Search
Close this search box.

دوره زبان در انگلستان و شرایط شرکت در آن چیست؟

یکی از دغدغه‌های مشترک اکثر افرادی که قصد تحصیل یا زندگی در کشورهای دیگر را دارند، یادگیری زبان انگلیسی است. علاقه به یادگیری زبان جدید، تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان و دریافت جاب آفر، از دلایل اصلی افراد برای تحصیل زبان انگلیسی در کشور انگلستان محسوب می‌شوند. دوره های زبان در انگلستان بسیار متنوع و زیاد هستند و متناسب با نیازهای همه افراد طراحی شده‌اند. اگر قصد آشنایی با کالج زبان انگلستان و شرایط شرکت در آن را دارید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

چه کسانی نیاز به شرکت در دوره های زبان در انگلستان دارند؟

چه بخواهید در انگلستان درس بخوانید، چه قصد پیداکردن یک شغل متناسب با تخصصتان را داشته باشید، چه برای تجارت قدم به خاک انگلستان گذارید و چه تنها به عنوان یک گردشگر به آن‌جا سفر کنید، دوره‌هایی متناسب با نیاز شما در این کشور وجود دارند. این دوره‌ها برای تمام سنین و با هر سطح تسلط به زبان انگلیسی طراحی شده‌اند. مدت هر دوره‌ هم بستگی به نیاز شما دارد.

چند نوع دوره زبان در انگلستان وجود دارد؟

5 دوره متفاوت زبان توسط کالج‌های زبان انگلستان ارائه می‌شوند که برای دانشجویان طراحی شده‌اند. حداقل سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در دانشگاه‌های انگلستان، Upper Intermediate است. هر کدام از دانشگاه‌ها آزمون‌های متفاوتی را به عنوان مدرک سطح زبان انگلیسی متقاضی می‌پذیرند. پس، قبل از رزرو آزمون حتما باید سایت دانشگاه مورد نظرتان را چک کنید.

دوره های زبان در انگلستان شامل موارد زیر می‌شوند:

دوره Pre-Sessional

اگر سطح زبان شما تنها کمی پایین‌تر از سطح لازم برای ورود به دانشگاه باشد، احتمالا دانشگاه شما را ثبت نام می‌کند؛ اما، به این شرط که ابتدا دوره Pre-Sessional را بگذرانید. این دوره‌ها معمولا بین 1 تا 6 ماه طول می‌کشند که مدت آن بستگی به فاصله شما تا رسیدن به سطح مورد نیاز دارد. مثلا اگر در آزمون IELTS Academic نمره 5.5 بگیرید و نمره مورد نیاز برای ورود به دانشگاه 6.5 باشد، احتمالا باید یک دوره 12 هفته‌ای را بگذرانید. گاهی اوقات پشتیبانی دوره هم فراهم است تا به شما در تقویت بیشتر مهارت‌های خواندن و نوشتن و استفاده درست از منابع کمک کنند.

دوره Pathway

اگر برای بهبود زبان انگلیسی به زمان بیشتری نیاز دارید، این دوره‌های یک ساله برای جبران شکاف سطح زبان شما و سطح لازم برای ورود به دانشگاه مناسبند.

ممکن است دانشگاهی که انتخاب کرده‌اید یک دوره مخصوص رشته انتخابی‌تان را ارائه دهد. از طرفی می‌توانید در دوره‌هایی که موسسات خصوصی همکار با دانشگاه‌ها برگزار می‌کنند، شرکت کنید. اگر دوره را با موفقیت به پایان برسانید، بعضی از دوره‌های Pathway شرایط ورود بدون قید و شرط به دانشگاه را برایتان فراهم می‌کنند.

دوره آماده‌سازی برای آزمون

بعضی‌ها قصد آماده‌شدن برای یک آزمون خاص پیش‌از ارسال درخواست برای دانشگاه را دارند. اگر شما هم جزو این دسته هستید، می‌توانید در دوره های زبان در انگلستان که به‌طور ویژه برای آزمون‌ها طراحی شده‌اند، شرکت کنید. اساتید باتجربه تکنیک‌های مربوط به هر آزمون را آموزش می‌دهند و تمرکزشان بر تقویت مهارت‌های ضعیف‌ترتان است. این دوره‌ها شما را برای یک امتحان خاص آماده می‌کنند که برای ادامه تحصیل یا شغلتان به آن نیاز دارید.

دوره General English

دوره‌های عمومی، اعتماد به نفس و تسلطتان به زبان انگلیسی را بهبود می‌بخشند. این دوره‌ها در همه سطوح برگزار می‌شوند و تاریخ شروع و پایانشان دست خودتان است. یعنی می‌توانید در هر زمانی از سال و به هر مدتی که دلتان می‌خواهد در این دوره‌ها شرکت کنید.

دوره‌های English Academic

دوره‌های آکادمیک به شما کمک می‌کنند تا مهارت‌های انگلیسی خود را برای کارهای دانشگاهی بهبود ببخشید. همچنین به شما اعتماد به نفس لازم برای شروع تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌دهند.

بهترین کالج های زبان در انگلستان

چه بخواهید در دوره‌های تابستانی زبان انگلیسی شرکت کنید و چه بخواهید یک سال کامل را به یادگیری انگلیسی اختصاص دهید، کالج‌های زیادی برای ثبت نام در انگلستان وجود دارند. بیشتر مردم به دنبال موسسات و کالج زبان انگلستان در لندن می‌گردند. اما، شهرهای بسیاری در سراسر بریتانیا وجود دارند که می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید.

در این بخش چند مورد از بهترین کالج‌های زبان در سراسر بریتانیا را به شما معرفی می‌کنیم:

کالج LSI Portsmouth

این مدرسه زبان بزرگ که 55 کلاس در 8 طبقه دارد، مخصوص بزرگسالان است. انواع دوره های زبان در انگلستان شامل دوره عمومی، دوره آیلتس و آمادگی آزمون‌های کمبریج و دوره‌های pre-sessional در این مدرسه ارائه می‌شوند. دوره‌های LSI بسیار فشرده‌اند و باید برای شرکت در آن‌ها هفته‌ای 22.5 ساعت وقت بگذارید. هر کلاس در این مجموعه حداکثر 12 دانشجو دارد و به این ترتیب، اساتید می‌توانند وقت بیشتری برای کار روی نقاط قوت و ضعف شما بگذارند. این مدرسه در شهر پورتسموث و درست در کنار دانشگاه قرار دارد.

مدرسه انگلیسی Wimbledon

این مدرسه با 55 سال قدمت یکی از قدیمی‌ترین مدارس زبان انگلیسی در انگلستان است. این مدرسه هم دوره‌های متنوعی را برای افراد بالای 16 سال از جمله دوره عمومی، دوره آکادمیک، انگلیسی حقوق، انگلیسی پزشکی و… ارائه می‌دهد. برنامه‌های درسی در این مدرسه برای دانشجویان شخصی‌سازی می‌شوند و معلمان در تقویت مهارت‌های ضعیف‌تر به دانشجویان کمک می‌کنند. این مدرسه در یکی از بخش‌ها شلوغ لندن قرار گرفته است و امکانات فوق‌العاده‌ای مانند مرکز مطالعه و یک باغ زیبا دارد.

مدرسه Bell International در شهر Cambridge

بیش‌از 60 سال از شروع فعالیت این مدرسه می‌گذرد و پردیس‌های زیادی در سراسر بریتانیا دارد. تعداد زیادی از دوره های زبان در انگلستان در این مدرسه برای بچه‌های بالای 7 سال و بزرگسالان برگزار می‌شود. برنامه‌های آماده‌سازی آزمون و دوره Pathway از جمله دوره‌هایی هستند که در این مدرسه تدریس می‌شوند. شیوه تدریس در این مدرسه کاملا اختصاصی است و Bell Way نام دارد. این روش توسط یکی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه کمبریج به نام «فرانک بل» طراحی شده است.

مرکز زبان انگلیسی بریستول (ECL)

در مرکز زبان انگلیسی بریستول دوره‌های انگلیسی عمومی و آمادگی آزمون برای دانشجویان بالای 16 سال برگزار می‌شود. دوره‌های فشرده این مدرسه را 21 ساعت کلاس در هفته، تکالیف روزانه و آموزش الکترونیکی تشکیل می‌دهند. با این برنامه فشرده، دانشجو یادگیری کامل و عمیقی را تجربه می‌کند. در این مدرسه زبان، هر هفته به شما یک سری برنامه اختیاری هم می‌دهند که انجام آن‌ها، در تقویت مهارت‌های زبانی‌تان تاثیر بسیار زیادی می‌گذارند.

مزایای گذراندن دوره های زبان در انگلستان چیست؟

یادگیری زبان انگلیسی در کشور خودمان ممکن است به اندازه تحصیل زبان در انگلستان کارامد و کاربردی نباشد. چراکه استفاده از زبان انگلیسی فقط به محیط کلاس محدود می‌شود و یک تجربه کامل را در اختیار شما قرار نمی‌دهد. علاوه بر این موضوع، 6 دلیل دیگر هم برای یادگیری انگلیسی در انگلستان وجود دارد:

دوره‌ها متناسب با نیاز شخص طراحی شده‌اند

انگلستان بیش‌از هر کشور دیگری در جهان دوره‌های زبان انگلیسی برگزار می‌کند. شما می‌توانید برای اهداف مختلف شخصی، حرفه‌ای یا آکادمیک مطالعه زبان را پیش بگیرید.

سبک تدریس و یادگیری پویا

تحصیل زبان در انگلستان اغلب با مشارکت و کسب تجربه در کلاس همراه است. شما به صورت فعال و با بازی، حل مسئله و بحث‌های آزاد زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید. همچنین تماشای برنامه‌های محبوب، خواندن مجله و کتاب در برنامه‌های آموزشی‌تان قرار دارد.

تضمین کیفیت کالج‌های زبان

مراکز و مدارس معتبر زبان انگلیسی به‌طور مرتب مورد بازرسی قرار می‌گیرند و آموزش‌های باکیفیتی را ارائه می‌دهند. این مدارس استانداردهای بالای آموزشی، اسکان، پشتیبانی خدمات دانشجویی و… را تضمین می‌کنند.

تمرین زبان در زندگی روزانه

همه ما می‌دانیم که یادگیری هر زبانی در کشور مادری آن زبان، باعث کسب یک تجربه کامل‌تر و حرفه‌ای‌تر می‌شود. وقتی که به انگلستان بروید، اطرافتان پر از مردمانی می‌شود که انگلیسی، زبان مادری‌شان است. در نتیجه مهارت‌های انگلیسی‌تان را در موقعیت‌های واقعی و به‌طور روزانه تمرین خواهید کرد. این اتفاق باعث رشد سریع‌تر سطح تسلطتان به زبان انگلیسی می‌شود و حتی بعد از مدتی به انگلیسی فکر می‌کنید.

تاثیر زیاد زبان انگلیسی در ساخت یک آینده بهتر

انگلیسی زبان رسمی بیش‌از 80 کشور دنیا است و در 105 کشور دیگر هم به آن صحبت می‌کنند. مهارت‌های زبان انگلیسی برای کارفرمایان و دانشگاه‌ها بسیار ارزشمند است. بهبود زبان انگلیسی نوعی سرمایه‌گذاری برای آینده‌تان محسوب می‌شود.

آشنایی با فرهنگ انگلستان

شما به عنوان یک دانشجو که قصد زندگی برای مدت طولانی در انگلستان را دارد، باید با فرهنگ مردم انگلستان آشنا شوید. جدا از یادگیری بهتر، با گذراندن دوره های زبان در انگلستان فرصت آن را دارید تا با چهار فرهنگ مختلف (بریتانیایی، اسکاتلندی، ولزی و ایرلندی) آشنا شوید، دوستان جدیدی از سراسر جهان پیدا کنید و مناظر شهرهای بزرگی مثل لندن، گلاسکو و… را ببینید.

ویزای مورد نیاز برای تحصیل دوره های زبان در انگلستان چیست؟

اگر می‌خواهید دوره‌های کوتاه‌تر از شش ماه را بگذرانید، باید ویزای ویزیتور انگلستان را دریافت کنید.

برای گذراندن دوره‌های طولانی‌تر از شش ماه باید برای گرفتن یکی از دو ویزای زیر اقدام کنید:

 1. ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت که به شما امکان تحصیل در دوره‌های بین شش تا یازده ماه را می‌دهد. با این ویزا، اجازه اقامت در انگلستان را برای مدت تحصیلتان و سی روز پس‌از پایان آن خواهید داشت؛ البته به شرطی که کل اقامتتان بیشتر از یازده ماه نشود.
 2. اگر قصد گذراندن دوره های زبان در انگلستان برای بیشتر از یازده ماه را دارید یا می‌خواهید در زمینه‌های دیگر هم تحصیل کنید، باید ویزای تحصیلی انگلستان را بگیرید.

هزینه دریافت ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت 200 پوند و هزینه دریافت ویزای تحصیلی 363 پوند است. البته به این رقم باید هزینه بیمه مراقبت‌های درمانی را هم اضافه کنید که 470 پوند می‌شود.

شرایط و مدارک لازم برای گذراندن دوره زبان انگلستان چیست؟

برای شرکت در دوره های زبان در انگلستان باید مدارکی ارائه دهید که آماده‌کردن آن‌ها شاید کمی زمان‌بر باشد.

البته به جز مواردی که در ادامه اشاره می‌کنیم، باید موقع ارسال مدارک حتما سایت‌های رسمی مربوط به مراکز آموزش زبان و سایت رسمی دولت انگلستان را برای اطلاع از سایر مدارک لازم بررسی کنید. برخی از مهم‌ترین مدارک لازم شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. پاسپورت معتبر
 2. مدارک هویتی مثل شناسنامه
 3. توصیه‌نامه
 4. ریزنمرات مدرک تحصیلی
 5. نامه تمکن مالی برای هزینه‌های زندگی و پرداخت شهریه
 6. رسید پرداخت شهریه کالج زبان
 7. جزئیات درباره برنامه سفر که شامل تاریخ‌های برنامه‌ریزی شده سفر می‌شوند.

برای شرکت در دوره زبان در انگلستان چقدر باید هزینه کنیم؟

هزینه کالج زبان در انگلستان بین 540 تا 850 پوند در هفته است که شامل شهریه دوره، اقامت و هزینه‌های زندگی می‌شود. علاوه بر این باید در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل در برخی از آکادمی‌های شهرهای بزرگ مثل لندن نسبت به شهرهای کوچک‌تر بیشتر است. مقدار شهریه به مدرسه‌ای که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. اما، برای آنکه با حدود قیمت آشنا شوید جدول زیر را بر اساس میانگین شهریه کالج‌های لندن (گران‌ترین شهر انگلستان) آماده کرده‌ایم:

نام دوره تعداد ساعت در هفته شهریه هر هفته به پوند
انگلیسی عمومی 15 بین 160 تا 285
آمادگی آزمون 15 بین 210 تا 285
English Unlimited 30 بین 250 تا 390
English for business 23 بین 380 تا 470

جمع‌بندی

هر کسی طبق نوع نیازش به زبان انگلیسی، می‌تواند در دوره های زبان در انگلستان شرکت کند. تحصیل زبان انگلیسی در کشور مادری آن مزایای بسیار زیادی دارد؛ البته هزینه‌های مربوط به تحصیل و زندگی در انگلستان می‌تواند یکی از دغدغه‌های جدی متقاضیان باشد. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر و متناسب با نیازتان، بهتر است با مشاوران متخصص در زمینه مهاجرت مشورت کنید. آکادمی اپلای در تمامی مراحل برای شرکت در دوره های زبان در انگلستان در کنار شما است. اگر سوالی در خصوص این دوره‌ها دارید با ما تماس بگیرید.

تفاوت دوره Pre-sessional و Pathway چیست؟

کسانی می‌توانند در دوره Pre-sessional شرکت کنند که سطح تسلطشان به زبان انگلیسی فقط کمی پایین‌تر از سطح لازم برای تحصیل در رشته‌های دانشگاهی است. این دوره معمولا بین یک تا شش ماه طول می‌کشد. اما دوره Pathway برای کسانی لازم است که فاصله زیادی بین سطح تسلطشان به زبان انگلیسی و سطح لازم برای تحصیل در دانشگاه وجود دارد. این دوره یک سال طول می‌کشد.

آیا ویزای تحصیل دوره زبان در انگلستان متفاوت با ویزای تحصیلی است؟

بله؛ اگر دوره زبانتان بین شش تا یازده ماه طول بکشد، باید برای دریافت «ویزای تحصیل کوتاه‌مدت» اقدام کنید که بیشتر متقاضیان در این دسته قرار می‌گیرند. اما، اگر دوره زبانتان بیشتر از یازده ماه طول بکشد، باید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.

طول دوره زبان در انگلستان چقدر است؟

طول دوره‌ها بستگی به نیاز شما دارد. دوره‌های مناسب برای دانشجویان معمولا بین شش تا یازده ماه طول می‌کشند. در حالی که مدت سایر دوره‌ها می‌تواند از یک هفته تا یک سال باشد.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ها

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند