Search
Close this search box.

10 شغل پردرآمد در کانادا، انتخاب رشته براساس آینده شغلی

رسیدن به درآمد و جایگاه اجتماعی مناسب یکی از اهداف مهم در انواع روش‌های مهاجرت شناخته می‌شود. ازآنجایی‌که بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی بعد از فارغ‌التحصیلی نیز برای پیدا کردن شغل ویزای خود را تمدید می‌کنند، شناخت پولسازترین رشته‌ها یکی از اقدام‌های مهم در مهاجرت تحصیلی است. البته این نکته برای انواع روش‌های مهاجرت کاری و سرمایه‌گذاری نیز صدق می‌کند. کانادا یکی از کشورهای توسعه یافته‌ای است که میزبان صنایع متعدد بین‌المللی است. در این مقاله قصد داریم با معرفی 10 شغل پردرآمد در کانادا به متقاضیان مهاجرت به این کشور کمک کنیم. اگر نیاز به اطلاعات جامعی در‌مورد پولسازترین رشته‌های کانادا دارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

1. مدیریت؛ رشته‌ای پولساز و کاربردی در لایه‌های مختلف سازمان‌ها و صنایع

در صدر لیست 19 رشته پردرآمد در کانادا مدیریت قرار می‌گیرد. مدیریت فقط به معنای مدیر در راس سازمان نیست؛ لایه‌های مختلف یک کسب‌وکار از مدیران بخش‌های جزئی‌تر تشکیل شده است؛ بنابراین هر نوع مدیر اجرایی، مدیر بخش و مدیر عملیاتی در زیر‌مجموعه این رشته پولساز در کانادا قرار می‌گیرند. از اکتبر 2022، متوسط ​​حقوق سالانه مدیر اجرایی کانادا 536423 دلار است. این میزان حقوق بدون احتساب مزایا، در محدوده بین 398,499 تا 747,060 دلار تغییر می‌کند.

مدیر بخش‌های مختلف مسئول همه فرایندهای اجرایی، برنامه‌ریزی و عملیاتی بخش مربوطه هستند. این افراد به‌طورمستقیم با هیئت مدیره در تماس هستند و گزارش‌های لازم را ارائه می‌دهند. ازآنجایی‌که مدیریت تاثیر بسزایی بر عملکرد اصولی و رو به پیشرفت سازمان خواهد داشت، این تخصص یکی از رشته های مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا به شمار می‌رود. به خاطر داشته باشید که برخی از مدیران اجرایی بسیار بیشتر از مدیران پایه و درآمد دارند. این نکته به سن و اندازه شرکت و همچنین تجربه مدیر عامل بستگی دارد.

مدیریت؛ یکی از 10 رشته پردرآمد در کانادا

2. رادیولوژی؛ یکی از رشته‌های پیراپزشکی با درآمد بالا در کانادا

رادیولوژیست‌های کانادایی از جمله پردرآمدترین متخصصین این کشور چند‌فرهنگی هستند. میانگین حقوق سالانه رادیولوژیست‌ها در سال 2022 برابر با 325000 دلار است. متخصصین رادیولوژی در یکی از رشته‌های پیراپزشکی تحصیل کرده‌اند تا با استفاده از از تصویربرداری پزشکی مانند اشعه ایکس، ام آر آی و سی تی اسکن به تشخیص بیماری‌ها کمک کنند.

موقعیت‌های شغلی متعددی در مطب‌های خصوصی یا کلینیک‌ها برای متخصصین رادیولوژی ایجاد شده است. برای تبدیل شدن به یک رادیولوژیست، باید مدرک لیسانس از دانشگاه های کانادا یا کشورهای دیگر داشته باشید. همچنین در یک برنامه رزیدنتی پنج ساله برای رسیدن به مهارت و دانش مورد‌نیاز شرکت کنید.

رادیولوژی؛ رشته‌ای در لیست پردرآمدترین رشته‌های کانادا

3. متخصص بیهوشی؛ رشته‌ای با حساسیت و درآمد بالا در کشورهای دنیا به‌ویژه کانادا

به‌طورکلی رشته های پزشکی و پیراپزشکی در لیست 10 رشته پردرآمد کانادا قرار می‌گیرند. یکی دیگر از تخصص های پولساز در این گروه رشته‌ها متعلق به بیهوشی است. متخصص بیهوشی مسئول تجویز دارو برای حفظ یا القای بیهوشی در طول عمل شناخته می‌شود. یک متخصص در این رشته باید مدرک لیسانس بیهوشی را دریافت کرده باشد. علاوه‌بر این، در دوره رزیدنتی چهارساله نیز شرکت کند. قبولی در آزمون گواهینامه تخصصی و داشتن مجوز از استان یا منطقه مربوطه از سایر شرایطی است که برای کار به‌عنوان متخصص بیهوشی در کانادا شناخته می‌شود.

متوسط ​​حقوق یک متخصص بیهوشی در کانادا از سال 2022 تا زمان حال (اوایل 2024)، حداقل 281182 دلار با میانگین 356000 دلار برآورد شده است. سطح بالای دستمزد برای متخصصان بیهوشی بیش از 500000 دلار است. تقاضای بیشماری برای متخصصان بیهوشی در کانادا وجود دارد و انتظار می‌رود تعداد فرصت‌های شغلی در ده سال آینده بیشتر از تعداد جویندگان کار باشد. ازاین‌رو تحصیل در رشته بیهوشی یکی از بهترین مسیرها برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به شمار می‌رود.

4. رشته روانپزشکی؛ تخصصی کارآمد در دنیای ماشینی کشورهای توسعه‌یافته

فارغ‌التحصیلان رشته روانپزشکی در زمینه تشخیص و درمان اختلالات روانی آموزش می‌بینند و تخصص دارند. این افراد پس از اتمام مقطع لیسانس، باید چهار سال دوره دانشکده پزشکی و پنج سال آموزش دستیاری روانپزشکی را بگذراند. برای کسب تخصص و مهارت بیشتر در زمینه روانپزشکی ممکن است نیاز به شرکت در یکی از فلوشیپ‌های تخصصی داشته باشید. برای مثال شرکت در فلوشیپ روانشناسی کودکان به افزایش تخصص در این زمینه کمک خواهد کرد. این نکته باعث افزایش موقعیت‌های شغلی در دسترس و میانگین درآمد روانپزشک خواهد شد.

روانپزشکی یکی دیگر از رشته های پزشکی با کمبود نیروی کار است؛ به عبارتی دیگر در سال‌های آینده میزان تقاضا برای این رشته افزایش خواهد یافت. متوسط ​​حقوق یک روانپزشک در کانادا از سال 2022 تا زمان حال (اوایل 2024) برابر با 281182 دلار بوده است. در بخش هایی از کانادا، دستمزد روانپزشکان بیش از 600000 دلار برآورد می‌شود.

5. رشته پزشکی و تخصص قلب؛ یکی از 10 رشته پردرآمد در کانادا

رشته‌های پزشکی عمومی و تخصصی از پردرآمدترین مشاغل کانادا به شمار می‌روند. در صدر لیست رشته‌های پزشکی، بالاترین میزان درآمد به متخصص قلب تعلق می‌گیرد. یک متخصص قلب در زمان تحصیل در کانادا باید چهار سال تحصیل در مقطع کارشناسی و چهار سال در دانشکده پزشکی را بگذراند. در مرحله بعد این افراد باید گواهینامه کالج سلطنتی را با چهار سال آموزش پزشکی داخلی و سه سال آموزش قلب و عروق مورد‌تایید کالج سلطنتی دریافت کنند.

با بالا رفتن سن جمعیت و افزایش درصد مبتلایان به بیماری‌های قلبی در کانادا، انتظارداریم میزان تقاضا برای متخصص قلب افزایش یابد. متوسط ​​حقوق یک متخصص قلب در کانادا از سال 2022 تا زمان حال (اوایل 2024)، 269967 دلار تخمین زده شده است. اگر برنامه تحصیل پزشکی در کانادا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم هر چه زودتر برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا و شروع تحصیل پزشکی در این کشور اقدام کنید. اگر از ابتدای مسیر در کانادا تحصیلات خود را بگذارنید، سریع‌تر وارد بازار کار خواهید شد.

متخصص قلب؛ یکی از رشته های با درآمد بالا در کانادا

6. ارتوپد؛ تخصصی با فرصت‌های شغلی بیشمار در کلینیک‌ها و مطب شخصی

ارتوپدی یکی از رشته‌هایی است که برای تشخیص و درمان آسیب‌ها و اختلالات استخوان‌ها، مفاصل و ماهیچه‌ها کاربرد دارد. متخصصین این رشته در موقعیت‌های شغلی با درآمد بالا مشغول به کار می‌شوند. فرصت کار در مطب شخصی، بیمارستان‌ها و کلینیک‌های خصوصی برای ارتوپدها وجود دارد. فرایند تبدیل شدن به یک ارتوپد شامل تکمیل مدرک لیسانس و به دنبال آن چهار سال تحصیل در دانشکده پزشکی و پنج سال آموزش دستیاری در جراحی ارتوپدی است.

با افزایش جمعیت و مشارکت مردم در ورزش‌های مختلف، میزان آسیب دیدگی اسکلتی-عضلانی افزایش یافته است؛ بنابراین انتظار داریم موقعیت‌های شغلی ارتوپد نیز بیشتر شود. متوسط ​​حقوق سالانه ارتوپد در کانادا از سال 2022 تا زمان حال (اوایل 2024) 250000 دلار بوده است. البته میزان دستمزد این متخصصین در ایالت‌های مختلف کانادا متغیر است و در ادامه سال 2024 نیز احتمالا دستخوش تغییرات افزایشی خواهد شد.

7. مهندس نرم‌افزار و it؛ رشته‌ای پرتقاضا در کشورهای صنعتی و توسعه‌یافته

مهندس نرم‌افزار بر توسعه، پیاده‌سازی و نگهداری برنامه‌های کاربردی کامپیوتر و دنیای دیجیتال نظارت و فعالیت دارند. علاوه‌بر این موارد، فارغ‌التحصیلان این رشته درگیر برنامه‌ریزی برای عیب‌یابی نرم‌افزاهای مختلف نیز هستند. کارآموزی در گرایش‌های مختلف فناوری اطلاعات و مهندسی نرم‌افزار از بهترین شغل های دانشجویی در کانادا به شمار می‌روند. این دوره‌های کارآموزی یا موقعیت‌های پاره‌وقت باعث افزایش تجربه و مهارت فرد در عیب‌یابی و توسعه نرم‌افزار خواهند شد.

برای کار به‌عنوان مهندس نرم‌افزار در کانادا باید مدرک لیسانس در علوم کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار یا یک رشته مرتبط را داشته باشید. اگر از طریق مهاجرت کاری برای موقعیت‌های مهندسی نرم‌افزار اقدام می‌کنید، داشتن تجربه کاری نیز برای افزایش شانس اشتغال در کانادا موثر خواهد بود. اگر فارغ‌آلتحصیل از دانشگاه های کشور کانادا باشید، مسیر راحت‌تری برای کار در این کشور خواهید داشت. میانگین حقوق سالانه یک مدیر ارشد مهندسی نرم افزار بیش از 162000 دلار از سال 2022 تا زمان حال (اوایل 2024) است.

تحصیل در رشته مهندسی نرم‌افزار؛ راهکاری برای رسیدن به درآمد بالا در کانادا

8. حسابداری؛ مسیر شغلی با درآمد بالا در کانادا

رشته حسابداری یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی است که رابطه خوبی با اعداد، توسعه و پیگیر یفرایندهای مالی دارند. البته همه موقعیت‌های شغلی در این رشته از شرایط یکسانی برخوردار نیستند. برای مثال کمک حسابدار وظایف محدودتری نسبت به حسابدار اصلی سازمان دارد. همچنین فارغ‌التحصیلان رشته مدیریت مالی برای مهاجرت نیز از موقعیت و دستمزد بالاتری در کانادا برخوردار خواهند بود.

برای کار به‌عنوان حسابدار در کانادا باید مدرک لیسانس داشته باشید. علاوه‌بر این، شرکت در دوره CPA نیز نیاز است. برنامه CPA معمولا دو سال طول می کشد تا تکمیل شود و نامزد CPA باید قبل از اعطای CPA شرایط تجربه خاصی را داشته باشد. میانگین درآمد یک حسابدار در کانادا از سال 2022 تا زمان حال (اوایل 2024) برابر با 108000 دلار است.

9. مدیر اطلاعات (CIO)؛ یکی از تخصص های پولساز در کانادا

مدیر اطلاعات در یک سازمان مسئول کلیه فرایندهای اطلاعاتی از جمله برنامه‌ریزی، توسعه، پیاده‌سازی و مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی هستند. یک CIO معمولا مدرک لیسانس در علوم کامپیوتر یا یک رشته مرتبط دارد. در صورت فارغ‌التحصیلی از یکی از دانشگاه‌های کانادا شرایط بهتری در مسیر اشتغال در این کشور خواهید داشت. زیرا برای کار به‌عنوان مدیر یا کارشناس اطلاعات در کانادا باید چند سال سابقه کاری نیز داشته باشید.

میانگین حقوق پایه برای یک CIO در کانادا بیش از 160000 دلار از سال 2022 تا زمان حال (اوایل 2024) است. از نظر میزان تقاضا، انتظار داریم در ده سال آینده تعداد موقعیت‌های شغلی کارشناس اطلاعات بیشتر از جویندگان کار باشد.

10. رشته بازاریابی (CMO)؛ تخصصی کارآمد در طیف گسترده‌ای از سازمان‌ها

با افزایش تعداد کسب‌وکارها در زمینه‌های مختلف، نیاز به جذب مشتری نیز افزایش یافته است. کلیه فرایندهای جذب مشتری و افزایش درآمد در بازاریابی انجام می‌شود. فارغ‌التحصیل رشته بازاریابی مسئول توسعه و اجرای استراتژی‌ها و ابتکارهای بازاریابی است.

علاوه‌بر این، ایجاد تعامل با سایر گروه های اجرایی از وظایف دیگر کارشناس‌های بازاریابی است؛ این نکته به پیشبرد بهتر امور مارکتینگ کمک خواهد کرد. میانگین حقوق یک کارشناس بازاریابی در کانادا 149000 دلار از سال 2022 زمان حال (اوایل 2024) است.

ادامه تحصیل در رشته بازاریابی؛ روشی برای رسیدن به درآمد بالا در کانادا

انتخاب رشته پولساز؛ گامی مهم در فرایند مهاجرت تحصیلی

انتخاب رشته تحصیلی برای مهاجرت با تردیدهایی مثل میزان فرصت‌های شغلی و درآمد در آینده همراه خواهد بود. برای پاسخ به این چالش متقاضیان ورود به کانادا در این مقاله 10 شغل پردرآمد در کانادا را معرفی کردیم. کارشناس بازاریابی، متخصصین رشته‌های مختلف پزشکی، مدیر مالی، حسابداری، مدیر بخش‌های عملیاتی و اجرایی و متخصص ارتوپد از پولسازترین رشته ها در کانادا به شمار می‌روند. باتوجه‌به شرایط جامعه کانادا انتظار داریم تعداد فرصت‌های شغلی این رشته‌ها در چند سال آینده افزایش نیز داشته باد. اگر سوالی در‌مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا دارید، در قسمت کامنت‌ها از ما بپرسید تا در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگویتان باشیم.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ها

  • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
  • افزودن دیدگاه
    آدرس

    به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند