Search
Close this search box.

لیست بهترین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت 2024

بر‌اساس آمار، سالانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر به کشورهای مهاجرپذیر انگلیسی زبان مهاجرت می‌کنند. یادگیری زبان همیشه چالش برانگیز است و بسیاری از افراد، زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان دوم خود انتخاب می‌کنند. به‌همین دلیل تقاضا برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان همواره بالا است. زبان انگلیسی، زبانی بین‌المللی بوده که بیشتر مقالات، آموزش‌ها و دستور‌العمل‌های معتبر و استاندارد به این زبان نگارش می‌شود. ما در این مقاله بر اساس عواملی مانند فرصت‌های شغلی، کیفیت زندگی و آموزش عالی، بهترین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت را به شما معرفی خواهیم کرد. مطالعه این مقاله در انتخاب کشور مقصد کمک شایانی به شما خواهد کرد.

ایالات متحده آمریکا؛ بزرگترین کشور انگلیسی زبان دنیا

ایالات متحده با جمعیتی در حدود 296 میلیون نفر در صدر فهرست بهترین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت قرار دارد. حدود 79 درصد از جمعیت این کشور از انگلیسی به‌عنوان زبان اول و حدود 16.5 درصد از جمعیت ایالات متحده از انگلیسی به‌عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند. ایالات متحده آمریکا یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان است. آمریکا اقتصاد قوی، بازار کار متنوع و امکانات رفاهی پیشرفته‌ای دارد. یکی از روش‌های محبوب مهاجرت، مهاجرت تحصیلی به آمریکا است. تحصیل در آمریکا فرصتی عالی برای کسب تجربه و یادگیری قوانین و روش‌ها قبل از ورود به بازار کار در این کشور است. اگر به تکنولوژی علاقه دارید، قطعا آمریکا بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

ایالات متحده آمریکا؛ بزرگترین کشور انگلیسی زبان دنیا

کانادا؛ کشوری جذاب و پیشرفته اما سرد و برفی

آیا می‌توان نام کشورهای انگلیسی زبان را مطرح کرد و کانادا را در لیست بهترین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت قرار نداد؟ این کشور حدود 34 میلیون نفر جمعیت دارد و 29 میلیون نفر از ساکنان آن انگلیسی زبان هستند. کانادا یکی از سریع‌ترین نرخ‌های رشد را در میان کشورهای G7 دارد که نشان می‌دهد سریع‌تر از بسیاری از کشورهای صنعتی دیگر رشد می‌کند. نرخ رشد کانادا در ده سال گذشته بین 0.8 تا 1.2 درصد بوده است.

اگر به دنبال کشوری امن با تنوع فرهنگی بالا هستید، قصلا کانادا بهترین انتخاب برای شما است. از جمله مزایای زندگی در کانادا می‌توان به رعایت حقوق شهروندی، پاسپورت معتبر و کار و تحصیل در شرکت‌ها و دانشگاه‌های معتبر جهانی اشاره کرد. یکی از روش‌های محبوب مهاجرت به کانادا، مهاجرت تحصیلی است. کشور کانادا سالانه درخواست‌های بی‌شماری برای  ویزای تحصیلی کانادا دریافت می‌کند.

کانادا؛ کشوری جذاب و پیشرفته اما سرد و برفی

استرالیا؛ یکی از زیباترین و آرام‌ترین کشورهای جهان

زیبایی طبیعی شگفت انگیز، کیفیت بالای زندگی، صمیمیت دوستانه مردم محلی، سیستم‌ مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی با کیفیت دلایلی است که استرالیا را به یکی از مقاصد محبوب در بین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت تبدیل کرده است. برای مهاجرت به استرالیا مانند درخواست ویزای تحصیلی امریکا علاوه‌بر قوانین دانشگاه به قوانین ایالت مقصد نیز توجه می‌کنید، باید به قوانین و شرایط مهاجرتی ایالت مقصد نیز توجه کنید.

استرالیا؛ یکی از زیباترین و آرام‌ترین کشورهای جهان

انگلستان؛ زادگاه زبان انگلیسی

انگلیس حدود 64 میلیون نفر جمعیت دارد. انگلیسی زبان اول 54 میلیون نفر از مردم انگلستان است و فقط 5 میلیون نفر در این کشور از انگلیسی به‌عنوان زبان دوم خود استفاده می‌کنند. اگر به‌دنبال یک کشور پیشرفته و غنی انگلیسی زبان برای کار، تحصیل یا زندگی هستید، انگلستان یکی از بهترین کشورها بین لیست بهترین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت است. 

دانشگاه های انگلیس هر ساله در بین رتبه‌بندی‌ دانشگاه‌های سراسر جهان در بین 10 رتبه برتر قرار دارند. برای مثال دانشگاه کمبریج و آکسفورد که در رتبه بندی سال 2024 دانشگاه‌‌های جهان به‌ترتیب رتبه‌های 2 و 3 را کسب کرده‌اند، در انگلستان قرار گرفته‌اند. طبیعی است که وجود دانشگاه‌های برتر در این کشور، انگلیس را به مقصدی برای مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است.

انگلستان؛ زادگاه زبان انگلیسی

نیوزیلند؛ از کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت با 5 میلیون جمعیت

 نیوزیلند یک کشور زیبا، آرام و باکیفیت زندگی بالا است. این کشور جزیره‌ای انگلیسی زبان در اقیانوس آرام جنوبی بوده که مانند کانادا و استرالیا راه‌های بسیاری برای کسب اقامت دائم ارائه می‌دهد. نیوزیلند فاصله بسیاری با دیگر خشکی‌های کره زمین دارد، به‌طوری‌که استرالیا نزدیک‌ترین همسایه نیوزلند، در دو هزار کیلومتری آن قرار دارد. جمعیت نیوزیلند تقریباً ۵ میلیون نفر است.

حدود ۷۸٪ از این جمعیت، خود را اروپایی معرفی می‌کنند. اگر زندگی در کشورهای پیشرفته‌تر را به زندگی در این کشور کوچک ترجیح می‌دهید، درخواست ویزای تحصیلی انگلیس، کانادا یا هر کشوری که مد نظر شما است، باتوجه‌به شرایط شما، می‌تواند شانس تایید درخواست ویزا را افزایش دهد.

مزایای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان؛ چرا به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنیم؟

دلایل بسیاری برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان وجود دارد. زبان انگلیسی یک زبان بین‌المللی است. همه مقالات معتبر، دستور‌العمل‌های استاندارد و منابع آموزشی مورد تایید با زبان انگلیسی نگارش می‌شود. برای مثال در زمان درخواست ویزای دانش آموزی هلند یکی از شرایط، علم به زبان انگلیسی است؛ زیرا بسیاری از مدارس کشور هلند، امکان تحصیل به این زبان بین‌المللی را نیز فراهم کرده‌اند. از مزایای دیگر کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت می‌توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

 • فرصت‌های شغلی
  کشورهای انگلیسی زبان اقتصادهای قوی و بازار کار پررونقی دارند. این کشورها به نیروی کار ماهر و متخصص نیاز داشته و فرصت‌های شغلی بسیاری برای مهاجران ارائه می‌دهند.
 • کیفیت زندگی
  کشورهای انگلیسی زبان سطح بالایی از کیفیت زندگی را دارند. این کشورها خدمات بهداشتی و درمانی، آموزش عالی و امکانات رفاهی پیشرفته‌ای برای همه سنین دارند.
 • آموزش عالی
  کشورهای انگلیسی زبان سیستم آموزشی عالی و معتبری دارند. بهترین داشنگاه‌های جهان طبق رتبه بندی سال 2024 سایت QS در این کشورها قرار گرفته است.

علاوه‌بر این موارد که به‌صورت کلی بیان شد، زندگی در هریک از کشور‌های انگلیسی زبان، مزایا منحصربه‌فردی نیز خواهد داشت که در سایر کشو‌ر‌های جهان یافت نمی‌شود.

کیفیت بالا زندگی؛ دلیل انتخاب کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت

مهاجرت تحصیلی؛ راهی برای ورود به کشورهای انگلیسی زبان

کانادا، ایالات متحده آمریکا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند از بهترین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت هستند. هر یک از این کشورها هر ساله تعداد بی‌شماری درخواست برای پذیرش مهاجران دریافت می‌کنند. مهاجرت کاری، سرمایه گذاری یا راه‌اندازی استارت‌آپ راه‌هایی برای مهاجرت به هریک از این کشورها یا سایر کشورهای دنیا است. اگر تجربه و سرمایه لازم برای این نوع مهاجرت را ندارید، مهاجرت تحصیلی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. برای دریافت مشاوره رایگان و صحبت با کارشناسان با ما تماس بگیرید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ها

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند