Search
Close this search box.

مدرک فنی حرفه‌ای برای مهاجرت به چه کشورهایی مورد تایید است؟

مدرک فنی حرفه ای مدرکی است که به افراد در یک زمینه فنی یا حرفه‌ای خاص، مهارت و دانش می‌دهد. این مدرک در ایران توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور صادر می‌شود. ترجمه این مدرک به زبان انگلیسی برای مهاجرت به برخی از کشورها اعتبار دارد و با مدرک فنی و حرفه‌ای و داشتن برخی شروط دیگر می‌توان به کشورهایی که این مدرک را به رسمیت می‌شناسند، مهاجرت کرد. اگر به‌دنبال کشورهایی برای مهاجرت با مدرک فنی حرفه‌ای هستید یا شرایط و قوانین مرتبط به آن را می‌خواهید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

اعتبار مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت؛ در کدام کشورها معتبر است؟

اعتبار مدرک فنی حرفه‌ای برای مهاجرت، به کشور مقصد و قوانین و مقررات آن کشور بستگی دارد. در برخی از کشورها، مدرک فنی حرفه‌ای به‌عنوان مدرک تحصیلی معتبر شناخته می‌شود و برای مهاجرت تحصیلی یا کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در برخی کشورهای دیگر، مدرک فنی حرفه‌ای به‌عنوان مدرک تحصیلی معتبر شناخته نشده و برای مهاجرت تحصیلی یا کاری، باید مدرک دانشگاهی معتبر ارائه شود.

کشورهایی مانند کانادا، آلمان، استرالیا، سوئیس، فرانسه، فنلاند، قبرس، سوئد، مجارستان، هلند، نروژ و نیوزیلند به‌عنوان مقاصد محبوب برای این نوع مهاجرت شناخته می‌شوند. اگر شما قصد مهاجرت به کشوری به جز موارد ذکر شده را دارید، راه‌های دیگری نیز برای مهاجرت وجود دارد. نوشتن cv برای اپلای در دانشگاه‌های مختلف یکی از این روش‌ها است. 

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور؛ مسئول صدور مدرک‌های فنی

شرایط مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای؛ به چه مدارک و شرایطی نیاز داریم؟

برای مهاجرت با استفاده از مدرک فنی و حرفه‌ای، شرایط خاصی نیز وجود دارد. به طور معمول، متقاضیان باید دارای سابقه کاری مرتبط به مدت حداقل سه سال پس از اخذ مدرک و همچنین مدرک تحصیلی فوق دیپلم باشند تا از طریق ویزاهای تخصص و مهارت، بتوانند اقدام به مهاجرت نمایند. اگر سابقه کاری مرتبط ندارید، آشنایی با صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا یا هر کشور دیگری که مد نظر است، راه خروج شما از کشور خواهد بود. مدرک زبان و سابقه کار مرتبط از جمله موارد جدایی‌ناپذیر در پروسه مهاجرت هستند و سطح زبان مورد نیاز نیز بر اساس شغل و کشور مقصد، متفاوت خواهد بود. به‌عنوان مثال، اگر شغل با مشتری به طور مستقیم در ارتباط باشد، سطح زبان بالاتری نیاز دارد. 

حداقل سه سال سابقه کار، شرط مهاجرت با مدرک فنی و حرفه‌ای

شرایط سنی برای مهاجرت با مدرک فنی حرفه‌ای؛ بهترین سن برای مهاجرت

از نظر سنی، متقاضیان برای مهاجرت با مدرک فنی و حرفه‌ای بهتر است در بازه سنی 28 تا 38 سال باشند. اگرچه حداکثر سن می‌تواند تا 44 سال نیز در نظر گرفته شود. همچنین، مهاجرت با مدرک فنی حرفه‌ای به‌معنای دریافت اقامت دائم نیست و اقامت اولیه، موقت خواهد بود. شرایط دریافت اقامت دائم بر اساس قوانین هر کشور متفاوت است. پس از دریافت اقامت موقت، با بررسی شرایط و ضوابط کشور مقصد می‌توانید نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام کنید. توانایی مالی برای زندگی در کشور مقصد نیز یکی از موارد مهم برای کسب اقامت محسوب می‌شود.

 اگر هر یک از شرایط نام‌برده را ندارید، مهاجرت تحصیلی راهی عالی برای ورود به کشورهای دیگر و دریافت اقامت دائم است. اگر مدتی است که از دانشگاه دور شده‌اید می‌توانید به کشورهایی که گپ تحصیلی مهم نیست، مهاجرت کنید. اگر از زمانی که آخرین مدرک تحصیلی خود را دریافت می‌کنید، تا وقتی که برای تحصیل در دانشگاه جدید اقدام می‌کنید، فاصله‌ای ایجاد شود، شما گپ تحصیلی خواهید داشت. با ارائه مدارک موردنیاز، می‌توان دلایلی برای ایجاد گپ تحصیلی ارائه کرد.

مهاجرت تحصیلی، روشی برای مهاجرت افراد بدون سابقه کار

امتیاز مدرک فنی حرفه‌ای برای مهاجرت؛ بررسی مزایا و نکات مثبت

مدرک فنی‌و حرفه‌ای برای مهاجرت به بسیاری از کشورها استفاده نمی‌شود؛ اما در برخی از کشورها نیز مدرک فنی حرفه‌ای بین‌المللی برای مهاجرت، مزایا و امتیازهای ویژه‌ای برای افراد به‌دنبال خواهد داشت. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان مهاجرت تحصیلی: مدرک فنی حرفه‌ای برای پذیرش در دوره‌های کاردانی فنی حرفه‌ای در دانشگاه‌های کشورهای خارجی مورد استفاده قرار گیرد. مثلا برای مهاجرت تحصیلی استرالیا، داشتن مدرک فنی‌حرفه‌ای برای ورود به دوره‌های کاردانی یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود.
  • افزایش شانس پذیرش در مهاجرت: اعتبار مدرک فنی حرفه‌ای برای مهاجرت، شانس پذیرش در مهاجرت تحصیلی یا کاری را افزایش می‌دهد. 

اگر قصد مهاجرت با اعتبار مدرک فنی و حرفه‌ای در خارج از کشور را دارید؛ بهتر است ابتدا شرایط کشور مقصد را بررسی کنید تا با شناخت شرایط، پا به کشوری جدید بگذارید. برای مثال تحصیل در اتریش به دلیل هزینه‌های پایین و امکان تحصیل در رشته‌های متنوع و دانشگاه‌های عالی میان مهاجران بسیار محبوب است. در برخی از مدارس این کشور نیز دانش‌آموزان را از ۳ سالگی پذیرش می‌کنند. 

بهترین مدرک فنی حرفه‌ای برای مهاجرت؛ در چه رشته‌ای تحصیل کنیم؟

اعتبار مدرک فنی حرفه‌ای برای مهاجرت، بسته به کشور مقصد و نیازهای آن کشور در زمانی که شما قصد مهاجرت دارید. متفاوت است. اما به‌طور‌کلی در کشورهای پیشرفته برای افراد ماهر و تکنسین‌ها ارزش بسیاری قائل هستند. به‌همین دلیل برای همه رشته‌‌های فنی و افراد حرفه‌ای، بازار کار خوبی وجود دارد.

ولی بهتر است در زمان تصمیم به مهاجرت، درخواست نیروی کار و دانشجو کشورهای مختلف را نیز بررسی کنید. حتی شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه را نیز بررسی کنید. کشور ترکیه، سطح دانشگاه‌های خود را به حدی رسانده‌ است که قابل رقابت با اروپا و آمریکا شده. از طرفی، نزدیکی این کشور به ایران و پروسه دریافت ویزای تحصیلی آسان موجب شده است که تحصیل در ترکیه بسیار پرطرفدار شود.

اعتبار مدرک فنی حرفه‌ای برای مهاجرت، عاملی مربوط به کشور مقصد

انتخاب دانشگاه مناسب؛ راهی برای مهاجرت با مدرک فنی‌وحرفه‌ای

کشورهایی مانند کانادا، آلمان، استرالیا، سوئیس، فرانسه، فنلاند، قبرس، سوئد، مجارستان، هلند، نروژ و نیوزیلند، کشورهایی هستند که مدرک فنی و حرفه‌ای ایران را به رسمیت می‌شناسند. البته برای مهاجرت با مدرک فنی و حرفه‌ای، باید مدرک را به انگلیسی ترجمه کنید. یکی از شرایط مهاجرت با مدرک فنی و حرفه‌ای، داشتن حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط است. اگر چنین سابقه کاری را ندارید، مهاجرت تحصیلی گزینه‌ای بسیار مطلوب است. با انتخاب دانشگاه مناسب با توجه به شرایط شما، شانس بسیاری برای قبول شدن درخواست ویزا خواهید داشت. به‌منظور دریافت مشاوره و بررسی شرایط شما برای مهاجرت تحصیلی با کارشناسان آکادمی اپلای تماس بگیرید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ها

  • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
  • افزودن دیدگاه
    آدرس

    به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند