Search
Close this search box.

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2024

بر‌اساس آمار منتشر شده توسط IRCC، تنها در سال ۲۰۲۱ تعداد ۱۱۰۰۰ نفر از ایران به کانادا مهاجرت کرده‌اند. این آمار نشان‌دهنده تقاضای بالای ایرانیان برای مهاجرت به کانادا است. یکی از روش‌های آسان مهاجرت به کانادا، از طریق کار است. در نتیجه متقاضیان کار در کانادا باید در ابتدا از لیست مشاغل مورد نیاز کانادا مطلع باشند. اگر پس از دیدن آمار مهاجران ایرانی به کانادا در این فکر هستید که بدانید کانادا چه شغل هایی نیاز دارد، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید تا مهم‌ترین مشاغل مورد نیاز کانادا 2024 آشنا شوید. 

مهندس رایانش ابری؛‌ کسب درآمد بالا از کار با دیتاسنتر‌ها و پایگاه‌های وب

مهندسین رایانش ابری بر استراتژی‌های رایانش ابری شامل همه حوزه‌های برنامه‌های پذیرش ابر، طراحی اپلیکیشن ابری، مدیریت و نظارت و پیاده‌سازی معماری اپلیکیشن در محیط‌های ابری نظارت می‌کنند. علاوه‌بر این، مهندسان رایانش ابری از فناوری‌های ابری برای پیاده‌سازی ایده‌های خلاقانه و نوآورانه استفاده می‌کنند و در نتیجه سهم قابل‌توجهی در تحول دیجیتال سازمان‌ها دارند. آن‌ها عملکرد، انعطاف‌پذیری و پایبندی به استانداردهای امنیتی را در اولویت قرار می‌دهند. 

دانشجویان علوم کامپیوتر، مهندسی و ریاضیات امکان تحصیل در رشته مهندسی ابری را دارند. اگر دانشجویی قصد تحصیل در رشته مهندسی در کانادا را داشته باشد، ابتدا باید در یکی از رشته‌های ذکر شده مشغول به تحصیل شده و بعد از اتمام تحصیل برای کار در کانادا اقدام کند. فردی که داوطلب کار در کانادا به‌عنوان مهندس رایانش ابری است، باید در زمینه‌های پلتفرم‌ها و فناوری‌های ابری، زیرساخت با کد (IaC)، اطلاعات با حجم بالا یا Big data، شبکه و امنیت، اسکریپت‌نویسی و اتوماسیون و حل مسئله و عیب‌یابی مهارت کافی داشته باشند. متوسط حقوق یک مهندس رایانش ابری در کشور کانادا بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ دلار در سال (۲۰۲۳) است.

مدیر محصول؛ کسب درآمد مناسب با شناسایی نیازهای مشتریان

وظیفه اصلی مدیر محصول، نظارت بر یک محصول و بررسی ویژگی‌های آن است. این مدیران، مسئول شناسایی نیازهای مشتریان و تعیین مسیر دستیابی به اهداف تجاری گسترده‌تر هستند، و پس از آن اطمینان حاصل می‌کنند که این نیازها و خواسته‌ها از طریق همکاری با تیم محصول برآورده خواهند شد یا خیر. مسیر آکادمیک تبدیل شدن به یک مدیر محصول از تحصیل در رشته‌های مدیریت بازرگانی یا علوم کامپیوتر می‌گذرد. 

یک مدیر محصول برای تصدی این شغل در کشور کانادا باید مهارت‌هایی همچون مهارت اولویت‌بندی وظایف، توانمندسازی تیم و بهبود ارتباطات، فن مذاکره، تحلیل داده‌ها و روند و تصمیم‌گیری قوی داشته باشند. اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارید با تحصیل در رشته علوم کامپیوتر یا مدیریت بازرگانی، مسیر شما برای تبدیل شدن به یک مدیر محصول هموار می‌شود. متوسط حقوق یک مدیر محصول در کشور کانادا سالانه بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۷۵۰۰۰ دلار (سال ۲۰۲۳) است.

مدیر محصول، مسئول نظارت بر محصول و بررسی ویژگی‌های آن

تحلیلگر ارشد مالی؛ یکی از پرتقاضاترین مشاغل مورد نیاز کشور کانادا

یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا که کمبود نیروی قابل‌توجهی دارد، شغل تحلیلگر ارشد مالی است. یک تحلیلگر ارشد مالی در هدایت تصمیمات مالی استراتژیک در یک سازمان نقش مهمی ایفا می‌کند. تحلیلگران ارشد مالی به دلیل انجام ارزیابی‌های مالی کامل، نقش کلیدی در بهبود چارت مالی و پیشبرد موفقیت مالی یک سازمان دارند. تحلیلگران ارشد مالی برای تخصیص کارآمد منابع مالی و مدیریت ریسک، مدل‌سازی، بودجه‌بندی و پیش‌بینی مالی را انجام می‌دهند. 

اگر دانشجوی یکی از رشته‌های مدیریت مالی، حسابداری و اقتصاد باشید، شغل تحلیلگر مالی برای هموار کردن مسیر مهاجرت‌تان گزینه خوبی است. همچنین، تحصیل در رشته مدیریت مالی در کانادا سکوی پرتاب شما برای تصدی شغل تحلیلگر ارشد مالی در این کشور است. 

برای اینکه بتوانید به‌عنوان یک تحلیلگر ارشد مالی در کانادا مشغول به کار شوید، باید توانایی‌های‌تان در آنالیز مالی، اکسل پیشرفته و مدل‌سازی مالی، تفسیر داده‌ها، مهارت‌های ارتباطی، تفکر استراتژیک، حل مسئله و تفکر انتقادی و هوش تجاری را به شرکتی که قصد گرفتن جاب آفر از آن را دارد به اثبات برساند. متوسط حقوق یک تحلیلگر ارشد مالی در کشور کانادا ۹۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰ دلار در سال (۲۰۲۳) است.

تحلیلگر ارشد مالی؛ از مهم‌ترین مشاغل مورد نیاز کشور کانادا

تحلیلگر امنیت اطلاعات؛ از به‌روز‌‌ترین مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2024

تحلیلگر امنیت اطلاعات داده‌های یک سازمان را از تهدیدات سایبری مختلف در دستگاه‌ها، برنامه‌ها، هاست‌ها و شبکه‌های داخلی ایمن نگه می‌دارد. وظیفه این کارشناسان نظارت و تجزیه و تحلیل رویه‌های امنیتی، شناسایی نقاط ضعف و خطرات نفوذ احتمالی و انجام اقداماتی برای جلوگیری از نفوذ به سیستمهای سازمانی است. تحلیلگران امنیت اطلاعات با کمک به ایجاد یک زیرساخت قوی و ایمن فناوری اطلاعات، سهم قابل‌توجهی در استراتژی مدیریت ریسک کلی سازمان دارند. برای اینکه بتوانید شغل تحلیلگر امنیت اطلاعات را به‌صورت آکادمیک دنبال کنید، ابتدا نیاز است در ایران یا کانادا در یکی از رشته‌های علوم کامپیوتر، امنیت سایبری و مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کنید. 

شغل تحلیلگر امنیت اطلاعات یکی از مشاغلی است که در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۴ نیز وجود دارد. این شغل حتی یکی از بهترین شغل های دانشجویی در کانادا محسوب می‌شود. برای دستیابی به این شغل در کانادا باید اثبات کنید که گواهینامه حرفه‌ای امنیت سیستم‌های اطلاعاتی دارید و با حسابرسی رسمی سیستم‌های اطلاعاتی آشنا هستید. همچنین، اشراف نسبی به امنیت شبکه و هک، اطلاعات امنیتی و مدیریت رویداد (SIEM)، و ارزیابی و مدیریت ریسک و استانداردهای اخلاقی هک و برنامه‌نویسی از دیگر نیازمندی‌های تصدی این شغل است. یک تحلیلگر امنیت اطلاعات سالانه بین ۸۰.۰۰۰ تا ۱۳۵.۰۰۰ دلار در سال (۲۰۲۳) درآمد دارد.

مدیر منابع انسانی؛ استخدام در کانادا با حقوق بالا

از زمان همه‌گیری کرونا، کمبود مدیران منابع انسانی ادامه داشته است. به همین دلیل و با‌توجه‌به جایگاه شغلی و کمبود نفرات لازم، مدیریت یکی از 10 شغل پردرآمد در کانادا در سال ۲۰۲۴ شناخته شده است. کسب‌وکارها بعد از کرونا با چالش‌های جدیدی مانند محدودیت‌های بودجه، کمبود نیروی کار ماهر، و بالا رفتن انتظارات کارگران رو‌به‌رو شدند. حل این چالش‌ها، نیازمند وجود یک مدیر منابع انسانی توانمند است تا بتواند ساختار سازمان را ترمیم کرده و شیوه‌ها و پروتکل‌های جدیدی مانند ترکیب استخدام نیروی دورکار و حضوری در سازمان برای محل کار در نظر بگیرد. 

برای تصدی شغل مدیر منابع انسانی باید در یکی از رشته‌های مدیریت، مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی و مدیریت بازرگانی تحصیل کرده باشید. حقوق دریافتی یک مدیر منابع انسانی در کانادا بین ۵۰۰۰ تا ۷۵۰۰ دلار آمریکا در ماه (سال ۲۰۲۳) است.

پزشکی؛ گرفتن اقامت دائم و دستمزد خوب با شغل پزشکی در کانادا

کانادا برای تامین سلامت جمعیت ۳۸ میلیونی خود به پزشکان مهاجر اتکای بسیاری دارد. پزشکان خانواده و متخصصان قلب، روانپزشکان، متخصصان اطفال و متخصصان رشته سونوگرافی در کانادا همگی در شهرهای مختلف کانادا مورد‌نیاز هستند. برای استخدام به‌عنوان یک پزشک در کانادا به مدارک تحصیلی و گذراندن آموزش‌های پیشرفته پزشکی نیاز است. متوسط ​​حقوق پزشکان خانواده ۲۰۰۰۰۰ دلار آمریکا در سال (۲۰۲۳) است، در حالی که بسیاری از متخصصان سالانه، بین ۲۶۰ تا ۳۰۰ هزار دلار دریافتی دارند. اخذ مجوز کار پزشکی در کانادا امری زمان‌بر است، اما با انجام آن می‌توانید اقامت دائم کانادا را اخذ نموده و در‌عین‌حال، دستمزد خوبی بگیرید. به‌همین‌دلیل کانادا  جزو جذاب‌ترین مقاصد مهاجرتی برای پزشکان در سراسر جهان است.

استخدام پزشک؛ یکی از زمان‌بر ترین فرآیندهای جذب نیروی کار در کانادا 

مدیر ساخت‌و‌ساز؛ از پردرآمدترین مشاغل غیر آکادمیک در کانادا

کانادا هرساله میلیاردها دلار در پروژه‌های زیرساختی عظیم، ساخت مسکن، بیمارستان‌ها، سیستم‌های حمل‌و‌نقل و توسعه انرژی سبز سرمایه‌گذاری می‌کند. همه این ساخت‌و‌سازها نیازمند حضور مدیران با تجربه‌ای است که بر پروژه‌های پیچیده و طولانی مدت نظارت داشته باشند و از تحویل به موقع آن‌ها اطمینان حاصل کنند. شغل مدیریت ساخت‌و‌ساز جزو مشاغل مورد نیاز در ونکوور کانادا و چند شهر مهم دیگر این کشور (تورنتو و مونترال) است. متوسط حقوق دریافتی یک مدیر ساخت‌و‌ساز در کانادا ​​۶۷۰۰۰ دلار آمریکا در سال (۲۰۲۳) است. برای تصدی این شغل باید ۵ سال سابقه مدیریت ساخت و ساز داشته باشید.

رشته‌های زیرمجموعه ساخت‌وساز فقط در دسته مهندسی قرار نمی‌گیرند. معماری و مجسمه‌سازی با قرار گیری همزمان در لیست مشاغل هنری در کانادا و نزدیک به ساخت و ساز، انتخابی ایده‌آل برای هنر دوستانی است که قصد دارند در کانادا به درآمد بالا برسند.

مدیر ساخت‌و‌ساز؛‌ از مهم‌ترین مشاغل مورد نیاز در استان ونکوور کانادا 

مهندس برق؛ از ارزشمندترین شغل‌های کانادا برای حوزه صنعت

مهندسی برق یکی از شغل‌های بسیار ارزشمند موجود در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا است و مهندسان برق در‌حال‌حاضر جزو پرتقاضاترین مشاغل مورد نیاز کانادا محسوب می‌شوند. مهندسان برق تجهیزات و سیستم‌های الکتریکی را طراحی، آزمایش و بهبود می‌بخشند، و تخصص آن‌ها برای اجرای پروژه‌های زیرساختی، انرژی سبز، مخابرات و تاسیسات الکتریکی حیاتی است. اگر قصد کار در این شغل را دارید ابتدا باید در رشته مهندسی برق تحصیل کرده و مدرک دانشگاهی داشته باشید. 

برای تحصیل مهندسی برق در کانادا نیز می‌توانید از موسسات اعزام دانشجو به کانادا کمک بگیرید یا خودتان شخصا برای اپلای دانشگاه‌های مهندسی کانادا اقدام کنید و بعد از اتمام تحصیل در جست‌و‌جوی تصدی شغل مهندس برق در این کشور باشید. متوسط ​​حقوق یک مهندس برق در کشور کانادا ۷۵۰۰۰دلار آمریکا در سال (۲۰۲۳) است. برای تصدی این شغل باید ۵ سال تجربه کاری مرتبط داشته باشید.

مشاغل فنی در کشور کانادا با توجه به در حال توسعه بودن این کشور خواهان بسیاری دارد. در نتیجه افراد علاقه‌مند مهاجرت به کانادا از طریق کار، بهتر است  لیست مشاغل فنی حرفه ای مورد نیاز کانادا نیز مطلع باشند؛ زیرا با شرکت در این رشته‌ها و اخذ مدرک مربوط‌به‌آن، شانس دریافت ویزای کار کانادا برای متقاضیان افزایش می‌یابد. 

مهندس برق؛ از پرتقاضاترین شغل‌های مورد نیاز کانادا

برای مهاجرت از طریق کار به کانادا از آکادمی اپلای کمک بگیرید

کانادا به دلیل جمعیت رو‌به‌رشد و طی کردن روند صنعتی شدن، نیاز بی پایانی به نیروی کار متخصص خارجی دارد. به ‌همین دلیل، لیست مشاغل مورد نیاز کانادا بسیار طولانی است؛ در نتیجه این کشور به یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرت کاری و تحصیلی ایرانیان تبدیل شده است. با وجود تعداد بالای متقاضیان کار و تحصیل در کانادا و پیچیدگی‌های خاص و زمان بالای رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی کانادا؛ داشتن وکیل و مشاور مهاجرت به کانادا را به امری ضروری تبدیل کرده است. یک متخصص مهاجرتی با ارسال درست و به موقع مدارک مورد‌نیاز و همچنین اطلاع از جزئیات مهم در پروسه مهاجرت به کانادا، شانس شما را برای مهاجرت به کانادا از طریق کار افزایش میدهد. 

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ها

  • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
  • افزودن دیدگاه
    آدرس

    به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند