Search
Close this search box.

مخارج و هزینه زندگی در استرالیا 2024 ✔️

بررسی هزینه زندگی در استرالیا یکی از اقدام‌های مهمی است که برای همه متقاضیان ورود به این کشور الزامی است. تخمین هزینه‌های احتمالی زندگی در استرالیا به شما در انتخاب بهترین مسیر مهاجرت و مقصد مناسب در این کشور پهناور کمک خواهد کرد. بدیهی است که مخارج زندگی در همه شهرهای استرالیا یکسان نیست. هزینه زندگی در ملبورن استرالیا، مخارج بیشتری را برای مهاجران متحمل می‌کنند. اقدام برای مهاجرت بدون کسب اطلاعات دقیق در‌مورد هزینه‌های زندگی در کشور مقصد اصلا منطقی نیست. ازاین‌رو در این مقاله به بررسی مخارج زندگی در استرالیا می‌پردازیم. بعد از مطالعه این مطلب، دید شفاف‌تری نسبت به متوسط هزینه زندگی در استرالیا خواهید داشت.

هزینه‌های مسکن در استرالیا؛ یکی از چالش‌های مهاجرت به این کشور

اغلب مهم‌ترین هزینه برای مهاجران به‌ویژه متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل، اجاره مسکن است. در شهرهای بزرگ مانند سیدنی و ملبورن، هزینه اجاره یا خرید ملک به ویژه در مقایسه با سایر مناطق بالاست. با‌این‌حال، مناطق حومه شهرها و کمی دورتر از مراکز شهر برای اجاره مناسب‌تر هستند. در نظر گرفتن سایر ایالت‌های با هزینه مسکن پایین‌تر، مانند آدلاید یا هوبارت، گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری هستند.

هزینه‌های مسکن در استرالیا بسته به محل زندگی شما بسیار متفاوت است. به‌طور‌کلی، در کشور استرالیا اجاره مقرون‌به‌صرفه‌تر از خرید ملک است. طبق گزارش Domain، در سال 2024 متوسط ​​اجاره هفتگی یک خانه در استرالیا 480  تا AUD 360 دلار است، در حالی که متوسط ​​اجاره هفتگی برای یک واحد 420 استرالیا (315 دلار) است.

هزینه‌های مسکن در استرالیا؛ یکی از چالش‌های مهاجرت به این کشور

هزینه‌های آب و برق؛ بخشی مهم از هزینه های زندگی در استرالیا

خدمات آب و برق در استرالیا مقدار قابل‌توجهی به هزینه‌های ماهانه اضافه می‌کنند. هزینه آب و برق بر‌اساس ایالت و سبک زندگی مهاجر متغیر خواهد بود. به‌طور‌متوسط در سال 2024، احتمالا حدود 200 دلار استرالیا (150 دلار) در ماه برای خدمات آب و برق پرداخت کنید. در مورد هزینه‌های اینترنت، متوسط ​​هزینه برای یک برنامه داده نامحدود ماهانه حدود 80 تا AUD 60 دلار است. 

برای کاهش این هزینه‌ها از ارائه‌دهندگان برنامه‌های اینترنت را با یکدیگر مقایسه کنید.  بررسی هزینه‌های جانبی زندگی مثل هزینه‌های برق، آب و اینترنت در مسیر اخذ ویزای دانشجویی استرالیا اهمیت دارد. چرا‌که معمولا متقاضیان مهاجرت تحصیلی تمکن مالی محدودتری نسبت به سایر مهاجرین در اختیار خواهند داشت.

هزینه‌ی حمل‌ونقل؛ استرالیا سیستم اتوبوسرانی گسترده‌ای دارد

حمل‌و‌نقل عمومی یک گزینه محبوب در استرالیا است؛ به‌خصوص در شهرهای بزرگ‌تر مانند سیدنی و ملبورن. هزینه‌های حمل‌و‌نقل در استرالیا به انتخاب شما برای رفت‌و‌آمد بستگی دارد. سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی در شهرها کارآمد هستند و می‌توانند با گزینه‌هایی مانند کرایه‌های امتیازی و کارت‌های سفر مقرون‌به‌صرفه همراه باشند. حمل‌و‌نقل عمومی حدود 191 دلار استرالیا (127 دلار) هزینه در سال 2024 هزینه دارد. با استفاده از حمل‌ونقل عمومی، هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا کاهش می‌یابد. 

استرالیا با داشتن سیستم حمل‌ونقل عمومی گسترده در همه شهرها به یکی از بهترین گزینه‌‌ها برای مهاجرت تحصیلی به شمار می رود. چرا‌که دسترسی به سیستم حمل‌ونقل عمومی در برخی از کشورها دشوار است و هزینه های بسیاری را به خود اختصاص می‌دهد. برای مهاجرت به کشورهایی با هزینه پایین زندگی، لیست ارزانترین کشور برای مهاجرت تحصیلی را بررسی کنید. 

یکی از بخش‌های مهم مخارج استرالیا چیست؟ خرید مواد غذایی

هزینه مواد غذایی بسته به جایی که خرید می‌کنید و سبک زندگی شما متغیر خواهد بود. خرید از بازارهای محلی و انتخاب محصولات تولید شده در استرالیا هزینه‌های تهیه غذا را کاهش می‌دهد. در‌حالی‌که صرف غذا در خارج از خانه بخش وسوسه انگیزی از صحنه غذاهای پر جنب و جوش استرالیا است، به‌سرعت به هزینه قابل‌توجهی تبدیل می‌شود؛ بنابراین متعادل کردن این هزینه با تهیه غذاهای خانگی اهمیت دارد.

طبق گفته Numbeo، هزینه متوسط ​​یک فاکتور خرید مواد غذایی ضروری ماهانه برای یک نفر حدود 300 دلار استرالیا (225 دلار) در سال 2024 است. غذا خوردن در رستوران‌ها نیز گران است؛ هزینه متوسط ​​یک وعده غذایی در یک رستوران متوسط ​​حدود 25 دلار استرالیا (19 دلار) است. در هنگام انتخاب دانشگاه های استرالیا برای اپلای حتما به بخش بورسیه‌های ارائه شده نیز مراجعه کنید. در صورت داشتن شرایط دریافت بورسیه از این کمک هزینه تحصیلی برای تعدیل مخارج زندگی در استرالیا استفاده کنید.

خرید از بازار محلی استرالیا؛ راهکاری برای کاهش هزینه مواد غذایی

هزینه‌های بهداشت و درمان استرالیا

سیستم مراقبت‌های بهداشتی استرالیا به دو بخش عمومی و خصوصی تفکیک می‌شود. سیستم دولتی خدمات اولیه بهداشتی را ارائه می‌دهد؛ در مقابل بیمه درمانی خصوصی خدمات اضافی را پوشش خواهد داد و زمان انتظار را کاهش می‌دهد. باتوجه‌به سیستم کارآمد درمان در استرالیا، مهاجرت پرستاران به استرالیا یک گزینه ایده‌آل برای کسب مهارت در عرصه بین‌الملل است. 

هزینه تحصیل در استرالیا چقدر است؟

هزینه‌های تحصیل در استرالیا شامل گزینه‌های تحصیل دولتی و خصوصی برای کودکان و هزینه‌های تحصیلات عالی می‌شود. هزینه تحصیل در مدارس استرالیا در مدارس دولتی رایگان است. مدارس دولتی آموزش رایگان ارائه می‌دهند و موسسه‌های خصوصی هزینه‌ای دریافت می‌کنند. هزینه‌های آموزش عالی و هزینه تحصیل ارشد در استرالیا به‌طور‌قابل‌توجهی متفاوت است، با کمک هزینه‌های تحصیلی متعدد و گزینه های کمک مالی برای دانشجویان واجد شرایط موجود است. به‌ویژه اگر دانشجویانی موفق به کسب دریافت فول فاند شوند. در این‌صورت نیازی به نگرانی در‌مورد مخارج زندگی در کشور استرالیا نخواهند داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به بورسیه کامل تحصیلی مقاله «فول فاند چیست» را مطالعه کنید. 

سبک زندگی و تفریح نیز مخارجی را در استرالیا به خود اختصاص می‌دهند

هزینه اوقات فراغت و تفریح ​​بسیار متفاوت است. از سواحل و پارک‌هایی که دسترسی رایگان به عضویت در باشگاه‌های ورزشی و گزینه‌های سرگرمی را ارائه می‌دهند. اولویت‌بندی فعالیت‌ها و شرکت در رویدادهای رایگان یا کم‌هزینه به مدیریت این هزینه ها کمک کند. برای مثال یکی از فعالیت‌های محبوب در استرالیا شرکت در کلاس‌های ورزشی است. عضویت در باشگاه بسته به مکان و نوع امکانات از حدود 50 تا 100 AUD در ماه متغیر است (سال 2024). 

پرداخت مالیات در استرالیا چگونه است؟

استرالیا یک سیستم مالیاتی تصاعدی دارد، به این معنی که هرچه درآمد بیشتری داشته باشید، نرخ مالیات شما نیز بالاتر خواهد بود. نرخ های مالیات فعلی از 0٪ برای درآمد تا 18200 تا AUD 13650 دلار و تا 45٪ برای درآمد بیش از 180000 تا AUD 135000 دلار متغیر است. به خاطر داشته باشید که ممکن است از شما خواسته شود مالیات‌های اضافی مانند مالیات بر کالاها و خدمات (GST) بپردازید؛ این نوع مالیات 10 درصد مالیات بر اکثر کالاها و خدمات است.

پرداخت مالیات؛ بخشی از هزینه‌های زندگی در استرالیا

نکاتی برای مدیریت هزینه های زندگی در استرالیا

هزینه زندگی به‌طور‌قابل توجهی بین شهرهای استرالیا و مناطق روستایی متفاوت است. تحقیق و مقایسه هزینه‌ها در مناطق مختلف به تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد محل زندگی بر‌اساس بودجه و ترجیحات سبک زندگی شما کمک خواهد کرد.

  • بودجه‌بندی کنید: به‌طور‌منظم هزینه‌های خود را پیگیری و بودجه خود را تنظیم کنید تا هزینه‌های غیر‌ضروری را کاهش دهید.
  • خرید هوشمند: به دنبال تخفیف باشید، قیمت‌ها را مقایسه و در صورت امکان به صورت عمده خرید کنید.
  • از حمل‌و‌نقل عمومی استفاده کنید: از امتیاز حمل‌و‌نقل عمومی و کارت‌های مسافرتی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های رفت‌و‌آمد استفاده کنید.
  • آشپزی در خانه: برای کاهش هزینه های غذا خوردن در خانه، وعده های غذایی را در خانه آماده کنید.

استفاده از ابزارها و خدمات بودجه‌بندی به مدیریت هزینه‌های روزانه و آماده شدن برای مخارج غیر‌منتظره کمک می‌کند. بررسی منظم و تنظیم بودجه خود با‌توجه‌به نیازها و اهداف مالی برای زندگی راحت در استرالیا ضروری است.

استفاده از حمل‌ونقل عمومی؛ راهکاری برای مدیریت هزینه‌ها

مشورت با متخصصین مهاجرتی به انتخاب بهترین مقصد کمک می‌کند

در حالی که هزینه زندگی در استرالیا در سال 2024 بالا است با برنامه‌ریزی استراتژیک و بودجه‌بندی قابل مدیریت است. در این مقاله به بررسی هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا به همراه راهکارهای مدیریت این هزینه‌های پرداختیم. با درک هزینه های مختلف و استفاده از نکات ارائه شده، می‌توانید بدون به خطر انداختن سلامت مالی خود از یک زندگی رضایت بخش در استرالیا لذت ببرید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ها

  • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
  • افزودن دیدگاه
    آدرس

    به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند