌ها هماهنگ باشد. به‌طورکلی، سازمان‌های بزرگ‌تر نسبت به شرکت‌ها یا استارت‌آپ‌های کوچک‌تر، به مدیران فناوری اطلاعات باتجربه‌تری نیاز دارند.

اکثر مدیران کامپیوتر و سیستم‌های اطلاعاتی مدرک لیسانس خود را در رشته‌های مرتبط با کامپیوتر دریافت کرده‌اند. برخی افراد از برنامه‌های سیستم‌های اطلاعات مدیریت (MIS) فارغ‌التحصیل شده‌اند که دروس تجاری  را به کلاس‌های برنامه‌نویسی کامپیوتر و توسعه نرم‌افزار عادی  اضافه می‌کنند.

برای پیشرفت در این شغل، متخصصان فناوری اطلاعات گاهی اوقات به دنبال کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) یا مدرک تحصیلات تکمیلی دیگر می‌روند. برنامه‌های MBA در دانشگاه‌های آمریکا معمولا دو سال طول می‌کشد تا به‌صورت تمام‌وقت به پایان برسد. برخی از کارمندان دوره‌ها را به‌صورت پاره‌وقت می‌گذرانند در حالی که به فعالیت خود در زمینه فناوری اطلاعات به کار خود ادامه می‌دهند. پیش‌بینی می‌شود اشتغال در این بخش بین سال‌های 2021 تا 2031 میلادی 16 درصد افزایش داشته باشد که بسیار سریع‌تر از میانگین رشد شغلی در آمریکا است.

خلبان، کمک خلبان و مهندس پرواز از مشاغل پردرآمد آمریکا

خلبان، کمک خلبان و مهندس پرواز معمولا حدود 198.190 دلار (2024) در سال در آمریکا درآمد دارند. این مشاغل از خلبان یا کاپیتان معمولا بیشترین تجربه را در کار با هواپیما دارد و بر سایر اعضای خدمه پرواز نظارت می‌کند. خلبان دوم در طول پرواز حضور دارد و به کاپیتان در انجام مسئولیت‌ها در کابین کمک می‌کند. مهندسان پرواز چک‌های قبل از پرواز را انجام می‌دهند، فشار کابین هواپیما را کنترل کرده و میزان سوخت سوزانده شده را ارزیابی می‌کنند. به دلیل افزایش میزان اتوماسیون در هواپیماهای جدید، مشاغل کمتری برای مهندسان پرواز نسبت به گذشته وجود دارد.

اگر قصد اخذ ویزای دانشجویی دارید، بهتر است بدانید خلبان‌‌ها معمولا به مدرک لیسانس نیاز دارند و گواهینامه خلبان حمل‌و‌نقل هوایی از اداره هوانوردی فدرال دارند. آن‌ها معمولا به‌عنوان خلبان‌های تجاری شروع به فعالیت می‌کنند و هزاران ساعت تجربه در کابین خلبان را قبل از استخدام در یک شرکت هواپیمایی به دست می‌آورند. حدود 87600 نفر به‌عنوان خلبان خطوط هوایی، کمک خلبان و مهندس پرواز در ایالات متحده مشغول به کار هستند. پیش‌بینی می‌شود این عدد بین سال‌های 2021 تا 2031 تا 6 درصد افزایش خواهد یافت.

کسب درآمد بالا در آمریکا با خلبانی

آکادمی اپلای مسیر مهاجرت با پردرآمدترین مشاغل آمریکا را برای شما مشخص می‌کند

وقتی صحبت از شغل های پردرآمد در آمریکا به میان می‌آید، شکست دادن مشاغل حوزه مراقبت‌های بهداشتی دشوار است. متخصصان این حوزه معمولا بیشترین دستمزدها را دریافت می‌کنند؛ اما پزشکان عمومی و حتی شغل‌های پیراپزشکی مانند پرستار بیهوشی حقوق‌های بالایی دارند. در خارج از حوزه مراقبت‌های بهداشتی، مدیرعامل، مشاغل حوزه پرواز (خلبان، کمک خلبان و مهندس پرواز) و  مدیر سیستم‌های کامپیوتر و اطلاعات از درآمدهای بالایی برخوردار هستند.

اگر قصد مهاجرت به آمریکا و کسب درآمد بالا در این کشور را دارید، حتما به یک موسسه مهاجرتی معتبر مراجعه کنید. شما با مشورت با متخصصان و کارشناسان آکادمی اپلای می‌توانید با‌توجه‌به سوابق تحصیلی خود، بهترین رشته را برای تحصیل در ایالات متحده انتخاب کنید. متخصصان ما با بررسی ریز نمرات و علاقه و بودجه شما برای زندگی و تحصیل در این کشور شما را راهنمایی کرده و در همه فرآیند مهاجرت شما به آمریکا همراهتان خواهند بود. فقط کافی است برای دریافت مشاوره با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: 2 میانگین: 3]

دیدگاه‌ها

  • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
  • افزودن دیدگاه
    آدرس

    به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند