Search
Close this search box.

بررسی شرایط اخذ ویزای همراه انگلستان 2024

وابستگی‌های خانوادگی و احساس مسئولیت نسبت به فرزند و همسر، باعث می‌شود که مسیر مهاجرت تحصیلی و کاری برای برخی از افراد از نظر احساسی کمی دشوار شود. در چنین شرایطی، افراد به دنبال راهی می‌گردند که به صورت خانوادگی مهاجرت کنند و فرصت پیشرفت را در اختیار تمامی اعضای خانواده قرار دهند. ویزای همراه انگلستان، به کسانی که ویزای کاری، تحصیلی یا دائم این کشور را داشته باشند اجازه می‌دهد که افراد تحت تکفل‌شان را همراه خود به این کشور ببرند. این کار شرایط خاص خود را دارد و هرکسی نمی‌تواند ویزای همراه دریافت کند. برای اینکه بدانید خود و وابستگان‌تان در چه شرایطی می‌توانید برای این ویزا اقدام کنید تا پایان این مطلب با آکادمی اپلای همراه باشید.

انواع ویزای همراه انگلستان

مهاجرت به انگلیس ممکن است به قصد کار، تحصیل یا سرمایه‌گذاری باشد. در تمامی این حالت‌ها، اقامت افراد می‌تواند طولانی شود و به همراهی اعضای خانواده خود نیاز داشته باشند. دولت انگلستان در شرایط خاصی اجازه می‌دهد که وابستگان درجه یک شخصی که برای مهاجرت اقدام کرده است، ویزای همراه دریافت کنند. این وابستگان، می‌‎توانند والدین (در شرایط خاص)، همسر، فرزند و یا پارتنر فرد باشند.

ویزای همراه با توجه به شرایط متقاضی اصلی و وابستگان او، انواعی دارد. از جمله:

 • ویزای موقت یا کوتاه مدت: این ویزا به وابستگان افرادی تعلق می‌گیرد که در بازه زمانی کوتاهی در انگلستان مشغول به تحصیل، ماموریت کاری یا پژوهش باشند. با اتمام زمان ویزای شخص اصلی یا مدتی پیش از آن، این ویزا باطل خواهد شد.
 • ویزای بلند مدت یا دائم: در صورتی که شخص اصلی بتواند ویزای دائم برای کار یا سرمایه‌گذاری در انگلستان را دریافت کند، این امکان را خواهد داشت که وابستگانش را نزد خود به این کشور بیاورد.
  اگر بخواهیم انواع ویزای همراه در انگلستان را به صورت جزئی‌تر بررسی کنیم، می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:
 • ویزای همراه تحصیلی: در این حالت، یکی از زوجین یا فرزند آن‌ها باید در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری در انگلیس باشد. در صورتی که یکی از زوجین در حال تحصیل در انگلستان باشد، پس از گذراندن حداقل ۷ واحد درسی و یک ترم کامل تحصیلی، می‌تواند برای دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و مجرد خود اقدام کند. در این روش، دوره تحصیلی باید بیش از ۶ ماه باشد. همچنین توجه داشته باشید که یکی از والدین به تنهایی نمی‌تواند برای فرزندان ویزای همراه بگیرد و باید حتما همسرش نیز به همراه فرزند به این کشور برود.

در یک حالت دیگر، وقتی فرزند زیر ۱۸ سال یک خانواده که صلاحیت زندگی مستقل را ندارد در انگلیس مشغول به تحصیل شود، یکی از والدین می‌توانند او را همراهی کنند. در این حالت، ویزای همراه تنها به یکی از والدین تعلق می‌گیرد. ویزای تحصیلی همراه انگلستان در هر حالتی یک ویزای موقت به حساب می‌آید و پس از پایان تحصیلات فرد، باطل خواهد شد.

 • ویزای همراه کاری: این ویزا به کسانی تعلق می‌گیرد که تحصیلات خود را به پایان رسانده و با دریافت ویزای کاری، در انگلستان مشغول به کار شده باشند. این افراد در صورتی که بخواهند خانواده خود را نزد خود به این کشور بیاورند می‌توانند برای همسر و فرزندان تحت تکفل زیر ۱۸ سال ویزای همراه دریافت کنند.
 • ویزای همراه کارآفرینی و سرمایه‌گذاری: این ویزا به وابستگان افرادی تعلق می‌گیرد که در کشور انگلستان دست به کارآفرینی یا سرمایه‌گذاری زده باشند. در این حالت، فرد به راحتی می‌تواند اعضای خانواده اعم از همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را به همراه خود به انگلستان بیاورد. در این صورت باید فرد اصلی، تمکن مالی خود برای پرداخت تمام هزینه‌های زندگی افراد وابسته را اثبات کند.
 • ویزای ازدواج: در صورتی که یک شخص از کشور دیگر بخواهد با فردی که اقامت دائم یا موقت انگلستان را دارد ازدواج کند، امکان دریافت ویزای همراه را خواهد داشت. البته باید آشنایی واقعی از قبل، قصد ازدواج و همچنین علاقه بین زوجین کاملا محرز شود.
هزینه تحصیل در انگلستان چقدر است؟

شرایط متقاضی ویزای همراه انگلستان

همانطور که اشاره کردیم، ویزای همراه انواع و اقسامی دارد و دریافت هر نوع از آن، نیاز به مدارک خاصی خواهد داشت. در ادامه به شرایط دریافت انواع ویزای همراه انگلستان اشاره خواهیم کرد:

شرایط دریافت ویزای همراه تحصیلی

یکی از رایج‌ترین انواع روش‌های مهاجرت به انگلستان، دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور است. در صورتی که فردی برای درس خواندن و فعالیت آکادمیک به این کشور مهاجرت کند، می‌تواند برای دریافت ویزای همراه تحصیلی انگلستان درخواست دهد.

متقاضی برای این کار، باید دارای شرایط زیر باشید:

 • شخص اصلی، در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری در یکی از موسسات دولتی یا خصوصی انگلستان باشد و طول دوره‌ای که در آن ثبت‌نام کرده است، بیش از ۶ ماه باشد.
 • خود دانشجو از نظر اقامت، تا ۶ ماه پیش رو منع قانونی نداشته باشد.
 • در صورتی که دانشجو و فرد وابسته اعم از همسر یا پارتنر وی به صورت همزمان درخواست ویزای تحصیلی دهند و تنها یکی از آن‌ها پذیرفته شود، شخص دوم می‌تواند برای ویزای همراه اقدام کند. در چنین شرایطی، فرزند و شریک زندگی متقاضی (اعم از همسر، نامزد رسمی یا فردی که بیش از ۲ سال با او زندگی کرده باشد) می‌توانند ویزای همراه انگلستان دریافت کنند.
 • بر اساس قوانین جدید انگلستان در جهت کنترل جمعیت مهاجران، تا پیش از ژانویه ۲۰۲۴ دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که بیش از ۷ واحد درسی گذرانده باشند می‌توانند برای ویزای همراه تحصیلی درخواست دهند. پس از این زمان، تنها دانشجویان دکتری در رشته‌های پژوهش‌محور حق دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را خواهند داشت.

توجه داشته باشید که ویزای گاردین که به والدین دانش‌آموزان مهاجر در انگلستان تعلق می‌گیرد، ویزای همراه نیست. این ویزا، به نوعی برای قیومیت و سرپرستی دانش‌آموزان نابالغ به یکی از والدین اعطا می‌شود. دارندگان این ویزا بر خلاف ویزای همراه اجازه کار یا تحصیل ندارند و برای فعالیت‌های این چنینی باید برای تبدیل ویزا اقدام کنند.

شرایط دریافت ویزای همراه کاری

در صورتی که یکی از زوجین در انگلستان مشغول به کار شود، می‌تواند با اثبات تمکن مالی اعضای دیگر خانواده را نیز با خود همراه کند. ویزای همراه کاری می‌تواند برای همسر، شریک زندگی و فرزندان زیر ۱۸ سال دریافت شود. همچنین در صورتی که یکی از فرزندان شما در انگلستان متولد شود می‌توانید برای او ویزای همراه بگیرید.

در این حالت بسته به شهری که قرار است در آن اقامت داشته باشید، باید تمکن مالی خود برای حمایت از اعضای خانواده را اثبات کنید. ویزای همراه کاری تا زمانی که ویزای شخص اصلی معتبر باشد اعتبار خواهد داشت. اعضای خانواده با این ویزا می‌توانند به کار یا تحصیل در این کشور بپردازند.

شرایط دریافت ویزای همراه سرمایه‌گذاری و کارآفرینی

ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی از نوع TIER 1 به حساب می‌آید. با این ویزا می‌توانید همسر و شریک زندگی، فرزندان زیر ۱۸ سال و حتی فرزندان بالای ۱۸ سال را تحت شرایط خاصی با خود همراه کنید. فرزندان بالای ۱۸ سال شما باید در هنگام درخواست ویزای همراه در انگلستان حضور داشته باشند و از نظر مالی و خانوادگی، به شما وابسته باشند. همچنین باید اثبات کنید که این فرزندان با شما زندگی می‌کنند، ازدواج نکرده‌اند و زندگی مستقل ندارند تا بتوانید برای آن‌ها نیز ویزا بگیرید.

شرایط دریافت ویزای همراه ازدواج

در صورتی که یکی از زوجین ویزای انگلستان را داشته باشد، شخص دوم می‌تواند برای دریافت ویزای همراه اقدام کند. این روش دو حالت دارد:

 • دو نفر از قبل ازدواج کرده باشند و مدارک خود را ارائه دهند؛ در این حالت ویزای همراه با اعتبار ۳۰ ماهه در اختیار همسر قرار خواهد گرفت.
 • بین دو نفر حداقل ۲ سال رابطه علنی و رسمی وجود داشته باشد؛ در این حالت شخص دوم می‌تواند ۶ ماه ویزای نامزد دریافت کند و در این مدت، ازدواج خود را رسمی کنند.
 • در صورتی که طی ۶ ماه تا یک سال اقامت مشخص شود که قصد زوجین از ازدواج تنها مهاجرت بوده و ازدواج آن‌‌ها صوری است، ویزای همراه باطل خواهد شد.

مراحل اخذ ویزای همراه انگلستان

برای دریافت ویزای همراه باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. در ابتدا، شخصی که دارای ویزای اصلی است، باید اقامت قانونی خود تا حداقل ۶ ماه در انگلستان را اثبات کند.
 2. درخواست اولیه، باید از سوی شخص اصلی ارسال شود.
 3. پس از ارسال دعوتنامه از شخص دارای ویزا، افراد همراه باید مراحل تکمیل فرم درخواست ویزا، ارائه مدارک، احراز هویت و تایید رابطه واقعی با شخص اصلی را پشت سر بگذارنند.
 4. عموما طی‌کردن این مراحل از خارج انگلستان ۸ هفته و داخل این کشور ۵ هفته طول خواهد کشید.
 5. پس از تایید مدارک، اشخاص همراه می‌توانند به صورت قانونی در انگلستان حضور یابند.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای انگلستان

برای دریافت ویزای همراه، شخص اصلی و اعضای وابسته باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • گذرنامه و مدارک شناسایی معتبر از جمله شناسنامه و کارت ملی
 • گواهی ازدواج برای همسر و گواهی تولد برای فرزند
 • اثبات حداقل ۲ سال رابطه علنی و واقعی بین دو نفر در صورتی که هنوز ازدواج رسمی نکرده باشند.
 • گواهی سلامت جسمی و روانی افراد
 • گواهی عدم سوء پیشینه برای افراد بالغ همراه متقاضی
 • مدارک تمکن مالی و تامین مالی اعضای وابسته توسط شخص اصلی

مدارک مورد نیاز ویزای همراه انگلستان ممکن است بسته به نوع ویزای اصلی، زمان درخواست، نسبت افراد و حتی سالی که درخواست می‌دهید متفاوت باشد. اطلاعات دقیق‌تر را می‌توانید از سفارت این کشور یا با دریافت مشاوره رایگان از وکلای ما در آکادمی اپلای جویا شوید.

هزینه اخذ ویزای همراه انگلستان

هزینه ویزای همراه انگلستان بسته به تعداد اعضای خانواده و شهری که قرار است در آن اقامت داشته باشید می‌تواند متغیر باشد. به طور کلی، در صورتی که از داخل انگلستان بخواهید به یکی از اعضای خانواده خود بپیوندید، باید ۱۰۴۸ پوند برای همسر، والدین یا فرزند اول بپردازید. به ازای هر نفر اضافی نیز پرداخت ۱۰۴۸ پوند دیگر ضروری است.

در صورتی که درخواست خود را از خارج انگلستان ارسال می‌کنید، این هزینه‌ها به ۱۵۳۸ پوند به ازای هر شخص افزایش خواهد یافت. علاوه بر این، اگر بخواهید درخواست شما در اولویت بررسی قرار گیرد و زودتر به آن رسیدگی شود، می‌توانید بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ پوند بپردازید تا بین ۱ تا ۵ روز کاری، پاسخ درخواست را دریافت کنید.

تمکن مالی ویزای همراه انگلستان

علاوه بر پرداخت هزینه‌های ویزای همراه، باید اثبات کنید که توان حمایت مالی از افراد وابسته را دارید. برای این کار، ابتدا باید محل سکونت ثابتی در انگلستان داشته باشید؛ سپس، با ارائه مدارک مالی ثابت کنید که می‌توانید هزینه‌های جاری زندگی همسر و فرزندان خود را تامین کنید.

تمکن مالی برای نفر اصلی (عموما همسر یا شریک زندگی) حدود ۳.۴۲۰ پوند، برای فرزند اول حدود ۳.۷۸۰ پوند و برای هر نفر اضافی، حدود ۲.۴۰۰ پوند خواهد بود. علاوه بر این، باید بتوانید هزینه بیمه افراد وابسته را نیز بپردازید. این هزینه در طول ۵ سال اقامت برای افراد بزرگسال ۳.۱۲۰ پوند و برای افراد زیر ۱۸ سال، ۲.۳۵۰ پوند خواهد بود.

گواهی تمکن مالی چیست؟

مدت اعتبار ویزای همراه انگلستان

ویزای همراه عموما به اندازه ویزای شخص اصلی اعتبار خواهد داشت. به عنوان مثال اگر همسر شما ۲ سال ویزای تحصیلی دارد، شما و فرزندانتان نیز می‌توانید به همراه او ۲ سال در انگلستان اقامت قانونی داشته باشید. با این حال در شرایطی ممکن است مدت ویزای همراه انگلستان کوتاه‌تر باشد.

در ویزای همراه برای ازدواج، در هنگام نامزدی مدت این ویزا ۶ ماه است و پس از ازدواج رسمی تا ۲ سال و ۶ ماه تمدید می‌شود. در صورت جدایی، ویزای همراه باطل خواهد شد. در غیر این صورت، ویزا مجددا تمدید می‌شود تا زمانی که فرد خود شرایط دریافت ویزای دائم را داشته باشد.

مزایای ویزای همراه انگلستان

اگرچه ویزای همراه انگلستان به حضور شخص اصلی وابسته است و دریافت آن دشواری‌هایی دارد، اما به دلیل ایجاد امکان کار و تحصیل برای همراهان، بسیار محبوب است. با این ویزا می‌توانید به فعالیت‌های زیر بپردازید:

 • تحصیل در انگلستان

افرادی که ویزای همراه دارند می‌توانند در مدارس و دانشگاه‌های کشور انگلستان مشغول به تحصیل شوند. هیچ محدودیتی در انتخاب مدرسه و دانشگاه برای تحصیل فرزندانتان با ویزای همراه وجود نخواهد داشت. همچنین فرزند شما در صورت نیاز می‌تواند با دریافت مجوز از دانشگاه، ویزای همراه خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کند. علاوه بر این همسر و شریک زندگی شما نیز در صورت داشتن شرایط سنی و تحصیلی می‌تواند در انگلستان ادامه تحصیل دهد.

شرایط تحصیل در انگلستان چگونه است؟
 • دریافت اجازه کار تمام وقت در انگلستان

کسانی که ویزای همراه دارند می‌توانند مجوز کار تمام‌وقت این کشور را دریافت کنند. تقریبا امکان فعالیت در تمامی مشاغل فریلنسری، شرکتی و تخصصی با این نوع ویزا وجود دارد. تنها اشتغال به پزشکی، دندان‌پزشکی و مربیگری ورزشی با این ویزا امکان‌پذیر نیست. افراد می‌توانند با دریافت توصیه‌نامه از محل کار، برای تبدیل ویزای همراه به ویزای کاری انگلستان اقدام کنند.

دلایل ریجکت شدن ویزای همراه انگلستان

ریجکت ویزای همراه انگلستان در چند حالت اتفاق می‌افتد:

 1. فرد وابسته دارای ویزای کاری یا تحصیلی انگلستان یا کشورهای دیگر باشد.
 2. ویزای شخص اصلی توریستی یا دارای اعتبار کمتر از ۶ ماه باشد.
 3. عدم ارتباط حقیقی بین زوجین محرز شود و قصد آن‌ها از ازدواج تنها مهاجرت باشد.
 4. فرزند فرد اصلی در زمان درخواست بیش از ۱۸ سال داشته یا زندگی مستقل داشته باشد.
 5. تمکن مالی فرد به اندازه تامین هزینه افراد وابسته نباشد.

جمع‌بندی

ویزای همراه انگلستان بهترین راه برای حضور همسر، شریک زندگی و فرزندان در کنار شخص مهاجر است. افرادی که ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری یا اقامت دائم این کشور را دارند می‌توانند برای دریافت ویزای همراه اقدام کنند. با توجه به هزینه بالای درخواست، زمان‌بر بودن پروسه پاسخ‌گویی و همچنین سخت‌گیری دولت انگلستان برای اعطای ویزای همراه، بهتر است پیش از هر اقدامی حتما با وکلای ما در آژانس تحصیلی آکادمی اپلای مشورت کنید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

1. آیا دارنده ویزای همراه اجازه کار در انگلستان را دارد؟

بله؛ دارندگان ویزای همراه می‌توانند در مشاغلی غیر از پزشکی، دندان‌پزشکی و مربیگری ورزشی مشغول به کار شوند. فعالیت در زمینه‌های یاد شده در صورتی که ویزای فرد اصلی از نوع Tier 2 باشد و فرد بتواند مجوز کار دریافت کند بلامانع است.

2. مدت زمان بررسی پرونده برای صدور ویزای همراه انگلستان چقدر است؟

در صورتی که از خارج انگلستان درخواست دهید ۱۲ هفته و در صورتی که داخل این کشور باشید ۸ هفته برای دریافت ویزای همراه زمان نیاز دارید. البته در صورتی که عجله داشته باشید می‌توانید با پرداخت هزینه ۵۰۰ پوند این زمان را به ۱ تا ۵ روز کاری کاهش دهید.

3. تفاوت ویزای همراه با ویزای گاردین چیست؟

ویزای گاردین نوعی ویزای موقت است که جهت تحصیل فرزند زیر ۱۲ سال در انگلستان، به یکی از والدین تعلق می‌گیرد. تفاوت این ویزا با ویزای همراه این است که تنها یکی از والدین می‌توانند کودک را همراهی کنند. با این ویزا امکان کار، تحصیل و فعالیت‌های مشابه را نخواهید داشت اما می‌توانید برای تبدیل ویزا اقدام کنید و شرایط اقامت پس از اتمام تحصیل فرزندتان را فراهم سازید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ها

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند