Search
Close this search box.

شرایط مهاجرت افراد زیر 18 سال به کانادا چگونه است؟

هنگامی که تصمیم به مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌گیرید با یک جستجوی ساده می‌توانید روش‌های گوناگونی برای این کار پیدا کنید؛ اما بسیاری از این مسیرها محدودیت سنی دارند و تنها افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند برای آن اقدام کنند. بنابراین اکثر متقاضیان منتظر می‌مانند تا پس از ورود به دانشگاه برای مهاجرت اقدام کنند. با این وجود بهتر است بدانید که هرچه سن شما بالاتر باشد، شرایط برای مهاجرت نیز دشوارتر خواهد شد.

در این مطلب همراه ما باشید تا به بررسی صفر تا صد جزئیات مربوط به مهاجرت زیر ۱۸ سال به کانادا بپردازیم.

روش های مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به کانادا

از آن‌جا که افراد زیر ۱۸ سال به عنوان dependent (وابسته) شناخته می‌شوند، نمی‌توانند به صورت مستقل به کانادا مهاجرت کنند و محدودیت‌هایی در انتخاب روش مهاجرت خود دارند. به صورت کلی، دو روش برای مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به کانادا وجود دارد که در ادامه هر یک را به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

روش اول: مهاجرت تحصیلی به کانادا زیر ۱۸ سال

بهترین راه برای مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به کانادا، تحصیل در این کشور است. کشور کانادا دارای مدارس معتبر و با سطح علمی بالایی است که بسیاری از آن‌ها دانش آموزان بین‌المللی را نیز می‌پذیرند. هر یک از ایالت‌های کانادا سن خاصی را به عنوان سن قانونی مشخص کرده‌اند که معمولا ۱۸ یا ۱۹ سال است و افرادی که زیر این سن قرار داشته باشند به عنوان minor child شناخته می‌شوند.

از آن‌جا که دانش آموزان بین‌المللی زیر سن قانونی قرار دارند، باید به همراه یک سرپرست به کشور کانادا مهاجرت کنند. در حقیقت امکان مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به کانادا بدون وجود قیم یا سرپرست وجود ندارد.

اولین پیش‌نیاز برای استفاده از این روش، اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. در ادامه شرایط این ویزا را شرح می‌دهیم.

مهاجرت کودکان زیر 18 سال به کانادا

روش دوم: دریافت ویزای همراه کانادا

یکی دیگر از روش‌هایی که برای مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به کانادا وجود دارد، دریافت ویزای همراه کانادا است. در این روش‌ها متقاضیان زیر ۱۸ سال می‌توانند به عنوان فرزند وابسته از طریق والدین، ویزای کانادا را دریافت کنند. ویزای همراه شامل انواع مختلفی می‌شود که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • ویزای همراه کاری؛
 • ویزای همراه دانشجویی؛
 • ویزای همراه والدین.

از سال ۲۰۱۷ افراد مجرد و سن زیر ۱۹ سال (در برخی از ایالت‌ها ۲۲ سال) می‌توانند از ویزای همراه استفاده کنند. دریافت این ویزا شرایط و نکات مختلفی دارد که برای مطالعهٔ بیشتر می‌توانید به صفحۀ ویزای همراه کانادا مراجعه کنید.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا برای افراد زیر ۱۸ سال

سیستم آموزشی در کانادا بسیار استاندارد و پیشرفته‌ است و معمولا مدارس زیر نظر ایالت‌های مختلف فعالیت می‌کنند. کودکان در کانادا از سن ۵ سالگی وارد سیستم آموزشی این کشور می‌شوند و تا ۱۸ سالگی در مدارس تحصیل می‌کنند. با این وجود، معمولا شرایط برای اخذ ویزای دانش آموزی از سن ۱۰ سالگی به بعد مناسب‌تر است.

مدارس در کانادا به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند. دانش آموزانی که مقیم یا شهروند کانادا هستند می‌توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی تحصیل کنند، اما مدارس خصوصی برای دانش آموزان بومی و بین‌المللی هزینه دارد. البته دانش آموزان بین‌المللی باید برای تحصیل در مدارس دولتی کانادا نیز شهریه بپردازند.

به صورت کلی سیستم آموزشی کانادا به سه بخش تقسیم می‌شود که عبارتند از:

 • مقطع ابتدایی؛
 • مقطع متوسطه؛
 • تحصیلات دانشگاهی.
 • دانش آموزان از سن ۶ یا ۷ سالگی وارد مقطع ابتدایی می‌شوند و تا ۱۳ یا ۱۴ سالگی در مقطع هشتم در دورۀ ابتدایی تحصیل می‌کنند؛
 • پس از آن وارد دبیرستان می‌شوند که از کلاس نهم آغاز می‌شود؛
 • دورۀ دبیرستان تا کلاس دوازدهم ادامه دارد.

البته این دوره در برخی از استان‌ها متفاوت است. برای مثال دانش آموزان در ایالت انتاریو پس از پایان کلاس دوازدهم یک کلاس دیگر را نیز می‌گذرانند. در ایالت کبک دانش آموزان تا سن ۱۶ سالگی در دبیرستان تحصیل می‌کنند و سپس باید یک دورۀ دوسالۀ کالج به نام CEGEP را بگذرانند تا دیپلم خود را دریافت کنند.

برای آشنایی بیشتر با سیستم آموزشی کانادا و مدارس این کشور می‌توانید صفحۀ تحصیل در مدارس کانادا را مطالعه کنید.

مهاجرت کودکان زیر 18 سال به کانادا

شرایط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا برای افراد زیر ۱۸ سال

اولین قدم برای مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به کانادا از طریق تحصیل، اخذ ویزای دانش آموزی است. دریافت ویزای دانش آموزی کانادا نیازمند داشتن شرایط خاصی است که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • متقاضی باید بتواند از یکی از مدارس معتبر کانادا پذیرش بگیرد و نامۀ تأییدیۀ آن را نیز دریافت کند؛
 • فرد باید بین ۴ تا ۱۸ سال سن داشته باشد؛
 • شخص باید سلامت کامل جسمانی و روانی داشته باشد و در صورت نیاز تمام معاینات پزشکی را انجام دهد؛
 • والدین متقاضی باید گواهی تمکن مالی دریافت کنند، تا ثابت کنند که برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی دانش آموز خود در کانادا توانایی مالی دارند؛
 • فرد باید یک سرپرست یا قیم قانونی معرفی کند که در تمام مدت تحصیل در کنار او در کانادا بماند. این فرد لازم است توسط ادارۀ مهاجرت کانادا تأیید شود؛
 • متقاضی نباید هیچگونه سابقۀ کیفری داشته باشد و در صورت نیاز گواهی عدم سوء پیشینه دریافت کند.

با داشتن این شرایط می‌توانید برای مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به کانادا از طریق تحصیل اقدام کنید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه احتیاج دارید می‌توانید مطلب ویزای دانش آموزی کانادا را بخوانید.

کلام آخر

مهاجرت به کانادا یک تصمیم بزرگ است که افراد در جهت رشد و تحقق رویاهای خود، آن را به جان می‌خرند. روش‌های متعددی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد اما بسیاری از آن‌ها تنها برای افراد بالای ۱۸ سال مناسب هستند. در این مطلب به بررسی تمامی روش‌های موجود برای مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به کانادا پرداختیم. در صورتی که شما نیز قصد دارید برای اخذ ویزای دانش آموزی و مهاجرت به کانادا اقدام کنید، پیش از انجام هر کاری با وکلای مؤسسهٔ مهاجرتی آکادمی اپلای تماس بگیرید و از مشاورهٔ رایگان بهره‌مند شوید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: 2 میانگین: 1.5]

دیدگاه‌ها

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند